Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Δεν πάνε για καλό... υποκοριστικό είναι το κατια κ το ναντια!!! Αλλά εκεί να με τσιτωσει... 

Το κατερινιω μου θυμίζει

αυτό κ μόνο

Α το έχουμε ξαναπεί?? Αν έκανα κόρη θα την λέγαμε κι εμείς Κατερίνα ή Κάτια:x

Άσε το παππού που θα έχει δύο κοριτσάρες να καμαρωνει!!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Α το έχουμε ξαναπεί?? Αν έκανα κόρη θα την λέγαμε κι εμείς Κατερίνα ή Κάτια:x

Άσε το παππού που θα έχει δύο κοριτσάρες να καμαρωνει!!!!

Κ εμένα μ αρέσει πολύ το κατια αλλά αφού θα κρατησω ολόκληρο το όνομα της μιας θα αφήσω κ της άλλης...

στο επόμενο που θα έρθει η κόρη θα το βγάλετε το Κατερίνακι κ εσείς!! Κ θα γιορτάζουν τα 2 παιδιά μας μαζι:wub:

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!!!!! τι κάνετε?από το πρωί διαβάζω τα όσα είχα χάσει και τώρα τα τελείωσα!

είναι η τελευταία μου εβδομαδούλα στη δουλειά! οι εκκρεμότητες έχουν τελειώσει και έχω παραδόσει ήδη τις δουλίτσες μου στη νεα συνάδελφο η οποία είναι και τρομερό παιδί και τα έχει πιασει όλα με τη μια και ετσι φευγω προς το παρόν ήσυχη!Ομολογώ ότι θα μ λείψει λίγο και είπα ότι δεν θα σταματησω να ασχολουμαι.... όσο μπορω θα είμαι ενεργή! έχουν αρχίσει και με χαιρετουν από σημερα καποιοι συναδελφοι που βγαίνουν σε άδεια και θελω να σας πω ότι είμαι λίγο πριν κλαψω... αλλα οοοοχιιιιι... θα κρατηθώωωωω.......χαχαχα

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δεν πάνε για καλό... υποκοριστικό είναι το κατια κ το ναντια!!! Αλλά εκεί να με τσιτωσει... 

Το κατερινιω μου θυμίζει

αυτό κ μόνο

γιαυτό την φωνάζω και εγώ έτσι!!!:lol:

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κ εμένα μ αρέσει πολύ το κατια αλλά αφού θα κρατησω ολόκληρο το όνομα της μιας θα αφήσω κ της άλλης...

στο επόμενο που θα έρθει η κόρη θα το βγάλετε το Κατερίνακι κ εσείς!! Κ θα γιορτάζουν τα 2 παιδιά μας μαζι:wub:

Καλέ πόσα παιδιά να κάνω:lol: φοβάμαι μην πω πως πάω για τη κόρη κ καταλήξω με 4 γιους:D 

Μ αρέσουν τα παιδιά πολύ αλλά δεν ξέρω πόσα θα κάνω τελικά:x

Ας βγούνε τώρα τα νινακια.μας κ βλέπουμε για επόμενα!!!

Εσύ δηλαδή (έτσι με τη κοιλιά στο στόμα) σκέφτεσαι για γιο????

Ωραία που θα έχουν κ οι δύο όνομα από Κ!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλέ πόσα παιδιά να κάνω:lol: φοβάμαι μην πω πως πάω για τη κόρη κ καταλήξω με 4 γιους:D 

Μ αρέσουν τα παιδιά πολύ αλλά δεν ξέρω πόσα θα κάνω τελικά:x

Ας βγούνε τώρα τα νινακια.μας κ βλέπουμε για επόμενα!!!

Εσύ δηλαδή (έτσι με τη κοιλιά στο στόμα) σκέφτεσαι για γιο????

Ωραία που θα έχουν κ οι δύο όνομα από Κ!

 

Θα θελα να ζήσω κ μια μονή εγκυμοσύνη είναι η αλήθεια, αλλά με παρακολούθηση από το γυναικολόγο ότι έχω μόνο ένα ωάριο! Χαχαχαχαχαχαχ 

ναι ναι μ αρέσουν τα ονόματα που ταιριάζουν! Ένας ξάδερφος του άντρα μου 4 έκανε για να πετύχει την κόρη! Χαχαχα όποτε μη λες ποτέ....

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

ααααααα για πες συνονοματη της κόρης μου εσύ ποιο θα προτιμούσες???το Ντορέτα ή το Δώρα????

