Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , evaki23 είπε:

Καλα και εμενα με βλέπω ετσι.....είμαι εν τω μεταξύ 54 κιλά αλλά εχω ραγαδες στα πόδια....στα 18 ήρθα Αθήνα να σπουδασω και δεν ήξερα να μαγειρέυω οπότε μόνο πίτσες και σουβλάκια πήγα 70 και μετα με διαιτολόγο πάλι 54 αλλά το σωμα μου δεν έμεινε ανεγκιχτο δυστυχως

 

επίσης έχω πολλά σπασμένα αγγεια...και τωρα κάνουν μπαμ...για αυτό παιζει τπτ?

Για τα σπασμένα αγγεία μόνο λέιζερ νομίζω. Δεν έχω εγώ αλλά έχει μια φίλη μου και έχει ρωτήσει

Στα πόδια έχω και εγώ λευκές πλέον ραγάδες, τα μπούτια μου στις άκρες είναι σαν μικρός χάρτης ποταμών αλλά έχει και αυτό την χάρη του μωρέ :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Sisii είπε:

Για τα σπασμένα αγγεία μόνο λέιζερ νομίζω. Δεν έχω εγώ αλλά έχει μια φίλη μου και έχει ρωτήσει

Στα πόδια έχω και εγώ λευκές πλέον ραγάδες, τα μπούτια μου στις άκρες είναι σαν μικρός χάρτης ποταμών αλλά έχει και αυτό την χάρη του μωρέ :lol:

Ναι ναι το ξερω το λειζερ αλλά ελεγα κάτι να μην γινουν χειροτερα τωρα....

 

Και εγω λευκες....με το μαυρισμα κάτι κάναμε...τωρα υπομονη¨)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά. Όσον αφορά ραγαδες, κρέμες και λαδακια εγώ δεν βάζω τίποτα. Έβγαλα τις πρώτες 3 ραγαδες στη κοιλιά χαμηλά απ' τον πρώτο μήνα σχεδόν. Πλέον έχω βγάλει λίγες ραγαδες ακόμα στα μπούτια και πλάγια δεξιά αριστερά της κοιλιάς. Και να σημειωθεί ότι έχω βάλει μόνο 1,5 κιλό. Απλά το δέρμα μου είναι τέτοιο. Εντάξει δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση.

Απλά είμαι της άποψης ότι δεν με νοιάζει, ας βγάλω όσες θέλει. Αυτά είναι τα καλύτερα σημάδια που θα έχω να θυμάμαι :wub:

Άλλο θέμα τώρα. Έχω μπει αισίως στον 5ο μήνα σήμερα. Είμαι 18εβδ. Εσείς έχετε κλείσει για β' Επιπεδου; Σε ποια εβδομάδα γίνεται αυτή η εξέταση ακριβώς; Εγώ έκλεισα 17/8, τότε θα είμαι 24εβδ. Μήπως είναι πολύ αργά; 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά. Όσον αφορά ραγαδες, κρέμες και λαδακια εγώ δεν βάζω τίποτα. Έβγαλα τις πρώτες 3 ραγαδες στη κοιλιά χαμηλά απ' τον πρώτο μήνα σχεδόν. Πλέον έχω βγάλει λίγες ραγαδες ακόμα στα μπούτια και πλάγια δεξιά αριστερά της κοιλιάς. Και να σημειωθεί ότι έχω βάλει μόνο 1,5 κιλό. Απλά το δέρμα μου είναι τέτοιο. Εντάξει δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση.

Απλά είμαι της άποψης ότι δεν με νοιάζει, ας βγάλω όσες θέλει. Αυτά είναι τα καλύτερα σημάδια που θα έχω να θυμάμαι :wub:

Άλλο θέμα τώρα. Έχω μπει αισίως στον 5ο μήνα σήμερα. Είμαι 18εβδ. Εσείς έχετε κλείσει για β' Επιπεδου; Σε ποια εβδομάδα γίνεται αυτή η εξέταση ακριβώς; Εγώ έκλεισα 17/8, τότε θα είμαι 24εβδ. Μήπως είναι πολύ αργά; 

 

Καλησπέρα, εμένα ο γιατρός μου είπε 21 εβδομαδες καλύτερα ή 22 εάν δεν βρω/δεν μπορω. Δεν έχω κάποια υπέυθυνη απάντηση απλά σου λεω τι μου είπε.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Καλη επιτυχία! είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά! στο χρωσταει ετσι και αλλιώς! να μας ενημερώσεις! 

