Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!με το καλό σε ολες!περιμένω κι εγώ τα διδυμακια μου Μάιο Ιούνιο(πρώτα ο Θεος).Και έχω άρχισει κι εγώ να κοιτάζω μέσω ίντερνετ..

Ήθελα να ρωτήσω για τον ύπνο τους πρώτους μήνες τι θα προτιμησετε; την κουνια απευθείας, λικνο,καλαθουνα,πορτ μπεμπε; 1 λικνο μάλλον θα μας το δώσουν φίλοι μας αλλά δεν ξέρω αν παρω και αλλο 1 αν χωράνε στο δωμάτιο μας γιατί ο χωρος είναι παρα πολύ περιορισμένος..

Επίσης ριλαξ θα πάρετε από νεογέννητα;;νομίζω θα βολεύει..

Και τέλος όσες είστε ήδη διδυμομανουλες η περιμένετε δίδυμα για καροτσι τι λέτε;; δίπλα δίπλα,μπρος πίσω;; Ο άντρας μου έριξε την ιδεα για 2 μονα αλλά αυτό νομίζω δεν θα βολέψει καθόλου...

Eγω έλεγα να χρησιμοποιήσω για αρχη λίκνο η την καλαθουνα, το χρησιμοποιουσε μια φίλη μου στην αρχή που γέννησε και μου φαινόταν βολικό, μετέπειτα που θα μεγαλώσει στην κουνια. Για το ριλαξ δεν ξέρω, λες να χρειάζεται από την αρχή ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mum to be είπε:

Eγω έλεγα να χρησιμοποιήσω για αρχη λίκνο η την καλαθουνα, το χρησιμοποιουσε μια φίλη μου στην αρχή που γέννησε και μου φαινόταν βολικό, μετέπειτα που θα μεγαλώσει στην κουνια. Για το ριλαξ δεν ξέρω, λες να χρειάζεται από την αρχή ;

Δεν ξέρω..εμένα θα μου φαινοταν πρακτικό το ριλαξ από την αρχή..Αλλά δεν ειμαι και σίγουρη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Καλημέρα κορίτσια!!με το καλό σε ολες!περιμένω κι εγώ τα διδυμακια μου Μάιο Ιούνιο(πρώτα ο Θεος).Και έχω άρχισει κι εγώ να κοιτάζω μέσω ίντερνετ..

Ήθελα να ρωτήσω για τον ύπνο τους πρώτους μήνες τι θα προτιμησετε; την κουνια απευθείας, λικνο,καλαθουνα,πορτ μπεμπε; 1 λικνο μάλλον θα μας το δώσουν φίλοι μας αλλά δεν ξέρω αν παρω και αλλο 1 αν χωράνε στο δωμάτιο μας γιατί ο χωρος είναι παρα πολύ περιορισμένος..

Επίσης ριλαξ θα πάρετε από νεογέννητα;;νομίζω θα βολεύει..

Και τέλος όσες είστε ήδη διδυμομανουλες η περιμένετε δίδυμα για καροτσι τι λέτε;; δίπλα δίπλα,μπρος πίσω;; Ο άντρας μου έριξε την ιδεα για 2 μονα αλλά αυτό νομίζω δεν θα βολέψει καθόλου...

Καλημέρα Νανσουλι! Για καροτσι απο οτι ειδαμε εχει διπλα διπλα, μπρος πισω και πανω κατω. Εμεις καταλήξαμε στο διπλα διπλα. Σχετικά με την ιδεα του αντρα σου ειδαμε στα Λητω ενα διπλο καρότσι για διδυμακια που πιανει σε 2 σημεια με μαγνητη χοντρο κι ετσι οποτε θες το "σπας" και σε δύο μονά. Απλα δεν θυμάμαι την μάρκα.. αν πατε μια βολτα ρωτησε τους να το δειτε. 

