Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κι εγώ το ίδιο προσπαθώ να το αποφεύγω και να τον έχω αγκαλίτσα όταν κάθομαι αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο. Είναι στη φάση που θέλει όλο αγκαλίτσα ότι κι αν κάνουμε και όρθια πολλές φορές. Πώς να του αρνηθώ; Απλά προσπαθώ να το κάνω με προσοχή. Αλλά μεταξύ μας με όσο προσοχή και να τον σηκώσω και ταυτόχρονα σηκώνω τόσο βάρος!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Ανησυχώ πραγματικά πάρα πολύ μέχρι να κάνω υπέρηχο. Κάθε δέκα λεπτά πάω τουαλέτα να δω αν έχω αίμα.

Σε καταλαβαίνω που ανησυχείς, ειλικρινά...αλλά να προσπαθείς να σκέφτεσαι θετικά, δεν έχουμε άλλη επιλογή. Όλα θα πάνε καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου. Εμένα η καφέ βλέννα συνεχίζει δεν είναι μεγάλες ποσότητες αλλά αρκετή και φοβάμαι πάρα πολύ. Έχω και πονάκια. Αύριο πήρα άδεια από τη δουλειά. Έλεγα κάνω δουλειά γραφείου αλλά εντάξει δεν πάει άλλο. Ίσως έκανα βλακεία που ήρθα χθες και σήμερα. Αύριο όμως πήρα άδεια και θα κάτσω το τετραήμερο. Φοβάμαι μήπως πάω την Τετάρτη για υπέρηχο και έχω αποβάλει:sad:


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εμένα η καφέ βλέννα συνεχίζει δεν είναι μεγάλες ποσότητες αλλά αρκετή και φοβάμαι πάρα πολύ. Έχω και πονάκια. Αύριο πήρα άδεια από τη δουλειά. Έλεγα κάνω δουλειά γραφείου αλλά εντάξει δεν πάει άλλο. Ίσως έκανα βλακεία που ήρθα χθες και σήμερα. Αύριο όμως πήρα άδεια και θα κάτσω το τετραήμερο. Φοβάμαι μήπως πάω την Τετάρτη για υπέρηχο και έχω αποβάλει:sad:

Καλημερα, κ εγώ έχω πονακια είναι φυσιολογικά σ αυτη τ φάση!! Κ εφόσον παιρνεις κ τ χάπια πιστευω είσαι καλυμμένη.. Θετικές σκεψεις  μόνο κ εγώ είμαι πολυ περιεργα το βράδυ μάτι δεν έκλεισα αυριο η χοριακη θα έχει διπλασιαστεί η θα τρέχω με κανένα εξωμητριο παλι .. Ας κάνουμε θετικές σκεψεις.. Καλά έκανες κ πηρες άδεια να ηρεμήσεις λιγο


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Καλημερα, κ εγώ έχω πονακια είναι φυσιολογικά σ αυτη τ φάση!! Κ εφόσον παιρνεις κ τ χάπια πιστευω είσαι καλυμμένη.. Θετικές σκεψεις  μόνο κ εγώ είμαι πολυ περιεργα το βράδυ μάτι δεν έκλεισα αυριο η χοριακη θα έχει διπλασιαστεί η θα τρέχω με κανένα εξωμητριο παλι .. Ας κάνουμε θετικές σκεψεις.. Καλά έκανες κ πηρες άδεια να ηρεμήσεις λιγο

Πιστεύω θα είναι καθυστερημενη σύλληψη! Αφού γενικά έχεις καθυστερήσεις τελευταία. Μπορεί αυτός ο κύκλος να ήταν πολύ μεγάλος. Δεν νομίζω ρε συ δεύτερη φορά εξωμήτριο , τι στο καλό ! 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εμένα η καφέ βλέννα συνεχίζει δεν είναι μεγάλες ποσότητες αλλά αρκετή και φοβάμαι πάρα πολύ. Έχω και πονάκια. Αύριο πήρα άδεια από τη δουλειά. Έλεγα κάνω δουλειά γραφείου αλλά εντάξει δεν πάει άλλο. Ίσως έκανα βλακεία που ήρθα χθες και σήμερα. Αύριο όμως πήρα άδεια και θα κάτσω το τετραήμερο. Φοβάμαι μήπως πάω την Τετάρτη για υπέρηχο και έχω αποβάλει:sad:

