Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

      Υπομονή Κ να μην σκέφτεσε διάφορα . Ο γιατρός σίγουρα θα έχει σκοπό να σε κρατήσει όσο πάει. Όσο σε κρατάνε οι όροι Κ δεν σπάνε τα νερά θα μείνεις εκεί να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε . 

      Το ντομπλερ θα στο κάνουν προφανώς για να δουν τις τροφοδοσίες των αρτηριών  την γήρανση του πλακούντα  Κ την καρδιά του μωρού εάν ζοριζετε . 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , enjoy είπε:

Να μαι και εγω βγήκα θετική τωρα!!  Η γιατρός δεν το σηκώνει!! Για πείτε εμπειρίες!! Για γνωστές έγκυες!! Επηρεάζεται το μωρό τι έχετε ακούσει??

Περαστικα. Μην ανησυχεις η αδερφη μου ηταν εγκυος περυσι και ηταν θετικη στον 6ο μηνα και ανεμβολιαστη, το περασε πολυ ελαφρια. Της ειπε ο γιατρος οτι απο τη στιγμη που δεν εχει καποιο υποκειμενο νοσημα να μην ανησυχει. Ολα πηγαν τελεια, το μωρακι δεν επηρεαστηκε καθολου! 

πρίν από 55 λεπτά , Vasso87 είπε:

Κορίτσια άσχετο..αλλά κρέμες για ραγαδες ξεκινήσατε; Οι κοπέλες που έχουν περάσει αυτή τη φάση έχετε τίποτα να μας προτείνετε;

Εμενα ειναι η πρωτη μου φορα. Αλλα ρωτησα ενα δερματολογο τον προηγουμενο μηνα και μου ειπε να παρω μια κρεμα που λεγεται Synchroelast. Την εψαξα και εχει καλες κριτικες αλλα δεν ξερω ακομα αν εχει αποτελεσματα. 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Πλάκα κάνεις?? Περαστικά κορίτσι μου! Σήμερα άκουγα κιόλας στην Μενεγάκη έναν γιατρό που έλεγε ότι μπορεί να μεταδοθεί και στο έμβρυο μπορεί και όχι! Ελπίζω να είσαι εμβολιασμενη.. έχεις συμπτώματα??

Είχα 38, την Δευτέρα νομίζω τεστ αρνητικό! Έχω βήχα ενοχλητικο και μια βαρεμαρα ήπια ώρες ωρες.... Σαν ελαφρύα ιωση.. ειμαστε και εγκυες και δεν ειναι ευδιάκριτο σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης είναι η βαρεμάρα..  και προληπτικά έκανα τεστ.. Και βγήκε θετικό..  Δεν νοιώθω κάτι βαρύ να πω οτι καταρρεω... 

Όχι δεν είναι εμβολιασμένη!! Ειμαι κατά των εμβολίων!!

1 ώρα πρίν, Aria89 είπε:

Περαστικα. Μην ανησυχεις η αδερφη μου ηταν εγκυος περυσι και ηταν θετικη στον 6ο μηνα και ανεμβολιαστη, το περασε πολυ ελαφρια. Της ειπε ο γιατρος οτι απο τη στιγμη που δεν εχει καποιο υποκειμενο νοσημα να μην ανησυχει. Ολα πηγαν τελεια, το μωρακι δεν επηρεαστηκε καθολου! 
 

Ευχαριστώ παρα πολύ.... ενθαρρυντικά νέα Πολύ!! 

Θα σας πω οδηγίες από γιατρό... Όταν με πάρει...

Μακριά από σας απλά κάθε γνώση καλό κάνει κακο δεν κάνει!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , enjoy είπε:

Είχα 38, την Δευτέρα νομίζω τεστ αρνητικό! Έχω βήχα ενοχλητικο και μια βαρεμαρα ήπια ώρες ωρες.... Σαν ελαφρύα ιωση.. ειμαστε και εγκυες και δεν ειναι ευδιάκριτο σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης είναι η βαρεμάρα..  και προληπτικά έκανα τεστ.. Και βγήκε θετικό..  Δεν νοιώθω κάτι βαρύ να πω οτι καταρρεω... 

Όχι δεν είναι εμβολιασμένη!! Ειμαι κατά των εμβολίων!!

Να προσέχεις τότε! Την βρήκες την γιατρό σου?? Όλα θα πάνε καλά..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enjoy said:

Κορίτσια και άλλο νέο στις 9 το βράδυ το μωρό μας ξεκίνησε τα πρώτα του βήματα... Ήταν γλύκας!!! Μας έφτιαξε την διάθεση!!!

