Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Το χοιρινό έχει πάντα μια μυρωδιά... μόνο στ καρβουνα είναι λιγότερη! Θέλει καμία σαλατουλα μαζί για να το σπάσει αλλιώς μυρίζει γουρουνιλα!

Είχα χωριάτικη αλλά κ πάλι δεν..

Η αλήθεια είναι πως δεν τρώω γενικά χοιρινό δεν μου αρέσει όσο τα υπόλοιπα εκτός από το σουβλάκι και οι μπριζόλες λαιμού που φτιάχνω σπίτι στο φούρνο..αλλά πλέον μαλλί ούτε αυτές μπορώ..

Τεσπα.. τουλάχιστον βοήθησε το κρεμμυδάκι στη σαλάτα κ δε μου έμεινε η άσχημη γεύση τους..εσύ τι έφτιαξες τελικά? Φακές?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Ρε σεις τρελές σας διάβαζα τόση ώρα κ γελούσα...διάβασα στο τέλος για τη γουρουνιλα κ προσγειώθηκα ατάκτως! 

Δεν σε έχω δει αλλά το τζενακι μ αρέσει πολύ, είναι γλυκό κ δν χάνει τη ν ευγένεια του! Είναι κ το όνομα της ξαδερφουλας μ κ τη λέμε κ με τα 2 κ είναι γλυκιά κ ευγενική. Το Ευγενία έχει μεγαλοπρέπεια όμως κ σε συνδοιασμο με τη Θεοδώρα πολύ κλασσατα! ΑΜΕ!

Αχαχα τι θυμήθηκα υπάρχει και το Βγενω που τα ισοπεδώνει όλα. Φώναζε η γιαγιακα μ τη μικρή...αχαχαχα


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ρε σεις τρελές σας διάβαζα τόση ώρα κ γελούσα...διάβασα στο τέλος για τη γουρουνιλα κ προσγειώθηκα ατάκτως! 

Δεν σε έχω δει αλλά το τζενακι μ αρέσει πολύ, είναι γλυκό κ δν χάνει τη ν ευγένεια του! Είναι κ το όνομα της ξαδερφουλας μ κ τη λέμε κ με τα 2 κ είναι γλυκιά κ ευγενική. Το Ευγενία έχει μεγαλοπρέπεια όμως κ σε συνδοιασμο με τη Θεοδώρα πολύ κλασσατα! ΑΜΕ!

Ααα σωστά...ο συνδιασμός είναι όντως ωραίος..!! Τον αντρα σου @EugenJenελπίζω να τον λένε κάπως ισάξια:P

Axxx αυτά τα άτιμα γουρούνια!! Μόνο στα μέρη μας κάτω αξίζουν στη σούβλα με τραγανή πετσουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

 Η μπριζολιτσα λαιμου μόνο στη σχάρα αξίζει!!! Εγώ έχω πάντα στη κατάψυξη για τον άντρα μ όταν δν τρώει το φαγητό που έχω ή εγώ κ ο μικρός φάμε χθεσινό. Σπάνια, κ τις πασαλειβω κ με μουστάρδα κ νοστιμιά σκόνη κ μπόλικο λεμόνι κ κάπως τρώγεται. 

Σουβλάκια  νταξ...δεν αγγίζουμε ιερά πράγματα! 

Just now, Renez είπε:

Ααα σωστά...ο συνδιασμός είναι όντως ωραίος..!! Τον αντρα σου @EugenJenελπίζω να τον λένε κάπως ισάξια:P

Axxx αυτά τα άτιμα γουρούνια!! Μόνο στα μέρη μας κάτω αξίζουν στη σούβλα με τραγανή πετσουλα!!!

Ωχ τι είπες τώρα γουρνοπουλα με κριτσανιστη πετσουλα!!! Είναι στο πρόγραμμα του Αυγούστου! Αρκεί να μη τη μυρίσεις την ώρα που ψήνεται!

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

 Η μπριζολιτσα λαιμου μόνο στη σχάρα αξίζει!!! Εγώ έχω πάντα στη κατάψυξη για τον άντρα μ όταν δν τρώει το φαγητό που έχω ή εγώ κ ο μικρός φάμε χθεσινό. Σπάνια, κ τις πασαλειβω κ με μουστάρδα κ νοστιμιά σκόνη κ μπόλικο λεμόνι κ κάπως τρώγεται. 