Για τον υπνο είπαμε να παρουμε κουνιες για το δωμάτιο τους και λικνα για το δωμάτιο μας για το πρώτο 6μηνο δηλαδη. Το ριλαξ πιστευω βολεύει για το σαλονι. Να αλλάζουμε και εμείς λιγο δωμάτιο χαχα! :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!Το ρηλαξ νομιζω ειναι απο 2 μηνων κ πανω...εκτος αν εχει καιεντελως οριζοντια κλιση!

Εγω λικνο θα χρηδιμοποιησω στην αρχη(μου το εδωσαν)

Αφου ειναι περιοριδμενος ο χωρος σου γιατι δεν βαζεις μονο την κουνια κ να ταεχεις εκει και τα δυο μπεμπακια;;;

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα τα δίδυμα σε μια κούνια μέχρι τεσσάρων μηνών περίπου , και μετά Montessori bed κοινώς στρωματα στο πάτωμα με μαξιλαρες γύρω , δίπλα από το κρεββάτι του αδερφού τους επίσης Montessori .Αν πάρεις διπλό καρότσι με πορτ μπεμπέ μπορείς να τα έχεις εκεί για κάνα δίμηνο για μες στο σπίτι και μετά παίρνεις ρηλαξ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Anastasia_Met είπε:

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου !! Ξεκινάω με μια κατηγοριοποιημενη λιστα :x

Για το δωματιο

Κούνια + στρώμα + μόμπιλε (περιστρεφόμενο παιχνίδι με μελωδίες για την κούνια έτσι ώστε να το παίρνει ο ύπνος)

Στρωματακι αλλαξιερας.

Εάν δεν χωράει δίπλα στο κρεβάτι σου η κουνια τότε για τους πρώτους μήνες θα χρειαστεις να το κοιμίζεις σε λικνο ή καλαθουνα. 

Εάν το δωματιο δεν έχει ντουλάπα θα χρειαστείς συρταριερα. 

Κουνουπιερα

Port bebe 

Προαιρετικά (εγώ τα αγόρασα) αλλά δεν χρειάζονται από νεογέννητο: Πάρκο,  Ριλαξ, Στράτα, καρεκλάκι φαγητού, θερμόμετρο δωματίου, μασητικα για τα δοντάκια. 

Λευκα είδη: 

Ρουχαλάκια + ζιπουνακια + καλτσακια αναλόγως την εποχή αλλά όχι πολλά γιατί θα σου φέρουν κ δωρα αλλα μεγαλώνουν κ πολύ γρήγορα. 

Σετ προικας (πάντα κούνιας, κατωσεντονα με λάστιχο, πανωσεντονα, κουβερτούλα)

Σελτεδακια + λάβετες (πανάκια ωμου για τις γουλιτσες)

Σαλιαρες

Πετσέτα μπάνιου (εγώ δεν αγόρασα, απλα διάλεξα 3 βαμβακερες δικές μας τις έπλυνα μερικές φορές με τα απορρυπαντικά του μωρού και πλέον θα χρησιμοποιούνται μόνο από την μικρη) 

Σεντονακι αγκαλιάς (αλλιώς και πάνα αγκαλιάς) 

Θηλασμός και τροφή:

Επιθέματα στήθους, Σουτιέν θηλασμού, μπιμπερό γυάλινα (2-3 για αρχή), πιπιλα (κ θήκη κ ιμάντα στήριξης της), θήλαστρο και σακουλάκια αποθήκευσης (αν αντλήσεις και δν δώσεις τλκ στήθος), βραστηρας, αποστειρωτης, βούρτσα καθαρισμού μπιμπερό. Προαιρετικά: υγρό πιάτων βρεφικο,  μαξιλάρι θηλασμού (εγώ το πήρα δώρο από γνωστό μαγαζί βρεφικων  με την 1η αγορά ή και χωρίς αγορά απλά με εμφανή την κοιλίτσα σου όταν πας, αν σε ενδιαφέρει σου λέω ποιο μαγαζί είναι), θερμόμετρο σώματος, θερμός μεταφοράς γάλακτος (για το τάισμα με μπιμπερό εκτός σπιτιού). 