 

@Hope.2019Λυπάμαι πολύ αλήθεια. Σπάνιο στις μερες να βρεις σωστή δουλεια με σωστους εργοδότες! σου ευχομαι δύναμή και θα δεις....ευτυχως πολλά τα έχεις από το 1ο μωρό και όπως ξέρεις αγάπη χρειάζεται κυρίως.

Κορίτσια εγω επέσα σε πάρα πολυ καλούς εργοδότες.....μου έδωσαν άυξηση τωρα που είμαι έγκυος με βαζουν τηλε αρκετες φορές και ότι χρειαστώ είναι εκεί. είναι απίστευτό να με στηρίζουν έτσι.

επίσης πήγα γυναικολόγο 16 εβδομαδων ακριβως μου το το βρηκε 156 γρ. είμαι πολύ χαρούμενη γιατί με μονηρης φοβάμαι υπερβολικά.

Να χαίρεστε την κάθε εβδομαδα και να έχετε πίστη στον εαυτο σας και στο μωρό σας. 

Είσαι πολύ τυχερή κορίτσι μου πραγματικά όπως το λες είναι κάτι κατά πολύ σπάνιο!

Τέλειο το μωράκι σου! 

Εμένα κορίτσια πήγα χθες 16+3 100 γρ ήταν. Καλά μου είπε είναι. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Είσαι πολύ τυχερή κορίτσι μου πραγματικά όπως το λες είναι κάτι κατά πολύ σπάνιο!

Τέλειο το μωράκι σου! 

Εμένα κορίτσια πήγα χθες 16+3 100 γρ ήταν. Καλά μου είπε είναι. 

Ετυχε...απλά να μην ανησυχεις θα βρεις άκρη και μετα θα βρεις και δουλίτσα. αφου έχεις κάνει την οικογενεια σου δεν θα είναι δυσκολο.

είναι μεγαλουστικο ναι το μωρο μου και ελπίζω να πάει ετσι γιατί με μονηρης συνηθως είναι ελλιποβαρη. 

Όλα θα πάνε καλά θα δεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι μην μου βάλει την β επιπέδου γύρω στον 15αυγουστο που θα λείπουμε διακοπές ένα 10ημερο. Λέτε να του το πω από τώρα ότι δεν μπορώ να κλείσω για πιο νωρίς ή πιο μετά; 21 εβδομάδων ακριβώς θα είμαι αισίως στις 15 Αυγούστου  

Link to comment
Share on other sites

@Hope.2019 πωπω δύσκολα τα πράγματα κ εδώ στην Κύπρο το ξέρω, μετά τις κυρώσεις της Ρωσίας έκλεισαν πολλες εταιρίες πολλοί οι άνεργοι! Κορίτσι μου εύχομαι ότι καλύτερο! Μη σκέφτεσαι αρνητικά!! Όταν είσαι καλή στη δουλεια σου κ εργατική δεν θα χαθείς!! Εμένα ήταν 100γρ στις 14 εβδομάδες μεγάλο το δικό μου! 
 

εγω κορίτσια έκλεισα β επιπέδου όταν πήγα για αυχενική για τις 11/8! Δεν θα πάμε διακοπες εκείνη την εβδομαδα αν κ θα είμαι με άδεια θα πάμε μετά τελος του Αυγούστου! 
 

κ εγώ είμαι τυχερή στη δουλεια οι εργοδότες μου είναι πολύ καλοί! Κ εμένα μ είπαν με την ησυχία μου, όταν νιώθω κουρασμένη να πηγαίνω σπίτι κ να μη σκέφτομαι τη δουλεια! Και αυτό το μήνα θα μας δώσουν σε όλους τους υπαλλήλους έξτρα 500 ευρώ λόγο της πανδημίας κ της ακρίβειας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

@Hope.2019 πωπω δύσκολα τα πράγματα κ εδώ στην Κύπρο το ξέρω, μετά τις κυρώσεις της Ρωσίας έκλεισαν πολλες εταιρίες πολλοί οι άνεργοι! Κορίτσι μου εύχομαι ότι καλύτερο! Μη σκέφτεσαι αρνητικά!! Όταν είσαι καλή στη δουλεια σου κ εργατική δεν θα χαθείς!! Εμένα ήταν 100γρ στις 14 εβδομάδες μεγάλο το δικό μου! 
 

εγω κορίτσια έκλεισα β επιπέδου όταν πήγα για αυχενική για τις 11/8! Δεν θα πάμε διακοπες εκείνη την εβδομαδα αν κ θα είμαι με άδεια θα πάμε μετά τελος του Αυγούστου! 
 

