Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Κορίτσια τελικά γέννησα και εγώ σήμερα είχε ξεκινήσει τοκετος είχε εμπεδωθεί και είχα και διαστολή!! Έκανα ένα μπεμπουλη 3090 ύψος 50 στις 37+5!!!! Πήγαν όλα καλά!!! Απλά παρακολουθούμε την υδρονεφρωση και μπορεί να χρειαστεί αύριο να τον πάνε μονάδα στη Λάρισα για να του κάνουν τις απαραίτητες εξετάσεις υπερήχους και έχω τρελαθεί από το κλάμα.. έπιασε και αμέσως θηλή θηλάζουμε συνέχεια! Εύχομαι να μην χρειαστεί να τον αποχωριστώ 3 μέρες χωρίς να τον βλέπω!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά να σου ζήσει ο μπεμπουλης σου πάντα γερός και τυχερός να είναι!!!! Τελικά γέννησαμε μαζί σήμερα!!!!! Καλή ανάρρωση να έχουμε!!!

Να σου ζήσει ο πιτσιρίκος,κ το πρώτοου τόσο γεννήθηκε κ μια χαρά αντράκι είναι τώρα 7 χρόνων 1,26 ύψος 22 κιλά,το νεφρό του θα είναι μια χαρά μη φοβάστε καθόλου ο Θεός κ η Παναγία να είναι δίπλα του,μην κλαίς κ σου κοπεί το γάλα ,είμαι σίγουρη ότι σε λίγες ημέρες θα μας πεις τα ευχάριστα,ότι υποχώρησε το πρήξιμο κ είναι όλα σούπερ.σου στέλνω τις προσευχές μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σήμερα πήγα για τον 1ο καρδιοτοκογραφο. Επειδή στην 1η εγκυμοσύνη έκανα μια φορά και δεν είχα συσπάσεις, έχω απορίες. Η μια γραμμή δείχνει τους παλμούς του μωρού, εύκολο και κατανοητό. Η 2η από κάτω όταν ανεβαίνει σημαίνει ότι κάνουμε συσπάσεις; Εμένα έφτασε αρκετές φορές πάνω από 60 έως και 100. Σε κάθε 10' μετά στο φύλλο που σου δίνουν είχα και από μια. Ακανόνιστες βέβαια και σε διάρκεια και σε απόσταση η μία από την άλλη. Απλά δεν ήμουν σίγουρη ότι είναι συσπάσεις γιατί δεν ένιωθα κάτι ιδιαίτερα έντονο εκείνη την στιγμή. Ένα σφίξιμο που νιώθω μερικές βδομάδες τώρα στο κέντρο της κοιλιάς κ λίγο πιο ψηλά αλλά έως τώρα νόμιζα ότι τεντώνεται το μωρό μέσα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Katerinakki24 είπε:

Κορίτσια σήμερα πήγα για τον 1ο καρδιοτοκογραφο. Επειδή στην 1η εγκυμοσύνη έκανα μια φορά και δεν είχα συσπάσεις, έχω απορίες. Η μια γραμμή δείχνει τους παλμούς του μωρού, εύκολο και κατανοητό. Η 2η από κάτω όταν ανεβαίνει σημαίνει ότι κάνουμε συσπάσεις; Εμένα έφτασε αρκετές φορές πάνω από 60 έως και 100. Σε κάθε 10' μετά στο φύλλο που σου δίνουν είχα και από μια. Ακανόνιστες βέβαια και σε διάρκεια και σε απόσταση η μία από την άλλη. Απλά δεν ήμουν σίγουρη ότι είναι συσπάσεις γιατί δεν ένιωθα κάτι ιδιαίτερα έντονο εκείνη την στιγμή. Ένα σφίξιμο που νιώθω μερικές βδομάδες τώρα στο κέντρο της κοιλιάς κ λίγο πιο ψηλά αλλά έως τώρα νόμιζα ότι τεντώνεται το μωρό μέσα. 

Πόσες εβδομάδες είναι η εγκυμοσύνη σου?ο γιατρός σου τι σου είπε?νομίζω ότι όταν είναι ακανόνιστες λίγες σε διάρκεια είσαι οκ,εγώ είχα πρόωρες συσπάσεις κ είμαι στο κρεβάτι 5 εβδομάδες τώρα,βέβαια τώρα σταμάτησαν κ ο τράχηλος μου από 3,1 πήγε 4,4 με αγωγή,ίσως σου δώσει κ εσένα για τις σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ εδώ και λίγη ώρα έχω πόνους στη μέση που μου φέρνουν στο μυαλό τις στιγμές του πρώτου τοκετού. Φυσικά μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά πραγματικά αυτή η αναμονή είναι ότι χειρότερο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , GeoA είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ εδώ και λίγη ώρα έχω πόνους στη μέση που μου φέρνουν στο μυαλό τις στιγμές του πρώτου τοκετού. Φυσικά μπορεί να μην είναι και τίποτα αλλά πραγματικά αυτή η αναμονή είναι ότι χειρότερο.

