Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

                       ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

 @Dimi84              1/7 αγορι

 @VDald                2/7 αγορι

 @Evaki19             4/7 αγορι

 @enjoy                 8/7 αγορι

 @Vasso87          10/7 κοριτσι

 @khaleesi           12/7

 @marilia35         14/7 αγορι 

 @iwanna24        19/7 κοριτσι

 @Emmi@           22/7

 @Polly1              24/7 κοριτσι

 @Martinaa         27/7 αγορι

 @Aria89             27/7

 @Xrisaaaaaa       1/8 κοριτσι  

 @Elenaki30         4/8

 @electra2021

 @Μαρία Φ

 @Dream85

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , Dimi84 είπε:

Και εμένα μεγάλωσε το νουμερο στο παπουτσι είναι χειρότερο η κατακρατηση από τα κιλά είναι μια βλακεία πραγματικα μουρη ποδια χέρια πρήζονται

Βέβαια ναι κ τα χέρια που λες δν μου έκανε η βέρα την είχα βγάλει!τώρα νομίζω είναι λιγότερο πρησμένη συγκριτικά με την πρώτη κυησηπρος το παρόν!

Να σε ρωτήσω?στην δεύτερη κύηση είχες καταλάβει το έμβρυο παλι σαν φτερούγισμα μπουρμπουληθρες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marilia35 είπε:

Βέβαια ναι κ τα χέρια που λες δν μου έκανε η βέρα την είχα βγάλει!τώρα νομίζω είναι λιγότερο πρησμένη συγκριτικά με την πρώτη κυησηπρος το παρόν!

Να σε ρωτήσω?στην δεύτερη κύηση είχες καταλάβει το έμβρυο παλι σαν φτερούγισμα μπουρμπουληθρες?

Ναι είναι το ίδιο σαν αίσθηση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

                       ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

 @Dimi84              1/7 αγορι

 @VDald                2/7 αγορι

 @Evaki19             4/7 αγορι

 @enjoy                 8/7 αγορι

 @Vasso87          10/7 κοριτσι

 @khaleesi           12/7

 @marilia35         14/7 αγορι 

 @iwanna24        19/7 κοριτσι

 @Emmi@           22/7

 @Polly1              24/7 κοριτσι

 @Martinaa         27/7 αγορι

 @Aria89             27/7

 @Xrisaaaaaa       1/8 κοριτσι  

 @Elenaki30         4/8

 @electra2021

 @Μαρία Φ

 @Dream85

 

Ωωω γέμισε το πινακακι!! Υπερτερούν τα αγοράκια για να προσέχουν τα κοριτσάκια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πω πω χαμός από τα αγόρια, χαχαχα!!

Γεια σας κορίτσια, πώς είστε; 
Έχω τα αποτελέσματα της αιματολογικής DNA και είναι άψογα! Κ το φύλο του μωρού προσδιορίστηκε 100% κ είναι αγόρι :D

16+3 σήμερα αλλά δεν τον έχω νοιώσει προς το παρόν. Αφού αναρωτιέμαι αν όντως υπάρχει εκεί μέσα..

Φιλάκια.

 

4 hours ago, iwanna24 said:

Εγώ ακόμα ρε συ...και εμετοί και όλα...μίλησα με τη μαία και μου λέει μαξ σε δύο εβδομάδες θα είμαι καλά ..τι να κάνω...απλά θα το πιστέψω. 

Αν κρίνω από μένα, αλήθεια σου λέει. Μόνο όταν ξυπνάω κάνω εμετό κ όλη μέρα μετά ΔΕΝ έχω αναγούλες ούτε κ ξινίλες εδώ κ λίγες μέρες.
Για τον πρωινό εμετό φοβαμαι πως είναι ψυχολογικό.. Με το που πάω για τσίσα, μου έρχεται αηδία και ξερνάω. 
Λίγη υπομονή ακόμη!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , VDald είπε:

Πω πω χαμός από τα αγόρια, χαχαχα!!

Γεια σας κορίτσια, πώς είστε; 
Έχω τα αποτελέσματα της αιματολογικής DNA και είναι άψογα! Κ το φύλο του μωρού προσδιορίστηκε 100% κ είναι αγόρι :D

16+3 σήμερα αλλά δεν τον έχω νοιώσει προς το παρόν. Αφού αναρωτιέμαι αν όντως υπάρχει εκεί μέσα..

