Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      α ίσως αλλάζω μήνα γι αυτό τα ειχα! ειμαι καλύτερα με έπιασε το ντεπόν! μου είπε η μαια βέβαια πως αν νιώσω πάλι κάτι διαφορετικό από δω κ πέρα να τους πάρω τηλ ! και με ρώτησε πόσες φορες μέσα στη μέρα τα νιώθω αυτά τα πονάκια !

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Κορίτσια μου είδα τη μπεμπουκα μου! 1600 φτάσαμε κ ψηλωσαμε πολύ! Έχει κ λιγο μαλλακι!!! Θα κάνω κοτσιδακια!:lol: Ισχιακη ακόμα η γλυκιά μου κ φυσικά κρύβει την όμορφη μουριτσα της!:x

Από φαγάκι που λέτε κι εγώ συμφωνώ αλλά εξαρτάται πως το δέχεται το μωρό! Εγώ πχ του έφτιαχνα εξ αρχης πολυ σφιχτό πουρέ για να συνηθίζει στην συμπαγή υφή, μια χαρά το έτρωγε. Μετά άρχισα να δίνω στο χεράκι φρούτο η ψωμάκι για να δω πως θα το διαχειριστεί αλλά δεεεεν! Σιγά σιγά τα καταφέραμε μέχρι τον χρόνο να τρώει μπισκοτάκι hipp. Το φαγητό σε κομμάτια δεν το έτρωγε κ δεν ήθελα να δίνω ψωμί ή μπισκότα αν κ πρόσεχα πολύ τι έδινα ή έφτιαχνα. Στα 1,5 κάπως άρχισε να μασάει τα μαλακά κ το κρέας...Στα 2+! Δεν πίεσα γτ  μασάτε μισή ώρα τη κάθε μπουκιά κ μου πνιγόταν κ παθαινα πανικό! Ακόμα μασάει πολύ σχολαστικά κ δεν ανοίγει στόμα αν δν έχει πολτοποιησει κ καταπιεί ακόμα κ τον χυμό! Στο 2ο θα είμαι πιο τολμηρή κ μεθοδική κ βλέπουμε! Κρέμα έδωσα ρυζαλευρο κ κάτι άλλες γεύσεις αλλά μόνο biobebe. Κι αυτό γτ είχε ευαίσθητο εντερακι κ δεν μπορούσα να δίνω κάθε μέρα γιαούρτι ή διάφορα με βρώμη. Επίσης έδωσα επιδόρπιο πολύ ή εναλλάξ με κατσικισιο μέχρι 1,5 για τον ίδιο λόγο.

  • Μου αρέσει 9

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Κορίτσια μου είδα τη μπεμπουκα μου! 1600 φτάσαμε κ ψηλωσαμε πολύ! Έχει κ λιγο μαλλακι!!! Θα κάνω κοτσιδακια!:lol: Ισχιακη ακόμα η γλυκιά μου κ φυσικά κρύβει την όμορφη μουριτσα της!:x

Από φαγάκι που λέτε κι εγώ συμφωνώ αλλά εξαρτάται πως το δέχεται το μωρό! Εγώ πχ του έφτιαχνα εξ αρχης πολυ σφιχτό πουρέ για να συνηθίζει στην συμπαγή υφή, μια χαρά το έτρωγε. Μετά άρχισα να δίνω στο χεράκι φρούτο η ψωμάκι για να δω πως θα το διαχειριστεί αλλά δεεεεν! Σιγά σιγά τα καταφέραμε μέχρι τον χρόνο να τρώει μπισκοτάκι hipp. Το φαγητό σε κομμάτια δεν το έτρωγε κ δεν ήθελα να δίνω ψωμί ή μπισκότα αν κ πρόσεχα πολύ τι έδινα ή έφτιαχνα. Στα 1,5 κάπως άρχισε να μασάει τα μαλακά κ το κρέας...Στα 2+! Δεν πίεσα γτ  μασάτε μισή ώρα τη κάθε μπουκιά κ μου πνιγόταν κ παθαινα πανικό! Ακόμα μασάει πολύ σχολαστικά κ δεν ανοίγει στόμα αν δν έχει πολτοποιησει κ καταπιεί ακόμα κ τον χυμό! Στο 2ο θα είμαι πιο τολμηρή κ μεθοδική κ βλέπουμε! Κρέμα έδωσα ρυζαλευρο κ κάτι άλλες γεύσεις αλλά μόνο biobebe. Κι αυτό γτ είχε ευαίσθητο εντερακι κ δεν μπορούσα να δίνω κάθε μέρα γιαούρτι ή διάφορα με βρώμη. Επίσης έδωσα επιδόρπιο πολύ ή εναλλάξ με κατσικισιο μέχρι 1,5 για τον ίδιο λόγο.

Μπράβο ρε αγάπη!!!!

