Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια μου πηρα την χοριακη θετική ήταν ευτυχώς.ειμαι πολυ χαρούμενη.ξεκινησα τις αντιπηκτικες και ότι άλλο μου έδωσε ο γιατρός και Δευτέρα θα ξανά παω για χοριακη

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου πηρα την χοριακη θετική ήταν ευτυχώς.ειμαι πολυ χαρούμενη.ξεκινησα τις αντιπηκτικες και ότι άλλο μου έδωσε ο γιατρός και Δευτέρα θα ξανά παω για χοριακη

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!! Το πρώτο βήμα έγινε πάμε σιγά σιγά για το επόμενο!! Αλήθεια πώς νιώθεις; Το έχεις συνειδητοποιήσει;; Αντιπηκτικες γιατί σου έδωσε;; Συγνώμη αν το έχεις αναφέρει κ δεν το θυμάμαι έχω κ ένα Αλτσχάιμερ η γυναίκα. Τι άλλο σου έδωσε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!! Το πρώτο βήμα έγινε πάμε σιγά σιγά για το επόμενο!! Αλήθεια πώς νιώθεις; Το έχεις συνειδητοποιήσει;; Αντιπηκτικες γιατί σου έδωσε;; Συγνώμη αν το έχεις αναφέρει κ δεν το θυμάμαι έχω κ ένα Αλτσχάιμερ η γυναίκα. Τι άλλο σου έδωσε;

Επειδή είμαι θετική στη θρομβοφιλια, μου έδωσε προγεστερονη και Filicine για την ωρα.αισθανομαι πάρα πολύ χαρούμενη ακόμα δεν το έχω πιστέψει αλλά επιτέλους τα κατάφερα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasiliki2020 είπε:

Επειδή είμαι θετική στη θρομβοφιλια, μου έδωσε προγεστερονη και Filicine για την ωρα.αισθανομαι πάρα πολύ χαρούμενη ακόμα δεν το έχω πιστέψει αλλά επιτέλους τα κατάφερα 

Να το πιστέψεις καλή μου Βασιλική. Και να είσαι πάντα έτσι χαρούμενη και εμείς ακολουθούμε και συμμετέχουμε στην χαρά σου!!

Αντιπηκτικες έκανα κ εγώ στην ετ λόγω παλαιότερης παλινδρόμης δεν είναι τιποτα καλού κακού προμηθεύσου λίγο αλουμινονερο στην περίπτωση που σου προκαλέσει μελανιές στην κοιλίτσα .εκτός αν σου έχει πει να τις κάνεις σε άλλο σημείο.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/11/2021 at 9:17 AM, vasiliki2020 said:

Καλημερα κορίτσια μου πηρα την χοριακη θετική ήταν ευτυχώς.ειμαι πολυ χαρούμενη.ξεκινησα τις αντιπηκτικες και ότι άλλο μου έδωσε ο γιατρός και Δευτέρα θα ξανά παω για χοριακη

Μπραβο κοριτσι! Συγχαρητηρια! Πολυ χαιρομαι! Εισαι το γουρι για να ακολουθησουν και οι υπολοιπες! Μπηκε δυναμικα το φθινοπωρο στην ομαδα!! Τωρα το μονο που θες ειναι θετικη ενεργεια, χαρουμενες σκεψεις και ολα καλα θα πανε! ❤

Ναι συνηθως αυτα δινουν στην αρχη! Προγεστερονη για να ειναι η μητρα ηρεμη και να μην κανει συσπασεις και φιλικο που βοηθαει παρα πολυ στην αναπτυξη του εμβρυου τους πρωτους μηνες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, depifish είπε:

Μπραβο κοριτσι! Συγχαρητηρια! Πολυ χαιρομαι! Εισαι το γουρι για να ακολουθησουν και οι υπολοιπες! Μπηκε δυναμικα το φθινοπωρο στην ομαδα!! Τωρα το μονο που θες ειναι θετικη ενεργεια, χαρουμενες σκεψεις και ολα καλα θα πανε! ❤

Ναι συνηθως αυτα δινουν στην αρχη! Προγεστερονη για να ειναι η μητρα ηρεμη και να μην κανει συσπασεις και φιλικο που βοηθαει παρα πολυ στην αναπτυξη του εμβρυου τους πρωτους μηνες! 

