Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Marti είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Σας στέλνω μνμ από το μαιευτήριο! Γέννησα στις 11 το πρωί με φυσιολογικό τοκετο 5 ωρες  από τημ ωρα που φτάσαμε περιπου εναν κουκλο 3300, 51 cm με ενα ωραίο τριγωνο κεφάλι γιατί βαλαμε κουταλες για να βγει. Είμαι αρκετά καλα βγήκε μια αιμοροιδα από το σφιξιμο και μάλλον αυτό με πονάει προς το παρόν.. Δε ξερω μετα τι αλλο! Τον βάλαμε να θηλάσει και προς το παρόν τα πήγε πολύ καλα αν και δεν κατάλαβα αν πήρε καμια σταγόνα η όχι.. Ήχους εβγαζε πάντως! 

Σκορπιός και Σάββατο γεννημένος ουε και αλίμονο μας! 

 

Σάς φιλώ! 

@Annou @OctoberMom @Nina13 και οποία ξεχνάω σας περιμένουμε! 

Τέλεια κορίτσι μου! Μπράβο σας! Σιδερενιοι κι 2 σας!!! Σκορπιός κ παιδαρος καλέ, υπέροχος θα είναι!

@LadyP θα σου έλεγα να βάζεις στο στήθος ανά 2ο γεύμα για 2 -3 μέρες για να φτιάξει το στήθος σου να μην πονάς. Μην τον κόψεις τον θηλασμό εντελώς απλά μείωσε το. Έτσι εκανα κι εγω όταν με πλήγωσε και έβαζα λανολινη. Μια μέρα που άφησα 3 γεύματα χωρίς στήθος είδα ότι δυσκολεύτηκε να πιάσει μετά όποτε θα  έλεγα εναλλάξ να το πας για λίγο να συνέλθεις. Θα Προσαρμοστεί το ζιζι,το δικό μ δν ξανά άνοιξε αλλά το 1 πονάει πάντα στην αρχή που πιάνει το μωρό. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Marti συγχαρητήρια! Να σου ζήσει! Πάντα υγιες να είναι κ εσύ ευτυχισμένη μαμά! Καλή λοχεία! 

@Renez έχει γίνει ένα λάθος στο πινακακι... Η hope89 έχει γεννήσει πριν από μενα, την p.l.l. και την anastasia05 άρα δεν είναι η 10η αλλά η 7η:D

  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

@Marti συγχαρητήρια! Να σου ζήσει! Πάντα υγιες να είναι κ εσύ ευτυχισμένη μαμά! Καλή λοχεία! 

@Renez έχει γίνει ένα λάθος στο πινακακι... Η hope89 έχει γεννήσει πριν από μενα, την p.l.l. και την anastasia05 άρα δεν είναι η 10η αλλά η 7η:D

Ναι κ άλλες είναι λάθος αλλά φταίει ότι το έλεγαν κάποιες μέρες αφότου γεννούσαν οπότε τις έγραφα μετά κ έχει μπερδευτεί το θέμα λιγουλακι.. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Στήθος θέλει στην αρχή ΣΥΝΕΧΕΙΑ!! μετά τις 10 ημέρες κ μεγαλώνοντας θα αραιώσει αρκετά..εμένα τώρα 27 ημερών κάθεται 20' περίπου ανά 2 ώρες το πρωί..κ το βράδυ ανά 3 ωρο..πριν ήθελε κ εμένα θα ώρα να θηλάζει κ αν μια ώρα..

Αλλά θα βελτιωθεί κι άλλο..θα δεις..είναι ΠΟΛΥ μικρό ακόμη.

Άκουσε με κάνε θηλαστρο να ηρεμήσεις σωματικά κ θα ηρεμήσεις κ ψυχικά..το έζησα αυτό που λες τις πρώτες ημέρες κ την 6η παρηγγειλα το θηλαστρο κ ηρέμησε η καρδιά μου κ ξανά έπαιρνα το παιδί μου αγκαλιά με όρεξη..πριν ήξερα πως μόλις ξυπνήσει θα θέλει στήθος κ ένιωθα να με σκοτώνουν!!

9η ημέρα έκλεισαν πληγές κ από 10η ως τώρα θηλάζω μόνο κανονικά κ δε νιώθω τιποτε παρά αγαπη!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Αυτό θα κάνω  έστω για μια μέρα να δω πως πάει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marti είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου.. Ναι νιωθω πρησμένο τον ποπό μου.. Δεν πειράζει θα το ξεπεράσω! Από αύριο την κρεμουλα.. Θα φύγει λετε ε? 

