Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

      Υπομονή Κ να μην σκέφτεσε διάφορα . Ο γιατρός σίγουρα θα έχει σκοπό να σε κρατήσει όσο πάει. Όσο σε κρατάνε οι όροι Κ δεν σπάνε τα νερά θα μείνεις εκεί να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε . 

      Το ντομπλερ θα στο κάνουν προφανώς για να δουν τις τροφοδοσίες των αρτηριών  την γήρανση του πλακούντα  Κ την καρδιά του μωρού εάν ζοριζετε . 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, Polly1 είπε:

Ναι,κοπέλα μου,μακαρι να ήταν έτσι γιατί μπορεί να είναι απλή η επέμβαση αλλά δεν τη θέλει κανείς!! Το όριο για περιδεση είναι το 2,4 γενικα!Εγώ αν έχω τώρα 2,8 που το μωρο είναι πουπουλο,καταλαβαίνεις τι θα γίνει μετά που θα βαρύνει!! Και το χειρότερο είναι ότι μικραίνει απότομα!! Είναι έγκλημα οι γιατροί να μη μετράνε τραχηλο στην αυχενική!! Είναι και πάλι εξαιρετικά σπάνιο ο τράχηλος να είναι τόσο κοντος από την αρχή,αλλά πραγματι είναι τόσο κρίμα να χαθεί έστω και 1 μωρο στον 5ο επειδή δεν πρόλαβαν να δουν ότι υπάρχει πρόβλημα!! Να ζητάτε ,κορίτσια, πάντα μέτρηση του τραχήλου από την αυχενική και μετα συνέχεια!! 

Και πάλι λέω ότι είναι πολυ σπάνιο να είναι τόσο κοντός! Εγώ το ηξερα πριν την πρώτη εγκυμοσυνη γιατί είχα θέμα με τον τραχηλο κατασκευαστικο ανέκαθεν! Γι αυτό με βλέπετε και χαλαρή!!

 

Εμένα ο γυναικολόγος μου απ' την αυχενική κ μετά τον μετράει σε κάθε υπέρηχο!με το καλό να πας έχεις κ εμπειρία τώρα απ' την πρώτη κυηση 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Γυρίσαμε από αυχενική! Όλα τέλεια με τις μετρήσεις, μια χαρά το μωρουλι μας μεγαλώνει! 
εγω δε συγκράτησα μήκος τραχήλου αλλά θυμάμαι ότι είπε ότι είναι τέλεια η μέτρηση! 
 

@Polly1 συγχαρητήρια για την κορη! 
εμενα και αυτή τη βδομάδα αν καο σταυρωμένα πόδια πάλι αγόρι μου είπαν είχα μια ελπίδα ότι θα αλλάξει!!! Χαχα

αγορομανα λοιπόν θα το ζήσουμε κι αυτό !!.❤️

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Martinaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Γυρίσαμε από αυχενική! Όλα τέλεια με τις μετρήσεις, μια χαρά το μωρουλι μας μεγαλώνει! 
εγω δε συγκράτησα μήκος τραχήλου αλλά θυμάμαι ότι είπε ότι είναι τέλεια η μέτρηση! 
 

@Polly1 συγχαρητήρια για την κορη! 
εμενα και αυτή τη βδομάδα αν καο σταυρωμένα πόδια πάλι αγόρι μου είπαν είχα μια ελπίδα ότι θα αλλάξει!!! Χαχα

αγορομανα λοιπόν θα το ζήσουμε κι αυτό !!.❤️

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό κι ο υπέρηχος!! Εμένα μου παν 70% κορίτσι και να μην το δέσω! Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ανατραπεί το 70% αλλά πολλά έχουν συμβεί απ την άλλη! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 είπε:

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό κι ο υπέρηχος!! Εμένα μου παν 70% κορίτσι και να μην το δέσω! Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ανατραπεί το 70% αλλά πολλά έχουν συμβεί απ την άλλη! 

εμενα μου ειχαν πει κατα 90%κοριτσι στην αυχενικη,κ επαθα σοκ στη β οταν φανηκε οτι ηταν αγορι:shock:

με το καλο κοριτσια!γερα μωρακια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Martinaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Γυρίσαμε από αυχενική! Όλα τέλεια με τις μετρήσεις, μια χαρά το μωρουλι μας μεγαλώνει! 
εγω δε συγκράτησα μήκος τραχήλου αλλά θυμάμαι ότι είπε ότι είναι τέλεια η μέτρηση! 
 

