Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου!

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας! Να ειστε παντα καλα και ευτυχισμενες με τις οικογενειες σας!

Και το ονομα αυτου: ΓΕΩΡΓΙΟΣ!!!!!!!

Ηταν ολα τελεια και απο ζεστη την παλεψαμε...ειχε κλιματιστικο η εκκλησια και ηταν μια χαρα! Ο Γιωργακης μας ηταν πολυ ησυχος και εκλαψε πολυ λιγο την ωρα που τον πηρε ο παπας να τον βουτηξει στο νερο...μολις εμπαινε στο νερο σταματαγε και οταν τον εβγαζε εκλαιγε αλλα οχι γοερα...σαν να του ελεγε καλε γιατι με βγαζεις???αχαχαχχα....την ωρα που ελεγε το πιστευω ο αδερφος μου ο Γιωργακης κοιτουσε τον παπα που κραταγε το βιβλιο και του ελεγε συνεχεια εϊ...γελαγε ο παπουλης και τον χαϊδε στο κεφαλι! Παρεπιπτοντως ο παπας πολυ καλος και γελαστος! Οταν αρχισε να γκρινιαζει λιγο πριν τον ξεντυσω μου ειπε ο παπουλης να τον παρω εγω αγκαλια δεν πειραζει και μετα να τον δωσω στον νονο...ο Γιωργος αν δεν νυσταζε δεν θα εκλαιγε καθολου...ηταν η ωρα του υπνου ομως και γι αυτο ειχε λιγη γκρινιτσα...μολις του διναμε κατι να παιζει τσιμουδια δεν εβγαζε....το μαναρακι μου....και στις φωτο πρεπει να βγηκε πολυ καλος γιατι δεν εκλαιγε καθολου....δεν το ειχα αγχος βεβαια γιατι ημουν προετοιμασμενη ψυχολογικα...αυτα!

Το σαββατο ειχα βγαλει φωτο με τα βαφτιστικα μας για να σας ανεβασω να δειτε αλλα δεν προλαβα με τις δουλειες! Θα σας ανεβασω σημερα να δειτε αλλα δεν βλεπω να μαζευομαστε για να τις δειτε ολες και μετα να τις σβησω...οποτε μαλλον πρωτα θα μαζευτειτε και μετα θα σας ανεβασω να δειτε!!!!!

Αυτα παω να του φτιαξω φρουτοκρεμα και επανερχομαι!!!!!

Να σας ζήσει και πάλι Ματινάκι μου! Μπράβο στον Γιωργάκη μας που δεν έκλαιγε και ήταν ήσυχο παιδάκι! Πολύ χαίρομαι να ακούω για τέτοια παιδάκια! Εμένα πάλι ο Λευτεράκης στο μισό μυστήριο κοιμότανε! Χαχαχαχαχ!!!! Περάσατε όμορφα Ματινάκι μου ε; Μπράβο κούκλα μου πολύ χαίρομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 18,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anastasaki_melisaki

    4043

  • ελενη-25

    2766

  • mp1979woman

    2274

  • YOTOU

    1709

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!

γιωτακι μου σε ευχαριστω πολύ!! και σε εσενα ευχομαι το ιδιο!:P

Ιωαννακι πηγατε για μπανακι ε?? φυσουσε ομως κ δεν βουτηξε ο λευτερακος μας! κριμα! την επομενη φορα!!!;)

ματινακι μου τι καλα που δεν εκλαιγε ο γιωργακης μας!!! μπραβο!!!:P:p:p΄περιμενουμε φωτο!!!

