Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Irinoula86 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια!!!! @Renez  σήμερα όλα καλα ε? δεν ένιωσες κάτι πάλι όπως χθες????? 

εγω το μονο που νιώθω είναι η πίεση κάτω από το στήθος λες και έχει πάει όλο το μωρούλι μου και έχει κάτσει εκεί.....!

και εγώ θα πάω ικα αύριο που ξεκινάει η άδεια μου! ελπίζω να τελειώσω γρήγορα.....λόγω ημερών ελπίζω να μην έχει κόσμο.

Να μην περιμένεις! Έχεις προτεραιότητα!

Just now, Renez είπε:

Εμένα έχει το μονοκλινο πολυθρόνα που γίνεται σαν κρεβάτι μονό..σίγουρα δε θα του είναι το ίδιο άνετο αλλά έχουμε αυτό το αυτοκολλημα που σας έλεγα κ δε παίζει να μ αφήσει ή να τον αφήσω αυτά τα 3 βράδυα..ιδίως που θα έχω κ τον μπέμπη πρώτα βράδυα να χειριστω να μάθω να θηλάζω ,κοιμιζω κτλ.. απαπαααα εκεί σκοπια ο σύζυγος:P

Σε ποια κλινική θα πας εσύ ρε αγάπη,θύμισε μου?

Στο Λητώ!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Irinoula86 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια!!!! @Renez  σήμερα όλα καλα ε? δεν ένιωσες κάτι πάλι όπως χθες????? 

εγω το μονο που νιώθω είναι η πίεση κάτω από το στήθος λες και έχει πάει όλο το μωρούλι μου και έχει κάτσει εκεί.....!

και εγώ θα πάω ικα αύριο που ξεκινάει η άδεια μου! ελπίζω να τελειώσω γρήγορα.....λόγω ημερών ελπίζω να μην έχει κόσμο.

Ναι Ειρηνουλα μου ευτυχώς μια χαρά είμαι σήμερα..

Κ νιώθω πως δεν έχει τόσο ζεστή κ μ αρέσει αυτό...

Μάλλον θα πιέζει εκεί το νινι σου με κάνα πατουσακι ή χεράκι..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Δεν λέω! να πάρουν άδεια οι άνθρωποι αυγουστιατικα αλλά όλοι μαζί τις ημέρες που γίνονται οι αιτήσεις, τα αποτελέσματα, οι ενστάσεις? Οκ με την ηλεκτρονική υποβολή μια χαρά αλλά Δεν επιτρέπεται να έχουμε αποριες κ να μιλήσουμε με άνθρωπο???Θα δούμε...

Εμενα προχθές μου είπε ο ντοκ ότι μέχρι στιγμής επιτρέπεται σύνοδος κ εναλλαγή συνοδών,όχι όμως επισκεπτήριο. Αλλά μου τόνισε ότι μέχρι να γεννησουμε μάλλον θα σφίξουν τα πράγματα γτ πάμε από το κακό στο χειρότερο...και ίσως χρειάζεται όποιος μπει να έχει κάνει τεστ κι όχι μόνο η εγκυμονουσα όπως τώρα.

Επίσης μου είπε ότι γίνεται κι ένα μπλέξιμο με τις άδειες του προσωπικού γτ πριν επιστρέψουν στη θέση τους μετά από άδεια πρέπει να κάνουν τεστ κι αυτοί κ σκοτώνονται μεταξύ τους μη τυχόν κολλήσει κάνεις κ δεν πάρει άδεια ο επόμενος. 

Το τεστ το κάνουμε 2 μέρες πριν τη γέννα κ στο φυσιολογικό που δεν πας προγραμματισμένα στο κάνουν εκεί αλλά κάπου εδώ στο φόρουμ διάβασα ότι στη περίπτωση αυτή πληρώνεις κάτι παραπάνω για το άμεσο της διαδικασίας!

Δεν ξέρουμε τι μας περιμένει...θα δούμε όταν κοντεύει η ωρα...όλα θα γίνουν όπως πρέπει! Ας μην αγωνιούμε ακόμα γι αυτό γτ μαζεύονται πολλά!:)

Κ σε μας κάνει ο συνοδός,εννοείται! Τι νόημα θα είχε να κάνουμε μόνο εμείς κ όχι ο συνοδός!?

