Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

40 minutes ago, Sunshine88 said:

Περαστικά σου κορίτσι μου :unsure: ειλικρινά σου εύχομαι να τελειώσουν σύντομα αυτά και να ηρεμήσεις ώστε να το χαρείς πραγματικά στο έπακρο!!

Εγώ είμαι αυτή τη στιγμή 5β+3η, αλλά είμαι να σκάσω πριν λίγο είδα αρκετή καφέ βλέννα αυτή την φορά :(

Stay cool!!  Το είχα κι εγώ την 6η εβδομάδα. Ξάπλωσα 2 μέρες και δεν ξαναειχα τίποτα!! Απλά μίλησε με τον γιατρό σου, ώστε να σε κατευθύνει.

Εγω κορίτσια είμαι 8 εβδομάδων και 2 ημερών και κατάφερα να αρρωστήσω. Βουλωμενη μύτη, πονοκέφαλος, βήχας,  ευτυχώς δεν είναι covid. Έχω παράλληλα τις ψιλοανακατωσουρες, το στήθος μου λογικά "θα σκάσει " κι εγω νιώθω να πρηζομαι κι άλλοοο...! Ποση θα γίνω Θεε μου?!?!Έχω αρχίσει να σας ζηλεύω εσάς που λέτε δε μπορείτε να φάτε...εγω τρωω κανονικά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

26 minutes ago, nina21 said:

Μην αγχώνεσαι!! Είναι συχνό φαινόμενο! Αλλά ενημέρωσε τον γιατρό σου 

Προσπαθώ να μην αγχώνομαι...:roll:

Τώρα το απόγευμα θα τον πάρω τηλέφωνο ξανά κ βλέπουμε:unsure:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Irini85 said:

Stay cool!!  Το είχα κι εγώ την 6η εβδομάδα. Ξάπλωσα 2 μέρες και δεν ξαναειχα τίποτα!! Απλά μίλησε με τον γιατρό σου, ώστε να σε κατευθύνει.

Εγω κορίτσια είμαι 8 εβδομάδων και 2 ημερών και κατάφερα να αρρωστήσω. Βουλωμενη μύτη, πονοκέφαλος, βήχας,  ευτυχώς δεν είναι covid. Έχω παράλληλα τις ψιλοανακατωσουρες, το στήθος μου λογικά "θα σκάσει " κι εγω νιώθω να πρηζομαι κι άλλοοο...! Ποση θα γίνω Θεε μου?!?!Έχω αρχίσει να σας ζηλεύω εσάς που λέτε δε μπορείτε να φάτε...εγω τρωω κανονικά!

Πραγματικά προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη γιατί όταν το βλέπω δεύτερη φορά σερί δεν είναι και εύκολο...Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!

Θα προσπαθήσω να μείνω ξαπλωμένη όσο περισσότερο μπορώ κ πραγματικά ελπίζω να μην είναι τίποτα. :unsure:

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες ^_^

Αφού δεν είναι covid για και είναι ένα απλό κρύωμα θα κάνει τον κύκλο του και θα περάσει, εσύ να ξεκουράζεσαι!

Πάντως να ξέρεις...Εγώ μία χαρά τρώω κανένα πρόβλημα δεν έχω σε αυτό το κομμάτι για την ώρα...:D

15 minutes ago, nina21 said:

Συνεχίζεις κ έχεις τώρα καφέ? 

Ναι ακόμα...:-|

Και σε λίγο θα πρέπει να ξαναγυρίσω και στη δουλειά!

Πραγματικά ότι είναι να γίνει θα γίνει, δεν είναι στο χέρι μου:|

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sunshine88 είπε:

Πραγματικά προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη γιατί όταν το βλέπω δεύτερη φορά σερί δεν είναι και εύκολο...Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!

Θα προσπαθήσω να μείνω ξαπλωμένη όσο περισσότερο μπορώ κ πραγματικά ελπίζω να μην είναι τίποτα. :unsure:

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες ^_^

Αφού δεν είναι covid για και είναι ένα απλό κρύωμα θα κάνει τον κύκλο του και θα περάσει, εσύ να ξεκουράζεσαι!

