Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, daisyz είπε:

Περαστικά και γρήγορα σου εύχομαι.Έτσι ήμουν πριν λίγες μέρες και πέρασε μόνο του.Υπομονή!

Γεια σου Νάνσυ!Έκανα τη προηγούμενη Δευτέρα εγώ.Όλα μια χαρά!Την άλλη Δευτέρα έχω υπέρηχο καρδιάς.Έκανες και εσύ αν θυμάμαι καλά;

Καλημερα!!μπράβο τέλεια..με το καλο και ο υπερηχος καρδιας!!ναι έκανα κι εγώ πριν 10 μέρες..Σήμερα έκανα και β επιπέδου πρωί πρωί..Όλα τέλεια!!!! Ευτυχως ολα οπως πρεπει!!Η μια πήρε πόζα κανονική φωτογράφιση..Η άλλη στην αρχή δεν γυρνούσε αλλά τελικά τα καταφέραμε και βγήκε...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Nansy29 είπε:

Καλημερα!!μπράβο τέλεια..με το καλο και ο υπερηχος καρδιας!!ναι έκανα κι εγώ πριν 10 μέρες..Σήμερα έκανα και β επιπέδου πρωί πρωί..Όλα τέλεια!!!! Ευτυχως ολα οπως πρεπει!!Η μια πήρε πόζα κανονική φωτογράφιση..Η άλλη στην αρχή δεν γυρνούσε αλλά τελικά τα καταφέραμε και βγήκε...

Αχ μωρε τι πλάκα που έχουν τα μικρούλια!Και που να βγουν...Με το καλό κοριτσάκι μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου...

Και εγώ έκανα την Β επιπέδου όλα πολύ καλά κ μενα το κοριτσάκι κρυβόταν κ μου δώσανε γλυκό περπάτησα και ξύπνησε οπότε την είδαμε κ την μικρή...Ο μικρός είναι πολύ ζωηρός...♡♡

Κ εμείς σιγά σιγά κλείνουμε κούνιες κ αρχίζουμε ετοιμασίες βάψιμο δωματίου κλπ...

  • Μου αρέσει 4

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, daisyz είπε:

Αχ μωρε τι πλάκα που έχουν τα μικρούλια!Και που να βγουν...Με το καλό κοριτσάκι μου!

Επίσης κορίτσι μου!!με το καλό και σε σενα!!

Just now, Φούφη είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου...

Και εγώ έκανα την Β επιπέδου όλα πολύ καλά κ μενα το κοριτσάκι κρυβόταν κ μου δώσανε γλυκό περπάτησα και ξύπνησε οπότε την είδαμε κ την μικρή...Ο μικρός είναι πολύ ζωηρός...♡♡

Κ εμείς σιγά σιγά κλείνουμε κούνιες κ αρχίζουμε ετοιμασίες βάψιμο δωματίου κλπ...

Μπράβο Φουφη μου τέλεια!!!καλές αγορές και ετοιμασίες λοιπόν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2020 at 1:14 ΠΜ, Mpimpikos είπε:

Καλησπέρα. 22 εβδομάδα και κάπου άρπαξα ίωση ευτυχώς χωρίς πυρετό. Μόνο συνάχι καταροη κ μπούκωμα... Δε παλεύετε αυτο....

Αχ κ εγω ακριβως το ιδιο ειχα πριν κανα δυο βδομαδες! Ασε ταλαιπωρια. Περαστικουλια σου :)


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/2/2020 at 11:04 ΠΜ, Nansy29 είπε:

Καλημέρα..περαστικά κοριτσι μου..κρίμα να ταλαιπωριεσαι..να περάσει γρήγορα.

Οι υπόλοιπες πως είστε;;

@Φούφη έκανες β επιπέδου;;Όλα καλα;; 

Καμία άλλη που να έκανε;; Εγώ έχω αύριο..

Ναι εγω εκανα την προηγουμενη εβδομαδα ολα φυσιολογικα! Δεν γυρνουσε η μικρη κ μου ειπε να παω για εναν καφε μια ωρα κ να ξαναπαω :D Μετα την ειδαμε βγαλαμε και φωτογραφια! Το μονο θεμα ειναι οτι εχω λιγο χαμηλα τον πλακουντα και θα δουμε εαν θα ανεβει η οχι. Ειναι 50-50. Απλα πρεπει να ξαπλωνω, να μην κουραζομαι Να μην περπαταω κλπ. δηλ να ειμαι σπιτι η παντου με αυτοκινητο. Ευτυχως εχω διαλεξει ολα τα του παιδικου δωματιου και δεν αγχωνομαι. :)