Μεγάλωσε το κοριτσάκι σου κ εσενα:x

1600 σαν μικρό κουταβακι θα ναι εσένα μωρεεεε!!!! Αχχχχ ανυπομονώ να πάω κ εγώ στις 18!

Φωτογραφίες βγάλατε η μπαααα...?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αααα @Renez μου είπε για το αμνιακό εκτός από νερό κ πρωτεΐνη!!!

Just now, Renez είπε:

Μπράβο ρε αγάπη!!!!

Μεγάλωσε το κοριτσάκι σου κ εσενα:x

1600 σαν μικρό κουταβακι θα ναι εσένα μωρεεεε!!!! Αχχχχ ανυπομονώ να πάω κ εγώ στις 18!

Φωτογραφίες βγάλατε η μπαααα...?

Αχ κάτι βγάλαμε αλλά κ πάλι είχε μπροστά της λωρο κ τα 2 χεράκια...


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αααα @Renez μου είπε για το αμνιακό εκτός από νερό κ πρωτεΐνη!!!

Αχ κάτι βγάλαμε αλλά κ πάλι είχε μπροστά της μωρό κ τα 2 χεράκια...

Ευχαριστώ που με θυμήθηκες κ μου το λες:x

Πίνω σίγουρα 2 λίτρα την ημέρα πλέον..τι να πω..πρωτεινη...χμμμ με έχει πιάσει το στριμαδι μου με τα κρέατα αλλά το παλεύω!! Τρώω κ όσπρια αρκετα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τι καλύτερο από φρέσκα λαχανικά κ φρούτα?? Τι συγκρίνουμε τώρα..

Το έχετε κοιτάξει με τον ΟΑΕΔ? Μιλάμε για το εξάμηνο όχι το μειωμένο ωραριο,σωστά? Εγώ δεν το δικαιούμαι(το 6μηνο) κ θέλω να το ψάξω για τον σύζυγο να το πάρει αυτος

Έβγαλα άκρη κ με την άδεια μητρότητας. Τα στέλνει απευθείας το νοσοκομείο που είμαι ,απλά να τους πάω βεβαίωση Πητ από τον γυναικολογο μου(κι ας είναι ιδιώτης). Και για κυοφορίας κ για λοχείας, μία κ εξω θα γίνει τώρα. Πάει κι αυτό!! 

 

Όσοι ώρα τα συζητάμε έκανα μια αναζήτηση και στο σάιτ του ΟΑΕΔ λέει ότι δνε μπορεί να το πάρει ο άντρας το 6μηνο! Μόνο το μειωμένο ωράριο...κριμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι! Μετά το δίμηνο λοχειας το παίρνει σωστά? 

Θα είναι τέλεια να το πάρει να είναι με τα παιδάκια μας να κάνει κι ένα διάλειμμα από τη δουλεια

Ο δικός σου λογικά ναι, (ο δικός μου όχι γιατί δε δικαιούμαι άδεια λοχείας, στο μυαλό του κράτους οι ελεύθεροι επαγγελματίες είναι μόνο άντρες!). Ναι ναι, κι εγώ πιστεύω ότι είναι ευκαιρία αυτό το 6μηνο για τους μπαμπάδες, εκτός του ότι είναι καλό γι'αυτούς, είναι άλλο το δέσιμο όταν είναι σπίτι και έχουν το χρόνο και την ενέργεια ν'ασχοληθούν με τη φροντίδα των παιδιών τους! 

Just now, LadyP είπε:

Όσοι ώρα τα συζητάμε έκανα μια αναζήτηση και στο σάιτ του ΟΑΕΔ λέει ότι δνε μπορεί να το πάρει ο άντρας το 6μηνο! Μόνο το μειωμένο ωράριο...κριμα

Δεν νομίζω, ξέρω ήδη άντρες που το χουν πάρει και μου το χουν επιβεβαιώσει 2 λογιστές και μια μαία...

  • Μου αρέσει 2

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Κορίτσια μου είδα τη μπεμπουκα μου! 1600 φτάσαμε κ ψηλωσαμε πολύ! Έχει κ λιγο μαλλακι!!! Θα κάνω κοτσιδακια!:lol: Ισχιακη ακόμα η γλυκιά μου κ φυσικά κρύβει την όμορφη μουριτσα της!:x

