Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!


Recommended Posts

Ματινάκι μου γλυκό, να σας ζήσει ο νεοφώτιστος Γεώργιος!!!! Πάντα καλότυχος και γερός να είναι και να τον καμαρώνετε!!

(Στο θέμα μας...) Μη χαλάς τη ζαχαρένια σου για άτομα που σκέφτονται τόσο εγωιστικά! Γιατί μόνο εγωιστική μπορώ να χαρακτηρίσω αυτή τη συμπεριφορά. Να μην πάρουν να ευχηθούν επειδή αποφασίσατε να κάνετε κλειστη βάφτιση... Μα σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς ποιος δεν μπορεί να το καταλάβει και κρατάει μούτρα γι αυτό;;; (ρητορική ερώτηση...) Το σίγουρο είναι οτι οι άνθρωποι μας εκπλήσσουν συνεχώς και δυστυχώς πολλές φορές αρνητικά! Ακόμη και δικοί μας άνθρωποι, συγγενείς, φίλοι... Μη σου κάνει εντύπωση, ο καθένας σκέφτεται με βάση τα μυαλά του και διαφορετικά από τους άλλους. Μην προσπαθείς να μπεις στο σκεπτικό τους. Λογικό να απογοητεύεσαι, σε καταλαβαίνω, όμως μην απορείς... Γνώμη μου; Να αποδόσεις τα ίσα με την πρώτη ευκαιρία, αν αυτό σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Βέβαια ο θυμός σου σύντομα θα φύγει...

Δε θυμάμαι αν σας έχω πει τα δικά μας... Σχετικά με τους κουμπάρους μας (τα παιδιά που μας πάντρεψαν). Τρελή απογοήτευση! Σχεδόν ουσιαστικά έχουμε παρεξηγηθεί και δε βλέπω να συνεχίζεται η σχέση μας. Ούτε καν για τα τυπικά! Κάποια στιγμή θα σας γράψω τι έγινε αναλυτικά αν και νομίζω οτι σας το έχω ξαναπει. Θα τα επαναλάβω για φρεσκάρισμα και για να ξεδώσω γιατί με τρώει κι εμένα, μη νομίζεις.... :?:evil:

Ευχαριστουμε πολυ αγαπη μου να εισαστε καλα και με το καλο και η δικη σας βαφτιση! Η μικρη πεταλουδιτσα μας τι κανει? Φιλακια στα μπουτακια της!

Οσο για το θεμα των παρεξηγησεων το ξεπερασα...απλα θα γινει μια συζητησουλα για να ξεκαθαριστει η κατασταση γιατι παρεξηγηθηκαν ανθρωποι που πραγματικα δεν περιμεναμε να παρεξηγηθουν γιατι ειναι αυτο που εγραψα παραπανω στην Γιωτουλα μας...οταν τον αλλο τον θεωρεις δικο σου ανθρωπο πιστευεις οτι θα σε καταλαβει. Το ζευγαρι απο την μερια του αντρα μου πηραν χθες για ευχες...ηταν αυτοι που ειχαν τοσο ζηλο να ερθουν στην βαφτιση αλλα κατα τ'αλλα πηραν για ευχες 3 μερες μετα...τωρα θα μου πεις το σημαντικο ηταν οτι πηραν και εδειξαν να μην εχουν παρεξηγηθει...επειδη ο αντρα μου εχει το θαρρος να τους πει 2 πραγματα παραπανω, τους ρωτησε τι εγινε και χαθηκαν ξαφνικα απο την στιγμη που ηθελαν να ερθουν και ακαλεστοι και του ειπαν οτι ειχαν κατι τρεχαματα με το παιδι τους...δεκτον! Παντως με καποιους αλλους εχουμε χοντρο θεμα...το εχουν παρει πολυ προσωπικα και μαλιστα οταν επικοινωνησαμε μου ειπε ο ενας εκ των 2 οτι εννοειται οτι επρεπε να ηταν και ποιο το κακο να δουν το παιδι να βαφτιζεται...εν παση περιπτωση δεν θα σταθω σε λεπτομεριες γιατι πραγματικα απ αυτο το ζευγαρι δεν περιμενα τετοια αντιμετωπιση γιατι εκτος της σχεσης που εχουμε μας γνωριζουν πολλα χρονια και φαινεται οτι δεν εχουν καταλαβει οτι εμεις δεν ειχαμε προθεση να τους στενοχωρησουμε....καναμε αυτο που πιστευαμε οτι ηταν δικαιο για ολους γιατι η αληθεια ειναι οτι ανθρωπους φιλους-καρδιας εχουμε αρκετους...μονο τετοιους βασικα εχουμε...δεν κραταμε φιλιες που δεν τις θεωρουμε ουσιωδεις....

