Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@Ninamc Πωπω φρίκαρα με αυτά που διάβασα. Και λίγα της είπες!!!! 

Πάντως κορίτσια εγώ θα σας πρότεινα να προτιμάτε κοπέλες που έχουν τελειώσει κτ πάνω στον κλάδο αυτό και έχουν γνώσεις. Φυσικά δεν ξέρω τι ήταν η γυναίκα αυτήν. Αλλά δεν μπορεί να είναι στο ίδιο επίπεδο η κόρη του γείτονα ή μια καλή φίλη της θείας μας όσο ένας άνθρωπος που το σπούδασε αυτό τέσσερα χρόνια, έχει κάνει πρακτική άσκηση , πιθανόν να έχει δουλέψει και σε παιδικούς ή σπίτια, έχει κάνει σεμινάρια (όπως ψυχολογίας, πρώτων βοηθειών κτλπ). Ναι μεν μπορεί να ζητήσει πάρα πάνω λεφτά αλλά το πιο σίγουρο είναι ότι θα τα αξίζει. 

Αχχ τι ωραία που λέτε για ψώνια :x Και εγώ μια από το mot....baby έχω σταμπάρει κ από ότι είδα στο site λέει ετοιμοπαραδοτη άμεσα. Αλλά θέλω να πάω να την δω κ από κοντά. Μάλλον θα το επισπεύσω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Mariamaraki είπε:

Έλεγα ότι και να καθυστέρηση λίγο η κουνια δεν με πειράζει ..γιατί έτσι κι αλλιώς θα την έχω στο λίκνο δίπλα μου... λέτε να σκέφτομαι λάθος?? 

εγώ σκέψου (ΟΚ, δε θα παραγγειλω κούνια βέβαια, θα κάνω στρώμα montessori κάτω τελικά) λέω να κρατήσω το λίκνο μέχρι να μη χωράει (μου χουν πει για το next to me 9 μηνών σίγουρα, μη σου πω κ χρόνο) οπότε δε θα το σκεφτώ μέχρι του χρόνου όπου και θα πάρω ένα καλό μονό στρώμα ενήλικα κ τέλος

  • Μου αρέσει 4

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια! :-DΕίμαι ενθουσιασμένη!:) Πήγε ο καλός μ στο λιdλ και μου πήρε ένα μαξιλάρι ύπνου ανώτερο από εκείνο της εγκυμοσύνης!!!!Πολύ φτηνό γύρω στα 12 μ είπε! Δεν έχει θηκουλα όμως κ πρέπει να φτιάξω! Το δοκίμασα αγκαλίτσα απο κεφάλι μέχρι πόδια καλύπτει! Σαν μαξιλάρι κανονικό είναι Αλλά στο μακρύ του!:D

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

εγώ σκέψου (ΟΚ, δε θα παραγγειλω κούνια βέβαια, θα κάνω στρώμα montessori κάτω τελικά) λέω να κρατήσω το λίκνο μέχρι να μη χωράει (μου χουν πει για το next to me 9 μηνών σίγουρα, μη σου πω κ χρόνο) οπότε δε θα το σκεφτώ μέχρι του χρόνου όπου και θα πάρω ένα καλό μονό στρώμα ενήλικα κ τέλος

Ναι είναι τέλεια! Αν το κάνεις όλο το δωματιο από την αρχή σε αυτό το στυλ θα είναι ότι καλύτερο!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elenioz είπε:

@OctoberMom Αυτά είναι πάρα πολύ όμορφα!!! Και δεν έχεις και φόβο μην πέσει το παιδί ή πάθει το οτιδήποτε 

Ναιι, και πιο fun για το παιδάκι νομίζω! μπαινοβγαίνει όποτε θελει κι όλα είναι στο ύψος του <3 

  • Μου αρέσει 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Έλεγα ότι και να καθυστέρηση λίγο η κουνια δεν με πειράζει ..γιατί έτσι κι αλλιώς θα την έχω στο λίκνο δίπλα μου... λέτε να σκέφτομαι λάθος?? 

Μια χαρά τα λες!! Κ εγώ στο λίκνο θα τον έχω στην αρχή απλά θέλω να είναι όλα έτοιμα..

Εφόσον δε σε βιάζει η κούνια οκ..εγώ το είπα μήπως θα έχεις αυτή από την αρχή αντί για λίκνο στο δωμάτιο σου μη πάθεις καμία νιλα κ περιμένεις..