Από φαγάκι που λέτε κι εγώ συμφωνώ αλλά εξαρτάται πως το δέχεται το μωρό! Εγώ πχ του έφτιαχνα εξ αρχης πολυ σφιχτό πουρέ για να συνηθίζει στην συμπαγή υφή, μια χαρά το έτρωγε. Μετά άρχισα να δίνω στο χεράκι φρούτο η ψωμάκι για να δω πως θα το διαχειριστεί αλλά δεεεεν! Σιγά σιγά τα καταφέραμε μέχρι τον χρόνο να τρώει μπισκοτάκι hipp. Το φαγητό σε κομμάτια δεν το έτρωγε κ δεν ήθελα να δίνω ψωμί ή μπισκότα αν κ πρόσεχα πολύ τι έδινα ή έφτιαχνα. Στα 1,5 κάπως άρχισε να μασάει τα μαλακά κ το κρέας...Στα 2+! Δεν πίεσα γτ  μασάτε μισή ώρα τη κάθε μπουκιά κ μου πνιγόταν κ παθαινα πανικό! Ακόμα μασάει πολύ σχολαστικά κ δεν ανοίγει στόμα αν δν έχει πολτοποιησει κ καταπιεί ακόμα κ τον χυμό! Στο 2ο θα είμαι πιο τολμηρή κ μεθοδική κ βλέπουμε! Κρέμα έδωσα ρυζαλευρο κ κάτι άλλες γεύσεις αλλά μόνο biobebe. Κι αυτό γτ είχε ευαίσθητο εντερακι κ δεν μπορούσα να δίνω κάθε μέρα γιαούρτι ή διάφορα με βρώμη. Επίσης έδωσα επιδόρπιο πολύ ή εναλλάξ με κατσικισιο μέχρι 1,5 για τον ίδιο λόγο.

Μεγαλωσεεε η κοριτσάρα σου !! Τι ωραία!! Μπραβο!!:x

Πόσο ψηλωσατε???? Θα τον μαλώσω τον γιατρό μου που δεν μου λέει πια μήκος!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μεγαλωσεεε η κοριτσάρα σου !! Τι ωραία!! Μπραβο!!:x

Πόσο ψηλωσατε???? Θα τον μαλώσω τον γιατρό μου που δεν μου λέει πια μήκος!:mrgreen:

Δεν μου είπε πόντους κ δεν έχω κάνει κ την πρόσθεση από το χαρτί αλλά ενώ από βάρος είναι στη βδομάδα της, τα χέρια κ τα πόδια είναι 2 εβδομάδες μπροστά! Μου είπε ότι έχει μακρυά άκρα κ θα βγει ψηλό μωρό.

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Δεν μου είπε πόντους κ δεν έχω κάνει κ την πρόσθεση από το χαρτί αλλά ενώ από βάρος είναι στη βδομάδα της, τα χέρια κ τα πόδια είναι 2 εβδομάδες μπροστά! Μου είπε ότι έχει μακρυά άκρα κ θα βγει ψηλό μωρό.

Θα το μαθουμε σε λιγο καιρό πόσο ακριβώς είναι!!!! Τι ωραία που φτάνουν οι μέρες! Πότε με το καλό έχετε πει περίπου κορίτσι μου να γεννήσεις?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Θα το μαθουμε σε λιγο καιρό πόσο ακριβώς είναι!!!! Τι ωραία που φτάνουν οι μέρες! Πότε με το καλό έχετε πει περίπου κορίτσι μου να γεννήσεις?

Ναι τι καλά! Φατσακια όμορφα! Είπαμε μετά τις 4/10 κ μέχρι τις 10/10 θα δούμε!Να έχω κλείσει με το καλό 38 εβδομάδες. 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ναι τι καλά! Φατσακια όμορφα! Είπαμε μετά τις 4/10 κ μέχρι τις 10/10 θα δούμε!Να έχω κλείσει με το καλό 38 εβδομάδες. 

Τέλεια!! Με το καλό σε όλες μας κορίτσια μου!

Συνεχίζω να μην έχω κάνει τιιιιιιποτα! :mrgreen: Κ μόνο που σκέφτομαι ότι πρέπει να αδειάσω το ένα συρτάρι της συρταριερας(είναι μεγάλα κ έχουν πολύ πράγμα) με πιάνει πονοκεφαλος!!! Ελπίζω να τα καταφέρω μέσα στην εβδομάδα!!

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Δεν μου είπε πόντους κ δεν έχω κάνει κ την πρόσθεση από το χαρτί αλλά ενώ από βάρος είναι στη βδομάδα της, τα χέρια κ τα πόδια είναι 2 εβδομάδες μπροστά! Μου είπε ότι έχει μακρυά άκρα κ θα βγει ψηλό μωρό.

Ναι βρε μετά τη β επιπέδου δε ξανά μετράνε ύψος,το βάρος τους νοιάζει πλέον @Anastasia05 κ εμείς είπαμε έχουμε μπαμπατσικα μωρουλια όλες!!!

Να κ μια ψηλή γυναίκα για τον προσοντουχο μου..οκ ,τσεκ,μπαίνετε στη λίστα κυρία μου:D

Just now, Jasmine@ είπε:

@Christinα τι ωραία που είδες τη μπεμπουλα σου!!! Ξεκινά να ψάχνεις κορδέλες κ φιογκακια για τα μαλλιά της.... 

