Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Έτσι!! Μερακλου!:)

Εγώ έκανα σουφλέ πένες με κοτόπουλο,μπέικον, τυρί κ κρέμα γάλακτος:mrgreen:

Πωπω κι εσύ κολασμενη! Ότι περιέχει ζυμαρικο είναι λατρεία! Μέσ τη δίαιτα είμαστε!!!!

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! 

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό..

Όλα πάνε καλά!! 2.300 έχουμε φτάσει... 

Απλά στρναχωρεθηκαμε λιγάκι γιατί ο γιατρός μας θα φύγει τελικά...( το ξέραμε Αλλά ελπίζαμε ότι θα προλαβουμε) και θα μας συστήσει σε κάποιον άλλον.. θα μάθουμε από βδομάδα!

Φιλάκια σε όλες!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Πωπω κι εσύ κολασμενη! Ότι περιέχει ζυμαρικο είναι λατρεία! Μέσ τη δίαιτα είμαστε!!!!

Σιγά μην κάνω κ δίαιτα!!!!! Το φαγητό είναι απόλαυση! Μας τα κόψανε όλα, να κόψουμε από μόνες μας κι αυτό??? Οοοοχι!!!

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! 

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό..

Όλα πάνε καλά!! 2.300 έχουμε φτάσει... 

Απλά στρναχωρεθηκαμε λιγάκι γιατί ο γιατρός μας θα φύγει τελικά...( το ξέραμε Αλλά ελπίζαμε ότι θα προλαβουμε) και θα μας συστήσει σε κάποιον άλλον.. θα μάθουμε από βδομάδα!

Φιλάκια σε όλες!!

Μπράβο!!! Τι ευχάριστα νέα!!!

Τι εννοείς θα φύγει ο γιατρός? Για την γέννα θα έχεις άλλον ή για επόμενο ραντεβού?

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! 

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό..

Όλα πάνε καλά!! 2.300 έχουμε φτάσει... 

Απλά στρναχωρεθηκαμε λιγάκι γιατί ο γιατρός μας θα φύγει τελικά...( το ξέραμε Αλλά ελπίζαμε ότι θα προλαβουμε) και θα μας συστήσει σε κάποιον άλλον.. θα μάθουμε από βδομάδα!

Φιλάκια σε όλες!!

Τέλειο το μωράκι σου!!! Πω πω πως μεγάλωσε!  Έτοιμο παιδάκι! Κοριτσιααααα κοντευουμεεεε! 

Μην ανησυχείς για τον γιατρό, λογικά θα είναι κάποιος αξιόλογος συνεργάτης του κ έχετε καιρό να εξοικειωθείτε!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! 

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό..

Όλα πάνε καλά!! 2.300 έχουμε φτάσει... 

Απλά στρναχωρεθηκαμε λιγάκι γιατί ο γιατρός μας θα φύγει τελικά...( το ξέραμε Αλλά ελπίζαμε ότι θα προλαβουμε) και θα μας συστήσει σε κάποιον άλλον.. θα μάθουμε από βδομάδα!

Φιλάκια σε όλες!!

Παναγία μου ένα μωρό υπέροχο!!!!

Αχχχχ πόσο χαίρομαι να ακούω κιλά άνω των 2!!!! Ηρεμεί η ψυχούλα μου!!! Φτου φτου φτου να είναι πάντα καλά το μαναρακι σας!!!!

Τον Δεσυπρη είχες..?:|

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Athina_ είπε:

Ε τότε δεν θα αφήνουν αλλά Ναι θα ρωτήσω και εγώ να δουμε τι θα μου πει. Τον Τρομπουκη έχω. Ένας συνοδός που μπορεί να αλλάζει η αυτός που θα είναι από την αρχή πρεπει να μείνει μαζί σου όλες τις μέρες χωρίς να βγει έξω? Γιατί στο Μητέρα έτσι το κάνουν που γέννησε η γυναίκα ενός φίλου μου δεν τον άφησαν καθόλου να βγει έξω. 

καλησπέρα κορίτσι μου.... έτσι είναι προς το παρόν στο μητέρα όντως.....πήρα και ρώτησαααα.... εγω κ ο αντρούλης μου μόνο.....

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! 

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό..

Όλα πάνε καλά!! 2.300 έχουμε φτάσει... 

