Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Cony είπε:

Εγώ σήμερα είχα ναυτία μέχρι το απόγευμα, καούρα μπόλικη κ στήθος. Α κ υπνηλία! Όλα φυσιολογικα είναι κ τα πονάκια κ όλα! Όλο το μυαλό μας παίζει παιχνίδια. 

Όσο για το δημόσιο τώρα που το σκέφτομαι που να πηγαίνω με Κορονοιο κ τετοια.. θα κάνω υπομονη κ θα πάρω τον γιατρό μου αν φοβάμαι για κάτι να με καθησυχάσει. 

Ου καλά ασε όλο σκεφτόμαστε και σκεφτόμαστε συνέχεια......

Η αλήθεια είναι θα γίνετε ένας χαμός στο δημόσιο  θα περάσουν γρήγορα οι μέρες και θα πας κορίτσι μ  ❤ .....ενοητε να τον περνεις τηλέφωνο οτιδήποτε σε ανχονει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Cony είπε:

Χαχχα σε καταλαβαίνω! Αλλά ρε γαμωτο λέω όταν μεγαλώσει θα το νιώθω τώρα δεν ξέρω αν είναι καλά οπότε για αυτό προσέχουμε τα συμπτώματα. Αλλά από την άλλη έχω ακούσει τόσα κ έχω διαβάσει τόσα εδώ μέσα που τίποτα δεν είναι δεδομένο. Κ σαφώς δεν σημαίνει ότι αν μου σταματήσουν τα συμπτώματα για λιγο ότι κάτι δεν πάει καλά. Αλλά είναι όπως είπα το άτιμο το μυαλό! 

Θα σκέφτομαι ότι το μωράκι μου με σκέφτηκε κ ήθελε να φάει κ αυτό λίγη πίτσα χαχαχα

Α γεια σου!! Πόσο Κριτσινι πχια κ αυτό το παιδί;; Χαχαχα

Μπαααα..δε θα είναι καλύτερα όταν το νιώθεις..γιατί μοοολις θα περάσουν κάποιες ώρες κ δε το νιώσεις παααλι θα τρελαίνεσαι μέχρι να δεις ότι όλα είναι καλά..

Είπαμε,το γλυκό άγχος της μανούλας αρχίζει από τη σύλληψη κ μένει για μια ζωή ❤️

  • Μου αρέσει 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Cony είπε:

Χαχχα σε καταλαβαίνω! Αλλά ρε γαμωτο λέω όταν μεγαλώσει θα το νιώθω τώρα δεν ξέρω αν είναι καλά οπότε για αυτό προσέχουμε τα συμπτώματα. Αλλά από την άλλη έχω ακούσει τόσα κ έχω διαβάσει τόσα εδώ μέσα που τίποτα δεν είναι δεδομένο. Κ σαφώς δεν σημαίνει ότι αν μου σταματήσουν τα συμπτώματα για λιγο ότι κάτι δεν πάει καλά. Αλλά είναι όπως είπα το άτιμο το μυαλό! 

Θα σκέφτομαι ότι το μωράκι μου με σκέφτηκε κ ήθελε να φάει κ αυτό λίγη πίτσα χαχαχα

Έχεις δίκιο ρε σι το μυαλό μας τα σκεφτείτε  όλα λες μήπως έγινε αυτό μήπως το άλλο

θα γίνουμε μανούλες και μας ανχονει το παραμικρό.....

Και μένα μ το είπε ο γιατρος οτι μήνα με μήνα τα συπτωματα αλλάζουν καπια φεύγουν καπια αλλά μπορεί να έρθουν .....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Ωστόσο,καλή η πίτσα;;;:P

Ε μααα σου λέει όλο κριτσινια και κρακερς τι με πέρασες χχαχα 

Αχ τέλεια ήταννν ζουμερη και με στεφάνι Φιλαδέλφειας! Άσε κόλαση! Ας πούμε ότι έκανα τσιτ Ντέι σήμερα που υποχώρησαν τα συμπτώματα λίγο! :D

2 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Έχεις δίκιο ρε σι το μυαλό μας τα σκεφτείτε  όλα λες μήπως έγινε αυτό μήπως το άλλο

θα γίνουμε μανούλες και μας ανχονει το παραμικρό.....

Και μένα μ το είπε ο γιατρος οτι μήνα με μήνα τα συπτωματα αλλάζουν καπια φεύγουν καπια αλλά μπορεί να έρθουν .....

Έτσι είναι κ πρέπει να επικοινωνούμε με τον γιατρό μας τα πάντα. Εμένα μου είπε και τσακωμενοι να είμαστε που λέει ο λόγος θέλω οτιδήποτε θες να με πάρεις τηλέφωνο ο,τι ώρα κ να ναι. Αυτό με κάνει κ νιώθω ασφάλεια η αλήθεια είναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! Πως ξυπνήσαμε;;!!