Νια νια νινααα κ φρου φρου κ χρυσόσκονες να μη ξεχάσετε!!!:mrgreen:

Just now, Anastasia05 είπε:

Τέλεια!! Με το καλό σε όλες μας κορίτσια μου!

Συνεχίζω να μην έχω κάνει τιιιιιιποτα! :mrgreen: Κ μόνο που σκέφτομαι ότι πρέπει να αδειάσω το ένα συρτάρι της συρταριερας(είναι μεγάλα κ έχουν πολύ πράγμα) με πιάνει πονοκεφαλος!!! Ελπίζω να τα καταφέρω μέσα στην εβδομάδα!!

Ωχ...κουράγιο ρε μάνα,αφου είσαι πουτσαρινα εσύ!! Δε σε ρίχνει τίποτε :D

Just now, OctoberMom είπε:

Ο δικός σου λογικά ναι, (ο δικός μου όχι γιατί δε δικαιούμαι άδεια λοχείας, στο μυαλό του κράτους οι ελεύθεροι επαγγελματίες είναι μόνο άντρες!). Ναι ναι, κι εγώ πιστεύω ότι είναι ευκαιρία αυτό το 6μηνο για τους μπαμπάδες, εκτός του ότι είναι καλό γι'αυτούς, είναι άλλο το δέσιμο όταν είναι σπίτι και έχουν το χρόνο και την ενέργεια ν'ασχοληθούν με τη φροντίδα των παιδιών τους! 

Δεν νομίζω, ξέρω ήδη άντρες που το χουν πάρει και μου το χουν επιβεβαιώσει 2 λογιστές και μια μαία...

Πιθανόν ρε κορίτσια να υπάρχουν παρακλαδια όπως στους περισσότερους νόμους..δλδ να μη το δικαιούνται πολλοί οι εργαζόμενοι πατεράδες αλλά αναλόγως κάποιων κριτηρίων.. @LadyP @Anastasia05

Ας ρωτήσει καλύτερα η καθε μία για τη περίπτωση της το δικό της λογιστή ή Εφκα όπως καλώς ρώτησες εσύ για εσένα τους λογιστές σας!!

Υγ: τώρα η μαία δε νομίζω πως είναι η δουλειά της να ξέρει..προφανώς ο,τι έχει ακούσει λέει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι βρε μετά τη β επιπέδου δε ξανά μετράνε ύψος,το βάρος τους νοιάζει πλέον @Anastasia05 κ εμείς είπαμε έχουμε μπαμπατσικα μωρουλια όλες!!!

Να κ μια ψηλή γυναίκα για τον προσοντουχο μου..οκ ,τσεκ,μπαίνετε στη λίστα κυρία μου:D

Νια νια νινααα κ φρου φρου κ χρυσόσκονες να μη ξεχάσετε!!!:mrgreen:

Ωχ...κουράγιο ρε μάνα,αφου είσαι πουτσαρινα εσύ!! Δε σε ρίχνει τίποτε :D

Πιθανόν ρε κορίτσια να υπάρχουν παρακλαδια όπως στους περισσότερους νόμους..δλδ να μη το δικαιούνται πολλοί οι εργαζόμενοι πατεράδες αλλά αναλόγως κάποιων κριτηρίων.. @LadyP @Anastasia05

Ας ρωτήσει καλύτερα η καθε μία για τη περίπτωση της το δικό της λογιστή ή Εφκα όπως καλώς ρώτησες εσύ για εσένα τους λογιστές σας!!

Υγ: τώρα η μαία δε νομίζω πως είναι η δουλειά της να ξέρει..προφανώς ο,τι έχει ακούσει λέει..

Ναι θα μιλήσω απευθείας με ΟΑΕΔ για να με κατατοπίσει. Έχουμε καιρό μέχρι τότε! Αν έχει γίνει κάποιες φορές ήδη,υπάρχει ελπίδα!!

Όπως κ με την άδεια κυοφορίας, εγώ δεν χρειάζεται να πάω καν στο ΙΚΑ αλλα το έμαθα αφού πήγα στο τμήμα προσωπικού.

Μεσα Δεκεμβρίου γυρίζω δουλειά ,μέχρι τότε θα ξέρω και για το 6μηνο ΟΑΕΔ!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

για την αδεια προστασίας της μητρότητας του ΟΑΕΔ και εγω δεν ειμαι σιγουρη αν την δικαιουται ο πατερας...

σιγουρα ομως μπορει να παρει και ο πατερας το μειωμενο ωραριο, που μπορει αντι για 30 μήνες μια ώρα λιγότερη εργασίας γίνεται να συμψηφιστεί με 3,5 μήνες απουσίας από την εργασία.


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...