Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 minutes ago, Blue Velvet said:

       Δεν γίνεται να κάνεις έναν ακόμη υπέρηχο ? Η τέστ εγκυμοσύνης?Κρίμα να παίρνεις φάρμακα αν δεν είσαι έγκυος...μακάρι να είναι όλα καλά ❤️

      Θα κάνω έναν υπέρηχο την Τετάρτη .. μου είπαν έως τότε δεν θα σταματήσω τίποτα … τι να πω πραγματικά …. Ευχαριστω πολύ ! ❤️

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Λοιπόν! Κ οι δύο γιοι μου, το κεφάλι σούζα από πολύ νωρίς. Και οι δύο, δεν πήραν πιπίλα ,αλλά η μπουνιά μονίμως στο στόμα. Τον βάζω καθιστό μόνο πάνω μου,γυρισμένο προς τα μπροστά.

από κακαριστα γέλια άλλο τίποτα. Χθες γελούσε από το πρωι που ξύπνησε μέχρι τη στιγμή που γύρισα από δουλειά το βράδυ κ αναγκαστικά στον πήρα να κοιμηθεί μαζί μου στις 12 κι ακόμη κακαριζε:lol: δεν υπάρχει το φατσακι του.:wub:

Έβαλα κι εγώ μια φωτογραφία του μικρού,όσο μπορείτε να δείτε τόσο που την θόλωσα:tongue: κουκουλωμενος, στο αγαπημένο του σημείο!

Γίναν 3 μηνών τα μαναρακια μας:wub:

Είναι μια γλύκα το αγόρι σου! Να σου ζήσει! Ναι, έχουν μαζί σήμερα... μηνεθλια!!!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

1 hour ago, Elinita είπε:

Τι πανέμορφοςςς!!! Χαμογελαστό νινακι, τέλειο!! Εμενα ακομα δεν κακαριζει, αλλά είναι γλωσσοκοπανα, την βλέπω να μας βάζει τα 2 πόδια σε ένα παπούτσι, χαχα!

@Irinoula86 υπομονή!! Σε νιώθω απόλυτα, σου λέω εγώ είμαι 3 μερες με ντεπον ασταμάτητα. Μήπως ο μαρσιπος σε βοηθησει;;

Δεν τον έχω δοκιμάσει ρε κορίτσι Αν και έχω αγοράσει Γιατί μου φαίνεται ότι θα είναι μεγαλύτερο από μένα και και πιο βαρύ μαζί με το παιδί είμαι και μικροκαμωμένη και ο μικρός είναι πολύ μεγάλος και δεν μου φαίνεται ότι θα με βολέψει αλλά θα τον δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

@Nina13 καλεεεε τι ομορφιές είναι αυτές? Δεν μπορώ:x καλή χρονιά να έχεις !!

5 ώρες πρίν, Elinita είπε:

Και μένα το ίδιο κάνει Irinoula οποτε μην ανησυχείς. Εμένα μαλιστα καμία φορά οταν κάνει διάλειμμα από το φαγητο τρωει την μπουνιτσα και με κοιτάει και γελάει. Εννοείται πεθαίνω... με κοιτάει και στα μάτια! Λιώσιμο... και πιπιλα δεν παίρνει παρόλο που προσπάθησα παρα πολυ!

Ρε κοριτσια, εμενα η μέση μου με έχει πεθάνει! Παίρνω ντεπον τις τελευταίες δύο μέρες. Ευτυχως εχει αρχίσει η μπέμπα και βολεύεται στο ριλαξ οπότε την βάζω εκεί κ ηρεμώ λιγο. Για την ακρίβεια έχει αρχίσει να της αρέσει περισσότερο από την αγκαλιά, χαχα. Αλλα εγώ και λόγω παλινδρόμησης την κρατάω αγκαλια κανενα μισάωρο τουλάχιστον μετα το φαι και σκεφτείτε παλι θα μ βγαλει καμία γουλιτσα μολις την αφήσω στο ριλαξ μπορει και περισσότερο.

Το κεφάλι της εμένα έχει καιρό που το σηκώνει. Τωρα σηκώνει λιγο και το στήθος. Αλλα κάθε μωρο στην ώρα του! Εμενα πχ ακόμα δεν κάνει καθόλου κίνηση να πιάσει παιχνίδια. Δεν ξερω βεβαια αν παίζει κ ρόλο που της φοράμε γαντακια γιατι γρατζουνάει πρόσωπο.

