Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

Αν δεν νιώθεις άσχημα γιατί μετράς την θερμοκρασία σου. Κ έγκυος να μην ήσουν μέσα στην μέρα η θερμοκρασία μπορεί να φτάσει Κ 37. Εκτός αν νιώθεις άσχημα πχ αν νιώθεις κακουχία που μπορεί να είναι κάποια μόλυνση. 

Ναι ναι όταν βάζω θερμόμετρο δεν νιώθω πολύ καλά νιώθω ότι έχω ανεβασμένη θερμοκρασία και όντως έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 350
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι έχει καμία πιο ανεβασμένη θερμοκρασία τώρα στην εγκυμοσύνη? Εχω ανεβασμένη θερμοκρασία εδώ και καιρό όχι μόνιμα όμως ανεβαίνει μέχρι 37 37,3 και πέφτει μετά 36.6 το είπα στον γιατρό αλλά δεν μου είπε κάτι να το παρακολουθώ αλλά έχω αγχωθει 

Εγώ δεν εχω γενικά ανεβασμένη θερμοκρασία ούτε καν στο 1ο τρίμηνο.

Πάντως το 37 και το 37,3 δεν είναι πολύ υψηλή..μέσα στην μέρα δηλαδή μπορεί να ανέβει και τόσο.Συνήθως ξέρω ότι  την θερμοκρασία την μετράς το πρωί.Μέσα στην ημέρα δεν είναι ενδεικτική.Εκτός αν σε γυροφέρνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , anast. είπε:

Εγώ δεν εχω γενικά ανεβασμένη θερμοκρασία ούτε καν στο 1ο τρίμηνο.

Πάντως το 37 και το 37,3 δεν είναι πολύ υψηλή..μέσα στην μέρα δηλαδή μπορεί να ανέβει και τόσο.Συνήθως ξέρω ότι  την θερμοκρασία την μετράς το πρωί.Μέσα στην ημέρα δεν είναι ενδεικτική.Εκτός αν σε γυροφέρνει κάτι.

Είναι από τέλη Δεκέμβρη που γίνεται αυτό γι'αυτό και το ανέφερα στον γιατρό θα του το ξαναπώ βέβαια αλλά σήμερα αγχώθηκα πολύ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mar122 είπε:

Είναι από τέλη Δεκέμβρη που γίνεται αυτό γι'αυτό και το ανέφερα στον γιατρό θα του το ξαναπώ βέβαια αλλά σήμερα αγχώθηκα πολύ 

Ναι ρώτησέ τον για να μην αγχώνεσαι αλλά για να μην ανησύχησε δεν πιστεύω να είναι κάτι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , anast. είπε:

Ναι ρώτησέ τον για να μην αγχώνεσαι αλλά για να μην ανησύχησε δεν πιστεύω να είναι κάτι.

Ναι θα ριν πάρω αύριο να τον ξανά ρωτήσω. Σε ευχαριστώ πολύ ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

Καλησπέρα! Κορίτσια να ρωτήσω...έχει κάνει καμία καμπύλη ζαχάρου; Αν ναι τι είχατε φάει το προηγούμενο βράδυ;Αύριο θα κάνω την μικρή των 50γρ. 

 

Ότι θες τρως ίσα ίσα όταν φας ότι τρως στην καθημερινότητά σου τόσο πιο ειλικρινές θα βγουν τα αποτελέσματα της καμπύλης . Κανονικά σήμερα  να έχεις φάει από όλα Κ γλυκό για να δείξει αν πραγματικά υπάρχει πρόβλημα . 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

Ότι θες τρως ίσα ίσα όταν φας ότι τρως στην καθημερινότητά σου τόσο πιο ειλικρινές θα βγουν τα αποτελέσματα της καμπύλης . Κανονικά σήμερα  να έχεις φάει από όλα Κ γλυκό για να δείξει αν πραγματικά υπάρχει πρόβλημα . 

Σε ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar122 είπε:

Κορίτσια ερώτηση με πόσα κιλά ξεκινήσατε τώρα στην εγκυμοσύνη και επίσης έχετε πάρει κιλά?

Εγώ δεν έχω πάρει αντιθέτως έχω χάσει 3 κιλά.

Βέβαια εξαρχής έκοψα junk food, τα πολλά γλυκά, δεν έπινα καθόλου αναψυκτικά και είχα μειώσει τους καφέδες και τη ζάχαρη κατ'επέκταση. Τώρα εδώ και δύο εβδομάδες κάνω τη διατροφή λόγω του ζαχάρου.

