Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

On 28/6/2021 at 9:09 ΜΜ, Flolipop είπε:

Γεια σου @Agatte μου! Χαίρομαι που είσαι καλά. Καλή επιτυχία στις ορμονολογικές σου . Να περνάτε όμορφα το καλοκαίρι σας! Να ξεκουραστείτε και να έρθει και το σποράκι σας με το καλο. Εγώ ετοιμάζομαι για την β επιπέδου την άλλη εβδομάδα.

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου κι εσύ με το καλό να κάνεις την Β' επιπέδου και να δεις το αντράκι σου, γερό και δυνατό! Έχεις ξαναπεράσει εγκυμοσύνη ντάλα καλοκαίρι; θα σου ευχηθώ καλό κουράγιο, δροσερά ντουζάκια, υγρά αρκετά και ξεκούραση. 

On 28/6/2021 at 11:56 ΜΜ, TATAKI είπε:

Φιλενάδα εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα και να ηρεμήσεις. Να χαρούμε το καλοκαίρι, να χαλαρώσουμε και να έρθει το ποθούμενο για όλες μας. 

Ολα καλά θα πάνε Φωτεινούλα με το μωράκι σου. Ευχομαι να ηρεμήσεις και εσύ και να το χαρείς. Πέρασε ο καιρός, σε λίγο έρχεται στην αγκαλιά σου. Αλήθεια τι είναι το μωράκι σου; αγοράκι ή κοριτσάκι;

Εγώ φοβάμαι και το ταμπόν όποτε χρειάστηκε να βάλω, μην χαθεί πουθενά. Επομένως δεν θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω. Ασε που μετά κάθομαι σαν μούμια που να κάνω τέτοια...δύσκολο μου φαίνεται

Ευχαριστώ φιλενάδα! Έκλεισα και με ενδοκρινολογο αλλά είναι σε ενα μήνα από τώρα. Η γραμματέας του μου είπε πως θα μου πάρει κι αυτός αίμα, οπότε θα διπλοτσεκαριστω. 

Θέλω διακοπές ρε κορίτσια. Νιώθω πως τρέχω όλη μέρα και δεν έχω και κανένα αποτέλεσμα. Μόνο τρέχω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να απολαμβανετε το καλοκαιρι οσο μπορειτε! Αν και αυτη η ζεστη δεν πολυβοηθαει, αλλα χαρειτε τον ηλιο, χαλαρωστε, πατε βολτουλες και με το καλο ολες ευχομαι να καταφερετε τον πολυποθητο στοχο! Αισιοδοξια, θετικη σκεψη και πεισμα! 

Η αληθεια ειναι οτι ολοι εχουμε αναγκη απο διακοπες! Με ολη αυτη τη κορονοκατασταση εναμιση χρονο τωρα, εχουμε αποδιοργανωθει! Εμεις καθε χρονο με τον αντρα μου εδω και 7-8 χρονια, μαζευαμε λεφτα και πηγαιναμε μια βδομαδα καπου στο εξωτερικο. Ολο το χρονο περιμενα πως και πως αυτο το ταξιδι! Περισυ λογω covid δεν πηγαμε πουθενα, και φετος παλι δεν προβλεπεται... Ουτε καν ενα διημερακι καπου κοντα γιατι δουλευουμε και οι δυο φουλ! Αλλα χρειαζεται να κανουμε διαλλειματα να ξερουτινιαζουμε! Εγω που ειμαι και ανθρωπος που βαριεμαι ευκολα, εχω πολυ αναγκη την αλλαγη σκηνικου που και που! Ευχομαι οσες τα καταφερε φετος για διακοπουλες να περασετε υπεροχα!!! Μακρυα απο αγχη, μετρησεις ημερων και θερμοκρασιων, ραβδακια ωορηξιας και ολες αυτες τις καθορισμενες ανησυχιες που ερχονται καθε μηνα! Μονο θετικα ραβδακια εγκυμοσυνης ευχομαι!  