ο Θανασακος μου εχθες κοιμηθηκε στις 22.00 και το πρωι σηκωθηκαμε στις 8.00! (εννοειτε πως ξυπνησαμε ενδιαμεσα για μαμ!!) και τωρα εχει κανενα μισαωρο που εφαγε την φρουτοκρεμα κ κοιμαται!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!:-))

Ματίνακι μουυυυυυ να σας ζήσει κ πάλΙ ο όμορφος ΓιωργάκηΣ σας!:wink:

Δεν έκλαιγε Ε! Τι ωραία! Το απολαύσεις κ συ!:wink:

Για Βάλε φωτο να δούμε:wink:

Αναστασακι μου με το κΑλό φιλενάδίτσα μουυυ να κάνετε ένα ακόμα αγγελούδάκι μωλης μεγαλώσει λίγο ακόμα ο κούκλος σας!:wink:

Γιωτακι μου χθες ξεκούραση Ε!:wink: μια χαρά οικογενειακά !!

Ιωάννακι πήγατε θάλασσα ! Τέλεια!!

Εμένα δρ νε τραβάει καθόλου!:-(

Πεταλούδίτσα που είσαι? Τι κάνετε?

Εμείς καλα είμαστε! Κ χθες βγήκαμε την απογευματινή μας βόλτα μαζευτήκαμε όλοι μαζί η κουμπάρα μου με τα παιδιά κ μια κοπέλα που γνώρισα στο πάρκο με ΥΑ παιδάκια της! Ήρθε κ η κοπέλα του αδερφού μου! Πήραμε κ προμήθειες:wink:) όπως μπισκότακια,νερά,σπόρια κ έτσι περάσαμε κ μεις καλα αλα κ τα ζουζουνακιΑ!!

Πριν καμία ώτα ήρθα στη μαμά! Ο Αλεξάκης κοιμήθηκε! Ο μιχαλάκηΣ σούπερ με την γιαγιά!:wink:


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!

γιωτακι μου σε ευχαριστω πολύ!! και σε εσενα ευχομαι το ιδιο!:P

Ιωαννακι πηγατε για μπανακι ε?? φυσουσε ομως κ δεν βουτηξε ο λευτερακος μας! κριμα! την επομενη φορα!!!;)

ματινακι μου τι καλα που δεν εκλαιγε ο γιωργακης μας!!! μπραβο!!!:P:p:p΄περιμενουμε φωτο!!!

ο Θανασακος μου εχθες κοιμηθηκε στις 22.00 και το πρωι σηκωθηκαμε στις 8.00! (εννοειτε πως ξυπνησαμε ενδιαμεσα για μαμ!!) και τωρα εχει κανενα μισαωρο που εφαγε την φρουτοκρεμα κ κοιμαται!

Καλημέραααα αναστασακι μου!:-)

Κ μεις χθες σχεδόν 11 ήταν όταν κοιμήθηκε ( τώρα με τις βόλτες αλάξε το πρόγραμμα μας ) κ ξύπνησε κατά της 7 να φάει τον πήρα στο κρεβάτι μου τον θηλάσα ξαπλωμένη κ κοιμήθηκε ξανά μέχρι της 8! Τελευταία έτσι,κάνω! Μια χαρά! Α κ μενα ενδιάμεσα ξύπνησε για μαμ!3 πρέπει να ήτανε!


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλα μου ήρθε φλασια τώρα! Μπορούμε στο πίνακακι να βάλουμε κ τα ονόματα των ζουζουνιων μας από δίπλα! Ε? Ωραίο θα είναι.τι λέτε?

Τώρα μπαίνω από κινητό κ δε μπορώ να το κάνω! Αν συμφωνητε μπορούμε να το κάνουμε:wink:


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άσχετο αλα μου ήρθε φλασια τώρα! Μπορούμε στο πίνακακι να βάλουμε κ τα ονόματα των ζουζουνιων μας από δίπλα! Ε? Ωραίο θα είναι.τι λέτε?

