Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Polly1 είπε:

Γίνεται όταν το μήκος του τραχήλου δεν είναι το σωστό!! Δεν είναι καθόλου επώδυνη,θα βγω μετα από λίγες ώρες και απ ο τι θυμάμαι δεν πονάει καθόλου ούτε μετά!! Βέβαια,είναι επέμβαση κανονική!

Το μωράκι σου να είναι Καλά!!! 2.8 δεν είναι και λίγο πιστεύω με προσοχή θα πάει μέχρι τέλους.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , enjoy είπε:

Το μωράκι σου να είναι Καλά!!! 2.8 δεν είναι και λίγο πιστεύω με προσοχή θα πάει μέχρι τέλους.. 

Δόξα τω Θεω αυτό είναι καλά!! Δυστυχώς το 2,8 για 13η βδομάδα είναι ελάχιστο και δε βγάζει εγκυμοσύνη μέχρι τέλους εκτός και αν οριζοντιωθω στο κρεβάτι μέχρι να γεννήσω, παίρνω 6 μαγνησια και βρίσκομαι σε πλήρη ακινησία και γεμάτη άγχος ως το τέλος!! Οπότε θα κάνω την περιδεση, φυσικά θα συνεχίσω να προσέχω περισσότερο από τη μέση έγκυο και ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@VDald           2/7 αγορι

 @Evaki19       4/7 αγορι

 @Dimi84        1/7 αγορι

 @enjoy           8/7 αγορι

 @iwanna24     

 @marilia35    14/7 

 @Polly1          24/7 κοριτσι

 @Martinaa     27/7 αγορι

 @Emmi@

 @electra2021

 @Μαρία Φ

 @Elenaki30     4/8

 @Xrisaaaaaa   4/8 

 @Aria89         27/7

@Vasso87      10/7 κοριτσι

 @Dream85

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Polly1 είπε:

Γίνεται όταν το μήκος του τραχήλου δεν είναι το σωστό!! Δεν είναι καθόλου επώδυνη,θα βγω μετα από λίγες ώρες και απ ο τι θυμάμαι δεν πονάει καθόλου ούτε μετά!! Βέβαια,είναι επέμβαση κανονική!

Αυτό στην αυχενική φαίνεται?

πρίν από 6 λεπτά , enjoy είπε:

@VDald           2/7 αγορι

 @Evaki19       4/7 αγορι

 @Dimi84        1/7 αγορι

 @enjoy           8/7 αγορι

 @iwanna24     

 @marilia35    14/7 

 @Polly1          24/7 κοριτσι

 @Martinaa     27/7 αγορι

 @Emmi@

 @electra2021

 @Μαρία Φ

 @Elenaki30     4/8

 @Xrisaaaaaa   4/8 

 @Aria89         27/7

@Vasso87      10/7 κοριτσι

 @Dream85

Άρχισαν και τα κοριτσάκια!!! Τέλεια... λέτε οι υπόλοιπες να έχουμε κοριτσάκια?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Polly1 είπε:

Δόξα τω Θεω αυτό είναι καλά!! Δυστυχώς το 2,8 για 13η βδομάδα είναι ελάχιστο και δε βγάζει εγκυμοσύνη μέχρι τέλους εκτός και αν οριζοντιωθω στο κρεβάτι μέχρι να γεννήσω, παίρνω 6 μαγνησια και βρίσκομαι σε πλήρη ακινησία και γεμάτη άγχος ως το τέλος!! Οπότε θα κάνω την περιδεση, φυσικά θα συνεχίσω να προσέχω περισσότερο από τη μέση έγκυο και ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Ναι για να το λες θα ισχυει.. εγω το ειπα απο την αποψη οτι αν το 4 ειναι το μεγιστο που ειπώθηκε... το 2.8 μαθηματικά είναι προς το 4 οπότε είναι θετικο... Δεν είναι πχ 1.8 που ειναι προς το 0.. Και ακούγεται οριακό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , enjoy είπε:

Ναι για να το λες θα ισχυει.. εγω το ειπα απο την αποψη οτι αν το 4 ειναι το μεγιστο που ειπώθηκε... το 2.8 μαθηματικά είναι προς το 4 οπότε είναι θετικο... Δεν είναι πχ 1.8 που ειναι προς το 0.. Και ακούγεται οριακό...

