Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια.. να σας ρωτησω ποια απο εσας θα ακολουθηση την μεθοδο  blw?? Εμεις αρχισαμε σιγα σιγα σημερα της εφτιαξα πανκεικς με φραουλα μπανανα και της εβαλα και στο πιατο και κοματια πορτοκαλι μαζι με φλουδα..μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκε μολις της επερνα το πορτοκαλι απο τα χερια εκλειγε και σηκωνε τα χερια της να μου το παρει..εγω ειχα λιγο αγχος να πω την αληθεια γιατι φοβαμε..αλλα θελω να μαθει με αυτον τον τροπο να τρωει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2023 at 9:22 ΜΜ, Laky είπε:

Εγώ που δίνω ξένο πάντως σε συνδυασμό με θηλασμό τίποτα δε πίνει σχεδόν. Απ' τα τρία μπουκάλια που θα φτιάξω θα πιει το ένα κι εκείνο όχι ολόκληρο και με κλάματα. Ζοριζομαι πολύ κορίτσια να δώσω το ξένο πια. Μεγάλωσαν και ξεχωρίζουν. Θέλει στήθος και το μπουκάλι με χίλια ζόρια αν το πάρει. Δε θέλω να το κόψω όμως γιατί μετά δε θ αποθηλασω με τίποτα. Έχω κρατήσει μόνο το βραδινό θηλασμό κι εκείνο προσπαθώ να δώσω και ξένο. Αν τα καταφέρω θα πιει λίγο μετά το στήθος σχεδόν στον ύπνο του. Τη νύχτα που ξυπνάει συνέχεια θέλει στήθος. Πιπίλα με τίποτα. Προσπαθήστε τη μια φορά απ' τις αφυπνίσεις να δώσω ξένο αλλά δε το καταφέρνω πάντα. Και τη νύχτα δράματα έχουμε. Και το πρωί μετά πάλι δε το θέλει. Δε του δίνω στήθος μέχρι να πιει έστω και 100ml Δε ξέρω τι να κάνω για να μη κόψει το γάλα. Υπάρχει κάποια κοπέλα που δίνω και ξένο και θηλάζει κιόλας;

Εγώ θηλάζω και δίνω ξένο @Lakyμου ..το βράδυ πριν κοιμηθεί και το πρωί στις 5:30 και στις 09.00-10.00 πίνει ξένο . στήθος του δίνω πλέον μόνο μέσα στη νύχτα αν έχει κάποια αφύπνιση ή μέσα στη μέρα για να κοιμηθεί πιο εύκολα γιατί τώρα τελευταία έχει αρχίσει να κλαίει απαρηγορητος  όταν νυστάζει , ακόμα κι αν δεν εχει προλάβει να είναι πολύ νυσταγμενος ..είναι και συνήθως η μόνη στιγμή μέσα στη μέρα που κλαίει πολύ. 🤔🤔

Πάντως εμείς δεν έχουμε τέτοιο θέμα με το ξένο..το πίνει ευχάριστα απλά για να παρηγορηθεί και να κοιμηθεί ψάχνει επίμονα στήθος .

5 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια.. να σας ρωτησω ποια απο εσας θα ακολουθηση την μεθοδο  blw?? Εμεις αρχισαμε σιγα σιγα σημερα της εφτιαξα πανκεικς με φραουλα μπανανα και της εβαλα και στο πιατο και κοματια πορτοκαλι μαζι με φλουδα..μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκε μολις της επερνα το πορτοκαλι απο τα χερια εκλειγε και σηκωνε τα χερια της να μου το παρει..εγω ειχα λιγο αγχος να πω την αληθεια γιατι φοβαμε..αλλα θελω να μαθει με αυτον τον τροπο να τρωει

