Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Κορίτσια!! Σκέφτομαι να αγοράσω ένα δεύτερο καρότσι τύπου ομπρέλα. Γιατί το δικό μας το inglesina δεν χωράει στο αμάξι μου. Και θέλω να αρχίσω να κυκλοφορώ. Έχετε πάρει κάποιο εσείς; Σκέφτομαι Cybex  libelle2 ή inglesina quid. 

Κι εγώ έτσι την πάτησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Laky είπε:

Κι εγώ έτσι την πάτησα.

Άσε δεν μπορώ να πάρω το αμάξι γιαυτο το λόγο. Αν και είμαι πολύ ευχαριστημένη με το μεγάλο καρότσι. Αλλά μόνο για βόλτα. Όχι να το βάλεις σε αμάξι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε ? Βρήκα τρόπο να τρώει όλο το πουρεδακι φρούτων. Έβαλα μέσα και πεπόνι και ενθουσιάστηκε! Το έφαγε όλο! Πεπόνι,μπανάνα, αβοκάντο

@thel @Angel92κορίτσια πήρα το "Αστέρια Προστατευτικό για το Κεφάλι από Ύφασμα" από το Σκρουτζ. Γράψτε το έτσι και θα σας το βγάλει. Ακόμα δεν μου ήρθε,ελπιζω να είναι καλό. Θα αγοράσω και παρκοκρεβατο για να παίζει και εκεί μέσα,έτσι ώστε να είμαι ήσυχη και ελπίζω να ρίχνει και κάναν ύπνο εκεί 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!το κάνετε;αχ κορίτσια με το φαγητό έχουμε θέμα δεν τρώμε τίποτα άλλο εκτός από μπισκοτοκρεμα..όλα τα άλλα δοκιμάζει ένα δύο κουταλάκια και μετά κλείνει το στόμα.. σήμερα δοκίμασα αρακά με πατατα κ καρότο έφαγε δύο τρια κουταλάκια και λίγο με το δάχτυλο όταν του έδινα..του βουτούσα κ λίγο σαν ψιχουλακι ψωμάκι στη σαλάτα μας και το έτρωγε..έχετε μήπως κάποια συμβουλή; Πώς θα αλλάξει αυτή η κατάσταση δεν ξέρω..έκλεισα και ραντεβού στον παιδίατρο για την επόμενη εβδομάδα που γινόμαστε 7 μηνών.. σκεφτόμουν ότι είναι από τα δόντια αλλά με την μπισκοτοκρεμα δεν τον πονάνε και με την φαριν λακτε ή το φαγητό τον πονάνε..;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!το κάνετε;αχ κορίτσια με το φαγητό έχουμε θέμα δεν τρώμε τίποτα άλλο εκτός από μπισκοτοκρεμα..όλα τα άλλα δοκιμάζει ένα δύο κουταλάκια και μετά κλείνει το στόμα.. σήμερα δοκίμασα αρακά με πατατα κ καρότο έφαγε δύο τρια κουταλάκια και λίγο με το δάχτυλο όταν του έδινα..του βουτούσα κ λίγο σαν ψιχουλακι ψωμάκι στη σαλάτα μας και το έτρωγε..έχετε μήπως κάποια συμβουλή; Πώς θα αλλάξει αυτή η κατάσταση δεν ξέρω..έκλεισα και ραντεβού στον παιδίατρο για την επόμενη εβδομάδα που γινόμαστε 7 μηνών.. σκεφτόμουν ότι είναι από τα δόντια αλλά με την μπισκοτοκρεμα δεν τον πονάνε και με την φαριν λακτε ή το φαγητό τον πονάνε..;;

Καλησπέρα! Βάζεις ελαιόλαδο και λίγες σταγόνες λεμόνι στον πουρέ?Επίσης, δοκίμασε μοσχαράκι με λαχανικά(γλυκοπατάτα,καρότο, κολοκυθάκι,κολοκύθα,αρακά). Είναι πολύ νόστιμο,πιστεύω πως θα φάει. Από φρούτα πως πάτε? Δεν του αρέσει κανένα? Σήμερα έδωσα πεπόνι 🍈 με αβοκάντο και μπανάνα και το έφαγε όλο,που δεν είναι και το καλύτερο της τα φρούτα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα! Βάζεις ελαιόλαδο και λίγες σταγόνες λεμόνι στον πουρέ?Επίσης, δοκίμασε μοσχαράκι με λαχανικά(γλυκοπατάτα,καρότο, κολοκυθάκι,κολοκύθα,αρακά). Είναι πολύ νόστιμο,πιστεύω πως θα φάει. Από φρούτα πως πάτε? Δεν του αρέσει κανένα? Σήμερα έδωσα πεπόνι 🍈 με αβοκάντο και μπανάνα και το έφαγε όλο,που δεν είναι και το καλύτερο της τα φρούτα 