Είναι κακό αγάπη το 2.8...

Σκέψου είναι οριακά κακο στη Β επιπέδου να έχεις τόσο.

Ακόμα και με πλήρη ακινησία, δύσκολα να φτάσεις ΠΗΤ με 2.8.

Στην αυχενική πρέπει να έχουμε 3.8 με 4 τράχηλο.

Και να μην μειωθεί μεχρι και τη Β. 

Καλά, αν αύριο έχω 4 τράχηλο , θα κάνω πάρτι ❤️

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αυτό στην αυχενική φαίνεται?

Από όσο ξέρω το.μηκος του τραχήλου μπορεί να μετρηθεί οποιαδήποτε στιγμή και από το γυναικολόγο σου σε ένα τυπικό υπερυχο δλδ δεν χρειάζεται εμβρυολογος.. απλά συνήθως δεν ασχολούνται άμα δεν έχεις ιστορικό και στο μετράει ο εμβρυολογος στον 2ο μεγάλο υπερυχο!!

Εγω επειδη ακουω τόσα να συμβαίνουν και εγώ στην αυχενική ζήτησα να μου το μετρησουν.. γτ εχω και ενα μωρο 10κιλα... Και δεν μπορώ να αποφεύγω συνέχεια να μην τον σηκώνω και μέτρησα το μηκος να μου φύγει η έγνοια... 

Για αρχή καλό βγήκε το μήκος αλλά το πρόβλημα θα είναι περισσότερο στο 3ο τρίμηνο που το έμβρυο θα είναι βαρύ θα πιέζει προς τα κάτω και όταν σηκώνω το μωρο τότε να μου κάνει ζημιά..  Προς το παρόν δεν μου προκάλεσε θέμα στο 1ο τρίμηνο την γλυτώσαμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , enjoy είπε:

Ναι για να το λες θα ισχυει.. εγω το ειπα απο την αποψη οτι αν το 4 ειναι το μεγιστο που ειπώθηκε... το 2.8 μαθηματικά είναι προς το 4 οπότε είναι θετικο... Δεν είναι πχ 1.8 που ειναι προς το 0.. Και ακούγεται οριακό...

Ναι,κοπέλα μου,μακαρι να ήταν έτσι γιατί μπορεί να είναι απλή η επέμβαση αλλά δεν τη θέλει κανείς!! Το όριο για περιδεση είναι το 2,4 γενικα!Εγώ αν έχω τώρα 2,8 που το μωρο είναι πουπουλο,καταλαβαίνεις τι θα γίνει μετά που θα βαρύνει!! Και το χειρότερο είναι ότι μικραίνει απότομα!! Είναι έγκλημα οι γιατροί να μη μετράνε τραχηλο στην αυχενική!! Είναι και πάλι εξαιρετικά σπάνιο ο τράχηλος να είναι τόσο κοντος από την αρχή,αλλά πραγματι είναι τόσο κρίμα να χαθεί έστω και 1 μωρο στον 5ο επειδή δεν πρόλαβαν να δουν ότι υπάρχει πρόβλημα!! Να ζητάτε ,κορίτσια, πάντα μέτρηση του τραχήλου από την αυχενική και μετα συνέχεια!! 

Και πάλι λέω ότι είναι πολυ σπάνιο να είναι τόσο κοντός! Εγώ το ηξερα πριν την πρώτη εγκυμοσυνη γιατί είχα θέμα με τον τραχηλο κατασκευαστικο ανέκαθεν! Γι αυτό με βλέπετε και χαλαρή!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Είναι κακό αγάπη το 2.8...

Σκέψου είναι οριακά κακο στη Β επιπέδου να έχεις τόσο.

Ακόμα και με πλήρη ακινησία, δύσκολα να φτάσεις ΠΗΤ με 2.8.

Στην αυχενική πρέπει να έχουμε 3.8 με 4 τράχηλο.

Και να μην μειωθεί μεχρι και τη Β. 

