Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Δολια μανα τι τραβάς κι εσυ? Συστήνω τα μαμ ανεπιφυλαχτα! Κι εγω ξεκινησα με νουκ τα γυαλινα κ τελικα ειχε διαρροές κ εκανε μαγαλες γουλιτσες κι επινε αερα ενω τωρα με τα μαμ μια χαρα! Εβαλα κ νο 2 θηλη τωρα κ τη δέχτηκε αμεσως χωρις να εχει αλλαξει η σχεση της με το στηθος! Ρε φιλη κι εμενα το πρωι στους 2 θηλασμους κλαιει στο στηθος κ θελει να τη θηλαζω ορθια...τι να κανω? Τη κραταω οπως όπως κι αρχίζω τραγουδια κ χορους με τν μεγαλο με το μωρο στο βυζι! Ελεος η φαση μου! Την υπόλοιπη μερα κ νυχτα μια χαρα ομως!

Σουπερ τα κοριτσια σου! Παλι καλα που κοιμούνται γτ ειναι κ 2! Σε προσεχουν οι κορακλες σου! Φτου φτου

Καλε παχουλοκομψη σου λεω! 3139 γεννήθηκε αλλα τα πηρε μαζεμένα! Με το καλο το γυμναστήριο να το χαρει η μικρη κορμάρα!

Αρετη μ κι εγω σαν εσενα το κανω τελικα τν τελευταίο καιρο και αντλω οσο πιο πολυ μπορώ! Ρε συ εμενα οταν πίνει δικο μου πεινάει στο 2ωρο αντε 2,5 ωρες κι ας πιει 150 ενω με τη σκονη στο 4ωρο με 150μλ. Ειναι βαρυ της σκονης κ τα ντερλικονουν καλα!

@Anastasia05 & @ada32 εγω δινω sanilac! Ειμαι ευχαριστημένη! Ειναι λεπτορευστο γαλα κ δεν κανει φουσκαλιτσες. Το ρευεται καλά κ απο οτι βλεπω στο κουτί τα συνήθη στοιχεια έχει. Φοινικέλαιο κ Ε αν δν κανω λαθος δν λέει. Ειχα ρωτησει τη παιδιατρο για κατσικίσιο κ μ ειπε οτι δν εχει φολικο οξύ κ πρεπει να δινουμε συμπλήρωμα! Βεβαια αν δν ειναι η βασικη διατροφη υποθετω δν υπαρχει θεμα γτ παιρνει απο τον θηλασμο. Λεω ομως στον χρόνο που θα δωσω φρεσκο να δωσω κατσικουλα. Ο μικρος μ συνήθισε τν αγελαδιτσα κ απο κατσικουλα μονο γιαουρρι τρωει.

Ναι ρε συ εννοείται τα κρατάει περισσότερο το ξένο..φίλη όσο μπορούμε δίνουμε κ το μητρικό του είναι ότι καλύτερο αδιαμφισβήτητα αλλαααα δεν αλλάζω τα προτερήματα κ του ξένου^_^

Όσο για το κατσικίσιο επειδή πίνει ο δικός μου όπως ξέρετε κ είμαι κ νερντουλας εγώ με συστατικά θα σου πω πως αυτό ίσχυε πολυυυυ παλιά..τώρα όλα τα κατσικίσια έχουν φολικό οξύ κ γενικώς ότι βιταμίνη έχουν κ τα αγελαδινα..σου έστειλα δύο φωτό σε μνμ τα συστατικά από το φρεζιλακ το κατσικίσιο κ της holle που δίνω εγώ να δεις..

Πάντως ναι κ όταν χρονισει μια χαρά είναι να το αρχίσει..κ το γιαούρτι έστω πολύ καλά είναι που το τρώει! Παίρνει λίγο απ ολα;)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Δολια μανα τι τραβάς κι εσυ? Συστήνω τα μαμ ανεπιφυλαχτα! Κι εγω ξεκινησα με νουκ τα γυαλινα κ τελικα ειχε διαρροές κ εκανε μαγαλες γουλιτσες κι επινε αερα ενω τωρα με τα μαμ μια χαρα! Εβαλα κ νο 2 θηλη τωρα κ τη δέχτηκε αμεσως χωρις να εχει αλλαξει η σχεση της με το στηθος! Ρε φιλη κι εμενα το πρωι στους 2 θηλασμους κλαιει στο στηθος κ θελει να τη θηλαζω ορθια...τι να κανω? Τη κραταω οπως όπως κι αρχίζω τραγουδια κ χορους με τν μεγαλο με το μωρο στο βυζι! Ελεος η φαση μου! Την υπόλοιπη μερα κ νυχτα μια χαρα ομως!

