Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε παιδιά γιατί να ζητήσεις καλύτερη τιμή χωρίς απόδειξη αφού διάβασα ότι αν το πασ στο ΙΚΑ σου πληρώνει 8 ευρώ κάνεις ένσταση και σου πληρώνει το υπόλοιπο άρα δεν συμφέρει χωρίς απόδειξη σωστά;;;

      Τι ακριβώς εννοείς? Η αυχενικη κοστίζει γύρω στα 120-150+, δεν εχω ακούσει να σου δικαιολογεί κάτι ο ΕΟΠΠΥ, πιθανόν να είναι αμελητέο το ποσό και αν δεν κόψεις απόδειξη να κερδίζεις παραπανω. Εσένα τι ποσό σου έχουν πει ότι δικαιολογειται? Και γιατί να γίνεται ένσταση αφού τα ποσά που δικαιολογουνται πάντα είναι συγκεκριμένα?

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

@Μαρίαφi το ίδιο εύχομαι κι εγώ για όσες εγκυούλες σταμάτησαν να γράφουν!Να είναι καλά και να περιμένουν τα μωράκια τους.Ο καιρός πέρασε πολύ γρήγορα.Μου φαίνεται απίστευτο οτι έμεινε μόνο ένας μήνας.

@Barbei εγώ μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα θα φτιάξω βαλίτσα.Είναι όλα σχεδόν έτοιμα, εκτός απο κάποια πράγματα που περιμένω να μου έρθουν.Πότε έχεις ΠΗΤ;

@kerasia93 μου άνοιξες την όρεξη με τα σουβλάκια!Μου μύρισαν!Το τσούξιμο το ένιωσες στο δέρμα, επιφανειακά; Μήπως πρόκειται για καμιά ραγαδούλα που πάει να κάνει την εμφάνισή της; Πόσων εβδομάδων είσαι;

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Arabella είπε:

@Μαρίαφi το ίδιο εύχομαι κι εγώ για όσες εγκυούλες σταμάτησαν να γράφουν!Να είναι καλά και να περιμένουν τα μωράκια τους.Ο καιρός πέρασε πολύ γρήγορα.Μου φαίνεται απίστευτο οτι έμεινε μόνο ένας μήνας.

@Barbei εγώ μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα θα φτιάξω βαλίτσα.Είναι όλα σχεδόν έτοιμα, εκτός απο κάποια πράγματα που περιμένω να μου έρθουν.Πότε έχεις ΠΗΤ;

@kerasia93 μου άνοιξες την όρεξη με τα σουβλάκια!Μου μύρισαν!Το τσούξιμο το ένιωσες στο δέρμα, επιφανειακά; Μήπως πρόκειται για καμιά ραγαδούλα που πάει να κάνει την εμφάνισή της; Πόσων εβδομάδων είσαι;

Τα απολαυσα ειναι η αληθεια!! Ναι ναι επιφανειακα.οταν τσιμπαω την κοιλια μου την νιωθω σαν μουδιασμενη!νομιζω απο την μια μερια δεν ξερω γιατι εχω αγχωθει κιολας.σκεφτομαι να πρω την γιατρο αυριο! 34η μπηκα σημερα


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Emma9 είπε:

Ολα καλα θα ναι!! Μην αγχωνεσαι..κανε υπομονη μονο μεχρι τη Δευτέρα ωστε να  ηρεμησεις τελειως!!!:wink:

Κορίτσια πηγα σημερα jumbo..τι το θελα η καψερη;!;!;;;! Κ ελεγα απ την αρχη μήπως να μη παω αλλα λεω οκ..2 φορές εκατσα(εξυπνοι αυτοι που κανανε τη διαμορφωση χώρου ναι μεν χανεις τις πατουσες απο τοσο περπατημα,αλλα σου χει κ ανοιγωμενες καρεκλιτσες να ξαποστασεις!!πως θα νιωσεις καλυτερα κ θα ψωνισεις κ αλλα;!;!χαχα)!! Κουραστηκα..απιστευτο..κ μου λεγε μια φιλη μου τις προαλλες να παμε mall..δε το κοβωω τελικα να πηγαινω!! Αλλα οταν εφτασα σπιτι κοριτσια ο αριστερος προσαγωγος..νταααξει!! Σουβλιες..λεω στον αντρα μου καλε, λες να γενναω;;με κοιταει εντρομος κ μου λεει ουτε για πλακα..αχχαχαχαχα..κατι μου λεει οτι εκεινος θα φοβαται πιο πολύ απο μενα..χιχιχι.

