Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , Christinα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπιζω να περάσατε καλα και να φαγατε ωραια φαγακια κ γλυκακια! 

Εδω εχει πολυ άσχημο καιρό, χειμωνιάτικο κ ρομαντικο και της μπεμπας της εχει ανοιξει η ορεξη! Αχαχαχαχα :tongue:

Όμορφη η μπουμπού! Για πολλά φιλάκια στα στρουμπουλα της μαγουλακια!

πρίν από 26 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Τι μαγουλιθρες είναι αυτές???

Κ του δικού μου του έχει ανοίξει η όρεξη!

Βρε κορίτσια....πόσο σας πίνουν αντλημενο? Από τότε που ξεκίνησε να πίνει,έχει στρογγυλεψει!!

Στο 7ωρο πίνει 3 γεύματα των 130...άμα πιει παραπάνω το βγάζει.

Εμένα πίνει 120-180 (συνήθως 150) ανά 3-4 ώρες τη μέρα. Τη νύχτα το πάει σερί μέχρι 6-7 από τις 10.30 που δίνω το τελευταίο γάλα. Σύνολο κάνει 6 γεύματα!

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Γεια σας κοριτσάκια μου! Ελπίζω να περάσατε όλες υπέροχα Χριστούγεννα!!:wink:

5 hours ago, Anastasia05 said:

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο.. Παίρνετε κάποιες βιταμίνες να βοηθάνε λίγο την κατασταση? Έχετε να προτείνετε κάποια??

Το βράδυ μου κοιμάται καλά συνήθως..με θηλασμο. Θα δούμε τι θα γίνει την Τρίτη που θα πιει αντλημενο γιατί δουλεύω την ώρα που κοιμάται..

Εγώ παίρνω ακόμα μια πολυβιταμίνη, ω-3, και έξτρα ασβέστιο/βιτD, σίδηρο και φολικό οξύ (σε διαφορετικές ώρες της ημέρας). Στον μικρό δε δίνω τίποτα (εκτός από προβιοτικές σταγόνες που και που) αλλά θα παίρνει σίγουρα κάτι από αυτά που παίρνω εγώ μέσω του θηλασμού.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Καλημέρα!

120 με 150 πινει ανα 3-4 ωρες και το βράδυ κανει κι ενα 5-6 ωρο. Με τον θηλασμο καθε 2 ώρες θελει να φάει. Παντως οταν δίνω σκονη αργει να φαει πιο πολυ ενω με το δικο μ πειναει πιο γρήγορα. 

Καλεεεε τι μπουμπούκι είναι αυτό? Χρόνια πολλά κοριτσαρες! Τα καλύτερα έρχονται και θα μας βρουν αγκαλιά με τα μπουμπούκια μας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου δεν θα το πιστεψετε αλλα μόλις μάθαμε ότι η μαμα μ και ο θείος μ βγήκαν θετικοί :Ο και περάσαμε μαζί Χριστούγεννα. Εχω φρικάρει τελείως. Εμεις δεν έχουμε ακόμα κανενα συμπτωμα αλλα ανησυχω πολυ για το μωρο μου :(

  • Λυπημένη/-ος 5

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elinita είπε:

Κοριτσια μου δεν θα το πιστεψετε αλλα μόλις μάθαμε ότι η μαμα μ και ο θείος μ βγήκαν θετικοί :Ο και περάσαμε μαζί Χριστούγεννα. Εχω φρικάρει τελείως. Εμεις δεν έχουμε ακόμα κανενα συμπτωμα αλλα ανησυχω πολυ για το μωρο μου :(

Ψυχραιμία βρε κοπέλα μου! Τιποτα δν θα ειναι, τιποτα δν εχει το μωρο! Παρακολουθησε το τη νύχτα! Οι δικοι σου πως ειναι? Εχουν συμπτώματα? Περαστικά να ειναι ολα σου εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα said:

Ψυχραιμία βρε κοπέλα μου! Τιποτα δν θα ειναι, τιποτα δν εχει το μωρο! Παρακολουθησε το τη νύχτα! Οι δικοι σου πως ειναι? Εχουν συμπτώματα? Περαστικά να ειναι ολα σου εύχομαι!