εγώ θέλω να την ακολουθήσω @elena93 .. .συνδυαστικά με τα αλεσμένα αλλά νομίζω πρέπει να παρακολουθήσω πρώτα κάποιο σεμινάριο για ασφάλεια γιατί παίζουν πολύ ρόλο τα κοψίματα απ' ότι μου έχει πει η κουνιάδα Μ που τ εφάρμοσε . Προς το παρόν του έχω δώσει μόνο μπανάνα σε κομμάτι και έχει τρελαθεί γιατί είναι και γλυκούλα . Το pancake τ έκοψες σε κομμάτια και τον άφησες να τ παίρνει μόνος τ; έχω δοκιμάσει να του δώσω αλλά πνίγεται 😕

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήταν να αρχίσω με blw αλλά αγχώθηκα επειδή δεν μου παίρνει καλά βάρος μόνο με θηλασμό και έδωσα αλεσμένα. Σήμερα ο δικός μου έκλεισε 6 μηνών και λέω σιγά σιγά να κόψω τα αλεσμένα κ να ξεκινήσω τη μέθοδο. Έχει δοκιμάσει πολλά λαχανικά και δεν του αρέσουν. Τη φρουτοκρεμα τη τσακίζει. Θα δω αν θα φάει κ σήμερα και έλεγα από αύριο να του φτιάξω πχ μπιφτέκια για μεσημέρι κ λαχανικά. Να δω αν θα τα φάει. 

Link to comment
Share on other sites

Τυχερή είσαι. Εγώ και γάλα που άλλαξα τίποτα. Θέλει στήθος. Μόλις βλέπει το μπουκάλι κλαίει. Αν καταφέρω να του δώσω λίγο είναι μετά από κλάματα και φυσικά αφού ζαλιστεί πάνω στο στήθος. Και εννοείται αν πιει 100ml κάνω πάρτυ. Απλά το παλεύω για να μη ξεχάσει το μπουκάλι. Εσένα τι ποσότητα πίνει; Δε ξέρω πραγματικά αυτό το παιδί τι άλλο να το κάνω. 

Κορίτσια το απόγευμα μόνο δημητριακά δίνεται; Καμία άλλη κρέμα; Κάθε μέρα το ίδιο; Επίσης δε του αρέσουν αυτές οι κρέμες των δημητριακών που δεν είναι γλυκές. Και αναγκαστικά την ανακατεύω με τη μπισκότοκρεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες!

Πήγαμε παιδίατρο σήμερα,όλα τέλεια,ψυχοκινητικα είναι σούπερ! Επίσης,η μπέμπα ανέβηκε κ άλλο στις καμπύλες,πήρε 2ποντους και έβαλε 460γρ.Ξεκινάμε γιαουρτακια,ρύζι και ζυμαρικά από αύριο!Θα της φτιάχνω πολύ ωραία φαγητάκια, ανυπομονώ ❤️