κατ αλλα πως θα περασετε το σκ σας;;;ατελειωτο κλαμπινγκ μεχρι πρωιας;;;;;αχχαχαχ 

@Emma9 κι εγώ μία απο τά ίδια χθες.Βγήκαμε στην αγορά και βολτούλα και όπου έβρισκα καρέκλα καθόμουν.Είναι και το θέμα της συχνοουρίας, που κάνει την κατάσταση ακόμη πιο δύσκολη.Επιστρέψαμε σπίτι και ήμουν πιο κουρασμένη απο τη γιαγιά μου...μπανάκι και νάνι!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Τα απολαυσα ειναι η αληθεια!! Ναι ναι επιφανειακα.οταν τσιμπαω την κοιλια μου την νιωθω σαν μουδιασμενη!νομιζω απο την μια μερια δεν ξερω γιατι εχω αγχωθει κιολας.σκεφτομαι να πρω την γιατρο αυριο! 34η μπηκα σημερα

Ετσι μυρμιγιασμα νιωθω οταν ξαολωνω πολυ ωρα απο την μια πλευρα στον γοφο μου.μηπως επειδη κοιμαμαι ολο αριστερα και πταω εκεινη την μερια της κοιλια να νιωθω ετσι;

Just now, Barbei είπε:

Μανούλες βαλίτσες φτιάξατε? Εγώ σήμερα έπλυνα τα πράγματα του μπεμπουλη, που θα βάλω στη βαλίτσα!!! 

Εγω δεν εχω φτιαξει ακομη!αυριο περιμενουμε τα επιπλα του δωματιου και ξεκιναμε να πλενουμε τα ρουχαλακια.στις επομενες μερες θα ετοιμασω και την βαλιτσα να ειναι ετοιμη αν και ακομη δεν εχω μπει στον μηνα μου.


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Τα απολαυσα ειναι η αληθεια!! Ναι ναι επιφανειακα.οταν τσιμπαω την κοιλια μου την νιωθω σαν μουδιασμενη!νομιζω απο την μια μερια δεν ξερω γιατι εχω αγχωθει κιολας.σκεφτομαι να πρω την γιατρο αυριο! 34η μπηκα σημερα

Να την πάρεις να την ρωτήσεις αν νιώθεις ανασφαλής με αυτό.Μπορεί βέβαια να είναι και απο την στάση του σώματος το μούδιασμα.Είναι και η κατακράτηση υγρών.Εγώ έχω μονίμως μουδιασμένα χέρια και το βράδυ μικρές ενοχλητιλές κράμπες.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρίαφi είπε:

Ρε κορίτσια λόγω αϋπνίας και βαρεμάρας ξεκίνησα να διαβάζω από την αρχή την ομάδα μας... Πόσες σκέψεις,!! Πόσο άγχος και χαλια ψυχολογία είχα στην αρχή.. πόσα κορίτσια δεν ξαναεπικοινωνησαν, μακάρι να συνεχίστηκαν κανονικά οι εγκυμοσύνες τους....από τη μια νιώθω ποσό γρήγορα περάσε ο καιρός και από την άλλη σαν να έχουν περάσει αιώνες από το πρώτο τρίμηνο!!!