Πήρες το γιατρό σου;; Τι σου είπε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Spring_girl είπε:

Πήρες το γιατρό σου;; Τι σου είπε;;

Όχι δεν πήρα ακόμη. Είπα να περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί. Παρακαλώ αν είναι να ξεκινήσει ο τοκετός να δείξει και κανέναν άλλο σημάδι π.χ. αίμα ή να σπάσουν τα νερά. 

Πραγματικά δε γίνεται να έχω περισσότερο άγχος απ την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stellaskv said:

Πόσες εβδομάδες είναι η εγκυμοσύνη σου?ο γιατρός σου τι σου είπε?νομίζω ότι όταν είναι ακανόνιστες λίγες σε διάρκεια είσαι οκ,εγώ είχα πρόωρες συσπάσεις κ είμαι στο κρεβάτι 5 εβδομάδες τώρα,βέβαια τώρα σταμάτησαν κ ο τράχηλος μου από 3,1 πήγε 4,4 με αγωγή,ίσως σου δώσει κ εσένα για τις σταματήσει.

37+4 είμαι εγώ τις θέλω τις συσπάσεις και γενικά αν γινόταν να γεννούσα κ αύριο! Αναμένω απάντηση από το γιατρό. Έτσι κ αλλιώς έχουμε ραντεβού μεθαύριο. Τράχηλο έχουμε να δούμε αρκετό καιρό πιστεύω σε αυτό το ραντεβού θα τον δει ίσως κάνουμε και κολπική εξέταση. 

16 minutes ago, GeoA said:

Όχι δεν πήρα ακόμη. Είπα να περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί. Παρακαλώ αν είναι να ξεκινήσει ο τοκετός να δείξει και κανέναν άλλο σημάδι π.χ. αίμα ή να σπάσουν τα νερά. 

Πραγματικά δε γίνεται να έχω περισσότερο άγχος απ την πρώτη φορά.

Σίγουρα οι συντονισμένοι πόνοι είναι σημάδι!! Εμένα δεν ξεκίνησε πότε ο τοκετός μόνος του για να σου πω αλλά έχω φίλες που απλά και μόνο από τις συσπάσεις το καταλάβαν και λίγες ώρες μετά γέννησαν. Χωρίς αίμα χωρίς να σπάσουν τα νερά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Katerinakki24 είπε:

37+4 είμαι εγώ τις θέλω τις συσπάσεις και γενικά αν γινόταν να γεννούσα κ αύριο! Αναμένω απάντηση από το γιατρό. Έτσι κ αλλιώς έχουμε ραντεβού μεθαύριο. Τράχηλο έχουμε να δούμε αρκετό καιρό πιστεύω σε αυτό το ραντεβού θα τον δει ίσως κάνουμε και κολπική εξέταση. 

Σίγουρα οι συντονισμένοι πόνοι είναι σημάδι!! Εμένα δεν ξεκίνησε πότε ο τοκετός μόνος του για να σου πω αλλά έχω φίλες που απλά και μόνο από τις συσπάσεις το καταλάβαν και λίγες ώρες μετά γέννησαν. Χωρίς αίμα χωρίς να σπάσουν τα νερά. 

Μια χαρά είσαι,μετά τις 37w θεωρούνται τέλειο μήνα,μου το είπαν όταν έπεσα 37+2 κ μου έκαναν πρόκληση,ήταν μια χαρά 3020 κ 52 cm,αναρωτιέμαι πόσο θα πήγαινε μέχρι τις 40w..μια χαρά είσαι τότε,άντε με το καλό σου εύχομαι κ με ένα πόνο,να κρατήσεις το μωράκι σου γρήγορα στην αγκαλιά σου γερό κ δυνατο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, GeoA said:

Όχι δεν πήρα ακόμη. Είπα να περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί. Παρακαλώ αν είναι να ξεκινήσει ο τοκετός να δείξει και κανέναν άλλο σημάδι π.χ. αίμα ή να σπάσουν τα νερά. 

Πραγματικά δε γίνεται να έχω περισσότερο άγχος απ την πρώτη φορά.

