Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Visit a vis είπε:

Για να μην χάνεις χρόνο και κυρίως να μην συσσωρεύεις ασκόπως τόση απογοήτευση, βρείτε έναν εξειδικευμένο γυναικολόγο στην υπογονιμότητα. Βελτίωσε τον οργανισμό σου με διατροφή και βιταμίνες, γυμναστική και με ό,τι σε ηρεμεί ψυχικά...

Έμεινες έγκυος και αυτό είναι σημαντικό! Να ελεγχθεί και ο σύντροφός σου εξονυχιστικά. Εκείνος πόσο είναι;

Υποτίθεται ο γιατρός που πάω είναι πολύ καλός στην υπογονιμότητα.και ο φίλος μου μου έκανε εξετάσεις σπέρματος και βγήκε πολύ καλό.παιρνω κ 2ο μήνα φιλικό οξύ κ φρούτα πολλά ούτε καπνίζω ούτε πίνω τπτ.και κιλά έβαλα.δεν ξέρω τι άλλο να κάνω εσύ έχεις παιδάκια? Ευχαριστώ πολύ που μου απαντησες

πρίν από 11 λεπτά , xrisa38 είπε:

Υποτίθεται ο γιατρός που πάω είναι πολύ καλός στην υπογονιμότητα.και ο φίλος μου μου έκανε εξετάσεις σπέρματος και βγήκε πολύ καλό.παιρνω κ 2ο μήνα φιλικό οξύ κ φρούτα πολλά ούτε καπνίζω ούτε πίνω τπτ.και κιλά έβαλα.δεν ξέρω τι άλλο να κάνω εσύ έχεις παιδάκια? Ευχαριστώ πολύ που μου απαντησες

Σκέφτομαι να πάρω και τεστ ωορρηξίας? Βοηθάει?

πρίν από 13 λεπτά , xrisa38 είπε:

Υποτίθεται ο γιατρός που πάω είναι πολύ καλός στην υπογονιμότητα.και ο φίλος μου μου έκανε εξετάσεις σπέρματος και βγήκε πολύ καλό.παιρνω κ 2ο μήνα φιλικό οξύ κ φρούτα πολλά ούτε καπνίζω ούτε πίνω τπτ.και κιλά έβαλα.δεν ξέρω τι άλλο να κάνω εσύ έχεις παιδάκια? Ευχαριστώ πολύ που μου απαντησες

Σκέφτομαι να πάρω και τεστ ωορρηξίας? Βοηθάει?

Εκείνος είναι 41

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , xrisa38 είπε:

Υποτίθεται ο γιατρός που πάω είναι πολύ καλός στην υπογονιμότητα.και ο φίλος μου μου έκανε εξετάσεις σπέρματος και βγήκε πολύ καλό.παιρνω κ 2ο μήνα φιλικό οξύ κ φρούτα πολλά ούτε καπνίζω ούτε πίνω τπτ.και κιλά έβαλα.δεν ξέρω τι άλλο να κάνω εσύ έχεις παιδάκια? Ευχαριστώ πολύ που μου απαντησες

Προσπαθώ κι εγώ...όχι ένα, αλλά 8 χρόνια! Αλλά επιμένουμε...είσαι σε καλό δρόμο. Μην απελπίζεσαι! Η κλομιφαίνη - την δοκίμασα κι αυτή - δεν μου ταίριαξε. Αλλά μια σπερματέγχυση δεν χάνετε κάτι να τη δοκιμάσετε. Γιατί αν όλες οι εξετάσεις σας είναι καλές, λογικά δεν απαιτείται εξωσωματική. Η αμη σου; Η FSH; Εδώ όλες θα σε βοηθήσουν...καλώς ήρθες στο φόρουμ. Εύχομαι σύντομα να μην έχεις ανάγκη από τις συμβουλές μας...αλλά από άλλες για θηλασμό, κολικούς και τέτοια!!! Χαμογέλαα!!! 

