Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσι ξεκινάει από τα αριστερά? Αν ναι με κάθε επιφύλαξη είναι το έντερο! Αν το ξανανοιωσεις καλύτερα κάνε ένα τηλεφώνημα στο γιατρό!

Το ένιωσα στη μέση ακριβώς της κοιλιάς..τι να πω..

Βασίζομαι στο ότι δεν είχα πέτρωμα όπως είναι στις συσπάσεις..οπότε ίσως είναι έντερο όντως ή ο μπέμπης που τα έβαλε με τη μανούλα γτ του έφτιαξα τσιπουρα:P

18 έχω ντοπλερ κ θα ρωτήσω εκτός αν το ξανά πάθω κ πονέσω τόσο θα πάρω τηλ..αχχχ έχω κ αγωνία αν ανέβηκε το αμνιακό..

Just now, Eva137 είπε:

Μόλις βρήκα στο youtube βιντεάκια της Πατσούρου για το θηλασμό και θα κάτσω να τα δω κι εγώ... ό,τι μαθαίνουμε καλό είναι. Βέβαια βίντεο με γέννες δεν έχω δει, κυρίως γιατί δε θέλω να με στοιχειώνουν οι εικόνες και να πάω πανικόβλητη για τον τοκετό, αλλά και γιατί κάθε περίπτωση είναι μοναδική, οπότε δε ξέρω κατά πόσο θα με βοηθούσε να δω άλλες γυναίκες να γεννάνε. Ίσως να το ψάξω λίγο παραπάνω αργότερα, αλλά νομίζω απλά εκείνη την ώρα θα ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού. Εσείς οι ήδη μανούλες, υπάρχει κάτι που θα μας προτείνατε να ψάξουμε λίγο παραπάνω για να μας βοηθήσει, ή κάτι που ευχόσασταν να ξέρατε κι εσείς πριν τον τοκετό?

 

Μμμ... εγώ έβλεπα πριν στο ιντερνετ μια συνταγή για παραδοσιακή χωριάτικη σπανακο-πρασο-τυρόπιτα και μου έτρεχαν τα σάλια, αλλά πολύ μπελαλίδικη βρε παιδί μου. Εγώ μια και είμαι λίγο τεμπέλα, και μόλις γύρισα από ψώνια, θα φτιάξω μια απλή μακαρονάδα με σπαγγέτι bucatini (αυτά τα τρύπια-σωλήνες) και μια σάλτσα τυριών-μαύρης τρούφας που πήρα να δοκιμάσω από το σουπερμαρκετ... ελπίζω να είναι καλή!:P

 

Κορίτσαρος ολόκληρος!!! Για τον γιατρό μην ανησυχείς. Σίγουρα δε θα σας στείλει όπου να ναι... θα σας συστήσει κάποιον καλό συνεργάτη του και θα τα πάτε μια χαρά! 

 

Πολύ πιθανό να ήταν ή ο μπέμπης που πιέζει/βαράει (ο δικός μου να δεις γλέντια που κάνει εκεί μέσα) ή απλά το έντερο που υπολειτουργεί στην εγκυμοσύνη... όλα αυτά τα συστήματα είναι τόσο κοντά που άντε να καταλάβεις τί φταίει. Έχε το νου σου πάντως, και αν μιλήσεις με τον γιατρό πες μας κι εμάς τί σου είπε.:) 

Έχεις δίκιο όπως το σκέφτεσαι κ εσύ κ ίσως σε αγχωσουν βίντεο τοκετού..