Σας φιλω ολες! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα και καλό καλοκαιράκι σε όλες μας κορίτσια!!! Διακοπές ..τι υπέροχη λέξη!!! Φέτος θα πάμε επιτέλους κ εμείς μια βδομάδα λίγο να ξεσκασουμε να ανανεώθουμε και να ετοιμαστουμε για τον χειμώνα και την επόμενη προσπάθεια. Αργουν βέβαια οι διακοπές αλλά αν έχεις κάτι να περιμένεις είναι αλλιώς..η ζέστη δεν παλεύεται καθόλου αγκαλιά με τον κλιματισμό είμαστε  

Κορίτσια ελπίζω αυτό το καλοκαίρι να είναι ορόσημο για όλες μας. Χωρίς άγχος χωρίς στεναχώρια χωρίς εξετάσεις όλα να έρθουν μαγικά και γλυκά ..Ότι λείπει σε κάθε μία σας ελπίζω να το βρείτε. Ψυχική ηρεμία χρειαζόμαστε και πολλές αγκαλίτσες. Και πολλά παγωτά μπάνια και ξάπλα!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιατι κάνετε; καλή εβδομάδα να έχουμε και όσες ειναινα πάτε διακοπες, να περάσετε τέλεια. Ξεκούραση, χαλάρωση και ξενοιασιά χρειαζόμαστε όλες... 

Λοιπόν, τα νέα μου εν τάχει έτσι για να γκρινιαξω μπας και ηρεμήσω. Έκανα τις ορμονολογικες μου 2η προς 3η μέρα και νομίζω πως μάλλον μπαίνω στην κλιμακτήριο συμφωναμε αυταπου βρήκα ονλαιν. Οποία ξέρει, ας με διαφωτισει. 

FSH 8.41 mIU/ml

LH 2.92 mIU/ml

E2 110.89 pg/ml

PRL 21.8 ng/ml

TSH 1.468 μlU/ml

Ατα ύψη η οιστραδιολη και το διαδίκτυο λέει πως η υψηλή τιμή της, δίνει ψευδως χαμηλή την FSH. 26/7 έχω ενδοκρινολογο κι ως τότε θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Πέρυσι η οιστραδιολημου ήταν στο 49. ΑΜΗ δεν έκανα, αν μου πει ο γυναικολογος, θα κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Κοριτσιατι κάνετε; καλή εβδομάδα να έχουμε και όσες ειναινα πάτε διακοπες, να περάσετε τέλεια. Ξεκούραση, χαλάρωση και ξενοιασιά χρειαζόμαστε όλες... 

Λοιπόν, τα νέα μου εν τάχει έτσι για να γκρινιαξω μπας και ηρεμήσω. Έκανα τις ορμονολογικες μου 2η προς 3η μέρα και νομίζω πως μάλλον μπαίνω στην κλιμακτήριο συμφωναμε αυταπου βρήκα ονλαιν. Οποία ξέρει, ας με διαφωτισει. 

FSH 8.41 mIU/ml

LH 2.92 mIU/ml

E2 110.89 pg/ml

PRL 21.8 ng/ml

TSH 1.468 μlU/ml

Ατα ύψη η οιστραδιολη και το διαδίκτυο λέει πως η υψηλή τιμή της, δίνει ψευδως χαμηλή την FSH. 26/7 έχω ενδοκρινολογο κι ως τότε θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Πέρυσι η οιστραδιολημου ήταν στο 49. ΑΜΗ δεν έκανα, αν μου πει ο γυναικολογος, θα κάνω. 

Υπαρχει πιθανοτητα οντως η υψηλη τιμη της Ε2 να δινει ψευδως χαμηλη fsh αλλα υπαρχει πιθανοτητα να εχεις κυστη, κυστικο ωοθυλακιο απο προηγουμενο κυκλο.Σιγουρα δεν υποδηλωνουν εμμηνοπαυση.Καλη συνεχεια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/7/2021 at 11:55 ΜΜ, anoulious είπε:

Υπαρχει πιθανοτητα οντως η υψηλη τιμη της Ε2 να δινει ψευδως χαμηλη fsh αλλα υπαρχει πιθανοτητα να εχεις κυστη, κυστικο ωοθυλακιο απο προηγουμενο κυκλο.Σιγουρα δεν υποδηλωνουν εμμηνοπαυση.Καλη συνεχεια

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Μακάρι να είναι απλά ενας ακόμα κακός κύκλος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2021 at 4:05 PM, Agatte said:

Κοριτσιατι κάνετε; καλή εβδομάδα να έχουμε και όσες ειναινα πάτε διακοπες, να περάσετε τέλεια. Ξεκούραση, χαλάρωση και ξενοιασιά χρειαζόμαστε όλες... 