Για την διατροφή τώρα, είναι λίγο διαφορετικό όταν στοχεύεις στην αύξηση της γονιμότητας. Η μεσογειακή διατροφή είναι η βάση, αλλά μπορούν να βοηθήσουν κάποια πράγματα...έτσι τουλάχιστον φαίνεται. Τι να πω κι εγώ...μια εγκυμοσύνη πετύχαμε που κατέληξε άδοξα, αλλά σε εκείνη την προσπάθεια όπως και σε αυτή φροντίζω να παίρνω αντιοξειδωτικές τροφές, όσο γίνεται λιγότερο ζάχαρη και γλουτένη, ενώ καιρό έχω να φάω γαλακτοκομικά. Δεν τα αποζητώ...και έχω διαβάσει πως σε κάποιες γυναίκες εμποδίζουν την εμφύτευση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Visit a vis είπε:

Προσπαθώ κι εγώ...όχι ένα, αλλά 8 χρόνια! Αλλά επιμένουμε...είσαι σε καλό δρόμο. Μην απελπίζεσαι! Η κλομιφαίνη - την δοκίμασα κι αυτή - δεν μου ταίριαξε. Αλλά μια σπερματέγχυση δεν χάνετε κάτι να τη δοκιμάσετε. Γιατί αν όλες οι εξετάσεις σας είναι καλές, λογικά δεν απαιτείται εξωσωματική. Η αμη σου; Η FSH; Εδώ όλες θα σε βοηθήσουν...καλώς ήρθες στο φόρουμ. Εύχομαι σύντομα να μην έχεις ανάγκη από τις συμβουλές μας...αλλά από άλλες για θηλασμό, κολικούς και τέτοια!!! Χαμογέλαα!!! 

Για την διατροφή τώρα, είναι λίγο διαφορετικό όταν στοχεύεις στην αύξηση της γονιμότητας. Η μεσογειακή διατροφή είναι η βάση, αλλά μπορούν να βοηθήσουν κάποια πράγματα...έτσι τουλάχιστον φαίνεται. Τι να πω κι εγώ...μια εγκυμοσύνη πετύχαμε που κατέληξε άδοξα, αλλά σε εκείνη την προσπάθεια όπως και σε αυτή φροντίζω να παίρνω αντιοξειδωτικές τροφές, όσο γίνεται λιγότερο ζάχαρη και γλουτένη, ενώ καιρό έχω να φάω γαλακτοκομικά. Δεν τα αποζητώ...και έχω διαβάσει πως σε κάποιες γυναίκες εμποδίζουν την εμφύτευση. 

Σοβαρά; Να κόψω το γάλα δηλαδή.

Πως είσαι ;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Visit a vis είπε:

Προσπαθώ κι εγώ...όχι ένα, αλλά 8 χρόνια! Αλλά επιμένουμε...είσαι σε καλό δρόμο. Μην απελπίζεσαι! Η κλομιφαίνη - την δοκίμασα κι αυτή - δεν μου ταίριαξε. Αλλά μια σπερματέγχυση δεν χάνετε κάτι να τη δοκιμάσετε. Γιατί αν όλες οι εξετάσεις σας είναι καλές, λογικά δεν απαιτείται εξωσωματική. Η αμη σου; Η FSH; Εδώ όλες θα σε βοηθήσουν...καλώς ήρθες στο φόρουμ. Εύχομαι σύντομα να μην έχεις ανάγκη από τις συμβουλές μας...αλλά από άλλες για θηλασμό, κολικούς και τέτοια!!! Χαμογέλαα!!! 