Εγώ τα βλέπω ώστε να έχω μια ιδέα τι γίνεται γτ το προτιμώ από το να μου είναι όλα πρωτόγνωρα κ ξαφνικά..σαν οδηγίες εννοείται του γιατρού μου θα ακούω αν κ μη νομίζεις πως διαφέρουν από γιατρό σε γιατρό κ έχω δει κάμποσα διαφορετικά κ από Έλληνες κ ξένους..οι οδηγιες είναι ίδιες απλά κάποιοι μαζί με το team τους είναι πιο ευαίσθητοι κ κοντά με τις γυναίκες που γεννάνε κ άλλοι λίγο πιο "ψυχροί επαγγελματίες"..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Eva137 είπε:

Μόλις βρήκα στο youtube βιντεάκια της Πατσούρου για το θηλασμό και θα κάτσω να τα δω κι εγώ... ό,τι μαθαίνουμε καλό είναι. Βέβαια βίντεο με γέννες δεν έχω δει, κυρίως γιατί δε θέλω να με στοιχειώνουν οι εικόνες και να πάω πανικόβλητη για τον τοκετό, αλλά και γιατί κάθε περίπτωση είναι μοναδική, οπότε δε ξέρω κατά πόσο θα με βοηθούσε να δω άλλες γυναίκες να γεννάνε. Ίσως να το ψάξω λίγο παραπάνω αργότερα, αλλά νομίζω απλά εκείνη την ώρα θα ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού. Εσείς οι ήδη μανούλες, υπάρχει κάτι που θα μας προτείνατε να ψάξουμε λίγο παραπάνω για να μας βοηθήσει, ή κάτι που ευχόσασταν να ξέρατε κι εσείς πριν τον τοκετό?

 

Μμμ... εγώ έβλεπα πριν στο ιντερνετ μια συνταγή για παραδοσιακή χωριάτικη σπανακο-πρασο-τυρόπιτα και μου έτρεχαν τα σάλια, αλλά πολύ μπελαλίδικη βρε παιδί μου. Εγώ μια και είμαι λίγο τεμπέλα, και μόλις γύρισα από ψώνια, θα φτιάξω μια απλή μακαρονάδα με σπαγγέτι bucatini (αυτά τα τρύπια-σωλήνες) και μια σάλτσα τυριών-μαύρης τρούφας που πήρα να δοκιμάσω από το σουπερμαρκετ... ελπίζω να είναι καλή!:P

 

Κορίτσαρος ολόκληρος!!! Για τον γιατρό μην ανησυχείς. Σίγουρα δε θα σας στείλει όπου να ναι... θα σας συστήσει κάποιον καλό συνεργάτη του και θα τα πάτε μια χαρά! 

 

Πολύ πιθανό να ήταν ή ο μπέμπης που πιέζει/βαράει (ο δικός μου να δεις γλέντια που κάνει εκεί μέσα) ή απλά το έντερο που υπολειτουργεί στην εγκυμοσύνη... όλα αυτά τα συστήματα είναι τόσο κοντά που άντε να καταλάβεις τί φταίει. Έχε το νου σου πάντως, και αν μιλήσεις με τον γιατρό πες μας κι εμάς τί σου είπε.:) 

Βοηθάει πολύ να ξέρεις τα στάδια του τοκετού κ ετσι να έχεις μια ιδέα τι θα αντιμετωπίσεις

Το να δεις τοκετό το θεωρώ περιττό! Αν αγχώνεσαι κ εύκολα,ακόμη χειρότερα.

Ασκήσεις αναπνοής επίσης χρήσιμες. Κ μια μπάλα(λέω τόσο καιρό να πάρω) για ελαφριά άσκηση!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Βοηθάει πολύ να ξέρεις τα στάδια του τοκετού κ ετσι να έχεις μια ιδέα τι θα αντιμετωπίσεις

Το να δεις τοκετό το θεωρώ περιττό! Αν αγχώνεσαι κ εύκολα,ακόμη χειρότερα.

Ασκήσεις αναπνοής επίσης χρήσιμες. Κ μια μπάλα(λέω τόσο καιρό να πάρω) για ελαφριά άσκηση!

Εμένα ίσα ίσα με ανακουφίζει που τα βλέπω γτ φαίνεται πιο εύκολο κ φυσικό απ' ότι εγω το σκεφτόμουν..μου φαίνεται τόσο συγκινητική η όλη διαδικασία..ειδικά όταν το πιάνουν πρώτη φορά στην αγκαλιά τους..

