Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Anastasia_Met είπε:

Κορίτσια επειδή για αρκετά χρόνια ήμουν σερβιτόρα πολύ συχνά πολλές μανούλες μου ζητούσαν να τους ζεστάνω το μπουκάλι με το έτοιμο νεράκι μέσα (κάτω απο τρεχούμενο βραστό νερό που βγαίνει από την καφετιέρα του μαγαζιού) κι έφτιαχναν έτσι το γαλατακι. Προσωπικά πάντα το έκανα με μεγάλη χαρά και προθυμία και το έβρισκα πολύ όμορφο κι απλο για τις μανούλες που έβγαιναν για έναν καφέ και δεν έκαναν ολόκληρη διαδικασία. Εμένα 2 λεπτά μου έπαιρνε δεν ηταν κοπος να το κρατησω κατω απο το καυτο νερο λιγακι. Αν το ζητήσω ευγενικά από έναν σερβιτόρο ή σερβιτόρα (εννοείται Όχι αν τον βλέπω να πνιγετε) νομίζω δεν θα αρνηθεί να το κάνει, το έχω στο μυαλό μου για όταν έρθει η ώρα. 

Αχ πολύ ωραία @Frogie μου με το καλό!!!!!!! 

Είναι συσκευή που αποστειρωνει το μπιμπερό και το ζεσταίνει μαζι με το ετοιμο γαλατακι. Κι εγώ τώρα τα μαθαίνω ακομα  :)

εννοείται να μου στείλεις ο,τι κι οπότε θέλεις! 

Μακάρι να τα καταφέρουμε,  ισχύει!!!!!

Εγώ είμαι στην 38η τώρα. Έχει πάρει θέση, έχει κατέβει ο τράχηλος έχουμε κανονικά προπαρασκευαστικές συσπάσεις, κι άλλα περιμένουμε να το πάρει απόφαση να κάνει την μεγάλη εμφάνιση η μικρή! (Αν κρίνω από εμένα την μανούλα μου μέχρι τελευταία στιγμή δεν ήθελα να την βάλω στο μαιευτήριο, ήμουν έτοιμη κι αρνιομουν να βγω!) 

Με το καλό σου εύχομαι και με ένα υγιέστατο μωρακι!!!έχεις μπει τελική ευθεία!!!


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Με το καλό σου εύχομαι και με ένα υγιέστατο μωρακι!!!έχεις μπει τελική ευθεία!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Ξένη μου !!!!! Έχω μπει κι Ανυπομονώ απίστευτα ! 

  • Μου αρέσει 3

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Οτι να'ναι η νυφη!! 

Ποση ωρα/ωρες κραταει ζεστό το νερό στο θερμο?

Το Βritax Romer είναι καρότσι για διδυμακια?

Και μονό κ για δίδυμα 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_Met είπε:

Κορίτσια επειδή για αρκετά χρόνια ήμουν σερβιτόρα πολύ συχνά πολλές μανούλες μου ζητούσαν να τους ζεστάνω το μπουκάλι με το έτοιμο νεράκι μέσα (κάτω απο τρεχούμενο βραστό νερό που βγαίνει από την καφετιέρα του μαγαζιού) κι έφτιαχναν έτσι το γαλατακι. Προσωπικά πάντα το έκανα με μεγάλη χαρά και προθυμία και το έβρισκα πολύ όμορφο κι απλο για τις μανούλες που έβγαιναν για έναν καφέ και δεν έκαναν ολόκληρη διαδικασία. Εμένα 2 λεπτά μου έπαιρνε δεν ηταν κοπος να το κρατησω κατω απο το καυτο νερο λιγακι. Αν το ζητήσω ευγενικά από έναν σερβιτόρο ή σερβιτόρα (εννοείται Όχι αν τον βλέπω να πνιγετε) νομίζω δεν θα αρνηθεί να το κάνει, το έχω στο μυαλό μου για όταν έρθει η ώρα. 

Αχ πολύ ωραία @Frogie μου με το καλό!!!!!!! 

Είναι συσκευή που αποστειρωνει το μπιμπερό και το ζεσταίνει μαζι με το ετοιμο γαλατακι. Κι εγώ τώρα τα μαθαίνω ακομα  :)

εννοείται να μου στείλεις ο,τι κι οπότε θέλεις! 

Μακάρι να τα καταφέρουμε,  ισχύει!!!!!

Εγώ είμαι στην 38η τώρα. Έχει πάρει θέση, έχει κατέβει ο τράχηλος έχουμε κανονικά προπαρασκευαστικές συσπάσεις, κι απλα περιμένουμε να το πάρει απόφαση να κάνει την μεγάλη εμφάνιση η μικρή! (Αν κρίνω από εμένα την μανούλα μου μέχρι τελευταία στιγμή δεν ήθελα να την βάλω στο μαιευτήριο, ήμουν έτοιμη κι αρνιομουν να βγω!) 

