Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 18,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anastasaki_melisaki

    4043

  • ελενη-25

    2766

  • mp1979woman

    2274

  • YOTOU

    1709

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι μονες μειναμε!!!

Παλι καλα που εισαι κι εσυ μεσα και λεμε καμια κουβεντα...χιχιχι!!!

Βαριεμαι παρα πολυ να κανω το οτιδηποτε...μονο με το παιδι ασχολουμαι σημερα...αφου να φανταστεις τωρα εβγαλα μπριζολες απο καταψυξη για να τις βαλω φουρνο με πατατες...ουτε αυτο δεν μπορουσα να κανω πιο πριν...δουλεω και το απογευμα και εχει και μια ζεστη αλλο πραγμα...σταζω στην κυριολεξια!

Το σπιτι ειναι σαν βομβαρδισμενο τοπιο...εχω απλυτα στο καλαθι βουνο και 4 συρματα σιδερο...να δω πως θα τα καταφερω....

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που εισαι κι εσυ μεσα και λεμε καμια κουβεντα...χιχιχι!!!

Βαριεμαι παρα πολυ να κανω το οτιδηποτε...μονο με το παιδι ασχολουμαι σημερα...αφου να φανταστεις τωρα εβγαλα μπριζολες απο καταψυξη για να τις βαλω φουρνο με πατατες...ουτε αυτο δεν μπορουσα να κανω πιο πριν...δουλεω και το απογευμα και εχει και μια ζεστη αλλο πραγμα...σταζω στην κυριολεξια!

Το σπιτι ειναι σαν βομβαρδισμενο τοπιο...εχω απλυτα στο καλαθι βουνο και 4 συρματα σιδερο...να δω πως θα τα καταφερω....

μην νομιζεις και εγω ειμαι δουλεια και πλητω θανασημα βαριεμαι και να δουλεψω και ξαχνομαι στο ιντερνετ απουσιαζει και το αφεντικο!!!οι δουλειες θα γινουν σιγα σιγα!!και εδω πολυ ζεστη εχει αλλα ευτυχως εδω στην δουλεια εχουμε κλιματιστηκο!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

μην νομιζεις και εγω ειμαι δουλεια και πλητω θανασημα βαριεμαι και να δουλεψω και ξαχνομαι στο ιντερνετ απουσιαζει και το αφεντικο!!!οι δουλειες θα γινουν σιγα σιγα!!και εδω πολυ ζεστη εχει αλλα ευτυχως εδω στην δουλεια εχουμε κλιματιστηκο!!

Μια χαρα σε βρισκω με το κλιματιστικο! Εγω δεν την παλευω...μονο ανεμιστηρα εχουμε...ειναι μεν δυνατος αλλα η ζεστη ειναι αφορητη!!!! Τεσπα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρα σε βρισκω με το κλιματιστικο! Εγω δεν την παλευω...μονο ανεμιστηρα εχουμε...ειναι μεν δυνατος αλλα η ζεστη ειναι αφορητη!!!! Τεσπα...

αμα παω στο σπιτι λιωνω αρα σε καταλαμβαινω τι μου λες!!ελπιζω να αλλαξει λιγο ο καιρος οταν θα ερθουμε!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

αμα παω στο σπιτι λιωνω αρα σε καταλαμβαινω τι μου λες!!ελπιζω να αλλαξει λιγο ο καιρος οταν θα ερθουμε!!

Αν ευχεριθουμε οικονομικα λεμε να βαλουμε ηλιακο...το κλιματιστικο δεν ειναι ακομα στα αμεσα σχεδια μας λογω του οτι το χρειαζεσαι για 2μιση μηνες...τον ηλιακο ομως τον χρειαζεσαι για ολο το χρονο οποτε δεν θα χρειαζεται και πετρελαιο για το μποϊλερ μιας και φετος τον χειμωνα θα δυσκολευτουμε να βαλουμε πανω απο μια φορα πετρελαιο...

Αυτα απο μενα σημερις! Παω να ετοιμασω τα φαγητα να φαει ο Γιωργος αλλα και εμεις...σας φιλω ολες γλυκα και σας ευχομαι πολυ καλο μεσημερι!!!!

Φιλακια στα ζουζουνια σας!

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδιτσες μου τι μέρα Ξ αυτή!!