Δεν ξέρω αν θα φύγει,σίγουρα όμως θα υποχωρήσει κ δεν θα σε πονάει! Να ρωτήσεις κ τον γυναικολόγο σου πρώτα,να δεις πότε μπορείς να την ξεκινήσεις

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Σας στέλνω μνμ από το μαιευτήριο! Γέννησα στις 11 το πρωί με φυσιολογικό τοκετο 5 ωρες  από τημ ωρα που φτάσαμε περιπου εναν κουκλο 3300, 51 cm με ενα ωραίο τριγωνο κεφάλι γιατί βαλαμε κουταλες για να βγει. Είμαι αρκετά καλα βγήκε μια αιμοροιδα από το σφιξιμο και μάλλον αυτό με πονάει προς το παρόν.. Δε ξερω μετα τι αλλο! Τον βάλαμε να θηλάσει και προς το παρόν τα πήγε πολύ καλα αν και δεν κατάλαβα αν πήρε καμια σταγόνα η όχι.. Ήχους εβγαζε πάντως! 

Σκορπιός και Σάββατο γεννημένος ουε και αλίμονο μας! 

 

Σάς φιλώ! 

@Annou @OctoberMom @Nina13 και οποία ξεχνάω σας περιμένουμε! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Γερή και καλότυχη να είναι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν ξέρω αν θα φύγει,σίγουρα όμως θα υποχωρήσει κ δεν θα σε πονάει! Να ρωτήσεις κ τον γυναικολόγο σου πρώτα,να δεις πότε μπορείς να την ξεκινήσεις

Απο αύριο μου είπε.. Εγω προς το παρόν πλένομαι με χλιαρο  προς κρυο νερό... Το στήθος μου ακομα δε πρηστηκε.. 

Link to comment
Share on other sites

@Martiνα σου ζήσει κορίτσι μου!! Αχ αυτές οι αιμορροΐδες κ εγώ έβγαλα στην εγκυμοσύνη , κ όταν γέννησα η γιατρός μου είχε παυσίπονα σε υπόθετα ,ντααααξει πάλευα με τις νοσηλεύτριες...

@Anastasia05 ποια κρεμούλα λές;; για πεςε γτ αιμορροΐδες κ σίδηρος καταλαβαίνετε τι ζω!!!:huh:

Just now, Marti είπε:

Απο αύριο μου είπε.. Εγω προς το παρόν πλένομαι με χλιαρο  προς κρυο νερό... Το στήθος μου ακομα δε πρηστηκε.. 

Είναι νωρίς ακόμα να σου πρηστεί το στήθος..τον βάζεις να θηλάσει;;σκέψου εγώ που έβγαζα με θηλαστρο κ είχα εικόνα τι έβγαζα τις 2 πρώτες μέρες έβγαζα κάτι σταγόνες που ίσα εφταναν στον πάτο του μπουκαλιού...βέβαια για το μπεμπακι σου αυτές οι σταγόνες είναι μια χαρά για να χορτάσει την πρώτη μερα.


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Martiνα σου ζήσει κορίτσι μου!! Αχ αυτές οι αιμορροΐδες κ εγώ έβγαλα στην εγκυμοσύνη , κ όταν γέννησα η γιατρός μου είχε παυσίπονα σε υπόθετα ,ντααααξει πάλευα με τις νοσηλεύτριες...

@Anastasia05 ποια κρεμούλα λές;; για πεςε γτ αιμορροΐδες κ σίδηρος καταλαβαίνετε τι ζω!!!:huh:

Είναι νωρίς ακόμα να σου πρηστεί το στήθος..τον βάζεις να θηλάσει;;σκέψου εγώ που έβγαζα με θηλαστρο κ είχα εικόνα τι έβγαζα τις 2 πρώτες μέρες έβγαζα κάτι σταγόνες που ίσα εφταναν στον πάτο του μπουκαλιού...βέβαια για το μπεμπακι σου αυτές οι σταγόνες είναι μια χαρά για να χορτάσει την πρώτη μερα.

Προκτοσιναλαρ! Κλασική αξία!

Πάλευα με τις φυτικές κ δεν μου κάνανε τίποτα...έχω κι από τη πρώτη γέννα παράσημο κ τώρα επιβαρύνθηκε παααρα πολύ .. σταμάτησα το σιδηρο, δεν άντεχα άλλο.

Δεν πονούσαν τα ράμματα κ πονούσε από πίσω! Ούτε να κάτσω δεν μπορούσα . Κ με τις σερβιετες,δράμα.. Δροσερό νεράκι κ κρεμα!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Προκτοσιναλαρ! Κλασική αξία!

