Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , enjoy είπε:

Καλημεραααααααααα

Εγω είμαι 33μισο!! Παίζουν πολλά ρόλο πχ τι τιμη έχει η PAPP-A, εβδομάδα κύησης ακόμα και αν καπνιζεις η καπνιζες καποτε!!! Δες τα να σου φυγει.. αλλα Ειμαι της άποψης Αφού σ είπε γιατρος ολα καλα ολα καλα (αρκεί να ήταν πιστοποιημένος εμβρυολογος)!! Μην βαζεις τσαμπα αγχος στο μυαλο Σου!! Συμφωνώ με την Ιωάννα... άμα δεν ήταν καλα δεν θα σ έκαναν καν περιδεση!!

Αλλο??? Πως ειστε??, εγώ σημερααααα ξύπνησα σούπερ με πολύ όρεξη για φαγητό και ενέργεια!!!  Ο σύζυγός  είναι πιεσμένος πολύ Αλλά έρχεται πανσέληνος αύριο (από ότι μου είπε η μανα) οποτε κλασσικα ετούτος εδώ πάντα  σεληνιαζεται ένα πράγμα!!:lol: 

Καλημέρα αγαπημένο...περνάω δύσκολα παλι τα βράδια...πονάει το στομάχι μου και κάνω εμετό...

Ανυπομονώ να περάσει εντελώς...απολαμβάνω τις μέρες που δεν έχω τίποτα!

Περιμένω σε λίγο και εγώ τα αποτελέσματα από το αίμα και θα σας τα παραθέσω.

Όμως θεωρώ ότι οι γιατροί πάντα, πάντα ξέρουν καλύτερα. Σημασία έχει ο υπέρηχος...αυτά βγαίνουν εντελώς γενικευμένα!

Μου το είπε και η αιματολογος.

Τέλος πάντων...

Σήμερα θα βάψω μαλλί επιτέλους...δεν είχα και εφιάλτες και είμαι σούπερ...

Ο σύζυγος δουλεύει σπίτι και έχω παρέα...αύριο δουλεύω και εγώ...

Εγώ ευτυχώς, πηγαίνω στον γιατρό ανά 15 μέρες, για να βλέπουμε τον τράχηλο...

Αγαπημένο αισθάνεσαι τίποτα εκεί κάτω;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Αχ αληθεια λες τωρα?? πω το καημενο μωρε... εχει αλλα παιδάκια? Αν δεν εχει ειλικρινα δεν μπορώ να φανταστώ πώς κολλαει!!

@Polly1 αντιγράφω της @enjoy για να μην προσπαθείς να διαβάσεις 2 διαφορετικά!

 

εύρημα/προυπαρχ/τροποποιημενη

ΤΡ 21: 1 σε 621       / 1 σε 12416

ΤΡ 18: 1 σε 1428      / <1 σε 20000

ΤΡ 13: 1 σε 2905      / <1 σε 20000

Νομίζω οτι παίζει ρόλο και η ηλικία της μητέρας επομένως πρέπει να συγκρίνεις με κάποια κοντά ή με την ίδια ηλικία. Εμένα είναι νούμερα για 30 ετών.

 

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

Καλημεραααααααααα

Εγω είμαι 33μισο!! Παίζουν πολλά ρόλο πχ τι τιμη έχει η PAPP-A, εβδομάδα κύησης ακόμα και αν καπνιζεις η καπνιζες καποτε!!! Δες τα να σου φυγει.. αλλα Ειμαι της άποψης Αφού σ είπε γιατρος ολα καλα ολα καλα (αρκεί να ήταν πιστοποιημένος εμβρυολογος)!! Μην βαζεις τσαμπα αγχος στο μυαλο Σου!! Συμφωνώ με την Ιωάννα... άμα δεν ήταν καλα δεν θα σ έκαναν καν περιδεση!!