Αλλά είναι αυτό πόσο αντέχει η κάθε μανούλα κ αν θα της κάνει καλό ή θα την αγχωσει περισσότερο..

Link to comment
Share on other sites

Θα φύγει από τώρα θα πάει σε ιδιωτικό.. οπότε από βδομάδα θα μάθουμε ποιον θα μας συστήσει..  

Και εγώ έτσι πιστεύω θα είναι καλός και ο άλλος γιατρός εμπιστοσύνης! Για να δούμε... τουλάχιστον θα προλάβω να κάνω κάνα 2 ραντεβού με τον  νέο γιατρό.

@Renezμου εισαι καλύτερα τώρα? 

Καλέ Ναι ολόκληρο παιδί είναι απίστευτο!!!!!!!:mrgreen: γι αυτό με ταρακουνάει ολόκληρη... χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Θα φύγει από τώρα θα πάει σε ιδιωτικό.. οπότε από βδομάδα θα μάθουμε ποιον θα μας συστήσει..  

Και εγώ έτσι πιστεύω θα είναι καλός και ο άλλος γιατρός εμπιστοσύνης! Για να δούμε... τουλάχιστον θα προλάβω να κάνω κάνα 2 ραντεβού με τον  νέο γιατρό.

@Renezμου εισαι καλύτερα τώρα? 

Καλέ Ναι ολόκληρο παιδί είναι απίστευτο!!!!!!!:mrgreen: γι αυτό με ταρακουνάει ολόκληρη... χαχα

Είναι τόσο συγκινητικό γαμωτο μας..

Πότε λέγαμε να δούμε τον σάκο..μετά τα μετραγαμε σε χιλιοστά..μετά εκατοστά..μετά γραμμάρια κ τώρα έφτασαν τα 2 κιλά!! Απίστευτο:x

Πως να μη παραπονιέται μετά το έντερο κ αθε μας όργανο εκεί μέσα που το έχουν παραγκωνισει:P

Ποια θα δει μαζί μου ταινιουλα??? 

Έχει το hide and seek στο Σκάι.. Φαινεταθ καλό κ μόλις άρχισε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Είναι τόσο συγκινητικό γαμωτο μας..

Πότε λέγαμε να δούμε τον σάκο..μετά τα μετραγαμε σε χιλιοστά..μετά εκατοστά..μετά γραμμάρια κ τώρα έφτασαν τα 2 κιλά!! Απίστευτο:x

Πως να μη παραπονιέται μετά το έντερο κ αθε μας όργανο εκεί μέσα που το έχουν παραγκωνισει:P

Ποια θα δει μαζί μου ταινιουλα??? 

Έχει το hide and seek στο Σκάι.. Φαινεταθ καλό κ μόλις άρχισε..

Την έχασα την ταινιούλα!! 

Είναι συγκινητικό όντως ..διαβάζω πολλές φορές τις πρώτες μας σελίδες :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Την έχασα την ταινιούλα!! 

Είναι συγκινητικό όντως ..διαβάζω πολλές φορές τις πρώτες μας σελίδες :x

Γαμωτοοοο κ είναι ωραία..να την δεις στο ίντερνετ αν βαριέσαι καμιά μέρα..

Κ εγώ τις κοιτάω..σήμερα πραγματικά ένιωσα τόσο περίεργα..τώρα πριν λίγο καθώς έβλεπα τηλεόραση χαιδευα τη κοιλιά μου κ έκανα αληθινή εικόνα εμένα με τον μπέμπη εδώ αγκαλιά να βλέπουμε τηλεόραση κ άρχισα να σκέφτομαι "θα είμαι καλή μανούλα? Πότε μεγάλωσα? Παντρεύτηκα? Θα κάνω παιδι? Πότε ήμουν λύκειο? Φοιτήτρια?" Σοκ..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Είναι τόσο συγκινητικό γαμωτο μας..