Απλά στρναχωρεθηκαμε λιγάκι γιατί ο γιατρός μας θα φύγει τελικά...( το ξέραμε Αλλά ελπίζαμε ότι θα προλαβουμε) και θα μας συστήσει σε κάποιον άλλον.. θα μάθουμε από βδομάδα!

Φιλάκια σε όλες!!

2300??????wowwwww....!!!!!!!λες να εχει φτάσει κ εμενα εκεί την Δευτέρα που θα πάω????πωωωω ολοκληρο παιδάκι!!!!!!

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Τι καλό μαγειρεύεις φίλη??

Φαντάζομαι τώρα θα σε τρέχει ο ταλιμπανακος σου οπότε μάνα κουράγιο!!

Όσο για το κωλαρινι φυσικά κ να το τσιμπήσεις καλά καλά:x

Ακριβως αυτό μ άρεσε στον τρόπο της κ όντως έμαθα κ κάποια πράγματα που όντως δεν τα ήξερα!! Έχουμε βέβαια ακόμη μπόλικη μελέτη :P

Μη σου πω πόσα βίντεο με γέννες έχω δει αλλά ακόμη σφίγγει το στομαχακι μου<_<

αυτό με το στομαχακι το νιώθω συνέχεια τώρα τελευταίαααααα.... νομίζω δεν σταμάτησα για καλό την δουλειά!πρέπει να ξανα αρχίσω!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου.... έτσι είναι προς το παρόν στο μητέρα όντως.....πήρα και ρώτησαααα.... εγω κ ο αντρούλης μου μόνο.....

2300??????wowwwww....!!!!!!!λες να εχει φτάσει κ εμενα εκεί την Δευτέρα που θα πάω????πωωωω ολοκληρο παιδάκι!!!!!!

αυτό με το στομαχακι το νιώθω συνέχεια τώρα τελευταίαααααα.... νομίζω δεν σταμάτησα για καλό την δουλειά!πρέπει να ξανα αρχίσω!

 

Άστα να πάνε φίλη,τώρα έχουμε περισσότερο χρόνο να σκεφτούμε !!!!

Εμένα πριν λίγο με έπιασε ένας τρελός πόνος σαν σφαχτης χαμηλά πολύ στη κοιλιά κ σαν να θέλω το νούμερο 2 για τουαλέτα μόλις σηκώθηκα από τον καναπέ..κράτησε κάνα 2 λεπτό κ δε μπορούσα ούτε να κάτσω ειχαν μουδιάσει κ τα πόδια μου από τον πόνο..ο άντρας μου τα χρειάστηκε..τώρα έχω κάτσει εδώ κ ένα 10λεπτι κ είμαι καλύτερα αλλά νιώθω μια ενόχληση εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άστα να πάνε φίλη,τώρα έχουμε περισσότερο χρόνο να σκεφτούμε !!!!

Εμένα πριν λίγο με έπιασε ένας τρελός πόνος σαν σφαχτης χαμηλά πολύ στη κοιλιά κ σαν να θέλω το νούμερο 2 για τουαλέτα μόλις σηκώθηκα από τον καναπέ..κράτησε κάνα 2 λεπτό κ δε μπορούσα ούτε να κάτσω ειχαν μουδιάσει κ τα πόδια μου από τον πόνο..ο άντρας μου τα χρειάστηκε..τώρα έχω κάτσει εδώ κ ένα 10λεπτι κ είμαι καλύτερα αλλά νιώθω μια ενόχληση εκεί..

Μήπως ήταν σύσπαση κορίτσι? Δε θέλω να σε αγχώσω δεν είχα ποτέ συσπάσεις μόνο στη γέννα, κ την είχα αυτή την αίσθηση τότε. Καλό θα ήταν να ενημερώσεις τον γιατρό :)

Είναι λογικό να έχουμε πονακια σιγά σιγα. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μήπως ήταν σύσπαση κορίτσι? Δε θέλω να σε αγχώσω δεν είχα ποτέ συσπάσεις μόνο στη γέννα, κ την είχα αυτή την αίσθηση τότε. Καλό θα ήταν να ενημερώσεις τον γιατρό :)

Είναι λογικό να έχουμε πονακια σιγά σιγα. 