Αλλο??? Πως ειστε??, εγώ σημερααααα ξύπνησα σούπερ με πολύ όρεξη για φαγητό και ενέργεια!!!  Ο σύζυγός  είναι πιεσμένος πολύ Αλλά έρχεται πανσέληνος αύριο (από ότι μου είπε η μανα) οποτε κλασσικα ετούτος εδώ πάντα  σεληνιαζεται ένα πράγμα!!:lol: 

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις!! Όλα καλά,πήρα και γιατρό τηλ και μου εξήγησε καλύτερα γιατί εκείνη την ώρα τα είπαμε στο πόδι!! Όντως παίζουν πολλά ρόλο και το τελικό πόρισμα το δίνει ο συνδυασμός της αυχενικής και της papp-a!! Οπότε όλα οκ!! Απλά,εγω γενικα τρώγομαι σαν άνθρωπος και ψάχνω τα πάντα!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Polly1 είπε:

 

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις!! Όλα καλά,πήρα και γιατρό τηλ και μου εξήγησε καλύτερα γιατί εκείνη την ώρα τα είπαμε στο πόδι!! Όντως παίζουν πολλά ρόλο και το τελικό πόρισμα το δίνει ο συνδυασμός της αυχενικής και της papp-a!! Οπότε όλα οκ!! Απλά,εγω γενικα τρώγομαι σαν άνθρωπος και ψάχνω τα πάντα!! 

Και να σουν η μόνη...καλα θα ήταν. 

  • Χαχα 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πώς είστε κορίτσια?διαβάζω τα νεακια σας πάνω κάτω όλες τα ίδια!εγώ έχω μια βδομάδα να κάνω εμετό όμως με πονάει το στομάχι κ.δν.μπορω να φάω ποσότητες ενώ πεινάω!αφού λέω θα γίνω πάλι όπως πριν?θέλω να πίνω χυμούς πορτοκάλι αυτό με τραβαει

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα αγαπημένο...περνάω δύσκολα παλι τα βράδια...πονάει το στομάχι μου και κάνω εμετό...

Ανυπομονώ να περάσει εντελώς...απολαμβάνω τις μέρες που δεν έχω τίποτα!

Περιμένω σε λίγο και εγώ τα αποτελέσματα από το αίμα και θα σας τα παραθέσω.

Όμως θεωρώ ότι οι γιατροί πάντα, πάντα ξέρουν καλύτερα. Σημασία έχει ο υπέρηχος...αυτά βγαίνουν εντελώς γενικευμένα!

Μου το είπε και η αιματολογος.

Τέλος πάντων...

Σήμερα θα βάψω μαλλί επιτέλους...δεν είχα και εφιάλτες και είμαι σούπερ...

Ο σύζυγος δουλεύει σπίτι και έχω παρέα...αύριο δουλεύω και εγώ...

Εγώ ευτυχώς, πηγαίνω στον γιατρό ανά 15 μέρες, για να βλέπουμε τον τράχηλο...

Αγαπημένο αισθάνεσαι τίποτα εκεί κάτω;

Αισθάνομαι.... το έντερο που υπολειτουργεί....:D

μιλάμε δεν ξέρω εγώ το αντίθετο από σένα δεν τρώω για να αποφεύγω αναγούλες και να είναι ελαφρύ το στομάχι γτ δεν πεπτεται τιποτα.. Και επειδή δεν τρώω δεν πάω και τουαλέτα (που ημουν ευκοιλια προ εγκυμοσυνης).. θα ξεκινήσω και σίδηρο χαθήκαμε...

Οσον αφορα το μωρο 2 φορές σαν να είχα την υποψία ότι κουνήθηκε τη  μια αναιπεσθητα (δεν νομίζω να ήταν εντερο) και την άλλη προχθες πρέπει να έδωσε βουτιά τουμπα η εγώ είμαι τρελη αλλά ήταν πολύ έντονο γτ κοιμάμαι πάνω ση  κοιλιά και έτσι όπως γύρισα ούτε στο τρίτο τρίμηνο.να η μουν ένοιωσα αλλαγή στασης. Αλλά ποιος ξέρει άμα δεν πάει 7εβδομος να βλέπω στην κοιλιά πέρα δώθε κολαρακια ποδαράκια... να κάνει τούμπες να στρογγυλοκαθεται ποτέ Αριστερά ποτέ δεξιά και να προεξέχει η κοιλουμπα τι ωραία... 

Εγώ βάσει αυχενικης κοντεύω 16εβδομαδων!!