Βαζω ελαιόλαδο και λεμονακι , τελευταία το λεμόνι δεν το βάζω γιατί πονανε και τα δοντακια του..και φρούτα δεν τρώει τίποτα αχλάδι, μήλο μπανάνα βάζω ,έβαχα και χυμό από πορτοκάλι αλλά δεν του αρέσει..έβαλα και αβοκάντο τίποτα, βασικά από την ημέρα που του έβαλα αβοκάντο δεν τρώει καθόλου φρούτοκρεμα..τώρα θέλω να τον δοκιμάσω γλυκοπατάτα..του έβαζα πατάτα καρότο κολοκυθάκι και βάλαμε και μοσχάρι αλλά τίποτα..τώρα το απόγευμα μετά που κοιμήθηκε καλά το μεσημέρι δοκίμασα να του δώσω πάλι αρακά πατάτα καρότο με λαδακι εφαγε μια κουταλιτσα και μετά τίποτα..του έκανα μπισκοτοκρεμα την έφαγε όλη κ κουνούσε χέρια πόδια από την χαρά του.. σκέφτομαι να του κόψω μήπως για μερικές μέρες και την μπισκοτοκρεμα και μετά να δοκιμάσω πάλι φρούτα και λαχανικά..δεν ξέρω τι είναι σωστό να κάνω..θα δούμε τι θα πει και ο παιδίατρος..

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Matina87 είπε:

Βαζω ελαιόλαδο και λεμονακι , τελευταία το λεμόνι δεν το βάζω γιατί πονανε και τα δοντακια του..και φρούτα δεν τρώει τίποτα αχλάδι, μήλο μπανάνα βάζω ,έβαχα και χυμό από πορτοκάλι αλλά δεν του αρέσει..έβαλα και αβοκάντο τίποτα, βασικά από την ημέρα που του έβαλα αβοκάντο δεν τρώει καθόλου φρούτοκρεμα..τώρα θέλω να τον δοκιμάσω γλυκοπατάτα..του έβαζα πατάτα καρότο κολοκυθάκι και βάλαμε και μοσχάρι αλλά τίποτα..τώρα το απόγευμα μετά που κοιμήθηκε καλά το μεσημέρι δοκίμασα να του δώσω πάλι αρακά πατάτα καρότο με λαδακι εφαγε μια κουταλιτσα και μετά τίποτα..του έκανα μπισκοτοκρεμα την έφαγε όλη κ κουνούσε χέρια πόδια από την χαρά του.. σκέφτομαι να του κόψω μήπως για μερικές μέρες και την μπισκοτοκρεμα και μετά να δοκιμάσω πάλι φρούτα και λαχανικά..δεν ξέρω τι είναι σωστό να κάνω..θα δούμε τι θα πει και ο παιδίατρος..

 

 

 

 

 

Τι να πω,είναι και επιλεκτικά τα μωράκια μας. Η δικιά μου σιχαθηκε το μπρόκολο και τη.βανιλια το φρούτο και από τότε δεν ξαναδινω. Πιστεύω πως ο παιδίατρος σας θα βρει λύση και μακάρι να αρχίσει να τρώει πολύ ο μπέμπης ❤️

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!το κάνετε;αχ κορίτσια με το φαγητό έχουμε θέμα δεν τρώμε τίποτα άλλο εκτός από μπισκοτοκρεμα..όλα τα άλλα δοκιμάζει ένα δύο κουταλάκια και μετά κλείνει το στόμα.. σήμερα δοκίμασα αρακά με πατατα κ καρότο έφαγε δύο τρια κουταλάκια και λίγο με το δάχτυλο όταν του έδινα..του βουτούσα κ λίγο σαν ψιχουλακι ψωμάκι στη σαλάτα μας και το έτρωγε..έχετε μήπως κάποια συμβουλή; Πώς θα αλλάξει αυτή η κατάσταση δεν ξέρω..έκλεισα και ραντεβού στον παιδίατρο για την επόμενη εβδομάδα που γινόμαστε 7 μηνών.. σκεφτόμουν ότι είναι από τα δόντια αλλά με την μπισκοτοκρεμα δεν τον πονάνε και με την φαριν λακτε ή το φαγητό τον πονάνε..;;