Όντως πάμε από το κακό στο χειρότερο.. δε γίνεται όμως να μη το σκεφτόμαστε πια,πλησιάζει ο καιρός!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Να μην περιμένεις! Έχεις προτεραιότητα!

Στο Λητώ!

Τα καλυτερα έχω ακούσει!!

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Κ σε μας κάνει ο συνοδός,εννοείται! Τι νόημα θα είχε να κάνουμε μόνο εμείς κ όχι ο συνοδός!?

Όντως πάμε από το κακό στο χειρότερο.. δε γίνεται όμως να μη το σκεφτόμαστε πια,πλησιάζει ο καιρός!

Σύμφωνω..αφήστε που εγώ δε ξέρω τι θα κάνουμε αν δεν αφήνουν τον συνοδό να μπαινοβγαινει:( γτ με το μαγαζί θα είχα το πρωί τη μαμά μου ή τη γιαγιά μου κ ο άντρας μου θα ερχόταν το απόγευμα μέχρι βράδυ..

Αν δε μπορεί να φύγει όμως δε γίνεται να κλείσει το μαγαζί 4 μέρες..οπότε θα μας δει μετά από 4 μέρες???? Αααααα θα πάρω το υπουργείο να παραπονεθω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τα καλυτερα έχω ακούσει!!

 

Σύμφωνω..αφήστε που εγώ δε ξέρω τι θα κάνουμε αν δεν αφήνουν τον συνοδό να μπαινοβγαινει:( γτ με το μαγαζί θα είχα το πρωί τη μαμά μου ή τη γιαγιά μου κ ο άντρας μου θα ερχόταν το απόγευμα μέχρι βράδυ..

Αν δε μπορεί να φύγει όμως δε γίνεται να κλείσει το μαγαζί 4 μέρες..οπότε θα μας δει μετά από 4 μέρες???? Αααααα θα πάρω το υπουργείο να παραπονεθω!!

Κι εγώ είχα ακούσει καλά λόγια κ πήγα κ ήταν ακόμη καλύτερα! 

Πως γίνεται να μην αφήνουν τους συνοδούς να βγαίνουν αλλά να μη μπορούν να μείνουν κ μέσα(δίκλινο,τρίκλινο)??? Κάτι μας ξεφεύγει!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τα ιδιωτικά στη Πάτρα μου είπαν μέχρι τώρα ο σύνοδος μπαινοβγαίνει κ διανυκτερευει χωρίς τεστ! Επισκεπτήρια όχι! Στο Γαία Αθήνα μου είπαν ούτε συνοδός ούτε επισκεπτήριο! Μάλλον μέχρι τώρα στα ιδιωτικά είναι ανάλογα τη πολιτική τους! 

Δεν είναι είναι σωστό να μπαινοβγαίνει ο καθένας ας το παραδεχτούμε! Κι εμένα δεν με βολεύει καθόλου γτ κάπως σαν την @Renezτα έχω στο μυαλό μ! Όμως αν μας έχουν μόνες μας θα έχουν προσωπικό να μας βοηθάει? Εγώ πως θα εξυπηρετουμαι όλη μέρα τη 1η μέρα που δεν θα μπορώ να κουνηθώ?Θα χτυπάω κουδουνάκια κάθε μισή ώρα φέρε μωρό, πάρε μωρό, άλλαξε μωρό, κλαίει μωρό, φέρε το 1 κ το άλλο από τη τσάντα μου?

Τελοσπαντων ζόρικη η κατάσταση, ας ελπίσουμε ότι είναι πλέον προετοιμασμένοι για αυτές τις περιπτώσεις κ θα έχουν μεριμνήσει! (Σε κάποια ουτοπία ισως)

Προσπαθώ να διαβάσω κ τις μανούλες που γέννησαν αλλά δεν έχω πετύχει καμμία ιδιαίτερη αναφορά σε αυτά τα διαδικαστικά! Αν μας διαβάζεις κάποια ας μας πει την εμπειρία της επ αυτού!(τεστ,σύνοδος,ιός )


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Για τα ιδιωτικά στη Πάτρα μου είπαν μέχρι τώρα ο σύνοδος μπαινοβγαίνει κ διανυκτερευει χωρίς τεστ! Επισκεπτήρια όχι! Στο Γαία Αθήνα μου είπαν ούτε συνοδός ούτε επισκεπτήριο! Μάλλον μέχρι τώρα στα ιδιωτικά είναι ανάλογα τη πολιτική τους! 