Άντε σε 4 εβδομάδες πάει η μισή κύηση!! Άλλη μισή Μετά!! Αν και μου φαίνεται αιώνας..  θα έπρεπε.να κρατάει 2-3 μήνες μωρές 9πολλοι είναι.. αχαχ

Υγ: καλά γελάω αλλά η αληθεια ειναι απο 29/12 εχω να το δω και 21/1 το ραντεβου δεν ξερω αν αλλαξει λογω κορωνα.. και το εχω ενα αγχος χτυπαει δεν χτυπάει η καρδια του... Αλλά τι να κανω η δόλια υπομονή περιμένω... έστειλα.μνμ.σημερα στην γυναικολόγο να μου πει αν παραμένει η αλλάζει.. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , enjoy είπε:

Αισθάνομαι.... το έντερο που υπολειτουργεί....:D

μιλάμε δεν ξέρω εγώ το αντίθετο από σένα δεν τρώω για να αποφεύγω αναγούλες και να είναι ελαφρύ το στομάχι γτ δεν πεπτεται τιποτα.. Και επειδή δεν τρώω δεν πάω και τουαλέτα (που ημουν ευκοιλια προ εγκυμοσυνης).. θα ξεκινήσω και σίδηρο χαθήκαμε...

Οσον αφορα το μωρο 2 φορές σαν να είχα την υποψία ότι κουνήθηκε τη  μια αναιπεσθητα (δεν νομίζω να ήταν εντερο) και την άλλη προχθες πρέπει να έδωσε βουτιά τουμπα η εγώ είμαι τρελη αλλά ήταν πολύ έντονο γτ κοιμάμαι πάνω ση  κοιλιά και έτσι όπως γύρισα ούτε στο τρίτο τρίμηνο.να η μουν ένοιωσα αλλαγή στασης. Αλλά ποιος ξέρει άμα δεν πάει 7εβδομος να βλέπω στην κοιλιά πέρα δώθε κολαρακια ποδαράκια... να κάνει τούμπες να στρογγυλοκαθεται ποτέ Αριστερά ποτέ δεξιά και να προεξέχει η κοιλουμπα τι ωραία... 

Εγώ βάσει αυχενικης κοντεύω 16εβδομαδων!!

Άντε σε 4 εβδομάδες πάει η μισή κύηση!! Άλλη μισή Μετά!! Αν και μου φαίνεται αιώνας..  θα έπρεπε.να κρατάει 2-3 μήνες μωρές 9πολλοι είναι.. αχαχ

Υγ: καλά γελάω αλλά η αληθεια ειναι απο 29/12 εχω να το δω και 21/1 το ραντεβου δεν ξερω αν αλλαξει λογω κορωνα.. και το εχω ενα αγχος χτυπαει δεν χτυπάει η καρδια του... Αλλά τι να κανω η δόλια υπομονή περιμένω... έστειλα.μνμ.σημερα στην γυναικολόγο να μου πει αν παραμένει η αλλάζει.. 

 

Γιατί να μην χτυπάει μωρη η καρδιά του;

Μας πας καλά;

Άκου μαλακίες...και φυσικά χτυπάει ...

Γενικά, έχουμε αρχίσει να ξεφεύγουμε τον κίνδυνο αυτό ..τώρα θα ξεκινήσουμε τα περί πρόωροτητας αλλά όχι ακόμα...κάνε υπομονή :-P

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enjoy είπε:

Αισθάνομαι.... το έντερο που υπολειτουργεί....:D

μιλάμε δεν ξέρω εγώ το αντίθετο από σένα δεν τρώω για να αποφεύγω αναγούλες και να είναι ελαφρύ το στομάχι γτ δεν πεπτεται τιποτα.. Και επειδή δεν τρώω δεν πάω και τουαλέτα (που ημουν ευκοιλια προ εγκυμοσυνης).. θα ξεκινήσω και σίδηρο χαθήκαμε...

