Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Κορίτσι μου εγώ που πήγα πριν 2 εβδομαδες περίπου κ ρώτησα τον γιατρό ,μου είπε πως δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να επιτρέψουν μέσα στη γέννα όπως παλια ούτε βέβαια επισκέψεις..απλά έναν σύνοδο μες τη μέρα η κάθε μανούλα..

Ρωτά βέβαια κ εσύ να δούμε..ποιον γιατρό έχεις?

Ε τότε δεν θα αφήνουν αλλά Ναι θα ρωτήσω και εγώ να δουμε τι θα μου πει. Τον Τρομπουκη έχω. Ένας συνοδός που μπορεί να αλλάζει η αυτός που θα είναι από την αρχή πρεπει να μείνει μαζί σου όλες τις μέρες χωρίς να βγει έξω? Γιατί στο Μητέρα έτσι το κάνουν που γέννησε η γυναίκα ενός φίλου μου δεν τον άφησαν καθόλου να βγει έξω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Athina_ είπε:

Ε τότε δεν θα αφήνουν αλλά Ναι θα ρωτήσω και εγώ να δουμε τι θα μου πει. Τον Τρομπουκη έχω. Ένας συνοδός που μπορεί να αλλάζει η αυτός που θα είναι από την αρχή πρεπει να μείνει μαζί σου όλες τις μέρες χωρίς να βγει έξω? Γιατί στο Μητέρα έτσι το κάνουν που γέννησε η γυναίκα ενός φίλου μου δεν τον άφησαν καθόλου να βγει έξω. 

Να ειμαι ειλικρινής δεν ζήτησα διευκρινίση κ είναι ένα πολύ καλό ερώτημα αυτό οποτε...θυμισου το οπωσδήποτε!!!!;) αύριο πας για απλό υπέρηχο ε? Ντοπλερ ποτέ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ξέρει καμίας σας κανένα καλό βίντεο η άρθρα (ελληνικά-αγγλικα) για το τι θα ήταν καλό να κάνει το μωρό ανα μήνα? Δηλαδή πχ... Στο 1ο μήνα να κοιτάζει , στο 3 ο να στηρίζει κεφάλι κτλ και το πώς τα μαθαίνουμε ? Γενικά τα στάδια ανάπτυξης... Δεν μπορώ να βρω κάτι ολοκληρωμένο και καλό!

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσια μου ξέρει καμίας σας κανένα καλό βίντεο η άρθρα (ελληνικά-αγγλικα) για το τι θα ήταν καλό να κάνει το μωρό ανα μήνα? Δηλαδή πχ... Στο 1ο μήνα να κοιτάζει , στο 3 ο να στηρίζει κεφάλι κτλ και το πώς τα μαθαίνουμε ? Γενικά τα στάδια ανάπτυξης... Δεν μπορώ να βρω κάτι ολοκληρωμένο και καλό!

Χμμμ θα το τσεκαρω..αν κ να ξέρεις ότι κάθε μωράκι έχει κ ένα δικό του χρονοδιάγραμμα..υπάρχουν δλδ κάποιες βάσεις κατά μέσο όρο αλλά μη κολλήσεις ότι πρέπει πχ 6 μηνών να μπουσουλαει κ αν δε το κάνει να τρελαθείς ή στον 4ο να γυρνάει Τούμπα κ αν δε το κάνει να αγχωθεις..θα στα πει κ ο παιδίατρος σίγουρα αλλά να το έχεις στο νου σου για να μην αγχώνεσαι!!

Εγω μόλις είδα τα 6 βιντεάκια με τη διάλεξη περί θηλασμού της κ.Πατσουρου που μου είπε η @Jasmine@.

Το έχει δει κάποια άλλη..?

https://www.paidiatros.com/neogennito-vrefos/anaptixi/development-month-by-month

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:
Just now, Renez είπε:
Just now, Renez είπε:

Να ειμαι ειλικρινής δεν ζήτησα διευκρινίση κ είναι ένα πολύ καλό ερώτημα αυτό οποτε...θυμισου το οπωσδήποτε!!!!;) αύριο πας για απλό υπέρηχο ε? Ντοπλερ ποτέ εχεις?

Εννοείται θα ρωτησω! Τα έχω σημειώσει ολα! Κάθε φορά εγώ παω με τα χαρτάκια μου! Οχι αυριο παω να δει τις εξετάσεις που έχω κάνει και να με δει και ο ενδοκρινολογος που με παρακολουθει γιατί στην καμπύλη στις 2 ώρες είχε βγει λίγο πιο πανω απο το όριο. Το ντομπλερ το έκανα σήμερα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athina_ είπε:

 

Ααα ντοπλερ ήταν το σημερινό σου??? Τέλεια!! Νόμιζα απλώς υπέρηχος κ λέω μήπως πήγαινες κ αύριο να ξανά δείτε κάτι λόγω του λωρου!! Σου επισυναψα πιο πάνω μια σελίδα αν δεις. 

