Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Κορίτσι μ καλησπέρα με το καλό το μωράκι σου εγώ έχω εδώ  και τρεις μέρες είμαι χάλια έχω πολύ έντονη  ναυτία  κ τάση προς εμετό  όλη μέρα ακόμα και το βράδυ π κοιμάμαι δεν μπορώ να κοιμηθώ γτ  ανακατεύομαι μόνιμος νιοθω σαν αρωστη πραγματικά υπομονή κορίτσι μ  ελπίζω ν σου περάσει σύντομα ....

πραγματικά αυτό και καούρα και το στομάχι σαν να είναι άδειο όλη μέρα αυτό το κάψιμο εννοώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , lenaki898 είπε:

πραγματικά αυτό και καούρα και το στομάχι σαν να είναι άδειο όλη μέρα αυτό το κάψιμο εννοώ

Σε καταλαβαίνω πραγματικα υπομονή κορίτσι μ ....εντομεταξυ  με πονάει και το στομάχι μ ειδικά όταν έχω ώρα να φάω πρέπει έστω να φάω ένα κριτσινια για να σταματήσει εχθές το βράδυ ξύπνησα πόσες φορές από αυτό το πράγμα....εντομεταξυ μου μυρίζουν κ  όλα χάλια και δεν μπορώ να φάω κανονικό φαγητό με τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitra97 είπε:

Σε καταλαβαίνω πραγματικα υπομονή κορίτσι μ ....εντομεταξυ  με πονάει και το στομάχι μ ειδικά όταν έχω ώρα να φάω πρέπει έστω να φάω ένα κριτσινια για να σταματήσει εχθές το βράδυ ξύπνησα πόσες φορές από αυτό το πράγμα....εντομεταξυ μου μυρίζουν κ  όλα χάλια και δεν μπορώ να φάω κανονικό φαγητό με τίποτα 

ναι ναι αυτό ακριβώς μακάρι να είναι όλα καλά και υπομονή θα κάνουμε δεν πειράζει....!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , lenaki898 είπε:

ναι ναι αυτό ακριβώς μακάρι να είναι όλα καλά και υπομονή θα κάνουμε δεν πειράζει....!!

Ποπό άσε δεν αντέχετε  πραγματικά πολύ ζόρι έχω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος τρεις μέρες π το έχω αυτο και νιοθω όλη μέρα πολύ χάλια ελπίζω να μας περάσει κορίτσι μ σύντομα και να ευχαριστηθουμε την εγγυμοσινη μας εγώ την Πέμπτη μπήκα στην έβδομη......στο τέλος με τόσα τοστ π τρώω θα με αιδιαζουν και αυτά....εχθές το βραδυ με έπιασε ένας πόνος στο στομάχι σηκοθηκα τεσερεις ηωρα και έτρωγα με τα χίλια ζόρια Κριτσινια για να Μ περάσει άσε  νερό δεν μπορώ να πιω πολύ αν πιω πολυ ανακατεύομαι έντονα πίνω γουλια γουλια.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα 

Το ξέρω πως είναι φυσιολογικό αλλά έχετε και εσείς ακόμα πόνους χαμηλά ; Όχι κάτι που δεν αντέχεται αλλά μια είναι σαν κράμπες ,μια ένας ελαφρύς πόνος που έρχεται και φεύγει .Το βράδυ είναι πιο συχνοί όποτε αλλάζω πλευρό ή σηκώνομαι για τουαλέτα !Επισης όλη μέρα δεν έχω αναγούλα και με πιάνει στον ύπνο μου και πείνα μαζί που με ξυπνάει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Το ξέρω πως είναι φυσιολογικό αλλά έχετε και εσείς ακόμα πόνους χαμηλά ; Όχι κάτι που δεν αντέχεται αλλά μια είναι σαν κράμπες ,μια ένας ελαφρύς πόνος που έρχεται και φεύγει .Το βράδυ είναι πιο συχνοί όποτε αλλάζω πλευρό ή σηκώνομαι για τουαλέτα !Επισης όλη μέρα δεν έχω αναγούλα και με πιάνει στον ύπνο μου και πείνα μαζί που με ξυπνάει 

Καλημέρα:)

Πονακια τέτοια τύπου περιόδου είχα πολύ έντονα 4η-6η περίπου εβδομάδα..

