Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

1 hour ago, LoveToBeMom said:

Εμένα λήγει τέλη Απρίλη αλλά δε πρόκειται να τη κάνω Κόννα μου..

Δε θα την έκανα κ χωρίς εγκυμοσύνη πόσο μάλλον τώρα..

Βαρέθηκα,κουραστηκα κ στη τελική έρχεται Ανοιξη ξανά,ανοιχτοί χώροι μόνο κτλ..

Και εγώ το ίδιο και δεν πιστεύω ότι προστατεύει από την όμικρον .Μόνο με τη δουλειά θα έχω θέμα αλλά δεν με πολύ νοιάζει κ ολας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, vaso_mpempis said:

Κοριτσια!!!

Εκανα σημερα 2η χοριακη τελικα αντεξα και περιμενα!!!

22/2.. 7,5

28/2... 590!!!!

Νομιζω καλα εχω ερθει στο γκρουπ σας!!!!:x

Μπραβοοοο συγχαρητήρια να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια!!!

Εκανα σημερα 2η χοριακη τελικα αντεξα και περιμενα!!!

22/2.. 7,5

28/2... 590!!!!

Νομιζω καλα εχω ερθει στο γκρουπ σας!!!!:x

Ζητωωωωω!!Τελεια κοριτσι μου!!Αρα οντως ηταν πολυ νωρις οταν εκανες την 1η... Τωρα θα κανεις κι αλλη ή θα πας για υπερηχο σε μερικες μερες?

6 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια Τρίτη δόση κάνατε και αν ναι ποτέ ;

Εμενα λήγει σε 20 μέρες το πιστοποιητικό και το σκέφτομαι για να την κάνω 

Εγω την εκανα 15 Ιανουαριου, δηλαδη πριν μεινω εγκυος. Τι να σου πω?Κι εγω δεν ξερω τι θα εκανα εν μεσω εγκυμοσυνης...υποτιθεται οτι τα εμβολια ειναι ασφαλη και ξερω κοπελες που εχουν κανει την 2η ή την 3η δοση κατα την εγκυμοσυνη αλλα κι εμενα θα με αγχωνε λιγακι...Απο την αλλη, και το να αρρωστησω βαρια απο κοβιντ με αγχωνει οποτε ειμαι 50 50 αν θα την επαιρνα την αποφαση...

@Dimitra97...κι εγω εχω ασχημη εμπειρια απο εμβολιο, οχι κοβιντ βεβαια, αλλα γριπης!Στην 1η μου εγκυμοσυνη επαθα την αποκολληση την επομενη μερα απο τον εμβολιασμο μου...τυχαιο?Τι να πω...Ο γιατρος δεν το συνεδεσε και υποτιθεται οτι ειναι απολυτα ασφαλες για τις εγκυους αλλα εγω το ερωτηματικο αν επαιξε ρολο θα το εχω...ευτυχως τωρα το ειχα κανει το φθινοπωρο!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια!!!

Εκανα σημερα 2η χοριακη τελικα αντεξα και περιμενα!!!

22/2.. 7,5

28/2... 590!!!!

Νομιζω καλα εχω ερθει στο γκρουπ σας!!!!:x

Καλώς ήρθες! Μπράβο τέλεια ανέβηκε μια χαρά! Να μιλήσεις με τον γιατρό σου! Καλή κ τελειομηνή εγκυμοσύνη να έχεις ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια!!!

Εκανα σημερα 2η χοριακη τελικα αντεξα και περιμενα!!!

22/2.. 7,5

28/2... 590!!!!

Νομιζω καλα εχω ερθει στο γκρουπ σας!!!!:x

Τι όμορφα νέα είναι αυτα?!❤️

Ας σου ευχηθούμε κ επισήμως λοιπόν με το καλο το μωράκι σου κορίτσι μου κ εσένα!!