Μας μίλησε ο γιατρός για το εμβόλιο κατά της μηνιγγίτιδας τύπου Β,το οποίο δυστυχώς δεν συνταγογραφειται,διότι δεν είναι υποχρεωτικό,αλλά εμείς θα το κάνουμε οπωσδήποτε. Κοστίζει 95€ η κάθε δόση και σε σύνολο 3δοσεις.σε δύο χρόνια. Είναι σπάνια η νόσος,αλλά πολύ επικίνδυνη και έτσι δεν χρειάστηκε να το σκεφτούμε παραπάνω,τον άλλο μήνα θα κάνει την πρώτη δόση. Παρενέργειες ελάχιστες,όπως πυρετός,αλλά δε φοβάμαι,έτσι κ αλλιώς η μπέμπα δεν είχε καμία παρενέργεια σε κανένα εμβόλιο,παρά μόνο λιγη υπνηλία 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!εμείς αύριο γινόμαστε 7 μηνών και ξεκινήσαμε σήμερα γιαουρτακι..ξινίστηκε λιγάκι αλλά το έφαγε σχεδόν όλο..του αρέσει επίσης το ψωμάκι βουτηγμένο στη σαλάτα μικρά ψιχουλακια..θα ξεκινήσουμε και ζυμαρικά και αυγό μόνο τον κρόκο αν και το φοβάμαι λίγο το αυγό και σκέφτομαι να το καθυστερήσω λίγο..το πρωί δοκίμασε πεπόνι με μπανάνα και δεν του άρεσε καθόλου μια κουταλιτσα δοκίμασε και δεύτερη φορά δεν άνοιξε..είχα βάλει και λίγη μπισκοτοκρεμα μέσα..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι πολλές ξεκινήσατε γιαουρτάκι. Κι εγώ το ίδιο ήξερα και έκανα στον μεγάλο μου. Τώρα στον μικρό του έδωσα μια φορά κατσικίσιο (ξινισε) και 2 φορές πρόβειο και ο γιατρός μου έβαλε χέρι. Όχι για το πρόβειο κλπ σε σχέση με το αγελαδινό, αλλά γιατί δεν δίνουμε γαλακτοκομικά μέχρι το χρόνο! Δεν το ήξερα, και μπορώ να πω ότι ένιωσα και ενοχές για τα άπειρα γιαούρτια που είχε φάει ο μεγάλος μου (μόνο γιαούρτι και φρουτόκρεμα έτρωγε). Τεσπα, αφού είπα ότι θα τον ακολουθήσω σε αυτό το μωρό, θα το κάνω...

Κατά τα άλλα, εμείς είμαστε 9 μηνών και μόνο το ψάρι μένει να δοκιμάσει αυτό το μήνα. Όλα τα άλλα τα έχει δοκιμάσει. Επίσης, βλέπω τεράστια διαφορά σε σχέση με ένα μήνα πριν. Δόντι δεν έχει ακόμη, αλλά μασάει πολύ καλά μικρά κομμάτια μαλακού φαγητού. Γενικά έχει τεράστιο ενδιαφέρον για το φαγητό μας. Δεν του δίνω ποσότητες, αλλά τον αφήνω να δοκιμάζει. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Melie είπε:

Βλέπω ότι πολλές ξεκινήσατε γιαουρτάκι. Κι εγώ το ίδιο ήξερα και έκανα στον μεγάλο μου. Τώρα στον μικρό του έδωσα μια φορά κατσικίσιο (ξινισε) και 2 φορές πρόβειο και ο γιατρός μου έβαλε χέρι. Όχι για το πρόβειο κλπ σε σχέση με το αγελαδινό, αλλά γιατί δεν δίνουμε γαλακτοκομικά μέχρι το χρόνο! Δεν το ήξερα, και μπορώ να πω ότι ένιωσα και ενοχές για τα άπειρα γιαούρτια που είχε φάει ο μεγάλος μου (μόνο γιαούρτι και φρουτόκρεμα έτρωγε). Τεσπα, αφού είπα ότι θα τον ακολουθήσω σε αυτό το μωρό, θα το κάνω...

Κατά τα άλλα, εμείς είμαστε 9 μηνών και μόνο το ψάρι μένει να δοκιμάσει αυτό το μήνα. Όλα τα άλλα τα έχει δοκιμάσει. Επίσης, βλέπω τεράστια διαφορά σε σχέση με ένα μήνα πριν. Δόντι δεν έχει ακόμη, αλλά μασάει πολύ καλά μικρά κομμάτια μαλακού φαγητού. Γενικά έχει τεράστιο ενδιαφέρον για το φαγητό μας. Δεν του δίνω ποσότητες, αλλά τον αφήνω να δοκιμάζει. 