Σουπερ τα κοριτσια σου! Παλι καλα που κοιμούνται γτ ειναι κ 2! Σε προσεχουν οι κορακλες σου! Φτου φτου

Καλε παχουλοκομψη σου λεω! 3139 γεννήθηκε αλλα τα πηρε μαζεμένα! Με το καλο το γυμναστήριο να το χαρει η μικρη κορμάρα!

Αρετη μ κι εγω σαν εσενα το κανω τελικα τν τελευταίο καιρο και αντλω οσο πιο πολυ μπορώ! Ρε συ εμενα οταν πίνει δικο μου πεινάει στο 2ωρο αντε 2,5 ωρες κι ας πιει 150 ενω με τη σκονη στο 4ωρο με 150μλ. Ειναι βαρυ της σκονης κ τα ντερλικονουν καλα!

@Anastasia05 & @ada32 εγω δινω sanilac! Ειμαι ευχαριστημένη! Ειναι λεπτορευστο γαλα κ δεν κανει φουσκαλιτσες. Το ρευεται καλά κ απο οτι βλεπω στο κουτί τα συνήθη στοιχεια έχει. Φοινικέλαιο κ Ε αν δν κανω λαθος δν λέει. Ειχα ρωτησει τη παιδιατρο για κατσικίσιο κ μ ειπε οτι δν εχει φολικο οξύ κ πρεπει να δινουμε συμπλήρωμα! Βεβαια αν δν ειναι η βασικη διατροφη υποθετω δν υπαρχει θεμα γτ παιρνει απο τον θηλασμο. Λεω ομως στον χρόνο που θα δωσω φρεσκο να δωσω κατσικουλα. Ο μικρος μ συνήθισε τν αγελαδιτσα κ απο κατσικουλα μονο γιαουρρι τρωει.

Κ εγώ στα όρθια ταιζω τις περισσότερες φορές! Δίνουμε μάχη κάθε φορά να τον ταισω. Μόνο τη νύχτα πίνει ωραία και γρήγορα! 

Παρεμπιπτόντως  χρησιμοποιώ τα γυαλινα μπουκάλια της chicco, τα είχα προίκα από το πρώτο παιδι και μια χαρά μου φαίνονται! Ούτε διαρροές ούτε τπτ! 

  • Μου αρέσει 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Renez είπε:

Ναι ρε συ εννοείται τα κρατάει περισσότερο το ξένο..φίλη όσο μπορούμε δίνουμε κ το μητρικό του είναι ότι καλύτερο αδιαμφισβήτητα αλλαααα δεν αλλάζω τα προτερήματα κ του ξένου^_^

Όσο για το κατσικίσιο επειδή πίνει ο δικός μου όπως ξέρετε κ είμαι κ νερντουλας εγώ με συστατικά θα σου πω πως αυτό ίσχυε πολυυυυ παλιά..τώρα όλα τα κατσικίσια έχουν φολικό οξύ κ γενικώς ότι βιταμίνη έχουν κ τα αγελαδινα..σου έστειλα δύο φωτό σε μνμ τα συστατικά από το φρεζιλακ το κατσικίσιο κ της holle που δίνω εγώ να δεις..

Πάντως ναι κ όταν χρονισει μια χαρά είναι να το αρχίσει..κ το γιαούρτι έστω πολύ καλά είναι που το τρώει! Παίρνει λίγο απ ολα;)

Ευχαριστώ, δν το ειχα ψάξει! 

