Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά πραγματικά σήμερα μου κόπηκαν τα φτερά με τα αποτελεσματα.. Όπως κ να έχει σίγουρα δεν εγκαταλείπω τον αγώνα, αλλά δυσκολεύουν ακόμη περισσότερο τα πράγματα κ στενεύουν τα περιθώρια να πάνε όλα καλά...

      Έχεις πολλές ευκαιρίες ακόμη, πίστεψέ το! Τα ωάριά σου έδωσαν 8 βλαστοκύστες σε μία μόνο ωοληψία! Αυτό δεν είναι σύνηθες. Προσπάθησε να πιστέψεις ότι ήταν ένα εξαιρετικά ατυχές γεγονός, ένας κακός κύκλος. Μάζεψε το κουράγιο σου για περισσότετες ωοληψίες. Θα βρεθεί το γερό εμβρυάκι θα δεις!! 

Σας παρακαλώ χρειάζομαι την βοήθεια σας. Είμαι χάλια....


Recommended Posts

Καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια και τις εμπειρίες σας γιατί κοντεύω να τρελαθώ από το άγχος μου.ρους τελευταίους 8 μήνες θηλάζω κ δεν έχω περίοδο. Πριν 20 μέρες είχα μια ελεύθερη επαφή και σήμερα διαγνωστηκα θετική στον κορονοιο κ τις προηγούμενες μέρες είχα κάποια περίεργα συμπτώματα όπως κάποια πονακια και αυξημένα κολπικά υγρά που δεν είχα καθόλου πιο πριν. Το θέμα μου είναι αν είμαι όντως έγκυος τι επιπτώσεις θα έχει ο υψηλός πυρετός που κάνω 2 μέρες. Φτάνει μέχρι 39.2 και δεν πέφτει αμέσως με ντεπον..με τον γιατρό δεν έχω επικοινωνήσει ακόμη κ τεστ περιμένω να μου το φέρουν σήμερα ή αύριο από το φαρμακείο.  Δεν αντέχω στην ιδέα ότι μπορεί να είμαι έγκυος κ να έχει συμβεί κάτι κακό κ να χρειαστεί να κάνω διακοπη κύησης.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Alex1989 said:

Καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια και τις εμπειρίες σας γιατί κοντεύω να τρελαθώ από το άγχος μου.ρους τελευταίους 8 μήνες θηλάζω κ δεν έχω περίοδο. Πριν 20 μέρες είχα μια ελεύθερη επαφή και σήμερα διαγνωστηκα θετική στον κορονοιο κ τις προηγούμενες μέρες είχα κάποια περίεργα συμπτώματα όπως κάποια πονακια και αυξημένα κολπικά υγρά που δεν είχα καθόλου πιο πριν. Το θέμα μου είναι αν είμαι όντως έγκυος τι επιπτώσεις θα έχει ο υψηλός πυρετός που κάνω 2 μέρες. Φτάνει μέχρι 39.2 και δεν πέφτει αμέσως με ντεπον..με τον γιατρό δεν έχω επικοινωνήσει ακόμη κ τεστ περιμένω να μου το φέρουν σήμερα ή αύριο από το φαρμακείο.  Δεν αντέχω στην ιδέα ότι μπορεί να είμαι έγκυος κ να έχει συμβεί κάτι κακό κ να χρειαστεί να κάνω διακοπη κύησης.. 