Αχ το χα κανει κ γω αυτο, βεβαια δεν διαβασα τα παντα αλλα ειχα διαβασει καμια 60αρια σελ κ ποση συγκινηση ειχα..κ ηταν πολυ γλυκο!!! Οι ανησυχιες μας οι υπερηχοι μας οι αγωνίες μας..κ τελικα ειμαστε εδω..οσον αφορα τις αλλες κοπελες το ειπα κ γω..οτι μακάρι να ειναι ολα καλα κ απλα να μην ξανα ασχοληθηκαν με το φόρουμ..εμενα κοπελα μου νερο μου φανηκε!!! Θεωρω οτι το πρωτο 3μηνο περασε πιο αργα λογω αγχους για το πρωτο 3μηνο απο κει κ περα πεταξε ο χρονος!!! @kerasia93 μου δεν μου εχει τυχει δεν ξερω αλλα δεν νομιζω να ναι κατι..για μενα ότι σε ανησυχει να παιρνεις το γιατρο σου να σε καθυσηχαζει.. @Barbeiεγω την εφτιαξα εμειναν μονο τα ρουχα εξοδου γιανμεβα που δεν χω αποφασισει..χααχ..κ γυαλια,φακ επαφης τετοια..τα τελευταια στιγμης δηλ..

Λοιπον για τα ζωδια που λετε εγω δεν ξερω πολλα..αλλα ο αντρας μου ειναι τοξοτης εγω σκορπιος με ωροσκοπο καρκινο κ το μωρουλι καρκινος..πρωτα ο θεος..γιατι μπορει να μας κανει καμια εκπληξη κ να θελει τελικα να βγει νωριτερα κ να ναι δίδυμος..μμμμ..οχι οχι..να κατσει εκει ακομα..καλα ειναι!! Χιιχιχι..

  • Μου αρέσει 3

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Καλημερααααα!!!11 ξύπνησα σημερα κορίτσια η γαϊδούρα!! Ντροπή :D οπότε @Μαρίαφi για να καταλάβεις έχω ρίξει καλούς ύπνους τώρα που 1)δεν δουλεύω λόγω εγκυμοσύνης, 2)δεν δουλεύει ο άντρας μου λόγω κορονοιου 3) δεν είχαν σχολείο τα παιδιά λόγω του ιού πάλι κ 4)έχουν μεγαλώσει κ βλέπουν κανένα παιδικό μέχρι να φάμε πρωινό. Κατά τ'αλλα για να μη σε απογοητευουμε μπορεί το παιδάκι σου να είναι του ύπνου! Δεν ξέρεις πότε. Η αδερφή μου πολυ υπναρου.. Την ξυπνούσαμε 3 άτομα για να σηκωθεί για δουλειά χάχα! Έλεγε πως θα την ακούω την μπέμπα τη νύχτα.. Τλκ της βγήκε υπναρου κ η μικρή! Αν δεν έχει σχολείο ξυπνάει 11 κ βάλε! 

Τζίνα μου αφού το έχεις ψάξει τόσο τότε ούτε συζήτηση, αλλά ούτε και στεναχώρια.υπάρχει σοβαρός λόγος που δεν θα θηλασετε. Κ μόνο που πήρε τον πρώτο καιρό το δικό σου γαλατακι της έκανες τοσο καλό!!! καλος ο θηλασμός αλλά δεν θα τρελαθούμε κιόλας! Θα εστιάσεις στα καλά της φόρμουλας..το βασικό είναι ότι θα μπορούν να της δίνουν το γαλατακι της όλοι κ εσύ θα έχεις λίγο χρόνο για τον εαυτό σου εκείνη την ώρα! Ο μικρός μου μπήκε θερμοκοιτίδα λόγω ταχυπνοιας για 4 μερες που μας φάνηκαν αιώνας!!!! λοιπον..μια μερουλα έμεινε δηλ?πόσο θα ανυπομονείτε.. Με το καλό κοριτσάκι μου!!!!!! 

Ρώτησε λίγο τον άντρα σου σε παρακαλώ πως ήταν μικρός.. Γιατί οι δικοί μου μόνο για παρθένοι δεν μου φαίνονται. Η τσαπατσουλια δεν πάει παραπάνω πιστεύω!!!!! Είναι εκνευριστικά ακατάστατοι κ αναρωτιέμαι ποτε θα γίνει άραγε αυτή η μετάλλαξη?? Χάχα! Έχω κολλητή παρθένο κ ξέρω τι θα πει :grin:

@Athinaa εσύ θα μπεις κανονικά στον μήνα σου, εγώ έτσι όπως πάει θα τον φάω κιόλας χάχα

@_marjio θυμάμαι κ στα παιδιά κ σε μένα οι γιατροί να προτείνουν γιαούρτι ή προβιοτικα με την αντιβίωση. Αλλά αφού σε ενόχλησε ήδη πάρε προβιοτικα που θα σε βοηθήσουν αμέσως να είσαι σίγουρη. 

