Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, pap88 είπε:

Αληθεια;;; Ουτε εκει επιτρεπεται;;;;;;; Ειχα παρει αποφαση το αλκοολ, τωρα κοβεται και η σαλατα;;;;

Τίνος είσαι εσύ τσουπρι??? Κοίταξα το πινακακι μας αλλά όπως θυμόμουν δεν είσαι χαμένο πρόβατο δικό μας..

Τίνος λοιπόν??

Just now, Christinα είπε:

Κορίτσια εγώ πολύ περιορισμένα τα ετρωγα, σχεδόν καθόλου βασικά! Το σωστό είναι να φας κ να παρακολουθήσεις αλλά που να καταλάβεις με τόσα που γίνονται εκείνον τον πρώτο καιρό τι πειράζει κ τι οχι? Πράσινα,όσπρια κ γαλακτοκομικά νομίζω δεν έτρωγα αλλά άντεξα γτ ήταν για 3 μήνες κ κατι. Αν θηλαζα πιο πολύ μετά το 2μηνο 3μηνο θα έκανα δοκιμές .

Εγώ θα το πάω εξ αρχής όλα κ βλέπουμε..

Γαλακτοκομικά αν τα πειράζει είναι λόγω δυσανεξίας λέει πολλές φορές κ αν έχουν αλεργεια βγάζουν κόκκινες βλενες στα κακακια:| ελπίζω να μην έχει το αντρακι μου..

Θα προτιμήσω βέβαια ίσως μόνο τα κατσικίσια που λένε είναι πολύ πιο ελαφρύα κ "φιλικα" στον θηλασμό..κοίτα γάλα δε πίνω έτσι κ αλλιώς δε με καίει..αλλά η φέτα.......αχχχχ τη βάζω παντού...

Πφφφ ιδομεν..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Τίνος είσαι εσύ τσουπρι??? Κοίταξα το πινακακι μας αλλά όπως θυμόμουν δεν είσαι χαμένο πρόβατο δικό μας..

Τίνος λοιπόν??

Κ εγώ αυτό σκεφτομουν!!! Πες μας έχεις κόρη;;;

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Τίνος είσαι εσύ τσουπρι??? Κοίταξα το πινακακι μας αλλά όπως θυμόμουν δεν είσαι χαμένο πρόβατο δικό μας..

Τίνος λοιπόν??

 

Just now, Jasmine@ said:

Κ εγώ αυτό σκεφτομουν!!! Πες μας έχεις κόρη;;;

 

Χαχα! Εχω πητ 21 δεκεμβρη αλλα τα λετε ωραια σε αυτο το κουτακι οποτε πεταχτηκα :wub: δεν εχω καταφερει να φτιαξω και αυτο το lily κατι που εχετε απο κατω!!

αγορακι ειναι ο πριγκηπακος μου!!! Θα ψαξω να βρω τα δικα σας μη ρωταω κ φαινομαι ασχετη 8)

Just now, pap88 said:

 

 

Χαχα! Εχω πητ 21 δεκεμβρη αλλα τα λετε ωραια σε αυτο το κουτακι οποτε πεταχτηκα :wub: δεν εχω καταφερει να φτιαξω και αυτο το lily κατι που εχετε απο κατω!!

αγορακι ειναι ο πριγκηπακος μου!!! Θα ψαξω να βρω τα δικα σας μη ρωταω κ φαινομαι ασχετη 8)

Λοιπον δε βρηκα το πινακακι σας ΑΛΛΑ απ τα λιλιπάιζ εχουμε ενα αγορι και δυο διδυμακια. Ειμαι και χακερ :ph34r:

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός)

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30)

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα)

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς)

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Αρεταίειο)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρας)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (κλινική Λητώ)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 31!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 20!!

  •  
Just now, pap88 είπε:

 

 

Χαχα! Εχω πητ 21 δεκεμβρη αλλα τα λετε ωραια σε αυτο το κουτακι οποτε πεταχτηκα :wub: δεν εχω καταφερει να φτιαξω και αυτο το lily κατι που εχετε απο κατω!!

αγορακι ειναι ο πριγκηπακος μου!!! Θα ψαξω να βρω τα δικα σας μη ρωταω κ φαινομαι ασχετη 8)

Λοιπον δε βρηκα το πινακακι σας ΑΛΛΑ απ τα λιλιπάιζ εχουμε ενα αγορι και δυο διδυμακια. Ειμαι και χακερ :ph34r:

Βέβαια η έκφραση "τα λέτε ωραία σε αυτό το κουτακι(!)" Μπορεί να παρεξηγηθεί σε εμας να ξερςςςςςς

Παρά ταύτα με χαρά σε καλοσοριζουμε γλυκιά μου αγορομανα!!!!:mrgreen:

Just now, Christinα είπε:

Με το καλό!welcome!

