Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα.Παιζουν ρόλο αυτές λες?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Και εγώ έτσι είχα πέσει τα πατώματα … χωρίς να δω τους υπόλοιπους παράγοντες όπως σου αναφερει η λινα… και τα πηγα  πολύ καλα στην ωοληψια  … δεν γνωρίζω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα για μένα όμως έχω στην κατάψυξη καποιες βλαστοκυστες και αυτό με παρηγορεί έστω και σε ένα βαθμό να μην νιώθω τόσο μεγάλη ανασφάλεια καθώς δυστυχώς δεν έχω ακόμα παιδάκι !!!! Ποτέ μην εγκαταλείπεις και όσο και να μην είναι εφικτό μην αφήνεις τον φόβο κ την στεναχώρια να σε καταλάβουν … 

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , Ναταλια1990 είπε:

Εγώ το αντίθετο, εχω δυο κοριτσάκια και το τρίτο κι αυτό κοριτσάκι θα ναι! Εγώ έχω ΠΗΤ 9/07..Ευχομαι ενα γέρο μωράκι!! 

Θεωρώ ότι είναι η καλυτερη εποχή, ειλικρινά!!! Δεν θα χει ιώσεις το καλοκαίρι και ειδικά για όσες έχουν κι αλλά παιδακια, είναι τέλειο που δεν θα χουν σχολεία άρα δεν θα φέρνουν μικρόβια κι από κει.. Επίσης τι ωραιο να γιορτάζεις γενέθλια καλοκαίρι, εχεις τόσες επιλογές! Η μεγάλη μ είναι 4 Αυγουστου.. 

Κι εγώ ανυπομονώ... Πρώτα ο Θεός θα παω για vbac αυτή  τη φορά!! 

Ναι από την άποψη των μικροβίων ισχύει είναι τέλειο γιατί και εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 χρόνων που όλο ιώσεις φέρνει. Απλά το σκέφτομαι ότι χάνουμε κάπως το καλοκαίρι μπάνια διακοπές κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 342
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , Mar122 είπε:

Ναι από την άποψη των μικροβίων ισχύει είναι τέλειο γιατί και εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 χρόνων που όλο ιώσεις φέρνει. Απλά το σκέφτομαι ότι χάνουμε κάπως το καλοκαίρι μπάνια διακοπές κτλ.

Να μαστε καλα εμείς και τα παιδια και ίσως παμε πουθενά το Σεπτέμβρη που θα χουν σαραντησει και θα χει και λιγότερο κόσμο.. Είμαι αισιόδοξη! Η αλήθεια είναι έχω ανάγκη από διακοπές!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ναταλια1990 είπε:

Να μαστε καλα εμείς και τα παιδια και ίσως παμε πουθενά το Σεπτέμβρη που θα χουν σαραντησει και θα χει και λιγότερο κόσμο.. Είμαι αισιόδοξη! Η αλήθεια είναι έχω ανάγκη από διακοπές!! 

Ναι έχεις παρά πολύ δίκιο να μας πάνε όλα καλά και άνετα μπορούμε να κάνουμε και τις διακοπές μας.!! 

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2024 at 4:07 ΜΜ, Μαρια123 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ερώτηση σε όσες έκαναν ήδη την αυχενική διαφάνεια είδε καμια το φύλλο του μωρού ; 

Εγώ στο πρώτο παιδί ένιωθα ότι είναι κορίτσι και όταν τον ρώτησα έδωσε περισσότερα ποσοστά στο κορίτσι!!!!!τώρα επειδή μας είπε για το arsa , μια μικρή πιθανότητα που σ ανεβάζει το ποσόστο του down αλλά γενικά ήταν πολύ καθησυχαστικος ο πιλαλης ( εμβρυολογος) και ο ψείρας γυναικολόγος μου , δεν αγχώθηκα αλλά εκνευρίστηκα και δεν ρώτησα καν ( εκνευρίστηκα γιατί είπα επρεπε τώρα να δείξει αυτό)....αν και κατά τα άλλα είχα εξαιρετικές μετρήσεις και αιματολογικές και απλώς μου κατέβασε 4 μονάδες το ποσό δλδ έχω 1 προς 8890 πιθανότητες για down... Γενικά εμένα δεν κράτησε μια ώρα αλλά μισή ώρα γεμάτη ωστόσο ο κύριος πιλαλης ήταν εξαιρετικός και πολύ λεπτομερής επέμενε σε σημεία φουλ και επειδή τον είχα και στην άλλη εγκυμοσύνη έχω να πω πως ότι λέει βγαίνει!!!!καλή επιτυχία σε ολες

On 16/1/2024 at 5:41 ΜΜ, Mar122 είπε:

Και εγώ κάπου στις 15 Ιουλίου προγραμματισμένη καισαρική. Έχουμε μέλλον ακόμα. Εντωμεταξυ γεναμε μέσα καλοκαιριού ρε κορίτσια μόνο εμένα μου φαίνεται δύσκολο??