Πότε λέγαμε να δούμε τον σάκο..μετά τα μετραγαμε σε χιλιοστά..μετά εκατοστά..μετά γραμμάρια κ τώρα έφτασαν τα 2 κιλά!! Απίστευτο:x

Πως να μη παραπονιέται μετά το έντερο κ αθε μας όργανο εκεί μέσα που το έχουν παραγκωνισει:P

Ποια θα δει μαζί μου ταινιουλα??? 

Έχει το hide and seek στο Σκάι.. Φαινεταθ καλό κ μόλις άρχισε..

Την βλεπω εγω!!! Ευτυχως εβαλε διαφημισεις. Να μ εχει παειιιι!! Ο αντρας μου εχει γυρισει πλευρο και κοιμαται :evil:

Just now, Renez said:

Γαμωτοοοο κ είναι ωραία..να την δεις στο ίντερνετ αν βαριέσαι καμιά μέρα..

Κ εγώ τις κοιτάω..σήμερα πραγματικά ένιωσα τόσο περίεργα..τώρα πριν λίγο καθώς έβλεπα τηλεόραση χαιδευα τη κοιλιά μου κ έκανα αληθινή εικόνα εμένα με τον μπέμπη εδώ αγκαλιά να βλέπουμε τηλεόραση κ άρχισα να σκέφτομαι "θα είμαι καλή μανούλα? Πότε μεγάλωσα? Παντρεύτηκα? Θα κάνω παιδι? Πότε ήμουν λύκειο? Φοιτήτρια?" Σοκ..

Σκεφτηκες μηπως το παιδακι σου βλεπει κανεναν τσαρλι; Γτ εγω αυτο σκεφτομαι τωρα!!

  • Χαχα 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Την βλεπω εγω!!! Ευτυχως εβαλε διαφημισεις. Να μ εχει παειιιι!! Ο αντρας μου εχει γυρισει πλευρο και κοιμαται :evil:

Σκεφτηκες μηπως το παιδακι σου βλεπει κανεναν τσαρλι; Γτ εγω αυτο σκεφτομαι τωρα!!

Χαχχαα όχι ρε χαζό οι σταματά μη μου βάζεις ιδέες γαμωτο:ph34r:

Εμένα κοιμάται εδώ κ ώρα κ ο άντρας κ τα σκυλιά..μόνη με άφησαν!!

Πάντως έκανε ωραία ανατροπή η ταινία ε??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Χαχχαα όχι ρε χαζό οι σταματά μη μου βάζεις ιδέες γαμωτο:ph34r:

Εμένα κοιμάται εδώ κ ώρα κ ο άντρας κ τα σκυλιά..μόνη με άφησαν!!

Πάντως έκανε ωραία ανατροπή η ταινία ε??

Ναι ναι δε του το ειχα!!!! :unsure:

Μολις εκρυψε και τον αστυνομικοοοοο

@Renez Τελος καλο ολα καλα...ουφ!!!! Δε ξαναβλεπω θριλερ

παω στο κρεβατι να δοκιμασω να κοιμηθω... :blink: ονειρα γλυκα :wub:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pap88 είπε:

Ναι ναι δε του το ειχα!!!! :unsure:

Μολις εκρυψε και τον αστυνομικοοοοο

@Renez Τελος καλο ολα καλα...ουφ!!!! Δε ξαναβλεπω θριλερ

παω στο κρεβατι να δοκιμασω να κοιμηθω... :blink: ονειρα γλυκα :wub:

Μα στο τέλος με μπέρδεψε ρεεε δεν ήταν τελικά ο πατέρας της αλλά η μικρή ???? Γτ στη ζωγραφιά είχε 2 κεφάλια τύπου "καινούργια φίλη"...

Ουφφφ..

Καληνύχτα φουσκωκοιλιτσα!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Μα στο τέλος με μπέρδεψε ρεεε δεν ήταν τελικά ο πατέρας της αλλά η μικρή ???? Γτ στη ζωγραφιά είχε 2 κεφάλια τύπου "καινούργια φίλη"...

Ουφφφ..

Καληνύχτα φουσκωκοιλιτσα!!