Καλά, αν αύριο έχω 4 τράχηλο , θα κάνω πάρτι ❤️

Εγώ 3.2 είχα β επιπέδου και μου είπαν καλή στα 2 παιδιά ήταν χαμηλή δλδ Για β επιπέδου?

Σου εύχομαι να έχει ένα μεγάλο 4ρι να το χαρεί η ψυχή σου... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αυτό στην αυχενική φαίνεται?

Άρχισαν και τα κοριτσάκια!!! Τέλεια... λέτε οι υπόλοιπες να έχουμε κοριτσάκια?

Ναι,από την αυχενική μπορείς να το ζητήσεις να σου κάνουν μέτρηση! Την κάνουν επιτόπου σε δευτερόλεπτα!! Να το ζητήσεις κι ας σου πει ο γιατρός ότι δε χρειάζεται από τόσο νωρις!!Γιατί τα έχουμε ακούσει κι αυτά!!

πρίν από 13 λεπτά , iwanna24 είπε:

Είναι κακό αγάπη το 2.8...

Σκέψου είναι οριακά κακο στη Β επιπέδου να έχεις τόσο.

Ακόμα και με πλήρη ακινησία, δύσκολα να φτάσεις ΠΗΤ με 2.8.

Στην αυχενική πρέπει να έχουμε 3.8 με 4 τράχηλο.

Και να μην μειωθεί μεχρι και τη Β. 

Καλά, αν αύριο έχω 4 τράχηλο , θα κάνω πάρτι ❤️

Εδω θα κάνω εγώ πάρτι με 2,8 δε θα κάνεις εσυ;; χαχαχαχα!! Στο εύχομαι να ξεκινάς από ψηλά όπως και σε όλα τα κορίτσια το εύχομαι!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , enjoy είπε:

 

Απο τωρα να τις κανεις σου έβαλε? Η απλά στις έγραψε από τώρα να μην τρέχεις πάλι συνήθως τις γράφουν νωρίτερα Αλλά τις κανεις οπότε έχεις αυχενικη γτ ο γιατρός σου θα σε δει μετά την Αυχενική πάλι... διευκρίνισε το μην μπερδευτείς σαν την Χρύσα!

Όχι από τώρα τις έκανα για να τις έχει λέει μαζί με την αυχενική!!τον ρώτησα κάνα δυο φορές μην κάνω λάθος κ τις κάνω τζάμπα από τώρα αλλά έτσι μου είπε! 

Δεν θα έρθουν καν σε εμένα τα αποτελέσματα θα πάνε κατευθείαν στον γιατρό! 

Μου έδωσε και κάτι υποθετα για τον εμετό γιατί συνεχίζονται και σήμερα έχω κάνει ήδη 3 φορές... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Polly1 είπε:

Και πάλι λέω ότι είναι πολυ σπάνιο να είναι τόσο κοντός! Εγώ το ηξερα πριν την πρώτη εγκυμοσυνη γιατί είχα θέμα με τον τραχηλο κατασκευαστικο ανέκαθεν! Γι αυτό με βλέπετε και χαλαρή!!

 

Εεεε Αφού υπάρχει λύση όλα καλα... το μωράκι να είναι Καλά... Όλες από κάτι έχουμε άλλες το ανακαλύπτουμε νωριτερα άλλες αργότερα... εγω για συμπαρασταση σ λεω εμενα η μητρα μου εχει θεμα... δεν κανει συσπασεις με τιποτα ουτε στον τοκετό μου την χαρακτήρισε ο γιατρός βαρετή μήτρα..  Που βαριέται να ανταποκριθεί να κάνει συσπάσεις... Στο πρώτο μου παιδί αν δεν έσπρωχνε η μαία να βγει το μωρό θα πηγαίναμε για καισαρική..  Και στο 2ο μου βάλανε ωοτοκινη παίζει ότι απόθεμα είχε το νοσοκομείο σε ορο και υποθετα  αχαχααχ και πάλι 0 εις το πηλίκο... τα ζα τα αργά ρυθμούς χελώνας.... Ποιο ήταν το πρόβλημα ότι δεν έκανε συσπάσεις να φύγει το αίμα μετά την γέννα και συσσωρεύοταν μέσα στην.μητρα και έκανε πήγματα... και αμα.δεν καθαρίσει η μήτρα είναι επικίνδυνο για την υγεία της μητερας... Καλά Αυτό συνεχίστηκε και για τις επόμενες ημέρες.. Μετά τον τοκετό τον 2ο είχα αίμα για 3.μέρες ενώ άλλες έχουν εως και 40 η μήτρα υπολειτουργούσε στο μέγιστο.... μόνο Αφού γινόντουσαν πήγματα έπεφταν στο κατούρημα μιλαμε για υπερμεγέθη (μισο-ενα κιλο σαν συκώτι φαντασου).. Αλλά πλέον τα συνήθισα.. Μια απο τα ιδια... Ε δεν είναι όλα ρόδινα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , enjoy είπε:

