Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Καλημέρα!!Θέλω να μοιραστώ τον προβληματισμό μου...

Έχει περίπου 4 μέρες που ξαφνικά ενώ έκανα κάθε μέρα εμετό, τώρα δεν αναγουλιαζω καν. Αυτό βέβαια είναι ευχάριστο αλλά με προβληματίζει γιατί ενώ είχα επίσης καθημερινά τραβήγματα χαμηλά στην μήτρα δεν έχω πια. 

Είναι λέτε ανησυχητικό;;; το μόνο που έχω ακόμη είναι η γεύση στο στόμα κ πρησμένο στήθος όπως ήταν. 

Ξαφνικά σταματουν από την μια μέρα στην άλλη έτσι γίνεται μην ανησυχείς καθόλου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Καλημέρα!!Θέλω να μοιραστώ τον προβληματισμό μου...

Έχει περίπου 4 μέρες που ξαφνικά ενώ έκανα κάθε μέρα εμετό, τώρα δεν αναγουλιαζω καν. Αυτό βέβαια είναι ευχάριστο αλλά με προβληματίζει γιατί ενώ είχα επίσης καθημερινά τραβήγματα χαμηλά στην μήτρα δεν έχω πια. 

Είναι λέτε ανησυχητικό;;; το μόνο που έχω ακόμη είναι η γεύση στο στόμα κ πρησμένο στήθος όπως ήταν. 

Ακριβώς όπως σου τα είπε η @electra2021 

τα τραβήγματα είναι γιατί μετακινούνται τα όργανα για να βρει χώρο το μωράκι 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Αυτό ότι συναξιολογουνται αυχενική και papp-a μου το πε κι εμένα!! Δε θυμάμαι αν σ έχω ξαναρωτησει,τι βαφή χρησιμοποιείς;; Έχω φτάσει κι εγώ στο απροχώρητο!! Μ αφήνει από 1ο τρίμηνο αλλά είπα να περιμενω

Καλημέρα...είμαι ξανθιά , όπως καταλαβαίνεις δεν αφήνω ρίζα...στην κόρη μου, είχα γίνει ξανά καστανή...πόσο χάλια ένιωθα και κολιέ γέννησα έγινα ξανά ξανθιά και είπα ότι όσα μωρά και να κάνω θα μείνω για πάντα ξανθιά.

Χρησιμοποιώ μια φυτική βαφή του Κορε. Από το φαρμακείο την παίρνω ...δεν μυρίζει καθόλου και είναι σαν τις τυπικές βαφές. 

 

Εμένα οι αναγουλες έχουν λίγο περιοριστεί αλλά έχω πλέον φοβερές καούρες και κάθε βράδυ κάνω ξανά εμετούς.

Μακάρι να σταματήσουν. Έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι θα ζω για πάντα έτσι και αυτό είναι το χειρότερο!

Δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω έτσι...με κουραζω πάρα πολύ και με ρίχνει και ψυχολογικά. 

 

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Νομίζω είναι νορμάλ. Σε ποια εβδομάδα είσαι; εγώ χθες που πήγα στο γιατρό 8 εβδομάδων είμαι, τον ρώτησα αν σταματήσουν οι ναυτιες κτλ να ανησυχήσω, και μου είπε όχι, γιατί όσο πλησιάζει η αυχενικη και χτίζεται ο πλακουντας, τα συμπτώματα υποχωρούν. Θυμάμαι και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη νόμιζα ότι θα έχω ναυτιες για πάντα, και μια μέρα απλά εξαφανιστηκαν και έτρωγα πάλι κανονικά. Εκεί γύρω στην 12η εβδομάδα είχε συμβεί. 

Ευχαριστω πολύ κορίτσια για την απάντηση! Τώρα είμαι περιπου στην δωδέκατη εβδομάδα! 

Δεν με απασχολούν τόσο οι αναγουλες όσο και τα τραβήγματα που σταμάτησαν έτσι ξαφνικά!! Ενώ είχα καθημερινά και ήταν έντονα! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Καλημέρα!!Θέλω να μοιραστώ τον προβληματισμό μου...