Από την 7η κ μετά (τώρα είμαι 8η) έχουν σχεδόν εξαλειφθεί..Τα νιώθω πολύ σπάνια όταν ξαπλώνω κ για λίγη ώρα.

Πάντως ναι,είναι φυσιολογικα γιατί μεγαλώνει η μήτρα, διαστέλλεται όλο το σύστημα μας εκεί κ γίνεται χαμουλης! Σε ποια εβδομάδα είσαι;


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, LoveToBeMom said:

Καλημέρα:)

Πονακια τέτοια τύπου περιόδου είχα πολύ έντονα 4η-6η περίπου εβδομάδα..

Από την 7η κ μετά (τώρα είμαι 8η) έχουν σχεδόν εξαλειφθεί..Τα νιώθω πολύ σπάνια όταν ξαπλώνω κ για λίγη ώρα.

Πάντως ναι,είναι φυσιολογικα γιατί μεγαλώνει η μήτρα, διαστέλλεται όλο το σύστημα μας εκεί κ γίνεται χαμουλης! Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Καλημερα 

Μπηκα στην 5η εβδομάδα ,απλά είναι μέρες που είναι σπάνιοι οι πόνοι και κάποιες άλλες που είναι πιο συχνοί .Ευτυχώς δεν είναι δυνατοί αλλά είναι ενοχλητικοί και με κάνουν να αγχώνομαι ,δεν έχω πάει ακόμα και για υπέρηχο .

Εχω άλλη μια χοριακη να κάνω γιατί ήθελαν 3 για να μου κλείσουν ραντεβού για υπέρηχο και είναι βάσανο αυτή η περίοδος μέχρι να πάω για να δω ότι όλα είναι καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Το ξέρω πως είναι φυσιολογικό αλλά έχετε και εσείς ακόμα πόνους χαμηλά ; Όχι κάτι που δεν αντέχεται αλλά μια είναι σαν κράμπες ,μια ένας ελαφρύς πόνος που έρχεται και φεύγει .Το βράδυ είναι πιο συχνοί όποτε αλλάζω πλευρό ή σηκώνομαι για τουαλέτα !Επισης όλη μέρα δεν έχω αναγούλα και με πιάνει στον ύπνο μου και πείνα μαζί που με ξυπνάει 

Καλησπέρα με το καλο το μωράκι σ εγώ εχω μια έντονους  πόνους περιόδου που κρατάνε για ένα λεπτό και άμα αλλάξω πλευρό σταματάνε η πιο ελαφριους πόνους την έκτη εβδομάδα είχα αρκετά έντονους τέτοιου ς πόνους κατά τη διάρκεια της ημέρας τώρα π μπήκα στην έβδομη έχω μόνο όταν ξαπλώνω αλλά για λίγο μετά σταματάνε ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KONNA28 said:

Καλημερα 

Μπηκα στην 5η εβδομάδα ,απλά είναι μέρες που είναι σπάνιοι οι πόνοι και κάποιες άλλες που είναι πιο συχνοί .Ευτυχώς δεν είναι δυνατοί αλλά είναι ενοχλητικοί και με κάνουν να αγχώνομαι ,δεν έχω πάει ακόμα και για υπέρηχο .

Εχω άλλη μια χοριακη να κάνω γιατί ήθελαν 3 για να μου κλείσουν ραντεβού για υπέρηχο και είναι βάσανο αυτή η περίοδος μέχρι να πάω για να δω ότι όλα είναι καλά 

Καλησπέρα κορίτσι μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα μία από τα ίδια στην από την αρχή. Στην δική μου περίπτωση είχα πονάκια περιόδου κ την 5η βδομάδα και καφέ βλέννα (αρκετή) κ είχα πέσει πολύ ψυχολογικά παρότι είχα κάνει 3η χοριακή κ εξελισσόταν φυσιολογικά.

