Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε παιδιά γιατί να ζητήσεις καλύτερη τιμή χωρίς απόδειξη αφού διάβασα ότι αν το πασ στο ΙΚΑ σου πληρώνει 8 ευρώ κάνεις ένσταση και σου πληρώνει το υπόλοιπο άρα δεν συμφέρει χωρίς απόδειξη σωστά;;;

      Τι ακριβώς εννοείς? Η αυχενικη κοστίζει γύρω στα 120-150+, δεν εχω ακούσει να σου δικαιολογεί κάτι ο ΕΟΠΠΥ, πιθανόν να είναι αμελητέο το ποσό και αν δεν κόψεις απόδειξη να κερδίζεις παραπανω. Εσένα τι ποσό σου έχουν πει ότι δικαιολογειται? Και γιατί να γίνεται ένσταση αφού τα ποσά που δικαιολογουνται πάντα είναι συγκεκριμένα?

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Ελλάκι είπε:

Καλή εβδομάδα σε ολες! Μια ανάσα έμεινε στην ομάδα μας για να γίνουμε μανούλες Ιουλίου!Ανυπομονώ!

Δυστυχώς εγω τις τελευταίες μέρες εχω χάσει την ψυχολογία μου βρε κορίτσια, το προβλημα με τις αιμορροΐδες συνεχίζεται χωρις καμια βελτίωση.Έχουν περασει μόλις 3 ημέρες και νιώθω σαν να υποφέρω εβδομάδες. Κανω οτι μπορω για να βελτιωθει η κατασταση, συνεχομενα τοπικα ντουζ, ειδικη κρεμα απο φαρμακειο, πολυ πολυ νερο και φρουτα, περπατημα... δυστυχως τιποτα. Διαβάζω πως θελει χρονο αυτο το προβλημα για να διορθωθει ομως απο την αλλη διαβαζω πως πρεπει να μπαινει κανεις σε διαδικασια θεραπειας το συντομοτερο δυνατο. Εχω πελαγώσει κι ο πόνος σουβλίζει χωρίς παύσεις. Αχ τι καλά που ήταν όλα βρε κορίτσια πως την πάτησα ετσι. Με τη φασολούμπα να κρέμεται εν τω μεταξύ επιτρέπεται αραγε ο Φ.Τ. ή θα αναγκαστω να παω σε καισαρική; Ξερει καμια; 

Εν τω μεταξύ για να κρατήσω την ψυχολογία μου σε ισορροπία αρχισα να ετοιμάζω την βαλίτσα μαιευτηρίου.Ενιωσα σαν να ετοιμαζω το μεταβατικό στάδιο στις ζωες μας. Θα φυγουμε δυο και θα γυρισουμε τρεις με "γέμιση" μέσα στο αυγουλάκι :x 

Να σας ρωτησω και κατι αλλο που προσεξα να συμβαίνει τελευταίως; Παρατήρησα πως ο ιδρωτας γύρω απο το στήθος μυρίζει γάλα! Είναι μια πρωτογνωρη μυρωδια, στην αρχη νομιζα πως φταινε οι ορμονες αλλα κι ο αντρας μου με ρωτησε ολο απορια: γιατι μυριζεις σαν μωρο;;:P Σας εχει συμβει κι εσας ή μόνο σε εμένα ολα τα κουλά;;

@Ελλάκι Υπομονή σε μια βδομάδα λογικά θα έχεις ηρεμισει πιστεύω κ εγώ υπέφερα αρκετά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ φασολάκια σήμερα.. Μπλιαχ. Αύριο έχω γιατρό το πρωί κ εγώ να δούμε τι θα δούμε. Πέμπτη βράδυ κ παρασκευη δεν μπορούσα να κουνηθω. Πονακια κ βάρος χαμηλά, η μέση με πονούσε κ μουδιαζε κ το πόδι μου..κάποια στιγμή μου πέρασαν όλα, βγήκα κ με τις φίλες μου δεν πτοηθηκα χάχα! Όλο το σκ ούτε συσπασουλα.. Περδίκι! Μου φαίνεται θα τον φάω τον μήνα μου κορίτσια! Εντωμεταξυ η κοιλιά έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο αυτή την εβδομάδα :D καλά αν πάει έτσι με τα ρούχα που έχω δε τον βγάζω τον μήνα χαχα