Ο Αλέξης μεστή γκρίνια από το πρωί ο μιχαλάκηΣ σήμερα πολύ αντιδραστικός τα νεύρα μου έχουν γίνει χάλια! Το πρωί πήγαμε λαϊκή πήρα ψαράκια τσιπούρες κ τις έκανα στο φούρνο.το σπίτι χάλια δε μπορώ να κάνω τίποτα! Ουφφ τι γίνεται σήμερα.ευτυχώς πρόλαβα ΛμαγειρέψΑ! Αυτή τι στιγμή ο μιχαλάκηΣ είναι τιμωρία στο δωμάτιο επειδή δΕ με άκουγε κ επαναλάμβανε αυτά που έλεγα! Παλεύω να κοιμησω τον Αλέξη! Ταχω παίξει κορίτσιασυνενοημενοι είναι σήμερα ! Πωπω ...


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Κου κου τζα! Τι μου κάνετε;;;

Εμείς καλάαα....Έχω τη μανούλα μου εδώ, ήρθε για μερικές μέρες να χαρεί τη μπουμπού και να μας δει! :P Τώρα όλοι κοιμούνται και εγώ stand by γιατί η μικρή μου όπου να'ναι θα θελήσει να φάει, η ώρα της είναι... :rolleyes: Είπα να σας γράψω την ιστορία μας με τους κουμπάρους μας μια που κάθομαι αν και μάλλον θα γράψω με διαλείμματα γιατί την ακούω! Βασικά θα ήθελα και τη γνώμη σας πάνω σε αυτά που θα σας πω, αλλα αντικειμενικά, όχι επηρεασμένοι απο τη γνωριμία μας να υποστηρίξετε εμένα... Ο,τι κι αν μου πειτε θα το αντέξω! :tongue:Ποστάρω αυτο και σε λίγο και τα υπόλοιπα....


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς, λοιπόν μας πάντρεψε ένα ζευγάρι (απλή σχέση) όπου το αγόρι είναι κολλητός του Τάσου απο το δημοτικό. Ηλικίας 28 και 26. Είχαμε προβληματιστεί για το αν θέλουμε να μας παντρεψει μόνο ο κολλητός του ή και η κοπέλα του μαζί (μια ανεγκέφαλη ψωνάρα είναι παρότι σπούδασε νομική...) και τελικά εκείνος αποφάσισε (του αφήσαμε τον τελευταίο λόγο) να τη βάλει και αυτή στο προσκλητήριο και μας άλλαξε αυτός τα στέφανα και αυτή τις βέρες. Δε σας ειπα οτι όταν ο Τασος του πρότεινε να μας παντρέψει εκείνος χάρηκε πολύ και είπε πως θα τον πείραζε αν δεν του το πρότεινε...καλά μέχρι εδώ. Εγώ με την κοπέλα εντελώς τυπική σχέση, δεν μπορώ να πω οτι ταιριάζουμε και γάντι για φίλες αλλα ειναι και η αποσταση που δεν μας αφησε περιθωρια για κολλητιλικια ετσι κι αλλιως. Αυτοι ζουν στην Καβαλα και μεις λογω δουλειας μια στον Εβρο, μια Κομοτηνη, μια Πειραια καλη ώρα οπότε τους βλέπουμε όποτε ανεβούμε για να δουμε τα πεθαρικα μου και πινουμε κανενα καφε, κανουμε κανενα μπανιο, παιζουμε καμια μπιριμπα. Μέχρι εκει. Ε, οι αντρες λογω της φιλιας τους εχουν και λενε τα δικα τους, λογικο. Εμεις τα τυπικα. Αφοτου κουμπαρεψαμε το 2010 η σχεση μας παρεμεινε σχεδον η ιδια με αραιες συναντησεις παλι λογω της αποστασης. Δεν αλλαξε δηλαδη και τιποτα φοβερο. Απλα το καλοκαιρι που μας περασε επειδη ημασταν για 3 μηνες καβαλα (εκανε εκει ο τασος πρακτικη) καναμε πολυ παρεα με θαλασσα,ταινιες και μπιριμπα. Και οι δυο τους να σημειωσω οτι ειναι απο εύπορες οικογενειες.