Να τρωνε τα παιδακια μας φίλη κ να προσφερουμε οτι καλύτερο μπορούμε ! Ακου τι εγινε τώρα! Εφαγε 8.30 κ κοιμηθηκε 9.30κ ξυπνησε τωρα στις 2.15 ολο χαμογελο αγκου κ ναζι! Θα τη φαω τη μπουτου! Αχ Ας το καθιερωσει να λατρεψει κι αλλο η μανούλα!αχαχχαχα

 

Just now, marianna1986 είπε:

Κ εγώ στα όρθια ταιζω τις περισσότερες φορές! Δίνουμε μάχη κάθε φορά να τον ταισω. Μόνο τη νύχτα πίνει ωραία και γρήγορα! 

Παρεμπιπτόντως  χρησιμοποιώ τα γυαλινα μπουκάλια της chicco, τα είχα προίκα από το πρώτο παιδι και μια χαρά μου φαίνονται! Ούτε διαρροές ούτε τπτ! 

Α ρε τι τραβάμε με τα γουστα τους! Χαλάλι! Χμμμ εχω κ κικο προικα οπως λες αχρησιμοποίητα! Θα το δοκιμασω κι αυτο πιο μετα. Πηρα θηλες 0-6 γι αυτο,αυτες εχεις? Πριν παρω ολη τη προικα της μαμ ειχα προμηθευτεί θηλες για τα νουκ κ τα κικο ολα τα νούμερα γτ ελεγα θα βαλω αυτα αλλα ενα βραδυ μ πνίγηκε κ μου την εδωσε κ παρήγγειλα κατευθειαν τα μαμ.


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ευχαριστώ, δν το ειχα ψάξει! 

Να τρωνε τα παιδακια μας φίλη κ να προσφερουμε οτι καλύτερο μπορούμε ! Ακου τι εγινε τώρα! Εφαγε 8.30 κ κοιμηθηκε 9.30κ ξυπνησε τωρα στις 2.15 ολο χαμογελο αγκου κ ναζι! Θα τη φαω τη μπουτου! Αχ Ας το καθιερωσει να λατρεψει κι αλλο η μανούλα!αχαχχαχα

 

Α ρε τι τραβάμε με τα γουστα τους! Χαλάλι! Χμμμ εχω κ κικο προικα οπως λες αχρησιμοποίητα! Θα το δοκιμασω κι αυτο πιο μετα. Πηρα θηλες 0-6 γι αυτο,αυτες εχεις? Πριν παρω ολη τη προικα της μαμ ειχα προμηθευτεί θηλες για τα νουκ κ τα κικο ολα τα νούμερα γτ ελεγα θα βαλω αυτα αλλα ενα βραδυ μ πνίγηκε κ μου την εδωσε κ παρήγγειλα κατευθειαν τα μαμ.

Τα κικο που έχω εγώ έχουν πιπίλες ανά δίμηνο δλδ τώρα έχω βάλει των 2 μηνών (έχει κ 4 κ 6)

Ωραίες ώρες μπαίνουμε...

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, elenioz said:

@Renez Η αλήθεια είναι πως όχι δεν πολύ κάθεται ριλάξ. Αν κ βλέπω όσο μεγαλώνει το προτιμάει λίγο παραπάνω. Και εμας εκεί έχει κάτι αρκουδάκια μπλε σκούρο ούτε καν τα κοιτάει. Αλλά έχω παραγγείλει το γυμναστήριο που είναι φουλ πολύχρωμο κ πιστεύω θα της αρέσει! 

Αφήστε που το πήρα από amazon κ τα δέματα αυτά έρχονται με ΕΛΤΑ. Πήγα μέσα στην βροχή 1:05 και μου λένε ααα πλέον εξυπηρετούμε μόνο μέχρι τις 1. Κ δεν μου το έδωσαν. Τα νεύρα μου λαμπάκια!!!!!  

@Eva137 Και στην Γερμανία έτσι τα κάνουν τα εμβόλια. Πιο αραιά κ περισσότερα μαζί. Εσύ πότε γυρνάς κορίτσι μου δουλειά; Θυμάμαι που έχετε λίγο καιρό κενό.

@Christinα Πωπω άλλη μια στρουμπουλούλα !!!! Τελικά η δική μου πρέπει να είναι η πιο αδύνατη. Όλες σας βλέπω είναι πάνω από 5 κιλά. Μάλλον γεννήθηκε κ πιο μικρή. 

@Jasmine@ Αγάπες μου :x Φτου φτου πάντα έτσι καλά να κοιμούνται! 

