Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Τεστ ωορρηξίας, lh που δεν κατεβαίνει


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!μήπως μπορει να με βοηθήσει κάποια που ξέρει από τεστ ωορρηξίας;νομίζω πως βρήκα το θετικό,όμως και τις επόμενες μέρες η δεύτερη γραμμή είναι αρκετά έντονη,όχι σαν την γραμμη ελέγχου αλλά δεν θα έπρεπε να σβήνει σιγά σιγά; Επίσης το παράξενο που παρατήρησα αυτό το μήνα είναι πως όλα τα τεστ που έκανα στην αρχή έδειχναν μια πιο έντονη γραμμή κ μετά ήταν πιο αχνά,ακόμη και το θετικό.ενω το θετικό του προηγούμενο μήνα πχ ακόμη κ σήμερα έχει την γραμμή πολύ έντονη,δεν έγινε άχνη. Λέτε να πρόκειται για ορμονική ανισορροπία;είναι φυσιολογικό να μην πέφτει η lh μετα την ωορρηξια;έχουν περασει 3 ημέρες από το θετικό τεστ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

Καλημέρα σε όλες!μήπως μπορει να με βοηθήσει κάποια που ξέρει από τεστ ωορρηξίας;νομίζω πως βρήκα το θετικό,όμως και τις επόμενες μέρες η δεύτερη γραμμή είναι αρκετά έντονη,όχι σαν την γραμμη ελέγχου αλλά δεν θα έπρεπε να σβήνει σιγά σιγά; Επίσης το παράξενο που παρατήρησα αυτό το μήνα είναι πως όλα τα τεστ που έκανα στην αρχή έδειχναν μια πιο έντονη γραμμή κ μετά ήταν πιο αχνά,ακόμη και το θετικό.ενω το θετικό του προηγούμενο μήνα πχ ακόμη κ σήμερα έχει την γραμμή πολύ έντονη,δεν έγινε άχνη. Λέτε να πρόκειται για ορμονική ανισορροπία;είναι φυσιολογικό να μην πέφτει η lh μετα την ωορρηξια;έχουν περασει 3 ημέρες από το θετικό τεστ.

γειαααα!!μηπως εχεις πολυκοιστικες? αν ναι το πιθανοτερο να μην εκανες ωορηξια ή να στο εκαψε το ωαριο η lh . κανονικα στις 2-3 μερες η γραμμη πρεπει να γινει αχνη

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

γειαααα!!μηπως εχεις πολυκοιστικες? αν ναι το πιθανοτερο να μην εκανες ωορηξια ή να στο εκαψε το ωαριο η lh . κανονικα στις 2-3 μερες η γραμμη πρεπει να γινει αχνη

Το θετικό τεστ το είδα την Τρίτη το μεσημέρι.σημερα θα έπρεπε να είναι εντελώς άχνη δηλαδή;είναι πιο άχνη απ' την τρίτη αλλά δεν την λες κ πολύ άχνη. Είχα εικόνα πολυκυστικων από τη μια μεριά αλλά μετά τη γέννα εξαφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Το θετικό τεστ το είδα την Τρίτη το μεσημέρι.σημερα θα έπρεπε να είναι εντελώς άχνη δηλαδή;είναι πιο άχνη απ' την τρίτη αλλά δεν την λες κ πολύ άχνη. Είχα εικόνα πολυκυστικων από τη μια μεριά αλλά μετά τη γέννα εξαφανίστηκε.

πρεπει να ειναι αρκετα πιο αχνη απο την γραμμη ελενχου οπως οταν ξεκινας τα τεστ κ καταλαβαινεις οτι δεν ειναι ακομα η ωορηξια σου.

δεν χρειαζετε να ειναι εντελως αχνη απλα να ειναι ευδιακριτο οτι ειναι αρκετα λιγοτερο απο την γραμμη ελενχου. αν ειναι ακομα προς το μπορντο τοτε ειναι ακομα θετικο

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

πρεπει να ειναι αρκετα πιο αχνη απο την γραμμη ελενχου οπως οταν ξεκινας τα τεστ κ καταλαβαινεις οτι δεν ειναι ακομα η ωορηξια σου.

δεν χρειαζετε να ειναι εντελως αχνη απλα να ειναι ευδιακριτο οτι ειναι αρκετα λιγοτερο απο την γραμμη ελενχου. αν ειναι ακομα προς το μπορντο τοτε ειναι ακομα θετικο

Κατάλαβα.σε ευχαριστώ πολύ!

Να σου στείλω σε εισερχομενο φωτογραφία τα τεστ μου να μου πεις τι βλέπεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...