Εγώ και το άλλο μου παιδί 28 Ιουλίου το γέννησα και ειλικρινά είχα κλειστεί και 10 μέρες πιο νωρίς σπίτι ( έκανα καισαρική οπότε ήξερα) γτ αν κολλούσα κοβιντ θ γεννούσα με άλλον γιατρό και μόνη μου κλπ οπότε ήμουν έτοιμη να σκάσω.....βγήκα στις 7 μέρες μετά την γέννα έξω σε μια Αθήνα άδεια.......το οποίο για εμένα τότε ήταν εφιάλτης είχα ανάγκη να δω κόσμο στην πραγματικότητα και όχι όλους στα σοσιαλ σε νησιά.....μου στοίχισε πάρα πολύ.......τώρα λογικά θα γεννήσω μέσα Ιουλίου έτσι όπως το κόβω γιατί το μωρό είναι λίγες μέρες πιο μεγάλο εγώ λέω έως 15 Ιουλίου θα έχω γεννήσει.....ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΌΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΘΗΝΑ......... Ευτυχώς έχουμε σπίτια στην επαρχία και τους νονους της κόρης μου με εξοχικό κοντά στην Αθήνα......νομίζω ότι είναι αδύνατον με ένα παιδί 2 ετών να μείνω σπίτι.....το καημένο να κάνει μπάνιο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Εγώ στο πρώτο παιδί ένιωθα ότι είναι κορίτσι και όταν τον ρώτησα έδωσε περισσότερα ποσοστά στο κορίτσι!!!!!τώρα επειδή μας είπε για το arsa , μια μικρή πιθανότητα που σ ανεβάζει το ποσόστο του down αλλά γενικά ήταν πολύ καθησυχαστικος ο πιλαλης ( εμβρυολογος) και ο ψείρας γυναικολόγος μου , δεν αγχώθηκα αλλά εκνευρίστηκα και δεν ρώτησα καν ( εκνευρίστηκα γιατί είπα επρεπε τώρα να δείξει αυτό)....αν και κατά τα άλλα είχα εξαιρετικές μετρήσεις και αιματολογικές και απλώς μου κατέβασε 4 μονάδες το ποσό δλδ έχω 1 προς 8890 πιθανότητες για down... Γενικά εμένα δεν κράτησε μια ώρα αλλά μισή ώρα γεμάτη ωστόσο ο κύριος πιλαλης ήταν εξαιρετικός και πολύ λεπτομερής επέμενε σε σημεία φουλ και επειδή τον είχα και στην άλλη εγκυμοσύνη έχω να πω πως ότι λέει βγαίνει!!!!καλή επιτυχία σε ολες

Εγώ και το άλλο μου παιδί 28 Ιουλίου το γέννησα και ειλικρινά είχα κλειστεί και 10 μέρες πιο νωρίς σπίτι ( έκανα καισαρική οπότε ήξερα) γτ αν κολλούσα κοβιντ θ γεννούσα με άλλον γιατρό και μόνη μου κλπ οπότε ήμουν έτοιμη να σκάσω.....βγήκα στις 7 μέρες μετά την γέννα έξω σε μια Αθήνα άδεια.......το οποίο για εμένα τότε ήταν εφιάλτης είχα ανάγκη να δω κόσμο στην πραγματικότητα και όχι όλους στα σοσιαλ σε νησιά.....μου στοίχισε πάρα πολύ.......τώρα λογικά θα γεννήσω μέσα Ιουλίου έτσι όπως το κόβω γιατί το μωρό είναι λίγες μέρες πιο μεγάλο εγώ λέω έως 15 Ιουλίου θα έχω γεννήσει.....ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΌΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΘΗΝΑ......... Ευτυχώς έχουμε σπίτια στην επαρχία και τους νονους της κόρης μου με εξοχικό κοντά στην Αθήνα......νομίζω ότι είναι αδύνατον με ένα παιδί 2 ετών να μείνω σπίτι.....το καημένο να κάνει μπάνιο 

Εμείς μένουμε σε παραθαλασια περιοχη και η θάλασσα είναι 15 λεπτά με το αμάξι, αλλά παραλια σουπερ ότι πρέπει για παιδια.. Όποτε λέω ακόμα και ο άντρας μου να είναι δουλειά θα παιρνω τα παιδια τα απογευματα και θα πηγαινουμε και πριν γεννήσω και μετά.. Αλλά διακοπές εννοείται έχω στο μυαλό μ να παμε!) Εγώ την αυχενικη την έκανα στον Κουρτη, είχα διαβάσει εδώ στο φορουμ γι αυτον.. Αλλά την Β επιπέδου θέλω να παω άλλου να την κάνω.. 