  • Μου αρέσει 2

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

Ναι εγω εκανα την προηγουμενη εβδομαδα ολα φυσιολογικα! Δεν γυρνουσε η μικρη κ μου ειπε να παω για εναν καφε μια ωρα κ να ξαναπαω :D Μετα την ειδαμε βγαλαμε και φωτογραφια! Το μονο θεμα ειναι οτι εχω λιγο χαμηλα τον πλακουντα και θα δουμε εαν θα ανεβει η οχι. Ειναι 50-50. Απλα πρεπει να ξαπλωνω, να μην κουραζομαι Να μην περπαταω κλπ. δηλ να ειμαι σπιτι η παντου με αυτοκινητο. Ευτυχως εχω διαλεξει ολα τα του παιδικου δωματιου και δεν αγχωνομαι. :)

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εκανα κ εγώ β´ επιπέδου κ όλα ήταν πολύ καλά!Κ εγώ έχω χαμηλά τον ένα πλακούντα κ η αλήθεια είναι ότι με αγχώνει λιγάκι.Ο γιατρός μου είπε πολύ ξεκούραση,να μη σηκώνω βάρος,να μην σκύβω,να μην περπατάω πολύ κ να αποφεύγω τις σκάλες.Σε ορισμένες περιπτώσεις ανεβαίνει αλλά συνήθως όχι όσο περνάνε οι εβδομάδες...Άρα κοριτσάκι μου κ εσυ προσοχή όπως κ εγώ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εκανα κ εγώ β´ επιπέδου κ όλα ήταν πολύ καλά!Κ εγώ έχω χαμηλά τον ένα πλακούντα κ η αλήθεια είναι ότι με αγχώνει λιγάκι.Ο γιατρός μου είπε πολύ ξεκούραση,να μη σηκώνω βάρος,να μην σκύβω,να μην περπατάω πολύ κ να αποφεύγω τις σκάλες.Σε ορισμένες περιπτώσεις ανεβαίνει αλλά συνήθως όχι όσο περνάνε οι εβδομάδες...Άρα κοριτσάκι μου κ εσυ προσοχή όπως κ εγώ!!

Αχ κ μενα ακριβως τα ιδια μου ειπε ασε ! Και εγω το καταλαβα αρχικα γιατι ειχα ροζ σταγονες αιμα κ αγχωθηκα και πηγα στο γιατρο οπου μου εκανε κ κολπικο ελεγχο εκτος απο υπερηχο. Ειμαι σπιτι ολη μερα πολυ δυσκολο. Αλλα υπομονη :)


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

Αχ κ μενα ακριβως τα ιδια μου ειπε ασε ! Και εγω το καταλαβα αρχικα γιατι ειχα ροζ σταγονες αιμα κ αγχωθηκα και πηγα στο γιατρο οπου μου εκανε κ κολπικο ελεγχο εκτος απο υπερηχο. Ειμαι σπιτι ολη μερα πολυ δυσκολο. Αλλα υπομονη :)

 Ναι είναι πολύ δύσκολο.Κ εγώ έχω διδυμάκια επομένως έχω άγχος.Εγω δεν έχω δει ούτε ροζ ούτε αίμα αλλά προσέχω πολύ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου.Στην 10η εβδομάδα είδα λίγο καφέ κ πήγα για υπέρηχο.Εκει μου είπε ο γιατρός μου ότι ο πλακούντας του μπέμπη μου είναι χαμηλά κ ότι συνήθως ανεβαίνει.Τωρα είμαι 22κ2 αλλά ο πλακούντας ανέβηκε πολύ λίγο σε αυτές τις εβδομάδες.Κολπικο υπέρηχο κάνω κ εγώ γιατί μου μετράει κ τον τράχηλο...Μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε.Εγω βάζω στόχους για να περνάει ο καιρός.Τωρα έχω βάλει την 28η εβδομάδα που είναι το πρώτο μαξιλαράκι ασφαλείας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

Ναι εγω εκανα την προηγουμενη εβδομαδα ολα φυσιολογικα! Δεν γυρνουσε η μικρη κ μου ειπε να παω για εναν καφε μια ωρα κ να ξαναπαω :D Μετα την ειδαμε βγαλαμε και φωτογραφια! Το μονο θεμα ειναι οτι εχω λιγο χαμηλα τον πλακουντα και θα δουμε εαν θα ανεβει η οχι. Ειναι 50-50. Απλα πρεπει να ξαπλωνω, να μην κουραζομαι Να μην περπαταω κλπ. δηλ να ειμαι σπιτι η παντου με αυτοκινητο. Ευτυχως εχω διαλεξει ολα τα του παιδικου δωματιου και δεν αγχωνομαι. :)

 

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εκανα κ εγώ β´ επιπέδου κ όλα ήταν πολύ καλά!Κ εγώ έχω χαμηλά τον ένα πλακούντα κ η αλήθεια είναι ότι με αγχώνει λιγάκι.Ο γιατρός μου είπε πολύ ξεκούραση,να μη σηκώνω βάρος,να μην σκύβω,να μην περπατάω πολύ κ να αποφεύγω τις σκάλες.Σε ορισμένες περιπτώσεις ανεβαίνει αλλά συνήθως όχι όσο περνάνε οι εβδομάδες...Άρα κοριτσάκι μου κ εσυ προσοχή όπως κ εγώ!!