Αχ αυτές οι ταχυπνοιες και εμάς μας ταλαιπώρησαν 18 μέρες αλλιώς θα είχαμε βγει την Παρασκευή


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Arabella 29/7 μου έχει δώσει, αλλά είπα να είμαι έτοιμη για παν ενδεχόμενο. Έχω πλυνει τα ρούχα του μικρού θέλω να τα σιδερωσω και να φτιάξω και τα δικά μου. Νιώθω ότι περνάνε γρήγορα οι μέρες και κουράζομαι πιο εύκολα πλέον. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα κορίτσια !

Καλή εβδομάδα!!

Γιατρουλη σήμερα!! Δεν έχει χτυπήσει το τηλέφωνο αρα δε του έτυχε παλι τοκετός οπότε θα πάμε μες τη ντάλα του μεσημεριού χαχαχα 

Χθες πήγαμε μια επίσκεψη και μάλλον ήταν άβολη η καρέκλα ή δε ξέρω τι άλλο μου έφταιγε και είχα συσπασεις πόνο στη λεκάνη, αισθανόμουν το κεφάλι του πολύ χαμηλά, μια πίεση χαμηλα που δεν έφευγε... ευτυχώς γύρισα σπίτι έκανα μπάνιο και αφού ξάπλωσα ηρέμησα!! 

Άντε λίγο ακομηηηηη

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!ηθελα να ρωτησω οσες εχετε παιδακια κ πανε σχολειο κ το καλοκαιρι(η μικρη μ παει βρεφικο)τι σκέφτεστε να κάνετε?εγω θα την πηγαινα κανονικα κ Αύγουστο κ τωρα το σκέφτομαι λίγο...Αν ηταν χειμωνας θα την σταματαγα αλλα τωρα το σκεφτομαι!η μικρη γενικα δεν αρρωσταίνει μηπως ομως μεταφερει τπτ?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elenakii22 δύσκολη απόφαση... από τη μια λες είναι καλοκαίρι και πόσες ασθένειες να κυκλοφορούν πια; αλλά και η 1 πιθανότητα στις 1000 να μεταφέρει κάτι εμένα με φοβίζει λίγο  :confused:  

Απ την ώρα που ξύπνησα με πονάει η μέση λες και περιμένω περίοδο..δεν έχω κουράγιο να σταθώ όρθια να μαγειρέψω σήμερα.. άντε να περάσει η ώρα να πάμε στο γιατρό να δούμε τι βλέπει και αυτός...

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbei είπε:

@Arabella 29/7 μου έχει δώσει, αλλά είπα να είμαι έτοιμη για παν ενδεχόμενο. Έχω πλυνει τα ρούχα του μικρού θέλω να τα σιδερωσω και να φτιάξω και τα δικά μου. Νιώθω ότι περνάνε γρήγορα οι μέρες και κουράζομαι πιο εύκολα πλέον. 

Καλημέρα κορίτσι μου!Πολύ καλά κάνεις που θέλεις να είσαι έτοιμη!Κι εγώ έτσι είμαι.Άσε που όντως ο τελευταίος μήνας είναι δύσκολος και οι δουλειές πλύσιμο, σιδέρωμα κλπ.μας επιβαρύνουν.

Καλημέρα κορίτσια όμορφα!

Σήμερα ξεκινάμε την εβδομάδα με μια δυναμωτική φακή! 