Θύμησε μου ήταν διαγνωσμένη η παλινδρόμηση? Γενικά γουλιτσες όλα τα μωρά βγάζουν οπότε όταν την αφήνεις και λίγο να βγάλει δεν νομίζω ότι είναι θέμα! Μας είχε πει ο γιατρός ότι πάνε και με τους κολικούς παρέα μέχρι το 3ο δηλαδή και να μην κλαίει ή σφίγγεται λόγω κολικών κάνουν και γουλιτσες!

1 ώρα πρίν, Anastasia05 είπε:

Λοιπόν! Κ οι δύο γιοι μου, το κεφάλι σούζα από πολύ νωρίς. Και οι δύο, δεν πήραν πιπίλα ,αλλά η μπουνιά μονίμως στο στόμα. Τον βάζω καθιστό μόνο πάνω μου,γυρισμένο προς τα μπροστά.

από κακαριστα γέλια άλλο τίποτα. Χθες γελούσε από το πρωι που ξύπνησε μέχρι τη στιγμή που γύρισα από δουλειά το βράδυ κ αναγκαστικά στον πήρα να κοιμηθεί μαζί μου στις 12 κι ακόμη κακαριζε:lol: δεν υπάρχει το φατσακι του.:wub:

Έβαλα κι εγώ μια φωτογραφία του μικρού,όσο μπορείτε να δείτε τόσο που την θόλωσα:tongue: κουκουλωμενος, στο αγαπημένο του σημείο!

Γίναν 3 μηνών τα μαναρακια μας:wub:

Τι κουκλάκι χαμογελαστό? Αχ δεν μπορώ !!!! Το κεφάλι και εμείς το κρατάμε από νωρίς τώρα κρατάμε και το στερνο ψηλά και σταθερα! Καμία φορά από το νεύρα της μου έχει γυρίσει και όλας από μπρούμυτα ανάσκελα. Επίσης στο κρεβάτι όταν την έχω και πεινάει γυρνάει στο πλάι να πιάσει στήθος από ανάσκελα αλλά μάλλον τη βοηθάει και ότι πατάω από τη μια μεριά και την παίρνει λίγο η κλήση του στρώματος.γενικα αυτές τις μέρες έχει γίνει πολύ γελοία η μπουμπούκα πιάνει στήθος να φάει το αφήνει με κοιτάει μου μιλάει γελάει και μετά το ξαναπιάνει λες και θα το φάει ολόκληρο! Μάλιστα κάνει και ήχο λύσσας για να το πιασει:lol: 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

κάλήμέρά!

Μά τί γλύκές κάί γέλάστές φάτσόύλές έίνάί άύτές? @Anastasia05 @marianna1986 Νά τά χάίρέστέ τά πάίδάκίά σάς!

Άχ κόρίτσίά μού έχω μπλέξέί μέ κόύτσόμπόλά μπέμπα! Ξύπνήσέ κάτι τις 4 νά φάέί κ κάμμίά ώρά κόύβέντίάζέ μέσα στη σκότάδί! Άφόύ ξύπνήσάμέ όλόί κ γέλάγάμέ!

Σήκώνέί τό κέφάλάκί κάίρό τώρα όπως κ νά κάθέτάί και τό γύρίζέί πάντόύ νά κόίτάξέί! Όλα γέλάέί κ μίλάέί(όύ όύ, άγόύ), σήκώνέί τά χέράκίά προς τά κρέμάστά πάίχνίδίά άλλά νόμίζώ ότι πίάνέί τύχάίά. Άν τής βάλω εγώ στο χέρι τό κράτάέί κ σήκώνέί κ τή μέσή της στο τσάκίρ κέφι όταν τόύς μίλάέί! Γίά πλέύρό από την 4ό μήνα! Τά χέράκίά μάς έίνάί πολύ νόστιμα έπίσής κ τά βάζόύμέ στο στόμά άλλά όχι σύνέχέίά! Πίπίλά μόνο όταν θέλέί νά κόίμήθέί πάίρνέί. 

Πάντως κάθε μώράκί κάνέί τά δικά τόύ κ μέ τόν δικό τόύ ρυθμό. Άν δέίτέ τά βίβλίάρίά λένε τί πρέπει νά κάνόύν κάθε φορά άλλά όχι άπάράίτήτά όλα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, LadyP said:

Καλημέρα κορίτσια μου!

@Nina13 καλεεεε τι ομορφιές είναι αυτές? Δεν μπορώ:x καλή χρονιά να έχεις !!