Μάλλον το Ντορετα κορίτσι! Δεν ξέρω το Δώρα μου κάνει και σε κομμωτήριο ή σουβλατζίδικο :mad::-P. Εμείς πάντως ευτυχώς δεν έχουμε θέματα με γιαγιάδες κτλ τους τα ξεκοψαμε από νωρίς γιατί δεν μας έβγαινε και συναισθηματικα να δώσουμε στο παιδί όνομα γιαγιάς! Τώρα ψαχνομαστε με καταλήξουμε σε κάτι που μας αρέσει!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Θα θελα να ζήσω κ μια μονή εγκυμοσύνη είναι η αλήθεια, αλλά με παρακολούθηση από το γυναικολόγο ότι έχω μόνο ένα ωάριο! Χαχαχαχαχαχαχ 

ναι ναι μ αρέσουν τα ονόματα που ταιριάζουν! Ένας ξάδερφος του άντρα μου 4 έκανε για να πετύχει την κόρη! Χαχαχα όποτε μη λες ποτέ....

Ένας γνωστός μου έκανε 5 αγόρια κ κόρη δεν ειδε:mrgreen: Τη μάνα σκέψου,σπίτι με 6 αντρες...

Με το καλό οπότε κ τα νινακια μας τώρα κ τα επόμενα!!!!:x

Just now, LadyP είπε:

Μάλλον το Ντορετα κορίτσι! Δεν ξέρω το Δώρα μου κάνει και σε κομμωτήριο ή σουβλατζίδικο :mad::-P. Εμείς πάντως ευτυχώς δεν έχουμε θέματα με γιαγιάδες κτλ τους τα ξεκοψαμε από νωρίς γιατί δεν μας έβγαινε και συναισθηματικα να δώσουμε στο παιδί όνομα γιαγιάς! Τώρα ψαχνομαστε με καταλήξουμε σε κάτι που μας αρέσει!

Κ εγώ είμαι της άποψης ότι το ζευγάρι κ μόνο πρέπει να αποφασίζει το όνομα του παιδιού!!

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Θα θελα να ζήσω κ μια μονή εγκυμοσύνη είναι η αλήθεια, αλλά με παρακολούθηση από το γυναικολόγο ότι έχω μόνο ένα ωάριο! Χαχαχαχαχαχαχ 

ναι ναι μ αρέσουν τα ονόματα που ταιριάζουν! Ένας ξάδερφος του άντρα μου 4 έκανε για να πετύχει την κόρη! Χαχαχα όποτε μη λες ποτέ....

σκέφτομαι απλά τον άντρα σου να μένεις ξανα έγκυος και να  είναι δίδυμα πάλι ή να είναι 1 κορίτσι!:lol: 

Just now, LadyP είπε:

Μάλλον το Ντορετα κορίτσι! Δεν ξέρω το Δώρα μου κάνει και σε κομμωτήριο ή σουβλατζίδικο :mad::-P. Εμείς πάντως ευτυχώς δεν έχουμε θέματα με γιαγιάδες κτλ τους τα ξεκοψαμε από νωρίς γιατί δεν μας έβγαινε και συναισθηματικα να δώσουμε στο παιδί όνομα γιαγιάς! Τώρα ψαχνομαστε με καταλήξουμε σε κάτι που μας αρέσει!

έχετε βρει τα επικρατέστερα???εγώ όλο του λέω του άντρα μου να το ανακοινώσουμε, θέλω να την λέω με το όνομα της, θέλω μόλις δω την μουρίτσα της να δω και ποιο της ταιριάζει!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Jasmine@ Ναι έχει δροσιά στα Καλάβρυτα! Ήρθαμε στο αντροχωρι να κάτσουμε μια εβδομάδα και ο άντρας μου θα πηγαινοέρχεται Πάτρα στη δουλεια. Για τη δροσιά πιο πολυ ήρθα αλλά και για ξεκούραση να έχω έτοιμο φαγητό, το παιδί να τρέχει στην αυλή και εγώ να αραξω λίγο. Για το έτοιμο φαγητό λογάριασα χωρίς τον ξενοδόχο γιατί ήδη έχω φτιάξει μπιφτέκια με πατατες. Αχ μόνο η μαμά μου με έχει στα ώπα ωπα:lol:. Όσο για τη βάφλα ειχα φάει πιο παλιά στο Μοντάνα στην πλατεία και δεν ενθουσιάστηκα, είναι κ πανάκριβο. Εκτός αν λες άλλο μαγαζί! 

