Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε;

Εμένα με έχουν βρει όλα τα κακά.. μετα τον κοβιντ που πέρασα που βαριά και τώρα μπορώ να πω είμαι κάπως καλύτερα και επιτέλους βγήκα αρνητική. Ξαφνικά μου ανακοίνωσαν σήμερα από τη δουλειά και ενώ έλειπα λόγω κοβιντ ότι κλείνει η εταιρεία και απολύθηκα. Όχι μόνο εγώ δηλαδή όλοι οι συνάδελφοι γιατί κλείνει η εταιρεία. Είμαι σε σοκ δεν μπορώ να συνέλθω! Δεν ξέρω τι θα κάνω και πως θα τα βγάλουμε πέρα με δύο μωρά μέχρι μπορέσω να ξανά βρω δουλειά. 

Κατά τα άλλα σήμερα είχα υπέρηχο και είναι πολύ καλά το μωρό. 

Έχω κοριτσάκι τελικά.

Δεν μπορώ να το χαρώ καθόλου όμως. Είμαι εντελώς χάλια.

  • Λυπημένη/-ος 8

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε;

Εμένα με έχουν βρει όλα τα κακά.. μετα τον κοβιντ που πέρασα που βαριά και τώρα μπορώ να πω είμαι κάπως καλύτερα και επιτέλους βγήκα αρνητική. Ξαφνικά μου ανακοίνωσαν σήμερα από τη δουλειά και ενώ έλειπα λόγω κοβιντ ότι κλείνει η εταιρεία και απολύθηκα. Όχι μόνο εγώ δηλαδή όλοι οι συνάδελφοι γιατί κλείνει η εταιρεία. Είμαι σε σοκ δεν μπορώ να συνέλθω! Δεν ξέρω τι θα κάνω και πως θα τα βγάλουμε πέρα με δύο μωρά μέχρι μπορέσω να ξανά βρω δουλειά. 

Κατά τα άλλα σήμερα είχα υπέρηχο και είναι πολύ καλά το μωρό. 

Έχω κοριτσάκι τελικά.

Δεν μπορώ να το χαρώ καθόλου όμως. Είμαι εντελώς χάλια.

Πωπω βρε κορίτσι μου :( δεν σας έδωσαν κάτι σαν σημάδι να το καταλάβεις να αρχίσεις να ψάχνεις;; Μην στεναχωριέσαι! Το ξέρω ότι είναι δύσκολα τα πράγματα με τα παιδιά κ όλα αυξήθηκαν οι τιμές πάνε συνεχώς πάνω αλλά δες το πιο θετικα!! Όλα καλά θα πάνε…δές τα θετικά θα ξεκουραστείς τώρα θα εχεις πιο πολύ χρόνο με το παιδί σου! Θα ετοιμάσεις κ με την ησυχία σου τα πράγματα του κοριτσιού σου κ όταν γεννήσεις με το καλό και είσαι εσυ εντάξει θα βρεις κάτι άλλο…!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Πωπω βρε κορίτσι μου :( δεν σας έδωσαν κάτι σαν σημάδι να το καταλάβεις να αρχίσεις να ψάχνεις;; Μην στεναχωριέσαι! Το ξέρω ότι είναι δύσκολα τα πράγματα με τα παιδιά κ όλα αυξήθηκαν οι τιμές πάνε συνεχώς πάνω αλλά δες το πιο θετικα!! Όλα καλά θα πάνε…δές τα θετικά θα ξεκουραστείς τώρα θα εχεις πιο πολύ χρόνο με το παιδί σου! Θα ετοιμάσεις κ με την ησυχία σου τα πράγματα του κοριτσιού σου κ όταν γεννήσεις με το καλό και είσαι εσυ εντάξει θα βρεις κάτι άλλο…!! 