Θα έλεγα ότι άδικα ανησυχείς, για αρχή μπορεί να μην είσαι έγκυος, και δεύτερον δε νομίζω ότι μπορεί να χάσεις την εγκυμοσύνη από κοβιντ τόσο νωρίς, είναι επικίνδυνο να το κολλήσεις στο τρίτο τρίμηνο. Χαλάρωσε, όλα είναι καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια και τις εμπειρίες σας γιατί κοντεύω να τρελαθώ από το άγχος μου.ρους τελευταίους 8 μήνες θηλάζω κ δεν έχω περίοδο. Πριν 20 μέρες είχα μια ελεύθερη επαφή και σήμερα διαγνωστηκα θετική στον κορονοιο κ τις προηγούμενες μέρες είχα κάποια περίεργα συμπτώματα όπως κάποια πονακια και αυξημένα κολπικά υγρά που δεν είχα καθόλου πιο πριν. Το θέμα μου είναι αν είμαι όντως έγκυος τι επιπτώσεις θα έχει ο υψηλός πυρετός που κάνω 2 μέρες. Φτάνει μέχρι 39.2 και δεν πέφτει αμέσως με ντεπον..με τον γιατρό δεν έχω επικοινωνήσει ακόμη κ τεστ περιμένω να μου το φέρουν σήμερα ή αύριο από το φαρμακείο.  Δεν αντέχω στην ιδέα ότι μπορεί να είμαι έγκυος κ να έχει συμβεί κάτι κακό κ να χρειαστεί να κάνω διακοπη κύησης.. 

Οχι και να χάσεις την εγκυμοσύνη!! Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο ποτέ!! Κάνε τεστ να  δεις αν είσαι έγκυος και επικοινώνησε με τον γιατρό σου για την αγωγή που θα πάρεις!! Και 3 λίτρα νερό για να μην αφυδατωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ανησυχεί όμως είναι υψηλός πυρετός που διάβασα στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μπορεί να επιφέρει γενετικά προβλήματα στο μωρό προβλήματα στην καρδιά ή νευρολογικά προβλήματα όπως αυτισμό. Αυτό είναι που με ανησυχεί...


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex1989 είπε:

Αυτό που με ανησυχεί όμως είναι υψηλός πυρετός που διάβασα στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μπορεί να επιφέρει γενετικά προβλήματα στο μωρό προβλήματα στην καρδιά ή νευρολογικά προβλήματα όπως αυτισμό. Αυτό είναι που με ανησυχεί...

Ρε κοριτσι μου, και εγκυος να εισαι εισαι μαξ 5 εβδομαδων, ουτε καρδουλα δε θα ακουγεται ακομα, μιλαμε για κυτταρα. Ο πυρετος σε 1-2-3 μερες μαξ θα τελειωσει. Ηρεμησε και μην αγχωνεσαι χωρις λογο. Κανε τα τεστ σου οπως πρεπει και αν οντως εισαι εγκυος θα σε καθοδηγησει ο γιατρος σου!

Ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; Τι είπε βο γιατρό ς;

πρίν από 2 λεπτά , Elle12 είπε:

Ρε κοριτσι μου, και εγκυος να εισαι εισαι μαξ 5 εβδομαδων, ουτε καρδουλα δε θα ακουγεται ακομα, μιλαμε για κυτταρα. Ο πυρετος σε 1-2-3 μερες μαξ θα τελειωσει. Ηρεμησε και μην αγχωνεσαι χωρις λογο. Κανε τα τεστ σου οπως πρεπει και αν οντως εισαι εγκυος θα σε καθοδηγησει ο γιατρος σου!

Ολα καλα θα πανε!

Σε ευχαριστώ. Το πρόβλημα είναι από ότι διαβάζω στις πρώτες 4 με 6 βδομάδες που δημιουργειται ο νευρικός σωλήνα ς του εμβρύου κ λόγω του πυρετού υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να αλλοιωθουν τα κύτταρα κ να προκύψουν γενετικές ανωμαλίες

 

 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alex1989 είπε:

Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; Τι είπε βο γιατρό ς;

Εμενα η κολλητη μου επαθε κορονοιο  εγκυος 4 μηνων και μια αλλη φιλη στον 6ο. Κανανε πυρετο 1-2 μερες και ολα καλα. Δεν ετυχε σε καμια στην αρχη.

Δυο αλλες περσυ εκαναν πυρετο απο το εμβολιο ενω ηταν εγκυες και δε το ηξεραν. Αλλα γεννησαν μια χαρα κανονικα υγιεστατα μωρακια. 