κ εγώ είμαι τυχερή στη δουλεια οι εργοδότες μου είναι πολύ καλοί! Κ εμένα μ είπαν με την ησυχία μου, όταν νιώθω κουρασμένη να πηγαίνω σπίτι κ να μη σκέφτομαι τη δουλεια! Και αυτό το μήνα θα μας δώσουν σε όλους τους υπαλλήλους έξτρα 500 ευρώ λόγο της πανδημίας κ της ακρίβειας! 

Μα πόσο καλοί εργοδότες! Χαίρομαι όταν ακούω τέτοια βρε κορίτσια!

Για τα γραμμάρια δεν ξέρω πόσα θα έπρεπε να είναι καλά μου είπε! Απλά γενικά έχω μια ανησυχία γιατί το πρώτο μου παιδάκι ήταν έμβρυο με υπολειπόμενη ανάπτυξη και για αυτό γεννήθηκε λίγο νωρίτερα και μπήκε μονάδα 10 μέρες και διασωληνώθηκε λόγο ταχύπνοιας. Οπότε μου έχει μείνει τραύμα και φοβάμαι μήπως ξανα συμβεί !


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Έκανα εχθές την περιδεση και μου τοποθέτησαν και πεσσό για έξτρα προστασία. Όλα πήγαν εξαιρετικά, και ο τράχηλος από 32mm έφτασε 40mm! Ο γιατρός μου είναι πολύ χαρούμενος με το αποτέλεσμα αυτό! Δεν είχα καμία επιπλοκη μέχρι στιγμής, ούτε καν αιμορραγία! Σήμερα θα επιστρέψω στο σπιτάκι μου και έχουμε μπροστά μας μια εβδομάδα κρίσιμη αλλά πιστεύω πως όλα θα πάνε περίφημα! 

Όσες γεννησετε στο Ρέα, εχω να πω πως είναι μια εξαιρετική κλινική, εχω μείνει πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη και από το προσωπικό και από το φαγητό, μούρλια!!! 

Ο μπέμπης σας στέλνει φιλιά! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα σας! Έκανα εχθές την περιδεση και μου τοποθέτησαν και πεσσό για έξτρα προστασία. Όλα πήγαν εξαιρετικά, και ο τράχηλος από 32mm έφτασε 40mm! Ο γιατρός μου είναι πολύ χαρούμενος με το αποτέλεσμα αυτό! Δεν είχα καμία επιπλοκη μέχρι στιγμής, ούτε καν αιμορραγία! Σήμερα θα επιστρέψω στο σπιτάκι μου και έχουμε μπροστά μας μια εβδομάδα κρίσιμη αλλά πιστεύω πως όλα θα πάνε περίφημα! 

Όσες γεννησετε στο Ρέα, εχω να πω πως είναι μια εξαιρετική κλινική, εχω μείνει πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη και από το προσωπικό και από το φαγητό, μούρλια!!! 

Ο μπέμπης σας στέλνει φιλιά! 

Μπραβο κορίτσι μου! εξαιρετικά να είναι όλα από εδω και πέρα. Καλη ανάρρωση! Και μην σε πάιρνει τπτ από κατω και τις διακοπες σου θα κάνεις και όλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Μα πόσο καλοί εργοδότες! Χαίρομαι όταν ακούω τέτοια βρε κορίτσια!

Για τα γραμμάρια δεν ξέρω πόσα θα έπρεπε να είναι καλά μου είπε! Απλά γενικά έχω μια ανησυχία γιατί το πρώτο μου παιδάκι ήταν έμβρυο με υπολειπόμενη ανάπτυξη και για αυτό γεννήθηκε λίγο νωρίτερα και μπήκε μονάδα 10 μέρες και διασωληνώθηκε λόγο ταχύπνοιας. Οπότε μου έχει μείνει τραύμα και φοβάμαι μήπως ξανα συμβεί !

Μη φοβάσαι, κ εμένα μου είπε ισως το πάθει αυτό το μωρό κ μου έδωσε ασπιρίνη ως την 36ηβεβδομαδα!! Αυτό το έδειξε όταν έκανα την pappA ήταν γραμμένο στο report της αυχενικής 

πρίν από 57 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα σας! Έκανα εχθές την περιδεση και μου τοποθέτησαν και πεσσό για έξτρα προστασία. Όλα πήγαν εξαιρετικά, και ο τράχηλος από 32mm έφτασε 40mm! Ο γιατρός μου είναι πολύ χαρούμενος με το αποτέλεσμα αυτό! Δεν είχα καμία επιπλοκη μέχρι στιγμής, ούτε καν αιμορραγία! Σήμερα θα επιστρέψω στο σπιτάκι μου και έχουμε μπροστά μας μια εβδομάδα κρίσιμη αλλά πιστεύω πως όλα θα πάνε περίφημα! 