@Ελλάκιτώρα που είπα ρούχα μόλις ήρθε η πα ραγγελια από πατ πατ με acs. Δεν πλήρωσα τπτ ούτε κ εγώ κ είναι γλυκουλινιααααα!!! Για τις αιμορροΐδες τι να πω.. Ο γιατρός τι λέει? Σου έδωσε κάτι? Προσπάθησε στο ντους να σπρώξεις λίγο να μπει μέσα. Γιατρός μου το έχει πει δεν το λέω μόνη μου. Λίγο φυσικά. Μη σκέφτεσαι την γέννα.. Να σκεφτεσαι ότι θα έχει φύγει ως τότε! Δεν νομίζω να είναι παράγοντας που επηρεάζει τον τοκετο αλλά θα σε ταλαιπωρήσει όσο να ναι γιατί θα βγει πιο πολύ λογικά σε φυσιολογικό. Αλλά κ τα υπόλοιπα κορίτσια που το πέρασαν έφυγε σε λίγες μέρες μην στεναχωριέσαι. Έχεις καιρό μέχρι τη γέννα. 

Just now, Gianna! είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Τι ζέστη είναι αυτή κ σήμερα? Σήμερα τελειώσαμε το βάψιμο του παιδικού δωματίου κ είμαι πολύ χαρούμενη δε χορταινω να το χαζεύω ανυπομονώ να το στήσουμε να είναι έτοιμο! Τα βράδια όμως είναι ότι δύσκολα από άποψης καούρας πολύ πράγμα όμως δε μου περνάει με τπτ φάω δε φάω το βράδυ η καούρα θα με επισκεφτεί μόνο αυτό δεν ήθελα να εχω πφφφφ αλλά κάνω όσο μπορώ υπομονή.

Δύσκολο πράγμα κ η καούρα έχεις δίκιο. Δεν παλεύεται. Πήρες σιρόπι? Ρώτησε τον γιατρό σου.. Επιτρέπεται να πάρεις. Με το καλό να έρθει το νινακι σας να γεμίσει το δωμάτιο κ να το χαρείτε! 

Just now, _marjio είπε:

@elenakii22 βλέπει και αυτός...

Βρε marjio τα έχεις τα συμπτώματακια σου λες να μη φας το μήνα σου??? Περιμένουμε νεακια από γιατρουλη!!! 

@Τζινα38 περιμένουμε νεακια με ανυπομονησία!! 

Just now, elenakii22 είπε:

αυτο ακριβως...αν ηταν χειμωνας θα ηταν πιο ευκολο...λεμε να την συνεχισουμε κ αν μας πουν οτι κυκλοφορει καποια ιωση να την κρατησουμε σπιτι..

Εγώ τους έστειλα κανονικά ως τώρα μέχρι που ευτυχώς μου έστειλε μια μαμά φίλη μου ότι ο μικρός της ανέβασε πυρετό χθες κ είναι συμμαθητής του μικρού μου. Οπότε δε τον έστειλα. Δεν ξέρω τι θα κάνω τις επόμενες μέρες. Πάντως θυμάμαι γενικά να μου φέρνουν κάτι ιωσουλες λίγο πριν κλείσουν το καλοκαίρι να σου πω την αλήθεια. 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια τι κάνετε;;; 

Αααχ μπήκαμε στο μήνα μας σιγά σιγά και κάθε μέρα είναι και πιο δύσκολη...

Εμένα πρήζονται οι αστράγαλοι μου κορίτσια... Έκοψα μαχαίρι το αλάτι και τους κανω συνέχεια ντους με εναλλαγή χλιαρό και κρύο νερό να κυκλοφορήσει το αιμα! Κάπως με ανακουφίζει!