@Polly1 συγχαρητήρια για την κορη! 
εμενα και αυτή τη βδομάδα αν καο σταυρωμένα πόδια πάλι αγόρι μου είπαν είχα μια ελπίδα ότι θα αλλάξει!!! Χαχα

αγορομανα λοιπόν θα το ζήσουμε κι αυτό !!.❤️

Με το καλό κορίτσι μου!!!

Συγχαρητήρια!!!

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια, πώς είστε;

Περί τράχηλου, είναι αυτό που λένε μήκος ενδοτραχήλου; Α ναι, σε μένα έλεγε 36,00mm στην αυχενική.

Ένα νέο σύμπτωμα που έχω να σας αναφέρω, είναι ένας ψιλόπονος κάπως βουβός αν σας βοηθάω, αριστερά και σχετικά ψηλά στην κοιλιά μου από χθες βράδυ. Δεν αυξάνει αλλά είναι σταθερός. Μοιάζει με ενόχληση εντέρου αλλά φτάνουν ως εκεί ψηλά τα έντερα; 
Και επίσης, νοιώθω την κοιλιά μου τέντα - αναρωτιέμαι πώς θα νοιώθω όταν μεγαλώσει πολύ.. Λέτε να εκραγεί;

Συγχαρητήρια για τις αυχενικές!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , VDald είπε:

Γεια σας κορίτσια, πώς είστε;

Περί τράχηλου, είναι αυτό που λένε μήκος ενδοτραχήλου; Α ναι, σε μένα έλεγε 36,00mm στην αυχενική.

Ένα νέο σύμπτωμα που έχω να σας αναφέρω, είναι ένας ψιλόπονος κάπως βουβός αν σας βοηθάω, αριστερά και σχετικά ψηλά στην κοιλιά μου από χθες βράδυ. Δεν αυξάνει αλλά είναι σταθερός. Μοιάζει με ενόχληση εντέρου αλλά φτάνουν ως εκεί ψηλά τα έντερα; 
Και επίσης, νοιώθω την κοιλιά μου τέντα - αναρωτιέμαι πώς θα νοιώθω όταν μεγαλώσει πολύ.. Λέτε να εκραγεί;

Συγχαρητήρια για τις αυχενικές!

Πλέον χαμηλά είναι σκληρή η κοιλιτσα χαμηλά και έχει αρχίσει να φαίνεται αρκετά παντα έκανα μεγάλες κοιλιές και γεματες ευτυχώς ξανά επανέρχονται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , iwanna24 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!!

Συγχαρητήρια!!!

Με το καλό και η δική σου αύριο!!! ❤️

πρίν από 13 λεπτά , Vasso87 είπε:

Κορίτσια άσχετο..αλλά κρέμες για ραγαδες ξεκινήσατε; Οι κοπέλες που έχουν περάσει αυτή τη φάση έχετε τίποτα να μας προτείνετε;

Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα κάθε μέρα bio oil και δεν έκανα ούτε μια ραγάδα! 
Δεν ξέρω αν φταίει το λαδακι ή απλά είναι έτσι το δέρμα μου! 

Για παράδειγμα μια γνωστή μου έβαζε τα πάντα από προϊόντα και τα πιο ακριβα και γέμισε παρόλα αυτά.. οποτε μάλλον έχει να κάνει με την επιδερμίδα της κάθε μιας 
 

Παντως το λαδακι αυτό έχει πολύ ωραία αίσθηση έχω ξεκινήσει και το βάζω από τώρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Martinaa είπε:

Με το καλό και η δική σου αύριο!!! ❤️

Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα κάθε μέρα bio oil και δεν έκανα ούτε μια ραγάδα! 
Δεν ξέρω αν φταίει το λαδακι ή απλά είναι έτσι το δέρμα μου! 

Για παράδειγμα μια γνωστή μου έβαζε τα πάντα από προϊόντα και τα πιο ακριβα και γέμισε παρόλα αυτά.. οποτε μάλλον έχει να κάνει με την επιδερμίδα της κάθε μιας 
 

Παντως το λαδακι αυτό έχει πολύ ωραία αίσθηση έχω ξεκινήσει και το βάζω από τώρα! 

Εγώ χώρις να. Θέλω να σας απογοητευσω θα σας πω αυτό που μου είχε είπε η γυναικολόγος μου ότι αν το. Δέρμα είμαι να. Κάνει ραγάδες θα τις κάνει αυτό που μπορεί να κάνει μια εγκυουλα είναι απλά να ενυδατωνει το δέρμα της. Πολυ καλα είναι τα λαδάκια τα ξηρά. 