Έτσι σαν να θες τουαλέτα αλλά με πονο???? Πωωω κ αν ήταν έτσι θα νιώθουμε όταν γεννάμε???? Πονάει καλέ αυτό!

Λες να πάρω τον γιατρό ε..?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Έτσι σαν να θες τουαλέτα αλλά με πονο???? Πωωω κ αν ήταν έτσι θα νιώθουμε όταν γεννάμε???? Πονάει καλέ αυτό!

Λες να πάρω τον γιατρό ε..?

Εγώ σου λέω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου! 

Ναι κορίτσι μου,εγώ έτσι το ενιωσα:) Σκέψου ομως τι φέρνει ο πόνος,ε? ;-) πονάς (όσο η κάθε μία) κ μετά έχεις νινι!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Έτσι σαν να θες τουαλέτα αλλά με πονο???? Πωωω κ αν ήταν έτσι θα νιώθουμε όταν γεννάμε???? Πονάει καλέ αυτό!

Λες να πάρω τον γιατρό ε..?

Πώς είσαι? Καλυτερα? Κι εγώ από συσπάσεις δεν ξέρω αν και νομίζω πως έχω νοιώσει μερικές  σ αυτή την εγκυμοσύνη!

Μήπως είναι το έντερο βρε κορίτσι κ έτσι κάνει συσπάσεις κ η μήτρα? Το παθαίνω στις εγκυμοσύνες,είναι κοινό κ όλα εκεί στριμωγμένα επηρεάζονται! Σκέψου τι έφαγες,εντόπισε τον πόνο κ όπως κ να χει Ρωτάς γιατρό γτ καλές είναι από δω κ πέρα αλλά θέλουν κ προσοχή! Πιες κι ένα χαμομηλάκι!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Πώς είσαι? Καλυτερα? Κι εγώ από συσπάσεις δεν ξέρω αν και νομίζω πως έχω νοιώσει μερικές  σ αυτή την εγκυμοσύνη!

Μήπως είναι το έντερο βρε κορίτσι κ έτσι κάνει συσπάσεις κ η μήτρα? Το παθαίνω στις εγκυμοσύνες,είναι κοινό κ όλα εκεί στριμωγμένα επηρεάζονται! Σκέψου τι έφαγες,εντόπισε τον πόνο κ όπως κ να χει Ρωτάς γιατρό γτ καλές είναι από δω κ πέρα αλλά θέλουν κ προσοχή! Πιες κι ένα χαμομηλάκι!

Ναι είμαι πολύ καλύτερα, ευχαριστω..λίγο πριν με ξανά έπιασε έτσι ένας πόνος αλλά ήμουν ξαπλωμένη κ ήταν πιο υποφερτός..μπορεί να είναι κ ο μπέμπης να μου πιέζει το έντερο...γιατί δεν ένιωσα να πετρώνει..απλά πόνεσα πολύ..

Με βαράει κορίτσια.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Renez said:

Τι καλό μαγειρεύεις φίλη??

Φαντάζομαι τώρα θα σε τρέχει ο ταλιμπανακος σου οπότε μάνα κουράγιο!!

Όσο για το κωλαρινι φυσικά κ να το τσιμπήσεις καλά καλά:x

Ακριβως αυτό μ άρεσε στον τρόπο της κ όντως έμαθα κ κάποια πράγματα που όντως δεν τα ήξερα!! Έχουμε βέβαια ακόμη μπόλικη μελέτη :P

Μη σου πω πόσα βίντεο με γέννες έχω δει αλλά ακόμη σφίγγει το στομαχακι μου<_<

Μόλις βρήκα στο youtube βιντεάκια της Πατσούρου για το θηλασμό και θα κάτσω να τα δω κι εγώ... ό,τι μαθαίνουμε καλό είναι. Βέβαια βίντεο με γέννες δεν έχω δει, κυρίως γιατί δε θέλω να με στοιχειώνουν οι εικόνες και να πάω πανικόβλητη για τον τοκετό, αλλά και γιατί κάθε περίπτωση είναι μοναδική, οπότε δε ξέρω κατά πόσο θα με βοηθούσε να δω άλλες γυναίκες να γεννάνε. Ίσως να το ψάξω λίγο παραπάνω αργότερα, αλλά νομίζω απλά εκείνη την ώρα θα ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού. Εσείς οι ήδη μανούλες, υπάρχει κάτι που θα μας προτείνατε να ψάξουμε λίγο παραπάνω για να μας βοηθήσει, ή κάτι που ευχόσασταν να ξέρατε κι εσείς πριν τον τοκετό?