Φιλάκια.

 

Αν κρίνω από μένα, αλήθεια σου λέει. Μόνο όταν ξυπνάω κάνω εμετό κ όλη μέρα μετά ΔΕΝ έχω αναγούλες ούτε κ ξινίλες εδώ κ λίγες μέρες.
Για τον πρωινό εμετό φοβαμαι πως είναι ψυχολογικό.. Με το που πάω για τσίσα, μου έρχεται αηδία και ξερνάω. 
Λίγη υπομονή ακόμη!!!

Ανυπομονώ για αυτή τη στιγμή...

Με το καλό και επίσημα το αγοράκι σου!!!

Το πρώτο συνήθως, αργείς να το νιώσεις και εξαρτάται και από τη θέση των οργάνων...αν πχ είναι μπροστά ο πλακούντας θα αργήσεις λιγάκι!!!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, iwanna24 said:

Ανυπομονώ για αυτή τη στιγμή...

Με το καλό και επίσημα το αγοράκι σου!!!

Το πρώτο συνήθως, αργείς να το νιώσεις και εξαρτάται και από τη θέση των οργάνων...αν πχ είναι μπροστά ο πλακούντας θα αργήσεις λιγάκι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VDald είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου <3

Μπράβο κορίτσι μου για τα αποτελέσματα!αυτό που λέει η Ιωάννα το χω διαβάσει κ γω για τον πλακούντα!κ μένα πρόσθιος είναι κ τώρα κ την πρώτη φορά! Τον.πρωτο υιό τον ένιωσα 20 βδομάδα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marilia35 said:

Μπράβο κορίτσι μου για τα αποτελέσματα!αυτό που λέει η Ιωάννα το χω διαβάσει κ γω για τον πλακούντα!κ μένα πρόσθιος είναι κ τώρα κ την πρώτη φορά! Τον.πρωτο υιό τον ένιωσα 20 βδομάδα!

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Ανυπομονώ για αυτή τη στιγμή...

Με το καλό και επίσημα το αγοράκι σου!!!

Το πρώτο συνήθως, αργείς να το νιώσεις και εξαρτάται και από τη θέση των οργάνων...αν πχ είναι μπροστά ο πλακούντας θα αργήσεις λιγάκι!!!

Και εμένα πισω  είναι γι'αυτό κάτι έχω αρχίσει και νιώθω μου το ειπς η γυναικολόγος συν ότι είναι τρίτη εγκυμοσύνη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σας κοριτσια! 
Σας διαβαζω και χαιρομαι που ολα πανε καλα για ολες! Εγω εχω αυριο αυχενικη επιτελους και εχω πολυ αγχος. Θα σας ενημερωσω εννοειται.

Εδω Γερμανια ο γιατρος δε θεωρει απαραιτητο να παρω μαγνησιο, ασβεστιο, σιδηρο. Αλλα εγω αποφασισα να ξεκινησω απο βδομαδα αφου ολες μα ολες οι γνωστες μου παιρνουν κανονικα. 

Μπορειτε να με βοηθησετε με το να μου πειτε ποιες μαρκες παιρνετε απο αυτα τα 3, τι ωρα τη μερα τα παιρνετε και αν ειναι πριν η μετα το φαγητο;

Σας ευχαριστω πολυ πολυ!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Aria89 είπε:

Καλησπερα σας κοριτσια! 
Σας διαβαζω και χαιρομαι που ολα πανε καλα για ολες! Εγω εχω αυριο αυχενικη επιτελους και εχω πολυ αγχος. Θα σας ενημερωσω εννοειται.

Εδω Γερμανια ο γιατρος δε θεωρει απαραιτητο να παρω μαγνησιο, ασβεστιο, σιδηρο. Αλλα εγω αποφασισα να ξεκινησω απο βδομαδα αφου ολες μα ολες οι γνωστες μου παιρνουν κανονικα. 

Μπορειτε να με βοηθησετε με το να μου πειτε ποιες μαρκες παιρνετε απο αυτα τα 3, τι ωρα τη μερα τα παιρνετε και αν ειναι πριν η μετα το φαγητο;

Σας ευχαριστω πολυ πολυ!!! 

Με το καλό η αυχενική σου!εγώ ασβέστιο δν πίνω καθόλου στην κύηση ο γυναικολόγος μου πιστεύει ότι απ' τις τροφές καλύπτομαι!

