Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Κι εμάς μας σήκωσε από τις 6 σημερα ο λεβέντης μου..μαλλοβ είδε κακό όνειρο κ εκλαιγε:(

Εγώ ξεμπερδεψα με την άδεια κυοφορίας κ λοχείας, απλά αν δεν γεννήσω στην Πητ θα αλλάξουν λίγο οι μέρες αδειας μετά.

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Βρε κορίτσια μου,εντελώς άσχετο αλλά μη τυχόν ξέρει κάποια από αίτηση για τον παιδικό σταθμό?

Έχω κάνει την αίτηση μ μια χαρά εμπρόθεσμα κ πατήσαμε κ τη συναίνεση ετέρου μέλους, όμως τα στοιχεία του άντρα μου δεν μπαινουν! Μου έστειλαν email χθες ότι εκκρεμεί αυτό...ξαναεκανα συναίνεση αλλά δεν μπορώ πλέον να δω αν μπήκαν τα στοιχεία στην αίτηση...κι ο Θεός βοηθός!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Βρε κορίτσια μου,εντελώς άσχετο αλλά μη τυχόν ξέρει κάποια από αίτηση για τον παιδικό σταθμό?

Έχω κάνει την αίτηση μ μια χαρά εμπρόθεσμα κ πατήσαμε κ τη συναίνεση ετέρου μέλους, όμως τα στοιχεία του άντρα μου δεν μπαινουν! Μου έστειλαν email χθες ότι εκκρεμεί αυτό...ξαναεκανα συναίνεση αλλά δεν μπορώ πλέον να δω αν μπήκαν τα στοιχεία στην αίτηση...κι ο Θεός βοηθός!

Εγώ θα πρότεινα να πάρεις τηλ να ρωτήσεις αν φαίνεται στο σύστημα το αίτημα σου!!

Επί της ευκαιρίας να πω σε όλες να έχετε στο νου σας την εμπειρία της κουμπαράς μου για το επίδομα των 2000€ η οποία εχθές με πήρε κ μου τα έλεγε για να μη τη πατήσω!!

Γέννησε σε νοσοκομείο δημόσιο Θεσσαλονίκη. Της εκαναν από εκεί την αίτηση των 2000€ κ της ήρθε μνμ στο κινητό " η αίτηση εκκρεμεί".. κ περίμενε...

Λοιπόν πέρασαν 3+ μήνες κ ακόμη δεν είχαν μπει τα λεφτά..! Πηρε στο νοσοκομείο της λένε έχει γίνει η αίτηση θα μπουν.. με τα πολλά αφού μίλησε με οποια δημόσια υπηρεσία έχει να κάνει επί του θέματος κ την έστελναν ο ένας στον άλλο (Εφκα, πρόνοια,κοινωνικούς λειτουργούς του υπουργείου..) κατέληξαν ότι η αίτηση δεν είχε εγκριθεί διότι στο νοσοκομείο δεν είχαν συμπληρώσει στην αίτηση το e mail της..κατάφερε την ξανά έκανε κ της ήρθε μνμ αμέσως "αίτηση εγκρίθηκε"..

Οπότε να ξέρετε πως πρέπει τ μνμ να λέει "εγκρίθηκε" κ όχι"εκκρεμεί"!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Καλημερα σε ολες τις ομορφες μανουλες!!!

spoiler alert για την ταινια:

@Renez πως εισαι? κοιμηθηκες? μου πηρε λιγη ωρα..ειμαι κομματια σημερα! για μενα θεωρηθηκε ξενυχτι το χθεσινο - χαχα

λοιπον! νομιζω η μικρη ηξερε παντα για την διπλη προσωπικοτητα του πατερα γι αυτο ελεγε συνεχεια οτι δε μπορει να του πει, και ζωγραφιζοντας το 2ο κεφαλι στο τελος ειναι σαν να εχει και η ιδια τα ιδια συμπτωματα και σαν να λεει οτι η ιστορια θα επαναληφθει.. λεμε τωρα!