Έχει περίπου 4 μέρες που ξαφνικά ενώ έκανα κάθε μέρα εμετό, τώρα δεν αναγουλιαζω καν. Αυτό βέβαια είναι ευχάριστο αλλά με προβληματίζει γιατί ενώ είχα επίσης καθημερινά τραβήγματα χαμηλά στην μήτρα δεν έχω πια. 

Είναι λέτε ανησυχητικό;;; το μόνο που έχω ακόμη είναι η γεύση στο στόμα κ πρησμένο στήθος όπως ήταν. 

Ακριβώς τα ίδια με σένα και εγώ!! Και εγώ δεν έχω τόσο έντονα πονακια..που και που έχω! Και εγώ μια γεύση στο στόμα έχω μπλιαχ και το στήθος πρησμένο!! Σήμερα έχω αυχενική..το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο!!Aaaa και εγώ έβγαλα λίγο αίμα στην μύτη χτες το βράδυ το είδα το πρωί στο μαξιλάρι λερώθηκε και σήμερα που πήγα για rapid πρέπει να με πλήγωσε ο φαρμακοποιός και ήταν πολύ λίγο αλλά ξερό!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ακριβώς τα ίδια με σένα και εγώ!! Και εγώ δεν έχω τόσο έντονα πονακια..που και που έχω! Και εγώ μια γεύση στο στόμα έχω μπλιαχ και το στήθος πρησμένο!! Σήμερα έχω αυχενική..το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο!!Aaaa και εγώ έβγαλα λίγο αίμα στην μύτη χτες το βράδυ το είδα το πρωί στο μαξιλάρι λερώθηκε και σήμερα που πήγα για rapid πρέπει να με πλήγωσε ο φαρμακοποιός και ήταν πολύ λίγο αλλά ξερό!!

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!!!

Όλα θα πάνε τέλεια...περιμένουμε νέα...

 

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!!!

Όλα θα πάνε τέλεια...περιμένουμε νέα...

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι εννοείται. Πρώτα τα μαθαίνετε εσείς και μετά θα το μάθουν και οι υπόλοιποι!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!!!

Όλα θα πάνε τέλεια...περιμένουμε νέα...

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι εννοείται. Πρώτα τα μαθαίνετε εσείς και μετά θα το μάθουν και οι υπόλοιποι!!

 

 

Κορίτσια μόλις έκανα τον υπέρηχο και περιμένω τις αιματολογικές! Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός όλες οι μετρήσεις!! Και μου είπε με επιφύλαξη μάλλον κοριτσάκι!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι εννοείται. Πρώτα τα μαθαίνετε εσείς και μετά θα το μάθουν και οι υπόλοιποι!!

 

 

Κορίτσια μόλις έκανα τον υπέρηχο και περιμένω τις αιματολογικές! Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός όλες οι μετρήσεις!! Και μου είπε με επιφύλαξη μάλλον κοριτσάκι!!

Μπράβο κορίτσι μουυυυυ...με το καλό ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι εννοείται. Πρώτα τα μαθαίνετε εσείς και μετά θα το μάθουν και οι υπόλοιποι!!

 

 

Κορίτσια μόλις έκανα τον υπέρηχο και περιμένω τις αιματολογικές! Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός όλες οι μετρήσεις!! Και μου είπε με επιφύλαξη μάλλον κοριτσάκι!!

Τέλεια!!!!!!! Αχ τι ωραία ένα κοριτσάκι! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι εννοείται. Πρώτα τα μαθαίνετε εσείς και μετά θα το μάθουν και οι υπόλοιποι!!

 

 

Κορίτσια μόλις έκανα τον υπέρηχο και περιμένω τις αιματολογικές! Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός όλες οι μετρήσεις!! Και μου είπε με επιφύλαξη μάλλον κοριτσάκι!!

Τέλεια νέα!!! Με το καλό το κοριτσάκι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...