Συγχαρητήρια!!! Αυτές είναι μαγικές στιγμές για σας!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Areti36 είπε:

Συγχαρητήρια!!! Αυτές είναι μαγικές στιγμές για σας!!

Ευχαριστούμε Ναι όντως... να βλέπεις το παιδι σου να αναπτύσσεται είναι πολύ συγκινητικό!!! 

Για πες.μας τώρα που σε Τσάκωσα!! Εγκυουλα?? Θα μπεις στην παρέα Μας??  Να χαρούμε...??? Μου αρέσει που μαζευόμαστε όλο.και περισσότερες... όποιες δεν είστε μέλη Αλλά εγκυουλες και.μας παρακολουθείτε ελάτε στην παρέα μας... γίνετε μέλη να ταξιδέψουμε μαζί σε αυτό το όνειρο!!! Ελάτε... Κάντε αυχενικες και κοπιάστε!!! Στο φτωχικό.μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια Καλή Χρονιά να έχουμε με καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας εύχομαι!

Εγώ διανύω την 14η εβδομάδα με ΠΗΤ 11/07/22. Την προηγούμενη εβδομάδα εκανα αυχενική στο ΡΕΑ και ολες οι τιμές ήταν φυσιολογικές..  και το μήκος τραχήλου 33 mm με αγχώνει όμως καπως γιατι πριν 2 χρονια είχα κανει επεμβαση οπου μερος του τραχηλου ειχε αφαιρεθει..
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Areti36 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Καλή Χρονιά να έχουμε με καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας εύχομαι!

Εγώ διανύω την 14η εβδομάδα με ΠΗΤ 11/07/22. Την προηγούμενη εβδομάδα εκανα αυχενική στο ΡΕΑ και ολες οι τιμές ήταν φυσιολογικές..  και το μήκος τραχήλου 33 mm με αγχώνει όμως καπως γιατι πριν 2 χρονια είχα κανει επεμβαση οπου μερος του τραχηλου ειχε αφαιρεθει..
 

Αχ τι ωραία νέα... με το καλό και σε σένα... θα προσέχεις θα ακολουθήσεις κατά γράμμα τις συμβουλές του γιατρού και όλα.θα κυλήσουν όμορφα θέλει προσοχή  και όλα καλα θα πάνε... Μην χαρίζεις κάστανα που λένε ιδίως αν δουλεύεις... εμένα κάποτε με είπαν σε μια δουλειά να σηκώσω κάτι βαρύ 2 κουτιά των 11 κιλών σύνολο 22 κιλα και να το πάω στη  θέση τους και τους αρνήθηκα χωρίς να είμαι έγκυος... Και τους είπα ότι έχω ακούσει ότι δεν κάνει να σηκώνουμε τόσο βαριά αν δεν έχουμε έστω μια εγκυμοσύνη  είναι επιβαρυντικό για ρηξη μήτρας... Και.μια που είχε κάνει ήδη δύο παιδιά μου είπε ότι έχω δίκιο και τα πήγε αυτή... Μην κάνετε χάρη σε κανέναν τον εαυτούλη σας εγωιστικά όχι από κακία απλά γι την περίοδο αυτή..  Και Αφού γεννήσεις μπορειτε να γίνετε χαλί να σας πατήσουν χαλάλι...

Ασχετο: οδηγιες γυναικολογου μου:

ΘEPMO METPHΣH ANA TPIΩPO AN ANEBAΣEIΣ ΠYPETO panadol (1000) ANA 8ΩPO AN ANEBAΣEIΣ NΩPITEPA algofren (600). ΘEΛΩ EΠIΣHΣ NA METPAΣ TO OΞYΓONO ΣOY KAI AN ΠEΣEI KATΩ AΠO 95 ΘA ΠPEΠEI NA MIΛHΣOYME . ΘA MOY ΣTEΛNEIΣ MHNYMA KAΘE BPAΔY NA MOY ΛEΣ ΠΩΣ EIΣAI .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, enjoy said:

Αχ τι ωραία νέα... με το καλό και σε σένα... θα προσέχεις θα ακολουθήσεις κατά γράμμα τις συμβουλές του γιατρού και όλα.θα κυλήσουν όμορφα θέλει προσοχή  και όλα καλα θα πάνε... Μην χαρίζεις κάστανα που λένε ιδίως αν δουλεύεις... εμένα κάποτε με είπαν σε μια δουλειά να σηκώσω κάτι βαρύ 2 κουτιά των 11 κιλών σύνολο 22 κιλα και να το πάω στη  θέση τους και τους αρνήθηκα χωρίς να είμαι έγκυος... Και τους είπα ότι έχω ακούσει ότι δεν κάνει να σηκώνουμε τόσο βαριά αν δεν έχουμε έστω μια εγκυμοσύνη  είναι επιβαρυντικό για ρηξη μήτρας... Και.μια που είχε κάνει ήδη δύο παιδιά μου είπε ότι έχω δίκιο και τα πήγε αυτή... Μην κάνετε χάρη σε κανέναν τον εαυτούλη σας εγωιστικά όχι από κακία απλά γι την περίοδο αυτή..  Και Αφού γεννήσεις μπορειτε να γίνετε χαλί να σας πατήσουν χαλάλι...