Λοιπόν, τα νέα μου εν τάχει έτσι για να γκρινιαξω μπας και ηρεμήσω. Έκανα τις ορμονολογικες μου 2η προς 3η μέρα και νομίζω πως μάλλον μπαίνω στην κλιμακτήριο συμφωναμε αυταπου βρήκα ονλαιν. Οποία ξέρει, ας με διαφωτισει. 

FSH 8.41 mIU/ml

LH 2.92 mIU/ml

E2 110.89 pg/ml

PRL 21.8 ng/ml

TSH 1.468 μlU/ml

Ατα ύψη η οιστραδιολη και το διαδίκτυο λέει πως η υψηλή τιμή της, δίνει ψευδως χαμηλή την FSH. 26/7 έχω ενδοκρινολογο κι ως τότε θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Πέρυσι η οιστραδιολημου ήταν στο 49. ΑΜΗ δεν έκανα, αν μου πει ο γυναικολογος, θα κάνω. 

@Agatte κορίτσι μου εμένα μου φαίνονται μια χαρά οι εξετάσεις, εγώ τι να πω με fsh τον ένα μήνα 11,60 τον άλλο 11,30 

Και η οιστραδιολη αν δεν κάνω λάθος απο 21-251 είναι μέσα στα πλαίσια φυσιολογικών τιμών. 

Με fsh 8,41 δεν μπαίνεις κλιμακτηριο μην φοβάσαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Μακάρι να είναι απλά ενας ακόμα κακός κύκλος. 

Σίγουρα είναι κακος κύκλος κούκλα μου!!! Άκου κλιμακτηριος....τολμώ να πω ότι η fsh σου είναι τέλεια εγώ προσωπικά την ζηλεύω..η δική μου 14 τον έναν μήνα τον άλλον 17 (σοκ)..και ο θυροειδης σου άψογος. Θα δεις θα σου τα πει και ο ενδοκρινολόγος.

Τα δικά μου νέα άντε να γκρινιάξω κ εγώ λίγο..όπως σου έγραψα η fsh ,μου 17..προφανώς οι βιταμίνες τις οποίες περνώ από τον Απρίλιο δεν βοήθησαν την ποιότητα καθόλου. Και έχω σκάσει η αλήθεια είναι. Εν τω μεταξύ με τα πολλά βρήκαμε και σπίτι όπως το θέλουμε (έχει κάποια ελαττωματα μικρα αλλά με καλή διάθεση τα παραβλέπω) και μετακομίζουμε τέλος Σεπτέμβρη. Και πολύ φοβάμαι ότι θα μας πάει πίσω οικονομικά. Με ανάγκασαν και από τη δουλειά να εμβολιαστω έχω πρώτη δόση το Σάββατο. Εκεί να δεις άγχος...και σκέφτομαι αν κάτι γίνει και δεν πετύχω εμφύτευση?? 

Πωπω σεντονακι βγήκε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Bellas είπε:

@Agatte κορίτσι μου εμένα μου φαίνονται μια χαρά οι εξετάσεις, εγώ τι να πω με fsh τον ένα μήνα 11,60 τον άλλο 11,30 

Και η οιστραδιολη αν δεν κάνω λάθος απο 21-251 είναι μέσα στα πλαίσια φυσιολογικών τιμών. 

Με fsh 8,41 δεν μπαίνεις κλιμακτηριο μην φοβάσαι!

Η Ε2 για 2-3 ημερα του κυκλου δεν ειναι φυσιολογικη πχ 200.Οι τιμες αυτες αναφερονται σε ολη την ωοθυλακικη φαση που μεγαλωνοντας ενα ωαριο σε φυσικο κυκλο ανεβαινει και η Ε2..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2021 at 4:05 ΜΜ, Agatte είπε:

Κοριτσιατι κάνετε; καλή εβδομάδα να έχουμε και όσες ειναινα πάτε διακοπες, να περάσετε τέλεια. Ξεκούραση, χαλάρωση και ξενοιασιά χρειαζόμαστε όλες... 

Λοιπόν, τα νέα μου εν τάχει έτσι για να γκρινιαξω μπας και ηρεμήσω. Έκανα τις ορμονολογικες μου 2η προς 3η μέρα και νομίζω πως μάλλον μπαίνω στην κλιμακτήριο συμφωναμε αυταπου βρήκα ονλαιν. Οποία ξέρει, ας με διαφωτισει. 