Καλημέρα @Melieαπο ότι βλέπω κάθε παιδίατρος έχει δική του τακτική στο φαγητό..εμάς τώρα που κλείσαμε τον 7ο μας έβαλε το γιαουρτακι,τα ζυμαρικά, κρόκο αυγού (για τον οποίο ειμαι λίγο διστακτική) και ψαρόσουπα 2 φορές την εβδομάδα..δεν θα τα ξεκινήσω όμως όλα μαζί αλλά σιγά σιγά..μετά όταν κλείσει τον 9ο μας βάζει και τα όσπρια..για τα γαλακτοκομικά δεν ξέρω αν πειράζουν μήπως το γιαουρτακι επειδή έχει υποστεί ζύμωση δεν είναι το ίδιο ..για άλλα γαλακτοκομικά δεν έχω ρωτήσω πχ για ανθότυρο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Πραγματικά κάθε γιατρός τα δικά του , εμάς πχ που είναι 5 μηνών μας είπε να ξεκινήσουμε γιαούρτι από τώρα . Βέβαια εγώ ακόμα δεν έδωσα γιατί είμαι διστακτική . Εσείς ποια γιαούρτια δίνετε ; Όχι τα επιδόρπια , τα κανονικά εννοώ . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Ξετρελαθηκε με το γιαούρτι! έφαγε το δέλτα advance με μπισκότο και στο τέλος ήθελε κ άλλο!!!της πήρα advance με φρούτα,μπισκότο και δημητριακά και τα κρι κρι με φρούτα. Επίσης,έφτιαξα ζωμό κότας,τα βάζω σε μικρά ταπερακια στην κατάψυξη και κάθε βράδυ θα βγάζω από ένα και θα βράζω μέσα τραχανά η κριθαράκι ή ρύζι η κάποιο άλλο ζυμαρικό. Εσείς από υγρά τι τους δίνετε? Της δίνω χαμομήλι και της αρέσει και έλεγα να δώσω κάτι άλλο για αλλαγή,ίσως το κιντερτε που μου είπε ο παιδίατρος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ξετρελαθηκε με το γιαούρτι! έφαγε το δέλτα advance με μπισκότο και στο τέλος ήθελε κ άλλο!!!της πήρα advance με φρούτα,μπισκότο και δημητριακά και τα κρι κρι με φρούτα. Επίσης,έφτιαξα ζωμό κότας,τα βάζω σε μικρά ταπερακια στην κατάψυξη και κάθε βράδυ θα βγάζω από ένα και θα βράζω μέσα τραχανά η κριθαράκι ή ρύζι η κάποιο άλλο ζυμαρικό. Εσείς από υγρά τι τους δίνετε? Της δίνω χαμομήλι και της αρέσει και έλεγα να δώσω κάτι άλλο για αλλαγή,ίσως το κιντερτε που μου είπε ο παιδίατρος. 

Αυτά θα τα τρώει για απογευματινό; Αντί για κρέμα με δημητριακά;

Link to comment
Share on other sites

Για να φανταστείτε, κορίτσια, εμάς μας έβαλε τα όσπρια από τον 7ο, πριν το αυγό! Έχει καιρό τώρα που τρώει και τρελαίνεται. 

Μήπως όλα αυτά σημαίνουν ότι δεν υπάρχει σειρά στην πραγματικότητα; Δηλαδή οκ, μέχρι τον πρώτο χρόνο όχι αλάτι, ζάχαρη και μέλι και μέχρι εκεί. 

Η μαμά μου λέει ότι έτρωγα κανονικά από 9 μηνών και το λέει και στο βιβλιάριο υγείας μου από την παιδίατρο, διατροφή "πλήρης" . Δεν έχω σκοπό να το ακολουθήσω απόλυτα, γιατί δε σημαίνει ότι ό,τι κάνανε οι γονείς μας ήταν σωστό. Αλλά από την άλλη, δε θα φρικάρω με το παραμικρό.