@_marjio τι καλά που έχεις γιατρούλη!Μπορεί ο πόνος στη μέση να οφείλεται σε άβολη στάση που είχες. Τα άλλα 2 αστεράκια σου σε ποια εβδομάδα γεννήθηκαν;

@elenakii22 είναι όντως μια δύσκολη απόφαση.Ο μικρός μου ξεκινάει τον Αύγουστο νηπιαγωγείο, το οποίο είναι υποχρεωτικό.Δεν αρρωσταίνει επίσης εύκολα.Το μόνο που με προβληματίζει είανι ο κορονοϊός.Θα δούμε μέχρι τότε πως θα είναι τα πράγματα και αναλόγως πράττουμε.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@elenakii22 δύσκολη απόφαση... από τη μια λες είναι καλοκαίρι και πόσες ασθένειες να κυκλοφορούν πια; αλλά και η 1 πιθανότητα στις 1000 να μεταφέρει κάτι εμένα με φοβίζει λίγο  :confused:  

Απ την ώρα που ξύπνησα με πονάει η μέση λες και περιμένω περίοδο..δεν έχω κουράγιο να σταθώ όρθια να μαγειρέψω σήμερα.. άντε να περάσει η ώρα να πάμε στο γιατρό να δούμε τι βλέπει και αυτός...

αυτο ακριβως...αν ηταν χειμωνας θα ηταν πιο ευκολο...λεμε να την συνεχισουμε κ αν μας πουν οτι κυκλοφορει καποια ιωση να την κρατησουμε σπιτι..

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Τι ζέστη είναι αυτή κ σήμερα? Σήμερα τελειώσαμε το βάψιμο του παιδικού δωματίου κ είμαι πολύ χαρούμενη δε χορταινω να το χαζεύω ανυπομονώ να το στήσουμε να είναι έτοιμο! Τα βράδια όμως είναι ότι δύσκολα από άποψης καούρας πολύ πράγμα όμως δε μου περνάει με τπτ φάω δε φάω το βράδυ η καούρα θα με επισκεφτεί μόνο αυτό δεν ήθελα να εχω πφφφφ αλλά κάνω όσο μπορώ υπομονή.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε ολες! Μια ανάσα έμεινε στην ομάδα μας για να γίνουμε μανούλες Ιουλίου!Ανυπομονώ!

Δυστυχώς εγω τις τελευταίες μέρες εχω χάσει την ψυχολογία μου βρε κορίτσια, το προβλημα με τις αιμορροΐδες συνεχίζεται χωρις καμια βελτίωση.Έχουν περασει μόλις 3 ημέρες και νιώθω σαν να υποφέρω εβδομάδες. Κανω οτι μπορω για να βελτιωθει η κατασταση, συνεχομενα τοπικα ντουζ, ειδικη κρεμα απο φαρμακειο, πολυ πολυ νερο και φρουτα, περπατημα... δυστυχως τιποτα. Διαβάζω πως θελει χρονο αυτο το προβλημα για να διορθωθει ομως απο την αλλη διαβαζω πως πρεπει να μπαινει κανεις σε διαδικασια θεραπειας το συντομοτερο δυνατο. Εχω πελαγώσει κι ο πόνος σουβλίζει χωρίς παύσεις. Αχ τι καλά που ήταν όλα βρε κορίτσια πως την πάτησα ετσι. Με τη φασολούμπα να κρέμεται εν τω μεταξύ επιτρέπεται αραγε ο Φ.Τ. ή θα αναγκαστω να παω σε καισαρική; Ξερει καμια; 

Εν τω μεταξύ για να κρατήσω την ψυχολογία μου σε ισορροπία αρχισα να ετοιμάζω την βαλίτσα μαιευτηρίου.Ενιωσα σαν να ετοιμαζω το μεταβατικό στάδιο στις ζωες μας. Θα φυγουμε δυο και θα γυρισουμε τρεις με "γέμιση" μέσα στο αυγουλάκι :x 

Να σας ρωτησω και κατι αλλο που προσεξα να συμβαίνει τελευταίως; Παρατήρησα πως ο ιδρωτας γύρω απο το στήθος μυρίζει γάλα! Είναι μια πρωτογνωρη μυρωδια, στην αρχη νομιζα πως φταινε οι ορμονες αλλα κι ο αντρας μου με ρωτησε ολο απορια: γιατι μυριζεις σαν μωρο;;:P Σας εχει συμβει κι εσας ή μόνο σε εμένα ολα τα κουλά;;

  • Μου αρέσει 3

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...