Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Sunshine88 είπε:

Συγχαρητήρια πολύ όμορφα νέα! :wub:

Η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα ξανακούσει αυτό για την 2πλη μήτρα είσαι φαινόμενο κορίτσι μου;) 

Όλα καλά θα πάνε όπως την πρώτη φορά:)

Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ σπανια αυτη η ανωμαλια! Ετσι πιστευω κι εγω και γενικα ειμαι αισιοδοξη, απλα ελεγα οτι θα ηταν πιο χαλαρα τα πραγματα στη δευτερη εγκυμοσυνη...Τελικα ομως θα πρεπει να την αντιμετωπισουμε σαν πρωτη, αφου ουσιαστικα η δεξια μητρα κυοφορει για πρωτη φορα και δεν ξερουμε τι ελαστικοτητα θα εχει (στην πραγματικοτητα εινα 2 μισα κομματια που δεν ενωθηκαν οταν ακομα ημουν εμβρυο για να καταλαβεις, οποτε τα μωρακια μου εχουν παντα λιγοτερο χωρο απο το φυσιολογικο). Ο γιος μου βεβαια μια χαρα εφτασε μεχρι 1 εβδομαδα πριν την ΠΗΤ και 3kg, λιγο κοντουλης μονο γιατι ηταν στριμωγμενος ο καημενος αλλα το πηρε μετα το μποι, οποτε ολα καλα!

Πως εισαι εσυ κοριτσι μου?

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, katerinaki 86 said:

Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ σπανια αυτη η ανωμαλια! Ετσι πιστευω κι εγω και γενικα ειμαι αισιοδοξη, απλα ελεγα οτι θα ηταν πιο χαλαρα τα πραγματα στη δευτερη εγκυμοσυνη...Τελικα ομως θα πρεπει να την αντιμετωπισουμε σαν πρωτη, αφου ουσιαστικα η δεξια μητρα κυοφορει για πρωτη φορα και δεν ξερουμε τι ελαστικοτητα θα εχει (στην πραγματικοτητα εινα 2 μισα κομματια που δεν ενωθηκαν οταν ακομα ημουν εμβρυο για να καταλαβεις, οποτε τα μωρακια μου εχουν παντα λιγοτερο χωρο απο το φυσιολογικο). Ο γιος μου βεβαια μια χαρα εφτασε μεχρι 1 εβδομαδα πριν την ΠΗΤ και 3kg, λιγο κοντουλης μονο γιατι ηταν στριμωγμενος ο καημενος αλλα το πηρε μετα το μποι, οποτε ολα καλα!

Πως εισαι εσυ κοριτσι μου?

Στριμωγμένα μεν τρία κιλά δε...;)

 

Μία χαρά θα είναι και αυτή τη φορά!

 

Εγώ ψυχολογικά καλύτερα είμαι καφέ έχω  ελάχιστα, πονάκια σχεδόν καθόλου το στήθος έχει γίνει λίγο σαν της αγελάδας και σκέφτομαι πού θα φτάσει μετά...:P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Sunshine88 είπε:

Στριμωγμένα μεν τρία κιλά δε...;)

 

Μία χαρά θα είναι και αυτή τη φορά!

 

Εγώ ψυχολογικά καλύτερα είμαι καφέ έχω  ελάχιστα, πονάκια σχεδόν καθόλου το στήθος έχει γίνει λίγο σαν της αγελάδας και σκέφτομαι πού θα φτάσει μετά...:P

Μπραβο!Χαιρομαι!

Χαχαχα...και που να δεις τον πρωτο καιρο μετα τη γεννα, αν με το καλο θηλασεις!Χαμοοοος!Εγω αυτην τη φορα δεν το εχω πολυκαταλαβει γιατι εχω και τον μικρο ρουφηχτρα που δεν εχει αποθηλασει ακομα, οποτε το μικρο απο παντα στηθος μου ηταν σε φαση εξαφανισης μετα απο 2+ χρονια θηλασμου...τωρα μπορω να πω οτι εχει επανελθει στα φυσιολογικα του!

