Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

 @VDald          2/7 αγορι

 @Evaki19       4/7 αγορι

 @Dimi84        1/7 αγορι

 @enjoy           8/7 αγορι

 @iwanna24  19/7 κοριτσι

 @marilia35   14/7 

 @Polly1        24/7 κοριτσι

 @Martinaa    27/7 αγορι

 @Emmi@     22/7

 @electra2021

 @Μαρία Φ

 @Elenaki30     4/8

 @Xrisaaaaaa  1/8 κοριτσι

 @Aria89         27/7

@Vasso87      10/7 κοριτσι

 @Dream85

@khaleesi       12/7

Καμία διδυδομανα θα έρθει στην παρέα μας??

Να έχει και αγορι και κορίτσι χιχι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσια για τα αποτελέσματα!!! 

Εγω θα σκάσω έχω αυχενική σε 10 μέρες! Αντε να δούμε πως θα περάσουν οι μέρες :roll:

Όντως και εγώ νομίζω δύσκολα περνάει ο καιρός! Και εγώ τώρα ξανά σε 10 μέρες περίπου έχω γιατρό

Κορίτσια καλημέρα να σας ρωτήσω όσες ξέρετε? Χτες ο γιατρός μου είπε ότι λίγο ο πλακούντας είναι χαμηλά αλλά λέει θα ανέβει με την εγκυμοσύνη..δεν τον είδα να ανησυχεί και γι'αυτό δεν τον ρώτησα! Πρέπει να προσέχω κάτι? Να μην κουράζομαι δλδ πολύ??θα ρωτήσω κ τον γιατρό όταν πάω αλλά μέχρι τότε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Όντως και εγώ νομίζω δύσκολα περνάει ο καιρός! Και εγώ τώρα ξανά σε 10 μέρες περίπου έχω γιατρό

Κορίτσια καλημέρα να σας ρωτήσω όσες ξέρετε? Χτες ο γιατρός μου είπε ότι λίγο ο πλακούντας είναι χαμηλά αλλά λέει θα ανέβει με την εγκυμοσύνη..δεν τον είδα να ανησυχεί και γι'αυτό δεν τον ρώτησα! Πρέπει να προσέχω κάτι? Να μην κουράζομαι δλδ πολύ??θα ρωτήσω κ τον γιατρό όταν πάω αλλά μέχρι τότε..

Καλημερα εαν ο γιατρός σου ήταν κουλ δεν χρειάζεται να ανησυχείς χωρίς λόγο η ξεκουραση εξυπακούεται όχι για να μην γίνει κάτι με τον πλακούντα γενικά. Ο πλακουντας την θέση που είναι να παρει θα την παρει εμείς πρέπει ν α προσέχουμε να τον έχουμε υγειή . 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Όντως και εγώ νομίζω δύσκολα περνάει ο καιρός! Και εγώ τώρα ξανά σε 10 μέρες περίπου έχω γιατρό

Κορίτσια καλημέρα να σας ρωτήσω όσες ξέρετε? Χτες ο γιατρός μου είπε ότι λίγο ο πλακούντας είναι χαμηλά αλλά λέει θα ανέβει με την εγκυμοσύνη..δεν τον είδα να ανησυχεί και γι'αυτό δεν τον ρώτησα! Πρέπει να προσέχω κάτι? Να μην κουράζομαι δλδ πολύ??θα ρωτήσω κ τον γιατρό όταν πάω αλλά μέχρι τότε..

Κορίτσια καλημέρα!! Εγώ έχω γιατρό σ ένα μήνα!!! Μου λέτε αυτό πώς θ περασει;;Μην ανησυχείς αφού ο γιατρός ο ίδιος δεν ανησυχεί!! Αν χρειαζόταν να κάνεις κάτι θα στο λεγε επιτόπου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Polly1 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Εγώ έχω γιατρό σ ένα μήνα!!! Μου λέτε αυτό πώς θ περασει;;Μην ανησυχείς αφού ο γιατρός ο ίδιος δεν ανησυχεί!! Αν χρειαζόταν να κάνεις κάτι θα στο λεγε επιτόπου 

Και εγώ στις δέκα Φεβρουαρίου παλι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Polly1 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Εγώ έχω γιατρό σ ένα μήνα!!! Μου λέτε αυτό πώς θ περασει;;Μην ανησυχείς αφού ο γιατρός ο ίδιος δεν ανησυχεί!! Αν χρειαζόταν να κάνεις κάτι θα στο λεγε επιτόπου 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!κ γω σε ένα μήνα κ όντως αρκετό διάστημα!

