Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Μπραβο κορίτσι μ πολύ καλή η χοριακη σου ❤️❤️

Παμεν πολύ καλά εύχομαι να είναι όλα καλά και να έπιασα και τα δύο και το ένα να έπιασε ο Θεός και η Αγία Μαρίνα μου καλά να τα έχει και σε όλες σας που περιμένετε παιδάκι ❤❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Inana είπε:

Παμεν πολύ καλά εύχομαι να είναι όλα καλά και να έπιασα και τα δύο και το ένα να έπιασε ο Θεός και η Αγία Μαρίνα μου καλά να τα έχει και σε όλες σας που περιμένετε παιδάκι ❤❤

δεν εχεις παει ακομα να σε δει, σωστα;;; ποτε εχεις ραντεβου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Inana είπε:

Παμεν πολύ καλά εύχομαι να είναι όλα καλά και να έπιασα και τα δύο και το ένα να έπιασε ο Θεός και η Αγία Μαρίνα μου καλά να τα έχει και σε όλες σας που περιμένετε παιδάκι ❤❤

Έτσι κοριτσάκι μ όλα καλά θα είναι να μην ανησυχείς καθόλου  και ο θεουλης κ η Παναγίτσα  να μας προστατεύει εμάς και τα μωράκια μας ❤️ ❤️❤️

Ρε κορίτσια ξέρετε τι παρατήρησα έχω δει τρελή δει τρελή διαφορά στο προσώπου μου είχα τόσο πολύ λιπαρό  πρόσωπο και τώρα είμαι τέρμα ξερό λες και αλάζω δέρμα νιοθω  λέτε να είναι από την εγγυμοσινη ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Ρε κορίτσια ξέρετε τι παρατήρησα έχω δει τρελή δει τρελή διαφορά στο προσώπου μου είχα τόσο πολύ λιπαρό  πρόσωπο και τώρα είμαι τέρμα ξερό λες και αλάζω δέρμα νιοθω  λέτε να είναι από την εγγυμοσινη ? 

λογικα απο τις ορμονες ειναι.. να πινεις πολυ νερο ωστε να ενυδατωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

@Dimitra97 μη δίνεις καθόλου σημασία στα υγρά!! Κ αυτά αλλάζουν κ από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη κ από διάφορους άλλους παράγοντες!! Ειδικά αν την προγεστερόνη την παίρνεις κολπικά, δεν μπορείς να έχεις ξεκάθαρη εικόνα!! Βασικά μόνο αν είναι δυσωσμα κ συνοδεύονται από φαγούρα πρέπει να σε απασχολήσουν!!

@Annie4 σε καταλαβαίνω όταν λες πως δεν μπορείς να πάρεις το μικρό αγκαλιά.. χρειάζεται να προσέχεις, ειδικά τώρα στην αρχή.. να μη σηκώνεις βάρος.. μπορείς όμως να κάνεις άλλου είδους αγκαλιές!! Ξάπλωσε κ πάρε το ζουζούνι σου αγκαλιά για να παίξετε ήπια, να διαβάσετε ένα παραμύθι, να συζητήσετε, να πείτε ιστορίες!! Έτσι κ το μικρακι θα είναι ικανοποιημένο κ εσύ πιο ήρεμη ότι δεν ζοριζεσαι!! Λέω εγώ τώρα, ιδέες!!

Κορίτσια εγώ σήμερα ΚΕΡΝΑΩΩΩΩΩ!!! Πήγα γιατρό!! Το ένα το εμβρυακι δεν τα κατάφερε.. ο σάκος φαινόταν άδειος, αλλά δεν έχει φύγει ακόμα.. μου είπε η γιατρός πως υπάρχει πιθανότητα να απορροφηθεί η να φύγει.. περιμένουμε.. 

Ο άλλος όμως σάκος, αααχχχχχ!!! Είχε ένα πιτσιρδελακι μέσα τοοοοσο με το συμπαθειο!!!! Κορίτσιαααααααα!!!! Ακούσαμε κ καρδούλα!!! Τρελαίνομαι λεμεεεεεεε!!!! Η γιατρός τα'παιξε!!! Είναι βέβαια ακόμα επιφυλακτική, αλλά όχι σαν την προηγούμενη φορά!! Αναπτύσσεται λέει κ μάλιστα καλά!! Έχω ακόμα αίμα κ πηγματα, που μάλλον προκύπτουν από την παλινδρόμηση του ενός, φαίνονταν ξεκάθαρα, αλλά λέει θα φύγουν.. το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι να μη φύγουν απότομα κ παρασύρουν το σάκο.. περιμένουμε λοιπόν.. 