Τώρα μπαίνω από κινητό κ δε μπορώ να το κάνω! Αν συμφωνητε μπορούμε να το κάνουμε:wink:

γεια σου λενακι μου γλυκο!!!! εγω συμφωνω!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!:-))

Ματίνακι μουυυυυυ να σας ζήσει κ πάλΙ ο όμορφος ΓιωργάκηΣ σας!:wink:

Δεν έκλαιγε Ε! Τι ωραία! Το απολαύσεις κ συ!:wink:

Για Βάλε φωτο να δούμε:wink:

Αναστασακι μου με το κΑλό φιλενάδίτσα μουυυ να κάνετε ένα ακόμα αγγελούδάκι μωλης μεγαλώσει λίγο ακόμα ο κούκλος σας!:wink:

Γιωτακι μου χθες ξεκούραση Ε!:wink: μια χαρά οικογενειακά !!

Ιωάννακι πήγατε θάλασσα ! Τέλεια!!

Εμένα δρ νε τραβάει καθόλου!:-(

Πεταλούδίτσα που είσαι? Τι κάνετε?

Εμείς καλα είμαστε! Κ χθες βγήκαμε την απογευματινή μας βόλτα μαζευτήκαμε όλοι μαζί η κουμπάρα μου με τα παιδιά κ μια κοπέλα που γνώρισα στο πάρκο με ΥΑ παιδάκια της! Ήρθε κ η κοπέλα του αδερφού μου! Πήραμε κ προμήθειες:wink:) όπως μπισκότακια,νερά,σπόρια κ έτσι περάσαμε κ μεις καλα αλα κ τα ζουζουνακιΑ!!

Πριν καμία ώτα ήρθα στη μαμά! Ο Αλεξάκης κοιμήθηκε! Ο μιχαλάκηΣ σούπερ με την γιαγιά!:wink:

αχ μπραβο φιλεναδα! πολύ ωραια πρεπει να περνατε! πολυ σας χαιρομαι!! αν ημασταν κοντα σιγουρα θα καναμε παρεα!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου λενακι μου γλυκο!!!! εγω συμφωνω!!
αχ μπραβο φιλεναδα! πολύ ωραια πρεπει να περνατε! πολυ σας χαιρομαι!! αν ημασταν κοντα σιγουρα θα καναμε παρεα!

Αχ ωραία τότε να το κάνουμε ! :wink:

Αναστασακι μου σίγουρα θα,κάναμε παρεούλα!:-) όντως περνάμε πολύ καλα γιατί κ οι μαμάδες κατά κάπιο τρόπο ξεκουραζομαστε λέμε κ τα δικά μας αλα κ τα παιδιά ασχολούνται με τις μπάλες τους με το τρέξιμο κ γενικά παίζουν κ τρέχουν χαρούμενα/ πολες φορές κ με γκρίνια αλα κ αυτό είναι μέσα στο παιχνίδι)!

Κ το καλό είναι ότι έχουμε βρει πολα μέρη συνάντησηΣ,εκκλησία,πάρκο κ τελευταία στο σχολείο!:wink:

Αυτααα!

Πολύ ησυχία σήμερα?

Εμείς χαλαρώνουμε τώρα! Ο μικρός κοιμάται ,πιο αργά περιμένω κ την κουμπάρα μου,τους έχω γεμίζει την πισίνα που,έχω φέρει εδώ στη μαμά κ θα ξεσαλωσουν πάλι!!:wink:


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου τι κανετε?????

Αρχισε παλι ο καυσωνας μου φαινεται....γιατι ποτε σταματησε θα μου πειτε τωρα.....? Τεσπα....