@enjoyαγοράκι περιμένω!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πρόσθιος χαμηλός γράφει στην αυχενικη κ το είπαν κιόλας η γιατρός που έκανε τον υπέρηχο στον γιατρό μου που ήταν μαζί αλλά δεν έδειξαν να ανησυχούν. Για την εβδομάδα λέει που είμαι μια χαρά θα ανέβει. Θα ρωτήσω την τρίτη κ θα σας πω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Vasso87 είπε:

Και εμένα πρόσθιος χαμηλός γράφει στην αυχενικη κ το είπαν κιόλας η γιατρός που έκανε τον υπέρηχο στον γιατρό μου που ήταν μαζί αλλά δεν έδειξαν να ανησυχούν. Για την εβδομάδα λέει που είμαι μια χαρά θα ανέβει. Θα ρωτήσω την τρίτη κ θα σας πω!

Ναι και μένα έτσι μου είπε ότι θα ανέβει απλά φοβάμαι για καμία αποκόλληση.. Αλλά άμα ήταν θα μου το έλεγε για να προσέχω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Όντως και εγώ νομίζω δύσκολα περνάει ο καιρός! Και εγώ τώρα ξανά σε 10 μέρες περίπου έχω γιατρό

Κορίτσια καλημέρα να σας ρωτήσω όσες ξέρετε? Χτες ο γιατρός μου είπε ότι λίγο ο πλακούντας είναι χαμηλά αλλά λέει θα ανέβει με την εγκυμοσύνη..δεν τον είδα να ανησυχεί και γι'αυτό δεν τον ρώτησα! Πρέπει να προσέχω κάτι? Να μην κουράζομαι δλδ πολύ??θα ρωτήσω κ τον γιατρό όταν πάω αλλά μέχρι τότε..

Συνήθως ο πλακούντας είναι κατω και ανεβαίνει σιγά σιγά με την εγκυμοσύνη...

Μας ανησυχεί αν είναι επιπωματικος...κάπως έτσι...εσένα δεν είναι...

Στην πρώτη κύηση, ο πλακούντας ήταν χαμηλά και στην 20η βδομάδα ειδα ελάχιστο αίμα...πήγα στον γιατρό και είχε ανέβει ο πλακούντας. Δεν μου είχε πει να προσέχω κάτι...δεν κινδυνεύεις...απλά στην χειριστή, αν δεν ανέβει ο πλακούντας ποτέ, τότε πας καισαρική...μέχρι εκεί δηλαδή!

Τώρα είναι ήδη πάνω...

Καλημέρα κιόλας!!!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , iwanna24 είπε:

Συνήθως ο πλακούντας είναι κατω και ανεβαίνει σιγά σιγά με την εγκυμοσύνη...

Μας ανησυχεί αν είναι επιπωματικος...κάπως έτσι...εσένα δεν είναι...

Στην πρώτη κύηση, ο πλακούντας ήταν χαμηλά και στην 20η βδομάδα ειδα ελάχιστο αίμα...πήγα στον γιατρό και είχε ανέβει ο πλακούντας. Δεν μου είχε πει να προσέχω κάτι...δεν κινδυνεύεις...απλά στην χειριστή, αν δεν ανέβει ο πλακούντας ποτέ, τότε πας καισαρική...μέχρι εκεί δηλαδή!

Τώρα είναι ήδη πάνω...

Καλημέρα κιόλας!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Ναι και αυτός έτσι μου είπε ότι θα ανέβει( ελπίζω να ανέβει για να αποφύγω την καισαρική

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν και εμένα τα αποτελέσματα από το αίμα...όλα καλά.