Κορίτσια μου ξεκούραση δεν πειράζει..κι εγώ το ίδιο ξεκουραση σπίτι αλλά λόγω τραχηλου και διδυμων.. παρόλο που ανέβηκε ο τράχηλος στο 31 μου είπαν να συνεχίσω την ξεκούραση λόγω διδύμων..υπομονη θα κάνουμε..

@Mary_k καλε πότε πρόλαβες και τα έχεις διαλέξει όλα;;Εγώ τώρα αρχίζω να κοιτάζω..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 είπε:

 

Κορίτσια μου ξεκούραση δεν πειράζει..κι εγώ το ίδιο ξεκουραση σπίτι αλλά λόγω τραχηλου και διδυμων.. παρόλο που ανέβηκε ο τράχηλος στο 31 μου είπαν να συνεχίσω την ξεκούραση λόγω διδύμων..υπομονη θα κάνουμε..

@Mary_k καλε πότε πρόλαβες και τα έχεις διαλέξει όλα;;Εγώ τώρα αρχίζω να κοιτάζω..

Σου έχει δώσει προγεστερονη;Βάζω κολπικά για τον τράχηλο προληπτικά....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

 Ναι είναι πολύ δύσκολο.Κ εγώ έχω διδυμάκια επομένως έχω άγχος.Εγω δεν έχω δει ούτε ροζ ούτε αίμα αλλά προσέχω πολύ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου.Στην 10η εβδομάδα είδα λίγο καφέ κ πήγα για υπέρηχο.Εκει μου είπε ο γιατρός μου ότι ο πλακούντας του μπέμπη μου είναι χαμηλά κ ότι συνήθως ανεβαίνει.Τωρα είμαι 22κ2 αλλά ο πλακούντας ανέβηκε πολύ λίγο σε αυτές τις εβδομάδες.Κολπικο υπέρηχο κάνω κ εγώ γιατί μου μετράει κ τον τράχηλο...Μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε.Εγω βάζω στόχους για να περνάει ο καιρός.Τωρα έχω βάλει την 28η εβδομάδα που είναι το πρώτο μαξιλαράκι ασφαλείας...

Αχ κ εγω εχω βαλει στοχο να μπω στον εβδομο μηνα να ηρεμησω λιγο :)

Just now, Nansy29 είπε:

 

Κορίτσια μου ξεκούραση δεν πειράζει..κι εγώ το ίδιο ξεκουραση σπίτι αλλά λόγω τραχηλου και διδυμων.. παρόλο που ανέβηκε ο τράχηλος στο 31 μου είπαν να συνεχίσω την ξεκούραση λόγω διδύμων..υπομονη θα κάνουμε..

@Mary_k καλε πότε πρόλαβες και τα έχεις διαλέξει όλα;;Εγώ τώρα αρχίζω να κοιτάζω..

Ευτυχως δεν λες γιατι τωρα ουτε να κουνηθω δεν μπορω χαχα 

ειχα παει να κανω ερευνα αγορας για αρχη. Ε πηγα σ 7-8 καταστηματα και μετα πηγα κ τα παρηγγειλα γιατι μου ειπαν πως το κρεβατακι κ το καροτσι θα κανουν περιπου 2 Με 2,5 μηνες να ερθουν! Αν θελεις να ρωτησεις κατι πες μου ειδικα για καροτσι να παρεις 2 σ 1! :)

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Zina21 είπε:

Σου έχει δώσει προγεστερονη;Βάζω κολπικά για τον τράχηλο προληπτικά....

Όχι δεν μου έδωσε..Εσενα πόσο είναι ο τράχηλος και σου εδωσε;ξέρω ότι δίνουν όταν είναι κάτω από το όριο..