Με το καλό να γεννήσεις και να υποδεχθείς το παιδάκι σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Κορίτσια επειδή για αρκετά χρόνια ήμουν σερβιτόρα πολύ συχνά πολλές μανούλες μου ζητούσαν να τους ζεστάνω το μπουκάλι με το έτοιμο νεράκι μέσα (κάτω απο τρεχούμενο βραστό νερό που βγαίνει από την καφετιέρα του μαγαζιού) κι έφτιαχναν έτσι το γαλατακι. Προσωπικά πάντα το έκανα με μεγάλη χαρά και προθυμία και το έβρισκα πολύ όμορφο κι απλο για τις μανούλες που έβγαιναν για έναν καφέ και δεν έκαναν ολόκληρη διαδικασία. Εμένα 2 λεπτά μου έπαιρνε δεν ηταν κοπος να το κρατησω κατω απο το καυτο νερο λιγακι. Αν το ζητήσω ευγενικά από έναν σερβιτόρο ή σερβιτόρα (εννοείται Όχι αν τον βλέπω να πνιγετε) νομίζω δεν θα αρνηθεί να το κάνει, το έχω στο μυαλό μου για όταν έρθει η ώρα. 

Αχ πολύ ωραία @Frogie μου με το καλό!!!!!!! 

Είναι συσκευή που αποστειρωνει το μπιμπερό και το ζεσταίνει μαζι με το ετοιμο γαλατακι. Κι εγώ τώρα τα μαθαίνω ακομα  :)

εννοείται να μου στείλεις ο,τι κι οπότε θέλεις! 

Μακάρι να τα καταφέρουμε,  ισχύει!!!!!

Εγώ είμαι στην 38η τώρα. Έχει πάρει θέση, έχει κατέβει ο τράχηλος έχουμε κανονικά προπαρασκευαστικές συσπάσεις, κι απλα περιμένουμε να το πάρει απόφαση να κάνει την μεγάλη εμφάνιση η μικρή! (Αν κρίνω από εμένα την μανούλα μου μέχρι τελευταία στιγμή δεν ήθελα να την βάλω στο μαιευτήριο, ήμουν έτοιμη κι αρνιομουν να βγω!) 

Χιχιχιχι τι ωραία μωρε μπραβοοο με το καλό κορίτσι μου τι χαρούμενες μέρες μωρέ είναι αυτές..με έχει πιάσει μια ανυπομονισια μου φαίνεται μακριά ο Αύγουστος :)


VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frogie είπε:

Χιχιχιχι τι ωραία μωρε μπραβοοο με το καλό κορίτσι μου τι χαρούμενες μέρες μωρέ είναι αυτές..με έχει πιάσει μια ανυπομονισια μου φαίνεται μακριά ο Αύγουστος 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου !!!!! Κι εσύ με το καλό το ζουζουνάκι σου !! Σκέψου ότι τώρα που είσαι στο 2ο τρίμηνο είναι το πιο όμορφο να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς και ο καιρός θα περάσει και θα λες ποτε ήρθε ο Αύγουστος κι όλας?! ❤


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου !!!!! Κι εσύ με το καλό το ζουζουνάκι σου !! Σκέψου ότι τώρα που είσαι στο 2ο τρίμηνο είναι το πιο όμορφο να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς και ο καιρός θα περάσει και θα λες ποτε ήρθε ο Αύγουστος κι όλας?! ❤