Για την διατροφή τώρα, είναι λίγο διαφορετικό όταν στοχεύεις στην αύξηση της γονιμότητας. Η μεσογειακή διατροφή είναι η βάση, αλλά μπορούν να βοηθήσουν κάποια πράγματα...έτσι τουλάχιστον φαίνεται. Τι να πω κι εγώ...μια εγκυμοσύνη πετύχαμε που κατέληξε άδοξα, αλλά σε εκείνη την προσπάθεια όπως και σε αυτή φροντίζω να παίρνω αντιοξειδωτικές τροφές, όσο γίνεται λιγότερο ζάχαρη και γλουτένη, ενώ καιρό έχω να φάω γαλακτοκομικά. Δεν τα αποζητώ...και έχω διαβάσει πως σε κάποιες γυναίκες εμποδίζουν την εμφύτευση. 

Αλήθεια παίζει τόσο πολύ ρόλο η διατροφή? Εγώ τρώω γαλακτοκομικά απλά αποφεύγω τα αλλαντικά. Η αλήθεια είναι ότι η ΑΜΗ ήταν λίγο χαμηλή στο 8 αλλά έχει 1 χρόνο που την έκανα.τωρα μπορεί να ανέβηκε.περυσι είχα πάει σε μια διατροφολόγο μου είχε δώσει διατροφή πολύ πρωτεινη μου είχε αλλά δεν μου απαγόρευσε τα γαλακτοκομικά μου είχε πει ότι πρέπει να πάω τουλάχιστον 52 κιλά θελω ακόμη κάνα 2-3 δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο κ αυτό και το έχασα.γλυκα όμως τρώω μπορώ να πω.και εσύ κουράγιο σου εύχομαι και 2 σε λίγο καιρό να έχουμε ευχάριστα νέα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xrisa38 said:

Καλημέρα κορίτσια είμαι και εγώ καινούργια στο φόρουμ και θέλω την βοήθεια σας . είμαι 38 χρόνων και προσπαθώ με τον φίλο μου πάνω από χρόνο για παιδάκι.εχω κάνει ότι εξετάσεις υπήρχαν δεν μου έβρισκαν τίποτα μόνο κάτι στον καρυότυπο μου είχε πει ο γιατρός αλλά δεν είναι πολύ σοβαρό.καταληξαμε στο ότι δεν κάνω ωορρηξία γιατί για πολλά χρόνια δεν είχα περίοδο χωρίς φάρμακα λοδω διατροφικών διαταραχών, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.τεσπ μου είπε να πάρω κλομιφενι και μετά ένεση με otrivelle. Την πρώτη φορά ξεκίνησα τον Αύγουστο είχα 24 περίοδο μετά πήγε πολύ καλά έμεινα έγκυος αλλά τελικά μετά από 5 μέρες μου ήρθε αιμορραγία κ το έχασα βιοχημική λέει ο γιατρός.μετα από 5 μέρες μου ήρθε περίοδος χάρηκα πολύ πάμε για 2 προσπάθεια.δηλ 30/9-3/10 είχα περίοδο ξεκινάμε σχεδόν καθημερινά επαφές πάω στο γιατρό 11/10 μου λέει πολύ καλά είχε ένα ωοθυλάκιο 2 εκ έτοιμο να σκάσει κάνω το ίδιο βράδυ otrivelle τις 2 επόμενες είχαμε επαφές και μετά όχι κάθε μέρα αλλα ανά 3 μέρες.στις 24 του μήνα πολύ νωρίς γενικά 25 μέρα του κύκλου μου ήρθε ροζ τρόμαξα λέω Μπορεί να είναι εγκυμοσύνη έτσι ήταν κ την άλλη φορά πάω χθες να κάνω χοριακη αρνητική 3.κλαμα κ απογοήτευση.μου λέει ο γιατρός να κάνω τώρα σπερματεγγυση να ξανά πάρω κλομιφενι κ μετά σπερματεγγυση.τι να κάνω ρε κορίτσια? Κανέναν καλό γιατρό Θεσσαλονίκη θέλω κ 2 γνώμη.εγω πιστεύω ότι άργησα να κάνω την εννεση γιατί μου είχε πει ότι μπορεί να είχε γίνει κ η ωορρηξία γιατί η κοιλιά μου ήταν γεμάτη υγρό.βοηθηστε με είμαι απογοητευμένη.συγγνωμη αν σας κούρασα.ευχαριστω πολύ για το χρόνο σας