Εγώ στο πρώτο δεν είχα κάτι άλλο εκτός από συσπάσεις με πόνο που δυνάμωνε.. αν δεις και είναι ανά συγκεκριμένο χρόνο πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stellaskv said:

Μια χαρά είσαι,μετά τις 37w θεωρούνται τέλειο μήνα,μου το είπαν όταν έπεσα 37+2 κ μου έκαναν πρόκληση,ήταν μια χαρά 3020 κ 52 cm,αναρωτιέμαι πόσο θα πήγαινε μέχρι τις 40w..μια χαρά είσαι τότε,άντε με το καλό σου εύχομαι κ με ένα πόνο,να κρατήσεις το μωράκι σου γρήγορα στην αγκαλιά σου γερό κ δυνατο

Τι εννοείς έπεσες και έκανες πρόκληση;;; Πάντως εγώ στο 1ο πήγαινα σίγουρα για 40+ βδομάδες. Τώρα πιστεύω ίσως νωρίτερα γιατί έχω σημάδια ότι πλησιάζει η ώρα. Στο 1ο δεν είχα αισθανθεί το παραμικρό. Ούτε σύσπαση ούτε πόνο τίποτα. Βέβαια ήταν το 1ο και επίσης ήμουν καθηλωμένη στο κρεβάτι μέχρι τον 8ο λόγω υπερεμεση της κύησης που απλά βελτιώθηκε κάπως τους 2 τελευταίους μήνες αλλά ούτε περπατούσα ούτε τίποτα. Λίγο προσπάθησα αλλά 100μ κ μετά πονούσε η μέση μου τόσο που δεν έκανε άλλο βήμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, ranial83 είπε:

Να σου ζήσει ο μικρούλης σου. Γερός και τυχερός να είναι πάντα.Καλή ανάρρωση ευχομαι. 

Να σου ζήσει κορίτσι μου ο μπεμπούκος σου. Γερός πάντα να είναι. Καλή ανάρρωση και όλα να πάνε κατ'ευχήν.Υπομονή και θα τον έχεις κοντά σου σύντομα.

 

Στα δικά μας νέα δυστυχώς δεν είναι και πολύ ευχάριστα.Δύο άτομα είχαμε για βοήθεια και το ένα μας κόλλησε covid. Τα μικρούλια το πέρασαν σχετικά ήπια αλλά όπως και να έχει ειναι πολυ προωρακια οποτε ημαστε που ημαστε φορτωμενοι με εξετασεις ηρθε και εδεσε το γλυκο. Την Πεμπτη ξεκιναμε το follow up ( σειρα υποχρεωτικων εξετασεων για προωρα μωρα) και θα δουμε τι μας αφησε. Ο μικρουλης με τα περισσοτερα κιλα αν και το περασε πιο βαρια προχωραει καλα. Ο αλλος ομως εριξε πολυ τα ml γαλα. Ηταν με αυτον στραβο το κλίμα,ηρθε και αποτελειωσε. Με το ζορι 30 ml και μετα παλευουμε με τις ωρες για λιγο ακομα. Υπνος ουτε για αστειο.Δεν ξερω ποσες μερες εχω να κοιμηθω. Και πολυ γκρινια απο ολες τις πλευρες. Καλυτερα να μην εφερνα κανεναν για βοηθεια ειλικρινα το σκυλομετανιωσα.

Πολύ σκληρό αυτό που πέρασες, νοιωθω και τον τρόμο και την αγωνία σου και όλη τη στενοχώρια. Ελπιζω να περάσουν όλα σύντομα και κυρίως να ηρεμήσεις εσυ και να κοιτάξεις τον εαυτό σου! Αν είναι η μαμά καλά είναι και τα μωρά! Δε γινόταν να μην έχεις βοήθεια αλλά μπορώ να καταλάβω το τι σκέφτεσαι τώρα και πως είσαι, οπότε απλά δύναμη σου εύχομαι και υπομονή!!

13 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Πωπω περαστικά! Γρήγορη ανάρρωση στα μωράκια σου.. Εγώ θα βάλω βέτο όποιος συγγενής έρθει τον πρώτο μήνα αυστηρά και μόνο με μάσκα και ας παρεξηγηθουν δε με νοιάζει καθόλου.. Μη ρίχνεις τις ευθύνες πάνω σου πάντως κορίτσι μου, με δίδυμα μωράκια ήταν λογικο να χρειαστείς βοήθεια δε θα γινόταν αλλιώς.. 