Καλημέρα! πρωτα απαντησα κ μετα ειδα οτι ειχες απαντησει κι εσυ! ναι το ιδιο ειπα κ εγω!:wub:

Εσυ κορίτσι με τον μικρό μπομπο στην φώτο, πότε έχεις Πητ με το καλό???

Τόσα που λέμε κάθε μέρα μου ξεφεύγουν κάποια!!!!

Just now, Renez είπε:

Εγώ θα πρότεινα να πάρεις τηλ να ρωτήσεις αν φαίνεται στο σύστημα το αίτημα σου!!

Επί της ευκαιρίας να πω σε όλες να έχετε στο νου σας την εμπειρία της κουμπαράς μου η οποία μου για το επίδομα των 2000€ η οποία εχθές με πήρε κ μου τα έλεγε για να μη τα πατήσω!!

Γέννησε σε νοσοκομείο δημόσιο Θεσσαλονίκη. Της εκαναν από εκεί την αίτηση των 2000€ κ της ήρθε μνμ στο κινητό " η αίτηση εκκρεμεί".. κ περίμενε...

Λοιπόν πέρασαν 3+ μήνες κ ακόμη δεν είχαν μπει τα λεφτά..! Πηρε στο νοσοκομείο της λένε έχει γίνει η αίτηση θα μπουν.. με τα πολλά αφού μίλησε με οποια δημόσια υπηρεσία έχει να κάνει επί του θέματος κ την έστελναν ο ένας στον άλλο (Εφκα, πρόνοια,κοινωνικούς λειτουργούς του υπουργείου..) κατέληξαν ότι η αίτηση δεν είχε εγκριθεί διότι στο νοσοκομείο δεν είχαν συμπληρώσει στην αίτηση το e mail της..κατάφερε την ξανά έκανε κ της ήρθε μνμ αμέσως "αίτηση εγκρίθηκε"..

Οπότε να ξέρετε πως πρέπει τ μνμ να λέει "εγκρίθηκε" κ όχι"εκκρεμεί"!!

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί να τη κάνει το νοσοκομείο την αίτηση?? 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εσυ κορίτσι με τον μικρό μπομπο στην φώτο, πότε έχεις Πητ με το καλό???

Τόσα που λέμε κάθε μέρα μου ξεφεύγουν κάποια!!!!

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί να τη κάνει το νοσοκομείο την αίτηση?? 

 

Από εκεί στη κάνουν αυτόματα αν θες μόλις δηλώσεις το παιδί (που πλέον κ αυτό εκεί γίνεται ηλεκτρονικά κ σου στέλνουν το ΑΜΚΑ του παιδιού αμέσως).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα μου έχουν πει ότι την κάνει το νοσοκομείο κ οι λογιστές! Και μια φίλη μου έχει πάθει ακριβώς αυτό με το email που είπε η @Renez αλλά όλα αυτά διορθώνονται. 

Για τη δική μ περίπτωση πήρα στην Υπηρεσία  σε όλες τις περιοχές που έχει αρμόδιο γραφείο κ δεν το σηκώνουν. Πήρα τον παιδικό δεν το σηκώνουν, πήρα τους λογιστές μας αλλά δεν ξέρουν κάτι παραπάνω οι άνθρωποι! Αυταααα! Από το πρωί παίρνω τηλέφωνα! Λογικά θα μπορώ να κάνω ένσταση όταν βγουν τα αποτελέσματα αλλά δεν πιστεύω να μπορώ να μιλήσω με άνθρωπο. 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Κι εμένα μου έχουν πει ότι την κάνει το νοσοκομείο κ οι λογιστές! Και μια φίλη μου έχει πάθει ακριβώς αυτό με το email που είπε η @Renez αλλά όλα αυτά διορθώνονται. 