Ναι, η μαμα μου ειχε δέκατα και ο θείος μου ανεβασε πυρετό. Με αγχώνει γιατι η μαμα μου το είχε αγκαλια. Το μόνο που με παρηγορεί ειναι ότι θηλαζει οποτε θα πάρει αντισώματα :unsure:

  • Μου αρέσει 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elinita είπε:

Ναι, η μαμα μου ειχε δέκατα και ο θείος μου ανεβασε πυρετό. Με αγχώνει γιατι η μαμα μου το είχε αγκαλια. Το μόνο που με παρηγορεί ειναι ότι θηλαζει οποτε θα πάρει αντισώματα :unsure:

Φίλη θα σου πω δυο πράγματα να σε παρηγορήσουν κάπως..

1. Δόξα τον Θεό τα παιδάκια το περνάνε πολύ ελαφριά (στη χειριστή) κ στη καλύτερη ασυμπτωματικα τελείως!

2. Αργά ή γρήγορα όλοι θα κολλήσουμε.. ή έχουμε ήδη κολλήσει κ δε το γνωρίζουμε..

Κάνε τη προσευχουλα σου με αληθινή πίστη κ όλα θα πάνε καλά!

Καλή ανάρρωση στους δικούς σου κορίτσι μου.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elinita είπε:

Ναι, η μαμα μου ειχε δέκατα και ο θείος μου ανεβασε πυρετό. Με αγχώνει γιατι η μαμα μου το είχε αγκαλια. Το μόνο που με παρηγορεί ειναι ότι θηλαζει οποτε θα πάρει αντισώματα :unsure:

Μακάρι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου..τα νινακια το περνάνε ελαφριά συνήθως. Θα περιμένουμε νέα σου. Περαστικά στους δικούς σου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Τι μαγουλιθρες είναι αυτές???

Κ του δικού μου του έχει ανοίξει η όρεξη!

Βρε κορίτσια....πόσο σας πίνουν αντλημενο? Από τότε που ξεκίνησε να πίνει,έχει στρογγυλεψει!!

Στο 7ωρο πίνει 3 γεύματα των 130...άμα πιει παραπάνω το βγάζει.

Λοιπόν εμένα πίνει 5 γεύματα των 120-180 κ όπως σας είχα πει το βράδυ φτάνει κάποιες φορές 200..σύνολο μου πίνει 730(μίνιμουμ) με 850(Μάξιμουμ) την ημέρα...

Εμμμ φίλη από το μπιμπερο πίνουν όσο να ναι πιο εύκολα περισσότερη ποσότητα καλώς ή κακώς..

Όσο για συμπληρωμα εγώ όταν θυμάμαι πίνω σίδηρο τον ίδιο που έπαιρνα στην εγκυμοσύνη κ προσπαθώ από διατροφή να παίρνω ότι καλύτερο μπορώ..

@Christinα ψυχούλα μουυυυ μαγουληθρικη!!! Κ νόμιζα ότι ο δικός μου έχει χαχχαχα:P:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο.. Παίρνετε κάποιες βιταμίνες να βοηθάνε λίγο την κατασταση? Έχετε να προτείνετε κάποια??

Το βράδυ μου κοιμάται καλά συνήθως..με θηλασμο. Θα δούμε τι θα γίνει την Τρίτη που θα πιει αντλημενο γιατί δουλεύω την ώρα που κοιμάται..

Απο πρόσθετα πινω σίδηρο κ ασβέστιο της εγκυμοσύνης αλλα αυτες τις μερες τα εχω αμελήσει!

Καλε τωρα το παρατήρησα γτ τη μερα διαβαζω κ γραφω καπως βιαστικά ...130×3 στο 7ωρο? Αστο να φαει το παιδι,το βρήκε ευκολο μαλλον κ του δινει να καταλάβει...ειναι κ οι κραιπαλες των γιορτων εξάλλου...αχαχαχα! 6 γεύματα απο 120-150 κανει η μπούκα, πανω κατω γτ με τους θηλασμους το χάνω. αν και τις περισσότερες φορές πινει αντλημενο 90-120(παραπανω δν δινει η αγελαδιτσα μας) και συμπλήρωμα 30-60.