Καλησπέρα κορίτσι!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με το καλό το παιδάκι σου!! Τι σου είπε ο γιατρός δηλαδή;;

Καλημέρα κοριτσάρα μου...Μπράβοοοο ....με το καλό το μπεμπάκι σου. όλα καλά θα πάνε.η σκέψη μου και η θετική μου ενέργεια μαζί σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρα μου...Μπράβοοοο ....με το καλό το μπεμπάκι σου. όλα καλά θα πάνε.η σκέψη μου και η θετική μου ενέργεια μαζί σου

Σε ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, roulas40 είπε:

Οντως φαινεται ατελιωτος ο καιρος μεχρι το Μαρτιο... υπομονηηηηηηη

 

Όλα εχουν τα συν κ τα πλην τους, δυστυχως.. απλα μετα τα ζυγιζεις.. καταλαβαινεις πως το λεω.. εργαζεστε κ οι δυο;;; παντως επειδη έχω ζησει πολλα χρονια στην πρωτευουσα, νομιζω οτι η επαρχια δεν συγκρίνεται ως προς την ποιοτητα ζωης.. προσωπικα παντως κ βλεποντας τα πραγματα πλεον "εκ του ασφαλους", θεωρω πως δεν θα αντεχα οσα κανω στην επαρχια με τα παιδια, να τα κανω στην Αθηνα.. θα ηταν παρα πολυ πιεστικο όλο αυτο κ φυσικα, ακομα περισσοτερο αγχογονο..

Συμφωνω απόλυτα για τη ποιότητα ζωής εκτός Αθηνών..

Είναι ο βασικός ρόλος που το σκεφτόμαστε,γιατί κ χωρίς βοήθεια έχουμε βρει τα πατήματα μας,λίγο ο βρεφικος,λίγο τα εναλλαξ ωράρια με τον άντρα μου τη παλεύουμε αλλά απ' όταν γίναμε γονείς ξέρεις πως αλλάζουν όλα..

Μόνο όταν γίνει κάποιος γονιός μπορεί να καταλάβει ότι σκεφτόμαστε μόνο το καλύτερο για αυτά τα πλάσματα που έχουμε δημιουργήσει..έτσι κ εμείς Ρούλα μου ενώ ήμασταν πολύ υπέρ της Αθήνας γιατι σαν ζευγάρι εδώ περνούσαμε υπέροχα χωρίς τα "αδιάκριτα" βλέμματα της επαρχίας (καταλαβαίνεις τι εννοώ πιστεύω) τώρα που είμαστε γονείς νιώθουμε ότι στην επαρχία μπορούμε να μεγαλώσουμε πολύ πιο ποιοτικα το παιδί μας κ ας μην έχει την ίδια πληθώρα επιλογών δραστηριοτήτων κτλ όπως στην Αθήνα..

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , roulas40 είπε:

λογικα απο τις ορμονες ειναι.. να πινεις πολυ νερο ωστε να ενυδατωνεσαι

Ναι εεε πο και με το ζόρι πίνω νερό   εντομεταξυ .....

πρίν από 24 λεπτά , Inana είπε:

24 παμεν για το πρώτο μας υπέροχο 

Μπραβοο κορίτσι μ και εγώ θα πάω λίγο πιο μετά από εσένα για το πρώτο μ υπέριχο ...περιμένω πως και πως:wub:

Κορίτσια αυτό το κείμενο το έκανα αντιγραφή επικόλληση από μια κοπέλα π το ανέβασε εγώ δεν ήξερα ότι δεν κάνει η ηλεκτρική κουβέρτα και την αναβα κάθε βράδυ είπα να σας το στηλώ π είμαστε όλες εγγυουλες ...

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις έμαθα ότι η χρήση ηλεκτρικής κουβέρτας απαγορεύεται κατά τη διάρκεια τής εγκυμοσύνης, λόγω αύξησης θερμοκρασίας του σώματος , πιθανότητα αποβολής αλλά και για γενετικές ανωμαλίες λόγω ηλεκτρομαγνητικού πεδιου που παράγει.. έχω φοβηθεί πολύ γιατί είμαι στην 7 βδομάδα και ως τώρα κοιμόμουν με ηλεκτρική και κάποια βράδυα την άφηνα ανοιχτή και με έπαιρνε και ο ύπνος ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra97 είπε:

Ναι εεε πο και με το ζόρι πίνω νερό   εντομεταξυ .....

θα σε βοηθησει σε πολλα το νερο!! στην αναγκη, να πιεστεις ωστε να πινεις πιο συχνα!!

 

πρίν από 5 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Συμφωνω απόλυτα για τη ποιότητα ζωής εκτός Αθηνών..

Είναι ο βασικός ρόλος που το σκεφτόμαστε,γιατί κ χωρίς βοήθεια έχουμε βρει τα πατήματα μας,λίγο ο βρεφικος,λίγο τα εναλλαξ ωράρια με τον άντρα μου τη παλεύουμε αλλά απ' όταν γίναμε γονείς ξέρεις πως αλλάζουν όλα..

Μόνο όταν γίνει κάποιος γονιός μπορεί να καταλάβει ότι σκεφτόμαστε μόνο το καλύτερο για αυτά τα πλάσματα που έχουμε δημιουργήσει..έτσι κ εμείς Ρούλα μου ενώ ήμασταν πολύ υπέρ της Αθήνας γιατι σαν ζευγάρι εδώ περνούσαμε υπέροχα χωρίς τα "αδιάκριτα" βλέμματα της επαρχίας (καταλαβαίνεις τι εννοώ πιστεύω) τώρα που είμαστε γονείς νιώθουμε ότι στην επαρχία μπορούμε να μεγαλώσουμε πολύ πιο ποιοτικα το παιδί μας κ ας μην έχει την ίδια πληθώρα επιλογών δραστηριοτήτων κτλ όπως στην Αθήνα..