@Athina_ https://www.babyzone.gr/στάδια-ανάπτυξης-παιδιού/ημερολόγιο-εξέλιξης

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσια μου ξέρει καμίας σας κανένα καλό βίντεο η άρθρα (ελληνικά-αγγλικα) για το τι θα ήταν καλό να κάνει το μωρό ανα μήνα? Δηλαδή πχ... Στο 1ο μήνα να κοιτάζει , στο 3 ο να στηρίζει κεφάλι κτλ και το πώς τα μαθαίνουμε ? Γενικά τα στάδια ανάπτυξης... Δεν μπορώ να βρω κάτι ολοκληρωμένο και καλό!

Όλα αυτά τα έχει κ στο βιβλιάριο που θα σου δώσουν στο μαιευτήριο! Γενικά έχουν κάνει πολύ καλή δουλεία,έχει πολλές πληροφορίες μέσα.

 

Άσχετο αλλά τα τικερακια μου είναι λες κ τρέχουν ποιος θα βγει πρώτος:tongue:

  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια ώρες ώρες νιώθω σαν να με τραβάει ο αφαλός μου..

Παρότι δεν έχει φτάσει καν να είναι επίπεδος (έχει χάσει βέβαια το βάθος που είχε αλλά είναι κ μέσα ακόμη) τον νιώθω να με τραβάει σαν να θέλει να τεντώσει..

Το νιώθει κάποια..?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε κορίτσια ώρες ώρες νιώθω σαν να με τραβάει ο αφαλός μου..

Παρότι δεν έχει φτάσει καν να είναι επίπεδος (έχει χάσει βέβαια το βάθος που είχε αλλά είναι κ μέσα ακόμη) τον νιώθω να με τραβάει σαν να θέλει να τεντώσει..

Το νιώθει κάποια..?

Και εγώ το νιώθω αυτό αλλά εμένα έχει βγει έξω σαν κουμπι είναι! Και σκέψου ότι εγώ δεν έχω πολυ μεγάλη κοιλιά. Θεωρώ ότι είναι λογικό να το νιώθουμε αυτό γιατί φουσκώνει η κοιλιά ειδικά τώρα μεγαλώνει συνέχεια αλλά έχει μπει και αυτό στην λίστα των Ερωτήσεων για αυριο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε κορίτσια ώρες ώρες νιώθω σαν να με τραβάει ο αφαλός μου..

Παρότι δεν έχει φτάσει καν να είναι επίπεδος (έχει χάσει βέβαια το βάθος που είχε αλλά είναι κ μέσα ακόμη) τον νιώθω να με τραβάει σαν να θέλει να τεντώσει..

Το νιώθει κάποια..?

Κι εγώ νιώθω να τσιτωνει το δέρμα στη κοιλιά.. 

Ο αφαλός βέβαια έχει πεταχτεί εδώ κ λίγο καιρό... Ίσως ετοιμάζεται κ ο δικός σου:tongue:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blossombaby είπε:

Καλημέρα! Αϋπνίες η πρωινός τύπος και εσύ?? :)

 

Ξυπνάω για να ξυπνήσω τον άντρα μου η καλή σύζυγος κ μετά παλεύω να ξανά κοιμηθώ..

Εσύ τόσο πρωινός τύπος ανέκαθεν ή λόγω εγκυμοσυνης..?

Link to comment
Share on other sites

@Renez χεχε ωραία καλά κάνεις. Εγώ ανέκαθεν πρωινή και νομίζω το ίδιο και το μωράκι μας. Την αισθάνομαι από νωρίς τα πρωινά που προσπαθεί να βολευτεί. Ελπιζω να μην τη πλακώνω πολυ το βράδυ ετσι οπως κοιμάμαι ..:shock: 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

@Renez χεχε ωραία καλά κάνεις. Εγώ ανέκαθεν πρωινή και νομίζω το ίδιο και το μωράκι μας. Την αισθάνομαι από νωρίς τα πρωινά που προσπαθεί να βολευτεί. Ελπιζω να μην τη πλακώνω πολυ το βράδυ ετσι οπως κοιμάμαι ..:shock: 

Πως κοιμάσαι..? Εγώ με τα χίλια ζόρια πλέον στο πλάι αλλά μέχρι να βολευτω πλεον άστο..πόσο μου χει λείψει να κοιμηθώ μπρούμυτα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...