Δεν είναι είναι σωστό να μπαινοβγαίνει ο καθένας ας το παραδεχτούμε! Κι εμένα δεν με βολεύει καθόλου γτ κάπως σαν την @Renezτα έχω στο μυαλό μ! Όμως αν μας έχουν μόνες μας θα έχουν προσωπικό να μας βοηθάει? Εγώ πως θα εξυπηρετουμαι όλη μέρα τη 1η μέρα που δεν θα μπορώ να κουνηθώ?Θα χτυπάω κουδουνάκια κάθε μισή ώρα φέρε μωρό, πάρε μωρό, άλλαξε μωρό, κλαίει μωρό, φέρε το 1 κ το άλλο από τη τσάντα μου?

Τελοσπαντων ζόρικη η κατάσταση, ας ελπίσουμε ότι είναι πλέον προετοιμασμένοι για αυτές τις περιπτώσεις κ θα έχουν μεριμνήσει! (Σε κάποια ουτοπία ισως)

Εννοείται πως αν χρειάζεσαι βοήθεια θα το πατήσεις όσες φορές χρειαστεί το κουμπάκι! Αν μπορούσες μόνη σου, θα σε άφηναν να πας σπίτι σου από την πρώτη μέρα. Κ σένα κ όλες μας!!

Με έχουν φωνάξει σε δωμάτιο επειδή ήθελε μια κυρια να κατέβει η συσκευή με τις χειροπετσετες πιο χαμηλά...βιδωμενη στον τοίχο.... Μια χαρά το έφτανε,αλλά το ήθελε πιο χαμηλά! 

Μην ανησυχείς καθόλου για τα κουμπάκια,γι αυτό υπάρχουν! 

Μακάρι όμως να έχουμε κάποιον μαζί μας! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εννοείται πως αν χρειάζεσαι βοήθεια θα το πατήσεις όσες φορές χρειαστεί το κουμπάκι! Αν μπορούσες μόνη σου, θα σε άφηναν να πας σπίτι σου από την πρώτη μέρα. Κ σένα κ όλες μας!!

Με έχουν φωνάξει σε δωμάτιο επειδή ήθελε μια κυρια να κατέβει η συσκευή με τις χειροπετσετες πιο χαμηλά...βιδωμενη στον τοίχο.... Μια χαρά το έφτανε,αλλά το ήθελε πιο χαμηλά! 

Μην ανησυχείς καθόλου για τα κουμπάκια,γι αυτό υπάρχουν! 

Μακάρι όμως να έχουμε κάποιον μαζί μας! 

Καλά εννοείται πως θα το πατάω! Με το μωρό δίπλα δεν ρισκάρω εξ άλλου! Με βλέπω να σηκώνομαι από τη 1η μέρα κ να τους αρχίζω στις κλωτσιές διαφορετικά! Αχαχαχαχ 

Θέλω να πιστεύω ότι 1 άτομο θα μας αφήσουν! Κακά τα ψέμματα χρειάζεται κ για ψυχολογία, ειδικά στις πρωτομανουλες κ σε όλες μας.

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλά εννοείται πως θα το πατάω! Με το μωρό δίπλα δεν ρισκάρω εξ άλλου! Με βλέπω να σηκώνομαι από τη 1η μέρα κ να τους αρχίζω στις κλωτσιές διαφορετικά! Αχαχαχαχ 

Θέλω να πιστεύω ότι 1 άτομο θα μας αφήσουν! Κακά τα ψέμματα χρειάζεται κ για ψυχολογία, ειδικά στις πρωτομανουλες κ σε όλες μας.

Περισσότερο η ψυχολογία... Να έχουμε τον άνθρωπο μας μαζί..