Δηλαδή τις προάλλες που είχαμε φασολάδα και έφαγε ενθουσιασμένος 2-3 κουταλιές από το πιάτο μου, εγώ το καταχάρηκα. Κι ας ήταν "κανονικό" φαγητό, με τοματοπελτέ και αλάτι και όλα. Δεν αντικατέστησε το γεύμα του, και η ποσότητα δεν ήταν ικανή για να τον βλάψει. Όμως μου άρεσε που έφαγε μαζί με όλη την οικογένεια - πόσο μάλλον που έχω έναν κακόφαγο μεγάλο και το να τρώμε όλοι το ίδιο φαγητό δεν το κάνουμε και κάθε μέρα.

Καλή επιτυχία σε όλες μας με τις γευστικές μας δοκιμές. Απολαμβάνω αυτή τη φάση σαν να είναι η πρώτη φορά, γιατί είναι η πρώτη φορά ουσιαστικά!

Ναι, κι εγώ δίνω τραχανά για βραδινό, εναλλάξ με κρέμα βρώμης ή γιαούρτι. Και φυσικά (γιατί η μίμηση παίζει ρόλο!) τρώει και ο μεγάλος!!! 

Edit: Από γιαούρτια εγώ δίνω κανονικά, ή πρόβειο ή αν δώσω αγελαδινό, από μικρές επιχειρήσεις, τύπου Στάμου ή ΕΒΟΛ. Και ο Όλυμπος έχει πέραση, αλλά έχω καταγωγή από Τρίκαλα ξέρω ότι τα γάλατα δεν είναι ντόπια. Φυσικά ο μεγάλος μου πίνει μόνο αυτό το γάλα (Όλυμπος βιολογικό κατσικίσιο) και δεν το αλλάζει, οπότε κάνω ότι δεν το ξέρω, λολ! Όταν αποθηλάσω πάντως, σκοπεύω να δώσω στο μικρό κατσικίσιο άλλης εταιρείας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Laky είπε:

Αυτά θα τα τρώει για απογευματινό; Αντί για κρέμα με δημητριακά;

Καλησπέρα Laky μου!

Ναι,λέω για βραδινό να δίνω ζυμαρικά βρασμένα στο ζωμό κότας,τόσο καιρό δίνω λαχανικά με κρέας που φτιάχνω το πρωί και το τρώει σε 3 δόσεις. Μου είπε ο γιατρός ότι μπορώ να κάνω και συνδυασμους. Πχ στο ζωμό μπορώ να βράσω ρύζι με αρακά και καρότο και μετά θα τα πολτοποιω,πιστεύω πως θα είναι πολύ νόστιμο. Ζωμός+ζυμαρικό η ρύζι+ λαχανικά. Η κρέμα με τα δημητριακά τι ακριβώς είναι? 

πρίν από 19 λεπτά , Melie είπε:

Για να φανταστείτε, κορίτσια, εμάς μας έβαλε τα όσπρια από τον 7ο, πριν το αυγό! Έχει καιρό τώρα που τρώει και τρελαίνεται. 

Μήπως όλα αυτά σημαίνουν ότι δεν υπάρχει σειρά στην πραγματικότητα; Δηλαδή οκ, μέχρι τον πρώτο χρόνο όχι αλάτι, ζάχαρη και μέλι και μέχρι εκεί. 

Η μαμά μου λέει ότι έτρωγα κανονικά από 9 μηνών και το λέει και στο βιβλιάριο υγείας μου από την παιδίατρο, διατροφή "πλήρης" . Δεν έχω σκοπό να το ακολουθήσω απόλυτα, γιατί δε σημαίνει ότι ό,τι κάνανε οι γονείς μας ήταν σωστό. Αλλά από την άλλη, δε θα φρικάρω με το παραμικρό.

Δηλαδή τις προάλλες που είχαμε φασολάδα και έφαγε ενθουσιασμένος 2-3 κουταλιές από το πιάτο μου, εγώ το καταχάρηκα. Κι ας ήταν "κανονικό" φαγητό, με τοματοπελτέ και αλάτι και όλα. Δεν αντικατέστησε το γεύμα του, και η ποσότητα δεν ήταν ικανή για να τον βλάψει. Όμως μου άρεσε που έφαγε μαζί με όλη την οικογένεια - πόσο μάλλον που έχω έναν κακόφαγο μεγάλο και το να τρώμε όλοι το ίδιο φαγητό δεν το κάνουμε και κάθε μέρα.