 

Θα συμφωνησω με την @Visit a vis

εγω εχω ηδη παιδια αλλα λογω αποβολης τον μαιο μου εδωσε ασπιρινη ο γιατρος να πινω γιατι ειχα και μια αποβολη το 2012 αναμεσα στα παιδια μου.. επισης παιρνω φιλλικο οξυ απο τον περασμενο φεβρουαριο και βιταμινες που βοηθανε στην γονιμοτητα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Nandia83- είπε:

Θα συμφωνησω με την @Visit a vis

εγω εχω ηδη παιδια αλλα λογω αποβολης τον μαιο μου εδωσε ασπιρινη ο γιατρος να πινω γιατι ειχα και μια αποβολη το 2012 αναμεσα στα παιδια μου.. επισης παιρνω φιλλικο οξυ απο τον περασμενο φεβρουαριο και βιταμινες που βοηθανε στην γονιμοτητα

Τις βιταμίνες σας τις έδωσε ο γιατρός? Εγώ μόνο φιλικό παίρνω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Σοβαρά; Να κόψω το γάλα δηλαδή.

Πως είσαι ;

Ξέρεις, τα φάρμακα, αλλά τα έχω φαίνεται συνηθίσει και δεν με επηρεάζουν τόσοοο...πότε τραβήγματα, πότε πονάκια, πότε πονοκέφαλος, πότε δέκατα...το μισό φύλλο οδηγιών των ουτρο!!! :lol:

Δεν το ξέρω με σιγουριά για τα γαλακτοκομικά, απλώς τα επέφευγα και τα αποφεύγω και τώρα...Η Τροία έχει στείλει έναν οδηγό διατροφής που το αναφέρει κι αυτό, αλλά για κάποιες γυναίκες...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, xrisa38 said:

Τις βιταμίνες σας τις έδωσε ο γιατρός? Εγώ μόνο φιλικό παίρνω

Ναι φυσικα.. προλαβα να τις πιω μερικες μερες και στην προηγουμενη μου εγκυμοσυνη και τις αρχισα ξανα αυτο το μηνα.. επισης αυτο το μηνα ειδαμε ωορρηξια γιατι ετυχε να παω την μερα της ωορρηξιας και ειδαμε οτι ειχα ωορρηξια και μας ειπε να κανουμε το βραδυ και την επομενη μερα.. τωρα περιμενω να δω τι θα γινει.. νοιωθω οτι θα ερθει η ακατανομαστη

51 minutes ago, xrisa38 said:

Αλήθεια παίζει τόσο πολύ ρόλο η διατροφή? Εγώ τρώω γαλακτοκομικά απλά αποφεύγω τα αλλαντικά. Η αλήθεια είναι ότι η ΑΜΗ ήταν λίγο χαμηλή στο 8 αλλά έχει 1 χρόνο που την έκανα.τωρα μπορεί να ανέβηκε.περυσι είχα πάει σε μια διατροφολόγο μου είχε δώσει διατροφή πολύ πρωτεινη μου είχε αλλά δεν μου απαγόρευσε τα γαλακτοκομικά μου είχε πει ότι πρέπει να πάω τουλάχιστον 52 κιλά θελω ακόμη κάνα 2-3 δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο κ αυτό και το έχασα.γλυκα όμως τρώω μπορώ να πω.και εσύ κουράγιο σου εύχομαι και 2 σε λίγο καιρό να έχουμε ευχάριστα νέα