Νόμιζα ότι η μάσκα εννοειται και ειναι ούτως ή άλλως αδιαπραγμάτευτη σε νεογέννητα! Εγώ στην πρώτη το έλεγα από το τηλ. Σελφ τεστ, προσωπική ευθύνη δλδ αν δεν νοιωθουν καλά να μη σκεφτούν να έρθουν και μάσκα οπωσδήποτε. Επίσης μην αφήσεις παρά κοντινά άτομα να έρθουν που δεν γίνεται και να αποφύγεις. Οι υπόλοιποι χωρίς παρεξήγηση μετά το 40ημερο.

@MariaZiss να σου ζήσει και να το χαιρεσαι! Είδες που ανησυχούσες από βαρος κλπ ; Μια χαρά παιδί έβγαλες! Ξέρω πως νοιωθεις τώρα με τα νέα αλλά σκέψου ότι κάνουν είναι προληπτικό για να μην έχει θέμα αργότερα ή να μην ανησυχείς εσυ. Μια δυο μέρες υπομονή και θα τον έχεις σπίτι μαζί σου αγκαλιά μετά! Να σκέφτεσαι θετικά και ότι όλα θα πάνε καλά. Το παιδάκι είναι γερο και θα το ξεπεράσει σύντομα..

Εμεις γεννάμε 20 του μήνα αν δεν σπάσουν τα νερά νωρίτερα..

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά οι ψεσινοί πόνοι δεν έφεραν τοκετό. Ο μικρούλης είναι ακόμη στην κοιλιά και εγώ πραγματικά έχω κουραστεί αυτή την αγωνία του "τώρα γεννάμε;". Δε ξέρω γιατί μου κόλλησε στο μυαλό ότι ντε και καλά θα γεννήσω νωρίτερα. Μάλλον λόγω του οτι είναι το 2ο και νιώθω και κάποιους πόνους που στο 1ο ούτε λόγος για συσπάσεις ή πόνους πριν την έναρξη του τοκετού. Τεσπα... εδώ στην αναμονή και σήμερα! Τα μικρά κάνουν τα κουμάντα τους και αποφασίζουν!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2023 at 9:26 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Κορίτσια τελικά γέννησα και εγώ σήμερα είχε ξεκινήσει τοκετος είχε εμπεδωθεί και είχα και διαστολή!! Έκανα ένα μπεμπουλη 3090 ύψος 50 στις 37+5!!!! Πήγαν όλα καλά!!! Απλά παρακολουθούμε την υδρονεφρωση και μπορεί να χρειαστεί αύριο να τον πάνε μονάδα στη Λάρισα για να του κάνουν τις απαραίτητες εξετάσεις υπερήχους και έχω τρελαθεί από το κλάμα.. έπιασε και αμέσως θηλή θηλάζουμε συνέχεια! Εύχομαι να μην χρειαστεί να τον αποχωριστώ 3 μέρες χωρίς να τον βλέπω!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά να σου ζήσει ο μπεμπουλης σου πάντα γερός και τυχερός να είναι!!!! Τελικά γέννησαμε μαζί σήμερα!!!!! Καλή ανάρρωση να έχουμε!!!

Να σου ζησει ο μικρουλης σου.Παντα γερος να ειναι και συντομα να παρετε εξητηριο μαζι.

19 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Πωπω περαστικά! Γρήγορη ανάρρωση στα μωράκια σου.. Εγώ θα βάλω βέτο όποιος συγγενής έρθει τον πρώτο μήνα αυστηρά και μόνο με μάσκα και ας παρεξηγηθουν δε με νοιάζει καθόλου.. Μη ρίχνεις τις ευθύνες πάνω σου πάντως κορίτσι μου, με δίδυμα μωράκια ήταν λογικο να χρειαστείς βοήθεια δε θα γινόταν αλλιώς.. 

Σε ευχαριστω πολυ. Η παδιατρος ηταν αυστηρη να μην ερθουνε σε επαφη με κανεναν για τουλαχιστον ενα μηνα αλλα σεν εβγαινε με τιποτα 3 μωρα. Με μασκα ηταν η μητερα μου και η γιαγια του συζυγου μου και με αρνητικα τεστ. Τελικα και ομως η μαμα μου ηταν φορεας και 2 μερες μετα βγηκε θετικη. Οποτε δεν ξερεις απο του να προφυλαχτεις. Τωτα που πλεον"ανοιξαν" ολα και ειδικα τα σχολεια θα γινει χαμος. Να προσεχετε τα μικρουλια σας και μην εμπιστευεστε κανεναν. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Τι εννοείς έπεσες και έκανες πρόκληση;;; Πάντως εγώ στο 1ο πήγαινα σίγουρα για 40+ βδομάδες. Τώρα πιστεύω ίσως νωρίτερα γιατί έχω σημάδια ότι πλησιάζει η ώρα. Στο 1ο δεν είχα αισθανθεί το παραμικρό. Ούτε σύσπαση ούτε πόνο τίποτα. Βέβαια ήταν το 1ο και επίσης ήμουν καθηλωμένη στο κρεβάτι μέχρι τον 8ο λόγω υπερεμεση της κύησης που απλά βελτιώθηκε κάπως τους 2 τελευταίους μήνες αλλά ούτε περπατούσα ούτε τίποτα. Λίγο προσπάθησα αλλά 100μ κ μετά πονούσε η μέση μου τόσο που δεν έκανε άλλο βήμα. 