Σε ευχαριστώ πολύ :x μακαρι να έχουμε ευχάριστα νέα από ολες.αυριο παω για χοριακη παλι.εχω πολυ θετική σκέψη ότι όλα θα πάνε καλά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ :x μακαρι να έχουμε ευχάριστα νέα από ολες.αυριο παω για χοριακη παλι.εχω πολυ θετική σκέψη ότι όλα θα πάνε καλά 

Φυσικά και θα πάνε 

Άκου εκεί 

Με το καλοοοοοο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ellidr είπε:

Φυσικά και θα πάνε 

Άκου εκεί 

Με το καλοοοοοο

Ναι το πιστεύω αλλά κοριτσι μιλάμε συνέχεια κοιμάμαι για πολυ νύστα συν της ζαλάδες. Έχει μελάνιασει και η κοιλιά από τις ενεσεις χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Ναι το πιστεύω αλλά κοριτσι μιλάμε συνέχεια κοιμάμαι για πολυ νύστα συν της ζαλάδες. Έχει μελάνιασει και η κοιλιά από τις ενεσεις χαχαχ

Βρε δε πείραζει ν αναπληρώσεις ύπνο 

Χαχα όσο για τις μελανιές είναι οι παράπλευρες απώλειες 

Τι να κάνουμε, χαλάλι

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; 

@vasiliki2020 πήγες τη Δευτέρα; περιμένουμε τα ωραία σου νέα! Υπομονημε τις ζαλάδες και για τις μελανιές μη σκας καθόλου! Αλλά αν σε πονάνε δοκίμασε λίγο αλουμινονερο που ειπε και η Χρύσα. 

@Chrussa1982 - δεν tagαρει, γιατί; - σε τι φάση είσαι; πότε έχεις την εξέταση; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agatte είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; 

@vasiliki2020 πήγες τη Δευτέρα; περιμένουμε τα ωραία σου νέα! Υπομονημε τις ζαλάδες και για τις μελανιές μη σκας καθόλου! Αλλά αν σε πονάνε δοκίμασε λίγο αλουμινονερο που ειπε και η Χρύσα. 

@Chrussa1982 - δεν tagαρει, γιατί; - σε τι φάση είσαι; πότε έχεις την εξέταση; 

 

Καλημερα είχε πέσει η χοριακη οπότε....ακόμα όμως δεν έχω αίμα την τελευταία φορά που ειχα βιοχημική είχα αμέσως αιμορραγία, αυτή τη φορά τίποτα δεν ξερω γιατι 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Καλημερα είχε πέσει η χοριακη οπότε....ακόμα όμως δεν έχω αίμα την τελευταία φορά που ειχα βιοχημική είχα αμέσως αιμορραγία, αυτή τη φορά τίποτα δεν ξερω γιατι 

Όχι ρε γαμωτο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα η μάλλον καλησπέρα κορίτσια μου!!! @vasiliki2020 λυπάμαι πολύ. Ρε γαμωτο κρίμα...τι σου είπε ο γιατρός για την χοριακη;; Μήπως δεν βλέπεις αίμα γιατί τίποτα δεν έχει τελειώσει;; Ίσως λέω και βλακεία δεν ξέρω τι να πω....