Εγω εχω φουντωσει και με αλλο θεμα εκτος απο την ζεστη!Θυμαστε που σας ειχα πει οτι την βαφτιση θα την κανουμε εντελως κλειστη δηλαδη μονο οι 2 οικογενειες? Αυτο σημαινει οτι δεν καλεσαμε κανεναν μα κανεναν οποτε κανεις δεν θα επρεπε να εχει παραπονο! Ηταν μια αποφαση μας που ολοι θα επρεπε να την σεβαστουν ετσι δεν ειναι? Αν ειχαμε καλεσει και δεν καλουσαμε καποιους τοτε να πω οτι θα ειχαν δικιο να παρεξηγηθουν και θα επρεπε να το ειχαμε σκεφτει αν δεν θελαμε παρεξηγησεις...κανω λαθος? Να φανταστειτε καποιοι δεν ξερουν ακομα οτι καναμε την βαφτιση, απο την στιγμη κιολας που την καναμε κλειστη δεν θα το ανακοινωναμε απο μονοι μας, αν μας επαιρνε καποιος τηλεφωνο απο πριν και πεφταμε σε αυτη την συζητηση θα το λεγαμε....ελα ομως που σε αυτους που το ειχαμε συζητησει ακομα περιμενουμε να μας παρουν για ευχες....Δεν λεω οτι δεν μας πηρε κανενας, γιατι καποιοι μας πηραν την ιδια μερα κιολας και καποιοι αλλοι την επομενη....ομως απο ανθρωπους που περιμεναμε να μας παρουν γιατι ειναι κατι παραπανω απο φιλοι ακομα δεν πηραν και απορω γιατι? Και ειναι ανθρωποι που παντα θυμουνται ακομα και τα γενεθλια μας που εγω ας πουμε οσο και να αγαπαω καποιους ανθρωπους η μνημη μου δεν με βοηθαει και σε γενεθλια τους ξεχναω...εχω ξεχασει ακομα και της μαμας μου τα γενεθλια καποιες φορες να φανταστειτε...ομως το εχω πει οτι σε αυτα δεν ειμαι τυπικη γιατι δεν θυμαμαι....τεσπα!

Αφηστε το αλλο....δεν θελω να πω λεπτομεριες αλλα απο την μερια του αντρα μου ενα ζευγαρι ηθελε να ερθει στην βαφτιση ακαλεστο λογω του οτι ηθελε η μικρη τους να δει τον Γιωργο να βαφτιζεται και οταν τους ειπε ο αντρας μου οτι συγνωμη αλλα δεν εχουμε καλεσει κανεναν και αν σας δουν στο βιντεο οι αλλοι φιλοι μας θα παρεξηγηθουν μουτρωσανε μαλλον και ουτε για ευχες δεν μας πηρανε....μα ειναι δυνατον ρε κοριτσια? Με το ετσι θελω να ερθει ο αλλος ακαλεστος? Δηλαδη οι αλλοι φιλοι μας μακακες ηταν που δεν τους καλεσαμε? Δεν μπορω να καταλαβω τι μυαλο εχουν μερικοι ανθρωποι....παντως με στενοχωρει πολυ αυτο το σκηνικο με τις ευχες γιατι η βαφτιση του παιδιου σου ειναι πολυ σημαντικο μυστηριο και ασχετα αν δεν εχεις καλεσει κοσμο οφειλουν να σε παρουν για ευχες αυτοι που το γνωριζαν....

Ο αντρας μου τα εχει παρει πολυ στο κρανιο, περισσοτερο απο μενα και μεχρι που μου ειπε χθες οτι δεν τον νοιαζει καθολου να διαγραψει οσους το ηξεραν και δεν μας ευχηθηκαν και δεν τον νοιαζει τιποτα...εμεις ειμαστε παντα τυπικοι με ολους και οχι απο θεμα μονο χαρακτηρα...αλλα με οσους κανουμε παρεα ή με οσους εχουμε κατι παραπανω απο φιλια π.χ. κουμπαρους τους αγαπαμε πραγματικα και δεν κανουμε παρεα μονο για τα τυπικα! Τωρα αν η καθημερινοτητα μας εχει κανει να χανομαστε αυτο δεν σημαινει οτι σταματησε η αγαπη να υπαρχει! Και ξερετε τι με ενοχλει περισσοτερο? Οτι εχουν παραπονα ανθρωποι που εχουν παιδια και ξερουν πως ειναι να χανεσαι λογω καθημερινοτητας...τωρα κιολας που δουλευω δεν προλαβαινω ουτε νερο να πιω....ας πουμε στους κουμπαρους που αποκτησαν 2ο παιδακι δεν εχουμε παει ακομα και ηδη εχουν σαραντισει....ενταξει ομως την εβδομαδα που σαραντισαν εγω δουλευα συνεχεια απογευμα και ειχα και την βαφτιση και δεν προλαβαμε να παμε...τι παει να πει? Οτι δεν θελουμε να παμε? Οπως επισης με το κινητο μου εχω προβλημα και δεν μπορω να παρω τηλ. γιατι μολις παιρνω σβηνει....ολοι αυτοι που εχουν παραπονα γιατι δεν παιρνουν αυτοι? Εγω δεν τους παρεξηγω ομως γιατι καταλαβαινω οτι μπορει να μην εχουν το χρονο λογω παιδιων κτλ. Δεν κραταω κακιες σε κανενα ουτε κραταω αποστασεις...απλα καταλαβαινω....τεσπα!