πρίν από 5 λεπτά , Alex1989 είπε:

Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; Τι είπε βο γιατρό ς;

Σε ευχαριστώ. Το πρόβλημα είναι από ότι διαβάζω στις πρώτες 4 με 6 βδομάδες που δημιουργειται ο νευρικός σωλήνα ς του εμβρύου κ λόγω του πυρετού υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να αλλοιωθουν τα κύτταρα κ να προκύψουν γενετικές ανωμαλίες

 

 

Κοριτσι μου καταλαβαινω το αγχος σου αλλα δε βρισκω τον λογο. 39 δεν ειναι του θανατα. Υψηλος επικινδυνος πυρετος ειναι το 40+.

Απλα κανε τεστ να εισαι σιγουρη και αν αγχωνεσαι τοσο μιλα με τον γυναικολογο σου να σε καθοδηγησει. Εξαλλου θα χρειαστεις αγωγη σιγουρα, ισως εισπνοες, βιταμινες κτλ. 

Περαστικα σου και ΧΑΛΑΡΩΣΕ ❤

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια και τις εμπειρίες σας γιατί κοντεύω να τρελαθώ από το άγχος μου.ρους τελευταίους 8 μήνες θηλάζω κ δεν έχω περίοδο. Πριν 20 μέρες είχα μια ελεύθερη επαφή και σήμερα διαγνωστηκα θετική στον κορονοιο κ τις προηγούμενες μέρες είχα κάποια περίεργα συμπτώματα όπως κάποια πονακια και αυξημένα κολπικά υγρά που δεν είχα καθόλου πιο πριν. Το θέμα μου είναι αν είμαι όντως έγκυος τι επιπτώσεις θα έχει ο υψηλός πυρετός που κάνω 2 μέρες. Φτάνει μέχρι 39.2 και δεν πέφτει αμέσως με ντεπον..με τον γιατρό δεν έχω επικοινωνήσει ακόμη κ τεστ περιμένω να μου το φέρουν σήμερα ή αύριο από το φαρμακείο.  Δεν αντέχω στην ιδέα ότι μπορεί να είμαι έγκυος κ να έχει συμβεί κάτι κακό κ να χρειαστεί να κάνω διακοπη κύησης.. 

δ πιστευω οτι αν εισαι εγκυος θα παθει κτ το μωρο.απλα αυριο κανε ενα τεστ η μια χοριακη κ μιλα κ με τον γιατρο σου να σου δωσει οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Ο αυτισμός σχετίζεται με το να εχεις υψηλο πυρετό κατ επανάληψη και ιδιαίτερα στο δεύτερο και τρίτο τρίμηνο .. δηλαδή αρρωστησεσ Με 39 πυρετό τρεις φορές.. αν με έναν πυρετό γεννιόντουσαν παιδια με γενετικά προβληματα θα ειχαμε αφανιστεί.. πρώτα πρεπει να επιβεβαιώσεις οτι ειςαι εγκυος.. ίσως ανησυχείς άδικα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην αγχώνεσαι άδικα κορίτσι μου, πρώτον κ να είσαι έγκυος δεν παθαίνεις κάτι με το να ανεβάσεις πυρετό, μην διαβάζεις το ίντερνετ. Αν ήταν έτσι όπως ειπώθηκε δεν θα υπήρχαν παιδιά!

Κατά δεύτερον εφόσον δεν ξανά είχες περίοδο μετά τη γέννα το πιο πιθανό να μην είσαι. Κ εγώ όταν θήλαζα ένιωθα πολλές φορές ότι ήμουν έγκυος, ενώ δεν μου είχε έρθει ποτέ περίοδος. Συγκεκριμένα γύρω στους 8 μήνες απ' τη γέννα, αφού πήρα κ τεστ κυήσεως για να σιγουρευτώ. Τλκ βγήκε αρνητικό κ τλκ αδιαθετησα όταν ο μικρός μου έγινε 23 μηνών!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...