Τι καλά τρώτε σήμερα; Εμείς τσιπούρα και χορταρακια

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, _marjio είπε:

Καλή σας μέρα κορίτσια !

Καλή εβδομάδα!!

Γιατρουλη σήμερα!! Δεν έχει χτυπήσει το τηλέφωνο αρα δε του έτυχε παλι τοκετός οπότε θα πάμε μες τη ντάλα του μεσημεριού χαχαχα 

Χθες πήγαμε μια επίσκεψη και μάλλον ήταν άβολη η καρέκλα ή δε ξέρω τι άλλο μου έφταιγε και είχα συσπασεις πόνο στη λεκάνη, αισθανόμουν το κεφάλι του πολύ χαμηλά, μια πίεση χαμηλα που δεν έφευγε... ευτυχώς γύρισα σπίτι έκανα μπάνιο και αφού ξάπλωσα ηρέμησα!! 

Άντε λίγο ακομηηηηη

Καλησπερα κ καλη εβδομαδα!!! Λογικα απο χθες θα ναι..αλλα ενταξει..πλεοοοον ποτε δε ξερεις!! Αντε αντε να πας γιατρουλη να μας πεις τα νεα σου!!! 

Just now, Arabella είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!Πολύ καλά κάνεις που θέλεις να είσαι έτοιμη!Κι εγώ έτσι είμαι.Άσε που όντως ο τελευταίος μήνας είναι δύσκολος και οι δουλειές πλύσιμο, σιδέρωμα κλπ.μας επιβαρύνουν.

Καλημέρα κορίτσια όμορφα!

Σήμερα ξεκινάμε την εβδομάδα με μια δυναμωτική φακή! 

@_marjio τι καλά που έχεις γιατρούλη!Μπορεί ο πόνος στη μέση να οφείλεται σε άβολη στάση που είχες. Τα άλλα 2 αστεράκια σου σε ποια εβδομάδα γεννήθηκαν;

@elenakii22 είναι όντως μια δύσκολη απόφαση.Ο μικρός μου ξεκινάει τον Αύγουστο νηπιαγωγείο, το οποίο είναι υποχρεωτικό.Δεν αρρωσταίνει επίσης εύκολα.Το μόνο που με προβληματίζει είανι ο κορονοϊός.Θα δούμε μέχρι τότε πως θα είναι τα πράγματα και αναλόγως πράττουμε.

 

Just now, Gianna! είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Τι ζέστη είναι αυτή κ σήμερα? Σήμερα τελειώσαμε το βάψιμο του παιδικού δωματίου κ είμαι πολύ χαρούμενη δε χορταινω να το χαζεύω ανυπομονώ να το στήσουμε να είναι έτοιμο! Τα βράδια όμως είναι ότι δύσκολα από άποψης καούρας πολύ πράγμα όμως δε μου περνάει με τπτ φάω δε φάω το βράδυ η καούρα θα με επισκεφτεί μόνο αυτό δεν ήθελα να εχω πφφφφ αλλά κάνω όσο μπορώ υπομονή.

Υπομονη κοριτσι μουυυ δεν εμεινε πολυ πια!!! :)

Just now, Ελλάκι είπε:

Καλή εβδομάδα σε ολες! Μια ανάσα έμεινε στην ομάδα μας για να γίνουμε μανούλες Ιουλίου!Ανυπομονώ!