Just now, OctoberMom είπε:

Χαχα, εγω βάζω καθρεφτάκι και κάνω δουλίτσα πάντως! Αν και στα τυφλά το καταφέρνω... Τα πόδια είναι το θέμα,μου πέφτουν πιο μακριά! Κάνω κι εγώ silk epil (πού το σκέφτηκες μαρή το silk and pill??? χαχαχα! "epilation" είναι η αποτρίχωση,πάντως έχεις τρομερή φαντασία!!!) και δεν μπορώ με τα ακροβατικά πλέον, ειναι η κοιλιά στη μέση!

Προσφέρθηκε ο σύζυγος κ για τα δύο μια μέρα που με βρήκε να ταλαιπωριέμαι στη ντουζιέρα ("μωράκι όλα εντάξει? μή σαβουριαστείς, δεν αξίζει!"), μάλλον θ αποδεχτώ τας υπηρεσίας του (μηχανικός, πολύ σταθερό χέρι), δε χαμπαριάζουμε απο τέτοια! Ιδέες θα του μπουν...

Χαχχαχα δεν είχα ιδέα..πήγαινα κ deree ,τρομάρα μου!!

έλεγα " μεταξύ και χάπια" σε φάση αν δεν αντέχεις τον πόνο πάρε ένα pill κ έγινες χαχχαα πως δε σκέφτηκα το epilation που είναι αυτό ακριβώς που κάνει δε ξέρω χαχαχχα anyway σημασια έχει πως όλες συνεννοηθήκαμε!!

Just now, OctoberMom είπε:

εγώ σκέψου (ΟΚ, δε θα παραγγειλω κούνια βέβαια, θα κάνω στρώμα montessori κάτω τελικά) λέω να κρατήσω το λίκνο μέχρι να μη χωράει (μου χουν πει για το next to me 9 μηνών σίγουρα, μη σου πω κ χρόνο) οπότε δε θα το σκεφτώ μέχρι του χρόνου όπου και θα πάρω ένα καλό μονό στρώμα ενήλικα κ τέλος

Καλά το σκέφτεσαι να μη τα πάρεις όλα μαζί κ τρελαθείτε κ στα εξοδα αλλά επειδή έχω εντρυφήσει στα λίκνο (ναι ναι εχετε καταλάβει πόσο τελειωμανης ξερολα είμαι...) Να σου πω ότι τα chicco next to me που λες είναι μέχρι 9 κιλά άρα μέχρι περίπου 6 μηνών σύμφωνα με τους κατασκευαστές τους..τώρα ίσως αντέχει κ περισσότερο τι να σου πω...πάντως από κοντά που το είδα δε μου έκανε τόσο ουαου για τα 270€+- του..

Έχω εναλλακτικά δει το side to side plus από bebestar με 133€ τα οποίο είναι μέχρι 36(!) Μηνών κ γινετσι κ πάρκο για το μωρό..σε εμφάνιση ίδιο με το chicco είναι κ έχει κ εγγύηση 2χρονια..τσεκαρε το..;)

Just now, OctoberMom είπε:

Ναιι, και πιο fun για το παιδάκι νομίζω! μπαινοβγαίνει όποτε θελει κι όλα είναι στο ύψος του <3 

Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια θα είναι εύκολη η πρόσβαση του κ θα το έχει κ σαν "καναπέ" να κάθετε άνετα οπότε θέλει στο δωμάτιο του..

Βέβαια η μέση σου να δω τη γνώμη θα έχει που για να το βάλεις για ύπνο κ να πηγαίνεις όταν θα γκρινιάζει θα πρέπει να γίνεις Πετρουλάκη από τις κάμψεις:P

Βέβαια ίσως είναι κ για καλά χαχαχα λες να το σκεφτώ κ εγώ τελικά ??:D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μια χαρά τα λες!! Κ εγώ στο λίκνο θα τον έχω στην αρχή απλά θέλω να είναι όλα έτοιμα..

Εφόσον δε σε βιάζει η κούνια οκ..εγώ το είπα μήπως θα έχεις αυτή από την αρχή αντί για λίκνο στο δωμάτιο σου μη πάθεις καμία νιλα κ περιμένεις..

Χαχχαχα δεν είχα ιδέα..πήγαινα κ deree ,τρομάρα μου!!