εγω γενικα τρωω σωστα εκ φυσεως γιατι δεν μου αρεσουν τα λιπη τα γλυκα  και τα τηγανητα.. γαλα παντα επινα.. τωρα οσο αφορα τα κιλα να σου πω την δικη μου εμπειρια.. 1η εγκυμοσυνη 56 κιλα ...ειχα βαλει ενα πριν μεινω εγκυος και δεν προλαβα να το χασω.. ολα καλα γεννησα τον μεγαλο μου.. 2η εγκυμοσυνη 53 κιλα το εχασα ομως... 3η εγκυμοσυνη παλι 56 κιλα γεννησα τον 2ον μου γιο.. 4η εγκυμοσυνη 54 κιλα το εχασα.. τωρα εχω παει 58 κιλα.. μεσα σε μια βδομαδα εβαλα 1 κιλο χωρις να αλλαξω κατι στην διατροφη μου και δεν πεφτει με τπτ.. αναμενω την παρασκευη να αδιαθετησω αν και δεν θελω να ερθει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Visit a vis είπε:

Ξέρεις, τα φάρμακα, αλλά τα έχω φαίνεται συνηθίσει και δεν με επηρεάζουν τόσοοο...πότε τραβήγματα, πότε πονάκια, πότε πονοκέφαλος, πότε δέκατα...το μισό φύλλο οδηγιών των ουτρο!!! :lol:

Δεν το ξέρω με σιγουριά για τα γαλακτοκομικά, απλώς τα επέφευγα και τα αποφεύγω και τώρα...Η Τροία έχει στείλει έναν οδηγό διατροφής που το αναφέρει κι αυτό, αλλά για κάποιες γυναίκες...

Τον έχω δει τον οδηγό διατροφής ναι αλλά διάβασα πριν λίγο στο Ίντερνετ ότι κάνουν καλό τα γαλακτοκομικα. Δεν βγαίνει άκρη νομίζω. Και είναι αυτό που έγραψες. Σε κάποιες γυναίκες. Τρέχα γύρευε δηλαδή αν εχεις τύχη διάβαινε αλλιώς ρίχνε κουτουλιές χαχαχαχαχ

  • Χαχα 3

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Nandia83- είπε:

Ναι φυσικα.. προλαβα να τις πιω μερικες μερες και στην προηγουμενη μου εγκυμοσυνη και τις αρχισα ξανα αυτο το μηνα.. επισης αυτο το μηνα ειδαμε ωορρηξια γιατι ετυχε να παω την μερα της ωορρηξιας και ειδαμε οτι ειχα ωορρηξια και μας ειπε να κανουμε το βραδυ και την επομενη μερα.. τωρα περιμενω να δω τι θα γινει.. νοιωθω οτι θα ερθει η ακατανομαστη

εγω γενικα τρωω σωστα εκ φυσεως γιατι δεν μου αρεσουν τα λιπη τα γλυκα  και τα τηγανητα.. γαλα παντα επινα.. τωρα οσο αφορα τα κιλα να σου πω την δικη μου εμπειρια.. 1η εγκυμοσυνη 56 κιλα ...ειχα βαλει ενα πριν μεινω εγκυος και δεν προλαβα να το χασω.. ολα καλα γεννησα τον μεγαλο μου.. 2η εγκυμοσυνη 53 κιλα το εχασα ομως... 3η εγκυμοσυνη παλι 56 κιλα γεννησα τον 2ον μου γιο.. 4η εγκυμοσυνη 54 κιλα το εχασα.. τωρα εχω παει 58 κιλα.. μεσα σε μια βδομαδα εβαλα 1 κιλο χωρις να αλλαξω κατι στην διατροφη μου και δεν πεφτει με τπτ.. αναμενω την παρασκευη να αδιαθετησω αν και δεν θελω να ερθει