Δυστυχώς εγω τις τελευταίες μέρες εχω χάσει την ψυχολογία μου βρε κορίτσια, το προβλημα με τις αιμορροΐδες συνεχίζεται χωρις καμια βελτίωση.Έχουν περασει μόλις 3 ημέρες και νιώθω σαν να υποφέρω εβδομάδες. Κανω οτι μπορω για να βελτιωθει η κατασταση, συνεχομενα τοπικα ντουζ, ειδικη κρεμα απο φαρμακειο, πολυ πολυ νερο και φρουτα, περπατημα... δυστυχως τιποτα. Διαβάζω πως θελει χρονο αυτο το προβλημα για να διορθωθει ομως απο την αλλη διαβαζω πως πρεπει να μπαινει κανεις σε διαδικασια θεραπειας το συντομοτερο δυνατο. Εχω πελαγώσει κι ο πόνος σουβλίζει χωρίς παύσεις. Αχ τι καλά που ήταν όλα βρε κορίτσια πως την πάτησα ετσι. Με τη φασολούμπα να κρέμεται εν τω μεταξύ επιτρέπεται αραγε ο Φ.Τ. ή θα αναγκαστω να παω σε καισαρική; Ξερει καμια; 

Εν τω μεταξύ για να κρατήσω την ψυχολογία μου σε ισορροπία αρχισα να ετοιμάζω την βαλίτσα μαιευτηρίου.Ενιωσα σαν να ετοιμαζω το μεταβατικό στάδιο στις ζωες μας. Θα φυγουμε δυο και θα γυρισουμε τρεις με "γέμιση" μέσα στο αυγουλάκι :x 

Να σας ρωτησω και κατι αλλο που προσεξα να συμβαίνει τελευταίως; Παρατήρησα πως ο ιδρωτας γύρω απο το στήθος μυρίζει γάλα! Είναι μια πρωτογνωρη μυρωδια, στην αρχη νομιζα πως φταινε οι ορμονες αλλα κι ο αντρας μου με ρωτησε ολο απορια: γιατι μυριζεις σαν μωρο;;:P Σας εχει συμβει κι εσας ή μόνο σε εμένα ολα τα κουλά;;

Θα περασει..οπως λενε κ τα κοριτσια δε κραταει πολυ.. οποτε κανε λιγο υπομονη κ κανε φοκους στη βαλιτσουλα σου!! Χιχι..ααα δεν μου εχει συμβει αυτο που λες..ουτε το χω ξανα ακουσει..περιεργο..δε χαιρεσαι;;εχεις αρχισει ηδη να παιρνεις τζουρες χαρας!!! 

Just now, "Gigi" είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ φασολάκια σήμερα.. Μπλιαχ. Αύριο έχω γιατρό το πρωί κ εγώ να δούμε τι θα δούμε. Πέμπτη βράδυ κ παρασκευη δεν μπορούσα να κουνηθω. Πονακια κ βάρος χαμηλά, η μέση με πονούσε κ μουδιαζε κ το πόδι μου..κάποια στιγμή μου πέρασαν όλα, βγήκα κ με τις φίλες μου δεν πτοηθηκα χάχα! Όλο το σκ ούτε συσπασουλα.. Περδίκι! Μου φαίνεται θα τον φάω τον μήνα μου κορίτσια! Εντωμεταξυ η κοιλιά έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο αυτή την εβδομάδα :D καλά αν πάει έτσι με τα ρούχα που έχω δε τον βγάζω τον μήνα χαχα

@Ελλάκιτώρα που είπα ρούχα μόλις ήρθε η πα ραγγελια από πατ πατ με acs. Δεν πλήρωσα τπτ ούτε κ εγώ κ είναι γλυκουλινιααααα!!! Για τις αιμορροΐδες τι να πω.. Ο γιατρός τι λέει? Σου έδωσε κάτι? Προσπάθησε στο ντους να σπρώξεις λίγο να μπει μέσα. Γιατρός μου το έχει πει δεν το λέω μόνη μου. Λίγο φυσικά. Μη σκέφτεσαι την γέννα.. Να σκεφτεσαι ότι θα έχει φύγει ως τότε! Δεν νομίζω να είναι παράγοντας που επηρεάζει τον τοκετο αλλά θα σε ταλαιπωρήσει όσο να ναι γιατί θα βγει πιο πολύ λογικά σε φυσιολογικό. Αλλά κ τα υπόλοιπα κορίτσια που το πέρασαν έφυγε σε λίγες μέρες μην στεναχωριέσαι. Έχεις καιρό μέχρι τη γέννα. 