Καλή επιτυχία σε όλες μας με τις γευστικές μας δοκιμές. Απολαμβάνω αυτή τη φάση σαν να είναι η πρώτη φορά, γιατί είναι η πρώτη φορά ουσιαστικά!

Ναι, κι εγώ δίνω τραχανά για βραδινό, εναλλάξ με κρέμα βρώμης ή γιαούρτι. Και φυσικά (γιατί η μίμηση παίζει ρόλο!) τρώει και ο μεγάλος!!! 

Edit: Από γιαούρτια εγώ δίνω κανονικά, ή πρόβειο ή αν δώσω αγελαδινό, από μικρές επιχειρήσεις, τύπου Στάμου ή ΕΒΟΛ. Και ο Όλυμπος έχει πέραση, αλλά έχω καταγωγή από Τρίκαλα ξέρω ότι τα γάλατα δεν είναι ντόπια. Φυσικά ο μεγάλος μου πίνει μόνο αυτό το γάλα (Όλυμπος βιολογικό κατσικίσιο) και δεν το αλλάζει, οπότε κάνω ότι δεν το ξέρω, λολ! Όταν αποθηλάσω πάντως, σκοπεύω να δώσω στο μικρό κατσικίσιο άλλης εταιρείας. 

Καλησπέρα Melie ❤️

Φασολάδα έφαγε ο μπέμπης? Μερακλής βλέπω,σε λίγο θα ζητήσει και τσιροσαλατα ο γλυκούλης! Μπράβο του πάντως ❤️ Πάντως έχει μειωθεί πολύ ο θηλασμός,σε σημείο που στεναχωριέμαι κιόλας..λέω ποτε μεγάλωσε η σκατουλα,που μέχρι χθες τη θήλαζα όλη μέρα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε κορίτσια αλλά αυτά τι ώρα θα τα φάνε; Γιατί αν φάνε απόγευμα ας πούμε τραχανά μπορεί μετά να πιεί και γάλα για να κοιμηθεί; Ειδικά αυτά που πίνουν ξένο. Τα κοιμιζετε αργά;

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα Laky μου!

Ναι,λέω για βραδινό να δίνω ζυμαρικά βρασμένα στο ζωμό κότας,τόσο καιρό δίνω λαχανικά με κρέας που φτιάχνω το πρωί και το τρώει σε 3 δόσεις. Μου είπε ο γιατρός ότι μπορώ να κάνω και συνδυασμους. Πχ στο ζωμό μπορώ να βράσω ρύζι με αρακά και καρότο και μετά θα τα πολτοποιω,πιστεύω πως θα είναι πολύ νόστιμο. Ζωμός+ζυμαρικό η ρύζι+ λαχανικά. Η κρέμα με τα δημητριακά τι ακριβώς είναι? 

Καλησπέρα Melie ❤️

Φασολάδα έφαγε ο μπέμπης? Μερακλής βλέπω,σε λίγο θα ζητήσει και τσιροσαλατα ο γλυκούλης! Μπράβο του πάντως ❤️ Πάντως έχει μειωθεί πολύ ο θηλασμός,σε σημείο που στεναχωριέμαι κιόλας..λέω ποτε μεγάλωσε η σκατουλα,που μέχρι χθες τη θήλαζα όλη μέρα...

Η κρέμα με τα δημητριακά είναι οι έτοιμες οι κρέμες. Έχουν όλες οι εταιρείες. Εσείς δε δίνατε κρέμα με δημητριακά το απόγευμα; 

Γενικά έτοιμες κρέμες παίρνετε; Και αν ναι τι κρέμες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...