πρίν από 1 λεπτό , Mary_k είπε:

Αχ κ εγω εχω βαλει στοχο να μπω στον εβδομο μηνα να ηρεμησω λιγο :)

Ευτυχως δεν λες γιατι τωρα ουτε να κουνηθω δεν μπορω χαχα 

ειχα παει να κανω ερευνα αγορας για αρχη. Ε πηγα σ 7-8 καταστηματα και μετα πηγα κ τα παρηγγειλα γιατι μου ειπαν πως το κρεβατακι κ το καροτσι θα κανουν περιπου 2 Με 2,5 μηνες να ερθουν! Αν θελεις να ρωτησεις κατι πες μου ειδικα για καροτσι να παρεις 2 σ 1! :)

Πω πω αργούν...κι εγώ τώρα από δω δύσκολα..Καλό θα ήταν να πηγαίναμε από κοντά αλλά αφού δεν γίνεται τωρα ιντερνετ..άσε με το καρότσι έχω μπερδευτει δεν ξέρω τι θα μας βολέψει για δίδυμα..λες 2 σε 1 σίγουρα ε; η μηπως και 3 σε 1; τουλάχιστον να ξεκινήσω από κάπου..Για να αποκλείσω τα υπόλοιπα..

Τα άλλα που δεν είναι 2 σε 1 η 3 σε 1 αλλά είναι από νεογέννητα λέτε να βολεύουν; αλλά δεν έχουν το πορτ μπεμπε και η φορά τους είναι προς τον δρόμο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Όχι δεν μου έδωσε..Εσενα πόσο είναι ο τράχηλος και σου εδωσε;ξέρω ότι δίνουν όταν είναι κάτω από το όριο..

Πω πω αργούν...κι εγώ τώρα από δω δύσκολα..Καλό θα ήταν να πηγαίναμε από κοντά αλλά αφού δεν γίνεται τωρα ιντερνετ..άσε με το καρότσι έχω μπερδευτει δεν ξέρω τι θα μας βολέψει για δίδυμα..λες 2 σε 1 σίγουρα ε; η μηπως και 3 σε 1; τουλάχιστον να ξεκινήσω από κάπου..Για να αποκλείσω τα υπόλοιπα..

Τα άλλα που δεν είναι 2 σε 1 η 3 σε 1 αλλά είναι από νεογέννητα λέτε να βολεύουν; αλλά δεν έχουν το πορτ μπεμπε και η φορά τους είναι προς τον δρόμο..

Εμένα από 3,1 έως 2,8...Υπάρχει πάντα απόκλιση γιατί παίζει ρόλο κ το αν είναι τελείως άδεια η ουροδόχος κύστη.Εμενα μου μετράει το ένα κομματάκι γιατί κάποιοι γιατροί μετράνε κ τα δυο.Τωρα δεν ξέρω να στο εξηγήσω ακριβώς όπως μου το είπε ο γιατρός μου.Την προγεστερονη δεν την έχω σταματήσει καθόλου από τότε που έκανα την εμβρυομεταφορα.Απλα μου έχει μειώσει τη δοσολογία.

Οσο αναφορά καρότσι κ έπιπλα κ εμείς ευτυχώς προλάβαμε να διαλέξουμε.Σε καρότσι για τα φασολάκια μας καταλήξαμε στο bugaboo...Το πορτ μπεμπέ που είναι κ κάθισμα αυτοκινήτου το παίρνεις επιπλέον.Το θετικό είναι ότι αν θέλεις να βγεις με το ένα μωρό γίνεται μονό καρότσι.Το αρνητικό ότι είναι τσιμπημένο στην τιμή...Δεν τα παραγγείλαμε ακόμη γιατί είναι νωρίς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Όχι δεν μου έδωσε..Εσενα πόσο είναι ο τράχηλος και σου εδωσε;ξέρω ότι δίνουν όταν είναι κάτω από το όριο..

Πω πω αργούν...κι εγώ τώρα από δω δύσκολα..Καλό θα ήταν να πηγαίναμε από κοντά αλλά αφού δεν γίνεται τωρα ιντερνετ..άσε με το καρότσι έχω μπερδευτει δεν ξέρω τι θα μας βολέψει για δίδυμα..λες 2 σε 1 σίγουρα ε; η μηπως και 3 σε 1; τουλάχιστον να ξεκινήσω από κάπου..Για να αποκλείσω τα υπόλοιπα..

Τα άλλα που δεν είναι 2 σε 1 η 3 σε 1 αλλά είναι από νεογέννητα λέτε να βολεύουν; αλλά δεν έχουν το πορτ μπεμπε και η φορά τους είναι προς τον δρόμο..

Εγω διαλεξα το 2 σ 1 γιατι το 3 σε 1 (που εχει μαζι και του αυτοκινητου ) δεν συμφερει γιατι του αυτοκινητου το αυγο οπως το λενε ειναι μεχρι 6 μηνων μετα παιρνεις αλλο. Οποτε εγω πηρα 2 σ 1 και ξεχωριστο καθισματακι αυτοκινητου απο 0 εως 3 ετων περιπου. Τωρα για διδυμα δες τι μπορει να σε βολεψει και σενα. 

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...