Μωρέ ξέρεις τι; Τον Νοέμβριο που γύρισα από την προηγούμενη άδεια μητρότητας είδα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Εγώ δούλευα σε ένα γραφείο που ασχολείται με κυπριακές εταιρείες. Είναι κυπριακό δικηγορικό γραφείο που είχε υποκατάστημα στην Ελλάδα. Δεν πήγαινε καλά η δουλειά. Τα είχαμε συζητήσει. Αλλά ο προϊστάμενος μου που μίλαγε με τον βασικό εργοδότη στην Κύπρο ήξερε μετά από συζητήσεις ότι δεν θα κλείναμε γιατί ήθελαν οπωσδήποτε μια βάση στην Ελλάδα για να υπάρχει η άμεση επικοινωνία με τους πελάτες που είναι Έλληνες που ίδρυσαν μαζί μας τις εταιρείες. Ε μην τα πολυλογω έρχεται ξαφνικά την περασμένη Παρασκευή ο εργοδότης από Κύπρο και ενώ έλειπα εγώ και ο προϊστάμενος μου που δεν ήξερε ούτε αυτός κάτι ανακοινώνει σε όλους γραμματεία, λογιστήριο, δικηγόρους κλπ ότι απολυομαστε άμεσα. Εγώ φαντάσου το έμαθα σήμερα τηλεφωνικά ούτε καν από κοντά ότι απολύθηκα και είναι και καλυμμένοι γιατί θα κάνουν παύση εργασιών. Τουλάχιστον θα πάρω κάποια αποζημίωση για τα τρία χρόνια που δούλευα εκεί συν επιδόματα αδείας δώρα κλπ που δικαιούμαι και βγαίνει κάποιο μικρό ποσό. Θα μπω και στο ταμείο ανεργίας να παίρνω αυτά τα 400 ευρώ που δίνουν. 

Α κορίτσια επίσης ξέχασα να σας πω έκλεισα β επιπέδου για 27/7 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα κόρες. Όλο και νωρίτερα το πάω. Ουφ..

9 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε;

Εμένα με έχουν βρει όλα τα κακά.. μετα τον κοβιντ που πέρασα που βαριά και τώρα μπορώ να πω είμαι κάπως καλύτερα και επιτέλους βγήκα αρνητική. Ξαφνικά μου ανακοίνωσαν σήμερα από τη δουλειά και ενώ έλειπα λόγω κοβιντ ότι κλείνει η εταιρεία και απολύθηκα. Όχι μόνο εγώ δηλαδή όλοι οι συνάδελφοι γιατί κλείνει η εταιρεία. Είμαι σε σοκ δεν μπορώ να συνέλθω! Δεν ξέρω τι θα κάνω και πως θα τα βγάλουμε πέρα με δύο μωρά μέχρι μπορέσω να ξανά βρω δουλειά. 

Κατά τα άλλα σήμερα είχα υπέρηχο και είναι πολύ καλά το μωρό. 

Έχω κοριτσάκι τελικά.

Δεν μπορώ να το χαρώ καθόλου όμως. Είμαι εντελώς χάλια.

Λυπάμαι τόσο πολύ!Στην πιο ευαίσθητη περίοδο ρε γμτ. Δεν καλύπτεσαι ως έγκυος με κανέναν τρόπο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Silia89 είπε:

Σ ευχαριστώ! Διάβαζα επίσης και για το λαδάκι mustela. Το έχει χρησιμοποιήσει κάποια από εσάς?

Εγω βάζω κρέμα της mustela και λάδι bio oil μετά το μπάνιο. Οδοντόκρεμα frezyderm 

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα στις 9 μπαίνω για την περίδεση και μου είπε ο γιατρός μου πως θα κάνω γενική νάρκωση, κανονικά.. δεν εχω ξανά κάνει, την προηγούμενη φορά έκανα μέθη και είμαι λίγο σε αναμμένα κάρβουνα. 

Πρώτος στόχος για σήμερα να βγούμε από το χειρουργείο μαζί με τον μπέμπη μου και να είμαστε και οι 2 υγιείς! Δεύτερος στόχος να περάσει ολόκληρη η εβδομάδα χωρίς επιπλοκές!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ολετ είπε:

Καλή σας ημέρα κόρες. Όλο και νωρίτερα το πάω. Ουφ..

Λυπάμαι τόσο πολύ!Στην πιο ευαίσθητη περίοδο ρε γμτ. Δεν καλύπτεσαι ως έγκυος με κανέναν τρόπο;

Καλημέρα!! Όχι δυστυχώς εφόσον κλείνει η επιχείρηση είναι πλήρως καλούμενοι!