Δεν εχω προλαβει να σας διαβασω ακομα...στην πορεια της μερα θα το κανω γιατι ξυπνησε ο Γιωργακης μολις και δεν ξερω αν με αφησει να διαβασω....θα τα πουμε σιγουρα αργοτερα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ωραία τότε να το κάνουμε ! :wink:

Αναστασακι μου σίγουρα θα,κάναμε παρεούλα!:-) όντως περνάμε πολύ καλα γιατί κ οι μαμάδες κατά κάπιο τρόπο ξεκουραζομαστε λέμε κ τα δικά μας αλα κ τα παιδιά ασχολούνται με τις μπάλες τους με το τρέξιμο κ γενικά παίζουν κ τρέχουν χαρούμενα/ πολες φορές κ με γκρίνια αλα κ αυτό είναι μέσα στο παιχνίδι)!

Κ το καλό είναι ότι έχουμε βρει πολα μέρη συνάντησηΣ,εκκλησία,πάρκο κ τελευταία στο σχολείο!:wink:

Αυτααα!

Πολύ ησυχία σήμερα?

Εμείς χαλαρώνουμε τώρα! Ο μικρός κοιμάται ,πιο αργά περιμένω κ την κουμπάρα μου,τους έχω γεμίζει την πισίνα που,έχω φέρει εδώ στη μαμά κ θα ξεσαλωσουν πάλι!!:wink:

Λενάκι μου καλημέρα! Κι εγώ συμφωνώ με τα ονόματα και το πινακάκι! Εσύ τι κάνεις; Πως είστε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσαρες μου τι κανετε?????

Αρχισε παλι ο καυσωνας μου φαινεται....γιατι ποτε σταματησε θα μου πειτε τωρα.....? Τεσπα....

Εγω εχω φουντωσει και με αλλο θεμα εκτος απο την ζεστη!Θυμαστε που σας ειχα πει οτι την βαφτιση θα την κανουμε εντελως κλειστη δηλαδη μονο οι 2 οικογενειες? Αυτο σημαινει οτι δεν καλεσαμε κανεναν μα κανεναν οποτε κανεις δεν θα επρεπε να εχει παραπονο! Ηταν μια αποφαση μας που ολοι θα επρεπε να την σεβαστουν ετσι δεν ειναι? Αν ειχαμε καλεσει και δεν καλουσαμε καποιους τοτε να πω οτι θα ειχαν δικιο να παρεξηγηθουν και θα επρεπε να το ειχαμε σκεφτει αν δεν θελαμε παρεξηγησεις...κανω λαθος? Να φανταστειτε καποιοι δεν ξερουν ακομα οτι καναμε την βαφτιση, απο την στιγμη κιολας που την καναμε κλειστη δεν θα το ανακοινωναμε απο μονοι μας, αν μας επαιρνε καποιος τηλεφωνο απο πριν και πεφταμε σε αυτη την συζητηση θα το λεγαμε....ελα ομως που σε αυτους που το ειχαμε συζητησει ακομα περιμενουμε να μας παρουν για ευχες....Δεν λεω οτι δεν μας πηρε κανενας, γιατι καποιοι μας πηραν την ιδια μερα κιολας και καποιοι αλλοι την επομενη....ομως απο ανθρωπους που περιμεναμε να μας παρουν γιατι ειναι κατι παραπανω απο φιλοι ακομα δεν πηραν και απορω γιατι? Και ειναι ανθρωποι που παντα θυμουνται ακομα και τα γενεθλια μας που εγω ας πουμε οσο και να αγαπαω καποιους ανθρωπους η μνημη μου δεν με βοηθαει και σε γενεθλια τους ξεχναω...εχω ξεχασει ακομα και της μαμας μου τα γενεθλια καποιες φορες να φανταστειτε...ομως το εχω πει οτι σε αυτα δεν ειμαι τυπικη γιατι δεν θυμαμαι....τεσπα!