Ασχετο: οδηγιες γυναικολογου μου:

ΘEPMO METPHΣH ANA TPIΩPO AN ANEBAΣEIΣ ΠYPETO panadol (1000) ANA 8ΩPO AN ANEBAΣEIΣ NΩPITEPA algofren (600). ΘEΛΩ EΠIΣHΣ NA METPAΣ TO OΞYΓONO ΣOY KAI AN ΠEΣEI KATΩ AΠO 95 ΘA ΠPEΠEI NA MIΛHΣOYME . ΘA MOY ΣTEΛNEIΣ MHNYMA KAΘE BPAΔY NA MOY ΛEΣ ΠΩΣ EIΣAI .

Σ ευχαριστω για το καλοσώρισμα και ευχομαι συντομα περαστικά σου

Μια μικρή συμβουλή με το οξύμετρο.. επειδη τα οξυμετρα που εχουμε σπιτι δεν ειναι τοσο ακριβειας και μπορει μια μετρηση να δειξει λαθος.. ξανα δοκιμασε μετα απο λίγο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Αχ τι ωραία νέα... με το καλό και σε σένα... θα προσέχεις θα ακολουθήσεις κατά γράμμα τις συμβουλές του γιατρού και όλα.θα κυλήσουν όμορφα θέλει προσοχή  και όλα καλα θα πάνε... Μην χαρίζεις κάστανα που λένε ιδίως αν δουλεύεις... εμένα κάποτε με είπαν σε μια δουλειά να σηκώσω κάτι βαρύ 2 κουτιά των 11 κιλών σύνολο 22 κιλα και να το πάω στη  θέση τους και τους αρνήθηκα χωρίς να είμαι έγκυος... Και τους είπα ότι έχω ακούσει ότι δεν κάνει να σηκώνουμε τόσο βαριά αν δεν έχουμε έστω μια εγκυμοσύνη  είναι επιβαρυντικό για ρηξη μήτρας... Και.μια που είχε κάνει ήδη δύο παιδιά μου είπε ότι έχω δίκιο και τα πήγε αυτή... Μην κάνετε χάρη σε κανέναν τον εαυτούλη σας εγωιστικά όχι από κακία απλά γι την περίοδο αυτή..  Και Αφού γεννήσεις μπορειτε να γίνετε χαλί να σας πατήσουν χαλάλι...

Ασχετο: οδηγιες γυναικολογου μου:

ΘEPMO METPHΣH ANA TPIΩPO AN ANEBAΣEIΣ ΠYPETO panadol (1000) ANA 8ΩPO AN ANEBAΣEIΣ NΩPITEPA algofren (600). ΘEΛΩ EΠIΣHΣ NA METPAΣ TO OΞYΓONO ΣOY KAI AN ΠEΣEI KATΩ AΠO 95 ΘA ΠPEΠEI NA MIΛHΣOYME . ΘA MOY ΣTEΛNEIΣ MHNYMA KAΘE BPAΔY NA MOY ΛEΣ ΠΩΣ EIΣAI .

Καλημερα κορίτσι μου πως είσαι σήμερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια! Είχαμε κι εμείς γυναικολόγο χτες (εχουμε κανει αυχενικη) όλα καλα μεγαλώνει ο μπεμπάκος!!

@Polly1 στην αυχενικη μου είχε πει 70% αγορι (στην πρωτη εγκυμοσυνη) και στον επομενο υπερηχο ηταν κοριτσάκι!! Οπότε περιμενε ναι!!