Τώρα ανυπομονώ να έρθει η Πέμπτη για να πάμε για τον πρώτο υπέρηχο να δούμε ότι όλα είναι οκ κ ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα!! 

Μην αγχώνεσαι κ όλα καλά θα πάνε:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine88 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα μία από τα ίδια στην από την αρχή. Στην δική μου περίπτωση είχα πονάκια περιόδου κ την 5η βδομάδα και καφέ βλέννα (αρκετή) κ είχα πέσει πολύ ψυχολογικά παρότι είχα κάνει 3η χοριακή κ εξελισσόταν φυσιολογικά.

Τώρα ανυπομονώ να έρθει η Πέμπτη για να πάμε για τον πρώτο υπέρηχο να δούμε ότι όλα είναι οκ κ ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα!! 

Μην αγχώνεσαι κ όλα καλά θα πάνε:)

Με το καλό εύχομαι να δείτε το μωράκι και να ακούσετε γρήγορα την καρδούλα !

Κοριτσια ευχαριστώ γιατί είχα αγχωθεί και δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τον πρώτο υπέρηχο .

Αλλη μια χοριακη ελπιζω να είναι καλή αύριο 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , KONNA28 είπε:

Κορίτσια Τρίτη δόση κάνατε και αν ναι ποτέ ;

Εμενα λήγει σε 20 μέρες το πιστοποιητικό και το σκέφτομαι για να την κάνω 

Εμένα λήγει τέλη Απρίλη αλλά δε πρόκειται να τη κάνω Κόννα μου..

Δε θα την έκανα κ χωρίς εγκυμοσύνη πόσο μάλλον τώρα..

Βαρέθηκα,κουραστηκα κ στη τελική έρχεται Ανοιξη ξανά,ανοιχτοί χώροι μόνο κτλ..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KONNA28 είπε:

Κορίτσια Τρίτη δόση κάνατε και αν ναι ποτέ ;

Εμενα λήγει σε 20 μέρες το πιστοποιητικό και το σκέφτομαι για να την κάνω 

Καλημέρα εγώ την έκανα ένα μήνα πριν μηνώ έγγυος αλλά όχι σε αυτή την εγγυμοσινη στην προηγούμενη επέμενε πολύ ο γυναικολόγος μ να την κάνω δ ν σ κριβω ότι φοβομουνα και ώρες ώρες σκέφτομαι μην σχετίζετε και με αυτό η αποβολή π είχα αλλά το απέκλησε ο γιατρός τι να πω αν Μ έλεγαν να το κάνω τώρα δεν υπήρχε περίπτωση να το έκανα .....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Dimitra97 said:

Καλημέρα εγώ την έκανα ένα μήνα πριν μηνώ έγγυος αλλά όχι σε αυτή την εγγυμοσινη στην προηγούμενη επέμενε πολύ ο γυναικολόγος μ να την κάνω δ ν σ κριβω ότι φοβομουνα και ώρες ώρες σκέφτομαι μην σχετίζετε και με αυτό η αποβολή π είχα αλλά το απέκλησε ο γιατρός τι να πω αν Μ έλεγαν να το κάνω τώρα δεν υπήρχε περίπτωση να το έκανα .....

Ούτε εγώ θέλω να την κάνω πριν την ετ φοβόμουν ακριβώς μην γίνει τίποτα και το ίδιο και περισσότερο φοβάμαι τώρα .Δεν σε προστατεύει κ ολας από Όμικρον .Σκεφτόμουν να πάω να δω αντισώματα ποσά έχω από εμβόλιο 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα 2 Φεβρουαρίου με τελευταία περίοδο 17 Ιανουαρίου, δηλαδή ήμουν ήδη έγκυος! Ευτυχώς που την έκανα γιατί κόλλησα covid πριν 1 εβδομάδα και μου κράτησε 3 μέρες με συνάχι, δεν ξέρω τι θα είχε γίνει αν δεν το είχα κάνει.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...