Θύμησε μου ήταν διαγνωσμένη η παλινδρόμηση? Γενικά γουλιτσες όλα τα μωρά βγάζουν οπότε όταν την αφήνεις και λίγο να βγάλει δεν νομίζω ότι είναι θέμα! Μας είχε πει ο γιατρός ότι πάνε και με τους κολικούς παρέα μέχρι το 3ο δηλαδή και να μην κλαίει ή σφίγγεται λόγω κολικών κάνουν και γουλιτσες!

Τι κουκλάκι χαμογελαστό? Αχ δεν μπορώ !!!! Το κεφάλι και εμείς το κρατάμε από νωρίς τώρα κρατάμε και το στερνο ψηλά και σταθερα! Καμία φορά από το νεύρα της μου έχει γυρίσει και όλας από μπρούμυτα ανάσκελα. Επίσης στο κρεβάτι όταν την έχω και πεινάει γυρνάει στο πλάι να πιάσει στήθος από ανάσκελα αλλά μάλλον τη βοηθάει και ότι πατάω από τη μια μεριά και την παίρνει λίγο η κλήση του στρώματος.γενικα αυτές τις μέρες έχει γίνει πολύ γελοία η μπουμπούκα πιάνει στήθος να φάει το αφήνει με κοιτάει μου μιλάει γελάει και μετά το ξαναπιάνει λες και θα το φάει ολόκληρο! Μάλιστα κάνει και ήχο λύσσας για να το πιασει:lol: 

Ναι ήταν διαγνωσμενη, ηπιου προς μετριου βαθμου. Βεβαια, όταν κάναμε τον υπέρηχο είχε υπερφαει αλλα διαφορετικα τσιριζε...

Αχ και μένα το κάνει αυτό με.το στήθος και μ αρεσει παρα πολυ! Με κοιτάει στα μάτια :wub:

  • Μου αρέσει 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πόσο όμορφα νέα από τα μωράκια σας!! Κάποια κ πολύ εξελιγμένα παρακαλώ:P

Εμείς μπρούμυτα σηκώνουμε κεφαλάκι κανονικά κ τι στρίβει αλλά δεν στηρίζεται στους αγκώνες πολύ κ για να γυρίσει ούτε λόγος ακόμη!

Χαμογελάει ένα μήνα τώρα συνέχεια το σκατουλι μου κ πλέον που είναι απόλυτα συνειδητά μας τρελαίνει!! Κακαριστα το κάνει εδώ κ μια εβδομάδα αλλά δειλά δειλά όταν γινόμαστε τελείως γελοίοι στα μάτια του:mrgreen:

Δε θυμάμαι ποια με ρώτησε κορίτσια αλλά ναι ο παιδίατρος μου είπε να τον βάζω δύο τρεις φορές την ημέρα με στήριξη καθιστό από 10' εφόσον βλέπω πως δεν δυσανασχετεί (η αλήθεια είναι ότι τρελαίνεται γτ έτσι προφανώς παρατηρεί πολύ καλύτερα τον χώρο!!) Κ επίσης το ριλαξ από τελείως ίσιο που το είχα εδώ κ 1 εβδομαδα που κλείσαμε τους 3 το έχω με πιο καθιστή κλήση..

@elenioz μου τα πάνε τέλεια!! Τώρα είναι ήδη 1.5 μήνας σχεδόν που μένουν μαζί κ το έχουν βρει!! Τις πρώτες ημέρες ήταν λίγο δύσκολα μέχρι να συνηθίσει κ μάθει ο ένας τον άλλο αλλά πλέον είναι ΣΧΕΔΟΝ(γκουχου γκουχου) όπως μαζί μου:x κ να σου πω κάτι? Μας έχει έρθει κουτί ρε φίλη γτ κ εκείνοι δένονται πολύ κ εγώ ξεφεύγω..

Όσο για τη μπουνιά στο χέρι εμένα ενώ παίρνει πιπίλα (αν κ όχι φανατικά,κυρίως το βράδυ για ύπνο τη θέλει όχι μες τη μέρα) βάζει ή τη μπουνιά όλη ή κάποια δάχτυλα κ όπως είπε κ η Ελένη πολλές φορές πνίγεται μόνος του ο χαζούλης!! Του έχω ήδη πάρει μασιτικα κ τα θέλει αλλά δε μπορεί να τα κρατήσει ακόμη οπότε του τα κρατάω εγώ κ εκείνος τα τρίβει στα ούλα ή τα μασάει κάπως..

@Anastasia05 τι χαμόγελο γλυκό είναι αυτό??:x έτσι ευτυχισμένος κ ήρεμος να είναι πάντα!!