Έκανα και καλλιέργεια εγώ...ευτυχώς δεν έχω κάτι!

Εγώ ρε κοπέλες έχω πλακούντα και μήτρα πίσω...και το μωρό μόνο μπροστά...το αποτέλεσμα είναι η μήτρα και ο πλακούντας να πιέζει πίσω και συχνά να έχω τη μέση μου και ακόμα και τα νεφρά μου!

 

πρίν από 54 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Ναι και αυτός έτσι μου είπε ότι θα ανέβει( ελπίζω να ανέβει για να αποφύγω την καισαρική

Θα ανέβει. Μιλάμε για πάνω από 90 τοις εκατό ότι ανεβαίνει. Βέβαια, και η καισαρική μια χαρά είναι...μωρέ ας τα βγάλουμε γερά και σε βγουν και από τα αφτιά...και το λέω εγώ, που είχα έναν τέλειο φυσιολογικό τοκετό...αλλά αλήθεια, όταν βλέπεις το παιδί που τόσο καιρό είχες μέσα σου, τίποτα δεν έχει σημασία. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , iwanna24 είπε:

Βγήκαν και εμένα τα αποτελέσματα από το αίμα...όλα καλά.

Έκανα και καλλιέργεια εγώ...ευτυχώς δεν έχω κάτι!

Εγώ ρε κοπέλες έχω πλακούντα και μήτρα πίσω...και το μωρό μόνο μπροστά...το αποτέλεσμα είναι η μήτρα και ο πλακούντας να πιέζει πίσω και συχνά να έχω τη μέση μου και ακόμα και τα νεφρά μου!

 

Θα ανέβει. Μιλάμε για πάνω από 90 τοις εκατό ότι ανεβαίνει. Βέβαια, και η καισαρική μια χαρά είναι...μωρέ ας τα βγάλουμε γερά και σε βγουν και από τα αφτιά...και το λέω εγώ, που είχα έναν τέλειο φυσιολογικό τοκετό...αλλά αλήθεια, όταν βλέπεις το παιδί που τόσο καιρό είχες μέσα σου, τίποτα δεν έχει σημασία. 

Πραγματικά το μόνο που με νοιάζει είναι να γεννηθεί καλά και και να πάει καλά ο τοκετός! Τώρα που αρχίζω να συνερχομαι λίγο από τις αναγουλες τις ξέχασα κιόλας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Πραγματικά το μόνο που με νοιάζει είναι να γεννηθεί καλά και και να πάει καλά ο τοκετός! Τώρα που αρχίζω να συνερχομαι λίγο από τις αναγουλες τις ξέχασα κιόλας!!

Εγώ ακόμα ρε συ...και εμετοί και όλα...μίλησα με τη μαία και μου λέει μαξ σε δύο εβδομάδες θα είμαι καλά ..τι να κάνω...απλά θα το πιστέψω. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Βγήκαν και εμένα τα αποτελέσματα από το αίμα...όλα καλά.

Έκανα και καλλιέργεια εγώ...ευτυχώς δεν έχω κάτι!

Εγώ ρε κοπέλες έχω πλακούντα και μήτρα πίσω...και το μωρό μόνο μπροστά...το αποτέλεσμα είναι η μήτρα και ο πλακούντας να πιέζει πίσω και συχνά να έχω τη μέση μου και ακόμα και τα νεφρά μου!

 

Θα ανέβει. Μιλάμε για πάνω από 90 τοις εκατό ότι ανεβαίνει. Βέβαια, και η καισαρική μια χαρά είναι...μωρέ ας τα βγάλουμε γερά και σε βγουν και από τα αφτιά...και το λέω εγώ, που είχα έναν τέλειο φυσιολογικό τοκετό...αλλά αλήθεια, όταν βλέπεις το παιδί που τόσο καιρό είχες μέσα σου, τίποτα δεν έχει σημασία. 

Και μενα οπισθια είναι η μητρα όπως και ο πλακουντας και έχω πονους στη μέση και νερό ισχίο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...