Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Δεν είχα συσπάσεις, ο καρδιοτοκογραφος δεν έδειχνε τπτ,το παιδί είχε γυρίσει μεν αλλά δεν κατέβαινε, τράχηλος μεγάλος κ σκληρός...τπτ δεν προμήνυε τοκετό...έφτασα 39 κ 6...Δεν άντεχα άλλο να ανασάνω κ ο υπέρηχος το έβγαζε πάνω από 4 κιλά κ δεν ήθελα να γεννήσω θηριακι από εκεί κάτω! Μου είπε ο άνθρωπος για τεχνιτους αλλά είπα ευχαριστώ δεν θα πάρω! Αυτά! Ήθελα να το δω να ησυχάσω η δόλια μάνα, με τρελαινε η αναμονή τον τελευταίο καιρό κ πετούσα Ε? Μια χαρά ενέργεια κ κίνηση!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Αφού είστε όλες παλιές τώρα να ρωτήσω.... πως καταλάβατε ότι γεννατε;

Ούτε εγώ κατάλαβα, γιατί δεν έλεγε να βγει ο κύριος! Κοντευα να σκάσω!!!

Ραντεβού,πρόκληση, πονοοοοος γεννα:mrgreen:

Just now, Christinα είπε:

Δεν είχα συσπάσεις, ο καρδιοτοκογραφος δεν έδειχνε τπτ,το παιδί είχε γυρίσει μεν αλλά δεν κατέβαινε, τράχηλος μεγάλος κ σκληρός...τπτ δεν προμήνυε τοκετό...έφτασα 39 κ 6...Δεν άντεχα άλλο να ανασάνω κ ο υπέρηχος το έβγαζε πάνω από 4 κιλά κ δεν ήθελα να γεννήσω θηριακι από εκεί κάτω! Μου είπε ο άνθρωπος για τεχνιτους αλλά είπα ευχαριστώ δεν θα πάρω! Αυτά! Ήθελα να το δω να ησυχάσω η δόλια μάνα, με τρελαινε η αναμονή τον τελευταίο καιρό κ πετούσα Ε? Μια χαρά ενέργεια κ κίνηση!

Δεν δοκίμασες καν πρόκληση ε?

Έχω φίλη που είχε κάνει πρόκληση κ ωωωωρες μετά(αφού δεν έβγαινε παιδί) έκανε καισαρική...

Κι εγώ πάλεψα πολύ για να βγει,δεν ήταν εύκολα..ακόμη κ όταν πια με βάλανε χειρουργείο για τις τελευταίες σπρωξιες,έλεγαν 'αλλη μια ,άλλη μια' πόσες φορες κ παιδί πουθενά!

Μέχρι που βγήκε!:wub:

Πεισμωσα πολύ όμως..είχαμε φτάσει σε σημείο που μετά από λίγο θα έκανα κι εγώ καισαρική. 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

@Christinα @Anastasia05 Βρήκα κ εγώ ανθρώπους να ρωτήσω...:Dχαχαχαχαχ  

απλα είχα κάτι περίεργους πόνους κ είπα να ρωτήσω τις έμπειρες...

Να ενημερώσεις γιατρό! 

Επίσης είναι λογικό να νιώθουμε πόνους σιγά σιγά! Πόσο μάλλον εσύ με δύο μωρά!

Σε αυτή την εγκυμοσύνη νιώθω κι εγώ κάτι πονακια που κ που.. στην πρώτη δεν τα θυμάμαι έτσι..


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Να ενημερώσεις γιατρό! 

Επίσης είναι λογικό να νιώθουμε πόνους σιγά σιγά! Πόσο μάλλον εσύ με δύο μωρά!

Σε αυτή την εγκυμοσύνη νιώθω κι εγώ κάτι πονακια που κ που.. στην πρώτη δεν τα θυμάμαι έτσι..

Ρε εγώ έχω μια απορια... όταν λέμε συσπάσεις πετρώνει όλη η κοιλιά; Η κατά τόπους; 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε εγώ έχω μια απορια... όταν λέμε συσπάσεις πετρώνει όλη η κοιλιά; Η κατά τόπους; 

Δεν ξέρω... Νομίζω όμως ότι είναι σε όλη τη κοιλιά.

Σε πονάει κιόλας? Συμβαίνει συχνά.?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε εγώ έχω μια απορια... όταν λέμε συσπάσεις πετρώνει όλη η κοιλιά; Η κατά τόπους; 

Κι εγ  νομίζω όλη η κοιλιά! Σ αυτή την εγκυμοσύνη κι εγώ νομίζω πως κάτι έχω νοιώσει. Νομίζω πως πετρωνει η κοιλιά ολη κ ένα πονακι μπουκωμενο. Δεν το είχα στη 1η αυτό κ δεν καταλάβαινα το πέτρωμα που έλεγαν, τώρα όμως μάλλον αυτό είναι.