Καλημέρα παίρνεις ουτρο;;; και πόσα την ημέρα; 

Εντάξει η καφέ βλέννα είναι σύνηθες από ότι ξέρω 

Καλά έκανες και πήρες άδεια 

Εγώ δε πήγα καθόλου δουλειά φέτος ενώ μου είπαν θα Μ έχουν desk και 6 Ώρο 

Ο αντρας μου ανένδοτος και έχει και δικιο εδώ που τα λέμε βασανίστηκαμε πολύ να έρθει το θετικό οπότε έκατσα στ αυγά μου και κάνω προσευχές να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλημέρα παίρνεις ουτρο;;; και πόσα την ημέρα; 

Εντάξει η καφέ βλέννα είναι σύνηθες από ότι ξέρω 

Καλά έκανες και πήρες άδεια 

Εγώ δε πήγα καθόλου δουλειά φέτος ενώ μου είπαν θα Μ έχουν desk και 6 Ώρο 

Ο αντρας μου ανένδοτος και έχει και δικιο εδώ που τα λέμε βασανίστηκαμε πολύ να έρθει το θετικό οπότε έκατσα στ αυγά μου και κάνω προσευχές να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος

 

Kαλημέρα! Παιρνω  πρωι-μεσημερι-βραδυ από ενα χαπι των 200. Συν σαλοσπιρ. Αλλα το σαλοσπιρ μου ειπε να το σταματησω τρεις μερες.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εμένα η καφέ βλέννα συνεχίζει δεν είναι μεγάλες ποσότητες αλλά αρκετή και φοβάμαι πάρα πολύ. Έχω και πονάκια. Αύριο πήρα άδεια από τη δουλειά. Έλεγα κάνω δουλειά γραφείου αλλά εντάξει δεν πάει άλλο. Ίσως έκανα βλακεία που ήρθα χθες και σήμερα. Αύριο όμως πήρα άδεια και θα κάτσω το τετραήμερο. Φοβάμαι μήπως πάω την Τετάρτη για υπέρηχο και έχω αποβάλει:sad:

Κοριτσάκι μου μη κανεις τέτοιες σκέψεις όλα καλά θα πάνε θα δεις!! Είναι συνηθισμένο να εχεις καφέ το λένε κ αλλά κορίτσια!! Καλά έκανες κ πήρες άδεια!! Να σκέφτεσαι θετικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Kαλημέρα! Παιρνω  πρωι-μεσημερι-βραδυ από ενα χαπι των 200. Συν σαλοσπιρ. Αλλα το σαλοσπιρ μου ειπε να το σταματησω τρεις μερες.

Ωραία μπορεί να σου το αυξήσει 

Υπάρχει περιθώριο 

Παίρνω 6 ουτρο των 200 κάθε μέρα 

Ρώτησε τον

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κοριτσάκι μου μη κανεις τέτοιες σκέψεις όλα καλά θα πάνε θα δεις!! Είναι συνηθισμένο να εχεις καφέ το λένε κ αλλά κορίτσια!! Καλά έκανες κ πήρες άδεια!! Να σκέφτεσαι θετικά 

 

πρίν από 8 λεπτά , Ellidr είπε:

Ωραία μπορεί να σου το αυξήσει 

Υπάρχει περιθώριο 

Παίρνω 6 ουτρο των 200 κάθε μέρα 

Ρώτησε τον

Κοριτσια μου προσπαθω να μην κανω μαυρες σκεψεις αλλα δεν ξερω τι με εχει πιασει!