Επεσα κ χτύπησα 37+2 κ πήγα στο Ρέα να με δει η γιατρός κ μου είπε αύριο θα κάνουμε γέννα ,μπορεί να υπάρχει μικρή αποκόλληση κ να πάθουμε ζημιά,όποτε μου έκαναν πρόκληση τοκετού κ γεννήθηκε ο μικρός μου Βούδας 3020.φυσιολογικος τοκετος.

πρίν από 4 λεπτά , Stellaskv είπε:

Επεσα κ χτύπησα 37+2 κ πήγα στο Ρέα να με δει η γιατρός κ μου είπε αύριο θα κάνουμε γέννα ,μπορεί να υπάρχει μικρή αποκόλληση κ να πάθουμε ζημιά,όποτε μου έκαναν πρόκληση τοκετού κ γεννήθηκε ο μικρός μου Βούδας 3020.φυσιολογικος τοκετος.

Το πρώτο το γεννησα με πρόκληση φυσιολογικά πάλι 37+5 λόγω αντιπηκτικων κ διαστολής 3,κ εκεί  3010....υπερεμεση έχω τώρα στο τρίτο,έχω πάρει μόνο 4,5 κιλά 30 εβδομάδων κ είμαι κ γω στο κρεβάτι λόγω Κοντού τραχήλου,φοβάται μη γεννήσω πρόωρα,δεν ξέρεις πόσο πολύ σε καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Πολύ σκληρό αυτό που πέρασες, νοιωθω και τον τρόμο και την αγωνία σου και όλη τη στενοχώρια. Ελπιζω να περάσουν όλα σύντομα και κυρίως να ηρεμήσεις εσυ και να κοιτάξεις τον εαυτό σου! Αν είναι η μαμά καλά είναι και τα μωρά! Δε γινόταν να μην έχεις βοήθεια αλλά μπορώ να καταλάβω το τι σκέφτεσαι τώρα και πως είσαι, οπότε απλά δύναμη σου εύχομαι και υπομονή!!

Νόμιζα ότι η μάσκα εννοειται και ειναι ούτως ή άλλως αδιαπραγμάτευτη σε νεογέννητα! Εγώ στην πρώτη το έλεγα από το τηλ. Σελφ τεστ, προσωπική ευθύνη δλδ αν δεν νοιωθουν καλά να μη σκεφτούν να έρθουν και μάσκα οπωσδήποτε. Επίσης μην αφήσεις παρά κοντινά άτομα να έρθουν που δεν γίνεται και να αποφύγεις. Οι υπόλοιποι χωρίς παρεξήγηση μετά το 40ημερο.

@MariaZiss να σου ζήσει και να το χαιρεσαι! Είδες που ανησυχούσες από βαρος κλπ ; Μια χαρά παιδί έβγαλες! Ξέρω πως νοιωθεις τώρα με τα νέα αλλά σκέψου ότι κάνουν είναι προληπτικό για να μην έχει θέμα αργότερα ή να μην ανησυχείς εσυ. Μια δυο μέρες υπομονή και θα τον έχεις σπίτι μαζί σου αγκαλιά μετά! Να σκέφτεσαι θετικά και ότι όλα θα πάνε καλά. Το παιδάκι είναι γερο και θα το ξεπεράσει σύντομα..

Εμεις γεννάμε 20 του μήνα αν δεν σπάσουν τα νερά νωρίτερα..

Ναι έτσι θα κάνουμε.. Είναι και τα πεθερικά μου λίγο γιουχου δε νιώθουν πολύ απ' αυτά οπότε φοβάμαι διπλά.. Είναι και το πρώτο τους εγγόνι οπότε καταλαβαίνετε κάνουν σαν παλαβοί και πρεπει  να τους κόψουμε τη φόρα εγκαίρως 😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...