Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

      Υπομονή Κ να μην σκέφτεσε διάφορα . Ο γιατρός σίγουρα θα έχει σκοπό να σε κρατήσει όσο πάει. Όσο σε κρατάνε οι όροι Κ δεν σπάνε τα νερά θα μείνεις εκεί να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε . 

      Το ντομπλερ θα στο κάνουν προφανώς για να δουν τις τροφοδοσίες των αρτηριών  την γήρανση του πλακούντα  Κ την καρδιά του μωρού εάν ζοριζετε . 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα,κορίτσια!! Τι κανετε; Εγω γυρίζω από αυχενική!! Όλα καλά,ευτυχώς!! Εκτός από τον τραχηλο! 2,8 ,κάνω περιδεση το Σάββατο να τελειώνουμε!! Είδαν φύλο αλλά δε μου το είπαν!! Αλλά τώρα έχω περιέργεια!! Θα πάρω τηλ τον γιατρό να τον ρωτήσω και θα το οργανώσω εγώ το πάρτι για τους υπόλοιπους!!

Μπράβο!! Τέλεια!!! Πόσο είσαι??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλημέραάααα πέρα ως περααα

@Aria89με το καλό η εξεταση σου και μην μασας τιποτα ευχομαι να βγει σουπερ η αυχενικη σου... 

Για να σε ηρεμήσω, η δεύτερη αιματολογικά είναι η χοριακη που κατεβαίνει πολύ αργά όταν είναι στο τέλος και η πρώτη αιματολογικά ίσως θα έχει την αντίστοιχη πορεία και να μην επηρεάζεται η εξέταση... Η αυτοί να τα απροσαρμοζουν αναλογα... ότι και να γίνεται ειναινολοκληρη επιστημονική κοινότητα! Στην Γερμανία δεν Είσαι?? Εκεί από όσο γνωρίζω είναι μπορεί να δρουν διαφορετικά Αλλά έχετε καλύτερους γιατρούς και νοσοκομεία, εξού που αν γίνει κάτι σοβαρό στην Ελλάδα για χειρουργεία στο εξωτερικό στέλνουν τα περιστατικά και ιδίως στην Γερμανία!!! Θα μου πεις σε Αλλά τμήματα όχι στην μαιευτική!! Αλλα δεν μπορεί να είναι είναι σε όλα μπροστά και στην μαιευτική πίσω... απλά λειτουργούν διαφορετικά!!! 

Αφού εμπιστεύεσαι τον Θεό προχωρά μπροστά και έχει ο Θεος!! Όλα Θα κυλήσουν τέλεια!!! Μόλις γίνει εξέταση θα σου φύγει το άγχος και θα πάμε στο επόμενο βήμα!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου!!! Να σαι καλα. Εχεις δικιο προχωραμε και βλεπουμε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα,κορίτσια!! Τι κανετε; Εγω γυρίζω από αυχενική!! Όλα καλά,ευτυχώς!! Εκτός από τον τραχηλο! 2,8 ,κάνω περιδεση το Σάββατο να τελειώνουμε!! Είδαν φύλο αλλά δε μου το είπαν!! Αλλά τώρα έχω περιέργεια!! Θα πάρω τηλ τον γιατρό να τον ρωτήσω και θα το οργανώσω εγώ το πάρτι για τους υπόλοιπους!!

Κορίτσι μου μπράβο!!!

Με το καλό!!!

Νομίζω ότι όσον αφορά στον τράχηλο, θα κάνουμε παρέα εμείς οι δυο ..θα σου επιβεβαιώσω αύριο.

Ευτυχώς, περίδεση και έτσι δεν θα έχεις και άγχος...από το να έμενες χωρίς και μετά κλινήρης εντελώς και άγχος και τα γνωστά...

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Μπράβο!! Τέλεια!!! Πόσο είσαι??

 

πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κορίτσι μου μπράβο!!!

Με το καλό!!!

Νομίζω ότι όσον αφορά στον τράχηλο, θα κάνουμε παρέα εμείς οι δυο ..θα σου επιβεβαιώσω αύριο.

Ευτυχώς, περίδεση και έτσι δεν θα έχεις και άγχος...από το να έμενες χωρίς και μετά κλινήρης εντελώς και άγχος και τα γνωστά...

 

Κορίτσια μου,σας ευχαριστώ!! Είμαι 12+3 σήμερα!! Ναι,μου πε επειδή την κάμω νωρίς θα προσέχω μεν αλλά δε θα είμαι και ακίνητη ούτε θα είμαι σπίτι!! Θα οδηγώ πχ αλλά δε υα πάω και Θεσ/νικη,εδω στα πέριξ! Καλά είναι!! Βλέπουμε!!

πρίν από 39 λεπτά , Dimi84 είπε:

Πολυ ωραια να κανεις περιδεση να είσαι ησυχη γιατί δεν στο ειπαν το φυλο? 