Ελλη μου θα μιλησω παλι σημερα μαζι του και θα τον ρωτησω. Παντως Παρασκευη ειδα λιγα ροζ και μου ειπε με καλυπτουν μια χαρα τα utro να μην ανησυχω , μετα σταματησαν λιγες ωρες κρατησαν μονο. Και επειτα χθες το πρωι ξεκινησαν αυτα τα λιγα καφε. Ειχα και στο γιο μου καφε αλλα θυμαμαι μεχρι 5μιση εβδομαδες ειχαν σταματησει. Τωρα πρεπει να ειμαι 6+1.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Hope.2019 είπε:

 

Κοριτσια μου προσπαθω να μην κανω μαυρες σκεψεις αλλα δεν ξερω τι με εχει πιασει!

Ελλη μου θα μιλησω παλι σημερα μαζι του και θα τον ρωτησω. Παντως Παρασκευη ειδα λιγα ροζ και μου ειπε με καλυπτουν μια χαρα τα utro να μην ανησυχω , μετα σταματησαν λιγες ωρες κρατησαν μονο. Και επειτα χθες το πρωι ξεκινησαν αυτα τα λιγα καφε. Ειχα και στο γιο μου καφε αλλα θυμαμαι μεχρι 5μιση εβδομαδες ειχαν σταματησει. Τωρα πρεπει να ειμαι 6+1.

Ναι βρε κορίτσι όλα καλά θα πάνε 

Πότε έχεις υπέρηχο πάλι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Πιστεύω θα είναι καθυστερημενη σύλληψη! Αφού γενικά έχεις καθυστερήσεις τελευταία. Μπορεί αυτός ο κύκλος να ήταν πολύ μεγάλος. Δεν νομίζω ρε συ δεύτερη φορά εξωμήτριο , τι στο καλό ! 

Δυστυχώς ξέρω πολλες περιπτώσεις π τ έχουν παθει δυο φορες κάποιοι λένε δεν υπαρχει λόγος κάποιοι ότι κάτι μπορεί να εμποδίζει στην σάλπιγγα.. Ο Θεός βοηθός!!! Κορίτσια να μας στελνετε τα νέα σας σήμερα να παιρνουμε δυναμηηη

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Hope.2019 είπε:

 

Κοριτσια μου προσπαθω να μην κανω μαυρες σκεψεις αλλα δεν ξερω τι με εχει πιασει!

Ελλη μου θα μιλησω παλι σημερα μαζι του και θα τον ρωτησω. Παντως Παρασκευη ειδα λιγα ροζ και μου ειπε με καλυπτουν μια χαρα τα utro να μην ανησυχω , μετα σταματησαν λιγες ωρες κρατησαν μονο. Και επειτα χθες το πρωι ξεκινησαν αυτα τα λιγα καφε. Ειχα και στο γιο μου καφε αλλα θυμαμαι μεχρι 5μιση εβδομαδες ειχαν σταματησει. Τωρα πρεπει να ειμαι 6+1.

μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!! Να μη συγκρίνεις τις εγκυμοσύνες σου είναι διαφορετικές! Ισως αυτή σε ταλαιπωρήσει λιγάκι…! Σκεψου κάτι όμορφο και όλα καλά θα πάνε!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ellidr είπε:

Ναι βρε κορίτσι όλα καλά θα πάνε 

Πότε έχεις υπέρηχο πάλι;;

Εγώ που δεν αισθάνομαι τίποτα τι να πω 

Εκτός από την δυσκοιλιότητα που Μ έχει πεθάνει 

Όπως και οι αιμορροΐδες σε τρελή έξαρση 

Πήρα εχθές παραφινολαδο και μια φυτική κρέμα για την περιοχή 

Αν με πάει έτσι  Καταστραφηκα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εχω 4/5

Μαζί έχουμε 

Να ξέρεις ότι 5 μαϊου είναι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου 

Η χάρη της θα μας βοηθήσει και θα είναι όλα καλά ν ακούσουμε τις καρδούλες να χτυπάνε δυνατά τα τα τα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...