Εσεις τι παθατε με τους κουμπαρους σας καλε? Δεν εχω παρακολουθησει μαλλον οταν το ειχες γραψει, εκτος κι αν απλα δεν το θυμαμαι...για πες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 18,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anastasaki_melisaki

    4043

  • ελενη-25

    2766

  • mp1979woman

    2274

  • YOTOU

    1709

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν ξερω ματινα μου αλλα εκνευριζομαι και που ολοι μωλις δουν το μωρο κανουν χαρουλες και ειναι και ο παναγιωτης εκει και τους βλεπει,ασε μου η κορη της αδερφης μου που ειναι στην ηλικια του παναγιωτη και παιζανε πολυ παλια τωρα με το που ερχετε παει κατευθεια στο μωρο ετσι και ο παναγιωτης εγινε επιθετικος μαζι της ,του μιλω του εξηγω και πιανει τα κλαματα και δεν ξερω ουτε και εγω τι να κανω!!

Να τους λες εφακη μου να σταματησουν να το κανουν αυτο...πρωτα να πηγαινουν στον μεγαλο που καταλαβαινει και μετα στον μικρο...του μικρου δεν θα του κακοφανει αν δεν πανε πρωτα σ'αυτον γιατι δεν καταλαβαινει ακομα....δικιο εχει μωρε το μαναρακι μας...βαλ'τους χερι εφη γιατι θα εχεις προβλημα με το παιδι και δεν λεει....ασε που απο μονοι τους πρεπει να καταλαβουν οτι πρωτα πρεπει να πηγαινουν στον μεγαλο...εν παση περιπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Να τους λες εφακη μου να σταματησουν να το κανουν αυτο...πρωτα να πηγαινουν στον μεγαλο που καταλαβαινει και μετα στον μικρο...του μικρου δεν θα του κακοφανει αν δεν πανε πρωτα σ'αυτον γιατι δεν καταλαβαινει ακομα....δικιο εχει μωρε το μαναρακι μας...βαλ'τους χερι εφη γιατι θα εχεις προβλημα με το παιδι και δεν λεει....ασε που απο μονοι τους πρεπει να καταλαβουν οτι πρωτα πρεπει να πηγαινουν στον μεγαλο...εν παση περιπτωση!

αστο ματινα μου τους τα ειπα ενα χερακι και αυτους ελπιζω να καταλαβαν!!ο μικρος ειναι στο κοσμο του και μονος του χαρουλες και δεν ασχολητε και με κανενα!!τεσπα ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

αστο ματινα μου τους τα ειπα ενα χερακι και αυτους ελπιζω να καταλαβαν!!ο μικρος ειναι στο κοσμο του και μονος του χαρουλες και δεν ασχολητε και με κανενα!!τεσπα ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα!!

Μακαρι να καταλαβαν γιατι ειναι κριμα να νιωθει ετσι ο μεγαλος...ας ελπισουμε να φτιαξουν τα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

αγαπουλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς....ποσο μου εχετε λειψει....φφφφφ

δεν εχω υπολογιστη!!!χαλασε η καρτα γραφικων και περιμενω ανταλλακτικη απο γερμανια...την αλλη εβδομαδα θα ειναι ετοιμο!!!!μπαινω καμια φορα απο το κινητο αλλα δε γραφω....νευριαζω!!!!

ειμαι δουλεια και σε κανενα μισαωρο θα φυγω...ειμαστε καλα....το μπουμπυοκι μου σημερα κλεινει τον 6ο μηνα κοριτσιαααααααααααα!!!!!!ξεκινησαμε χορτοσουπα και δεν την θελει καθολου!!!!ειναι γλυκατζου χαχαχαχχαχαχχααχ!!!!!στις 10 αυγουστου φευγουμε κι εμεις για το νησι για καμια εβδομαδα.....αντε αμηννννννννννν....το εχω πολυ αναγκη....αυτα απο μαςςςςςς!!!!

ΜΑΤΙΝΑΡΑ ΜΟΥΟΥΟΥΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΟΥΥ.... να χαιρεστε τον γιωργακη σας καμαρι μου γλυκο.....να ειναι παντα γερος και δυνατος!!!!!μη δινεις σημασια καλε....γιατι αναλωνεσαι δε καταλαβαινω.....ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ!!!!σε φιλω γλυκα!!!!

Ρανια μου που εισαι μαρη συμπεθερα???????? Αντε να φτιαχτει ο υπολογιστης να μπαινεις να τα λεμε....

Η μικρη ειναι γλυκατζου ε???? Εμενα μαλλον ειναι και τα δυο και του γλυκου και του αλμυρου....τρωει το καταπετασμα...χιχιχιχιχι!!!!!

Καλε ςδιακοπουλες να εχετε....θελω και γωωωωωωω....αλλα δυστυχως δεν προκειται να παμε...θα αρκεστουμε στην θαλασσιτσα μας εδω!!!! Δεν πειραζει υγεια να εχουμε δεν με ενδιαφερει και τιποτε αλλο να πω την αληθεια!!!!!!

Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες!!!! Με το καλο να γινει και το μπιζουδακι σας χριστιανη!!!!!!!

Οσο για το αλλο θεμα δεν αναλωνομαι...πλεον δηλαδη! Απλα περιμενα αλλη συμπεριφορα και ελαβα παρεξηγησεις! Δεν πειραζει...ειλικρινα δεν πειραζει...απλα αρχικα δεν μπορεις να μην στενοχωρηθεις...πλεον το εχω ξεπερασει γιατι τα εχω καλα με τον εαυτο μου που δεν ξεχωρισαμε κανεναν ωστε να εχουν να μας πουν οτι αυτους τους καλεσατε κι εμας οχι...θελαμε να ειχαμε ιση μεταχειρηση σε ολους! Ασε που μαλλον δεν καταλαβαινουν οτι κι εμεις με "πονο" ψυχης καναμε τετοια βαφτιση.Αλλιως την ειχαμε ονειρευτει την βαφτιση του παιδιου μας και δεν ανεχομαι τελικα απο κανεναν να μου την πει....

Φιλακια στο μπιζουδακι μας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις μιλησα με τον αντρα της Ρενας...χθες εγινε η μεταμοσχευση και πηγαν ολα καλα! Δεν μπορεσα να μιλησω μαζι της γιατι ακομα δεν εχει μπει ουτε ο αντρας της στο δωματιο για σημερα...το απογευμα θα την παρω να της μιλησω! Εχω ριξει πολυ κλαμα....αυτα ειναι τα δυσκολα της ζωης! Και μετα αλλοι ασχολουνται με ανουσια πραγματα....δεν εχουμε καταλαβει μαλλον τι σημαινει να μην εχεις καλη υγεια, δεν εχουμε νιωσει πως ειναι να ζεις και να μην ζεις ταυτοχρονα και ουτε ξερουμε πως ειναι να μην μπορεις να ζησεις οπως θελεις λογω προβληματων υγειας! Να ειναι σιδερενια και να τελειωσουν τα προβληματα της εδω...και ο πατερας της να ειναι σιδερενιος εννοειται! Εκανε κατι που ειναι ανεκτιμητης αξιας! Να τους εχει καλα ο Θεος και να σταματησουν τα βασανα τους γιατι το αξιζουν πραγματικα!

Και μιλωντας λοιπον με τον αντρα της για την Ρενα, θυμηθηκε να μου πει και τις ευχες για την βαφτιση μας! Ο ανθρωπος ειναι μεσα στην τρελα και την αγωνια για την γυναικα του κι ομως δεν ξεχασε να μου ευχηθει....

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με τον αντρα της Ρενας...χθες εγινε η μεταμοσχευση και πηγαν ολα καλα! Δεν μπορεσα να μιλησω μαζι της γιατι ακομα δεν εχει μπει ουτε ο αντρας της στο δωματιο για σημερα...το απογευμα θα την παρω να της μιλησω! Εχω ριξει πολυ κλαμα....αυτα ειναι τα δυσκολα της ζωης! Και μετα αλλοι ασχολουνται με ανουσια πραγματα....δεν εχουμε καταλαβει μαλλον τι σημαινει να μην εχεις καλη υγεια, δεν εχουμε νιωσει πως ειναι να ζεις και να μην ζεις ταυτοχρονα και ουτε ξερουμε πως ειναι να μην μπορεις να ζησεις οπως θελεις λογω προβληματων υγειας! Να ειναι σιδερενια και να τελειωσουν τα προβληματα της εδω...και ο πατερας της να ειναι σιδερενιος εννοειται! Εκανε κατι που ειναι ανεκτιμητης αξιας! Να τους εχει καλα ο Θεος και να σταματησουν τα βασανα τους γιατι το αξιζουν πραγματικα!

Και μιλωντας λοιπον με τον αντρα της για την Ρενα, θυμηθηκε να μου πει και τις ευχες για την βαφτιση μας! Ο ανθρωπος ειναι μεσα στην τρελα και την αγωνια για την γυναικα του κι ομως δεν ξεχασε να μου ευχηθει....

να της πεις τα περαστικα μας και οτι την σκεφτομαστε!!

πραγματι ματινα μου αυτα και αν ειναι προβληματα!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

να της πεις τα περαστικα μας και οτι την σκεφτομαστε!!

πραγματι ματινα μου αυτα και αν ειναι προβληματα!!

Θα της τα πω Εφακη μου ευχαριστως! Θα χαρει πολυ!

Και βεβαια αυτα ειναι προβληματα...και τι καθομαστε και ασχολουμαστε με μακακιες δεν μπορω να καταλαβω.....