Για το μπάνιο και το αλλαγμα:

Κρέμα συγκαματος, ενυδατικο γαλάκτωμα, πανες, μωρομαντηλα, μπανάκι, βρεφικο σαμπουάν κ αφρόλουτρο. Αποστειρωμενες γαζες, φυσικος ορος, καθαρο οινοπνευμα, βαμβακι. Σετ περιποιησης (ψαλιδάκι, νυχοκοπτης, βούρτσα μαλλιών). Αποφρακτηρας μύτης. Καλαθακι για τις λερωμενες πάνες, καλαθακι για τα άπλυτα ρουχαλακια του μωρου. Προαιρετικα: Σελτεδακι μιας χρήσης (για το αλλαγμα εκτός σπιτιού).

Για την βόλτα:

Καροτσι, κουνουπιερα, τσάντα μαμάς, καθισματακι αυτοκινητου, βρεφικο αντηλιακό. Προαιρετικά: ποδοσακος, μάρσιπος 

Γενικά, μετά από ερώτηση στο παιδίατρο σου, κάποιοι είναι υπέρ κ κάποιοι κατα:

Μαξιλάρι ανάκλησης βρεφικο (για αποφυγή παλινδρόμησης φαγητού)

Σφηνα ύπνου (για να κοιμάται πλαγια και να μην γυρνάει μπρούμυτα μες τον ύπνο του) 

Ζυγαριά (ενοικίαση από το μαιευτήριο για τους πρώτους μήνες)

Δεν ανέφερα μάρκες που προτίμησα γιατί θα έπιανε το κείμενο 10 σελίδες  ;)

Πόσο βοηθητική λίστα να σαι καλά..είμαι τόσο πρωτάρα που κάποιες λέξεις πρέπει να τις γκουγκλαρω για να καταλάβω τι είναι :) σευχαριστουμεεεεε..

  • Χαχα 2

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Το ρηλαξ νομιζω ειναι απο 2 μηνων κ πανω...εκτος αν εχει καιεντελως οριζοντια κλιση!

Εγω λικνο θα χρηδιμοποιησω στην αρχη(μου το εδωσαν)

Αφου ειναι περιοριδμενος ο χωρος σου γιατι δεν βαζεις μονο την κουνια κ να ταεχεις εκει και τα δυο μπεμπακια;;;

Κουνια στο δωματιο το δικο μας δεν χωραει με τιποτα..και για το λικνο δεν ειμαι καθολου σιγουρη πρεπει να μετρηθει ο χωρος ειναι πολυ μικρο το δωματιο ..δυστυχως..εκτος αν παω εγω στο παιδικο και αφησω και τον αντρα μου να κοιμαται...:-D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, με το καλό τα μωράκια σας! Βλέπω ότι συζητάτε για ριλαξ. Θα σας πω την εμπειρία μου. Εμένα το μωρό από την αρχή ήθελε κούνημα, μου είχαν κάνει δώρο το απλό ρηλαξ και είχαμε κουραστει να κουναμε. Μετά μου έδωσαν ένα που κουνιέται μόνο του και σώθηκα. Στην αρχή φοβόμουν να τη βάζω στο ρηλαξ γιατί είχα διαβάσει και εγώ πολλά , αλλά δεν ηθελε να κοιμηθεί αλλιώς και έτσι κοιμήθηκε στο ρηλαξ σχεδόν από την αρχή και μέχρι 4 - 4.5 μηνών. Δεν έπαθε τίποτα το μωρό μου. Τώρα έχουν βγάλει και λίκνο που κουνιέται μόνο του (άν το είχε όταν γεννησα θα το έπαιρνα) , είναι τελείως επίπεδο και δεν είναι ακριβό  (88€ αν τιμάμε καλά στο ίντερνετ ).