Δύσκολο πράγμα κ η καούρα έχεις δίκιο. Δεν παλεύεται. Πήρες σιρόπι? Ρώτησε τον γιατρό σου.. Επιτρέπεται να πάρεις. Με το καλό να έρθει το νινακι σας να γεμίσει το δωμάτιο κ να το χαρείτε! 

Βρε marjio τα έχεις τα συμπτώματακια σου λες να μη φας το μήνα σου??? Περιμένουμε νεακια από γιατρουλη!!! 

@Τζινα38 περιμένουμε νεακια με ανυπομονησία!! 

Εγώ τους έστειλα κανονικά ως τώρα μέχρι που ευτυχώς μου έστειλε μια μαμά φίλη μου ότι ο μικρός της ανέβασε πυρετό χθες κ είναι συμμαθητής του μικρού μου. Οπότε δε τον έστειλα. Δεν ξέρω τι θα κάνω τις επόμενες μέρες. Πάντως θυμάμαι γενικά να μου φέρνουν κάτι ιωσουλες λίγο πριν κλείσουν το καλοκαίρι να σου πω την αλήθεια. 

Χαχαχα κ πολυ καλα εκανες!τη χαρηκες λοιπον τη βολτιτσα σου!!κ γω εχω γιατρουλη αυριο κ ανυπομονω παλι!!! Εγω κοριτσια μου μπιφτεκακια με πατατουλες..μια χαρα!!ναι κ η τζινα σημερα λογικα θα πηρε το μωρακι της σπιτι..τι ευτυχια παναγιτσα μου!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, "Gigi" είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ φασολάκια σήμερα.. Μπλιαχ. Αύριο έχω γιατρό το πρωί κ εγώ να δούμε τι θα δούμε. Πέμπτη βράδυ κ παρασκευη δεν μπορούσα να κουνηθω. Πονακια κ βάρος χαμηλά, η μέση με πονούσε κ μουδιαζε κ το πόδι μου..κάποια στιγμή μου πέρασαν όλα, βγήκα κ με τις φίλες μου δεν πτοηθηκα χάχα! Όλο το σκ ούτε συσπασουλα.. Περδίκι! Μου φαίνεται θα τον φάω τον μήνα μου κορίτσια! Εντωμεταξυ η κοιλιά έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο αυτή την εβδομάδα :D καλά αν πάει έτσι με τα ρούχα που έχω δε τον βγάζω τον μήνα χαχα

@Ελλάκιτώρα που είπα ρούχα μόλις ήρθε η πα ραγγελια από πατ πατ με acs. Δεν πλήρωσα τπτ ούτε κ εγώ κ είναι γλυκουλινιααααα!!! Για τις αιμορροΐδες τι να πω.. Ο γιατρός τι λέει? Σου έδωσε κάτι? Προσπάθησε στο ντους να σπρώξεις λίγο να μπει μέσα. Γιατρός μου το έχει πει δεν το λέω μόνη μου. Λίγο φυσικά. Μη σκέφτεσαι την γέννα.. Να σκεφτεσαι ότι θα έχει φύγει ως τότε! Δεν νομίζω να είναι παράγοντας που επηρεάζει τον τοκετο αλλά θα σε ταλαιπωρήσει όσο να ναι γιατί θα βγει πιο πολύ λογικά σε φυσιολογικό. Αλλά κ τα υπόλοιπα κορίτσια που το πέρασαν έφυγε σε λίγες μέρες μην στεναχωριέσαι. Έχεις καιρό μέχρι τη γέννα. 

Δύσκολο πράγμα κ η καούρα έχεις δίκιο. Δεν παλεύεται. Πήρες σιρόπι? Ρώτησε τον γιατρό σου.. Επιτρέπεται να πάρεις. Με το καλό να έρθει το νινακι σας να γεμίσει το δωμάτιο κ να το χαρείτε! 