Ξέρω κ εγώ ζευγάρι που προσπαθούσε για κόρη και τώρα έχει 5 γιους!αχαχαχ

  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

@Jasmine@ Ναι έχει δροσιά στα Καλάβρυτα! Ήρθαμε στο αντροχωρι να κάτσουμε μια εβδομάδα και ο άντρας μου θα πηγαινοέρχεται Πάτρα στη δουλεια. Για τη δροσιά πιο πολυ ήρθα αλλά και για ξεκούραση να έχω έτοιμο φαγητό, το παιδί να τρέχει στην αυλή και εγώ να αραξω λίγο. Για το έτοιμο φαγητό λογάριασα χωρίς τον ξενοδόχο γιατί ήδη έχω φτιάξει μπιφτέκια με πατατες. Αχ μόνο η μαμά μου με έχει στα ώπα ωπα:lol:. Όσο για τη βάφλα ειχα φάει πιο παλιά στο Μοντάνα στην πλατεία και δεν ενθουσιάστηκα, είναι κ πανάκριβο. Εκτός αν λες άλλο μαγαζί! 

Ξέρω κ εγώ ζευγάρι που προσπαθούσε για κόρη και τώρα έχει 5 γιους!αχαχαχ

Ρε την προηγούμενη εβδομάδα είχε πάει ο άντρας μου καλαβρυτα κ έφαγε βαφλα κ πήγαμε στην Πάτρα στη δωδωνη που σε ρωτούσα κ πληρωσε 0,50 πιο ακριβά στα καλαβρυτα! Τώρα εξαρτάται και τι βάζεις πανω βέβαια...

Just now, EugenJen είπε:

σκέφτομαι απλά τον άντρα σου να μένεις ξανα έγκυος και να  είναι δίδυμα πάλι ή να είναι 1 κορίτσι!:lol: 

έχετε βρει τα επικρατέστερα???εγώ όλο του λέω του άντρα μου να το ανακοινώσουμε, θέλω να την λέω με το όνομα της, θέλω μόλις δω την μουρίτσα της να δω και ποιο της ταιριάζει!!!

Κοιτά να δεις εγώ μπορεί να βάζω τα ωάρια αλλαααα το φύλο το καθορίζει ο άντρας όποτε δε μπορεί να με κατηγορήσει!!!! Χαχαχαχαχ εγκεφαλικό θα πάθει βέβαια κ με τα δυο ενδεχόμενα που ανέφερες...

επισης τζενακι μπήκες 8ο;;;;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε την προηγούμενη εβδομάδα είχε πάει ο άντρας μου καλαβρυτα κ έφαγε βαφλα κ πήγαμε στην Πάτρα στη δωδωνη που σε ρωτούσα κ πληρωσε 0,50 πιο ακριβά στα καλαβρυτα! Τώρα εξαρτάται και τι βάζεις πανω βέβαια...

Κοιτά να δεις εγώ μπορεί να βάζω τα ωάρια αλλαααα το φύλο το καθορίζει ο άντρας όποτε δε μπορεί να με κατηγορήσει!!!! Χαχαχαχαχ εγκεφαλικό θα πάθει βέβαια κ με τα δυο ενδεχόμενα που ανέφερες...

επισης τζενακι μπήκες 8ο;;;;

Mαρηηηηηη ετσι ετσι  ετσι θα στο κάνω το μαλλί Τζενάκι κ Τζενάκι!!επίσης σας είπα μην μου λέτε οτι μπήκα στον 8ο μέχρι να γυρίσω από το Πήλιο, αγχωνομαιαιαιαιααια

το βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου οτι μου φευγει το αμνιακό υγρό!!!:???:

  • Χαχα 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Mαρηηηηηη ετσι ετσι  ετσι θα στο κάνω το μαλλί Τζενάκι κ Τζενάκι!!επίσης σας είπα μην μου λέτε οτι μπήκα στον 8ο μέχρι να γυρίσω από το Πήλιο, αγχωνομαιαιαιαιααια

το βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου οτι μου φευγει το αμνιακό υγρό!!!:???:

Σ'αγαπώ τόσο πολύ να ξέρεις με την θεατρικότητα του γραπτού σου λόγου!!!Δε σε ξέρω αλλά σε κάνω εικόνα να μιλάς ρε γαμωτο και γελάω μόνη μου!!!

Θεοδώρα ψηφίζω!!!Εάν την φωνάζετε οι γονείς της μόνο έτσι και το μάθει και η ιδιαζμετα όταν θα τη ρωτούν θα λέει με λένε Θεοδώρα και μετά μεγαλώνοντας αν της το παραποιούν θα τους το διθλορθωνει μια φορά και τέλος!Δώρα και Ντόρα μου κάνουν πολύ πιο -_- γιατί το ολόκληρο το λες και γεμίζει το στόμα σου!

Ντορετα ούτε καν!