Αμάν αυτά τα ΕΛΤΑ!

Κανονικά εγώ δε δικαιούμαι καθόλου άδεια, δηλαδή θεωρητικά την επόμενη μέρα της γέννας θα έπρεπε να γυρνούσα στη δουλειά. Αλλά ευτυχώς ο άντρας μου είναι το αφεντικό μου, οπότε τα βολεύουμε... προς το παρόν μένω εγώ σπίτι με το μωρό γιατί δεν έχουμε κάποιον άλλον να μας τον προσέχει και ο παιδικός σταθμός που τον έχουμε γράψει μπορεί να τον δεχτεί το νωρίτερο από τον Αύγουστο και μετά, και αν (έχουνε λίστα αναμονής). Η κατάσταση με τον κορονοϊό μας έχει βολέψει από αυτήν την άποψη, γιατί και στο πανεπιστήμιο μας ενθαρρύνουν όσοι μπορούμε να δουλεύουμε από το σπίτι, οπότε μπορούμε να το δικαιολογήσουμε και έτσι.

  • Μου αρέσει 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μ! 

Χθες κοθμηθηκε και μένα για 3η φορά ένα ωραίο 7ωρο το βραδυ.. Δε καταλαβαίνω πάντως το κόλπο που γίνεται (χθες πχ έφαγε μόνο 100ml - ξένο δίνω μία φορά μόνο το βράδυ δήθεν για να ναι πιο χορτάτος - άρα το ποσό τρώει δεν παίζει ρόλο για τον δικό μ)! Μεγαλώνει μάλλον και ρυθμίζεται ο ύπνος του.. Επίσης αρχιζει και θηλάζει στο τρίωρο συνηθως το πρωί, το απόγευμα στο μια μισάωρο! 

Μπιμπερό χρήσιμοποιω το μικρό γυάλινο της drbrown. Μια φορά ειχε διαρροή και μετά ποτέ ξανά (το κούμπωνω καλα) και το δέχεται μια χαρά! Εμένα δε ρευεται εύκολα εκεί αγχώνομαι! 

Τον ζυγισα και γω κατά προσέγγιση και είναι στα 5 κιλα και είναι 60 πόντους στις 24 θα γίνει 2μηνων άρα νομίζω είμαστε καλά! Δεν αγχώνομαι καθόλου με αυτά.. Ο ίκτερος απλά δεν εφυγε τελείως.. Έχει μείνει λίγο κιτρινίλα στο μάτι ακομα. Να δω τι θα μου πει ο γιατρός στις 21 που θα τον δει. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Πωωω, σας διαβάζω και ζηλεύω που ξέρετε τί πίνουν τα σπλάχνα σας! Εγώ δεν έχω ιδέα... Κάνω αποκλειστικό θηλασμό και 3-4 φορές την εβδομάδα δίνω αντλημένο που είναι τελείως random το πόσο θα φάει... Τρώει απο 30 μεχρι 90, αλλά είναι σχεδόν πάντα μισοφαγωμένη οπότε Άι χαβ νόου αιντία! Δεν μετράω καν τις φορές που θηλάζει μέσα στην ημέρα, πρέπει ν αρχίσω, να έχω ένα μπούσουλα... Το βράδυ πάντως πάνω απο 3ωρο δε μου χει κοιμηθεί ποτέ... Αν μου κοιμόταν 4ωρο παίζει και ν ανησυχούσα!

  • Μου αρέσει 3

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Πωωω, σας διαβάζω και ζηλεύω που ξέρετε τί πίνουν τα σπλάχνα σας! Εγώ δεν έχω ιδέα... Κάνω αποκλειστικό θηλασμό και 3-4 φορές την εβδομάδα δίνω αντλημένο που είναι τελείως random το πόσο θα φάει... Τρώει απο 30 μεχρι 90, αλλά είναι σχεδόν πάντα μισοφαγωμένη οπότε Άι χαβ νόου αιντία! Δεν μετράω καν τις φορές που θηλάζει μέσα στην ημέρα, πρέπει ν αρχίσω, να έχω ένα μπούσουλα... Το βράδυ πάντως πάνω απο 3ωρο δε μου χει κοιμηθεί ποτέ... Αν μου κοιμόταν 4ωρο παίζει και ν ανησυχούσα!