Αφηστε το αλλο....δεν θελω να πω λεπτομεριες αλλα απο την μερια του αντρα μου ενα ζευγαρι ηθελε να ερθει στην βαφτιση ακαλεστο λογω του οτι ηθελε η μικρη τους να δει τον Γιωργο να βαφτιζεται και οταν τους ειπε ο αντρας μου οτι συγνωμη αλλα δεν εχουμε καλεσει κανεναν και αν σας δουν στο βιντεο οι αλλοι φιλοι μας θα παρεξηγηθουν μουτρωσανε μαλλον και ουτε για ευχες δεν μας πηρανε....μα ειναι δυνατον ρε κοριτσια? Με το ετσι θελω να ερθει ο αλλος ακαλεστος? Δηλαδη οι αλλοι φιλοι μας μακακες ηταν που δεν τους καλεσαμε? Δεν μπορω να καταλαβω τι μυαλο εχουν μερικοι ανθρωποι....παντως με στενοχωρει πολυ αυτο το σκηνικο με τις ευχες γιατι η βαφτιση του παιδιου σου ειναι πολυ σημαντικο μυστηριο και ασχετα αν δεν εχεις καλεσει κοσμο οφειλουν να σε παρουν για ευχες αυτοι που το γνωριζαν....

Ο αντρας μου τα εχει παρει πολυ στο κρανιο, περισσοτερο απο μενα και μεχρι που μου ειπε χθες οτι δεν τον νοιαζει καθολου να διαγραψει οσους το ηξεραν και δεν μας ευχηθηκαν και δεν τον νοιαζει τιποτα...εμεις ειμαστε παντα τυπικοι με ολους και οχι απο θεμα μονο χαρακτηρα...αλλα με οσους κανουμε παρεα ή με οσους εχουμε κατι παραπανω απο φιλια π.χ. κουμπαρους τους αγαπαμε πραγματικα και δεν κανουμε παρεα μονο για τα τυπικα! Τωρα αν η καθημερινοτητα μας εχει κανει να χανομαστε αυτο δεν σημαινει οτι σταματησε η αγαπη να υπαρχει! Και ξερετε τι με ενοχλει περισσοτερο? Οτι εχουν παραπονα ανθρωποι που εχουν παιδια και ξερουν πως ειναι να χανεσαι λογω καθημερινοτητας...τωρα κιολας που δουλευω δεν προλαβαινω ουτε νερο να πιω....ας πουμε στους κουμπαρους που αποκτησαν 2ο παιδακι δεν εχουμε παει ακομα και ηδη εχουν σαραντισει....ενταξει ομως την εβδομαδα που σαραντισαν εγω δουλευα συνεχεια απογευμα και ειχα και την βαφτιση και δεν προλαβαμε να παμε...τι παει να πει? Οτι δεν θελουμε να παμε? Οπως επισης με το κινητο μου εχω προβλημα και δεν μπορω να παρω τηλ. γιατι μολις παιρνω σβηνει....ολοι αυτοι που εχουν παραπονα γιατι δεν παιρνουν αυτοι? Εγω δεν τους παρεξηγω ομως γιατι καταλαβαινω οτι μπορει να μην εχουν το χρονο λογω παιδιων κτλ. Δεν κραταω κακιες σε κανενα ουτε κραταω αποστασεις...απλα καταλαβαινω....τεσπα!