@Cony  μου καλυτερα να αποφυγεις το νοσοκομειο τωρα με τον covid.. δεν ξερω βεβαια πως ειναι εκει κ αν ειναι ξεχωριστη η γυναικολογικη πτερυγα.. αλλα χιλιες φορες υπομονη!! Καλη η πιτσα ε;;;;!!! μου ετρεξε λιγο σαλακι, δεν το κρυβω!!!:P:P

@Dimitra97 με το στηθος υποφερω κ εγω... δεν θελω να σε στεναχωρησω, αλλα απο καποιο σημειο κ μετα απλα συνηθιζεις να ζεις με αυτο!!! Υπνηλια εχω κ γω.. βεβαια δεν ξερω αν ειναι υπνηλια η απλα κουραση.. εχθες ξυπνησα στις 6 για δουλεια, δεν κοιμηθηκα το μεσημερι γιατι ειχα τα πιτσιρικια κ το βραδυ που εβλεπα masterchef με πηρε ο υπνος..:x:x κ δεν ειδα κ ποιος πηρε το τεστ δημιουργικότητας ..:x:x

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε σημερα;;!!!

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, roulas40 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Πως ξυπνήσαμε;;!!

@Cony  μου καλυτερα να αποφυγεις το νοσοκομειο τωρα με τον covid.. δεν ξερω βεβαια πως ειναι εκει κ αν ειναι ξεχωριστη η γυναικολογικη πτερυγα.. αλλα χιλιες φορες υπομονη!! Καλη η πιτσα ε;;;;!!! μου ετρεξε λιγο σαλακι, δεν το κρυβω!!!:P:P

@Dimitra97 με το στηθος υποφερω κ εγω... δεν θελω να σε στεναχωρησω, αλλα απο καποιο σημειο κ μετα απλα συνηθιζεις να ζεις με αυτο!!! Υπνηλια εχω κ γω.. βεβαια δεν ξερω αν ειναι υπνηλια η απλα κουραση.. εχθες ξυπνησα στις 6 για δουλεια, δεν κοιμηθηκα το μεσημερι γιατι ειχα τα πιτσιρικια κ το βραδυ που εβλεπα masterchef με πηρε ο υπνος..:x:x κ δεν ειδα κ ποιος πηρε το τεστ δημιουργικότητας ..:x:x

 

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε σημερα;;!!!

 

Θες να προλάβεις κ τεστ δημιουργικότητας εσύ μάνα μου;;

Είσαι αισιόδοξος άνθρωπος τελικά :mrgreen: χαχαχα

Εγώ κλασσικά 7 εγερτηριο ,σχολείο ο μικρός κ εγώ δουλειά μέχρι το μεσημεράκι που πάω κ τον παίρνω.

Μετά τρελοκομείο στο σπίτι,δουλειές,κούνιες κ καααποθ εκεί αρχίζει να πλησιάζει η ώρα της ξεκούρασης μου αααν δεν έχουμε κουλό βράδυ από δόντια,όνειρα, whatever..

Κατά τ αλλά σήμερα δεν ανακατεύομαι πολύ εγώ γιατί εχθές ήμουν χάλια,αλλά κ πάλι το μόνο που θέλω να φάω είναι τοστ..κ εχθές με 3 τοστ την έβγαλα..

Ρούλα,πόσο είναι τα παιδάκια σου; Θύμισε μου..

  • Χαχα 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Θες να προλάβεις κ τεστ δημιουργικότητας εσύ μάνα μου;;

Είσαι αισιόδοξος άνθρωπος τελικά :mrgreen: χαχαχα

Εκλαψα να ξερεις!!! Έχεις δίκιο, μαλλον έχω μεγαλες προσδοκίες!!!!!!:P 

Τα παιδιά μου είναι 10,5 κ 8!!! Είμαι η "γιαγια" της παρέας εγω!!!! :P:P:P:P Τι δουλειά κάνεις, αν επιτρεπεται;; Ελπίζω να εισαι ξεκουραστα..

Link to comment
Share on other sites

Αι μαρή γρα εσύ!!:P

Πόσο είσαι;;

Έχουμε παντοπωλείο-deli με τον άντρα μου..ξέρεις αυτά της εποχής που τα έχουν όλα χαχχαχα

Οπότε ναι έχω την άνεση να μπορώ να καθίσω περισσότερο κτλ..

Εσύ δουλεύεις ή έχεις συνταξιοδοτηθεί;:P

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Πως ξυπνήσαμε;;!!