FSH 8.41 mIU/ml

LH 2.92 mIU/ml

E2 110.89 pg/ml

PRL 21.8 ng/ml

TSH 1.468 μlU/ml

Ατα ύψη η οιστραδιολη και το διαδίκτυο λέει πως η υψηλή τιμή της, δίνει ψευδως χαμηλή την FSH. 26/7 έχω ενδοκρινολογο κι ως τότε θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Πέρυσι η οιστραδιολημου ήταν στο 49. ΑΜΗ δεν έκανα, αν μου πει ο γυναικολογος, θα κάνω. 

Όχι καλέ και εμμηνόπαυση...συμφωνώ με όσα σου είπε η @anoulious.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, anoulious said:

Η Ε2 για 2-3 ημερα του κυκλου δεν ειναι φυσιολογικη πχ 200.Οι τιμες αυτες αναφερονται σε ολη την ωοθυλακικη φαση που μεγαλωνοντας ενα ωαριο σε φυσικο κυκλο ανεβαινει και η Ε2..

Α!Δεν το ήξερα κορίτσι μου, τώρα κατάλαβα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε!

Μου συμβαίνει κάτι περίεργο,  περιμένω περιοδο χθες το βράδυ βλέπω καφέ επομένως λέω κατεβαίνει!Βάζω σέρβιέτα κανονικά και το πρωί που σηκώνομαι τίποτα, καθόλου αίμα! Έχω συμπτωματα περιοδου κανονικά, μέχρι τώρα τίποτα καθόλου αίμα.

Πήρα τεστ να κάνω γατί λέω λες ! Αρνητικο το τεστ :mad:

Και τώρα μου είπε μια φίλη μου ότι παίζει να είναι παρενέργεια από το εμβόλιο πρώτη δόση την έκανα 20 Ιουνίου 

Περίοδος 13 Ιουνίου και περίμενα χθες 9 Ιουλίου 

Τι λέτε εσείς βρε κορίτσια 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bellas είπε:

Κορίτσια τι κάνετε!

Μου συμβαίνει κάτι περίεργο,  περιμένω περιοδο χθες το βράδυ βλέπω καφέ επομένως λέω κατεβαίνει!Βάζω σέρβιέτα κανονικά και το πρωί που σηκώνομαι τίποτα, καθόλου αίμα! Έχω συμπτωματα περιοδου κανονικά, μέχρι τώρα τίποτα καθόλου αίμα.

Πήρα τεστ να κάνω γατί λέω λες ! Αρνητικο το τεστ :mad:

Και τώρα μου είπε μια φίλη μου ότι παίζει να είναι παρενέργεια από το εμβόλιο πρώτη δόση την έκανα 20 Ιουνίου 

Περίοδος 13 Ιουνίου και περίμενα χθες 9 Ιουλίου 

Τι λέτε εσείς βρε κορίτσια 

Εγω εχω για 2 με 3 μέρες καφέ και μετά κατεβαίνει, ίσως να είναι από τη ζέστη, δώσε λίγο χρόνο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bellas είπε:

Κορίτσια τι κάνετε!

Μου συμβαίνει κάτι περίεργο,  περιμένω περιοδο χθες το βράδυ βλέπω καφέ επομένως λέω κατεβαίνει!Βάζω σέρβιέτα κανονικά και το πρωί που σηκώνομαι τίποτα, καθόλου αίμα! Έχω συμπτωματα περιοδου κανονικά, μέχρι τώρα τίποτα καθόλου αίμα.

Πήρα τεστ να κάνω γατί λέω λες ! Αρνητικο το τεστ :mad:

Και τώρα μου είπε μια φίλη μου ότι παίζει να είναι παρενέργεια από το εμβόλιο πρώτη δόση την έκανα 20 Ιουνίου 

Περίοδος 13 Ιουνίου και περίμενα χθες 9 Ιουλίου 

Τι λέτε εσείς βρε κορίτσια 

Γεια σου μπορεί να είναι και από το εμβόλιο εμένα δε μου έτυχε αλλά η γιατρος μου  το ανέφερε σαν παρενέργεια για να μην αγχωθώ μου είπε ότι είχε ασθενεις κοπελες που τους καθυστέρησε να έρθει η περίοδος ή είχαν περισσότερο αιμα ή λιγότερο από αλλες φορες. Ισως να είναι και από τη ζέστη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...