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τελευταία μέρα διακοπων και δεν θέλω να φύγω... Αλλά έχω κάτι εξετασεις αίματος να κάνω και να πάω σε γιατρό ΕΟΠΥΥ αυριο ή μεθαυριο να μου γράψει για την άδεια γιατί τη Δευτέρα θα πάω να κανονίσω τα του ΙΚΑ:cry: Τελικά είχα δίκιο ο άντρας μου που δεν ήθελε να αφήσουμε την κόρη μας στη μαμά μου! Η οικογένεια πρέπει να είναι πάντα και παντού ενωμένη και τα παιδιά μόνο με τους γονείς περνάνε καλά και γεμίζουν εμπειρίες! Αυτό προς τη @Renez που της λένε να αφήσει το μωράκι της σε άλλα χέρια και να αποδράσει το χειμώνα με τον άντρα της... Κατά τ αλλά η θάλασσα τέλεια κ η μικρή πέταξε το κόκκινο σωσίβιο γιατί λέει πως είναι για μωρά και έμαθε με μπρατσακια!

Έχω μάθει για Ρέα πως γίνεται και στους 2 τεστ κορονοιου στη μαμά με μπατονετα (100€) και στο μπαμπά με αίμα (35€). Ο συνοδός φοράει ένα βραχιολακι και μπορεί να μπαινοβγαίνει στην κλινική. Επισκεπτηρια μόνο στην καφετέρια. Αυτά!

  • Μου αρέσει 4

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τελευταία μέρα διακοπων και δεν θέλω να φύγω... Αλλά έχω κάτι εξετασεις αίματος να κάνω και να πάω σε γιατρό ΕΟΠΥΥ αυριο ή μεθαυριο να μου γράψει για την άδεια γιατί τη Δευτέρα θα πάω να κανονίσω τα του ΙΚΑ:cry: Τελικά είχα δίκιο ο άντρας μου που δεν ήθελε να αφήσουμε την κόρη μας στη μαμά μου! Η οικογένεια πρέπει να είναι πάντα και παντού ενωμένη και τα παιδιά μόνο με τους γονείς περνάνε καλά και γεμίζουν εμπειρίες! Αυτό προς τη @Renez που της λένε να αφήσει το μωράκι της σε άλλα χέρια και να αποδράσει το χειμώνα με τον άντρα της... Κατά τ αλλά η θάλασσα τέλεια κ η μικρή πέταξε το κόκκινο σωσίβιο γιατί λέει πως είναι για μωρά και έμαθε με μπρατσακια!

Έχω μάθει για Ρέα πως γίνεται και στους 2 τεστ κορονοιου στη μαμά με μπατονετα (100€) και στο μπαμπά με αίμα (35€). Ο συνοδός φοράει ένα βραχιολακι και μπορεί να μπαινοβγαίνει στην κλινική. Επισκεπτηρια μόνο στην καφετέρια. Αυτά!

Σιγά μη το άφηνα το αντράκι μου!! Ίσα ίσα αυτό που μας εξιταρει είναι η σκέψη για τις πρώτες μας διακοπές όλοι μαζί!!

Ψυχηηηη μου πόσο όμορφο συναίσθημα να βλέπεις το παιδί σου να μεγαλώνει κ να ανεξαρτητοποιείται ε?? Ελπίζω να έκανε πολλές πολλές βουτιτσες κ να τα ευχαριστήθηκε τα μπράτσα μια της:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τελευταία μέρα διακοπων και δεν θέλω να φύγω... Αλλά έχω κάτι εξετασεις αίματος να κάνω και να πάω σε γιατρό ΕΟΠΥΥ αυριο ή μεθαυριο να μου γράψει για την άδεια γιατί τη Δευτέρα θα πάω να κανονίσω τα του ΙΚΑ:cry: Τελικά είχα δίκιο ο άντρας μου που δεν ήθελε να αφήσουμε την κόρη μας στη μαμά μου! Η οικογένεια πρέπει να είναι πάντα και παντού ενωμένη και τα παιδιά μόνο με τους γονείς περνάνε καλά και γεμίζουν εμπειρίες! Αυτό προς τη @Renez που της λένε να αφήσει το μωράκι της σε άλλα χέρια και να αποδράσει το χειμώνα με τον άντρα της... Κατά τ αλλά η θάλασσα τέλεια κ η μικρή πέταξε το κόκκινο σωσίβιο γιατί λέει πως είναι για μωρά και έμαθε με μπρατσακια!