Να γυρισω λιγο πισω και να σας πω για τις ετοιμασιες πριν το γαμο... Δεν έδειξαν κανενα ενδιαφερον για αυτες στην πραξη και ενω ο καιρος κοντευε δεν ειχαν πει κουβεντα και δεν μας ρωτησαν τι θα κανουμε με στολισμο, ποιες ειναι οι υποχρεωσεις τους και λοιπα... Θελαμε με τον Τασο να τους πουμε οτι κλεισαμε στολισμο 2 μηνες πριν το γαμο και να δωσουν οσα μπορουνε απο το συνολικο ποσο και δεν ξεραμε πώς να ανοιξουμε την κουβεντα! Μη φανει σαν ζητιανια! :? Μας εδιναν δηλαδη την εντυπωση οτι θα γινουν κουμπαροι και ουδεμια ευθυνη εχουν! Να τους κυνηγαμε για τα βασικα;;; Επίσης κατι που δεν μας εκανε καλη εντυπωση ειναι οτι δεν μας εκανα ενα δωρο γαμου (ασχετως απο την αξια) να εχουμε απο αυτους. Εδωσαν 1000 ευρω για το στολισμο εκκλησιας και αμαξιου, στεφανα και καραφα (το δεχτηκαν, δεν τους αναγκασαμε) και τελειωσαν εκει οι υποχρεωσεις τους! Αμάξι να βαλουν; Ουτε λογος! Στα μερη μας ο κουμπαρος φροντιζει γι αυτο. Αν δεν εχει (ο αδερφος του εχει ενα πανακριβο σπορ και δεν το εδινε) φροντιζει να βρει ή να νοικιάσει... Ουτε λόγος σας λέω! Αναγκάστηκε και μας νοικιασε μια μερσεντες ο μπαμπας μου. Το ωραίο; Ηθελε ο κουμπαρος οπωσδηποτε να το οδηγησει στην εκκλησια! Ειπωθηκε αρχικα να το οδηγησει ο μπαμπας μου που το νοικιασε κιολας και στραβωσε η μουρη του, το μαθαμε απο τριτο!! :shock: Στο τελος του εγινε η χαρη και το οδηγησε, γιατι να το κανουμε θεμα δεν αξιζε σκεφτηκαμε... Δωρο γαμου απο αυτους; Ακομη το παιρνουμε. Εμεις τους πηραμε ωραιοτατη φωτογραφικη 600 ευρω.... Για το μεριδιο τους στις μπομπονιερες; Καμια σχεση! Οχι οτι ειναι σοβαρο θεμα αυτο αλλοι ισως δεν το εχουν καν στα μερη τους, αλλα αυτο που μας τσατισε και μας ξενερωσε γενικοτερα ηταν η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ τους! "Εμεις δεν εχουμε ιδεα τι πρεπει να κανουμε σαν κουμπαροι!" μας ελεγαν.... "Να μας πειτε εσείς.", ειπαν μια φορα και βγηκαν απο την υποχρεωση... Συγγνωμη ρε κοριτσια, θα αναλαβω να γινω κουμπαρα και θα καθομαι με σταυρωμενα χερια 10 μηνες που ειχαν περιθωριο και θα περιμενω τα παντα στο χερι; Δεν ξερεις κυριε; Να ρωτησεις και να μαθεις, οχι απο εμενα ομως! Να ενδιαφερθεις! Ο αδερφος του ειχε γινει κουμπαρος 1 χρονο πριν, δεν μπορουσε να του πει τι να κανει;;;; Ελεος...

Τελοσπαντων με αυτα και με κεινα εγινε ο γαμος, η σχεση παραμενει μετρια και εξ αποστασεως (με διαλειμμα το καλοκαιρι περσι που σας ειπα οτι ημασταν εκει και καναμε πιο πολυ παρεα) μεχρι που μενω εγκυος το Σεπτεμβρη που μας περασε.... Σημειωση: Η μαμα της κουμπαρας μου (ξιπασμενη τρελα) ειναι δασκαλα και ηταν χρονια στο ιδιο σχολειο με την πεθερα μου, επισης δασκαλα. Γνωριζονται καλα και μιλανε αρκετα και σε τηλ και τετοια. Μας λεει λοιπον η πεθερα μου που μιλησε με τη μανα της, οτι τα παιδια μαλωνου για το ποιος θα βαφτισει το μωρο μας! Αν ειναι αγορι θα το βαφτισει ο αντρας και αν ειναι κοριτσακι η κουμπαροξιπασμενη! Το ειχαν σιγουρο και δεδομενο οτι θα το βαφτισουν εκεινοι γιατι ετσι λεει το τυπικο! Τα τυπικα εκει που θελουμε τα θυμωμαστε εντομεεταξυ! Λογαριαζαν με λιγα λογια χωρις τον ξενοδοχο... Εγω ειχα πει του Τασου πριν καν μεινω εγκυος οτι με τιποτα δε θελω να μας βαφτισουν αυτοι το μωρο, οταν με το καλο γινει, γιατι τετοια ανευθυνοτητα δε χρωσταει τιποτα το μωρο να φαει στη μαπα! Φανταζεστε να περιμενει δωρακια και λαμπαδες ή ένα τηλεφωνο απο τη νονα και να μην το εχει σχεδον ποτε ή να καθυστερει πολυ;;; Γιατι σιγουρα αυτο θα γινοταν...