Σουβλάκια  νταξ...δεν αγγίζουμε ιερά πράγματα! 

Πραγματικα στο σουβλάκι κ σάπια να βάζουνε πάλι τρώγεται για έναν περίεργο λόγο χαχχαα

Ααααα καλομαθημενος κ εσένα κ δε θέλει χθεσινό φαι ε?! Κ εμένα ο άρχοντας..μόνο της μέρας..καλά τον έχω ζορισει να φαει κ χθεσινό αλλά συνήθως το κάνω παραλαγη..πχ έχω μπριζόλες με ρύζι σήμερα αν μείνει αύριο μπριζόλα θα του τη κάνω με πατάτες καπως έτσι μόνο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ με το όνομα Ευγενία έχω κακή προϊστορία και κάπως μου κάθεται πλεον. Όταν ήμουν φοιτήτρια είχα ένα γκομενάκι, τρελή καψουρα...βασικά από το λύκειο τον είχα αλλά ήμασταν σχέση ον-οφ και κάποια στιγμή έμαθα πως τα είχε παράλληλα κ με μια Ευγενια:angry:.

  • Χαχα 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πραγματικα στο σουβλάκι κ σάπια να βάζουνε πάλι τρώγεται για έναν περίεργο λόγο χαχχαα

Ααααα καλομαθημενος κ εσένα κ δε θέλει χθεσινό φαι ε?! Κ εμένα ο άρχοντας..μόνο της μέρας..καλά τον έχω ζορισει να φαει κ χθεσινό αλλά συνήθως το κάνω παραλαγη..πχ έχω μπριζόλες με ρύζι σήμερα αν μείνει αύριο μπριζόλα θα του τη κάνω με πατάτες καπως έτσι μόνο..

Τι να τον κανωωωω! Σήμερα ήθελα φακές αλλά ο κυρίος ήθελε πρωτεΐνη λέει. Γενικά τώρα τελευταία δουλεύει πολλές ώρες κ πεινάει πολύ, τι να του κάνουν οι φακές! Του έφτιαξα κοτοπουλακι με πατατουλες στο φούρνο λεμονατο κ μοσχομυριστο. Τώρα ήρθε κ του τρέχουν τα σάλια! Εν τω μεταξύ η πεθερά μ έφτιαξε φακές κ εμείς φάγαμε φακές, μια χαρά μου έκατσε αλλά μπορούσα κ να γλιτώσω το μαγείρεμα τελείως! 

Just now, marianna1986 είπε:

Εγώ με το όνομα Ευγενία έχω κακή προϊστορία και κάπως μου κάθεται πλεον. Όταν ήμουν φοιτήτρια είχα ένα γκομενάκι, τρελή καψουρα...βασικά από το λύκειο τον είχα αλλά ήμασταν σχέση ον-οφ και κάποια στιγμή έμαθα πως τα είχε παράλληλα κ με μια Ευγενια:angry:.

Έχεις τα δίκια σου κι εσύ...έχω κι εγώ κάτι τέτοια κολλήματα...χιχιχι 

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Εγώ με το όνομα Ευγενία έχω κακή προϊστορία και κάπως μου κάθεται πλεον. Όταν ήμουν φοιτήτρια είχα ένα γκομενάκι, τρελή καψουρα...βασικά από το λύκειο τον είχα αλλά ήμασταν σχέση ον-οφ και κάποια στιγμή έμαθα πως τα είχε παράλληλα κ με μια Ευγενια:angry:.

ΩΧ ΩΧ Παναγίτσα μου , δεν ήμουν εγώ !!δεν κάνω τέτοια!!είμαι καλό κορίτσι!

@Christinα άμα σου πω οτι το προτιμώ και το Βγένω!!:lol:  είδες?? η Ευγενία και η Θεοδώρα , πρέπει να κάνω σοβαρή συζήτηση με τον άντρα μου να μετακομίσουμε σε ανακτορο βρε αδερφέ!!!:P   ααααα θα συμφωνήσω με τον συζυξ!!τι φακές?αμα δεν έχει κρέας το φαι πως να χορτάσει ο άνθρωπος????

@Renez πες πες δεν μου πάει???βλέπεις το άλλο το στριμμένο το μικρό εκεί επιμένει να μου το αλλάξει!! Μα βρε Χριστιανή όντως μπριζόλα χοιρινή??πιο μποχα δεν πάει!!!χοιρινό μονο λεμονατο κ σβησμένο με κρασακι να παίρνει την μυρωδιά!!