Και εγώ την 2η φορά που πήγα είχε δει ένα μεγάλο ωοθυλάκιο 2 εκ μου είπε ήταν έτοιμο να σκάσει, ίσως λέει έγινε και η ωορρηξία γιατί η κοιλιά μου ήταν γεμάτη υγρό.το ίδιο βράδυ έκανα την ένεση.ημουν σίγουρη γιατί είχα κ αρκετά συμπτώματα τελικά προχθές είδα κάτι ροζ κ νόμιζα ήταν εγκυμοσύνη έκανα χοριακη 3 τελικά χθες μου ήρθε κανονικά περίοδος.πληρη απογοήτευση.ποσο ύψος έχεις και είσαι 54 κιλά? Μια χαρά είσαι με2 παιδιά.εγω αυτές τις μέρες πεινούσα κ πεινάω συνέχεια κ λέω έγκυος θα είμαι αν αλλά τπτ.λεω την άλλη φορά τώρα παρήγγειλα κ τεστ ωορρηξίας.εχεις δοκιμάσει ποτέ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 minutes ago, xrisa38 said:

Και εγώ την 2η φορά που πήγα είχε δει ένα μεγάλο ωοθυλάκιο 2 εκ μου είπε ήταν έτοιμο να σκάσει, ίσως λέει έγινε και η ωορρηξία γιατί η κοιλιά μου ήταν γεμάτη υγρό.το ίδιο βράδυ έκανα την ένεση.ημουν σίγουρη γιατί είχα κ αρκετά συμπτώματα τελικά προχθές είδα κάτι ροζ κ νόμιζα ήταν εγκυμοσύνη έκανα χοριακη 3 τελικά χθες μου ήρθε κανονικά περίοδος.πληρη απογοήτευση.ποσο ύψος έχεις και είσαι 54 κιλά? Μια χαρά είσαι με2 παιδιά.εγω αυτές τις μέρες πεινούσα κ πεινάω συνέχεια κ λέω έγκυος θα είμαι αν αλλά τπτ.λεω την άλλη φορά τώρα παρήγγειλα κ τεστ ωορρηξίας.εχεις δοκιμάσει ποτέ?

Ειμαι 1.59 υψος.. τωρα ειμαι 58.. το 1 κιλο το εβαλα εδω και μια βδομαδα και δεν λεει να φυγει.. δεν δοκιμασα ποτε τεστ ωορρηξιας γιατι παντα την καταλαμβαινω.. στον 1ον μου εκανα την μερα της ωορρηξιας και εμεινα εγκυος στο 2ο που εχασα παλι ειδα ωορρηξια στον υπερηχο και εμεινα και τωρα θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nandia83- είπε:

Ειμαι 1.59 υψος.. τωρα ειμαι 58.. το 1 κιλο το εβαλα εδω και μια βδομαδα και δεν λεει να φυγει.. δεν δοκιμασα ποτε τεστ ωορρηξιας γιατι παντα την καταλαμβαινω.. στον 1ον μου εκανα την μερα της ωορρηξιας και εμεινα εγκυος στο 2ο που εχασα παλι ειδα ωορρηξια στον υπερηχο και εμεινα και τωρα θα δειξει

Εσύ τουλάχιστον έχεις και παιδάκια να σου ζήσουν...εγώ έχω απογοητευτεί εντάξει δεν προσπαθούμε και καιρό 1 χρόνο και κάτι.επιασα τουλάχιστον με την πρώτη προσπάθεια αλλά δεν μπόρεσα να το κρατήσω κ έπεσα περισσότερο γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει μήπως κ δεν μπορώ να τα κρατήσω δεν ξέρω.ευτυχως ο φίλος μου είναι πιο αισιόδοξος κ με στηρίζει πολύ γιατί κ ηλικιακά δεν είμαι μικρή.αφου σκέφτηκα να τα παρατήσω κ αν είναι να έρθει θα έρθει.αλλα παίρνω κουράγιο κ από εσάς εδώ που υπάρχουν κορίτσια που προσπαθούν πολλά χρόνια κ όμως επιμένουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Τον έχω δει τον οδηγό διατροφής ναι αλλά διάβασα πριν λίγο στο Ίντερνετ ότι κάνουν καλό τα γαλακτοκομικα. Δεν βγαίνει άκρη νομίζω. Και είναι αυτό που έγραψες. Σε κάποιες γυναίκες. Τρέχα γύρευε δηλαδή αν εχεις τύχη διάβαινε αλλιώς ρίχνε κουτουλιές χαχαχαχαχ