Για το στρώμα η γνώμη μου είναι να μην πάρετε τόσο ακριβό από την αρχή γιατί μετά από λίγο καιρό θα χρειαστεί να το αλλάξετε. 

Καρότσι πιστεύω ότι βολεύει το 3 σε 1 που έχει καρεκλακι αμαξιου. Το καρεκλακι επίσης το πρώτο δεν θα το έχετε για πολύ καιρό άσχετος ότι λέει 0 - 13 κιλά, απλά πολύ πιθανό το μωρό να μην χωράει σε μακρός . Εμένα είναι 9 μηνων και 8.5 κιλά, όχι πολύ ψηλό μωρό και ήδη δεν χωράει. Οπότε αν πάρετε χώρια καρεκλακι συμβουλή μου είναι να μην είναι πολύ ακριβό,  τσάμπα λεφτά. 

Μην βιαστείτε να πάρετε πολλά μπιμπερό,  αποστείρωτι γιατί μπορεί να μην θα χρειαστείτε ποτέ  (τα δικά μου δεν τα χρησιμοποιησα,  θήλαζα αποκλειστικά και ακόμα θηλαζω ), βλέποντας και κάνοντας. 

Να πάρετε πολλά κορμακια με κοντό μανίκι.

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα,  ότι άλλη απορία έχετε μπορείτε να με ρωτάτε! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 4

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια! @Anastasia_Met πολύ χρήσιμη η λίστα σου!!

Και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και προσπαθώ όσο γίνεται να αγοράσω τα πιο χρήσιμα για να μην ξεφύγω στο μπάτζετ!!

Πείτε βρε κορίτσια τώρα που έχει εκπτώσεις βρήκατε κάτι καλό σε προσφορά? Εγώ γενικά κάνω και έρευνα στο διαδίκτυο μήπως και βολεψει να αγοράσω και από εκεί κάτι.

Σε καρότσι καταλήξατε που είναι ένα από τα πιο μεγάλα έξοδα?? Σκέφτομαι να πάρω δύο σε ενα και να δανειστώ το αυγουλακι από μια φίλη, ώστε να διαθέσω ένα καλό ποσό σε καθησματακι 9-36 κιλών κατευθείαν! Έχω δει τα καρότσια της εταιρείας bexa σε καλή τιμή λόγω εκπτώσεων έχετε γνώμη για αυτή την εταιρεία μήπως? Μετά κοιτάζω και τα inglesina 

Γειά σας κορίτσια! @Anastasia_Met πολύ χρήσιμη η λίστα σου!!

Και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και προσπαθώ όσο γίνεται να αγοράσω τα πιο χρήσιμα για να μην ξεφύγω στο μπάτζετ!!

Πείτε βρε κορίτσια τώρα που έχει εκπτώσεις βρήκατε κάτι καλό σε προσφορά? Εγώ γενικά κάνω και έρευνα στο διαδίκτυο μήπως και βολεψει να αγοράσω και από εκεί κάτι.

Σε καρότσι καταλήξατε που είναι ένα από τα πιο μεγάλα έξοδα?? Σκέφτομαι να πάρω δύο σε ενα και να δανειστώ το αυγουλακι από μια φίλη, ώστε να διαθέσω ένα καλό ποσό σε καθησματακι 9-36 κιλών κατευθείαν! Έχω δει τα καρότσια της εταιρείας bexa σε καλή τιμή λόγω εκπτώσεων έχετε γνώμη για αυτή την εταιρεία μήπως? Μετά κοιτάζω και τα inglesina 

Έχω καταμπερδευτει είναι η αλήθεια χαχαχαχα

Για το κάθισμα αυτό κινητού να δανειστείτε το αυγό κ μετά όντως  να δώσεις λεφτά για ένα καλό. Εγώ έχω της maxi cosi titan 9 -36  και bebe comfort αυτό που γυρνάει προς την μεριά σου.  Τα πήρα από γερμανικά site 120 ευρω λιγότερα το καθένα. τΌσο για αυγό είχα της për perego που μου το είχαν δώσει κ έκατσε εκεί έως 10 μηνών. 