@Jasmine@ είδες που το έπιασες αμέσως???εκει μου πάει το μυαλό!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Εγώ με το όνομα Ευγενία έχω κακή προϊστορία και κάπως μου κάθεται πλεον. Όταν ήμουν φοιτήτρια είχα ένα γκομενάκι, τρελή καψουρα...βασικά από το λύκειο τον είχα αλλά ήμασταν σχέση ον-οφ και κάποια στιγμή έμαθα πως τα είχε παράλληλα κ με μια Ευγενια:angry:.

Ακούς Ευγενακι??? Χαχχαχα

Ναι κ εγώ το παθαίνω να συνδέω ονόματα με μια ιστορια:| και αρώματα..

Χαχχαχα εντομεταξυ η ειρωνία!! Ο πρώην μου(πριν τον άντρα μου ..)με τον οποιο ευτυχώς έμεινα μόνο 6 απαίσιους μήνες καθημερινού κλαματος έχει το όνομα που θα έχει ο γιος μου:angry: βέβαια μένω στο ότι αυτό το όνομα ήταν ούτως ή άλλως από τα αγαπημένα μου κ έχω κ δύο λατρεμένους συγγενείς με το όνομα αυτό οπότε θα κρατήσω τις θετικές αναμνήσεις!! Χα^_^

Just now, EugenJen είπε:

ΩΧ ΩΧ Παναγίτσα μου , δεν ήμουν εγώ !!δεν κάνω τέτοια!!είμαι καλό κορίτσι!

@Christinα άμα σου πω οτι το προτιμώ και το Βγένω!!:lol:  είδες?? η Ευγενία και η Θεοδώρα , πρέπει να κάνω σοβαρή συζήτηση με τον άντρα μου να μετακομίσουμε σε ανακτορο βρε αδερφέ!!!:P   ααααα θα συμφωνήσω με τον συζυξ!!τι φακές?αμα δεν έχει κρέας το φαι πως να χορτάσει ο άνθρωπος????

@Renez πες πες δεν μου πάει???βλέπεις το άλλο το στριμμένο το μικρό εκεί επιμένει να μου το αλλάξει!! Μα βρε Χριστιανή όντως μπριζόλα χοιρινή??πιο μποχα δεν πάει!!!χοιρινό μονο λεμονατο κ σβησμένο με κρασακι να παίρνει την μυρωδιά!!

@Jasmine@ είδες που το έπιασες αμέσως???εκει μου πάει το μυαλό!!!

 

Τελικα οι περισσότερες τρώμε χοιρινό μαγειρεμένο με συγκεκριμένο τρόπο μονο:P

Μααααα ρεεε φακές με μπόλικο ψωμακι κ κάνα ψαράκι δίπλα είναι σούπερ..εγώ συνήθως του τις συνδιαζω με κάνα μικρό τηγάνι το τύπου σαρδέλα/γαύρο κ τα κάνει να!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το Τζένη μου θυμίζει  την Τζέλα κ την Τζέσυ:lol: 

 

 

Just now, Renez είπε:

Ακούς Ευγενακι??? Χαχχαχα

Ναι κ εγώ το παθαίνω να συνδέω ονόματα με μια ιστορια:| και αρώματα..

Χαχχαχα εντομεταξυ η ειρωνία!! Ο πρώην μου(πριν τον άντρα μου ..)με τον οποιο ευτυχώς έμεινα μόνο 6 απαίσιους μήνες καθημερινού κλαματος έχει το όνομα που θα έχει ο γιος μου:angry: βέβαια μένω στο ότι αυτό το όνομα ήταν ούτως ή άλλως από τα αγαπημένα μου κ έχω κ δύο λατρεμένους συγγενείς με το όνομα αυτό οπότε θα κρατήσω τις θετικές αναμνήσεις!! Χα^_^

Τελικα οι περισσότερες τρώμε χοιρινό μαγειρεμένο με συγκεκριμένο τρόπο μονο:P

Μααααα ρεεε φακές με μπόλικο ψωμακι κ κάνα ψαράκι δίπλα είναι σούπερ..εγώ συνήθως του τις συνδιαζω με κάνα μικρό τηγάνι το τύπου σαρδέλα/γαύρο κ τα κάνει να!