@Cony  μου καλυτερα να αποφυγεις το νοσοκομειο τωρα με τον covid.. δεν ξερω βεβαια πως ειναι εκει κ αν ειναι ξεχωριστη η γυναικολογικη πτερυγα.. αλλα χιλιες φορες υπομονη!! Καλη η πιτσα ε;;;;!!! μου ετρεξε λιγο σαλακι, δεν το κρυβω!!!:P:P

@Dimitra97 με το στηθος υποφερω κ εγω... δεν θελω να σε στεναχωρησω, αλλα απο καποιο σημειο κ μετα απλα συνηθιζεις να ζεις με αυτο!!! Υπνηλια εχω κ γω.. βεβαια δεν ξερω αν ειναι υπνηλια η απλα κουραση.. εχθες ξυπνησα στις 6 για δουλεια, δεν κοιμηθηκα το μεσημερι γιατι ειχα τα πιτσιρικια κ το βραδυ που εβλεπα masterchef με πηρε ο υπνος..:x:x κ δεν ειδα κ ποιος πηρε το τεστ δημιουργικότητας ..:x:x

 

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε σημερα;;!!!

 

Καλημεραααα σε όλα τα κοριτσιαα ..

Τι λες βρε φίλη μ όντως; Πο πο συνηθηζετε αυτός ο πόνος ? Έκανα μπάνιο εχθές και έπεφτε το νερό πάνω και δεν το άντεχα ρε σι γτ πονάει από τόσο Νόρις στην εγγυμοσινη όμως ?? Ελπίζω να μην μεγαλώσει πολύ μόνο δεν θέλω γτ έχω π έχω στήθος δεν μπορώ κιαλο γτ έχω ακούσει ότι μεγαλώνει πολύ στην εγγυμοσινη θέλω τόσο να κοιμηθώ μρπουμιτα και δεν μπορώ επίδη πονάει :neutral: .....και εγώ έχω φουλ υπνιλια ιδικά όταν θα πιω ουτρογκεσταν σαν μεθυσμένη παραπαταω χαχαχ  είχα π είχα υπνιλια τώρα και μετά τα χάπια χειροτέρεψε ...... 

πρίν από 55 λεπτά , roulas40 είπε:

Εκλαψα να ξερεις!!! Έχεις δίκιο, μαλλον έχω μεγαλες προσδοκίες!!!!!!:P 

Τα παιδιά μου είναι 10,5 κ 8!!! Είμαι η "γιαγια" της παρέας εγω!!!! :P:P:P:P Τι δουλειά κάνεις, αν επιτρεπεται;; Ελπίζω να εισαι ξεκουραστα..

Κορίτσι μ να σου ζήσουν τα παιδάκια σου να είναι γερά και δυνατά άντε βρε χαζομάρες η γιαγιά της παρέας λέει....❤️

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Αχ δουλεύετε κιόλας έχετε και μικράκια. Μπράβο σας! Εγώ δεν δουλεύω ευτυχώς, θέλω να πω έχω την δυνατότητα και μόνο ένα λαμπραντόρ έχω από παιδιά που θέλει βολτουλες. Όποτε από άποψη χρόνου είμαι χαλαρή. Καλή δύναμη εύχομαι να έχετε! Κρατηστε γερά! 

@roulas40 σήμερα έχεις γιατρό ε? Το απόγευμα? Καλά νέα να έχεις εύχομαι! ❤️

Από θέμα ναυτίας κ εγώ συνεχίζω να είμαι καλύτερα σημερα. Έφαγα τοστ με γαλοπούλα τυρί κ Φιλαδέλφεια που είχα μέρες να φάω. Με πιάνει μόνο όταν σκέφτομαι διάφορα φαγητά που με αηδιάζουν. Ίσως αυτή η ναυτία να είναι έντονη στην αρχή κ μετά να σε πιάνει ώρες ώρες. Ή είναι αυτό που λέτε τα συνηθίζεις μετά τα συμπτώματα :P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Cony είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αχ δουλεύετε κιόλας έχετε και μικράκια. Μπράβο σας! Εγώ δεν δουλεύω ευτυχώς, θέλω να πω έχω την δυνατότητα και μόνο ένα λαμπραντόρ έχω από παιδιά που θέλει βολτουλες. Όποτε από άποψη χρόνου είμαι χαλαρή. Καλή δύναμη εύχομαι να έχετε! Κρατηστε γερά! 