Από ρουχαλάκια θα χρειαστείτε ζιπουνακια (τουλαχιστον 10) κοντομάνικο  γτ θα έχει ζέστη. Μην πάρετε για νεογενητο , είναι πολύ μικρά. Για 1-3 μηνών. 

Ότι είπε η κοπέλα πιο πάνω θα τα χρειαστείτε. Κ φυσιολογικό όρο για να καθαρίζεται τη μυτουλα τους.

Απορρυπαντικό για ρούχα πχ αρκαδιι,ευρηκα.σαμπουαν παιδικό κ παμπερς πάρτε 1 συσκευασία το νούμερο 1 κ  μετά το 2. Εγώ που το γέννησα 3400 μετά από 1 βδομάδα του έβαλα το νούμερο 2.

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt said:

Γειά σας κορίτσια, με το καλό τα μωράκια σας! Βλέπω ότι συζητάτε για ριλαξ. Θα σας πω την εμπειρία μου. Εμένα το μωρό από την αρχή ήθελε κούνημα, μου είχαν κάνει δώρο το απλό ρηλαξ και είχαμε κουραστει να κουναμε. Μετά μου έδωσαν ένα που κουνιέται μόνο του και σώθηκα. Στην αρχή φοβόμουν να τη βάζω στο ρηλαξ γιατί είχα διαβάσει και εγώ πολλά , αλλά δεν ηθελε να κοιμηθεί αλλιώς και έτσι κοιμήθηκε στο ρηλαξ σχεδόν από την αρχή και μέχρι 4 - 4.5 μηνών. Δεν έπαθε τίποτα το μωρό μου. Τώρα έχουν βγάλει και λίκνο που κουνιέται μόνο του (άν το είχε όταν γεννησα θα το έπαιρνα) , είναι τελείως επίπεδο και δεν είναι ακριβό  (88€ αν τιμάμε καλά στο ίντερνετ ).

Πολυ ενδιαφέρουσες πληροφορίες. Ευχαριστούμε! Ποιο λικνο είναι που κουνιέται μονο του? Αν μπορείς στείλε μου πμ την μαρκα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Πολυ ενδιαφέρουσες πληροφορίες. Ευχαριστούμε! Ποιο λικνο είναι που κουνιέται μονο του? Αν μπορείς στείλε μου πμ την μαρκα. 

Τώρα θα το βρω και θα σου στείλω. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!με το καλό σε ολες!περιμένω κι εγώ τα διδυμακια μου Μάιο Ιούνιο(πρώτα ο Θεος).Και έχω άρχισει κι εγώ να κοιτάζω μέσω ίντερνετ..

Ήθελα να ρωτήσω για τον ύπνο τους πρώτους μήνες τι θα προτιμησετε; την κουνια απευθείας, λικνο,καλαθουνα,πορτ μπεμπε; 1 λικνο μάλλον θα μας το δώσουν φίλοι μας αλλά δεν ξέρω αν παρω και αλλο 1 αν χωράνε στο δωμάτιο μας γιατί ο χωρος είναι παρα πολύ περιορισμένος..

Επίσης ριλαξ θα πάρετε από νεογέννητα;;νομίζω θα βολεύει..

Και τέλος όσες είστε ήδη διδυμομανουλες η περιμένετε δίδυμα για καροτσι τι λέτε;; δίπλα δίπλα,μπρος πίσω;; Ο άντρας μου έριξε την ιδεα για 2 μονα αλλά αυτό νομίζω δεν θα βολέψει καθόλου...

Το θεμα Ριλαξ νομιζω χωρις βέβαιανα έχω "προϋπηρεσία" στο ζήτημαότι έχει να κάνει κυρίως με το παιδί. Έχω ακούσει για παιδιά που δεν ξεκολλανε αλλά έχω ακούσει και για παιδιά που δεν έκατσαν λεπτό. 