Όσες γεννησετε στο Ρέα, εχω να πω πως είναι μια εξαιρετική κλινική, εχω μείνει πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη και από το προσωπικό και από το φαγητό, μούρλια!!! 

Ο μπέμπης σας στέλνει φιλιά! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Όλα μια χαρά!! Προσοχή τώρα για λίγο και όλα μια χαρά θα είναι! Του στέλνουμε κ εμεις φιλια 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Μπραβο κορίτσι μου! εξαιρετικά να είναι όλα από εδω και πέρα. Καλη ανάρρωση! Και μην σε πάιρνει τπτ από κατω και τις διακοπες σου θα κάνεις και όλα!

 

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Μη φοβάσαι, κ εμένα μου είπε ισως το πάθει αυτό το μωρό κ μου έδωσε ασπιρίνη ως την 36ηβεβδομαδα!! Αυτό το έδειξε όταν έκανα την pappA ήταν γραμμένο στο report της αυχενικής 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Όλα μια χαρά!! Προσοχή τώρα για λίγο και όλα μια χαρά θα είναι! Του στέλνουμε κ εμεις φιλια 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ! Τώρα ξεκούραση και ύπνους μόνο! Ας μην πάω και διακοπές, φτάνει που είναι καλά το μπεμπάκι μου! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλημέρα σας! Έκανα εχθές την περιδεση και μου τοποθέτησαν και πεσσό για έξτρα προστασία. Όλα πήγαν εξαιρετικά, και ο τράχηλος από 32mm έφτασε 40mm! Ο γιατρός μου είναι πολύ χαρούμενος με το αποτέλεσμα αυτό! Δεν είχα καμία επιπλοκη μέχρι στιγμής, ούτε καν αιμορραγία! Σήμερα θα επιστρέψω στο σπιτάκι μου και έχουμε μπροστά μας μια εβδομάδα κρίσιμη αλλά πιστεύω πως όλα θα πάνε περίφημα! 

Όσες γεννησετε στο Ρέα, εχω να πω πως είναι μια εξαιρετική κλινική, εχω μείνει πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη και από το προσωπικό και από το φαγητό, μούρλια!!! 

Ο μπέμπης σας στέλνει φιλιά! 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Τώρα μπορείς να είσαι ήρεμη! Εγώ είχα θέμα στην πρώτη κύηση στην 20η είχε πάει 1.9 με χοάνη αλλα κράτησε καλά μέχρι τέλος παίρνοντας glopir για τις συσπάσεις. Τώρα είναι καλύτερα σε σχέση με την πρώτη κύηση 16+3 είχα 3.9 ενώ στην πρώτη κύηση από την αυχενική είχα 3. Πιστεύω εφόσον έκανες περίδεση και έβαλες ναι πεσσο είναι σούπερ! Θα γεννήσεις ένα τεκειομηνο υγιέστατο μωράκι! Οσο για τι Ρέα εκεί γέννησα και εκεί θα ξανά γεννήσω είναι πολύ καλό μαιευτήριο και οι κοπέλες όλες υπέροχες. Με την περιπέτεια που είχα περάσει με τι μωρό μου που μπήκε ξαφνικά στην μονάδα οι κοπέλες εκεί με ειχαν στηρίξει πολύ και ψυχολογικά!Καλά το φαγητό σε άλλο level. Ξενοδοχείο κανονικο! 

Για τις ραγαδες που λέτε κορίτσια εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έβαζα της frezyderm. Τώρα δεν έχω ξεκινήσει αν και θα έπρεπε γιατί έκανα από νωρίς κοιλιά. Το κουλό είναι ότι δεν έκανα ούτε μια ραγαδα μέχρι να γεννήσω. Δεν έκανα ιδιαίτερη κοιλιά στο πρώτο παιδάκι γέννησα και στον 9ο η κοιλιά ήταν σαν να είμαι στον 7ο. Αλλά έκανα λίγες ραγαδες μετά τη γέννα κορίτσια μόλις ξεφουσκωσα.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ! Τώρα ξεκούραση και ύπνους μόνο! Ας μην πάω και διακοπές, φτάνει που είναι καλά το μπεμπάκι μου! 

Γιατί να μη πας κάπου χαλαρά;; Ούτε εμεις θα πάμε εξωτερικό αλλά 4 ημερες έκλεισα ένα ξενοδοχείο θα πηγαινουμε κ για μπάνιο καμία εκδρομή μονοήμερη!!! Κ άστην αυτή που σου είπε τις κακίες της γιατρος δεν είναι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...