Έτσι ακριβώς είμαι κι εγώ με το γαλα! Βέβαια το βράδυ ρίχνει σίγουρα έναν 5-6ωρο ύπνο. Μέσα στη μέρα λιγότερο 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP είπε:

Κορίτσια μου εγώ έχω εφαρμογή για τους θηλασμους από πια μεριά κτλ. Παίζουμε κάθε μέρα από 13-16 ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΜΟΥ ΚΛΑΙΝΕ

Κι εγώ έχω εφαρμογή αλλά έχω σταματήσει να την χρησιμοποιώ για να σημειώνω θηλασμους,δεν προλαβαίνω! Συνήθως κάνω κ κάτι άλλο συγχρόνως:lol:

Είχαμε κι εμείς τέτοιες φάσεις με τον μεγάλο μου. Τώρα είμαστε πιο χαλαρά! Τουλάχιστον συνήθισε το στήθος ή ακόμη σε πονάει?

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ έχω εφαρμογή αλλά έχω σταματήσει να την χρησιμοποιώ για να σημειώνω θηλασμους,δεν προλαβαίνω! Συνήθως κάνω κ κάτι άλλο συγχρόνως:lol:

Είχαμε κι εμείς τέτοιες φάσεις με τον μεγάλο μου. Τώρα είμαστε πιο χαλαρά! Τουλάχιστον συνήθισε το στήθος ή ακόμη σε πονάει?

Μπαααα τίποτα. Νομίζει ότι Ταιζω πέντε παιδιά τη μέρα! Έχω υπερπαραγωγή οπότε όλο πρήζεται και όλη μέρα είμαι με κρύες κομπρεσες και το πρωί ζεστό μπάνιο μασάζ και θηλαστρο να γλιτώσω από το βράδυ το πέτρωμα! Δεν νομίζω ότι θα εδραιωθεί να σου πω την αλήθεια! Τουλάχιστον το απόστημα για τώρα δεν φαίνεται να ξαναγεμίζει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Μπαααα τίποτα. Νομίζει ότι Ταιζω πέντε παιδιά τη μέρα! Έχω υπερπαραγωγή οπότε όλο πρήζεται και όλη μέρα είμαι με κρύες κομπρεσες και το πρωί ζεστό μπάνιο μασάζ και θηλαστρο να γλιτώσω από το βράδυ το πέτρωμα! Δεν νομίζω ότι θα εδραιωθεί να σου πω την αλήθεια! Τουλάχιστον το απόστημα για τώρα δεν φαίνεται να ξαναγεμίζει!

Πόσο είναι τώρα το νινακι? Θα εδραιωθεί κορίτσι μου κ δε θα το πιστεύεις! Θα λες  πάνε χαλάσανε! απλά θέλει λίγο παραπάνω σε σένα!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πόσο είναι τώρα το νινακι? Θα εδραιωθεί κορίτσι μου κ δε θα το πιστεύεις! Θα λες  πάνε χαλάσανε! απλά θέλει λίγο παραπάνω σε σένα!

Σε 5 μερουλες γινόμαστε 2! Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί γιατί η αλήθεια είναι ότι είναι κουραστικό όλο αυτό και αγχωτικό κάθε φορά θα τη προλάβω τη μαστίτιδα? Και από τη μια θέλω να κοιμηθεί και παραπάνω το βράδυ από την άλλη με πονάει πάρα πολύ το στήθος στο 4 Ώρο χωρίς θηλασμό!

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Σε 5 μερουλες γινόμαστε 2! Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί γιατί η αλήθεια είναι ότι είναι κουραστικό όλο αυτό και αγχωτικό κάθε φορά θα τη προλάβω τη μαστίτιδα? Και από τη μια θέλω να κοιμηθεί και παραπάνω το βράδυ από την άλλη με πονάει πάρα πολύ το στήθος στο 4 Ώρο χωρίς θηλασμό!

Συνέχισε ότι κάνεις κ θα γίνει! Εχει βελτιωθεί η κατάσταση,σωστά?

Έχω προλάβει δύο μαστίτιδες! Μια σε κάθε μωρό! Μακάρι να μην πάθεις ούτε εσύ! :) 

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...