Πήραμε λοιπον αυτη την αποφαση απο κοινου μετα την οχι ευχαριστη εμπειρία που ειχαμε μαζί τους και ειπαμε να μας βαφτισει το μωρο ενας δικος μου πολυ καλος φιλος και χρυσο παιδι που ειχε προτεινει να μας παντρεψει κιολας.... μακαρι να μας παντρευε εκεινος τελικα... :cry: Του το προτειναμε και πεταξε απο τη χαρά του!!! Όλο τηλεφωνα ειναι, ενδιαφερονγια το μωρο, για τη βαφτιση για ολα! Και με αυτον ειμαστε μακρια, δουλευει στον Εβρο αλλα τι να κανουμε! Ειναι παιδι πολυ καλο και υπευθυνο! Αφου λοιπον δεχτηκε, πηραμε τηλ τους αλλους τους ανεκδιήγητους να τους πουμε με τροπο να μην ετοιμαζονται για νονοι και φυσικα δεν τους ειπαμε την πραγματικη αιτια, αλλα το εξής: Επειδη εχει και η Ελενη εναν καλο φιλο που ηθελε να μας παντρεψει αλλα του αρνηθηκαμε, σκεφτηκαμε να μας βαφτισει το μωρο μιας και παλι μας το προτεινε και ετσι λεμε να κανουμε. Το ειπαμε δηλαδη με οσο πλαγιο και ευγενικο τροπο μπορουσαμε γιατι δε θελαμε να χαλασουμε και τελειως σχεσεις αν λεγαμε την πικρη αληθεια! Το παιδι αυτο ειναι ο μονος φιλος που εμεινε του Τασου λογω αποστασης και υποχρεωσεων...

Ε, τι το θελαμε.... Ενω στο τηλ ο κουμπαρος φανηκε κουλ και ειπε οκ....οταν το ειπε στην κουμπαρα, τρομαρα της, εγινε τουρκαλα και αυτη και η μανα της! Επηρέασαν και τον αλλο οσο να πεις με αποτελεσμα για να μην τα πολυλογω οσο ημουν εγκυος να μην με παρουν ουτε μια φορα να δουνε πώς ειμαι και φυσικά δεν με πήραν ουτε όταν γέννησα για να μου ευχηθουν! Ουτε η μουλαρα η κουμπαρα που ειναι και γυναικα.... Οσο μιλησε με εσας τοσο μιλησε και με μενα απο το Νοεμβριο που τους το ανακοινωσαμε... Και το καλυτερο;;; Δε μιλαει ουτε η μανα της την πεθερα μου που εχουν τοσα χρονια γνωριμιας! Ακουστε τι ειπε στην πεθερα μου: " Με το γαμο σταυρωθηκαν τα χερια των παιδιων και με τα βαφτισια επρεπε να ξεσταυρωθουν! Ας βαφτιζε το δευτερο παιδι ο φιλος της ελενης!!! Εσυ δεν μπορουσες να τους συμβουλεψεις;;;; "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ουτε να τους βλεπω δεν θελω πλεον!!! Ουτε ενα να μου ζησει δεν μου ειπαν τα γαιδουρια!!! Ενα ξερο προσκλητηριο για τη βαφτιση με το ταχυδρομειο και εξω ααπο την πορτα! :evil:[/color