έλεγα " μεταξύ και χάπια" σε φάση αν δεν αντέχεις τον πόνο πάρε ένα pill κ έγινες χαχχαα πως δε σκέφτηκα το epilation που είναι αυτό ακριβώς που κάνει δε ξέρω χαχαχχα anyway σημασια έχει πως όλες συνεννοηθήκαμε!!

Καλά το σκέφτεσαι να μη τα πάρεις όλα μαζί κ τρελαθείτε κ στα εξοδα αλλά επειδή έχω εντρυφήσει στα λίκνο (ναι ναι εχετε καταλάβει πόσο τελειωμανης ξερολα είμαι...) Να σου πω ότι τα chicco next to me που λες είναι μέχρι 9 κιλά άρα μέχρι περίπου 6 μηνών σύμφωνα με τους κατασκευαστές τους..τώρα ίσως αντέχει κ περισσότερο τι να σου πω...πάντως από κοντά που το είδα δε μου έκανε τόσο ουαου για τα 270€+- του..

Έχω εναλλακτικά δει το side to side plus από bebestar με 133€ τα οποίο είναι μέχρι 36(!) Μηνών κ γινετσι κ πάρκο για το μωρό..σε εμφάνιση ίδιο με το chicco είναι κ έχει κ εγγύηση 2χρονια..τσεκαρε το..;)

Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια θα είναι εύκολη η πρόσβαση του κ θα το έχει κ σαν "καναπέ" να κάθετε άνετα οπότε θέλει στο δωμάτιο του..

Βέβαια η μέση σου να δω τη γνώμη θα έχει που για να το βάλεις για ύπνο κ να πηγαίνεις όταν θα γκρινιάζει θα πρέπει να γίνεις Πετρουλάκη από τις κάμψεις:P

Βέβαια ίσως είναι κ για καλά χαχαχα λες να το σκεφτώ κ εγώ τελικά ??:D

Αυτό το λίκνο που γίνεται παρκο τι είχα δει κ μου άρεσε κ μένα πολύ!! Όντως καλή επιλογή κ νομίζω πως είναι ελληνική η Μπέμπε σταρς??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αυτό το λίκνο που γίνεται παρκο τι είχα δει κ μου άρεσε κ μένα πολύ!! Όντως καλή επιλογή κ νομίζω πως είναι ελληνική η Μπέμπε σταρς??

Αν θυμάμαι κ εγώ καλά ναι,θαρρώ πως είναι..

Τώρα για ριλαξ αμφιταλαντευομουν ν πάρω ή όχι γτ ξέρω πως αλλά παιδί κάθονται κ αλλά ούτε να το δουν αλλά έχω τη μάνα μου- μέλλουσα τρελο γιαγιά που επιμένει να μας το κάνει δώρο γτ εγώ κ ο αδερφός μου όντως καθόμασταν από νεογέννητα μέχρι 8-9 μηνών άνετα εκεί όσο έκανε δουλειές κ με έχει φάει..

Τεσπα δε λέμε όχι στα δωράκια άλλωστε κ μάλλον έχω σταμπαρει ένα της chicco όμορφο,οικονομικό,ελαφρύ κ με θέσεις ανακλησης να το έχει από νεογέννητο τελείως ξαπλωτο μέχρι πιο μεγάλο να στηρίζει πλατουλα..άλλες προτάσεις για ριλαξ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αν θυμάμαι κ εγώ καλά ναι,θαρρώ πως είναι..

Τώρα για ριλαξ αμφιταλαντευομουν ν πάρω ή όχι γτ ξέρω πως αλλά παιδί κάθονται κ αλλά ούτε να το δουν αλλά έχω τη μάνα μου- μέλλουσα τρελο γιαγιά που επιμένει να μας το κάνει δώρο γτ εγώ κ ο αδερφός μου όντως καθόμασταν από νεογέννητα μέχρι 8-9 μηνών άνετα εκεί όσο έκανε δουλειές κ με έχει φάει..

Τεσπα δε λέμε όχι στα δωράκια άλλωστε κ μάλλον έχω σταμπαρει ένα της chicco όμορφο,οικονομικό,ελαφρύ κ με θέσεις ανακλησης να το έχει από νεογέννητο τελείως ξαπλωτο μέχρι πιο μεγάλο να στηρίζει πλατουλα..άλλες προτάσεις για ριλαξ?

Εγώ είχα από Φίσερ αυτο που είναι κ κούνια κ ριλαξ κ κάθισμα. Κι ένα απλό της chicco. 