Βρε marjio τα έχεις τα συμπτώματακια σου λες να μη φας το μήνα σου??? Περιμένουμε νεακια από γιατρουλη!!! 

@Τζινα38 περιμένουμε νεακια με ανυπομονησία!! 

Εγώ τους έστειλα κανονικά ως τώρα μέχρι που ευτυχώς μου έστειλε μια μαμά φίλη μου ότι ο μικρός της ανέβασε πυρετό χθες κ είναι συμμαθητής του μικρού μου. Οπότε δε τον έστειλα. Δεν ξέρω τι θα κάνω τις επόμενες μέρες. Πάντως θυμάμαι γενικά να μου φέρνουν κάτι ιωσουλες λίγο πριν κλείσουν το καλοκαίρι να σου πω την αλήθεια. 

Αύριο έχω γιατρό κ θα τη ρωτήσω αν δεν το ξεχάσω για κάθε φορά θέλω να ρωτήσω διάφορα κ τα μισά τα ξεχνάω :P

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Γεια σας κοριτσάκια τι κάνετε;;; 

Αααχ μπήκαμε στο μήνα μας σιγά σιγά και κάθε μέρα είναι και πιο δύσκολη...

Εμένα πρήζονται οι αστράγαλοι μου κορίτσια... Έκοψα μαχαίρι το αλάτι και τους κανω συνέχεια ντους με εναλλαγή χλιαρό και κρύο νερό να κυκλοφορήσει το αιμα! Κάπως με ανακουφίζει!

Τι καλά τρώτε σήμερα; Εμείς τσιπούρα και χορταρακια

Α μια μερα διαφορα εχουμε εμεις κοριτσι μου..εμενα ευτυχως ακομα δεν εχου  ξεκινησει τα πρηξιματα!!υπομονηηηη φτανουμε στο τελος πιααα!!! 

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ πρηστηκα από χθες στους αστραγάλους κ λίγο στα δάχτυλα των χεριών. Από τη ζέστη αυτή τη φορά όχι κούραση γιατί δεν έκανα τπτ. Αλλά για φέτος πρώτη φορά ζεστάθηκα τόσο. Πάντως μόλις τα έβαλα ψηλά άρχισαν να ξεπρηζονται. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!καλη εβδομαδα με πολυ ζεστη.και μενα πρηζονται τα χρρια και τα ποδια απο την ζεστη και ιδρωνουν.εμενα γενικα ιδρωναν απο την ζεστη αλλα τωρα εχρι παραγινει!!σημερα ηρθαν τα επιπλακια μας βαλαμε και τα αυτοκολλητα και εγινε κουκλιστικο το δωματιο.να μπορουσα να σας τα στειλω!!ξεκινησαμε σημερα να πλενουμε κουβερτουλες,ρουχαλακια και ολα τα σχετικα.φαγητακι εμεις σημερα πατατουλες και κολοκυθακια γιαχνι :)

Just now, kerasia93 είπε:

Γεια σας μανουλες!!καλη εβδομαδα με πολυ ζεστη.και μενα πρηζονται τα χρρια και τα ποδια απο την ζεστη και ιδρωνουν.εμενα γενικα ιδρωναν απο την ζεστη αλλα τωρα εχρι παραγινει!!σημερα ηρθαν τα επιπλακια μας βαλαμε και τα αυτοκολλητα και εγινε κουκλιστικο το δωματιο.να μπορουσα να σας τα στειλω!!ξεκινησαμε σημερα να πλενουμε κουβερτουλες,ρουχαλακια και ολα τα σχετικα.φαγητακι εμεις σημερα πατατουλες και κολοκυθακια γιαχνι :)

Ειναι καμια που θα γεννησει στην Γενικη Κλινικη Θεσσαλονικης;

  • Μου αρέσει 2

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Gianna! Για τις καούρες βοηθάει πολύ το χαμομήλι.. Βέβαια επειδή εγώ αν θυμάσαι είχα ιστορικό, αυτές τις μέρες υπέφερα και μου είπε ο γιατρος να πίνω πριν κοιμηθώ μια κουταλιά της σούπας gaviscon που επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη.. Όταν έχω έξαρση πίνω και πραγματικά ανακουφιζομαι..  Ρώτα τον γιατρό σου.