Δεν εχω προλαβει να σας διαβασω ακομα...στην πορεια της μερα θα το κανω γιατι ξυπνησε ο Γιωργακης μολις και δεν ξερω αν με αφησει να διαβασω....θα τα πουμε σιγουρα αργοτερα!

Καλημέρα Ματινάκι μου! Σε καταλαβαίνω! Κι εγώ περίμενα από ανθρώπους να με πάρουν τηλ για ευχές και ακόμη παίρνουν! Σήμερα κλείνει ένας μήνας από τη βάφτιση του Λευτεράκη! Απλά κατάλαβα πως με τη χαρά σου πολύ λίγοι άνθρωποι πλην των πολύ στενών συγγενών θα χαρούν! Μην δίνεις σημασία αγάπη μου! Να είστε γεροί με τον άντρα σου και τον Γιωργάκη σας και όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία! Λογικό είναι όμως να πληγώνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ματινάκι μου! Σε καταλαβαίνω! Κι εγώ περίμενα από ανθρώπους να με πάρουν τηλ για ευχές και ακόμη παίρνουν! Σήμερα κλείνει ένας μήνας από τη βάφτιση του Λευτεράκη! Απλά κατάλαβα πως με τη χαρά σου πολύ λίγοι άνθρωποι πλην των πολύ στενών συγγενών θα χαρούν! Μην δίνεις σημασία αγάπη μου! Να είστε γεροί με τον άντρα σου και τον Γιωργάκη σας και όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία! Λογικό είναι όμως να πληγώνεσαι!

Καλημερα Ιωαννακι μου γλυκο! Ο Λευτερακος μας τι κανει? Εσυ πως πας με την αλλεργια?

Στενοχωριεμαι γιατι με καποιους ανθρωπους εχουμε αλλη σχεση περα απο την φιλια και πραγματικα κλαιω που φαιρονται ετσι...ειναι σχεσεις που δεν μπορεις να κοψεις αλλα και που δεν πρεπει να παρεξηγηθεις....οποτε στενοχωριεσαι εκ των πραγματων! Ειλικρινα ομως θελω να καθαρισει το τοπιο να ξερω και γω γιατι φαιρονται ετσι....αν ειναι να θεωρουν οτι κατι τους εχουμε κανει να μας το πουν ειτε για να λυθει η παρεξηγηση ή να κοπει η σχεση εντελως...αυτη η αναμονη και η σκεψη του γιατι με σκοτωνει...καλυτερα να ξερω και να ληξει οπως ληξει παρα να τυραννιεμαι. Νευριαζω ομως γιατι ειλικρινα ποτε δεν εχουμε δωσει το δικαιωμα οτι δεν τους υπολογιζουμε! Το να χανομαστε και ουτε τηλ. να μην παιρνουμε δεν ειναι λογος παρεξηγησης γιατι δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι τον ιδιο ελευθερο χρονο....να εγω τωρα εχω προβλημα με το κινητο μου...παει να πει οτι δεν γουστραω να παρω τηλ? Και σου λεω δεν με νοιαζει για αλλους που δεν πηραν...τους συγγενεις τους βρισκεις , τους φιλους τους διαλεγεις και οι φιλοι που εχουμε διαλεξει ειναι φιλοι καρδιας...γιατι να μας φερονται ετσι? Η αληθεια ειναι οτι καποιοι συγγενεις δεν εχουν παρει καν αλλα δεν με πειραζει καθολου...αλλωστε ποτε δεν ειχαμε στενες σχεσεις! Για καποιους φιλους με εχει ενοχλησει πολυ....πιστευαμε οτι η επιλογη μας δεν θα τους ενοχλησει...αλλα τι να κανουμε ρε Ιωαννα? Τα οικονομικα μας δεν μας επιτρεπαν να καλεσουμε γιατι αν καλουσαμε εναν θα επρεπε να καλεσουμε ολους...οποτε προτιμησαμε κανεναν! Οχι ομως οτι δεν γουσταραμε....τεσπα! Ας ειναι καλα και ας φαιρονται ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως να πω οτι η Ρενα βρισκεται στο νοσοκομειο στην Θεσσαλονικη και παρ'ολο το τρεξιμο για το χειρουργειο, μας πηρε χθες για τις ευχες! Αυτοι ειναι φιλοι καρδιας...παρ'ολα τα προβληματα τους που η συγκεκριμενη κοπελα εχει παρα πολλα και σοβαρα προβληματα δεν μας ξεχασε! Αν δεν μας επαιρνε εννοειται οτι δεν θα την παρεξηγουσαμε γιατι ξερουμε την κατασταση...κι ομως ειναι διπλα μας εστω και απο μακρυα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα! Τι μου κάνετε,?