Ακου εμείς χθεσινοσημερινη μοδα! Κάθεται η κυρια κ χαζεύει κ δν κοιμάται κι οταν πεινάει χαλαρώνει με λιγο θηλασμο κ θελει να κοιμηθεί κ κλαιει. Και τι θελει? Να της βαλω λιγο πιπιλα να αποκοιμηθεί κ μετα να τη βγαλω κ να της βάλω μπιμπερο να τρώει κοιμισμένη...τα νούμερα sleeping beauty!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Απο πρόσθετα πινω σίδηρο κ ασβέστιο της εγκυμοσύνης αλλα αυτες τις μερες τα εχω αμελήσει!

Καλε τωρα το παρατήρησα γτ τη μερα διαβαζω κ γραφω καπως βιαστικά ...130×3 στο 7ωρο? Αστο να φαει το παιδι,το βρήκε ευκολο μαλλον κ του δινει να καταλάβει...ειναι κ οι κραιπαλες των γιορτων εξάλλου...αχαχαχα! 6 γεύματα απο 120-150 κανει η μπούκα, πανω κατω γτ με τους θηλασμους το χάνω. αν και τις περισσότερες φορές πινει αντλημενο 90-120(παραπανω δν δινει η αγελαδιτσα μας) και συμπλήρωμα 30-60.

Ακου εμείς χθεσινοσημερινη μοδα! Κάθεται η κυρια κ χαζεύει κ δν κοιμάται κι οταν πεινάει χαλαρώνει με λιγο θηλασμο κ θελει να κοιμηθεί κ κλαιει. Και τι θελει? Να της βαλω λιγο πιπιλα να αποκοιμηθεί κ μετα να τη βγαλω κ να της βάλω μπιμπερο να τρώει κοιμισμένη...τα νούμερα sleeping beauty!

έχουν αρχίσει τις ιδιαίτερες προτιμήσεις!

 

Σου λέω στρογγυλεψε από τότε που ξεκίνησα δουλειά! Να οι μαγούλες,να τα μπουτακια! Επίσης τον είχα σήμερα από τις5 μέχρι τώρα που σηκώθηκα στο βυζί....να ρουφάει,να ξαναρουφαει...με το που σηκώθηκαμε,έβγαλε λίγο(λογικό) κ κοιμηθηκε τώρα ... 

Τι είναι πάλι αυτό???

Μέσα στην μέρα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου..εχθές ένα 40 λεπτό με το ζόρι..

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα!

Οταν θηλάζετε ξαπλωμένοι τα σηκώνεται μετα? Εγω την ειχα ετσι το πρωι ποση ωρα και μου τα εβγαλε...

Καλημέρα! Ανάλογα! Εγώ όχι το βράδυ εκτός και αν είναι να την βάλω στο λίκνο δίπλα που την σηκώνω λίγο ή αν την δω να δυσανασχετεί αρκετά! Το πρωί γενικά και εμένα μου βγάζει αν και δεν νομίζω ότι είναι από ρέψιμο αλλά επειδή έχει φορτώσει πολύ γάλα! (Κάθε 2 ώρες ξυπνάει όλο το βράδυ)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα!

Οταν θηλάζετε ξαπλωμένοι τα σηκώνεται μετα? Εγω την ειχα ετσι το πρωι ποση ωρα και μου τα εβγαλε...

Όχι γιατί κοιμόμαστε:P

Όταν ξυπνήσουμε τον σηκώνω,ρευεται κ βγάζει κ λιγο:blink:

Γενικά δεν του αρέσει να τον βάζω στον ώμο...ο μεγάλος μου κοιμόταν πολύ ευχάριστα εκεί....ο μικρός τώρα δεν πολυγουσταρει

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...