Αυτό να λέγεται!!! Άκρη δε βγάζεις!! Η Τσεκούρα μου είχε πει μακριά από αγελαδινό. Ό,τι έχει υποστεί ζύμωση το θέλουμε για βελτίωση των ωαρίων.

Παίζει ρόλο η διατροφή οκ. Αλλά δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς τι κάνει σε εσένα. Χρειάζεται παρατήρηση ετών! Μακάρι να υπήρχε ένας σαφής οδηγός… για την καθεμία είναι ίσως αυτό που την κάνει να νιώθει καλά, με ενέργεια και ευελιξία! Χωρίς στομαχική ή εντερική δυσφορία!! Αλλά όταν αποζητώ να βυθιστώ στη σοκολάταα, ε ναι, θα παραδοθώ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Visit a vis είπε:

Αυτό να λέγεται!!! Άκρη δε βγάζεις!! Η Τσεκούρα μου είχε πει μακριά από αγελαδινό. Ό,τι έχει υποστεί ζύμωση το θέλουμε για βελτίωση των ωαρίων.

Παίζει ρόλο η διατροφή οκ. Αλλά δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς τι κάνει σε εσένα. Χρειάζεται παρατήρηση ετών! Μακάρι να υπήρχε ένας σαφής οδηγός… για την καθεμία είναι ίσως αυτό που την κάνει να νιώθει καλά, με ενέργεια και ευελιξία! Χωρίς στομαχική ή εντερική δυσφορία!! Αλλά όταν αποζητώ να βυθιστώ στη σοκολάταα, ε ναι, θα παραδοθώ!!!

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως πως υπάρχουν κάποια κορίτσια που ούτε ακολουθούν κάποια διατροφή ούτε τπτ και τρώνε junk food και ένα σωρό επεξεργασμένα και όμως μένουν έγκυες αμέσως.Δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτό.δεν είναι αδικία?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, xrisa38 said:

Εσύ τουλάχιστον έχεις και παιδάκια να σου ζήσουν...εγώ έχω απογοητευτεί εντάξει δεν προσπαθούμε και καιρό 1 χρόνο και κάτι.επιασα τουλάχιστον με την πρώτη προσπάθεια αλλά δεν μπόρεσα να το κρατήσω κ έπεσα περισσότερο γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει μήπως κ δεν μπορώ να τα κρατήσω δεν ξέρω.ευτυχως ο φίλος μου είναι πιο αισιόδοξος κ με στηρίζει πολύ γιατί κ ηλικιακά δεν είμαι μικρή.αφου σκέφτηκα να τα παρατήσω κ αν είναι να έρθει θα έρθει.αλλα παίρνω κουράγιο κ από εσάς εδώ που υπάρχουν κορίτσια που προσπαθούν πολλά χρόνια κ όμως επιμένουν.

απο την στιγμη που εμεινες μια φορα θα ξαναμεινεις.. η ηλικια παιζει ρολο ναι αλλα ειμαστε μικρες ακομα.. μπορεις να κανεις ορμονικες εξετασεις να δεις ποσο γονιμη εισαι και μεχρι ποτε.. αν τελικα αδιαθετησω θα κανω εγω.. μου ειπε ο γιατρος απο περιεργεια κανε να δουμε που βρισκεσαι.. θα σου πω και αυτο που λενε ολοι αλλα εγω δεν μπορω να το εφαρμοσω.. χαλαρωσε και μην το σκεφτεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...