Μπορεί να μη του αρέσει η υφή αν το κανείς πιο νερουλό ή πιο πηχτό; Από ότι συνήθως; 
Τελικα πήρα της inglesina το quid. Φαίνεται πολύ καλό. Το άφησα στο αμάξι για όταν το παίρνω. Άντε μπας κ ξεκινήσω κ τις βόλτες. Γιατί μέχρι τώρα πήγαινα στα κοντινά σημεία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε? Έκανα βλακεία πριν..έφαγα παγωτό γιαούρτι και έδωσα στη μπέμπα να γλείψει λίγο στη μύτη του κουταλιού..κλαψουριζε,χτυπιοταν, στριφογύριζε στο κρεβάτι,έβαζε το βυζί στο στόμα απ'τη μια και σε δευτερόλεπτα γυρνούσε απ' την άλλη για να δώσει σφαλιάρα σε ένα αρκουδάκι της κικο που τραγουδάει, εξυνε το ανωστρωμα,έβγαζε την πιπίλα,την πετούσε και μετά έκλαιγε!Κοντά μια ώρα τρέλας!Το έχω ακούσει ότι η ζάχαρη τρελαίνει τα μωρά,αλλά τόσο πολύ δεν το περίμενα. Τώρα κοιμάται σαν αγγελούδι,ελπίζω να μην ξυπνήσει σε λίγο και αρχίσει να με δαγκώνει 🤣

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; ήθελα να σας ρωτήσω τι συνδυασμούς κάνετε με τα φρούτα και τα λαχανικά;;ξεκίνησα σήμερα να του δίνω ένα ένα λαχανικό και φρούτο ξεχωριστά για να καταλάβω μήπως κάποιο δεν του αρέσει και δεν τρώει..για δεκατιανο του έδωσα σκέτο αχλάδι με μια κουταλιά μπισκοτοκρεμα εφαγε λιγακι αλλά ούτε το μισό, μόλις ξυπνήσει θα του δώσω γλυκοπατάτα με λαδακι κ λιγες σταγόνες λεμόνι.. σκέφτομαι να το πάω πολύ αργά ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Ο πιο σταδιακός τρόπος που μπορείς να δοκιμάσεις είναι ένα καινούριο φρούτο ή λαχανικό ανά 3 ημέρες, το οποίο προσθέτεις σε όλα τα υπόλοιπα.

Να σημειώσω εδώ ότι ο κάθε παιδίατρος προτείνει άλλο πρόγραμμα. Σου παραθέτω το δικό μας ενδεικτικά.

Εμείς είμαστε 9 μηνών, ξεκινήσαμε στους 5,5 με αχλάδι αρχικά, μετά μήλο, μετά μπανάνα, μετά αβοκάντο. Ο πρώτος μήνας πέρασε κάπως έτσι, με τη φρουτόκρεμα. Τον επόμενο, γλυκοπατάτα αρχικά, μετά καρότο, μετά κολοκύθι. Μετά μπήκε το μοσχάρι.

Στον έβδομο μήνα πια πήραμε το οκ για να δοκιμάσουμε όλα τα κρέατα, όλα τα λαχανικά, τα φρούτα και όσπρια. Στον όγδοο μπήκε το αυγό. Στον ένατο το ψάρι. Και πια τρώμε τα πάντα.

Για συνδυασμούς που ρωτάς, δεν υπάρχει κανόνας. Άλλα ωραία φρούτα είναι το ακτινίδιο, το πεπόνι, οι φράουλες (που μπορείς να τις προπλύνεις σε ένα μπολ με ξύδι γιατί είναι ευάλωτο φρούτο). Λαχανικά το μπρόκολο, το κουνουπίδι, το σπανάκι, ο αρακάς, τα φασολάκια, το παντζάρι, η ντομάτα αργότερα (χωρίς φλούδες και σπόρια)... Όλα παίζουν.

Με το καλό τα γεύματά σας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Melie είπε:

Καλησπέρα! Ο πιο σταδιακός τρόπος που μπορείς να δοκιμάσεις είναι ένα καινούριο φρούτο ή λαχανικό ανά 3 ημέρες, το οποίο προσθέτεις σε όλα τα υπόλοιπα.

Να σημειώσω εδώ ότι ο κάθε παιδίατρος προτείνει άλλο πρόγραμμα. Σου παραθέτω το δικό μας ενδεικτικά.