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμάς, λοιπόν μας πάντρεψε ένα ζευγάρι (απλή σχέση) όπου το αγόρι είναι κολλητός του Τάσου απο το δημοτικό. Ηλικίας 28 και 26. Είχαμε προβληματιστεί για το αν θέλουμε να μας παντρεψει μόνο ο κολλητός του ή και η κοπέλα του μαζί (μια ανεγκέφαλη ψωνάρα είναι παρότι σπούδασε νομική...) και τελικά εκείνος αποφάσισε (του αφήσαμε τον τελευταίο λόγο) να τη βάλει και αυτή στο προσκλητήριο και μας άλλαξε αυτός τα στέφανα και αυτή τις βέρες. Δε σας ειπα οτι όταν ο Τασος του πρότεινε να μας παντρέψει εκείνος χάρηκε πολύ και είπε πως θα τον πείραζε αν δεν του το πρότεινε...καλά μέχρι εδώ. Εγώ με την κοπέλα εντελώς τυπική σχέση, δεν μπορώ να πω οτι ταιριάζουμε και γάντι για φίλες αλλα ειναι και η αποσταση που δεν μας αφησε περιθωρια για κολλητιλικια ετσι κι αλλιως. Αυτοι ζουν στην Καβαλα και μεις λογω δουλειας μια στον Εβρο, μια Κομοτηνη, μια Πειραια καλη ώρα οπότε τους βλέπουμε όποτε ανεβούμε για να δουμε τα πεθαρικα μου και πινουμε κανενα καφε, κανουμε κανενα μπανιο, παιζουμε καμια μπιριμπα. Μέχρι εκει. Ε, οι αντρες λογω της φιλιας τους εχουν και λενε τα δικα τους, λογικο. Εμεις τα τυπικα. Αφοτου κουμπαρεψαμε το 2010 η σχεση μας παρεμεινε σχεδον η ιδια με αραιες συναντησεις παλι λογω της αποστασης. Δεν αλλαξε δηλαδη και τιποτα φοβερο. Απλα το καλοκαιρι που μας περασε επειδη ημασταν για 3 μηνες καβαλα (εκανε εκει ο τασος πρακτικη) καναμε πολυ παρεα με θαλασσα,ταινιες και μπιριμπα. Και οι δυο τους να σημειωσω οτι ειναι απο εύπορες οικογενειες.

Να γυρισω λιγο πισω και να σας πω για τις ετοιμασιες πριν το γαμο... Δεν έδειξαν κανενα ενδιαφερον για αυτες στην πραξη και ενω ο καιρος κοντευε δεν ειχαν πει κουβεντα και δεν μας ρωτησαν τι θα κανουμε με στολισμο, ποιες ειναι οι υποχρεωσεις τους και λοιπα... Θελαμε με τον Τασο να τους πουμε οτι κλεισαμε στολισμο 2 μηνες πριν το γαμο και να δωσουν οσα μπορουνε απο το συνολικο ποσο και δεν ξεραμε πώς να ανοιξουμε την κουβεντα! Μη φανει σαν ζητιανια! :? Μας εδιναν δηλαδη την εντυπωση οτι θα γινουν κουμπαροι και ουδεμια ευθυνη εχουν! Να τους κυνηγαμε για τα βασικα;;; Επίσης κατι που δεν μας εκανε καλη εντυπωση ειναι οτι δεν μας εκανα ενα δωρο γαμου (ασχετως απο την αξια) να εχουμε απο αυτους. Εδωσαν 1000 ευρω για το στολισμο εκκλησιας και αμαξιου, στεφανα και καραφα (το δεχτηκαν, δεν τους αναγκασαμε) και τελειωσαν εκει οι υποχρεωσεις τους! Αμάξι να βαλουν; Ουτε λογος! Στα μερη μας ο κουμπαρος φροντιζει γι αυτο. Αν δεν εχει (ο αδερφος του εχει ενα πανακριβο σπορ και δεν το εδινε) φροντιζει να βρει ή να νοικιάσει... Ουτε λόγος σας λέω! Αναγκάστηκε και μας νοικιασε μια μερσεντες ο μπαμπας μου. Το ωραίο; Ηθελε ο κουμπαρος οπωσδηποτε να το οδηγησει στην εκκλησια! Ειπωθηκε αρχικα να το οδηγησει ο μπαμπας μου που το νοικιασε κιολας και στραβωσε η μουρη του, το μαθαμε απο τριτο!! :shock: Στο τελος του εγινε η χαρη και το οδηγησε, γιατι να το κανουμε θεμα δεν αξιζε σκεφτηκαμε... Δωρο γαμου απο αυτους; Ακομη το παιρνουμε. Εμεις τους πηραμε ωραιοτατη φωτογραφικη 600 ευρω.... Για το μεριδιο τους στις μπομπονιερες; Καμια σχεση! Οχι οτι ειναι σοβαρο θεμα αυτο αλλοι ισως δεν το εχουν καν στα μερη τους, αλλα αυτο που μας τσατισε και μας ξενερωσε γενικοτερα ηταν η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ τους! "Εμεις δεν εχουμε ιδεα τι πρεπει να κανουμε σαν κουμπαροι!" μας ελεγαν.... "Να μας πειτε εσείς.", ειπαν μια φορα και βγηκαν απο την υποχρεωση... Συγγνωμη ρε κοριτσια, θα αναλαβω να γινω κουμπαρα και θα καθομαι με σταυρωμενα χερια 10 μηνες που ειχαν περιθωριο και θα περιμενω τα παντα στο χερι; Δεν ξερεις κυριε; Να ρωτησεις και να μαθεις, οχι απο εμενα ομως! Να ενδιαφερθεις! Ο αδερφος του ειχε γινει κουμπαρος 1 χρονο πριν, δεν μπορουσε να του πει τι να κανει;;;; Ελεος...