Μπριζόλες τις μαρινάρω κ μετά τις ψήνω κ γίνονται λουκούμι!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ακούς Ευγενακι??? Χαχχαχα

Ναι κ εγώ το παθαίνω να συνδέω ονόματα με μια ιστορια:| και αρώματα..

Χαχχαχα εντομεταξυ η ειρωνία!! Ο πρώην μου(πριν τον άντρα μου ..)με τον οποιο ευτυχώς έμεινα μόνο 6 απαίσιους μήνες καθημερινού κλαματος έχει το όνομα που θα έχει ο γιος μου:angry: βέβαια μένω στο ότι αυτό το όνομα ήταν ούτως ή άλλως από τα αγαπημένα μου κ έχω κ δύο λατρεμένους συγγενείς με το όνομα αυτό οπότε θα κρατήσω τις θετικές αναμνήσεις!! Χα^_^

Τελικα οι περισσότερες τρώμε χοιρινό μαγειρεμένο με συγκεκριμένο τρόπο μονο:P

Μααααα ρεεε φακές με μπόλικο ψωμακι κ κάνα ψαράκι δίπλα είναι σούπερ..εγώ συνήθως του τις συνδιαζω με κάνα μικρό τηγάνι το τύπου σαρδέλα/γαύρο κ τα κάνει να!

Αχαχαχαχ πίκρα! Εμένα ο γιος μου θα έχει το όνομα του πατέρα του πρώην. Δλδ πρώην και νυν πεθερός έχουν το ίδιο ονομα:lol: Αν είχα κορίτσι τώρα θα έπαιρνε το όνομα της μαμάς μου που είναι το όνομα του πρώην σε γυναικείο.

  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μια ερώτηση.. στο ΙΚΑ ποτε πρέπει να πάμε για να πάρουμε το επίδομα;;; Έχει κανει κάποια καμία κίνηση; 

Ναιαιαια πήγα εγώ την Παρασκευή!!κ έφαγα άκυρο! Πρέπει να πας αφού έχουν ξεκινήσει οι 56 ημέρες, προθεσμία δεν έχει μπορείς δλδ Αποτι μου είπαν να καταθέσεις κύηση κ λοχεία μαζί αλλά εννοειται μέχρι να τα καταθέσεις δεν θα παίρνεις επίδομα!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμενα το Τζένη μου θυμίζει  την Τζέλα κ την Τζέσυ:lol: 

 

 

Μπριζόλες τις μαρινάρω κ μετά τις ψήνω κ γίνονται λουκούμι!

Μα κ εγω μαριναρισμενες τις είχα..από βραδυς κιόλας όπως πάντα..με κρασάκι λευκό, λεμόνι, ρίγανη, δεντρολίβανο κ λίγη μουστάρδα..έτσι τις τρώω ευχάριστα συνήθως αλλα δεν!! Σήμερα δεν!! 

Just now, marianna1986 είπε:

Αχαχαχαχ πίκρα! Εμένα ο γιος μου θα έχει το όνομα του πατέρα του πρώην. Δλδ πρώην και νυν πεθερός έχουν το ίδιο ονομα:lol: Αν είχα κορίτσι τώρα θα έπαιρνε το όνομα της μαμάς μου που είναι το όνομα του πρώην σε γυναικείο.

Δε τη γλυτώνεις κ εσύ από τον πρώην δλδ!!

Αχχχ φαντάσματα του παρελθόντος:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Είχα χωριάτικη αλλά κ πάλι δεν..

Η αλήθεια είναι πως δεν τρώω γενικά χοιρινό δεν μου αρέσει όσο τα υπόλοιπα εκτός από το σουβλάκι και οι μπριζόλες λαιμού που φτιάχνω σπίτι στο φούρνο..αλλά πλέον μαλλί ούτε αυτές μπορώ..

Τεσπα.. τουλάχιστον βοήθησε το κρεμμυδάκι στη σαλάτα κ δε μου έμεινε η άσχημη γεύση τους..εσύ τι έφτιαξες τελικά? Φακές?

Το χοιρινό για να μη μυρίζει θέλει πιπεριές ή μουστάρδα!!!! Κ το αρνάκι θέλει δενδρολίβανο.... 

φακες έκανα αλλά δεν άρεσαν στις πριγκίπισσες μου, ξέρεις που κατέληξαν... στον απόπατο!!! 
συγνωμη εσένα αυτή η γλωσσου η γκρινιάρα σου κάνει για Ευγενία;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...