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , KONNA28 είπε:

Όχι καφέ λευκά προς διάφανα ! Αν έχεις καφέ πρέπει να το πεις στον γιατρό σου μήπως χρειάζεσαι ξεκούραση !Ποσων εβδομάδων είσαι ;

Pira ton giatro mou prin ligo mou ipen dn ine tpt ine fisiologiko ime 1,5 minon

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Καλώς ήρθατε οι νέες μελλοντικές μανούλες! Εύχομαι όλες με το καλό κόριτσια μου! 

Εγώ έχω χαθεί λίγο σας διαβάζω όμως όποτε μπορώ. Είχα θέμα με τις ναυτίες και χαμηλή όρεξη αλλά τώρα δόξα τον Θεό είμαι καλύτερα. Εύχομαι όλες να περνάτε τα συμπτώματα όσο πιο ανώδυνα γίνεται! 

Update για όσες είναι νέες, είναι πρώτη μου εγκυμοσύνη και αυτήν την στιγμή είμαι 8w2d! :wub: 

@katerinaki 86 αυτό που λες είναι το ίδιο με την δικερη μήτρα? Γιατί αν ναι, έχω οικογενειακή φίλη που έχει και έκανε δύο υγιέστατα παιδάκια! Απλά δεν γνωρίζω αν συνέλαβε από την μια κ από την άλλη μήτρα εναλλάξ απλά ξέρω ότι όλα πήγαν καλά κ στις δύο εγκυμοσύνες! Βέβαια το γνωρίζεις κ εσύ που έχεις ήδη παιδάκι! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Cony είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Καλώς ήρθατε οι νέες μελλοντικές μανούλες! Εύχομαι όλες με το καλό κόριτσια μου! 

Εγώ έχω χαθεί λίγο σας διαβάζω όμως όποτε μπορώ. Είχα θέμα με τις ναυτίες και χαμηλή όρεξη αλλά τώρα δόξα τον Θεό είμαι καλύτερα. Εύχομαι όλες να περνάτε τα συμπτώματα όσο πιο ανώδυνα γίνεται! 

Update για όσες είναι νέες, είναι πρώτη μου εγκυμοσύνη και αυτήν την στιγμή είμαι 8w2d! :wub: 

@katerinaki 86 αυτό που λες είναι το ίδιο με την δικερη μήτρα? Γιατί αν ναι, έχω οικογενειακή φίλη που έχει και έκανε δύο υγιέστατα παιδάκια! Απλά δεν γνωρίζω αν συνέλαβε από την μια κ από την άλλη μήτρα εναλλάξ απλά ξέρω ότι όλα πήγαν καλά κ στις δύο εγκυμοσύνες! Βέβαια το γνωρίζεις κ εσύ που έχεις ήδη παιδάκι! :-)

Απ' οσα γνωριζω η δικερη εχει σχημα καρδιας, ενωνεται δηλαδη στο κατω μερος και χωριζει στο πανω. Στη διδελφυ που εχω εγω ειναι 2 μισες ουσιαστικα σε μεγεθος μητρες που δεν ενωνονται καθολου μεταξυ τους. Και στις 2 περιπτωσεις βεβαια, φανταζομαι οτι εχουν τους ιδιους κινδυνους. Αν σκεφτουμε ομως οτι υπαρχουν γυναικες που εχουν κυοφορησει 3δυμα, 4δυμα κτλ. εννοειται οτι ενα εμβρυακι μπορει να αναπτυχει μια χαρα ακομα και σε μικρο χωρο, απλα οταν υπαρχουν αυτες οι ανωμαλιες στη μητρα, οι γιατροι χαρακτηριζουν απο την αρχη την εγκυμοσυνη υψηλης επικινδυνοτητας και απαιτειται λιγο παραπανω προσοχη. Κι ο γιος μου μια χαρα χωρεσε και τους τελευταιους ειδικα μηνες στριφογυριζε ολη την ωρα στην κοιλια μου και δε με αφηνε σε ησυχια...χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Απ' οσα γνωριζω η δικερη εχει σχημα καρδιας, ενωνεται δηλαδη στο κατω μερος και χωριζει στο πανω. Στη διδελφυ που εχω εγω ειναι 2 μισες ουσιαστικα σε μεγεθος μητρες που δεν ενωνονται καθολου μεταξυ τους. Και στις 2 περιπτωσεις βεβαια, φανταζομαι οτι εχουν τους ιδιους κινδυνους. Αν σκεφτουμε ομως οτι υπαρχουν γυναικες που εχουν κυοφορησει 3δυμα, 4δυμα κτλ. εννοειται οτι ενα εμβρυακι μπορει να αναπτυχει μια χαρα ακομα και σε μικρο χωρο, απλα οταν υπαρχουν αυτες οι ανωμαλιες στη μητρα, οι γιατροι χαρακτηριζουν απο την αρχη την εγκυμοσυνη υψηλης επικινδυνοτητας και απαιτειται λιγο παραπανω προσοχη. Κι ο γιος μου μια χαρα χωρεσε και τους τελευταιους ειδικα μηνες στριφογυριζε ολη την ωρα στην κοιλια μου και δε με αφηνε σε ησυχια...χαχαχα