Τελοσπαντων με αυτα και με κεινα εγινε ο γαμος, η σχεση παραμενει μετρια και εξ αποστασεως (με διαλειμμα το καλοκαιρι περσι που σας ειπα οτι ημασταν εκει και καναμε πιο πολυ παρεα) μεχρι που μενω εγκυος το Σεπτεμβρη που μας περασε.... Σημειωση: Η μαμα της κουμπαρας μου (ξιπασμενη τρελα) ειναι δασκαλα και ηταν χρονια στο ιδιο σχολειο με την πεθερα μου, επισης δασκαλα. Γνωριζονται καλα και μιλανε αρκετα και σε τηλ και τετοια. Μας λεει λοιπον η πεθερα μου που μιλησε με τη μανα της, οτι τα παιδια μαλωνου για το ποιος θα βαφτισει το μωρο μας! Αν ειναι αγορι θα το βαφτισει ο αντρας και αν ειναι κοριτσακι η κουμπαροξιπασμενη! Το ειχαν σιγουρο και δεδομενο οτι θα το βαφτισουν εκεινοι γιατι ετσι λεει το τυπικο! Τα τυπικα εκει που θελουμε τα θυμωμαστε εντομεεταξυ! Λογαριαζαν με λιγα λογια χωρις τον ξενοδοχο... Εγω ειχα πει του Τασου πριν καν μεινω εγκυος οτι με τιποτα δε θελω να μας βαφτισουν αυτοι το μωρο, οταν με το καλο γινει, γιατι τετοια ανευθυνοτητα δε χρωσταει τιποτα το μωρο να φαει στη μαπα! Φανταζεστε να περιμενει δωρακια και λαμπαδες ή ένα τηλεφωνο απο τη νονα και να μην το εχει σχεδον ποτε ή να καθυστερει πολυ;;; Γιατι σιγουρα αυτο θα γινοταν...

Πήραμε λοιπον αυτη την αποφαση απο κοινου μετα την οχι ευχαριστη εμπειρία που ειχαμε μαζί τους και ειπαμε να μας βαφτισει το μωρο ενας δικος μου πολυ καλος φιλος και χρυσο παιδι που ειχε προτεινει να μας παντρεψει κιολας.... μακαρι να μας παντρευε εκεινος τελικα... :cry: Του το προτειναμε και πεταξε απο τη χαρά του!!! Όλο τηλεφωνα ειναι, ενδιαφερονγια το μωρο, για τη βαφτιση για ολα! Και με αυτον ειμαστε μακρια, δουλευει στον Εβρο αλλα τι να κανουμε! Ειναι παιδι πολυ καλο και υπευθυνο! Αφου λοιπον δεχτηκε, πηραμε τηλ τους αλλους τους ανεκδιήγητους να τους πουμε με τροπο να μην ετοιμαζονται για νονοι και φυσικα δεν τους ειπαμε την πραγματικη αιτια, αλλα το εξής: Επειδη εχει και η Ελενη εναν καλο φιλο που ηθελε να μας παντρεψει αλλα του αρνηθηκαμε, σκεφτηκαμε να μας βαφτισει το μωρο μιας και παλι μας το προτεινε και ετσι λεμε να κανουμε. Το ειπαμε δηλαδη με οσο πλαγιο και ευγενικο τροπο μπορουσαμε γιατι δε θελαμε να χαλασουμε και τελειως σχεσεις αν λεγαμε την πικρη αληθεια! Το παιδι αυτο ειναι ο μονος φιλος που εμεινε του Τασου λογω αποστασης και υποχρεωσεων...