Εμείς είμαστε 9 μηνών, ξεκινήσαμε στους 5,5 με αχλάδι αρχικά, μετά μήλο, μετά μπανάνα, μετά αβοκάντο. Ο πρώτος μήνας πέρασε κάπως έτσι, με τη φρουτόκρεμα. Τον επόμενο, γλυκοπατάτα αρχικά, μετά καρότο, μετά κολοκύθι. Μετά μπήκε το μοσχάρι.

Στον έβδομο μήνα πια πήραμε το οκ για να δοκιμάσουμε όλα τα κρέατα, όλα τα λαχανικά, τα φρούτα και όσπρια. Στον όγδοο μπήκε το αυγό. Στον ένατο το ψάρι. Και πια τρώμε τα πάντα.

Για συνδυασμούς που ρωτάς, δεν υπάρχει κανόνας. Άλλα ωραία φρούτα είναι το ακτινίδιο, το πεπόνι, οι φράουλες (που μπορείς να τις προπλύνεις σε ένα μπολ με ξύδι γιατί είναι ευάλωτο φρούτο). Λαχανικά το μπρόκολο, το κουνουπίδι, το σπανάκι, ο αρακάς, τα φασολάκια, το παντζάρι, η ντομάτα αργότερα (χωρίς φλούδες και σπόρια)... Όλα παίζουν.

Με το καλό τα γεύματά σας!

Σε ευχαριστώ πολύ Melie!! Αν θυμάμαι καλά είχες και εσύ δυσκολια στο 1ο σου παιδάκι με το φαγητό..εμείς αν και ξεκίνησε πολύ καλά για κάποιο λόγο δεν τρώει σχεδόν τίποτα εκτός από μπισκοτοκρεμα..στην αρχή έτρωγε και τα φρούτα και τα λαχανικα μια χαρά εδώ και σχεδόν ένα μήνα τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα! Ναι, ο μεγάλος μου ήταν δύσκολος στο φαγητό, ο μικρός όχι. 

Σίγουρα είναι στο παιδί. Αλλά αυτό που θα άλλαζα αν τα ξαναζουσα θα ήταν, όσο μπορώ και γίνεται, την ψυχολογία μου. Η αφαγια τότε με είχε πάρει από κάτω. Είχα φτάσει να ξεκινάω κάθε τάισμα με κακή ψυχολογία του τύπου "τι θα τραβήξω πάλι και δε θα φάει ούτε μια μπουκιά". 

Δεν είμαστε ρομπότ, ούτε ελέγχουμε τα συναισθήματά μας απόλυτα. Αλλά θα προσπαθούσα να το δω πιο χαλαρά, γιατί σίγουρα το παιδί "διαβάζει" την κατάσταση μας και αντιδρά αντίστοιχα.

Ένα άλλο που δε θα έκανα θα ήταν να κάνω τον κλόουν ή να αρχίσω τις οθόνες και να καταλήξει να τρώει με βιντεάκια. Είναι ώρα φαγητού και όχι διασκέδασης. Και οκ, μπορεί να λέω κανένα τραγουδάκι ή να του αρχίζω το μπλα μπλα για να ανοίγει πιο εύκολα το στόμα του, αλλά μέχρι εκεί. 

Τρίτον, δε θα το τραβούσα τόσο χρονικά. Ταιζα κυριολεκτικά για ώρες! Με τον μικρό, ο παιδίατρος είπε "όσο φάει σε είκοσι λεπτά, μετά τέλος". Οκ, είκοσι λεπτά δεν κάνω, αλλά δεν κάνω και πάνω από σαράντα. Μεγάλη βελτίωση με πριν.

Τέταρτο, δε θα μετέδιδα υποσυνείδητα τις προσωπικές μου προτιμήσεις στο παιδί. Όλα τα φαγητά είναι νόστιμα. Το λέω και το δείχνω με το παράδειγμά μου. Με το καινούριο μωρό τρώμε όλοι καλύτερα. Και μπορεί να αναγουλιαζω κάθε φορά που τον τάιζω αυγό, αλλά όποτε χρειαστεί, τρώω από το πιάτο του για να του δείξω πόσο καλό είναι.