Εγώ είμαι στο μπαλκόνι με το φραπεδακι μου! Μετά κόπων κ βασάνων κοιμησΑ τον μικρό!

Πωπω έχει γίνει πολύ δύσκολος στο να αποκοιμηθεί.αποκοιμιεται αλα μωλης τον βάζω στο κρεβάτι του ξυπνάει κ ξανά από την αρχή! Χθες το βράδυ μου έκανε τα ίδια η αλήθεια είναι ότι νευριάσα πολύ κ φώναξα λιγακι:-( κοιμήσου! Είχα τύψεις φυσικά αλα από της 9 μου κοιμήθηκε στης 10 κ κάτι! Το θέμα είναι ότι τον κουνάω στο ριλαξ μόνο εκεί του αρέσει.αριστερά δεξιά έτσι του αρέσει κ να του τραγουδάω ααααα ααα! Ούτε στο στήθος κοιμάται ούτε στην αγκαλιά μου!

Αυτά!

Ιωάννακι μου καλα είμαστε!:wink: εσεις? Ο Λευτέρακος?

Θα μπω μετά από τον υπολογιστή να βρω το πίνακακι κ να συμπληρώσω ονόματα! Θα μου επιτρέψετε να βάλω κ τον Μιχαλάκη μου!:-(

Ματίνακι μου πόσο,δίκιο έχεις! Έχω περάσει κ γω ένα τέτοιο σκηνικό παρεξήγησης στο θέμα τηλεφώνων κ γιατί δεν παίρνεις αλα όπως λες όταν έχεις παιδιά όπως κ μεις μπορείς να κατανοήσεις καπια πράγματα! Ευτυχώς δεν είναι όλοι,έτσι κ καταλαβαίνουμε! Επίσης κ στο θέμα γενεθλίων κ γω πολες φορές ενώ το θυμάμαι εκείνη τη μέρα τυχαίνει να το ξεχάσω.έτσι έπαθα κ με την σθνηφαδα μου φέτος το ίδιο κ αυτή μετά αλα φυσικά κ δεν παρεξηγηθηκαμε! Αυτό λέγαμε πως έτσι είναι ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι με,παιδιά αυτά παθαίνεις! Όσο για τους στενούς σας φίλους που θυμόταν κ ούτε καν πήραν να ευχηθούν τι να πω! Κρίμα! Στην εποχή μας οι ανθρώπινη θα έπρεπε να είναι πιο ανοιχτομυαλοι! Κρίση έχουμε κ τα οικονομικά πόλων ανθρώπων δυστυχώς είναι σε τραγική κατάσταση! Θα έπρεπε να σεβαστούν την απόφαση σας! Όσο για τους ακαλεστους ένα έχω να πω πόσο θράσος πια! Ποτέ δε θα το έκανα!!!


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...