Για τη δική μ περίπτωση πήρα στην Υπηρεσία  σε όλες τις περιοχές που έχει αρμόδιο γραφείο κ δεν το σηκώνουν. Πήρα τον παιδικό δεν το σηκώνουν, πήρα τους λογιστές μας αλλά δεν ξέρουν κάτι παραπάνω οι άνθρωποι! Αυταααα! Από το πρωί παίρνω τηλέφωνα! Λογικά θα μπορώ να κάνω ένσταση όταν βγουν τα αποτελέσματα αλλά δεν πιστεύω να μπορώ να μιλήσω με άνθρωπο. 

Αυτό το πράγμα ποια στην Ελλάδα με τα τηλέφωνα κ τα φαντάσματα πίσω από αυτά τι να πω???? Κ πας μετά στα γραφεία τους κ βλέπεις 30 ατομα εκεί!!!!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Από εκεί στη κάνουν αυτόματα αν θες μόλις δηλώσεις το παιδί (που πλέον κ αυτό εκεί γίνεται ηλεκτρονικά κ σου στέλνουν το ΑΜΚΑ του παιδιού αμέσως).

Δεν θέλω! Θα την κάνει ο άντρας μου από το κινητό!! Ή θα είναι από πάνω τους να τους επιβλέπει:mrgreen:

Είχατε κανένα νέο για τους συνοδους? Αν μπω προγραμματισμένα, θα κατέβουμε από την προηγούμενη με τον άντρα μου Αθήνα, να κάνουμε το τεστ κ μετά να κάνω εισαγωγη. Αλλιώς θα κάνω το τεστ με το που πάω..

Just now, Renez είπε:

Αυτό το πράγμα ποια στην Ελλάδα με τα τηλέφωνα κ τα φαντάσματα πίσω από αυτά τι να πω???? Κ πας μετά στα γραφεία τους κ βλέπεις 30 ατομα εκεί!!!!

Ναι κάνεις στο τηλέφωνο....ούτε στο γκισέ... Εξαφανισμένοι

Όλα ηλεκτρονικά να τα κάνουν να μην ασχολούμαστε μαζί τους..

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν θέλω! Θα την κάνει ο άντρας μου από το κινητό!! Ή θα είναι από πάνω τους να τους επιβλέπει:mrgreen:

Είχατε κανένα νέο για τους συνοδους? Αν μπω προγραμματισμένα, θα κατέβουμε από την προηγούμενη με τον άντρα μου Αθήνα, να κάνουμε το τεστ κ μετά να κάνω εισαγωγη. Αλλιώς θα κάνω το τεστ με το που πάω..

Ναι κάνεις στο τηλέφωνο....ούτε στο γκισέ... Εξαφανισμένοι

Όλα ηλεκτρονικά να τα κάνουν να μην ασχολούμαστε μαζί τους..

Συμφωνώ απολύτως!!!

Περιμένω να μου πει η @Athina_ που θα ρωταγε κ εκείνη..μέχρι πριν 2 εβδομαδες είχαν πει μόνο έναν σύνοδο κ εμένα τον αφήνει το βράδυ αλλά έχω μονοκλινο,τώρα αν είναι δυκλινο ή τρίκλινο δε ξέρω αν θα επιτρέπονται όλοι το βράδυ εκει..:|

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Κι εμάς μας σήκωσε από τις 6 σημερα ο λεβέντης μου..μαλλοβ είδε κακό όνειρο κ εκλαιγε:(

Εγώ ξεμπερδεψα με την άδεια κυοφορίας κ λοχείας, απλά αν δεν γεννήσω στην Πητ θα αλλάξουν λίγο οι μέρες αδειας μετά.

Αν σου είναι εύκολο μου ξαναλές τί εκανες για τις άδειες? Τελικά πάμε με τα δικαιολογητικά στο ικα που ανήκουμε μολις ξεκινήσουν οι 56 μερες για την άδεια κυοφοριας? Μετά για την άδεια λοχείς δε χρειάζεται η ληξιαρχική πράξη? Σορυ αν ειχες ξαναπεί και το εχασα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 said:

Εσυ κορίτσι με τον μικρό μπομπο στην φώτο, πότε έχεις Πητ με το καλό???