Πάντως να ξέρεις...Εγώ μία χαρά τρώω κανένα πρόβλημα δεν έχω σε αυτό το κομμάτι για την ώρα...:D

Ναι ακόμα...:-|

Και σε λίγο θα πρέπει να ξαναγυρίσω και στη δουλειά!

Πραγματικά ότι είναι να γίνει θα γίνει, δεν είναι στο χέρι μου:|

Δεν παίρνεις ένα τηλ τον γιατρό σου τώρα? Γτ να περιμένεις μέχρι το απόγευμα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

29 minutes ago, Sunshine88 said:

Πραγματικά προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη γιατί όταν το βλέπω δεύτερη φορά σερί δεν είναι και εύκολο...Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!

Θα προσπαθήσω να μείνω ξαπλωμένη όσο περισσότερο μπορώ κ πραγματικά ελπίζω να μην είναι τίποτα. :unsure:

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες ^_^

Αφού δεν είναι covid για και είναι ένα απλό κρύωμα θα κάνει τον κύκλο του και θα περάσει, εσύ να ξεκουράζεσαι!

Πάντως να ξέρεις...Εγώ μία χαρά τρώω κανένα πρόβλημα δεν έχω σε αυτό το κομμάτι για την ώρα...:D

Ναι ακόμα...:-|

Και σε λίγο θα πρέπει να ξαναγυρίσω και στη δουλειά!

Πραγματικά ότι είναι να γίνει θα γίνει, δεν είναι στο χέρι μου:|

Αχ....μην γυρίσεις στη δουλειά!!! Και τι δουλειά κάνεις? 

Ξάπλωσε στον καναπέ σου ωραια και άνετα!! Είναι η μόνη φάση της ζωής μας που το παραδικαιουμαστε! Τα μωράκια μας είναι πλέον η κύρια έγνοια μας!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sunshine88 είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου :unsure: ειλικρινά σου εύχομαι να τελειώσουν σύντομα αυτά και να ηρεμήσεις ώστε να το χαρείς πραγματικά στο έπακρο!!

Εγώ είμαι αυτή τη στιγμή 5β+3η, αλλά είμαι να σκάσω πριν λίγο είδα αρκετή καφέ βλέννα αυτή την φορά :(

Ευχαριστώ ελπίζω να περάσει σύντομα γτ δεν αντέχω καθόλου νιοθω σαν αρωστη .......σε καταλαβαίνω π ανχονεσε λογικό και εγώ φοβήθηκα πολύ εχθές  αλλά μην ανησιχεις δεν είναι κάτι άμα δεν συνοδευετ με πόνο έντονο δεν είναι κάτι μου το είχε πει και εμένα ο γιατρός μ.....τον πήρες τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Καλημέρα ομαδουλα❤️

@Sunshine88 μου ναι ο πρώτος μου υπέρηχος ήταν..6&3 ήμουν όταν τον έκανα!! Άντε μια εβδομάδα εμεινε κ για εσένα κορίτσι μου!

@Λουρού καλώς μας ήρθες φίλη! Με το καλο το μωράκι σου και να χαίρεσαι κ τα άλλα δυο:x πόσο χρονών είναι τα άλλα παιδάκια σου;

@vaso_mpempis καλημέρα κορίτσι! Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είμαι όντως μια θετική χοριακη πολυυυυ μικρή!! Κοίτα στο διαγνωστικό το δικό μου λέει κάτω από 20 κ μέχρι 5 ότι είναι αμφίβολη τιμή! Ελπίζω να είναι θετικό εσένα! Ποτέ την έκανες; 28η ημέρα του κύκλου;

Καλώς σας βρήκα ❤️ Έχω μια κόρη 9  και ένα γιο 7 ετών!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου...

 @nina21 μίλησα πριν λίγο με καθησύχασε κ αυτός κ η μαία του αλλά μου εξήγησε ότι σε αυτή την φάση δεν μπορούμε να κάνουμε κ πολλά πράγματα μόνο ξεκούραση κ ξάπλα.