Μαγνήσιο πίνω ένα το βράδυ είναι φιαλίδιο κ λέγεται solumag!κ σίδηρο λόγω χαμηλού αιματοκρίτη έχω 33 πίνω πρωί κ βράδυ το omalin επίσης φιαλίδιο!Μπορει αν δν έχεις ακόμα χαμηλό σίδηρο να πιεις κ λίγο αργότερα!πχ φίλες μου είχαν 40 αιματοκρίτη οπότε δν το ξεκίνησαν από 3 μηνων

Σίδηρο κ μαγνησιο πρέπει να απέχουν δύο ώρες!κ το σίδηρο 2 ώρες από γαλακτοκομικά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , marilia35 είπε:

Με το καλό η αυχενική σου!εγώ ασβέστιο δν πίνω καθόλου στην κύηση ο γυναικολόγος μου πιστεύει ότι απ' τις τροφές καλύπτομαι!

Μαγνήσιο πίνω ένα το βράδυ είναι φιαλίδιο κ λέγεται solumag!κ σίδηρο λόγω χαμηλού αιματοκρίτη έχω 33 πίνω πρωί κ βράδυ το omalin επίσης φιαλίδιο!Μπορει αν δν έχεις ακόμα χαμηλό σίδηρο να πιεις κ λίγο αργότερα!πχ φίλες μου είχαν 40 αιματοκρίτη οπότε δν το ξεκίνησαν από 3 μηνων

Σίδηρο κ μαγνησιο πρέπει να απέχουν δύο ώρες!κ το σίδηρο 2 ώρες από γαλακτοκομικά!

Τι ωραιες πληροφοριες! Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , marilia35 είπε:

Με το καλό η αυχενική σου!εγώ ασβέστιο δν πίνω καθόλου στην κύηση ο γυναικολόγος μου πιστεύει ότι απ' τις τροφές καλύπτομαι!

Μαγνήσιο πίνω ένα το βράδυ είναι φιαλίδιο κ λέγεται solumag!κ σίδηρο λόγω χαμηλού αιματοκρίτη έχω 33 πίνω πρωί κ βράδυ το omalin επίσης φιαλίδιο!Μπορει αν δν έχεις ακόμα χαμηλό σίδηρο να πιεις κ λίγο αργότερα!πχ φίλες μου είχαν 40 αιματοκρίτη οπότε δν το ξεκίνησαν από 3 μηνων

Σίδηρο κ μαγνησιο πρέπει να απέχουν δύο ώρες!κ το σίδηρο 2 ώρες από γαλακτοκομικά!

Solumag μαγνήσιο (ρο βράδυ προ φαγητου) fysiofol σίδηρος προτεινοηλεκτρικος μαζί με ααβεστιοφιλινικο(μεσημέρι προ φαγητου) και σταματησα το filcine και μου εδωσε το folitex κάθε πρωι έχει λιγότερο φιλικό γιαυτο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Aria89 είπε:

Καλησπερα σας κοριτσια! 
Σας διαβαζω και χαιρομαι που ολα πανε καλα για ολες! Εγω εχω αυριο αυχενικη επιτελους και εχω πολυ αγχος. Θα σας ενημερωσω εννοειται.

Εδω Γερμανια ο γιατρος δε θεωρει απαραιτητο να παρω μαγνησιο, ασβεστιο, σιδηρο. Αλλα εγω αποφασισα να ξεκινησω απο βδομαδα αφου ολες μα ολες οι γνωστες μου παιρνουν κανονικα. 

Μπορειτε να με βοηθησετε με το να μου πειτε ποιες μαρκες παιρνετε απο αυτα τα 3, τι ωρα τη μερα τα παιρνετε και αν ειναι πριν η μετα το φαγητο;

Σας ευχαριστω πολυ πολυ!!! 

Με το καλό η αυχενική ❤️

Εμένα μου έχει δώσει μόνο σίδηρο...αλλά δεν το πίνω ούτε αυτό. Δεν με λες και καλό παράδειγμα...πίνω το ίδιο με τη Μαρία και υποτίθεται μπορείς να το πιεις όποτε θες ..αν έχεις όμως σίδηρο καλό, μην πάρεις...στην κόρη μου είχα 40 αιματοκρίτη μόνιμα...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...