Κι εμείς θα τη βγάλουμε ονοματαρα που όμως έχει ΧΑΛΙ υποκοριστικό και ήδη διορθωνω-μαλωνω τους πάντες όταν το χρησιμοποιούν!Μέχρι να γεννηθεί θα το έχουν συνηθίσει!Α!θα της κάνω και μια ταυτότητα χρυσή που θα γράφει πάνω το όνομα της οπότε θα το εμπεδώσουν όλοι :razz:

Α!και το υγρό ασχολία στο γιατί κι εγώ έχω δει στον ύπνο μου ότι δεν είχα ρώγες :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Christinα είπε:

Λεπτό το ζήτημα! Μου είπαν ότι δεν ζητάς από κάποιον αλλά στο ζητάνε...Στο 1ο δεν ζήτησε κανένας κοντινός φίλος κ δεν είπαμε τίποτα κι εμείς κ τελικά το βάφτισε ο αδερφός του άντρα μ που έχουν σχέση λατρείας εκ γενετής κ δεν το μετανιώνω λεπτό! Έπειτα από συζήτηση κατάλαβα ότι η φίλη μου περίμενε να της το ζητήσω...της εξήγησα τη φάση κ εν τω μεταξύ η κοπέλα έχει βαφτίσει κ άλλο αγοράκι κ τα οικονομικά της είναι πολύ περιορισμένα, τι να έλεγα? Ε μετά της λέω το 2ο δικό σου αλλά έχει βαφτίσει αγόρι κ νομίζω δεν γίνεται να βαφτίσει κορίτσι. Τελοσπαντων, ο αντρας μου δεν τρελαίνεται να το βαφτίσουμε αλλά θα δούμε, ίσως το κάνουμε πολύ μεταξύ μας. Όνομα θα δώσουμε απ την αρχή κ βλέπουμε!

Βρε κορίτσια Ακούστε κ κάτι άλλο που έχω στραβώσει...( μην παρεξηγηθώ, δν έχει σχέση με τη πίστη ).  Πάω να κοινωνισω τον μικρό κ ρωτάω τον παπά, αν κάνει κι εγώ που είμαι έγκυος κ μου λέει έχεις κάνει θρησκευτικό? Λέω όχι κ μου λέει όχι δεν μπορείς! Δεν με κοινωνισε ρε φίλε!!! Βαφτησμενη ειμαι,στον ίδιο σαραντησα το παιδί μου, ξέρει τη πεθερά μου κ του τα σκάει κάθε φορά με τα τρισαγια...τσαντιστηκα αλήθεια!

Αγάπη μου κατανοώ απολύτως τον λόγο που νευριασες κ αυτός είναι κ ο λόγος που εγώ ενώ πιστεύω με όλη μου τη καρδιά (σε βαθμό που παντρεύτηκα γτ το θεωρώ αληθινά ευλογία κτλ) δεν έχω επαφη με την εκκλησία όσο θα ήθελα πέραν τομών μεγάλων θρησκευτικών εορτών μας κ στιγμές που έχω ανάγκη κ μονη πάω να αναψω ένα κεράκι..

Από την άλλη κατανοώ επίσης πως οι παπάδες κ καλά "τηρούν ένα πρωτόκολλο" αλλά έτσι δε πρόκειται ποτέ να φέρουν περισσότερους ανθρώπους κοντά στην εκκλησία μας..πρέπει να γίνουν λίγο πιο ανοιχτοί ώστε να πλησιάσει κ ο κοσμοσ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Mαρηηηηηη ετσι ετσι  ετσι θα στο κάνω το μαλλί Τζενάκι κ Τζενάκι!!επίσης σας είπα μην μου λέτε οτι μπήκα στον 8ο μέχρι να γυρίσω από το Πήλιο, αγχωνομαιαιαιαιααια

το βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου οτι μου φευγει το αμνιακό υγρό!!!:???:

Για μένα είσαι το τζενακι... σου πάει ρε παιδί μου! Πως η renez με λέει Ισμήνη;;; Έτσι! Αααα μόνο όταν στο λέμε το σκέφτεσαι;;;  Αχαχαχχα

Just now, Renez είπε:

Αγάπη μου κατανοώ απολύτως τον λόγο που νευριασες κ αυτός είναι κ ο λόγος που εγώ ενώ πιστεύω με όλη μου τη καρδιά (σε βαθμό που παντρεύτηκα γτ το θεωρώ αληθινά ευλογία κτλ) δεν έχω επαφη με την εκκλησία όσο θα ήθελα πέραν τομών μεγάλων θρησκευτικών εορτών μας κ στιγμές που έχω ανάγκη κ μονη πάω να αναψω ένα κεράκι..

Από την άλλη κατανοώ επίσης πως οι παπάδες κ καλά "τηρούν ένα πρωτόκολλο" αλλά έτσι δε πρόκειται ποτέ να φέρουν περισσότερους ανθρώπους κοντά στην εκκλησία μας..πρέπει να γίνουν λίγο πιο ανοιχτοί ώστε να πλησιάσει κ ο κοσμοσ..

Ξύπνησες κοντεσσα;;; Είσαι καλύτερα;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...