Σε νιωθωωωωωωω.. Να' ξερες ποσο....η επαρχια δεν κανει για ελευθερα ατομα και η αθηνα δεν κανει για οικογενειες!!! ειναι φοβερο αυτο!!! 

Αν υπάρχει η δυνατοτητας της εργασιας στην επαρχια, μην το σκεφτεστε καθολου!!! θα ΣΩΘΕΙΤΕ!! κ θα ζειτε περισσοτερο ανθρωπινα.. απλα η δουλεια ειναι το Α και το Ω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , roulas40 είπε:

θα σε βοηθησει σε πολλα το νερο!! στην αναγκη, να πιεστεις ωστε να πινεις πιο συχνα!!

 

Σε νιωθωωωωωωω.. Να' ξερες ποσο....η επαρχια δεν κανει για ελευθερα ατομα και η αθηνα δεν κανει για οικογενειες!!! ειναι φοβερο αυτο!!! 

Αν υπάρχει η δυνατοτητας της εργασιας στην επαρχια, μην το σκεφτεστε καθολου!!! θα ΣΩΘΕΙΤΕ!! κ θα ζειτε περισσοτερο ανθρωπινα.. απλα η δουλεια ειναι το Α και το Ω..

Θα κατευασω μια εφαρμογή στο κηνητο για να Μ υπενθυμίζει να πίνω νερό κάθε μία ώρα ...γτ από μόνη μ δεν .....

Όσο κορίτσια για την Αθήνα και την επαρχία είναι τόσο διαφορετικά εγώ περίμενα πως και πως ο άντρας μ να πάρει μετάθεση και να έρθουμε στο νησί  και να κάνουμε εδώ την οικογένειά μας .......βλέπω από την κουνιάδα μ π έχει τρία παιδιά και είναι κλεισμένη στο σπίτι και δεν μπορεί να τα πάει κάπου τα παιδάκια μόνο παιδική χαρά  και δεν έχει και καθόλου βοηθεια θέλει να παει σούπερ μάρκετ και τα περνει και τα τρία μαζί καταλαβενετε ένας χαμός .....ενώ στη. Επαρχία είναι τελιος διαφορετικά μπορεί να Μ αρέσει πολύ η Αθήνα γτ μεγάλωσα εκεί αλλά όταν έχεις οικογένεια είναι τόσο διαφορετικά εγώ τώρα το καταλαβαίνω π βλέπω και την κουνιάδα μ και τα παιδάκια μέσα στο σπίτι κλεισμένα σε ένα διαμέρισμα ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή βδομάδα με υγεία σε όλες!! Σας διαβάζω όποτε μπορώ αλλά δεν γίνεται να ασχολούμαι συνέχεια με το κινητό δυστυχώς καθώς η ναυτία επιμένει από το πρωί που ξυπνάω μέχρι που κοιμάμαι κ στον ύπνο μου ακόμη έχω παλινδρόμηση. 

Χαίρομαι πολύ για τα νέα σας, τις χοριακες σας όσες ακούτε καρδούλες ή θα ακούσετε, βλέπω τα νέα σας και σας στέλνω μπόλικη τύχη και πολλές πολλές ευχές!!! 

Δεν ξέρω αν καμιά άλλη είναι στην άσχημη φάση που είμαι εγώ με τις ναυτίες κ με καταλαβαίνετε! Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο άσχημο συναισθήμα όσο κ αν το άκουγα από άλλες εγκυουλες. Καταρχάς δεν μπορώ να βγω από το σπίτι να κάνω δουλειές τίποτα.. σηκώνομαι κ θέλω να κάνω εμετό με ο,τι δω με ο,τι μυρίσω.. τρέφομαι με κρακερς κ τέτοια στεγνά.. ουφφφ! 

Τέλος πάντων είναι γλυκιά αυτή η ταλαιπωρία κ κάνω υπομονή αλλά δυστυχώς δεν με αφήνει να σας μιλάω πολύ αυτή η κατάσταση. Επίσης τρέχω λίγο να φτιάξω την ασφάλεια μου για να μου γράψει ο γιατρός τις εξετάσεις μου, επειδή είμαι άνεργη επικοινωνώ με ΟΑΕΔ κ εφκα κ γίνεται ένας χαμουλης μέχρι να βγάλω άκρη! 

Χρόνια πολλά για τον Βαλεντίνο κορίτσια εύχομαι να είμαστε όλες αγαπημένες κ ερωτευμένες με τους άντρες μας κ τα μωράκια μας για μια ζωή! ❤️❤️❤️ 

Εδώ είμαι κ σας διαβάζω! Σας στέλνω δύναμη από μακριά σε όλες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...