Τώρα όσον αφορά τον ύπνο εγώ θα προτιμήσω προς το παρόν την καλαθουνα μιας και μας την έδωσαν και αν δεν με βολέψει θα πάρω ένα λίκνο με ανάκληση (Για να αποφεύγεις την παλινδρόμηση) και που πέφτει το μπροστινό μέρος έτσι ώστε να έχεις άμεση επαφή με το παιδί. 80ε το έχω βρει οπότε θα το έχω στα υπόψιν και ίδωμεν. 

Με το καλό τα διδυμακια σου ❤

4 ώρες πρίν, Frogie είπε:

Πόσο βοηθητική λίστα να σαι καλά..είμαι τόσο πρωτάρα που κάποιες λέξεις πρέπει να τις γκουγκλαρω για να καταλάβω τι είναι :) σευχαριστουμεεεεε..

Χαχαχαχα @Frogie μου κι εγώ τώρα τα έψαξα και έμαθα τι σημαίνουν. Μου ήρθαν σπίτι και έψαχνα να βρω που μπαίνει το καθένα. Έχει πλάκα! Ένας ολόκληρος νέος κόσμος που δεν έρχεται και με οδηγίες χρήσης :D ο,τι θες αν μπορώ σε κάτι να βοηθήσω,  στείλε μου. 

Παρεμπιπτόντως κορίτσια αναρωτιέμαι για την αναγκαιότητα του θερμαντηρα.

Η άποψη σας ? Εχω αποστειρωτη, βραστηρα, και 2 γυάλινα μπιμπερό για αρχή και μια απίστευτα μεγάλη επιθυμία για αποκλειστικό θηλασμό (μακάρι να τα καταφέρουμε!).

Πιστεύετε ότι πρέπει να αγοράσω και θερμαντηρα ? 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Το θεμα Ριλαξ νομιζω χωρις βέβαιανα έχω "προϋπηρεσία" στο ζήτημαότι έχει να κάνει κυρίως με το παιδί. Έχω ακούσει για παιδιά που δεν ξεκολλανε αλλά έχω ακούσει και για παιδιά που δεν έκατσαν λεπτό. 

Τώρα όσον αφορά τον ύπνο εγώ θα προτιμήσω προς το παρόν την καλαθουνα μιας και μας την έδωσαν και αν δεν με βολέψει θα πάρω ένα λίκνο με ανάκληση (Για να αποφεύγεις την παλινδρόμηση) και που πέφτει το μπροστινό μέρος έτσι ώστε να έχεις άμεση επαφή με το παιδί. 80ε το έχω βρει οπότε θα το έχω στα υπόψιν και ίδωμεν. 

Με το καλό τα διδυμακια σου ❤

Χαχαχαχα @Frogie μου κι εγώ τώρα τα έψαξα και έμαθα τι σημαίνουν. Μου ήρθαν σπίτι και έψαχνα να βρω που μπαίνει το καθένα. Έχει πλάκα! Ένας ολόκληρος νέος κόσμος που δεν έρχεται και με οδηγίες χρήσης :D ο,τι θες αν μπορώ σε κάτι να βοηθήσω,  στείλε μου. 

Παρεμπιπτόντως κορίτσια αναρωτιέμαι για την αναγκαιότητα του θερμαντηρα.

Η άποψη σας ? Εχω αποστειρωτη, βραστηρα, και 2 γυάλινα μπιμπερό για αρχή και μια απίστευτα μεγάλη επιθυμία για αποκλειστικό θηλασμό (μακάρι να τα καταφέρουμε!).

Πιστεύετε ότι πρέπει να αγοράσω και θερμαντηρα ? 

Εγώ λέω να μην τον αγοράσω ακόμη να δω πως θα πάμε με τον θηλασμό και αν δω ότι χρειάζεται θα τον αγοράσω τότε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...