Και τελευταίο, αν μπορούσα,θα πήγαινα στον παλιό εαυτό μου, την ώρα που έκλαιγα και χτυπιομουν για το φαγητό και θα έλεγα "μην ανησυχείς, θα στρώσει". Ο μεγάλος μου έγινε από τα πιο καλοφαγα παιδιά του παιδικού. Και τώρα που είναι στην προεφηβεια, μπορεί ακόμα να τον πιέζω να διευρύνει το γευστικό του ρεπερτόριο και να βελτιώσει την ποικιλία, αλλά σ αυτά που του αρέσουν, δεν παίζεται. Οκ, είναι ακόμα 27 κιλά, αλλά τρώει διπλές μερίδες! Κι όταν τον βλέπω που είναι κοκαλιαρης και ανησυχώ, συνειδητοποιώ μετά ότι μου θυμίζει εμένα μικρή και χαμογελάω...

Ας είναι καλά όλα τα παιδάκια και θα τη βρούμε την άκρη...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Melie είπε:

Τίποτα! Ναι, ο μεγάλος μου ήταν δύσκολος στο φαγητό, ο μικρός όχι. 

Σίγουρα είναι στο παιδί. Αλλά αυτό που θα άλλαζα αν τα ξαναζουσα θα ήταν, όσο μπορώ και γίνεται, την ψυχολογία μου. Η αφαγια τότε με είχε πάρει από κάτω. Είχα φτάσει να ξεκινάω κάθε τάισμα με κακή ψυχολογία του τύπου "τι θα τραβήξω πάλι και δε θα φάει ούτε μια μπουκιά". 

Δεν είμαστε ρομπότ, ούτε ελέγχουμε τα συναισθήματά μας απόλυτα. Αλλά θα προσπαθούσα να το δω πιο χαλαρά, γιατί σίγουρα το παιδί "διαβάζει" την κατάσταση μας και αντιδρά αντίστοιχα.

Ένα άλλο που δε θα έκανα θα ήταν να κάνω τον κλόουν ή να αρχίσω τις οθόνες και να καταλήξει να τρώει με βιντεάκια. Είναι ώρα φαγητού και όχι διασκέδασης. Και οκ, μπορεί να λέω κανένα τραγουδάκι ή να του αρχίζω το μπλα μπλα για να ανοίγει πιο εύκολα το στόμα του, αλλά μέχρι εκεί. 

Τρίτον, δε θα το τραβούσα τόσο χρονικά. Ταιζα κυριολεκτικά για ώρες! Με τον μικρό, ο παιδίατρος είπε "όσο φάει σε είκοσι λεπτά, μετά τέλος". Οκ, είκοσι λεπτά δεν κάνω, αλλά δεν κάνω και πάνω από σαράντα. Μεγάλη βελτίωση με πριν.

Τέταρτο, δε θα μετέδιδα υποσυνείδητα τις προσωπικές μου προτιμήσεις στο παιδί. Όλα τα φαγητά είναι νόστιμα. Το λέω και το δείχνω με το παράδειγμά μου. Με το καινούριο μωρό τρώμε όλοι καλύτερα. Και μπορεί να αναγουλιαζω κάθε φορά που τον τάιζω αυγό, αλλά όποτε χρειαστεί, τρώω από το πιάτο του για να του δείξω πόσο καλό είναι.

Και τελευταίο, αν μπορούσα,θα πήγαινα στον παλιό εαυτό μου, την ώρα που έκλαιγα και χτυπιομουν για το φαγητό και θα έλεγα "μην ανησυχείς, θα στρώσει". Ο μεγάλος μου έγινε από τα πιο καλοφαγα παιδιά του παιδικού. Και τώρα που είναι στην προεφηβεια, μπορεί ακόμα να τον πιέζω να διευρύνει το γευστικό του ρεπερτόριο και να βελτιώσει την ποικιλία, αλλά σ αυτά που του αρέσουν, δεν παίζεται. Οκ, είναι ακόμα 27 κιλά, αλλά τρώει διπλές μερίδες! Κι όταν τον βλέπω που είναι κοκαλιαρης και ανησυχώ, συνειδητοποιώ μετά ότι μου θυμίζει εμένα μικρή και χαμογελάω...

Ας είναι καλά όλα τα παιδάκια και θα τη βρούμε την άκρη...

Ευχαριστούμε για αυτά που έγραψες. Για αυτό είναι η ομάδα για να λέμε τις εμπειριες μας και να μη κάνουμε τα ίδια ‘’λαθη’’ 

εγώ παίρνω αχλάδια φετελ. Είναι αυτά τα μεγάλα κ του αρέσουν πολύ. Είναι πιο γλυκά νομίζω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...