Εμένα ο γιατρός μου είναι ο Στουρνάρας, εξειδικεύεται σε vbac γέννες μετά από καισαρική και την Τρίτη θα πάω να μιλήσω με μια μαια που μ χουν συστήσει ότι είναι πολλη καλή.. Ελπίζω να μείνω ικανοποιημένη! Κορίτσια όσες γεννησετε σε ιδιωτικό έχετε μιλήσει με το γιατρό για το  ποσο που θα παρει αυτος? Εγώ ακόμα δεν έχω ρωτήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ χθες πήγα και η αλήθεια είναι ότι δίνει ποσοστό ότι είναι κορίτσι δεν το πίστευααα. Έχω ήδη ένα αγόρι και έχω ανγχωθει  πως θα το κάνω με το κορίτσι αλλά χάρηκα παρά πολύ 🫠🫠

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω μαρούλι τρώτε εσείς στην εγκυμοσύνη; Εγώ τρώω τώρα αναγκαστικά λόγω διατροφής για το ζάχαρο...το πλένω βέβαια παρά πολύ καλά το αφήνω κ στο ξύδι αλλά και πάλι έναν φόβο τον έχω .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anast. είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω μαρούλι τρώτε εσείς στην εγκυμοσύνη; Εγώ τρώω τώρα αναγκαστικά λόγω διατροφής για το ζάχαρο...το πλένω βέβαια παρά πολύ καλά το αφήνω κ στο ξύδι αλλά και πάλι έναν φόβο τον έχω .

Και εγώ να σου πω την αλήθεια έχω ένα φόβο αν έχω ξεπλυθεί καλά. Τρώω που και που γιατί έχω ακόμα πολλές αναγουλες και δεν το αντέχω.

4 ώρες πρίν, Μαρια123 είπε:

Κορίτσια εγώ χθες πήγα και η αλήθεια είναι ότι δίνει ποσοστό ότι είναι κορίτσι δεν το πίστευααα. Έχω ήδη ένα αγόρι και έχω ανγχωθει  πως θα το κάνω με το κορίτσι αλλά χάρηκα παρά πολύ 🫠🫠

Τι ωραία και εγώ λίγο περισσότερο θέλω να είναι κορίτσι.

5 ώρες πρίν, Ναταλια1990 είπε:

Εμείς μένουμε σε παραθαλασια περιοχη και η θάλασσα είναι 15 λεπτά με το αμάξι, αλλά παραλια σουπερ ότι πρέπει για παιδια.. Όποτε λέω ακόμα και ο άντρας μου να είναι δουλειά θα παιρνω τα παιδια τα απογευματα και θα πηγαινουμε και πριν γεννήσω και μετά.. Αλλά διακοπές εννοείται έχω στο μυαλό μ να παμε!) Εγώ την αυχενικη την έκανα στον Κουρτη, είχα διαβάσει εδώ στο φορουμ γι αυτον.. Αλλά την Β επιπέδου θέλω να παω άλλου να την κάνω.. 

Εμένα ο γιατρός μου είναι ο Στουρνάρας, εξειδικεύεται σε vbac γέννες μετά από καισαρική και την Τρίτη θα πάω να μιλήσω με μια μαια που μ χουν συστήσει ότι είναι πολλη καλή.. Ελπίζω να μείνω ικανοποιημένη! Κορίτσια όσες γεννησετε σε ιδιωτικό έχετε μιλήσει με το γιατρό για το  ποσο που θα παρει αυτος? Εγώ ακόμα δεν έχω ρωτήσει. 

Εμείς μένουμε σε νησί δεν έχουμε θέμα με τις παραλίες απλά σκέφτομαι ότι μετά και εξαιτίας της καισαρικής δεν θα μπορώ να πηγαίνω για μπάνιο είναι και τα λοχεία 

16 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Εγώ στο πρώτο παιδί ένιωθα ότι είναι κορίτσι και όταν τον ρώτησα έδωσε περισσότερα ποσοστά στο κορίτσι!!!!!τώρα επειδή μας είπε για το arsa , μια μικρή πιθανότητα που σ ανεβάζει το ποσόστο του down αλλά γενικά ήταν πολύ καθησυχαστικος ο πιλαλης ( εμβρυολογος) και ο ψείρας γυναικολόγος μου , δεν αγχώθηκα αλλά εκνευρίστηκα και δεν ρώτησα καν ( εκνευρίστηκα γιατί είπα επρεπε τώρα να δείξει αυτό)....αν και κατά τα άλλα είχα εξαιρετικές μετρήσεις και αιματολογικές και απλώς μου κατέβασε 4 μονάδες το ποσό δλδ έχω 1 προς 8890 πιθανότητες για down... Γενικά εμένα δεν κράτησε μια ώρα αλλά μισή ώρα γεμάτη ωστόσο ο κύριος πιλαλης ήταν εξαιρετικός και πολύ λεπτομερής επέμενε σε σημεία φουλ και επειδή τον είχα και στην άλλη εγκυμοσύνη έχω να πω πως ότι λέει βγαίνει!!!!καλή επιτυχία σε ολες