@Irini85Μακάρι να μπορούσα αλλά δεν γίνεται να μην πάω, άσε που δεν έχω πει τπτ ακόμα γτ δεν ήθελα πριν τον υπέρηχο...Αλλά κ που είμαι στην δουλειά την περισσότερη ώρα είμαι καθιστή κ δεν κουράζομαι.

@Dimitra97 εσύ μίλησες καθόλου με τον γιατρό μήπως σου προτείνει κάτι για τις ναυτίες για να νιώσεις λίγο καλύτερα;

Έχω ακόμα καφέ βλεννες, λιγότερες αλλά έχω...και από πόνο έχω πολύ λίγα πονακια όπως όταν είναι να αδιαθετησεις. Ξεκούραση κ ξάπλα... Τώρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sunshine88 είπε:

Κορίτσια μου...

 @nina21 μίλησα πριν λίγο με καθησύχασε κ αυτός κ η μαία του αλλά μου εξήγησε ότι σε αυτή την φάση δεν μπορούμε να κάνουμε κ πολλά πράγματα μόνο ξεκούραση κ ξάπλα.

@Irini85Μακάρι να μπορούσα αλλά δεν γίνεται να μην πάω, άσε που δεν έχω πει τπτ ακόμα γτ δεν ήθελα πριν τον υπέρηχο...Αλλά κ που είμαι στην δουλειά την περισσότερη ώρα είμαι καθιστή κ δεν κουράζομαι.

@Dimitra97 εσύ μίλησες καθόλου με τον γιατρό μήπως σου προτείνει κάτι για τις ναυτίες για να νιώσεις λίγο καλύτερα;

Έχω ακόμα καφέ βλεννες, λιγότερες αλλά έχω...και από πόνο έχω πολύ λίγα πονακια όπως όταν είναι να αδιαθετησεις. Ξεκούραση κ ξάπλα... Τώρα!

να ζητησεις απο τον γιατρο να σου γραψει αδεια! μην ταλαιπωρεις τον εαυτο σου και μην υπερβαινεις τις δυναμεις σου! πονακια οπως περιγραφεις εχω και εγω σημερα...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , Sunshine88 είπε:

Κορίτσια μου...

 @nina21 μίλησα πριν λίγο με καθησύχασε κ αυτός κ η μαία του αλλά μου εξήγησε ότι σε αυτή την φάση δεν μπορούμε να κάνουμε κ πολλά πράγματα μόνο ξεκούραση κ ξάπλα.

@Irini85Μακάρι να μπορούσα αλλά δεν γίνεται να μην πάω, άσε που δεν έχω πει τπτ ακόμα γτ δεν ήθελα πριν τον υπέρηχο...Αλλά κ που είμαι στην δουλειά την περισσότερη ώρα είμαι καθιστή κ δεν κουράζομαι.

@Dimitra97 εσύ μίλησες καθόλου με τον γιατρό μήπως σου προτείνει κάτι για τις ναυτίες για να νιώσεις λίγο καλύτερα;

Έχω ακόμα καφέ βλεννες, λιγότερες αλλά έχω...και από πόνο έχω πολύ λίγα πονακια όπως όταν είναι να αδιαθετησεις. Ξεκούραση κ ξάπλα... Τώρα!

Όχι δεν μηλησα περιμένω να περάσουν λίγες μέρες μήπως νιοσω καλύτερα κιαμα δεν αλαξει κάτι θα τον πάρω τηλέφωνο μήπως και πάρω κάτι.......εντάξει τα πονακια περιόδου δεν είναι κάτι  είναι φυσιολογικο....εγώ εχθές σκέψου είχα για δύο λεπτά τόσο έντονο πόνο περιόδου π με έπιασε κριός ιδρώτας αλλά σταμάτησε πάλι καλά έχω σίγουρα μια φορά την μέρα έντονο πόνο.....και εγώ ξάπλα είμαι όλη μέρα και ιδικά και με την ναυτία δεν κάνω τπτ.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dimitra97 said:

Όχι δεν μηλησα περιμένω να περάσουν λίγες μέρες μήπως νιοσω καλύτερα κιαμα δεν αλαξει κάτι θα τον πάρω τηλέφωνο μήπως και πάρω κάτι.......εντάξει τα πονακια περιόδου δεν είναι κάτι  είναι φυσιολογικο....εγώ εχθές σκέψου είχα για δύο λεπτά τόσο έντονο πόνο περιόδου π με έπιασε κριός ιδρώτας αλλά σταμάτησε πάλι καλά έχω σίγουρα μια φορά την μέρα έντονο πόνο.....και εγώ ξάπλα είμαι όλη μέρα και ιδικά και με την ναυτία δεν κάνω τπτ.....