Κορίτσια εγώ σήμερα το πρωί ένιωσα για κάποια λεπτά σφυξιμο στην κοιλιά και πόνο κάτω σαν περίοδο αλλά έντονα.. Λογικά συσπαση ήταν αυτό ε; 

Επίσης όταν πλέον σηκώνομαι μου έρχεται συνέχεια τάση για τουαλέτα και νιώθω τσιμπιες σαν καρφιτσες από κάτω.. Μαλλον προετοιμάζεται το γλυκουλακι.. Σήμερα θα πάω στον αιματολογο να ξεμπερδευω κι από αυτό.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γυρίσαμε!! Όλα καλά ο γλυκούλης, έφτασε 3200, ο υπέρηχος πολύ καλός, το καρδιοτοκογραφημα επίσης αμνιακα ακόμα έχουμε μπόλικα,  για τον πλακούντα δε μου είπε τίποτα. Οπότε συνεχίζουμε ακάθεκτοι! Οι ενοχλήσεις που έχω είναι η προετοιμασία που κάνει το σώμα για τον τοκετό. Ο γιατρός μου δεν εξετάζει κολπικα ακόμα, δεν υπάρχει λόγος!!

@Arabella μου η πρώτη ήταν με πρόκληση στις 39+4 και ο δεύτερος αυτόματη έναρξη στις 39!! Ε πιστεύω έχουμε ακόμα 10 μέρες!!!

@Αντζελίνα 30 μου σύσπαση Ναι!! Έτσι τις νιώθω και εγώ.. 

@Ελλάκι ελπίζω να βρεις ανακούφιση σύντομα βρε κορίτσι μου, πολύ άβολο είναι ειδικά αφού σε πονάει κιόλας άστα να πάνε! Πάντως δεν είναι αντενδειξη για φυσιολογικό οι αιμορροΐδες!!

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@_marjio μια χαρά ο μπεμπούλης.Αυτή την προετοιμασια που περιγράφεις, την έχω καταλάβει κι εγώ.Πονάκια δεν έχω ιδιαίτερα, μόνο όταν κουράζομαι, αλλά νιώθω την πίεση που ασκεί με το κεφαλάκι της χαμηλά.Με το καλό να έρθει η μεγάλη μέρα για όλες μας :x

  • Μου αρέσει 4

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Γυρίσαμε!! Όλα καλά ο γλυκούλης, έφτασε 3200, ο υπέρηχος πολύ καλός, το καρδιοτοκογραφημα επίσης αμνιακα ακόμα έχουμε μπόλικα,  για τον πλακούντα δε μου είπε τίποτα. Οπότε συνεχίζουμε ακάθεκτοι! Οι ενοχλήσεις που έχω είναι η προετοιμασία που κάνει το σώμα για τον τοκετό. Ο γιατρός μου δεν εξετάζει κολπικα ακόμα, δεν υπάρχει λόγος!!

@Arabella μου η πρώτη ήταν με πρόκληση στις 39+4 και ο δεύτερος αυτόματη έναρξη στις 39!! Ε πιστεύω έχουμε ακόμα 10 μέρες!!!

@Αντζελίνα 30 μου σύσπαση Ναι!! Έτσι τις νιώθω και εγώ.. 

@Ελλάκι ελπίζω να βρεις ανακούφιση σύντομα βρε κορίτσι μου, πολύ άβολο είναι ειδικά αφού σε πονάει κιόλας άστα να πάνε! Πάντως δεν είναι αντενδειξη για φυσιολογικό οι αιμορροΐδες!!