@marianna1986 ακόμη ένα τρελομαγουλιδικο για πολλααα φιλάκια εε??:x

@Nina13 πάντα μαζί κ αγαπημένα να είναι κορίτσι μου!! Κ πλούσια μαλλουρα όμορφη!!αν κ περίμενα κόκκινο μαλλάκι που έλεγες της Άριελ αλλααα θα περιμένω να βγει να μας τη δείξεις πάλι!!

@OctoberMom που είσαι εσύ τσουπρα?

 

 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, elenioz είπε:

Όχι κορίτσι μου κ εμένα δεν παίρνει με τίποτα πιπίλα. Και είναι μονίμως με τα δάχτυλα μέσα στο στόμα. Καμιά φορά τα βάζει τόσο βαθιά που πνίγεται κιόλας. Επίσης έχει τύχη να την κουνισω την ώρα που κάθεται ωραία σαν κύρια κ πιπιλάει τα δάχτυλα της κ να την πιάσει υστερία επειδή βγήκαν. Γενικά ειναι το αγαπημένο της σπορ! 

Εμένα το στηρίζει για κανένα λεπτό! Και το γυρνάει κ δεξιά αριστερά όταν είναι όρθιο. Αλλά δεν την βάζω να κάθεται από τώρα (ούτε με μαξιλάρια γύρω γύρω κτλπ) μου φαίνεται πολύ νωρίς. Ελαφρώς για λίγο μόνο σε κλίση όπως είναι και το ριλάξ. 

@Aurora S Και εμένα πλέον έτσι όρθια ζητάει συνέχεια να είναι. Κάθεται εκεί κ παρατηρεί τα πάντα. Άσε που να παχύνουν κ άλλο! Γυμναστική -- τα προσωπικά μας βαράκια :tongue: 

@Eva137 Μα δεν γίνεται να μην ξεχιλιζεις από περηφάνια! Είναι τα μικρά μας αστεράκια! 

@Renez Για πες μας για πες μας, πως τα πάνε μπαμπάς γιος τώρα που τους αφήνεις μόνους κ πας και εσύ στην δουλειά;! 

@Nina13 Καλεεε τι κουκλάκια είναι αυτά! Φτου φτου! Μαγουλακια υπέροχα! 

Ευχαριστω αγαπητή ναμαστε όλοι καλά και να τα χαιρόμαστε!!! 

@Renez είναι κόκκινη η ρίζα.. Όταν πεσουν με το καλό τότε θα ναι καροτι.. Στην φωτο ακόμα και του γιου μου άκουσα φαίνονται... Δεν ξέρω το γιατί χαχα

ευχαριστω θερμά για τις ευχές και ανταποδίδω.. Να χαίρεσαι τον γιο σας και την οικογένεια σας!! Να ΣτΕ παντα καλά και να το καμαρώσετε όπως ποθειτε!!!!! 

11 ώρες πρίν, LadyP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

@Nina13 καλεεεε τι ομορφιές είναι αυτές? Δεν μπορώ:x καλή χρονιά να έχεις !!

Θύμησε μου ήταν διαγνωσμένη η παλινδρόμηση? Γενικά γουλιτσες όλα τα μωρά βγάζουν οπότε όταν την αφήνεις και λίγο να βγάλει δεν νομίζω ότι είναι θέμα! Μας είχε πει ο γιατρός ότι πάνε και με τους κολικούς παρέα μέχρι το 3ο δηλαδή και να μην κλαίει ή σφίγγεται λόγω κολικών κάνουν και γουλιτσες!

Τι κουκλάκι χαμογελαστό? Αχ δεν μπορώ !!!! Το κεφάλι και εμείς το κρατάμε από νωρίς τώρα κρατάμε και το στερνο ψηλά και σταθερα! Καμία φορά από το νεύρα της μου έχει γυρίσει και όλας από μπρούμυτα ανάσκελα. Επίσης στο κρεβάτι όταν την έχω και πεινάει γυρνάει στο πλάι να πιάσει στήθος από ανάσκελα αλλά μάλλον τη βοηθάει και ότι πατάω από τη μια μεριά και την παίρνει λίγο η κλήση του στρώματος.γενικα αυτές τις μέρες έχει γίνει πολύ γελοία η μπουμπούκα πιάνει στήθος να φάει το αφήνει με κοιτάει μου μιλάει γελάει και μετά το ξαναπιάνει λες και θα το φάει ολόκληρο! Μάλιστα κάνει και ήχο λύσσας για να το πιασει:lol: 

Γεροι καονδυνατοι να τα μεγαλωσουμε και να τα καμαρώσουμε

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vivi8 είπε:

Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που δε θηλάζουν.. δίνετε φαγητό ανα 3-4 ώρες ή οποτε γκρινιάξει το μωρό; 

Εγώ που κάνω μικτή πάντως του δίνω όταν γκρινιαξει που είναι από 2.5 ώρες το λιγότερο που το κάνει μέχρι Μαξ 4 τη μέρα..το βράδυ κοιμάται 6ωρο+ σερί..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Εγώ που κάνω μικτή πάντως του δίνω όταν γκρινιαξει που είναι από 2.5 ώρες το λιγότερο που το κάνει μέχρι Μαξ 4 τη μέρα..το βράδυ κοιμάται 6ωρο+ σερί..