Α τότε παίζει να ναι διαφορετικοι τύποι αυτοί οι δύο. Απλά θυμάμαι ότι μου έλεγε η κοπέλα ότι κ σε εκείνη δεν χωρούσε το μωρό καλά κτλ. 

Ναι καλέ αν σκεφτείς πόσο μεγαλώνει σαν όργανο και τεντώνεται! Έχει χώρο ακόμη κ σε μισή να κάνει τα ακροβατικά του :D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσιααααααααα.....Μία ερώτηση είμαι 10 εβδομάδων και μετά απο γαστρεντερίτιδα που πέρασα πριν 6-7 μέρες κάθε βράδυ με πιανει παλινδρόμηση και αναγούλα...το έχει καμία είναι φυσιολογικό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lenaki898 είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααααααααα.....Μία ερώτηση είμαι 10 εβδομάδων και μετά απο γαστρεντερίτιδα που πέρασα πριν 6-7 μέρες κάθε βράδυ με πιανει παλινδρόμηση και αναγούλα...το έχει καμία είναι φυσιολογικό?

Καλησπέρα!!

Με το καλό το μωράκι σου Λενακι❤️

Ναι αρκετές ταλαιπωρουμαστε ή έχουμε ταλαιπωρηθεί με αναγουλες,ναυτίες κτλ..

Άλλες πρωί,άλλες όλη μέρα.

Υπομονή κ θα περάσει κ αυτό!

Έχεις δει το μωράκι σου;


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Καλησπέρα!!

Με το καλό το μωράκι σου Λενακι❤️

Ναι αρκετές ταλαιπωρουμαστε ή έχουμε ταλαιπωρηθεί με αναγουλες,ναυτίες κτλ..

Άλλες πρωί,άλλες όλη μέρα.

Υπομονή κ θα περάσει κ αυτό!

Έχεις δει το μωράκι σου;

Ναιαιαιαιιαιαιααιαιιαι.......έχει και χεράκια και ποδαράκια πια χωρίς ακόμα να πιστέυω οτι αυτό συμβαίνει σε εμένα πραγματικά .....Απλα εμένα δεν είναι αναγούλα γιαυτό αγχώνομαι (άσχετα που αγχώνομαι για τα πάντα)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, lenaki898 είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααααααααα.....Μία ερώτηση είμαι 10 εβδομάδων και μετά απο γαστρεντερίτιδα που πέρασα πριν 6-7 μέρες κάθε βράδυ με πιανει παλινδρόμηση και αναγούλα...το έχει καμία είναι φυσιολογικό?

Κορίτσι μ καλησπέρα με το καλό το μωράκι σου εγώ έχω εδώ  και τρεις μέρες είμαι χάλια έχω πολύ έντονη  ναυτία  κ τάση προς εμετό  όλη μέρα ακόμα και το βράδυ π κοιμάμαι δεν μπορώ να κοιμηθώ γτ  ανακατεύομαι μόνιμος νιοθω σαν αρωστη πραγματικά υπομονή κορίτσι μ  ελπίζω ν σου περάσει σύντομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...