  • Λυπημένη/-ος 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε;

Εμένα με έχουν βρει όλα τα κακά.. μετα τον κοβιντ που πέρασα που βαριά και τώρα μπορώ να πω είμαι κάπως καλύτερα και επιτέλους βγήκα αρνητική. Ξαφνικά μου ανακοίνωσαν σήμερα από τη δουλειά και ενώ έλειπα λόγω κοβιντ ότι κλείνει η εταιρεία και απολύθηκα. Όχι μόνο εγώ δηλαδή όλοι οι συνάδελφοι γιατί κλείνει η εταιρεία. Είμαι σε σοκ δεν μπορώ να συνέλθω! Δεν ξέρω τι θα κάνω και πως θα τα βγάλουμε πέρα με δύο μωρά μέχρι μπορέσω να ξανά βρω δουλειά. 

Κατά τα άλλα σήμερα είχα υπέρηχο και είναι πολύ καλά το μωρό. 

Έχω κοριτσάκι τελικά.

Δεν μπορώ να το χαρώ καθόλου όμως. Είμαι εντελώς χάλια.

Αχ γλυκιά μου, λυπάμαι πολύ!! Συγχαρητήρια για το μωράκι σου!!Όλα τα άλλα κάποια στιγμή θα διορθωθούν.Καταλαβαινω την αγωνία σου αλλά προς το παρόν δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Καποια λύση θα βρεθεί.Μακαρι να μπορούσα να σε βοηθήσω με κάποιον τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα!! Όχι δυστυχώς εφόσον κλείνει η επιχείρηση είναι πλήρως καλούμενοι!

Υπομονή κορίτσι μου 

Κοίτα τώρα για τα επιδόματα που δικαιούσαι ρώτα ΙΚΑ ΟΑΕΔ 

Και έχει ο Θεός ένας καλός επαγγελματίας ποτέ δε χάνεται 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marla@ είπε:

Αχ γλυκιά μου, λυπάμαι πολύ!! Συγχαρητήρια για το μωράκι σου!!Όλα τα άλλα κάποια στιγμή θα διορθωθούν.Καταλαβαινω την αγωνία σου αλλά προς το παρόν δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Καποια λύση θα βρεθεί.Μακαρι να μπορούσα να σε βοηθήσω με κάποιον τρόπο...

Σε ευχαριστώ και μόνο που το λες κορίτσι μου! Δεν ξέρω το έχω πάρει πολύ βαριά! Θέλω να αρχίσω να ξανά χαίρομαι για την εγκυμοσύνη μου αλλά δεν μπορώ.

πρίν από 15 λεπτά , Ellidr είπε:

Υπομονή κορίτσι μου 

Κοίτα τώρα για τα επιδόματα που δικαιούσαι ρώτα ΙΚΑ ΟΑΕΔ 

Και έχει ο Θεός ένας καλός επαγγελματίας ποτέ δε χάνεται 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Ευτυχώς δικαιούμαι το κυοφορίας λοχείας απο το ΙΚΑ αφού εργαζόμουν τρία χρόνια. Τώρα θα κάνω τα χαρτιά και στον ΟΑΕΔ. Βλέπω είναι 440 περίπου συν ένα 10% επειδή έχω προστατευόμενο μέλος το παιδί. Κάτι είναι κι αυτό αλλα μεγάλη διαφορά γιατί έπαιρνα πολύ καλό μισθό. Μετά σκέφτομαι θα βρω κάτι άλλο; Δύσκολα τα πράγματα.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Εγω βάζω κρέμα της mustela και λάδι bio oil μετά το μπάνιο. Οδοντόκρεμα frezyderm 

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα στις 9 μπαίνω για την περίδεση και μου είπε ο γιατρός μου πως θα κάνω γενική νάρκωση, κανονικά.. δεν εχω ξανά κάνει, την προηγούμενη φορά έκανα μέθη και είμαι λίγο σε αναμμένα κάρβουνα. 

Πρώτος στόχος για σήμερα να βγούμε από το χειρουργείο μαζί με τον μπέμπη μου και να είμαστε και οι 2 υγιείς! Δεύτερος στόχος να περάσει ολόκληρη η εβδομάδα χωρίς επιπλοκές!

Καλη επιτυχία! είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά! στο χρωσταει ετσι και αλλιώς! να μας ενημερώσεις! 

 

@Hope.2019Λυπάμαι πολύ αλήθεια. Σπάνιο στις μερες να βρεις σωστή δουλεια με σωστους εργοδότες! σου ευχομαι δύναμή και θα δεις....ευτυχως πολλά τα έχεις από το 1ο μωρό και όπως ξέρεις αγάπη χρειάζεται κυρίως.