πρίν από 26 λεπτά , Vasso87 είπε:

Κορίτσια άσχετο..αλλά κρέμες για ραγαδες ξεκινήσατε; Οι κοπέλες που έχουν περάσει αυτή τη φάση έχετε τίποτα να μας προτείνετε;

Εγώ χώρις να. Θέλω να σας απογοητευσω θα σας πω αυτό που μου είχε είπε η γυναικολόγος μου ότι αν το. Δέρμα είμαι να. Κάνει ραγάδες θα τις κάνει αυτό που μπορεί να κάνει μια εγκυουλα είναι απλά να ενυδατωνει το δέρμα της. Πολυ καλα είναι τα λαδάκια τα ξηρά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Vasso87 είπε:

Κορίτσια άσχετο..αλλά κρέμες για ραγαδες ξεκινήσατε; Οι κοπέλες που έχουν περάσει αυτή τη φάση έχετε τίποτα να μας προτείνετε;

Εγώ είχα αγοράσει λάδι καρύδας κάνει δουλειά δν είναι.λιοσρονκ φυσικό προϊόν!το αυθεντικό λάδι καρύδας είναι άοσμο κ παγώνει!αλλά δν έβαζα τίποτα λόγω βαρεμάρας κ δν έκανα ραγαδες ούτε τώρα θα βάλω!επίσης καλή είναι κ μια κρέμα της frezyderm 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, VDald said:

Γεια σας κορίτσια, πώς είστε;

Περί τράχηλου, είναι αυτό που λένε μήκος ενδοτραχήλου; Α ναι, σε μένα έλεγε 36,00mm στην αυχενική.

Ένα νέο σύμπτωμα που έχω να σας αναφέρω, είναι ένας ψιλόπονος κάπως βουβός αν σας βοηθάω, αριστερά και σχετικά ψηλά στην κοιλιά μου από χθες βράδυ. Δεν αυξάνει αλλά είναι σταθερός. Μοιάζει με ενόχληση εντέρου αλλά φτάνουν ως εκεί ψηλά τα έντερα; 
Και επίσης, νοιώθω την κοιλιά μου τέντα - αναρωτιέμαι πώς θα νοιώθω όταν μεγαλώσει πολύ.. Λέτε να εκραγεί;

Συγχαρητήρια για τις αυχενικές!

Ναι, αμέ, μια χαρά φτάνει ως ψηλά το έντερο. Λογικα αυτό είναι. Κι εγώ σαν μπαλόνι είμαι. 

 

10 minutes ago, enjoy said:

Να μαι και εγω βγήκα θετική τωρα!!  Η γιατρός δεν το σηκώνει!! Για πείτε εμπειρίες!! Για γνωστές έγκυες!! Επηρεάζεται το μωρό τι έχετε ακούσει??

Εννοείς θετική στον covid? Δεν είμαι σίγουρη για το έμβρυο αλλά νομίζω ο πραγματικός κίνδυνος είναι στο τρίτο τρίμηνο σε περίπτωση που νοσησεις εσύ βαριά. Εφόσον είσαι νέα, οι πιθανότητες είναι μαζί σου. Έχεις αλλα υποκείμενα νοσήματα; να ελέγχεις το οξυγόνο σου τακτικά. Εύχομαι να το περάσεις πολύ ήπια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , enjoy είπε:

Να μαι και εγω βγήκα θετική τωρα!!  Η γιατρός δεν το σηκώνει!! Για πείτε εμπειρίες!! Για γνωστές έγκυες!! Επηρεάζεται το μωρό τι έχετε ακούσει??

Πλάκα κάνεις?? Περαστικά κορίτσι μου! Σήμερα άκουγα κιόλας στην Μενεγάκη έναν γιατρό που έλεγε ότι μπορεί να μεταδοθεί και στο έμβρυο μπορεί και όχι! Ελπίζω να είσαι εμβολιασμενη.. έχεις συμπτώματα??

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , enjoy είπε:

Να μαι και εγω βγήκα θετική τωρα!!  Η γιατρός δεν το σηκώνει!! Για πείτε εμπειρίες!! Για γνωστές έγκυες!! Επηρεάζεται το μωρό τι έχετε ακούσει??

Μια χαρά θα πανε ολα μην φοβάσαι καθόλου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...