Πω πω ένας μπέμπαρος! Με το καλό! Ενοχλήσεις έχω κι εγώ χαμηλά (είμαι στην 34η βδομάδα) κι ο γιατρος είπε είναι από τη στάση του μωρου, κανένας λόγου ανησυχίας. Σε μένα δε σχετίζεται με την κούραση. Ευτυχώς δεν εχω πρήξιμο ακόμα, αλλά έβγαλα μια άχνη γραμμούλα κάτω από τον αφαλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Gianna! είπε:

@Ελλάκι Υπομονή σε μια βδομάδα λογικά θα έχεις ηρεμισει πιστεύω κ εγώ υπέφερα αρκετά.

Μακάρι  να ναι μονο τοσο @Gianna! γιατί δεν υποφέρεται! Διαβαζω πως κραταει μηνες κι εχω κατατρομαξει!

@Μαρίαφi ελαφρια δυσκοιλιοτητα μη φανταστεις δλδ πολλες ωρες στην τουαλετα.Κι αυτό λογω σιδήρου ( 3 δόσεις την ημερα)

@_marjio πωπω τσουρεκάκι ! τέλεια τα πηγαίνει ο μπέμπαρος!! Μπράβο!!!

@"Gigi" με γεια σας με γεια σας!!! Τελικα ηταν πιο ευκολο απ'οτι νομιζαμε! Και ήρθαν και πριν γεννήσουμε!:D Αντε με το καλο να τα χαρείτε!! Ο γιατρος μου ειναι πολυ ουδετερος με το προβλημα αιμορροΐδων. Αλλαξε διατροφη και βαζε κρεμα μου πε. Σαν να μην θελει να μπει σ'αυτα τα χωραφια. Αν δω οτι επιμενει πανω απο εβομαδα θα παω σε γαστρεντερολογο. Την σπρώχνω μέσα την έρμη αλλα ξαναβγαίνει εχει πεισμώσει παναθεμα την, εχουμε ανοιξει πόλεμο:roll:

@Emma9 εννοείται πως το απολαμβάνω! Ειναι πρωτογνωρη μυρωδια! Σαν ζαχαρουχο γάλα μυριζω!!Ο ανδρας μου με πειραζει και μου λεει βρε μπας και βαζεις καμια κρεμα της μπεμπας και μυριζει ετσι γαλα το δερμα σου;χαχαχαχαχα εν τω μεταξυ ειναι σιγουρα ορμονικο!:-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα είχα πάει σήμερα στο γιατρό του δημοσίου που με βλέπει και ευτυχώς ο μπέμπης είναι μια χαρά και οι εξετάσεις μου επίσης, λίγο ανεβασμένο το αμνιακό υγρό μου είναι αλλά όχι κάτι σοβαρό.Του είπα για τα κιλά που έχω φτάσει δηλαδή 22 κιλά επάνω και μου είπε πως έχω πάρει πολλά κιλά και πολύ σίγουρα να μην μπορέσω να γεννήσω φυσιολογικά. Μου πέσαν τα αυτιά, έχω γυρίσει με κάτι ενοχές άλλο πράγμα,και να πω πως τρώω δίχως αύριο η κάτι υπερβολικό να το ευχαριστηθώ κιόλας... Καμία σχέση, όπως έτρωγα πάντα και τα κιλά μπαίνουν σαν  τρελά. Σε μια εβδομάδα τώρα έβαλα 2 χωρίς γλυκά και υπερβολές,πραγματικα δεν μπορώ να καταλάβω. Αύριο έχω ραντεβού και με τον γυναικολόγο μου τον ιδιώτη, τα ίδια θα μου πει κι αυτός είμαι σίγουρη, γιατί πριν κάνα 2 μήνες μου είχε πει κάτι για τα κιλά μου.. και του απάντησα πως έτσι όπως μπαίνουν δεν γλιτώνω τα 20 και μεταξύ σοβαρού και αστείου μου απάντησε πως δεν θα μπορεί να με ξεγεννήσει και να βρω άλλο γιατρό.Τι να πω δε ξέρω, μα η μοναδική είμαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...