Ποσών εβδομάδων είσαι τώρα; 

7 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Και εγώ το ίδιο και δεν πιστεύω ότι προστατεύει από την όμικρον .Μόνο με τη δουλειά θα έχω θέμα αλλά δεν με πολύ νοιάζει κ ολας 

 

Μα το λένε κ οι επιστήμονες πως δεν προστατεύει τόσο από την όμικρον. Πέραν τούτου έχει κάνει τον κύκλο του ο ιος κ παρά τη μεταδοτικότητα του έχει εξασθενήσει πολύ κ όσο περνάει ο καιρός όλο και περισσότερο. Τα δύσκολα δόξα τον Θεό τα περάσαμε,τώρα λίγη προσοχή ακόμη κ ο,τι άμυνα έχουμε από τα 2 πρώτα εμβόλια κ όλα εύχομαι να πάνε καλά!

Θα πρέπει να κάνεις ραπίντ ε; Θα δουλεύεις μέχρι το 3ο τρίμηνο ή θα πάρεις άδεια κυήσεως νωρίτερα;


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ζητωωωωω!!Τελεια κοριτσι μου!!Αρα οντως ηταν πολυ νωρις οταν εκανες την 1η... Τωρα θα κανεις κι αλλη ή θα πας για υπερηχο σε μερικες μερες?

Εγω την εκανα 15 Ιανουαριου, δηλαδη πριν μεινω εγκυος. Τι να σου πω?Κι εγω δεν ξερω τι θα εκανα εν μεσω εγκυμοσυνης...υποτιθεται οτι τα εμβολια ειναι ασφαλη και ξερω κοπελες που εχουν κανει την 2η ή την 3η δοση κατα την εγκυμοσυνη αλλα κι εμενα θα με αγχωνε λιγακι...Απο την αλλη, και το να αρρωστησω βαρια απο κοβιντ με αγχωνει οποτε ειμαι 50 50 αν θα την επαιρνα την αποφαση...

@Dimitra97...κι εγω εχω ασχημη εμπειρια απο εμβολιο, οχι κοβιντ βεβαια, αλλα γριπης!Στην 1η μου εγκυμοσυνη επαθα την αποκολληση την επομενη μερα απο τον εμβολιασμο μου...τυχαιο?Τι να πω...Ο γιατρος δεν το συνεδεσε και υποτιθεται οτι ειναι απολυτα ασφαλες για τις εγκυους αλλα εγω το ερωτηματικο αν επαιξε ρολο θα το εχω...ευτυχως τωρα το ειχα κανει το φθινοπωρο!

Μου ειπε να κανω παλι σε 48 ωρες

:)

1 ώρα πρίν, LoveToBeMom είπε:

Τι όμορφα νέα είναι αυτα?!❤️

Ας σου ευχηθούμε κ επισήμως λοιπόν με το καλο το μωράκι σου κορίτσι μου κ εσένα!!

Ποσών εβδομάδων είσαι τώρα; 

 

Μα το λένε κ οι επιστήμονες πως δεν προστατεύει τόσο από την όμικρον. Πέραν τούτου έχει κάνει τον κύκλο του ο ιος κ παρά τη μεταδοτικότητα του έχει εξασθενήσει πολύ κ όσο περνάει ο καιρός όλο και περισσότερο. Τα δύσκολα δόξα τον Θεό τα περάσαμε,τώρα λίγη προσοχή ακόμη κ ο,τι άμυνα έχουμε από τα 2 πρώτα εμβόλια κ όλα εύχομαι να πάνε καλά!