Το έχω δει πριν χροοοοονια! Μ αρέσει ο ντε Νίρο! Στο τέλος ζωγραφίζει δύο κεφάλια γιατί έχει κι αυτή δύο προσωπικότητες!!!! Όπως ο μπαμπάς της.

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Renez said:

Μα στο τέλος με μπέρδεψε ρεεε δεν ήταν τελικά ο πατέρας της αλλά η μικρή ???? Γτ στη ζωγραφιά είχε 2 κεφάλια τύπου "καινούργια φίλη"...

Ουφφφ..

Καληνύχτα φουσκωκοιλιτσα!!

Καλημερα σε ολες τις ομορφες μανουλες!!!

spoiler alert για την ταινια:

@Renez πως εισαι? κοιμηθηκες? μου πηρε λιγη ωρα..ειμαι κομματια σημερα! για μενα θεωρηθηκε ξενυχτι το χθεσινο - χαχα

λοιπον! νομιζω η μικρη ηξερε παντα για την διπλη προσωπικοτητα του πατερα γι αυτο ελεγε συνεχεια οτι δε μπορει να του πει, και ζωγραφιζοντας το 2ο κεφαλι στο τελος ειναι σαν να εχει και η ιδια τα ιδια συμπτωματα και σαν να λεει οτι η ιστορια θα επαναληφθει.. λεμε τωρα!

Just now, Anastasia05 said:

Το έχω δει πριν χροοοοονια! Μ αρέσει ο ντε Νίρο! Στο τέλος ζωγραφίζει δύο κεφάλια γιατί έχει κι αυτή δύο προσωπικότητες!!!! Όπως ο μπαμπάς της.

 

Καλημέρα! πρωτα απαντησα κ μετα ειδα οτι ειχες απαντησει κι εσυ! ναι το ιδιο ειπα κ εγω!:wub:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Καλημερα σε ολες τις ομορφες μανουλες!!!

spoiler alert για την ταινια:

@Renez πως εισαι? κοιμηθηκες? μου πηρε λιγη ωρα..ειμαι κομματια σημερα! για μενα θεωρηθηκε ξενυχτι το χθεσινο - χαχα

λοιπον! νομιζω η μικρη ηξερε παντα για την διπλη προσωπικοτητα του πατερα γι αυτο ελεγε συνεχεια οτι δε μπορει να του πει, και ζωγραφιζοντας το 2ο κεφαλι στο τελος ειναι σαν να εχει και η ιδια τα ιδια συμπτωματα και σαν να λεει οτι η ιστορια θα επαναληφθει.. λεμε τωρα!

Καλημέρα! πρωτα απαντησα κ μετα ειδα οτι ειχες απαντησει κι εσυ! ναι το ιδιο ειπα κ εγω!:wub:

Ναι για τον πατέρα το κατάλαβα ότι το ήξερε κ "καταπιέζουν" μετά με τα 2 κεφάλια μπερδεύτηκα γτ λέω τελικά δεν ήταν εκείνος αλλά η μικρή???? Αλλά έχετε δίκιο..εννοούσε μάλλον ότι έχει ΚΑΙ αυτή δίπλη προσωπικότητα!!

Καλημέρα φουσκωκοιλιτσες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Bonjour!

Τι κάνετε???

Βρε ατρομητες εγώ δεν μπορώ τα θριλεροειδη μόνη μου πια...κ ο αντρ ας μ δεν βλέπει...μόνο sci fi κ μετά αποκαλυπτικά. Τώρα βλέπουμε μόνο ελαφρά πράγματα γτ το παιδί μετα τους avengers άρχισε τις αγριαδες!

Τελικά ταπεινές αλλά πολύτιμες σαρδελιτσες το μενού κ μια σαλάτα με ντοματουλα, ντακο κ τα συναφή γτ κάνει κ πολύ ζέστη κ υγρασία! Ο μικρός έκλαιγε το βράδυ από τη ζέστη...κοιμήθηκε με τν μπαμπά τ με τον ανεμιστήρα κ εγώ στον καναπέ...


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...