Τόσα που λέμε κάθε μέρα μου ξεφεύγουν κάποια!!!!

ΠΗΤ 21 Δεκεμβρη.. αργουμε λιγο ακομη!! εσυ βλεπω 62 μερες ακόμη... final countdown!!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Αν σου είναι εύκολο μου ξαναλές τί εκανες για τις άδειες? Τελικά πάμε με τα δικαιολογητικά στο ικα που ανήκουμε μολις ξεκινήσουν οι 56 μερες για την άδεια κυοφοριας? Μετά για την άδεια λοχείς δε χρειάζεται η ληξιαρχική πράξη? Σορυ αν ειχες ξαναπεί και το εχασα..

Εγώ κορίτσι μου τα πήγα στο νοσοκομείο που εργάζομαι. Πήγα το χαρτί του γιατρού μου(όχι ΕΟΠΥΥ) κ συμπλήρωσα κ μια αίτηση του νοσοκομείου. Εκεί πήγα στον διευθυντή της γυναικολογικής κ μου έγραψε μια βεβαίωση(θέλει βεβαίωση πητ από γιατρό δημοσίου/ΕΟΠΥΥ το ΙΚΑ ) κ τα κατέθεσα στο πρωτόκολλο. Μετά αυτοί τα στέλνουν στο ΙΚΑ.

Εμένα ξεκινάει 22/8, επειδή όμως θα φύγει η κοπέλα από το τμήμα προσωπικού, τα έκανα νωρίτερα.

Οπως έχουν πει κ τα κορίτσια (κ θυμάμαι κ εγώ από την πρώτη εγκυμοσύνη) πας στο ΙΚΑ αφού ξεκινήσει η άδεια κυοφορίας 

Μετά ναι χρειάζεται η ληξιαρχική πράξη γέννησης

Just now, pap88 είπε:

ΠΗΤ 21 Δεκεμβρη.. αργουμε λιγο ακομη!! εσυ βλεπω 62 μερες ακόμη... final countdown!!

Ναι ναι ,δε μασάω όμως! :tongue: μόνο η ζέστη με ενοχλεί τίποτε άλλο!!! Με το καλό κι εσύ!!:x

Just now, Renez είπε:

Συμφωνώ απολύτως!!!

Περιμένω να μου πει η @Athina_ που θα ρωταγε κ εκείνη..μέχρι πριν 2 εβδομαδες είχαν πει μόνο έναν σύνοδο κ εμένα τον αφήνει το βράδυ αλλά έχω μονοκλινο,τώρα αν είναι δυκλινο ή τρίκλινο δε ξέρω αν θα επιτρέπονται όλοι το βράδυ εκει..:|

Θα ρωτήσω κι εγώ όταν πάω για ντοπλερ στις 24 πάλι να δω αν άλλαξε κάτι.

Εγώ το βράδυ τον εδιωχνα τον άντρα μου να πάει να κοιμηθεί σε κρεβάτι! Τώρα αν κανενα βράδυ είναι άδειο το διπλανό, θα τον κρατησω:mrgreen:(αν μας αφήνουν συνοδούς φυσικά)

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ κορίτσι μου τα πήγα στο νοσοκομείο που εργάζομαι. Πήγα το χαρτί του γιατρού μου(όχι ΕΟΠΥΥ) κ συμπλήρωσα κ μια αίτηση του νοσοκομείου. Εκεί πήγα στον διευθυντή της γυναικολογικής κ μου έγραψε μια βεβαίωση(θέλει βεβαίωση πητ από γιατρό δημοσίου/ΕΟΠΥΥ το ΙΚΑ ) κ τα κατέθεσα στο πρωτόκολλο. Μετά αυτοί τα στέλνουν στο ΙΚΑ.

Εμένα ξεκινάει 22/8, επειδή όμως θα φύγει η κοπέλα από το τμήμα προσωπικού, τα έκανα νωρίτερα.