Θα πρέπει να κάνεις ραπίντ ε; Θα δουλεύεις μέχρι το 3ο τρίμηνο ή θα πάρεις άδεια κυήσεως νωρίτερα;

Ελαντε.. χαχαχα

Εχω εναν γιο 2.5 χρονων αλλα σε αυτον πηρα χαμπαρι 7 εβδομαδων οτι ειμαι εγκυος λογω αστατου κυκλου πηγα γιατρο και ακουσα καρδια

Οποτε ειμαι ασχετη απο τιμες χοριακης

Τωρα θα κανω αλλη μια σε 48 ωρες και λογικα μετα θα μου κλεισει ραντεβου... οποτε τοτε θα μαθω υποθετω

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες

Ημουν παλια στην εγκυμοσυνη του γιου μου στο φορουμ "μπεμπακια 2019" και πραγματικα μου κρατησε συντροφια σε ολη την εγκυμοσυνη... πολυ συγκινηση εχω.. ειναι και οι ορμονες βεβαια :-D

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, LoveToBeMom said:

Τι όμορφα νέα είναι αυτα?!❤️

Ας σου ευχηθούμε κ επισήμως λοιπόν με το καλο το μωράκι σου κορίτσι μου κ εσένα!!

Ποσών εβδομάδων είσαι τώρα; 

 

Μα το λένε κ οι επιστήμονες πως δεν προστατεύει τόσο από την όμικρον. Πέραν τούτου έχει κάνει τον κύκλο του ο ιος κ παρά τη μεταδοτικότητα του έχει εξασθενήσει πολύ κ όσο περνάει ο καιρός όλο και περισσότερο. Τα δύσκολα δόξα τον Θεό τα περάσαμε,τώρα λίγη προσοχή ακόμη κ ο,τι άμυνα έχουμε από τα 2 πρώτα εμβόλια κ όλα εύχομαι να πάνε καλά!

Θα πρέπει να κάνεις ραπίντ ε; Θα δουλεύεις μέχρι το 3ο τρίμηνο ή θα πάρεις άδεια κυήσεως νωρίτερα;

Λογικά θα μπορώ να δουλεύω και από το σπίτι γιατί έχουμε ακόμα τηλεργασία .Τώρα αν έχω δίδυμα θα το συζητήσω με τον γιατρό το τι πρέπει να κάνουμε γιατί έχω τοξοειδή προς δικερη μήτρα και δεν ξέρω κατά ποσό θα επηρεάσει αυτό .

Ναι θέλει δυο Ραπιντ την εβδομάδα για να πάω γραφείο αλλά είναι και το θέμα ότι δεν μπορώ να πάρω αμάξι γιατί δουλεύω κέντρο και στο μέτρο γίνεται χαμός κάθε μέρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια, ξερει κανεις ποσο πρεπει να ειναι η χοριακη για να ξεκινησουν οι υπερηχοι;

 

Καλησπέρα με το καλό το μωράκι σου!! Εγώ ειχα χοριακή 990 την προηγούμενη Δευτερα και πήγα Πέμπτη γιατρό και είδαμε σάκο !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια, ξερει κανεις ποσο πρεπει να ειναι η χοριακη για να ξεκινησουν οι υπερηχοι;

 

Απο όσο ξέρω πάνω απο 5000!!

πρίν από 50 λεπτά , Inana είπε:

Ρε κορίτσια θέλω την βοήθεια σας

Για πες 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πήγα και έκανα τον πρώτο μου υπέριχο σήμερα  έχω τρελαθεί απο την χαρά μ ακόμα δεν μπορώ να το πυστεψω ότι είδα αυτό το μικρό θαυματακι μέσα μ και ακούσαμε και καρδούλα ήταν απίστευτο το συναίσθημα μου έβγαλε Πητ 27 Οκτωβρίου.....❤️❤️❤️ Δόξα το Θεό είναι όλα καλά και φυσιολογικά για την εβδομάδα που είμαι....

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πήγα και έκανα τον πρώτο μου υπέριχο σήμερα  έχω τρελαθεί απο την χαρά μ ακόμα δεν μπορώ να το πυστεψω ότι είδα αυτό το μικρό θαυματακι μέσα μ και ακούσαμε και καρδούλα ήταν απίστευτο το συναίσθημα μου έβγαλε Πητ 27 Οκτωβρίου.....❤️❤️❤️ Δόξα το Θεό είναι όλα καλά και φυσιολογικά για την εβδομάδα που είμαι....

Τι ωραια νεα!!!! :x :x

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...