Έλα τώρα πες @Renez εσύ την έχεις βάλει...εμ κ αγόρι κ κουτάκι...αχαχαχα

Χαχαχαχα μάλλον το χρησιμοποιεί λάθος το "κουτάκι" ως λέξη χαχχαχα

 

Κουτάκι εμείς λέμε το κουτί μας..ξέρεις..αυτό που έχουμε να χρησιμοποιήσουμε κάτι μήνες οι πιο πολλες:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και κάπως έτσι η συζήτηση γίνεται πρόστυχη...το κουτί φιλτατη είναι το...Αυτο εκεί κάτω της φίλης μας @Renez από όπου κ περιμένει να βγει ο γιόκας της! Στη πορεία μας βρέθηκε κ άλλη να το αποκαλεί έτσι αν θυμάμαι καλά! Εσύ είχες ακούσει ποτέ αυτόν τον χαρακτηρισμό?:lol::mrgreen::lol:


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου πως τα περνάτε? Εμείς  ενώ ήμασταν ψιλά και καμιά φορά με έπιανε δύσπνοια τώρα μάλλον χτες κατέβηκε και πιο χαμηλά και άρχισα να ξυπνάω πάλι τα βράδια για πιπιενώ το είχα κόψει! Ότι ευχαριστήθηκα από ύπνο ευχαριστήθηκα! Καλά τι γουρουνοπουλες λέτε? Δεν μπορώ μου τρεξανε τα σάλια! Εξοχικό εμείς έχουμε Κυπαρισσία οπότε καταλαβαίνετε... 

Αχ κορίτσια επίσης πέρα από σαλάτες κτλ μου έχει λείψει το τσίπουρο και τα όστρακα άπειρα!!!! Πότε θα ξαναπιουμε τσιπουρακι?:-(

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου πως τα περνάτε? Εμείς  ενώ ήμασταν ψιλά και καμιά φορά με έπιανε δύσπνοια τώρα μάλλον χτες κατέβηκε και πιο χαμηλά και άρχισα να ξυπνάω πάλι τα βράδια για πιπιενώ το είχα κόψει! Ότι ευχαριστήθηκα από ύπνο ευχαριστήθηκα! Καλά τι γουρουνοπουλες λέτε? Δεν μπορώ μου τρεξανε τα σάλια! Εξοχικό εμείς έχουμε Κυπαρισσία οπότε καταλαβαίνετε... 

Αχ κορίτσια επίσης πέρα από σαλάτες κτλ μου έχει λείψει το τσίπουρο και τα όστρακα άπειρα!!!! Πότε θα ξαναπιουμε τσιπουρακι?:-(

Αχχχχ υπομονή μαναρακι μου που θα πάει..

Θα προσπαθήσεις να θηλάσεις..? Αν όχι σε 1.5 μήνα μπορείς να κοπανισεις τα τσιπουρακια σου:D

Κ εσύ καταυλακιωτισσα είσαι? Είμαστε πολλές από κάτω να ξες..

Το γλυκουλι μωρέ ορίστε κατέβηκε να μην ενοχλεί χεχε έχει γυρίσει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχχχχ υπομονή μαναρακι μου που θα πάει..

Θα προσπαθήσεις να θηλάσεις..? Αν όχι σε 1.5 μήνα μπορείς να κοπανισεις τα τσιπουρακια σου:D

Κ εσύ καταυλακιωτισσα είσαι? Είμαστε πολλές από κάτω να ξες..

Το γλυκουλι μωρέ ορίστε κατέβηκε να μην ενοχλεί χεχε έχει γυρίσει?

Ναι αμέ! Με το κεφαλάκι κάτω είναι! Τώρα μια γυρίζει πλάτη μια μπροστά! Έχουμε σπίτι δεν είμαι από εκεί αλλά πάω από μικρή άρα έτσι το αισθάνομαι σαν μέρος δικό μου!ναι θέλω να θηλάσω πολύ ! Βεβαιατ εγώ σκέφτομαι το 6μηνο και όχι μέχρι χρόνο κτλ που σκέφτονται πολλές μανουλες. Βέβαια έχω τρομοκρατηθεί με όλα αυτά που ακούω... Μαστίτιδες, γρουμπαλακια με γάλα που πρέπει να τα πιέζεις να φύγουν κτλ.... Ειλικρινά με τρομάζουν από θέμα πόνου  και λίγο δεν ξέρω μου φαίνονται κάπως.... Πάει το τσιπουρακι για το επόμενο 8μηνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ααααχ θα σας αφήσω αχαρακτηριστες εσάς που σας λείπουν οι σαλάτες κ θα πάω με την @LadyP να μπεκρουλιασω, το ποσό μου χέι λείψει το ουζακι δεν λέγεται, αφού έφτασα σε σημείο να ρωτήσω την γιατρό κ μου έριξε άκυρο η κακούργα!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
  • Λυπημένη/-ος 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ααααχ θα σας αφήσω αχαρακτηριστες εσάς που σας λείπουν οι σαλάτες κ θα πάω με την @LadyP να μπεκρουλιασω, το ποσό μου χέι λείψει το ουζακι δεν λέγεται, αφού έφτασα σε σημείο να ρωτήσω την γιατρό κ μου έριξε άκυρο η κακούργα!!