Εεεε Αφού υπάρχει λύση όλα καλα... το μωράκι να είναι Καλά... Όλες από κάτι έχουμε άλλες το ανακαλύπτουμε νωριτερα άλλες αργότερα... εγω για συμπαρασταση σ λεω εμενα η μητρα μου εχει θεμα... δεν κανει συσπασεις με τιποτα ουτε στον τοκετό μου την χαρακτήρισε ο γιατρός βαρετή μήτρα..  Που βαριέται να ανταποκριθεί να κάνει συσπάσεις... Στο πρώτο μου παιδί αν δεν έσπρωχνε η μαία να βγει το μωρό θα πηγαίναμε για καισαρική..  Και στο 2ο μου βάλανε ωοτοκινη παίζει ότι απόθεμα είχε το νοσοκομείο σε ορο και υποθετα  αχαχααχ και πάλι 0 εις το πηλίκο... τα ζα τα αργά ρυθμούς χελώνας.... Ποιο ήταν το πρόβλημα ότι δεν έκανε συσπάσεις να φύγει το αίμα μετά την γέννα και συσσωρεύοταν μέσα στην.μητρα και έκανε πήγματα... και αμα.δεν καθαρίσει η μήτρα είναι επικίνδυνο για την υγεία της μητερας... Καλά Αυτό συνεχίστηκε και για τις επόμενες ημέρες.. Μετά τον τοκετό τον 2ο είχα αίμα για 3.μέρες ενώ άλλες έχουν εως και 40 η μήτρα υπολειτουργούσε στο μέγιστο.... μόνο Αφού γινόντουσαν πήγματα έπεφταν στο κατούρημα μιλαμε για υπερμεγέθη (μισο-ενα κιλο σαν συκώτι φαντασου).. Αλλά πλέον τα συνήθισα.. Μια απο τα ιδια... Ε δεν είναι όλα ρόδινα...

Έκανες καισαρικη τελικά στη 2η;

Link to comment
Share on other sites

Στη  πρώτη οριακά την απέφυγα. 

Αλλά έπαιρνα χάπια για συσπάσεις 3μερες να φύγει το αίμα και να επανέλθει η μήτρα στην θέση της γτ δεν κουνιόταν με τίποτα...

Στην 2η επειδή ημουν ήδη ανοιχτή και ξεσκισμενη από τον πρώτο γιο γλυστρησε ο 2ος με μερικά σπρωξιματα 4-5... απλά το.αιμα δεν κατεβαινε  μετά συσσωρευοταν.. ερχόταν κάθε 5-7λεπτα και μου έβαζαν υποθετα ωοτοκινης και συν το ορο που είχε μέσα και έρεε άφθονα... μου πατούσαν την κοιλιά και έβγαινε αλλιώς εκεί θα η μουν ακόμα... Και προσπάθησαν αυτοί να την επαναφέρουν έτσι... Δεν πήρα χάπια...

Ε τα μωρά να είναι Καλά και αυτά είναι αντιμετωπισιμα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , enjoy είπε:

Εγώ 3.2 είχα β επιπέδου και μου είπαν καλή στα 2 παιδιά ήταν χαμηλή δλδ Για β επιπέδου?

Σου εύχομαι να έχει ένα μεγάλο 4ρι να το χαρεί η ψυχή σου... 

Για β επιπέδου είναι μια χαρά...η β επιπέδου είναι 10 βδομάδες μετά την αυχενική...

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...