Ευχαριστώ πολύ!! Τους είπα να μη μου το πουν γιατί θέλω να κάνω baby reveal partyκαι να μην το ξέρω ούτε εγώ αλλά δεν άντεξα ωρε κορίτσια! Χαχαχα! Τον πηρα τηλ τον γιατρό και μου λέει κορίτσι κατά 70% όμως και με μπέρδεψε περισσότερο! Τι 70% τωρα! Αλλάζει εύκολα αυτό το ποσοστο;; Όχι ότι δε μ αρέσει,έχω κι άλλο 1 κορίτσι,έχω συνηθίσει κι όλα καλά! Εγώ πάρτι θέλω να ετοιμάσω!! Χαχαχα!!! Αλλά απ ο τι φαίνεται θα πάμε από Φεβρουάριο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Polly1 είπε:

 

Κορίτσια μου,σας ευχαριστώ!! Είμαι 12+3 σήμερα!! Ναι,μου πε επειδή την κάμω νωρίς θα προσέχω μεν αλλά δε θα είμαι και ακίνητη ούτε θα είμαι σπίτι!! Θα οδηγώ πχ αλλά δε υα πάω και Θεσ/νικη,εδω στα πέριξ! Καλά είναι!! Βλέπουμε!!

Ευχαριστώ πολύ!! Τους είπα να μη μου το πουν γιατί θέλω να κάνω baby reveal partyκαι να μην το ξέρω ούτε εγώ αλλά δεν άντεξα ωρε κορίτσια! Χαχαχα! Τον πηρα τηλ τον γιατρό και μου λέει κορίτσι κατά 70% όμως και με μπέρδεψε περισσότερο! Τι 70% τωρα! Αλλάζει εύκολα αυτό το ποσοστο;; Όχι ότι δε μ αρέσει,έχω κι άλλο 1 κορίτσι,έχω συνηθίσει κι όλα καλά! Εγώ πάρτι θέλω να ετοιμάσω!! Χαχαχα!!! Αλλά απ ο τι φαίνεται θα πάμε από Φεβρουάριο!

Ναι καλυτερα να είσαι σίγουρη με το παρτυ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εμένα! Και εγώ μόλις γύρισα από γιατρό όλα προχωράνε κανονικά!

Μου έβαλε από τώρα τις εξετάσεις αίματος που θα χρειαστούν για την αυχενική.. Τι να πω ο κάθε γιατρός μάλλον το κάνει αλλιώς... Κ αυχενική στις 28/1!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Polly1 είπε:

 

Κορίτσια μου,σας ευχαριστώ!! Είμαι 12+3 σήμερα!! Ναι,μου πε επειδή την κάμω νωρίς θα προσέχω μεν αλλά δε θα είμαι και ακίνητη ούτε θα είμαι σπίτι!! Θα οδηγώ πχ αλλά δε υα πάω και Θεσ/νικη,εδω στα πέριξ! Καλά είναι!! Βλέπουμε!!

Ευχαριστώ πολύ!! Τους είπα να μη μου το πουν γιατί θέλω να κάνω baby reveal partyκαι να μην το ξέρω ούτε εγώ αλλά δεν άντεξα ωρε κορίτσια! Χαχαχα! Τον πηρα τηλ τον γιατρό και μου λέει κορίτσι κατά 70% όμως και με μπέρδεψε περισσότερο! Τι 70% τωρα! Αλλάζει εύκολα αυτό το ποσοστο;; Όχι ότι δε μ αρέσει,έχω κι άλλο 1 κορίτσι,έχω συνηθίσει κι όλα καλά! Εγώ πάρτι θέλω να ετοιμάσω!! Χαχαχα!!! Αλλά απ ο τι φαίνεται θα πάμε από Φεβρουάριο!

Κορίτσι μου συγχαρητήρια όλα τέλεια!με το καλό κ η περίδεση!μήπως για το πάρτυ πιο πολύ περίμενες έναν υπέρηχο ακόμα!έχει τύχει σε γνωστές μου από κορίτσι τελικά να έχουν αγόρι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Και εγώ μόλις γύρισα από γιατρό όλα προχωράνε κανονικά!

Μου έβαλε από τώρα τις εξετάσεις αίματος που θα χρειαστούν για την αυχενική.. Τι να πω ο κάθε γιατρός μάλλον το κάνει αλλιώς... Κ αυχενική στις 28/1!

Μπράβο σου και σε σένα!! Όλες προχωράμε κανονικά! Τέλεια...Τι εξετάσεις δλδ? Αργά δεν σε έβαλε??

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

Καλημεραααα έχεις συγκεκριμένο γιατρό που σε βλέπει και όταν έρθει η ώρα απλά θα γεννήσεις σε δημόσιο? Η μπορεί να ερθει όπου γεννήσεις και ο γιατρός σου

Εχω συγκεκριμένο γιατρό που με παρακολουθει εξω.