Καλα ναι κι εμένα μου κοιμάται εδώ και καιρό 7-8 ώρες σερί αλλά πάνω μου η δίπλα μου κλασικά.. αυτό δεν έχει αλλάξει.. :cry:

Μολις γύρισα από τον παιδίατρο ο οποίος μου είπε ότι το παιδί δεν πρέπει να κάθεται ακόμα σε ορθή γωνία!! Οπότε ούτε στο ριλαξ στην όρθια θέση ούτε σε καναπέ με στήριξη μαξιλάρια κλπ. Ακόμα και στα χέρια μου όταν την κρατάω να έχει κλίση! Επίσης τηλεόραση απαγορεύεται! Να δω πως θα το αποφύγω αυτό που την έχουμε ανοιχτή όλη μέρα και χαζεύουμε!

Καναμε το εμβόλιο για τον πνευμονιοκοκκο και το πόσιμο για τον ροταϊό. Ήδη κοιμάται η μικρή οποτε πάλι υπνηλία θα έχουμε σαν παρενέργεια λογικά.

  • Μου αρέσει 4

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vivi8 είπε:

Καλα ναι κι εμένα μου κοιμάται εδώ και καιρό 7-8 ώρες σερί αλλά πάνω μου η δίπλα μου κλασικά.. αυτό δεν έχει αλλάξει.. :cry:

Μολις γύρισα από τον παιδίατρο ο οποίος μου είπε ότι το παιδί δεν πρέπει να κάθεται ακόμα σε ορθή γωνία!! Οπότε ούτε στο ριλαξ στην όρθια θέση ούτε σε καναπέ με στήριξη μαξιλάρια κλπ. Ακόμα και στα χέρια μου όταν την κρατάω να έχει κλίση! Επίσης τηλεόραση απαγορεύεται! Να δω πως θα το αποφύγω αυτό που την έχουμε ανοιχτή όλη μέρα και χαζεύουμε!

Καναμε το εμβόλιο για τον πνευμονιοκοκκο και το πόσιμο για τον ροταϊό. Ήδη κοιμάται η μικρή οποτε πάλι υπνηλία θα έχουμε σαν παρενέργεια λογικά.

Ααααααυτο είναι μαλλί! Βρήκα της Μις  κόμη ! Φτου φτου να τη χαίρεσαι!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Καλα ναι κι εμένα μου κοιμάται εδώ και καιρό 7-8 ώρες σερί αλλά πάνω μου η δίπλα μου κλασικά.. αυτό δεν έχει αλλάξει.. :cry:

Μολις γύρισα από τον παιδίατρο ο οποίος μου είπε ότι το παιδί δεν πρέπει να κάθεται ακόμα σε ορθή γωνία!! Οπότε ούτε στο ριλαξ στην όρθια θέση ούτε σε καναπέ με στήριξη μαξιλάρια κλπ. Ακόμα και στα χέρια μου όταν την κρατάω να έχει κλίση! Επίσης τηλεόραση απαγορεύεται! Να δω πως θα το αποφύγω αυτό που την έχουμε ανοιχτή όλη μέρα και χαζεύουμε!

Καναμε το εμβόλιο για τον πνευμονιοκοκκο και το πόσιμο για τον ροταϊό. Ήδη κοιμάται η μικρή οποτε πάλι υπνηλία θα έχουμε σαν παρενέργεια λογικά.

Και εγώ αυτά που λες ξέρω... Πολυ σωστά τα πε ο παιδιατρος σας... 

 

Να ρωτήσω κάτι τις μαμάδες με δυο η περισσοτερα παιδακια... 

Πλαστελίνη DIY συνταγή 

Εχω κανει μια από το ιντερνετ, ωραία αλλά πολυ ποσοτητα... Έχετε κάποια άλλη? 

@Anastasia05 @marianna1986 @Christinα 

Επεξεργάστηκαν by Nina13
  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...