Οπως έχουν πει κ τα κορίτσια (κ θυμάμαι κ εγώ από την πρώτη εγκυμοσύνη) πας στο ΙΚΑ αφού ξεκινήσει η άδεια κυοφορίας 

Μετά ναι χρειάζεται η ληξιαρχική πράξη γέννησης

Ναι ναι ,δε μασάω όμως! :tongue: μόνο η ζέστη με ενοχλεί τίποτε άλλο!!! Με το καλό κι εσύ!!:x

Θα ρωτήσω κι εγώ όταν πάω για ντοπλερ στις 24 πάλι να δω αν άλλαξε κάτι.

Εγώ το βράδυ τον εδιωχνα τον άντρα μου να πάει να κοιμηθεί σε κρεβάτι! Τώρα αν κανενα βράδυ είναι άδειο το διπλανό, θα τον κρατησω:mrgreen:(αν μας αφήνουν συνοδούς φυσικά)

Εμένα έχει το μονοκλινο πολυθρόνα που γίνεται σαν κρεβάτι μονό..σίγουρα δε θα του είναι το ίδιο άνετο αλλά έχουμε αυτό το αυτοκολλημα που σας έλεγα κ δε παίζει να μ αφήσει ή να τον αφήσω αυτά τα 3 βράδυα..ιδίως που θα έχω κ τον μπέμπη πρώτα βράδυα να χειριστω να μάθω να θηλάζω ,κοιμιζω κτλ.. απαπαααα εκεί σκοπια ο σύζυγος:P

Σε ποια κλινική θα πας εσύ ρε αγάπη,θύμισε μου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω! να πάρουν άδεια οι άνθρωποι αυγουστιατικα αλλά όλοι μαζί τις ημέρες που γίνονται οι αιτήσεις, τα αποτελέσματα, οι ενστάσεις? Οκ με την ηλεκτρονική υποβολή μια χαρά αλλά Δεν επιτρέπεται να έχουμε αποριες κ να μιλήσουμε με άνθρωπο???Θα δούμε...

Εμενα προχθές μου είπε ο ντοκ ότι μέχρι στιγμής επιτρέπεται σύνοδος κ εναλλαγή συνοδών,όχι όμως επισκεπτήριο. Αλλά μου τόνισε ότι μέχρι να γεννησουμε μάλλον θα σφίξουν τα πράγματα γτ πάμε από το κακό στο χειρότερο...και ίσως χρειάζεται όποιος μπει να έχει κάνει τεστ κι όχι μόνο η εγκυμονουσα όπως τώρα.

Επίσης μου είπε ότι γίνεται κι ένα μπλέξιμο με τις άδειες του προσωπικού γτ πριν επιστρέψουν στη θέση τους μετά από άδεια πρέπει να κάνουν τεστ κι αυτοί κ σκοτώνονται μεταξύ τους μη τυχόν κολλήσει κάνεις κ δεν πάρει άδεια ο επόμενος. 

Το τεστ το κάνουμε 2 μέρες πριν τη γέννα κ στο φυσιολογικό που δεν πας προγραμματισμένα στο κάνουν εκεί αλλά κάπου εδώ στο φόρουμ διάβασα ότι στη περίπτωση αυτή πληρώνεις κάτι παραπάνω για το άμεσο της διαδικασίας!

Δεν ξέρουμε τι μας περιμένει...θα δούμε όταν κοντεύει η ωρα...όλα θα γίνουν όπως πρέπει! Ας μην αγωνιούμε ακόμα γι αυτό γτ μαζεύονται πολλά!:)


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!! @Renez  σήμερα όλα καλα ε? δεν ένιωσες κάτι πάλι όπως χθες????? 

εγω το μονο που νιώθω είναι η πίεση κάτω από το στήθος λες και έχει πάει όλο το μωρούλι μου και έχει κάτσει εκεί.....!

και εγώ θα πάω ικα αύριο που ξεκινάει η άδεια μου! ελπίζω να τελειώσω γρήγορα.....λόγω ημερών ελπίζω να μην έχει κόσμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...