@roulas40 σήμερα έχεις γιατρό ε? Το απόγευμα? Καλά νέα να έχεις εύχομαι! ❤️

Και εγώ εδώ μαζί με την φίλη μ μια από τα ίδια ούτε εγώ δουλεύω και έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο και έχω και  γω ένα παιδί μια μικρή σκυλίτσα ημίαιμη .......  Κορίτσι πως είσαι σήμερα ?? Από ναυτίες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Cony είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αχ δουλεύετε κιόλας έχετε και μικράκια. Μπράβο σας! Εγώ δεν δουλεύω ευτυχώς, θέλω να πω έχω την δυνατότητα και μόνο ένα λαμπραντόρ έχω από παιδιά που θέλει βολτουλες. Όποτε από άποψη χρόνου είμαι χαλαρή. Καλή δύναμη εύχομαι να έχετε! Κρατηστε γερά! 

@roulas40 σήμερα έχεις γιατρό ε? Το απόγευμα? Καλά νέα να έχεις εύχομαι! ❤️

Από θέμα ναυτίας κ εγώ συνεχίζω να είμαι καλύτερα σημερα. Έφαγα τοστ με γαλοπούλα τυρί κ Φιλαδέλφεια που είχα μέρες να φάω. Με πιάνει μόνο όταν σκέφτομαι διάφορα φαγητά που με αηδιάζουν. Ίσως αυτή η ναυτία να είναι έντονη στην αρχή κ μετά να σε πιάνει ώρες ώρες. Ή είναι αυτό που λέτε τα συνηθίζεις μετά τα συμπτώματα :P

Λοιπόν κ εγώ έτσι Cony μου! Δλδ δε μπορώ με τπτ τώρα να σκεφτώ κρέας κ σαλάτα κ ο,τι έχει σάλτσες πολλές κτλ για κάποιο λόγο!! Καθόλου όμως!!

Δε πειράζει,θα το ρίξουμε στα σάντουιτς,από τα Κριτσινια είναι μια πρόοδος χχαχαα

@Dimitra97 υπομονή με το στήθος κοριτσάκι μου,θα το συνηθίσεις σιγά σιγά θα σκληρύνει κ εκείνο κ δε θα σε πονάει τόσο έντονα❤️ 

Τι έχει το πρόγραμμα σήμερα κορίτσια;


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Εσύ δουλεύεις ή έχεις συνταξιοδοτηθεί;:P

Δεν μπορω, θα κατουρηθώ, αλήθεια!! Εχω κ μια ακρατεια λόγω ηλικίας, καταλαβαίνεις, δεν ειμαι για πολλά!!!!!:P:P Είμαι 39!!! Αλλά ενταξει, το λεω για να διασκεδάζω τον πονο μου!!!!!!! :P:P Εσεις αφού εχετε τη δυνατοτητα, να την εκμεταλλευεσαι οσο μπορεις κ να μην κουραζεσαι!!!

πρίν από 29 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Καλημεραααα σε όλα τα κοριτσιαα ..

Τι λες βρε φίλη μ όντως; Πο πο συνηθηζετε αυτός ο πόνος ? Έκανα μπάνιο εχθές και έπεφτε το νερό πάνω και δεν το άντεχα ρε σι γτ πονάει από τόσο Νόρις στην εγγυμοσινη όμως ?? Ελπίζω να μην μεγαλώσει πολύ μόνο δεν θέλω γτ έχω π έχω στήθος δεν μπορώ κιαλο γτ έχω ακούσει ότι μεγαλώνει πολύ στην εγγυμοσινη θέλω τόσο να κοιμηθώ μρπουμιτα και δεν μπορώ επίδη πονάει :neutral: .....και εγώ έχω φουλ υπνιλια ιδικά όταν θα πιω ουτρογκεσταν σαν μεθυσμένη παραπαταω χαχαχ  είχα π είχα υπνιλια τώρα και μετά τα χάπια χειροτέρεψε ...... 

Κορίτσι μ να σου ζήσουν τα παιδάκια σου να είναι γερά και δυνατά άντε βρε χαζομάρες η γιαγιά της παρέας λέει....❤️

Συνηθίζεται Δήμητρα, απο ενα σημειο κ μετα απλα δε δινεις σημασια.. οσο για το μεγεθος, εγω που δεν εχω ΚΑΘΟΛΟΥ το φορεσα το νο2!! 

πρίν από 28 λεπτά , Cony είπε:

@roulas40 σήμερα έχεις γιατρό ε? Το απόγευμα? Καλά νέα να έχεις εύχομαι! ❤️

Ναι Cony μου, σε λιγο θα πεταχτω απο τη δουλεια να με δει!!

Ρε κοριτσια τι γινεται;;; Μονο εγω δεν εχω αναγουλες;;; στην αρχη τουλαχιστον δεν ειχα ορεξη για φαγητο... τωρα ΔΥΣΤΥΧΩΣ θελω να τρωω χωρις αυριο... συγκρατουμαι με νυχια κ με δοντια....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...