Οσον αφορα το μωρο 2 φορές σαν να είχα την υποψία ότι κουνήθηκε τη  μια αναιπεσθητα (δεν νομίζω να ήταν εντερο) και την άλλη προχθες πρέπει να έδωσε βουτιά τουμπα η εγώ είμαι τρελη αλλά ήταν πολύ έντονο γτ κοιμάμαι πάνω ση  κοιλιά και έτσι όπως γύρισα ούτε στο τρίτο τρίμηνο.να η μουν ένοιωσα αλλαγή στασης. Αλλά ποιος ξέρει άμα δεν πάει 7εβδομος να βλέπω στην κοιλιά πέρα δώθε κολαρακια ποδαράκια... να κάνει τούμπες να στρογγυλοκαθεται ποτέ Αριστερά ποτέ δεξιά και να προεξέχει η κοιλουμπα τι ωραία... 

Εγώ βάσει αυχενικης κοντεύω 16εβδομαδων!!

Άντε σε 4 εβδομάδες πάει η μισή κύηση!! Άλλη μισή Μετά!! Αν και μου φαίνεται αιώνας..  θα έπρεπε.να κρατάει 2-3 μήνες μωρές 9πολλοι είναι.. αχαχ

Υγ: καλά γελάω αλλά η αληθεια ειναι απο 29/12 εχω να το δω και 21/1 το ραντεβου δεν ξερω αν αλλαξει λογω κορωνα.. και το εχω ενα αγχος χτυπαει δεν χτυπάει η καρδια του... Αλλά τι να κανω η δόλια υπομονή περιμένω... έστειλα.μνμ.σημερα στην γυναικολόγο να μου πει αν παραμένει η αλλάζει.. 

 

Μια χαρά θα χτυπάει κ θα το δεις να το χαρείς την επόμενη φορά κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, electra2021 είπε:

Μόλις γύρισα κι εγώ από γιατρό, όλα καλά, το είδαμε και να κουνιέται! Η επόμενη μεγάλη δοκιμασία σε 3 εβδομάδες, έχω την αυχενικη :rolleyes:

Τι τέλεια νέα και εγώ ανυπομονώ αυριο. εχω να το δω από την αυχενικη τρεις εβδομάδες ολόκληρες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, electra2021 είπε:

Μόλις γύρισα κι εγώ από γιατρό, όλα καλά, το είδαμε και να κουνιέται! Η επόμενη μεγάλη δοκιμασία σε 3 εβδομάδες, έχω την αυχενικη :rolleyes:

Μπράβο κορίτσι μου!!!

Εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά ...

Ξέρω ότι περιμένεις την αυχενική...όλες το κάναμε ...όμως ήδη έχεις ένα μικρό μαξιλάρι...

Και πως νομίζω ότι έχεις κόρη...έτσι λέω για σένα 

πρίν από 32 λεπτά , Dimi84 είπε:

Τι τέλεια νέα και εγώ ανυπομονώ αυριο. εχω να το δω από την αυχενικη τρεις εβδομάδες ολόκληρες

Πω πω ...εγώ ευτυχώς λόγω τραχήλου έχω ραντεβού ανά δύο εβδομάδες...και πάλι μου φαίνεται πολύ...για φαντάσου :oops:

Νομίζω όταν αρχίσουμε να τα νιώθουμε δεν θα μας νοιάζει τόσο ...στην κόρη μου δηλαδή, μέχρι να τη νιώσω πήγαινα συνέχεια και είχα και άγχος φοβερό ...μετα κάναμε καλή παρέα...

  • Μου αρέσει 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!

Εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά ...

Ξέρω ότι περιμένεις την αυχενική...όλες το κάναμε ...όμως ήδη έχεις ένα μικρό μαξιλάρι...

Και πως νομίζω ότι έχεις κόρη...έτσι λέω για σένα 

Πω πω ...εγώ ευτυχώς λόγω τραχήλου έχω ραντεβού ανά δύο εβδομάδες...και πάλι μου φαίνεται πολύ...για φαντάσου :oops:

Νομίζω όταν αρχίσουμε να τα νιώθουμε δεν θα μας νοιάζει τόσο ...στην κόρη μου δηλαδή, μέχρι να τη νιώσω πήγαινα συνέχεια και είχα και άγχος φοβερό ...μετα κάναμε καλή παρέα...

 

πρίν από 12 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!

Εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά ...

Ξέρω ότι περιμένεις την αυχενική...όλες το κάναμε ...όμως ήδη έχεις ένα μικρό μαξιλάρι...