Κορίτσια εγω επέσα σε πάρα πολυ καλούς εργοδότες.....μου έδωσαν άυξηση τωρα που είμαι έγκυος με βαζουν τηλε αρκετες φορές και ότι χρειαστώ είναι εκεί. είναι απίστευτό να με στηρίζουν έτσι.

επίσης πήγα γυναικολόγο 16 εβδομαδων ακριβως μου το το βρηκε 156 γρ. είμαι πολύ χαρούμενη γιατί με μονηρης φοβάμαι υπερβολικά.

Να χαίρεστε την κάθε εβδομαδα και να έχετε πίστη στον εαυτο σας και στο μωρό σας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Eίναι κυρίως για θηλασμό αλλά εγω του είπα οτι με πονάνε αρκετα και μου είπε καλό κάνει κακό δεν κάνει. Και για οδοντόκρεμα πάλι την ίδια εταιρία μου πρότεινε

Όλοι οι γυναικολόγοι συνεργάζονται με την frezyderm πλέον. Και εμένα και ο παλιός μου γυναικολογος και αυτός που έχω τώρα με γέμισε δειγματακια με την κρέμα για ραγάδες και με την οδοντόκρεμα όλα της φρέζιντερμ αλλά εγώ είχα προλάβει και είχα πάρει ήδη το άλλο που σας λέω. Όταν τελειώσει θα πάρω κ εγώ αυτά να δοκιμάσω. Πάντως το σαπουνάκι της φρεζιντερμ για την ευαίσθητη περιοχή που πάλι μου το είχε προτείνει ο παλιός μου γυναικολογος δεν με είχε βολέψει αλλά το σαπουνάκι νομίζω είναι και τι θα βολέψει στην κάθε μια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sisii είπε:

Όλοι οι γυναικολόγοι συνεργάζονται με την frezyderm πλέον. Και εμένα και ο παλιός μου γυναικολογος και αυτός που έχω τώρα με γέμισε δειγματακια με την κρέμα για ραγάδες και με την οδοντόκρεμα όλα της φρέζιντερμ αλλά εγώ είχα προλάβει και είχα πάρει ήδη το άλλο που σας λέω. Όταν τελειώσει θα πάρω κ εγώ αυτά να δοκιμάσω. Πάντως το σαπουνάκι της φρεζιντερμ για την ευαίσθητη περιοχή που πάλι μου το είχε προτείνει ο παλιός μου γυναικολογος δεν με είχε βολέψει αλλά το σαπουνάκι νομίζω είναι και τι θα βολέψει στην κάθε μια

Ναι καλέ σίγουρα... αλλά τουλαχιστόν είναι καλές δεν ειναι της πλάκας....βασικά θα δειξει....κάθε σώμα αντιδραει διαφορετικά. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Μωρέ ξέρεις τι; Τον Νοέμβριο που γύρισα από την προηγούμενη άδεια μητρότητας είδα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Εγώ δούλευα σε ένα γραφείο που ασχολείται με κυπριακές εταιρείες. Είναι κυπριακό δικηγορικό γραφείο που είχε υποκατάστημα στην Ελλάδα. Δεν πήγαινε καλά η δουλειά. Τα είχαμε συζητήσει. Αλλά ο προϊστάμενος μου που μίλαγε με τον βασικό εργοδότη στην Κύπρο ήξερε μετά από συζητήσεις ότι δεν θα κλείναμε γιατί ήθελαν οπωσδήποτε μια βάση στην Ελλάδα για να υπάρχει η άμεση επικοινωνία με τους πελάτες που είναι Έλληνες που ίδρυσαν μαζί μας τις εταιρείες. Ε μην τα πολυλογω έρχεται ξαφνικά την περασμένη Παρασκευή ο εργοδότης από Κύπρο και ενώ έλειπα εγώ και ο προϊστάμενος μου που δεν ήξερε ούτε αυτός κάτι ανακοινώνει σε όλους γραμματεία, λογιστήριο, δικηγόρους κλπ ότι απολυομαστε άμεσα. Εγώ φαντάσου το έμαθα σήμερα τηλεφωνικά ούτε καν από κοντά ότι απολύθηκα και είναι και καλυμμένοι γιατί θα κάνουν παύση εργασιών. Τουλάχιστον θα πάρω κάποια αποζημίωση για τα τρία χρόνια που δούλευα εκεί συν επιδόματα αδείας δώρα κλπ που δικαιούμαι και βγαίνει κάποιο μικρό ποσό. Θα μπω και στο ταμείο ανεργίας να παίρνω αυτά τα 400 ευρώ που δίνουν. 