Εγώ ανησυχώ που χάνω αλλά ο γιατρός μου μου λέει ότι στην αρχή συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, anast. είπε:

Εγώ δεν έχω πάρει αντιθέτως έχω χάσει 3 κιλά.

Βέβαια εξαρχής έκοψα junk food, τα πολλά γλυκά, δεν έπινα καθόλου αναψυκτικά και είχα μειώσει τους καφέδες και τη ζάχαρη κατ'επέκταση. Τώρα εδώ και δύο εβδομάδες κάνω τη διατροφή λόγω του ζαχάρου.

Εγώ ανησυχώ που χάνω αλλά ο γιατρός μου μου λέει ότι στην αρχή συμβαίνει.

Εγώ είχα χάσει 6 κιλά στην πρώτη εγκυμοσύνη από εμετούς.

Σε αυτήν έχασα 2 στην αρχή αλλά μετά επειδή το μόνο που μπορούσα να φάω ήταν ψωμί και τυρί φέτα και πατατάκια με αλάτι τα πήρα πάλι πίσω και ίσως έχω πάρει και παραπάνω. Τρίτη ξεκινάω διαιτολόγο 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Εγώ είχα χάσει 6 κιλά στην πρώτη εγκυμοσύνη από εμετούς.

Σε αυτήν έχασα 2 στην αρχή αλλά μετά επειδή το μόνο που μπορούσα να φάω ήταν ψωμί και τυρί φέτα και πατατάκια με αλάτι τα πήρα πάλι πίσω και ίσως έχω πάρει και παραπάνω. Τρίτη εχω διαιτολόγο. Αλλά δυστυχώς ξεκίνησα ήδη με παραπάνω κιλά σε αυτή την εγκυμοσύνη 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αν ξεκινήσεις διατροφή θα προσέξεις και θα χάσεις όσα χρειάζεται.Αλλά γενικά μην είσαι και πολύ αυστηρή,η εγκυμοσύνη είναι μια περίοδος που μας επιτρέπει να πάρουμε και κανά κιλό παραπάνω.Όχι βέβαια να κάνουμε υπερβολές...

 

Με την θερμοκρασία σου τι έγινε τελικά; 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Κορίτσια ερώτηση με πόσα κιλά ξεκινήσατε τώρα στην εγκυμοσύνη και επίσης έχετε πάρει κιλά?

Καλησπερα!!)) Εγώ ξεκίνησα με 52 κιλά και έχω παρει 1,5 κιλό.. Είμαι 16 εβδομάδων σχεδόν.. 

Εγώ η αλήθεια είναι δεν προσεχω καθόλου την διατροφή μου τώρα, πριν την εγκυμοσύνη προσεχα πιο πολυ.. Τώρα ότι θέλω θα το φάω χωρίς δευτερη σκεψη.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anast. είπε:

Εντάξει αν ξεκινήσεις διατροφή θα προσέξεις και θα χάσεις όσα χρειάζεται.Αλλά γενικά μην είσαι και πολύ αυστηρή,η εγκυμοσύνη είναι μια περίοδος που μας επιτρέπει να πάρουμε και κανά κιλό παραπάνω.Όχι βέβαια να κάνουμε υπερβολές...

 

Με την θερμοκρασία σου τι έγινε τελικά; 

Θέλω να προσπαθήσω να μην πάρω πάνω από 5 6 γιατί ξεκίνησα με 67 δεν θέλω να ξεφύγω. 

Ρε συ έχω πάντα εκεί στο 37 μου είπε ο γιατρός ότι κάποιες έχουν ανεβασμένη θερμοκρασία στο πρώτο τρίμηνο να το παρακολουθώ πρωί και που που και μέσα στην μέρα και θα το δούμε όταν θα ξανά πάω και να μην ανησυχώ... Αλλααααα εγώ εννειται ανησυχώ ακόμα 😂

3 ώρες πρίν, Ναταλια1990 είπε:

Καλησπερα!!)) Εγώ ξεκίνησα με 52 κιλά και έχω παρει 1,5 κιλό.. Είμαι 16 εβδομάδων σχεδόν.. 

Εγώ η αλήθεια είναι δεν προσεχω καθόλου την διατροφή μου τώρα, πριν την εγκυμοσύνη προσεχα πιο πολυ.. Τώρα ότι θέλω θα το φάω χωρίς δευτερη σκεψη.. 

Ααααα 52 είναι μακάρι να ήμουν τόσο εγώ ξεκίνησα με 67 και σκεφτο αν πάρω εκεί στα 11 κιλά που λένε θα φτάσω 77 σοκ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...