Με το καλοοο...κ εμενα ο Μαιος μου φαινεται μακρυααααα


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα! Μιας και συζητατε για τα πραγματα του μωρου, υπαρχει καποια μελλουσα μανουλα που σκεφτεται να βαλει εξαρχης το μωρακι στην κουνια σε αλλο δωματιο ή ηδη μανουλα που το εφαρμοσε να μας πει αν ειναι εφικτο; Εχω τεραστιο θεμα χωρου στην κρεβατοκαμαρα, δεξια κι αριστερα του κρεβατιου μας δεν χωραει ουτε κομοδινο. Τα διαδρομακια ειναι πολυ στενα και απο την μια ανοιγει οριακα η ντουλαπα κι απο την αλλη η μπαλκονοπορτα. Στα κατωποδαρα μια απο τα ιδια. Το λικνο δεν χωραει ουτε κατα διανοια, οσο για την καλαθουνα (με βαση παντα, λογω οτι εχουμε και σκυλο) επισης οσες κι αν ειδα και μετρησα δεν χωρανε. Το 2ο δωματιο ειναι ακριβως διπλα, αλλα και παλι προβληματιζομαι για τον πρωτο καιρο, αν θα ακουω το μωρο κι αν θα μπορω να σηκωνομαι συνεχεια, θα ειμαι κι απο καισαρικη. Η επομενη λυση ειναι να μεταναστευσω μονιμα στον (αβολο) καναπε του σαλονιου και να βαλω εκει διπλα μια καλαθουνα. Βεβαια στη σκεψη και μονο μου φαινεται ακομα χειροτερη επιλογη. Καμια αναλογη εμπειρια ή ιδεα;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Μιας και συζητατε για τα πραγματα του μωρου, υπαρχει καποια μελλουσα μανουλα που σκεφτεται να βαλει εξαρχης το μωρακι στην κουνια σε αλλο δωματιο ή ηδη μανουλα που το εφαρμοσε να μας πει αν ειναι εφικτο; Εχω τεραστιο θεμα χωρου στην κρεματοκαμαρα, δεξια κι αριστερα του κρεβατιου μας δεν χωραει ουτε κομοδινο. Τα διαδρομακια ειναι πολυ στενα και απο την μια ανοιγει οριακα η ντουλαπα κι απο την αλλη η μπαλκονοπορτα. Στα κατωποδαρα μια απο τα ιδια. Το λικνο δεν χωραει ουτε κατα διανοθα, οσο για την καλαθουνα (με βαση λογω οτι εχουμε και σκυλο) επισης οσες κι αν ειδα και μετρησα δεν χωρανε. Το 2ο δωματιο ειναι ακριβως διπλα, αλλα και παλι προβληματιζομαι για τον πρωτο καιρο, αν θα ακουω το μωρο κι αν θα μπορω να σηκωνομαι συνεχεια, θα ειμαι κι απο καισαρικη. Η επομενη λυση ειναι να μεταναστευσω μονιμα στον (αβολο) καναπε του σαλονιου και να βαλω εκει διπλα μια καλςθουνα. Βεβαια στη σκεψη και μονο μου φαινεται ακομα χειροτερη επιλογη. Καμια αναλογη εμπειρια ή ιδεα;;

Αν τραβηξεις το κρεβατι σου εντελως απ την μια μερια;;κ μεινει μονο ενας διαδρομος που θα μπορεις να χωρεσεις εστω το λικνο;;;Αν η μπαλκονοπορτα ειναι συρωμενη μπορεις να γο κανεις...θα δυσκολευεσαι λιγο να την ανοιγεις αλλα οκ....αλλιως η μεταναστευση ειναι η μομη λυση μαλλον!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Αν τραβηξεις το κρεβατι σου εντελως απ την μια μερια;;κ μεινει μονο ενας διαδρομος που θα μπορεις να χωρεσεις εστω το λικνο;;;

Μετα δεν θα ανοιγει ποτε η μπαλκονοπορτα και για να ανοιξει η ντουλαπα θα πρεπει να βγαινει το λικνο. Επισης οποιος κοιμαται απο την "μεσα" πλευρα, θα πρεπει να πηδαει πανω απο τον αλλο για να ξαπλωσει. Φαντασου οτι το κενο απο καθε πλευρα ειναι γυρω στους 30 ποντους.

Δηλαδη για κομοδινα, απο τη μια εχω βαλει μια στιβα βιβλια κι απο την αλλη ραφακι.:-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Μιας και συζητατε για τα πραγματα του μωρου, υπαρχει καποια μελλουσα μανουλα που σκεφτεται να βαλει εξαρχης το μωρακι στην κουνια σε αλλο δωματιο ή ηδη μανουλα που το εφαρμοσε να μας πει αν ειναι εφικτο; Εχω τεραστιο θεμα χωρου στην κρεβατοκαμαρα, δεξια κι αριστερα του κρεβατιου μας δεν χωραει ουτε κομοδινο. Τα διαδρομακια ειναι πολυ στενα και απο την μια ανοιγει οριακα η ντουλαπα κι απο την αλλη η μπαλκονοπορτα. Στα κατωποδαρα μια απο τα ιδια. Το λικνο δεν χωραει ουτε κατα διανοια, οσο για την καλαθουνα (με βαση παντα, λογω οτι εχουμε και σκυλο) επισης οσες κι αν ειδα και μετρησα δεν χωρανε. Το 2ο δωματιο ειναι ακριβως διπλα, αλλα και παλι προβληματιζομαι για τον πρωτο καιρο, αν θα ακουω το μωρο κι αν θα μπορω να σηκωνομαι συνεχεια, θα ειμαι κι απο καισαρικη. Η επομενη λυση ειναι να μεταναστευσω μονιμα στον (αβολο) καναπε του σαλονιου και να βαλω εκει διπλα μια καλαθουνα. Βεβαια στη σκεψη και μονο μου φαινεται ακομα χειροτερη επιλογη. Καμια αναλογη εμπειρια ή ιδεα;;

Το 2ο δωμάτιο δεν χωράει ένα μόνο κρεβατακι για να κοιμάσαι εκεί αρχικά;

Η άλλη λύση είναι η ενδοεπικοινωνία . 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...