Α κορίτσια επίσης ξέχασα να σας πω έκλεισα β επιπέδου για 27/7 

Νομίζω πως αν είσαι έγκυος δίνουν 690 ευρώ! Αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου. Ψαξτο!

πρίν από 49 λεπτά , evaki23 είπε:

Ναι καλέ σίγουρα... αλλά τουλαχιστόν είναι καλές δεν ειναι της πλάκας....βασικά θα δειξει....κάθε σώμα αντιδραει διαφορετικά. 

Εγώ διάβασα σε άρθρα δερματολόγων πως οι κρέμες σαν κρέμες δεν κάνουν και πολλά όσο καλές κ αν είναι. Είναι στο δέρμα της κάθε γυναίκας, στο ποση προδιάθεση έχει να σκασει το δέρμα και να κάνει ραγάδες. Εγώ πχ πιστεύω ότι θα κάνω όπως και να έχει. Ό,τι και να βάλω. Γιατί από μικρή έκανα ραγάδες με το παραμικρό, ακόμα και στην κοιλιά έχω λίγες στα πλαγια επειδή σαν παιδάκι κάποια στιγμή πάχυνα στο λύκειο. Οπότε διάβασα πως αυτές που δεν κάνανε ραγάδες δεν είναι επειδή βάζανε καλή κρέμα αλλά επειδή δεν είχαν προδιάθεση να κάνουν έτσι κ αλλιώς & αυτό θα φανεί λέει όταν αρχίζει κ μεγαλώνει και τεντώνεται πολύ το δέρμα τους τελευταίους μήνες 

Ωστοσο είδα πως βοηθάει πολύ το να πίνουμε νερό για να είναι όσο πιο ενυδατωμένο(άρα και ελαστικό) το δέρμα μας! :)
 

Εσεις τι κάνετε πως είστε; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Sisii είπε:

Νομίζω πως αν είσαι έγκυος δίνουν 690 ευρώ! Αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου. Ψαξτο!

Εγώ διάβασα σε άρθρα δερματολόγων πως η κρέμες σαν κρέμες δεν κάνουν και πολλά όσο καλές κ αν είναι. Είναι στο δέρμα της κάθε γυναίκας, στο ποση προδιάθεση έχει να σκασει το δέρμα και να κάνει ραγάδες. Εγώ πχ πιστεύω ότι θα κάνω όπως και να έχει. Ότι και να βάλω. Γιατί από μικρή έκανα ραγάδες με το παραμικρό, ακόμα και στην κοιλιά έχω λίγες στα πλαγια επειδή σαν παιδάκι κάποια στιγμή πάχυνα στο λύκειο φανταστείτε. Οποτε διάβασα πως αυτές που δεν κάνανε ραγάδες δεν είναι επειδή βάζανε καλή κρέμα αλλά επειδή δεν είχαν προδιάθεση να κάνουν έτσι κ αλλιώς & αυτό θα φανεί λέει όταν αρχίζει κ μεγαλώνει και τεντώνεται πολύ το δέρμα τους τελευταίους μήνες 

Ωστοσο είδα πως βοηθάει πολύ το να πίνουμε νερό για να είναι όσο πιο ενυδατωμένο(άρα και ελαστικό) το δέρμα μας! :)
 

Εσεις τι κάνετε πως είστε; 

Καλα και εμενα με βλέπω ετσι.....είμαι εν τω μεταξύ 54 κιλά αλλά εχω ραγαδες στα πόδια....στα 18 ήρθα Αθήνα να σπουδασω και δεν ήξερα να μαγειρέυω οπότε μόνο πίτσες και σουβλάκια πήγα 70 και μετα με διαιτολόγο πάλι 54 αλλά το σωμα μου δεν έμεινε ανεγκιχτο δυστυχως

 

επίσης έχω πολλά σπασμένα αγγεια...και τωρα κάνουν μπαμ...για αυτό παιζει τπτ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...