Είναι στρατιωτικός και δουλεύει στο 424 όπου δεν έχουν μαιευτική.

Και η ίδια συνεργάζεται με το Γεννεσις..

Δεν αναλαμβάνει να έρθει σε άλλο δημόσιο.. οπότε συνηθως με σταματαει την παρακολουθηση 36 εβδομάδα και στην 39 εβδομάδα ξεκινάω καρδιοτοκογραφο ανα δύο μέρες σε όποιο νοσοκομείο εφημερευει και σε οποιον γιατρο εφημερευει και αντιστοιχα οταν με πιέσουν οι πόνοι (συνήθως δεν σπάνε τα νερά μου) πάω πάλι σε όποιο εφημερεύει με όποιον εφημερευει!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια όλα τέλεια!με το καλό κ η περίδεση!μήπως για το πάρτυ πιο πολύ περίμενες έναν υπέρηχο ακόμα!έχει τύχει σε γνωστές μου από κορίτσι τελικά να έχουν αγόρι!

Ευχαριστώ πολύ!! Ναι,σίγουρα!! Θα περιμένω!! Μη μου βγει και φιάσκο το πάρτι!! Δε λέει!!χαχα!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Μου κάνει εντύπωση που δεν έκανες την εξέταση για κυστική ίνωση, νομίζω πλέον είναι απαραίτητη. Έχεις κι άλλα παιδάκια; γιατί τότε θα την έχεις κάνει λογικα και δεν χρειάζεται να την ξανακάνεις. 

Ειμαι εγκυος στο 3ο και ούτε η δική μου γιατρός με έβαλε να κάνω Κυστική σε κανένα παιδάκι..  Και στο νοσοκομειο που πήγα σε έναν γιατρό είδε τις εξετάσεις μου και μου είπε κομπλέ δεν χρειαζόμαστε κάτι άλλο.. 

Ποιος ξέρει γτ αλλά δεν είναι η μοναδική το @elenaki30 mas

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια την περίδεση γιατί την κάνετε? είναι επώδυνη?

Γίνεται όταν το μήκος του τραχήλου δεν είναι το σωστό!! Δεν είναι καθόλου επώδυνη,θα βγω μετα από λίγες ώρες και απ ο τι θυμάμαι δεν πονάει καθόλου ούτε μετά!! Βέβαια,είναι επέμβαση κανονική!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημερα,κορίτσια!! Τι κανετε; Εγω γυρίζω από αυχενική!! Όλα καλά,ευτυχώς!! Εκτός από τον τραχηλο! 2,8 ,κάνω περιδεση το Σάββατο να τελειώνουμε!! Είδαν φύλο αλλά δε μου το είπαν!! Αλλά τώρα έχω περιέργεια!! Θα πάρω τηλ τον γιατρό να τον ρωτήσω και θα το οργανώσω εγώ το πάρτι για τους υπόλοιπους!!

 

πρίν από 53 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Και εγώ μόλις γύρισα από γιατρό όλα προχωράνε κανονικά!

Μου έβαλε από τώρα τις εξετάσεις αίματος που θα χρειαστούν για την αυχενική.. Τι να πω ο κάθε γιατρός μάλλον το κάνει αλλιώς... Κ αυχενική στις 28/1!

Απο τωρα να τις κανεις σου έβαλε? Η απλά στις έγραψε από τώρα να μην τρέχεις πάλι συνήθως τις γράφουν νωρίτερα Αλλά τις κανεις οπότε έχεις αυχενικη γτ ο γιατρός σου θα σε δει μετά την Αυχενική πάλι... διευκρίνισε το μην μπερδευτείς σαν την Χρύσα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , enjoy είπε:

Ειμαι εγκυος στο 3ο και ούτε η δική μου γιατρός με έβαλε να κάνω Κυστική σε κανένα παιδάκι..  Και στο νοσοκομειο που πήγα σε έναν γιατρό είδε τις εξετάσεις μου και μου είπε κομπλέ δεν χρειαζόμαστε κάτι άλλο.. 

Ποιος ξέρει γτ αλλά δεν είναι η μοναδική το @elenaki30 mas

Ίσως επειδή είναι σπάνιο να είναι θετικοι και οι 2 γονείς και να νοσησει τελικα και το παιδί!! Από την άλλη είναι μια απλή αιματολογικη με κόστος γύρω στα 50 ευρώ για την κοινή μετάλλαξη και αν μη τι άλλο θα έπρεπε να ενημερώνουν! Παλιά δε γινόταν και επειδή δε γινόταν η εξέταση γεννιούνται παιδιά με κυστική,οπότε τώρα αποτελεί εξέταση ρουτίνας πλέον μαζί με τις υπόλοιπες αιματολογικες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...