Την κούνια την καταευχαριστηθηκε !!! Είχε κ ωραία μουσική !


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ είχα από Φίσερ αυτο που είναι κ κούνια κ ριλαξ κ κάθισμα. Κι ένα απλό της chicco. 

Την κούνια την καταευχαριστηθηκε !!! Είχε κ ωραία μουσική !

Ρε φίλη έχω δει αυτές τις όμορφες υπερπαραγωγές αλλά δε ξέρω μήπως είναι πολύ ογκώδη για το σαλόνι μου.. :-/ ή αν θέλω πχ να το μετακινω από σαλόνι κουζίνα ή μπάνιο λογικά δε θα με βολεύει ε?

Αλλά σίγουρα για το παιδί θα είναι πιο ευχάριστο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αυτό το λίκνο που γίνεται παρκο τι είχα δει κ μου άρεσε κ μένα πολύ!! Όντως καλή επιλογή κ νομίζω πως είναι ελληνική η Μπέμπε σταρς??

Nai nai  έτσι είναι..... Εγώ αυτό πηρα και είναι τελειοοοοοο!!!!! Ελπίζω να τον βολέψει τον αντρακο μου!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Nai nai  έτσι είναι..... Εγώ αυτό πηρα και είναι τελειοοοοοο!!!!! Ελπίζω να τον βολέψει τον αντρακο μου!!!! 

Χαίρομαι που ήδη 3 έχουμε την ίδια άποψη..δε πήγαν τσάμπα οι ώρες αναζήτησης μου χαχαχα

Θα το παραγγείλω κ εγώ τον Ιούλη περιμένοντας τις εκπτώσεις..όχι ότι είναι κ ακριβό είναι αλήθεια αλλά αν γλυτώσουμε κάτι ακόμη why not?!  ;)

Κούνια εσύ έχεις καταλήξει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αυτό το λίκνο που γίνεται παρκο τι είχα δει κ μου άρεσε κ μένα πολύ!! Όντως καλή επιλογή κ νομίζω πως είναι ελληνική η Μπέμπε σταρς??

Λέτε να πω στον αδερφούλη να το κοιτάξουμε?? Αυτός θα μου το πάρει...

Εμεις για ριλάξ το χαμε ψιλοχιώσει σαν αγορά λόγω χώρου κι ερωτηματικών σχετικά με την ανατομικότητά του, μέχρι που η εξαδέλφη Αθανασία εκ Νορβηγίας μας πρότεινε να μας δώσει το δικό της Baby Bjorn που είναι σούπερ μάρκα και μικρό, οπότε και φυσικά θα το δεχτώ! 

  • Μου αρέσει 2

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Χαίρομαι που ήδη 3 έχουμε την ίδια άποψη..δε πήγαν τσάμπα οι ώρες αναζήτησης μου χαχαχα

Θα το παραγγείλω κ εγώ τον Ιούλη περιμένοντας τις εκπτώσεις..όχι ότι είναι κ ακριβό είναι αλήθεια αλλά αν γλυτώσουμε κάτι ακόμη why not?!  ;)

Κούνια εσύ έχεις καταλήξει?

Ναι ναι την έχουμε παράγγειλει!!!!! 35 μέρες μας είπαν....... Τους είπαμε να την φέρουν τέλη Ιουλίου!!!! Δεν πηρα πολυμορφικη παρολο που του αντρα μου του αρεσαν πολυ! Πηρα μια λευκή με γκρι απλή με μια τέλεια ζωγράφια! Από asterias bebe το κατάστημα και συρτάριερα από εκεί μαζί..... Πολυ καλη με πολυ μεγαλα συρτάρια..... 

Just now, OctoberMom είπε:

Λέτε να πω στον αδερφούλη να το κοιτάξουμε?? Αυτός θα μου το πάρει...

Εμεις για ριλάξ το χαμε ψιλοχιώσει σαν αγορά λόγω χώρου κι ερωτηματικών σχετικά με την ανατομικότητά του, μέχρι που η εξαδέλφη Αθανασία εκ Νορβηγίας μας πρότεινε να μας δώσει το δικό της Baby Bjorn που είναι σούπερ μάρκα και μικρό, οπότε και φυσικά θα το δεχτώ! 

Ναι ναι κάνε νυξη.... Και θα το πιασει το νόημα! Χιχι είναι πολυ ωραίο και σε 3 χρώματα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...