Για τις ραγαδες εγώ εβαζα μετα το τριμηνο(τους πρωτους 3 λεει και πανω στη συσκευασια να μην το βαλεις) το bio oil. Και εβαζα και της frezyderm την κρεμα για ραγαδες. Εννοείται πως σε ολη την εγκυμοσυνη δεν ειχα τίποτα. Ομως ειμαι 53 κιλα και ειχα κανει μια κοιλια τεραστια οποτε οταν βγηκε το μωρο η κοιλια μου μαζεψε απιστευτα γρηγορα και ετσι στις 10 μερες μετα τη γεννα ειδα τις πρωτες ραγαδες και φρικαρα!! Εκλαιγα στο μπανιο δεν μου αρεσαν καθολου ετρεχε ο αντρας μου να βρει κρεμες μου πηρε μια πανακριβη που του εδωσαν στο φαρμακειο -δεν ξερω αν βοηθησε αυτή αλλα μετα εφυγαν οντως. Απλά να ειστε προετοιμασμενες μπορει να κανετε - σιγουρα βοηθανε οι κρεμες αλλα αν ειναι να κανετε θα κανετε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Αχ τι ωραία νέα... με το καλό και σε σένα... θα προσέχεις θα ακολουθήσεις κατά γράμμα τις συμβουλές του γιατρού και όλα.θα κυλήσουν όμορφα θέλει προσοχή  και όλα καλα θα πάνε... Μην χαρίζεις κάστανα που λένε ιδίως αν δουλεύεις... εμένα κάποτε με είπαν σε μια δουλειά να σηκώσω κάτι βαρύ 2 κουτιά των 11 κιλών σύνολο 22 κιλα και να το πάω στη  θέση τους και τους αρνήθηκα χωρίς να είμαι έγκυος... Και τους είπα ότι έχω ακούσει ότι δεν κάνει να σηκώνουμε τόσο βαριά αν δεν έχουμε έστω μια εγκυμοσύνη  είναι επιβαρυντικό για ρηξη μήτρας... Και.μια που είχε κάνει ήδη δύο παιδιά μου είπε ότι έχω δίκιο και τα πήγε αυτή... Μην κάνετε χάρη σε κανέναν τον εαυτούλη σας εγωιστικά όχι από κακία απλά γι την περίοδο αυτή..  Και Αφού γεννήσεις μπορειτε να γίνετε χαλί να σας πατήσουν χαλάλι...

Ασχετο: οδηγιες γυναικολογου μου:

ΘEPMO METPHΣH ANA TPIΩPO AN ANEBAΣEIΣ ΠYPETO panadol (1000) ANA 8ΩPO AN ANEBAΣEIΣ NΩPITEPA algofren (600). ΘEΛΩ EΠIΣHΣ NA METPAΣ TO OΞYΓONO ΣOY KAI AN ΠEΣEI KATΩ AΠO 95 ΘA ΠPEΠEI NA MIΛHΣOYME . ΘA MOY ΣTEΛNEIΣ MHNYMA KAΘE BPAΔY NA MOY ΛEΣ ΠΩΣ EIΣAI .

Καλημερα!! Πώς νιώθεις σημερα;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πέρα ως πέρα.

Αρχικά, περαστικά στον αγαπημένο μου @enjoy

Καλή ανοσία κούκλα μου!

Εκάνα και εγώ την αυχενική...

ΠΗΤ 19-7.

Ταρα Ταρα...έρχεται η δεύτερη κόρη!

Με μια μικρή επιφύλαξη του γιατρού...

Τραχηλος 3...όχι κακός. Απλά μέτρηση ανά 15 μέρες και συνεχίζω ουτρο.

Κοβω όμως επιτέλους όλα τα άλλα χάπια πέρα από τις ενέσεις...

Ευτυχια ❤️

  • Μου αρέσει 7

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα πέρα ως πέρα.

Αρχικά, περαστικά στον αγαπημένο μου @enjoy

Καλή ανοσία κούκλα μου!

Εκάνα και εγώ την αυχενική...

ΠΗΤ 19-7.

Ταρα Ταρα...έρχεται η δεύτερη κόρη!

Με μια μικρή επιφύλαξη του γιατρού...

Τραχηλος 3...όχι κακός. Απλά μέτρηση ανά 15 μέρες και συνεχίζω ουτρο.

Κοβω όμως επιτέλους όλα τα άλλα χάπια πέρα από τις ενέσεις...

Ευτυχια ❤️

Μπράβο οοο με το καλό η μπουμπουυυυ σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα πέρα ως πέρα.

Αρχικά, περαστικά στον αγαπημένο μου @enjoy

Καλή ανοσία κούκλα μου!

Εκάνα και εγώ την αυχενική...

ΠΗΤ 19-7.

Ταρα Ταρα...έρχεται η δεύτερη κόρη!

Με μια μικρή επιφύλαξη του γιατρού...

Τραχηλος 3...όχι κακός. Απλά μέτρηση ανά 15 μέρες και συνεχίζω ουτρο.

Κοβω όμως επιτέλους όλα τα άλλα χάπια πέρα από τις ενέσεις...

Ευτυχια ❤️

Με το καλό κ η δεύτερη κορούλα!

@enjoyπεραστικά σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...