Το μονο που ευχομαι ειναι να ειναι καλα το Ρενακι μας γιατι εχει πεδευτει πολυ και αν δεν εδινε το οργανο του ο πατερας της θα πεδευοταν για πολλα χρονια ακομα. Να τους εχει καλα ο Θεος και να ορθοποδησουν γιατι τους εχει παει πολυ στραβα ολα αυτα τα χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Θα της τα πω Εφακη μου ευχαριστως! Θα χαρει πολυ!

Και βεβαια αυτα ειναι προβληματα...και τι καθομαστε και ασχολουμαστε με μακακιες δεν μπορω να καταλαβω.....

Το μονο που ευχομαι ειναι να ειναι καλα το Ρενακι μας γιατι εχει πεδευτει πολυ και αν δεν εδινε το οργανο του ο πατερας της θα πεδευοταν για πολλα χρονια ακομα. Να τους εχει καλα ο Θεος και να ορθοποδησουν γιατι τους εχει παει πολυ στραβα ολα αυτα τα χρονια!

ναι εχεις δικιο!!ολα καλα θα πανε γιατι της αξιζει:tongue::tongue::tongue:


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παω να φτιαξω φρουτοκρεμα σον Γιωργο και να του στυψω και χυμο πορτοκαλι να πιει...δεν σας ειπα τρελενεται με τον χυμο πορτοκαλι...πινει 120μλ καθε μερα...παλι καλα γιατι δεν αρεσει συνηθως στα μωρα γιατι πρεπει να ειναι πολυ γλυκα τα πορτοκαλια για να τον πιουν τον χυμο!

Link to comment
Share on other sites

Παω να φτιαξω φρουτοκρεμα σον Γιωργο και να του στυψω και χυμο πορτοκαλι να πιει...δεν σας ειπα τρελενεται με τον χυμο πορτοκαλι...πινει 120μλ καθε μερα...παλι καλα γιατι δεν αρεσει συνηθως στα μωρα γιατι πρεπει να ειναι πολυ γλυκα τα πορτοκαλια για να τον πιουν τον χυμο!

στο καλο ματινα μου!!!μπραβο στο γιωργο σου που πινει το χυμο εμενα μονο το μηλο και το αχλαδι πινει τους ετοιμουσ της hipp!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

στο καλο ματινα μου!!!μπραβο στο γιωργο σου που πινει το χυμο εμενα μονο το μηλο και το αχλαδι πινει τους ετοιμουσ της hipp!!

Φαγαμε ηπιαμε και τον χυμο μας και κοιμηθηκαμε κιολας!

Εχω ακουσει για τους χυμους της hipp οτι ειναι πολυ καλοι...αφου δεν πινει τους φυσικους καλυτερα να πινει εστω αυτους!

Σημερα θα του αγορασω γιαουρτακια και απο αυριο το απογευμα θα δουμε αν θα του αρεσει...αν δω οτι ξυνιζεται και δεν το θελει θα του λιωσω μπανανα μεσα ή καποιο αλλο φρουτο για να γλυκανει! Αυγο δεν του ξεκινησα ακομα...το φοβαμαι λιγακι η αληθεια ειναι λογω καλοκαιριου...ας το φαει αργοτερα δεν θα παθει τιποτα...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φαγαμε ηπιαμε και τον χυμο μας και κοιμηθηκαμε κιολας!

Εχω ακουσει για τους χυμους της hipp οτι ειναι πολυ καλοι...αφου δεν πινει τους φυσικους καλυτερα να πινει εστω αυτους!

Σημερα θα του αγορασω γιαουρτακια και απο αυριο το απογευμα θα δουμε αν θα του αρεσει...αν δω οτι ξυνιζεται και δεν το θελει θα του λιωσω μπανανα μεσα ή καποιο αλλο φρουτο για να γλυκανει! Αυγο δεν του ξεκινησα ακομα...το φοβαμαι λιγακι η αληθεια ειναι λογω καλοκαιριου...ας το φαει αργοτερα δεν θα παθει τιποτα...!!!!

το πορτοκαλι το ξινιζει και δεν το θελει το καρπουζι το πινει αλλα επειδη εχει ζαχαρι δεν το δινω συχνα ετσι μου μενει το μηλο και το αχλαδι!!!

QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

το πορτοκαλι το ξινιζει και δεν το θελει το καρπουζι το πινει αλλα επειδη εχει ζαχαρι δεν το δινω συχνα ετσι μου μενει το μηλο και το αχλαδι!!!

Ναι και γω καρπουζι δεν του εχω βαλει ακομα ουτε στην φρουτοκρεμα...εχει πολυ ζαχαρη! Απλα μου ειπε η παιδιατρος αν δεν τρωει το γιαουρτι εκτος απο μπανανα που της ειπα εγω να του λιωνω, αν θελω να του βαζω λιγο καρπουζοζουμο...τεσπα! Θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...