Έχω μάθει για Ρέα πως γίνεται και στους 2 τεστ κορονοιου στη μαμά με μπατονετα (100€) και στο μπαμπά με αίμα (35€). Ο συνοδός φοράει ένα βραχιολακι και μπορεί να μπαινοβγαίνει στην κλινική. Επισκεπτηρια μόνο στην καφετέρια. Αυτά!

Μπράβο στη κοριτσάρα σας ! Καλά κάνατε κ την πήρατε μαζί σας! Κάνετε μαζί αναμνήσεις ,πόσα καλοκαίρια πιστεύεις θα θέλουν να έρχονται μαζί μας!???:tongue: Θα μάθει κ με την γιαγια κάποιο σουκου!

Αυτό ισχύει κ στο Λητώ για τα τεστ. Τα υπόλοιπα δεν τα γνωρίζω,υποθέτω όμως ότι θα είναι το ίδιο!

ΙΚΑ θα ξεμπερδεψεις άμα τα έχεις όλα μαζι!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@marianna1986μπράβο που το χαρηκατε με το κοριτσάκι σας! Και του χρόνου 4αδα να πλατσουριζετε! Φορτισες μπαταρίες κ επιστρέφεις με ενέργεια!

Αυτή με το αίμα πρέπει να είναι η απλη crp που μας γράφει ο γιατρός. Αυτή εξετάζει γενικά για λοιμωξη στον οργανισμό.


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez ναι είναι μια μικρή κυρία πια και όσο για το σωσίβιο είπε ότι δεν πειράζει κ θα το δώσουμε στο μωρακι μας πια:lol:

@Anastasia05 ναι θα κοιτάξω αύριο και μεθαύριο να βρω γιατρό ΕΟΠΥΥ. Εσύ είδα πήρες από το νοσοκομείο σας; Δλδ άμα πάω έτσι χύμα στο νοσοκομείο θα βρω γιατρό; Θα ετοιμάσω κ ο,τι άλλο χρειάζεται και Δευτέρα θα πάω να καταθέσω.

@Christinα αχαχα εντάξει εγώ ξεκούραστη είμαι μιας και ξυνομαι από τον Μάρτιο που ξεκίνησε ο κορονοιος, αλλά ο άντρας μου τον έχει πάει σερί... Ναι λογικά crp θα τους κάνουν αλλά γενικά δεν έχω ιδέα..

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

@Renez ναι είναι μια μικρή κυρία πια και όσο για το σωσίβιο είπε ότι δεν πειράζει κ θα το δώσουμε στο μωρακι μας πια:lol:

@Anastasia05 ναι θα κοιτάξω αύριο και μεθαύριο να βρω γιατρό ΕΟΠΥΥ. Εσύ είδα πήρες από το νοσοκομείο σας; Δλδ άμα πάω έτσι χύμα στο νοσοκομείο θα βρω γιατρό; Θα ετοιμάσω κ ο,τι άλλο χρειάζεται και Δευτέρα θα πάω να καταθέσω.

@Christinα αχαχα εντάξει εγώ ξεκούραστη είμαι μιας και ξυνομαι από τον Μάρτιο που ξεκίνησε ο κορονοιος, αλλά ο άντρας μου τον έχει πάει σερί... Ναι λογικά crp θα τους κάνουν αλλά γενικά δεν έχω ιδέα..

Δεν ξέρω αν λειτουργούν ετσι. Δουλεύω στο νοσοκομείο κ με εξυπηρέτησε.

Εμείς εδώ δεν έχουμε στο ΙΚΑ/κεντρο υγείας γυναικολογο κ ακόμη δεν λειτουργούν με ραντεβού στο νοσοκομείο επειδή μεταφερθηκαμε σε νέο κτίριο (επιτέλους). Κ γενικά υπολειτουργουμε

Δεν έκλεισες ονλαιν ραντεβού τελικά? Πας κ σε πέντε λεπτά ξεμπερδευεις


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...