@Anastasia05 δεν το πάλεψα καθόλου! Ο γιατρός μου είπε ότι δύσκολο να γεννήσω κ μπορεί να χρειαζόταν κ δευτερους πόνους,νομίζω 1 χαπάκι μ είχε πει κολπικό??? Δεν θυμάμαι καλά! Έλα μου λέει να δοκιμάσουμε κ για την εμπειρία, εγώ λέω οχι δεν πειράζει,θέλω να δω το παιδί μου! 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν ξέρω... Νομίζω όμως ότι είναι σε όλη τη κοιλιά.

Σε πονάει κιόλας? Συμβαίνει συχνά.?

 

Just now, Christinα είπε:

Κι εγ  νομίζω όλη η κοιλιά! Σ αυτή την εγκυμοσύνη κι εγώ νομίζω πως κάτι έχω νοιώσει. Νομίζω πως πετρωνει η κοιλιά ολη κ ένα πονακι μπουκωμενο. Δεν το είχα στη 1η αυτό κ δεν καταλάβαινα το πέτρωμα που έλεγαν, τώρα όμως μάλλον αυτό είναι.

@Anastasia05 δεν το πάλεψα καθόλου! Ο γιατρός μου είπε ότι δύσκολο να γεννήσω κ μπορεί να χρειαζόταν κ δευτερους πόνους,νομίζω 1 χαπάκι μ είχε πει κολπικό??? Δεν θυμάμαι καλά! Έλα μου λέει να δοκιμάσουμε κ για την εμπειρία, εγώ λέω οχι δεν πειράζει,θέλω να δω το παιδί μου! 

Ρε η μια έχει τα πόδια πολύ χαμηλά κ τρώω δυνατές κλωτσιες... κάποια στιγμή  για καμία ώρα, όχι συνεχόμενα, πονουσα σε ηβική περιοχή, μέση κ ορθό! Δεν πέτρωσε καθόλου η κοιλιά αλλά ήταν πολύ έντονος ο πόνος... πολύ πιθανο βέβαια να ήταν εκείνη η άτιμη! 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Θα ήθελα η αλήθεια είναι αλλά τον κυνηγάω δεν μπορεί... Δεν θέλει να ενοχλήσει τη μικρή :roll:

Άστα αυτά τραβαω κ εγώ από τη β επιπέδου κ μετά!! Μόλις το είδε ολόκληρο μωράκι κ φατσούλα κτλ τέλος!!

Τον βίασα από τότε 3-4 φορές κ πολύ μου ήταν..

Υπομονή τώρα 2+ μήνες ακόμη..(βάζω κ τον χρόνο ανάρρωσης από τη γέννα..)

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άστα αυτά τραβαω κ εγώ από τη β επιπέδου κ μετά!! Μόλις το είδε ολόκληρο μωράκι κ φατσούλα κτλ τέλος!!

Τον βίασα από τότε 3-4 φορές κ πολύ μου ήταν..

Υπομονή τώρα 2+ μήνες ακόμη..(βάζω κ τον χρόνο ανάρρωσης από τη γέννα..)

Ε Καντά 4 μηνακια τότε! 2 να γεννησουμε και 2 να μαζευτούν τα ράμματα! Α όχι εμένα δεν μου γλυτώνει αλλά είναι πολύ αραιά τα πράγματα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Ε Καντά 4 μηνακια τότε! 2 να γεννησουμε και 2 να μαζευτούν τα ράμματα! Α όχι εμένα δεν μου γλυτώνει αλλά είναι πολύ αραιά τα πράγματα.. 

2 για τα ράμματα?????? Εγώ τους έδωσα 2 εβδομαδες:P αυτό ήταν το + που έβαλα..τύπου 2.5 μήνες..

Είμαι ελπιδακιας ε..???

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Ρε η μια έχει τα πόδια πολύ χαμηλά κ τρώω δυνατές κλωτσιες... κάποια στιγμή  για καμία ώρα, όχι συνεχόμενα, πονουσα σε ηβική περιοχή, μέση κ ορθό! Δεν πέτρωσε καθόλου η κοιλιά αλλά ήταν πολύ έντονος ο πόνος... πολύ πιθανο βέβαια να ήταν εκείνη η άτιμη! 

Κι εμένα με κλωτσάει χαμηλά κ πίσω γτ είναι κάτω τα ποδαράκια της. Εγώ νοιώθω σαν τραβηγματακια στο κουτι:P δεν πονάει η κοιλιά δλδ αλλά εκεί κάτω χαμηλά! Είναι τρομαχτικό! Έτσι είναι κι εσένα?

@Renez κ @LadyP εμείς λέμε του χρόνου πάλι...:lol:

  • Λυπημένη/-ος 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...