Και πως νομίζω ότι έχεις κόρη...έτσι λέω για σένα 

Πω πω ...εγώ ευτυχώς λόγω τραχήλου έχω ραντεβού ανά δύο εβδομάδες...και πάλι μου φαίνεται πολύ...για φαντάσου :oops:

Νομίζω όταν αρχίσουμε να τα νιώθουμε δεν θα μας νοιάζει τόσο ...στην κόρη μου δηλαδή, μέχρι να τη νιώσω πήγαινα συνέχεια και είχα και άγχος φοβερό ...μετα κάναμε καλή παρέα...

Ναι τώρα έτσι θα με βλεπει κάθε τρεις βδομάδες αν πηγαίνουμε καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα αγαπημένο...περνάω δύσκολα παλι τα βράδια...πονάει το στομάχι μου και κάνω εμετό...

Ανυπομονώ να περάσει εντελώς...απολαμβάνω τις μέρες που δεν έχω τίποτα!

Περιμένω σε λίγο και εγώ τα αποτελέσματα από το αίμα και θα σας τα παραθέσω.

Όμως θεωρώ ότι οι γιατροί πάντα, πάντα ξέρουν καλύτερα. Σημασία έχει ο υπέρηχος...αυτά βγαίνουν εντελώς γενικευμένα!

Μου το είπε και η αιματολογος.

Τέλος πάντων...

Σήμερα θα βάψω μαλλί επιτέλους...δεν είχα και εφιάλτες και είμαι σούπερ...

Ο σύζυγος δουλεύει σπίτι και έχω παρέα...αύριο δουλεύω και εγώ...

Εγώ ευτυχώς, πηγαίνω στον γιατρό ανά 15 μέρες, για να βλέπουμε τον τράχηλο...

Αγαπημένο αισθάνεσαι τίποτα εκεί κάτω;

Αυτό ότι συναξιολογουνται αυχενική και papp-a μου το πε κι εμένα!! Δε θυμάμαι αν σ έχω ξαναρωτησει,τι βαφή χρησιμοποιείς;; Έχω φτάσει κι εγώ στο απροχώρητο!! Μ αφήνει από 1ο τρίμηνο αλλά είπα να περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Θέλω να μοιραστώ τον προβληματισμό μου...

Έχει περίπου 4 μέρες που ξαφνικά ενώ έκανα κάθε μέρα εμετό, τώρα δεν αναγουλιαζω καν. Αυτό βέβαια είναι ευχάριστο αλλά με προβληματίζει γιατί ενώ είχα επίσης καθημερινά τραβήγματα χαμηλά στην μήτρα δεν έχω πια. 

Είναι λέτε ανησυχητικό;;; το μόνο που έχω ακόμη είναι η γεύση στο στόμα κ πρησμένο στήθος όπως ήταν. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenaki30 said:

Καλημέρα!!Θέλω να μοιραστώ τον προβληματισμό μου...

Έχει περίπου 4 μέρες που ξαφνικά ενώ έκανα κάθε μέρα εμετό, τώρα δεν αναγουλιαζω καν. Αυτό βέβαια είναι ευχάριστο αλλά με προβληματίζει γιατί ενώ είχα επίσης καθημερινά τραβήγματα χαμηλά στην μήτρα δεν έχω πια. 

Είναι λέτε ανησυχητικό;;; το μόνο που έχω ακόμη είναι η γεύση στο στόμα κ πρησμένο στήθος όπως ήταν. 

Νομίζω είναι νορμάλ. Σε ποια εβδομάδα είσαι; εγώ χθες που πήγα στο γιατρό 8 εβδομάδων είμαι, τον ρώτησα αν σταματήσουν οι ναυτιες κτλ να ανησυχήσω, και μου είπε όχι, γιατί όσο πλησιάζει η αυχενικη και χτίζεται ο πλακουντας, τα συμπτώματα υποχωρούν. Θυμάμαι και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη νόμιζα ότι θα έχω ναυτιες για πάντα, και μια μέρα απλά εξαφανιστηκαν και έτρωγα πάλι κανονικά. Εκεί γύρω στην 12η εβδομάδα είχε συμβεί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...