Αφού μπορείς κ είσαι σπίτι καλά κάνεις!!

Εμένα όσο περνάει η ώρα ελαττώνουν οι εγκρίσεις...άντε να δούμε! 

Ωραία τσικνοπέμπτη θα περάσεις κ εσύ με τις ναυτίες κοριτσάκι μου:unsure:

1 hour ago, nina21 said:

να ζητησεις απο τον γιατρο να σου γραψει αδεια! μην ταλαιπωρεις τον εαυτο σου και μην υπερβαινεις τις δυναμεις σου! πονακια οπως περιγραφεις εχω και εγω σημερα...

 

Να πάω για τον πρώτο υπέρηχο κ αν χρειαστεί εννοείται ότι θα πάρω άδεια όσο χρειάζεται! ^_^

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Sunshine88 είπε:

Αφού μπορείς κ είσαι σπίτι καλά κάνεις!!

Εμένα όσο περνάει η ώρα ελαττώνουν οι εγκρίσεις...άντε να δούμε! 

Ωραία τσικνοπέμπτη θα περάσεις κ εσύ με τις ναυτίες κοριτσάκι μου:unsure:

Να πάω για τον πρώτο υπέρηχο κ αν χρειαστεί εννοείται ότι θα πάρω άδεια όσο χρειάζεται! ^_^

Ναι δεν δουλεύω και είμαι σπίτι πάλι καλά γτ αν δούλευα δεν νομίζω να άντεχα έτσι χάλια π είμαι ... άσε μόνο και μόνο π μύριζαν όλα ανακατεύομουνα περισσότερο πήγα και κληδοθηκα μέσα στο δωματιο να μην μυρίζω τιποτα από τα φαγητά .....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ κοριτσια, το ειδαμε το σπορακι μας και ακουσαμε και καρδουλα!!:xΒεβαια, δεν εγκατασταθηκε στη αριστερη μητρα που θα ηταν το ιδανικο αφου ειναι δοκιμασμενη απο το πρωτο μου παιδακι αλλα στη δεξια...(για οσες τις μπερδεψα...εχω διδελφυ μητρα, δηλαδη ουσιαστικα 2 ξεχωριστες)Ωστοσο, ο γιατρος μου ειναι αισιοδοξος οτι θα τα καταφερει και αυτη, οπως και η αλλη. Στην προσοχη βεβαια μ' εχει παλι γιατι παντα υπαρχει αυξημενη πιθανοτητα προωρου τοκετου, αλλα θελω να πιστευω οτι κι αυτην τη φορα θα φτασουμε μεχρι τελους!

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerinaki 86 said:

Αχχχχ κοριτσια, το ειδαμε το σπορακι μας και ακουσαμε και καρδουλα!!:xΒεβαια, δεν εγκατασταθηκε στη αριστερη μητρα που θα ηταν το ιδανικο αφου ειναι δοκιμασμενη απο το πρωτο μου παιδακι αλλα στη δεξια...(για οσες τις μπερδεψα...εχω διδελφυ μητρα, δηλαδη ουσιαστικα 2 ξεχωριστες)Ωστοσο, ο γιατρος μου ειναι αισιοδοξος οτι θα τα καταφερει και αυτη, οπως και η αλλη. Στην προσοχη βεβαια μ' εχει παλι γιατι παντα υπαρχει αυξημενη πιθανοτητα προωρου τοκετου, αλλα θελω να πιστευω οτι κι αυτην τη φορα θα φτασουμε μεχρι τελους!

Συγχαρητήρια πολύ όμορφα νέα! :wub:

Η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα ξανακούσει αυτό για την 2πλη μήτρα είσαι φαινόμενο κορίτσι μου;) 

Όλα καλά θα πάνε όπως την πρώτη φορά:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...