Πάλευα με τις φυτικές κ δεν μου κάνανε τίποτα...έχω κι από τη πρώτη γέννα παράσημο κ τώρα επιβαρύνθηκε παααρα πολύ .. σταμάτησα το σιδηρο, δεν άντεχα άλλο.

Δεν πονούσαν τα ράμματα κ πονούσε από πίσω! Ούτε να κάτσω δεν μπορούσα . Κ με τις σερβιετες,δράμα.. Δροσερό νεράκι κ κρεμα!

Ναι ναι.. Προκτοσιναλαρ μ παν και μενα! Κρυο νερο ηδη βαζω! Ολα καλα! Αν δεν είχα αυτό θα μουν τέλεια σας ευχαριστώ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Προκτοσιναλαρ! Κλασική αξία!

Πάλευα με τις φυτικές κ δεν μου κάνανε τίποτα...έχω κι από τη πρώτη γέννα παράσημο κ τώρα επιβαρύνθηκε παααρα πολύ .. σταμάτησα το σιδηρο, δεν άντεχα άλλο.

Δεν πονούσαν τα ράμματα κ πονούσε από πίσω! Ούτε να κάτσω δεν μπορούσα . Κ με τις σερβιετες,δράμα.. Δροσερό νεράκι κ κρεμα!

Thank you!! Μωρέ εγώ το σίδηρο δεν μπορώ να το κόψω γτ το παίρνω σαν βοήθημα στην μικρή γτ έχει χαμηλό,κ εκτός από τις σταγόνες  που τις δίνω μου είπε η παιδιατρός να παίρνω κ εγώ..

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Martiνα σου ζήσει κορίτσι μου!! Αχ αυτές οι αιμορροΐδες κ εγώ έβγαλα στην εγκυμοσύνη , κ όταν γέννησα η γιατρός μου είχε παυσίπονα σε υπόθετα ,ντααααξει πάλευα με τις νοσηλεύτριες...

@Anastasia05 ποια κρεμούλα λές;; για πεςε γτ αιμορροΐδες κ σίδηρος καταλαβαίνετε τι ζω!!!:huh:

Είναι νωρίς ακόμα να σου πρηστεί το στήθος..τον βάζεις να θηλάσει;;σκέψου εγώ που έβγαζα με θηλαστρο κ είχα εικόνα τι έβγαζα τις 2 πρώτες μέρες έβγαζα κάτι σταγόνες που ίσα εφταναν στον πάτο του μπουκαλιού...βέβαια για το μπεμπακι σου αυτές οι σταγόνες είναι μια χαρά για να χορτάσει την πρώτη μερα.

Tον βαζω ναι.. Σε λιγο τον περιμένω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Marti είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου.. Ναι νιωθω πρησμένο τον ποπό μου.. Δεν πειράζει θα το ξεπεράσω! Από αύριο την κρεμουλα.. Θα φύγει λετε ε? 

Κοίτα εγώ την έχω ακόμη να είμαι ειλικρινής ΑΛΛΑ πλέον δεν με πονάει.. Ευελπιστω να μαζευτεί σιγά σιγά ειδάλλως λειζερακι όπως είπε κ η Αναστασία!

Να ναι καλά η επιστήμη φίλη,μη σε αγχωνει τίποτα!!;)

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

 

Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) Κ.Τ

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) Κ.Τ

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,)  Φ.Τ

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) Φ.Τ

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) Κ.Τ

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x)

 

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) Φ.Τ

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x)  Κ.Τ

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (17/10/20:x) Κ.Τ

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (18/10/20:x

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) Φ.Τ

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x) Φ.Τ

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) Κ.Τ

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) Κ.Τ

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) Κ.Τ

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/10/20:x) Φ.Τ

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (13/10/20:x) Φ.Τ

Απολογισμός:

Μανουλες 32!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 34 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 27!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

7 ΑΚΟΜΗ ΜΕΙΝΑΤΕ ΑΓΑΠΗΜΈΝΕΣ!! ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!

ΥΓ: έσβησα τα νούμερα γτ δεν είχαν κ τρελό νόημα κ τ είχαμε κάνει κουλουβάχατα:P έβαλα τον τρόπο γέννας απλά για να συμπληρώσω το κενό από τα νούμερα γτ είμαι ψυχαναγκαστική!! Σε όποια δε θυμάμαι ή έχω κάνει λάθος ας μου πει.. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...