 

5 hours ago, Christinα said:

Είχα λαχανικά κ έφτιαξα νωρίς λίγο ταπεινο Μπριάμ αλλά με πήρε η πεθερά μου να μου φέρει κ κοτόπουλο με χυλοπίτες! Διόλου ευκαταφρόνητο φυσικά!!!;)

Ο αλήτης μ κάθεται φρόνιμος κ ξάπλωσα λίγο! Έπαιζε δίπλα μου κ εγώ έκλεισα τα ματάκια μου, δεν κοιμήθηκα αλλά αναζωογονιθηκα!:)

Θα πιω κι ένα καφεδάκι τώρα!

Για πείτε καμμία ιδέα για μαγείρεμα αύριο!? Είδα στη τιβί μια κοτοπιτα με μπεσαμελ,λάιτ όπως καταλαβαίνετε, και τη λιγουρευτικα...

Μμμ... εγώ έβλεπα πριν στο ιντερνετ μια συνταγή για παραδοσιακή χωριάτικη σπανακο-πρασο-τυρόπιτα και μου έτρεχαν τα σάλια, αλλά πολύ μπελαλίδικη βρε παιδί μου. Εγώ μια και είμαι λίγο τεμπέλα, και μόλις γύρισα από ψώνια, θα φτιάξω μια απλή μακαρονάδα με σπαγγέτι bucatini (αυτά τα τρύπια-σωλήνες) και μια σάλτσα τυριών-μαύρης τρούφας που πήρα να δοκιμάσω από το σουπερμαρκετ... ελπίζω να είναι καλή!:P

 

1 hour ago, Mariamaraki said:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! 

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό..

Όλα πάνε καλά!! 2.300 έχουμε φτάσει... 

Απλά στρναχωρεθηκαμε λιγάκι γιατί ο γιατρός μας θα φύγει τελικά...( το ξέραμε Αλλά ελπίζαμε ότι θα προλαβουμε) και θα μας συστήσει σε κάποιον άλλον.. θα μάθουμε από βδομάδα!

Φιλάκια σε όλες!!

Κορίτσαρος ολόκληρος!!! Για τον γιατρό μην ανησυχείς. Σίγουρα δε θα σας στείλει όπου να ναι... θα σας συστήσει κάποιον καλό συνεργάτη του και θα τα πάτε μια χαρά! 

 

Just now, Renez said:

Ναι είμαι πολύ καλύτερα, ευχαριστω..λίγο πριν με ξανά έπιασε έτσι ένας πόνος αλλά ήμουν ξαπλωμένη κ ήταν πιο υποφερτός..μπορεί να είναι κ ο μπέμπης να μου πιέζει το έντερο...γιατί δεν ένιωσα να πετρώνει..απλά πόνεσα πολύ..

Με βαράει κορίτσια.....

Πολύ πιθανό να ήταν ή ο μπέμπης που πιέζει/βαράει (ο δικός μου να δεις γλέντια που κάνει εκεί μέσα) ή απλά το έντερο που υπολειτουργεί στην εγκυμοσύνη... όλα αυτά τα συστήματα είναι τόσο κοντά που άντε να καταλάβεις τί φταίει. Έχε το νου σου πάντως, και αν μιλήσεις με τον γιατρό πες μας κι εμάς τί σου είπε.:) 

  • Μου αρέσει 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι είμαι πολύ καλύτερα, ευχαριστω..λίγο πριν με ξανά έπιασε έτσι ένας πόνος αλλά ήμουν ξαπλωμένη κ ήταν πιο υποφερτός..μπορεί να είναι κ ο μπέμπης να μου πιέζει το έντερο...γιατί δεν ένιωσα να πετρώνει..απλά πόνεσα πολύ..

Με βαράει κορίτσια.....

Κορίτσι ξεκινάει από τα αριστερά? Αν ναι με κάθε επιφύλαξη είναι το έντερο! Αν το ξανανοιωσεις καλύτερα κάνε ένα τηλεφώνημα στο γιατρό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...