Πες τα ,που θα τις πάμε με τις σαλάτες???

Εγώ ειμαι του τσίπουρου χωρίς γλυκάνισο,αλλά εντάξει αυτά είναι λεπτομέρειες!!!

Τσιπουρακι κ όστρακα που σπαρταρανε:x

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Ναι αμέ! Με το κεφαλάκι κάτω είναι! Τώρα μια γυρίζει πλάτη μια μπροστά! Έχουμε σπίτι δεν είμαι από εκεί αλλά πάω από μικρή άρα έτσι το αισθάνομαι σαν μέρος δικό μου!ναι θέλω να θηλάσω πολύ ! Βεβαιατ εγώ σκέφτομαι το 6μηνο και όχι μέχρι χρόνο κτλ που σκέφτονται πολλές μανουλες. Βέβαια έχω τρομοκρατηθεί με όλα αυτά που ακούω... Μαστίτιδες, γρουμπαλακια με γάλα που πρέπει να τα πιέζεις να φύγουν κτλ.... Ειλικρινά με τρομάζουν από θέμα πόνου  και λίγο δεν ξέρω μου φαίνονται κάπως.... Πάει το τσιπουρακι για το επόμενο 8μηνο

Όχι πουλάκι μου μην αγχώνεσαι!! 

Καταρχάς δεν το παθαίνουν όλες κ έπειτα αν δεις πως δυσκολεύεσαι ή έχεις θεματακκα θα πάρεις μια σύμβουλο θηλασμού να έρθει 1-2 φορές κ θα τα φτιάξετε όλα!!!

Άρα δε θα δουλεύεις μέχρι το 6 μηνο φίλη?? Έχεις τοση άδεια τυχερή??

Εγώ πρώτα ο Θεός θα τον θηλάσω αν μπορέσω 3 μήνες που θα είμαι σπίτι κ έπειτα λέω να προσπαθήσω να έχω αποθήκευση στη κατάψυξη να πίνει μπιμπερο μεν μητρικό δε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Ναι αμέ! Με το κεφαλάκι κάτω είναι! Τώρα μια γυρίζει πλάτη μια μπροστά! Έχουμε σπίτι δεν είμαι από εκεί αλλά πάω από μικρή άρα έτσι το αισθάνομαι σαν μέρος δικό μου!ναι θέλω να θηλάσω πολύ ! Βεβαιατ εγώ σκέφτομαι το 6μηνο και όχι μέχρι χρόνο κτλ που σκέφτονται πολλές μανουλες. Βέβαια έχω τρομοκρατηθεί με όλα αυτά που ακούω... Μαστίτιδες, γρουμπαλακια με γάλα που πρέπει να τα πιέζεις να φύγουν κτλ.... Ειλικρινά με τρομάζουν από θέμα πόνου  και λίγο δεν ξέρω μου φαίνονται κάπως.... Πάει το τσιπουρακι για το επόμενο 8μηνο

Εγώ ήμουν από τις τυχερές που δεν έπαθα ούτε μαστίτιδα ούτε γρουμπαλακια! Δεν συμβαίνει πάντα !

Λίγο στην αρχή είχαμε θεματακια, αλλά μετά όλα κύλησαν ρόδινα κ θήλασα για 20 μήνες(τέλη Ιουνίου σταματήσαμε)

Σου εύχομαι κ σένα να θηλασεις για όσο θέλεις!:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από την εξωτική Μεσσηνία!  

Ήρθαμε για λιγες μέρες στο χωριό του μπαμπα μου, στην Κυπαρισσία (κάπου αναφέρθηκε και παραπάνω) μιας κ δρόσισε ο καιρός (αν είχε ζέστη δεν θα κουναγα γιατί το σπίτι δεν έχει ερ κοντισιον)! Τώρα που πάω με κοιλιά 8 μηνών δεν ξέρω, ούτε τα πόδια μου δεν μπορούσα να πάρω λίγο που βγήκαμε μια βόλτα. 

Γουρνοπουλα δεν λιγουρευομαι γιατί έχω σίγουρη την καούρα, όμως είδαμε κάνα 2 στο δρόμο και ήθελε ο άντρας μου να πάρει να φάει με κρύα μπυριτσα αλλά του είπα έτσι κ βάλεις αυτό το πράμα στο αμάξι έχω κάνει εμετο:lol:. Υπο φυσιολογικές συνθήκες όμως την τσακίζω αρκεί να είναι ζεστή και να είναι από την κοιλιά.

Αλλά τη σιζαρς όμως άνετα την τσάκιζα αλλά έχει μαρούλι οπότε άκυρη κ αυτη προς το παρόν. Και ναι δυστυχώς πολλά πρέπει να αποφεύγουμε κ στο θηλασμό κυρίως γαλακτοκομικά όταν έχουν κολικους. Καλά κρασια, αλκοόλ κλπ ούτε κατά διάνοια, επίσης πολλά μωρά παρουσιάζουν και στο αυγό αλλεργία οπότε αντίο και στα γλυκά.

  • Λυπημένη/-ος 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...