@Agatte μου είμαι στο περίμενε. Μου άλλαξε ο γιατρός το ραντεβού για Σάββατο απόγευμα στο Αλεξάνδρα όπου και θα με δει και θα κανονίσω τα της υστεροσκοπησης. Βέβαια πολύ φοβάμαι ότι αν έχει μακρυνή ημερομηνία θα αναγκαστώ να πληρώσω ιδιωτικά να την κάνω. Σε μια βδομάδα έχουμε ραντεβού σε ουρολόγο γιατί τακτοποιώντας την χαρτουρα της εξωσωματικής είδα ότι το σπέρμα που χρησιμοποίησαν για γονιμοποίηση είχε ομαλές μορφές μόνο 2% σε αντίθεση με το σπερμοδιαγραμμα του Μαρτίου που ήταν κομπλέ. Οπότε επειδή αποκλείεται να άλλαξε τόσο πολύ το σπέρμα και δεδομένου ότι παίρναμε τις βιταμίνες μας κάτι παίζει όπως καταλαβαίνεις φίλη μου. 

Οπότε πάλι σε αναμμένα κάρβουνα είμαι και τρωγομαι...εσείς όλα καλα;; Καλή σχολική χρονιά στο παιδάκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα είχε πέσει η χοριακη οπότε....ακόμα όμως δεν έχω αίμα την τελευταία φορά που ειχα βιοχημική είχα αμέσως αιμορραγία, αυτή τη φορά τίποτα δεν ξερω γιατι 

Τι;;;; όχι ρε γαμωτο, όχι! Κοριτσάκι μου, δεν ξέρω τι να πω... Έχετε κάνει όλους τους απαραίτητους ελέγχους, καρυοτυπους και τα σχετικά; λυπάμαι πολύ Βασιλική μου... 

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα η μάλλον καλησπέρα κορίτσια μου!!! @vasiliki2020 λυπάμαι πολύ. Ρε γαμωτο κρίμα...τι σου είπε ο γιατρός για την χοριακη;; Μήπως δεν βλέπεις αίμα γιατί τίποτα δεν έχει τελειώσει;; Ίσως λέω και βλακεία δεν ξέρω τι να πω....

@Agatte μου είμαι στο περίμενε. Μου άλλαξε ο γιατρός το ραντεβού για Σάββατο απόγευμα στο Αλεξάνδρα όπου και θα με δει και θα κανονίσω τα της υστεροσκοπησης. Βέβαια πολύ φοβάμαι ότι αν έχει μακρυνή ημερομηνία θα αναγκαστώ να πληρώσω ιδιωτικά να την κάνω. Σε μια βδομάδα έχουμε ραντεβού σε ουρολόγο γιατί τακτοποιώντας την χαρτουρα της εξωσωματικής είδα ότι το σπέρμα που χρησιμοποίησαν για γονιμοποίηση είχε ομαλές μορφές μόνο 2% σε αντίθεση με το σπερμοδιαγραμμα του Μαρτίου που ήταν κομπλέ. Οπότε επειδή αποκλείεται να άλλαξε τόσο πολύ το σπέρμα και δεδομένου ότι παίρναμε τις βιταμίνες μας κάτι παίζει όπως καταλαβαίνεις φίλη μου. 

Οπότε πάλι σε αναμμένα κάρβουνα είμαι και τρωγομαι...εσείς όλα καλα;; Καλή σχολική χρονιά στο παιδάκι σου!!!

Καλά, για την αλλαγή του ραντεβού, ασχολίαστο. Αυτό με το σπέρμα όμως, τι κουφό είναι ρε συ; πραγματικά περίεργο... τι πιστεύεις πως γίνεται; λογικό να είσαι σε αναμμένα κάρβουνα. 

Καλά είμαστε κι εμείς, δε βαριεσαι... Ο μικρός ξεκίνησε τα πάντα όλα κι εγώ είμαι με μια μόνιμη ημικρανία για να τα προλάβω όλα. Με το θέμα της γονιμότητας, δεν ξέρω τι γινεται, ο γυναικολογος μου με παράτησε, ο ενδοκρινολογος βλακας κι αυτός, απάντηση ουσιαστική δεν οηρα. Γενικά έχω ενα, feeling πως όλοι με θεωρούν τελειωμένη υποθεση, αλλά οκ...το 'χω δεχτεί κι εγώ πια, μόνο που θα προτιμούσα να είχα έστω τις απαντήσεις στο τι φταιει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...