Ε, τι το θελαμε.... Ενω στο τηλ ο κουμπαρος φανηκε κουλ και ειπε οκ....οταν το ειπε στην κουμπαρα, τρομαρα της, εγινε τουρκαλα και αυτη και η μανα της! Επηρέασαν και τον αλλο οσο να πεις με αποτελεσμα για να μην τα πολυλογω οσο ημουν εγκυος να μην με παρουν ουτε μια φορα να δουνε πώς ειμαι και φυσικά δεν με πήραν ουτε όταν γέννησα για να μου ευχηθουν! Ουτε η μουλαρα η κουμπαρα που ειναι και γυναικα.... Οσο μιλησε με εσας τοσο μιλησε και με μενα απο το Νοεμβριο που τους το ανακοινωσαμε... Και το καλυτερο;;; Δε μιλαει ουτε η μανα της την πεθερα μου που εχουν τοσα χρονια γνωριμιας! Ακουστε τι ειπε στην πεθερα μου: " Με το γαμο σταυρωθηκαν τα χερια των παιδιων και με τα βαφτισια επρεπε να ξεσταυρωθουν! Ας βαφτιζε το δευτερο παιδι ο φιλος της ελενης!!! Εσυ δεν μπορουσες να τους συμβουλεψεις;;;; "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ουτε να τους βλεπω δεν θελω πλεον!!! Ουτε ενα να μου ζησει δεν μου ειπαν τα γαιδουρια!!! Ενα ξερο προσκλητηριο για τη βαφτιση με το ταχυδρομειο και εξω ααπο την πορτα! :evil:[/color

Καλημερα Ελενιτσα μου και μικρη πεταλουδιτσα! Τι κανετε????

Διαβασα τα οσα εγραψες και εφριξα οσον αφορα το ενδιαφερον που δεν ειχαν σαν κουμπαροι να κανονισουν τα καθεκαστα....τωρα επειδη καθε τοπος εχει τα δικα του εθιμα δεν μπορω να πω με ακριβεια οτι δεν εκαναν ακριβως οσα επρεπε...ας πουμε ουτε εμας μας πηραν δωρο γαμου οι κουμπαροι γιατι τα εξοδα που εχουν για τον γαμο ειναι αρκετα...τα στεφανα, μπουκαλι για κρασι+ποτηρι στολισμο εκκλησιας, πληρωμη της εκκλησιας και δεν θυμαμαι κατι αλλο θα σε γελασω. Οι μπομπονιερες ειναι του ζευγαριου εδω σε μας δεν πληρωνουν κατι οι κουμπαροι και οσο για το αυτοκινητο και εμεις το δικο μας βαλαμε και οδηγος ηταν ο αντρας της Ρενας της κολλητης μου! Δεν εχουμε καποια εθιμα οπως εσεις...τωρα αν εσεις εχετε αυτα τα εθιμα και δεν τα κανανε οπως επρεπε ειναι οντως ανεκδιηγητοι και καλυτερα αν δεν μπορουσαν να ανταπεξελθουν να μην παρουν την ευθυνη της κουμπαριας! Βεβαια εμεις με τους κουμπαρους μας συζητησαμε και βγαλαμε το πορισμα οτι αυτοι θα στολισουν την εκκλησια μεσα κι εμεις εξω, τι στεφανα θα διαλεξουμε για να μας παρουν κτλ. Αλλα και να μην τα συζητουσαμε ξερω οτι οι κουμπαροι μας θα εκαναν οτι ηταν δυνατο για να ειναι σωστοι στην υποχρεωση αυτη! Παντως η αληθεια ειναι οτι οι δικοι σας κουμπαροι ηταν λιγο σταρχιδισταν και λογικο ειναι να τα παιρνετε στο κρανιο απο την στιγμη κιολας που σας ειπε ο Τασος οτι θα παρεξηγιοταν κιολας αν δεν τον κανατε κουμπαρο! Οσο για την πεθερα του ασχολιαστο...ας ελεγε κι αυτη στην κορη της τι ηταν σωστο να κανει στον γαμο σας και να αφησει την βαφτιση να την κανετε οπως θελετε εσεις! Κι εγω το ιδιο θα εκανα Ελενιτσα μου....ο νονος ειναι πολυ σημαντικος ανθρωπος και πρεπει να ειναι σωστος και τυπικος στις υποχρεωσεις του!

Θα μπω καποια στιγμη να τα πουμε εκτενεστερα γιατι με πηραν τηλ. απο την δουλεια να παω πιο νωρις σημερα!

Καλημερα και σε ολα τα κοριτσακια!

Φιλακια πολλα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φιλλεναδιτσες μου!!! τι κανετε??? εδω δεν εχει καλο ιντερνετ και κανει 2 ωρες να μπεί!! δεν εχω διαβασει νεα σας! ελπίζω ολα καλα! εμεις καλα ειμαστε , περναμε πολύ όμορφα οι 3 μας! η θαλασσα ειναι κρυα και φυσουσε και δεν τον εβαλα ακομη, τον βαλαμε στην πισινουλα ομως και ξετρελαθηκε!! ξυπνησε παω! σας φιλω!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδιτσες μου! Τι κανετε? Σας πεθυμησα πολυ καλεεεεεε......

Εχω μπλεξει με την δουλεια και δεν προλαβαινω να μπαινω....προχθς χτυπησα 7ωρο στην δουλεια και το σαββατο που δουλευα πρωινη δεν πιστευα στα ματια μου...απο τις 9 το πρωι μεχρι τις 2 το μεσημερι ουτε νερο δεν προλαβα να πω...μιλαμε για ουρες ο κοσμος, πολυ κουραση ρε σεις....δεν θελω να ξαναδουλεψω σαββατο πρωι με τιποτα αλλα μαλλον αυτο δεν ειναι εφικτο! Τι να κανω ομως? Υπομονη τιποτε αλλο! Σημερα πληρωνομαστε...εγω βεβαια θα πληρωθω μονο για τις 2 εβδομαδες....ακομα δεν ξερω ποσο ειναι ο μισθος αλλα θα μαθω σημερα αφου θα πληρωθω 15ημερο ποσο ειναι ολοκληρος ο μηνας! Ελπιζω να μου αρεσει αυτο που θα αντικρυσω στην μισθοδοσια γιατι τοση κουραση τετοια περιοδο δεν λεει να παιρνεις κατω απο 400 για 4ωρο! Αυτο που με καθησυχασε ειναι οτι πληρωνομαστε κανονικα τις υπερωριες απ'οτι εμαθα απο μια κοπελα εκει που κανουμε περισσοτερη παρεα! Οταν ειμαστε βραδυνες μαζι με φερνει στο σπιτι και τα λεμε λιγακι μεχρι να φτασουμε! Τυχαινει να γνωριζονται και οι αντρες μας μιας και κανουν και την ιδια δουλεια...παντως δεν εχω πολλα πολλα με καμια γιατι βλεπω καποια πραγματα που δεν μου αρεσουν και τοσο πολυ ειδικα απο 2...με το που με ειδαν για δουλεια ανασκουμπωθηκαν μηπως και χασουν την δουλεια τους και οταν χρειαζομαι βοηθεια σε κατι τις βλεπω που δυσανασχετουν...σαν να τους γινομαι βαρος κανουν την φατσα τους...χεστηκα! Ας μη με βαζανε οι μεγαλοι αμεσως για δουλεια και ας μου εξηγουσαν περισσοτερα πραγματα για να μην ειχα αποριες! Δεν θα κατσω να κανω απο μονη μου πραγματα γιατι εχω να κανω με λεφτα και δεν ειμαστε να πληρωνουμε κι απο πανω....να δουλευω για να δινω τα μισα στα λαθη που τυχον μπορει να γινουν? Μη σας ζαλιζω και σας πρωινιατικα....

Αναστασακι μου περνατε τελεια μπραβο σας! Ξετρελαθηκε με το νερακι ο Θανασακος σας ε? Παλι καλα που του αρεσει....αντε με το καλο και στην θαλασσιτσα τωρα!!!!!!Καλα να περνατε κοριτσαρα μου!!!!!

Εμεις εχουμε να παμε θαλασσα 2 εβδομαδες λογω δουλειας! Χθες που θελαμε να παμε ειπαμε καλυτερα οχι γιατι σαββατοκυριακο εδω γινεται χαμος και καθε αλλο απο καθαρη ειναι η θαλασσα! Μαλλον αυριο θα παμε που ειμαι πρωινη....θα δουμε πρωτα ο Θεος να ειμαστε καλα!

Παω να κανω καμια δουλιτσα....γυρω γυρω εδω θα ειμαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...