Εγώ και το άλλο μου παιδί 28 Ιουλίου το γέννησα και ειλικρινά είχα κλειστεί και 10 μέρες πιο νωρίς σπίτι ( έκανα καισαρική οπότε ήξερα) γτ αν κολλούσα κοβιντ θ γεννούσα με άλλον γιατρό και μόνη μου κλπ οπότε ήμουν έτοιμη να σκάσω.....βγήκα στις 7 μέρες μετά την γέννα έξω σε μια Αθήνα άδεια.......το οποίο για εμένα τότε ήταν εφιάλτης είχα ανάγκη να δω κόσμο στην πραγματικότητα και όχι όλους στα σοσιαλ σε νησιά.....μου στοίχισε πάρα πολύ.......τώρα λογικά θα γεννήσω μέσα Ιουλίου έτσι όπως το κόβω γιατί το μωρό είναι λίγες μέρες πιο μεγάλο εγώ λέω έως 15 Ιουλίου θα έχω γεννήσει.....ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΌΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΘΗΝΑ......... Ευτυχώς έχουμε σπίτια στην επαρχία και τους νονους της κόρης μου με εξοχικό κοντά στην Αθήνα......νομίζω ότι είναι αδύνατον με ένα παιδί 2 ετών να μείνω σπίτι.....το καημένο να κάνει μπάνιο 

Τι είναι το asra?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anast. είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω μαρούλι τρώτε εσείς στην εγκυμοσύνη; Εγώ τρώω τώρα αναγκαστικά λόγω διατροφής για το ζάχαρο...το πλένω βέβαια παρά πολύ καλά το αφήνω κ στο ξύδι αλλά και πάλι έναν φόβο τον έχω .

Εγώ τρώω κανονικά προσπαθώ να προσέχω λίγο την διατροφή καλό πλύσιμο και όλα καλά όπως σε όλα 

4 ώρες πρίν, Μαρια123 είπε:

Κορίτσια εγώ χθες πήγα και η αλήθεια είναι ότι δίνει ποσοστό ότι είναι κορίτσι δεν το πίστευααα. Έχω ήδη ένα αγόρι και έχω ανγχωθει  πως θα το κάνω με το κορίτσι αλλά χάρηκα παρά πολύ 🫠🫠

Σου εύχομαι να είναι κοριτσάκι όπως το θες και να είναι γερό και υγιείς 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρούλι από τη στιγμή που το πλένεις μόνη σου μπορείς να τρως. Απ έξω είναι απαγορευτικό. Κορίτσια εγώ στις 25 του μήνα έχω αυχενική αλλά είμαι σίγουρη ότι έχω κοριτσι. Έτσι και στο πρώτο μου παιδί, είχα διαίσθηση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι έχει καμία πιο ανεβασμένη θερμοκρασία τώρα στην εγκυμοσύνη? Εχω ανεβασμένη θερμοκρασία εδώ και καιρό όχι μόνιμα όμως ανεβαίνει μέχρι 37 37,3 και πέφτει μετά 36.6 το είπα στον γιατρό αλλά δεν μου είπε κάτι να το παρακολουθώ αλλά έχω αγχωθει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Mar122 είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι έχει καμία πιο ανεβασμένη θερμοκρασία τώρα στην εγκυμοσύνη? Εχω ανεβασμένη θερμοκρασία εδώ και καιρό όχι μόνιμα όμως ανεβαίνει μέχρι 37 37,3 και πέφτει μετά 36.6 το είπα στον γιατρό αλλά δεν μου είπε κάτι να το παρακολουθώ αλλά έχω αγχωθει 

Είναι Κ αυτό ενα απτά συμπτώματα της εγκυμοσύνης Κ μάλιστα τα πιο συνηθισμένα μην ανχωνεσε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

Είναι Κ αυτό ενα απτά συμπτώματα της εγκυμοσύνης Κ μάλιστα τα πιο συνηθισμένα μην ανχωνεσε 

Νόμιζα ότι είναι μόνο στην αρχή αρχή γιατί τώρα είμαι στην 12η βδομάδα και μου φάνηκε περίεργο να το έχω ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Mar122 είπε:

Νόμιζα ότι είναι μόνο στην αρχή αρχή γιατί τώρα είμαι στην 12η βδομάδα και μου φάνηκε περίεργο να το έχω ακόμα 

Αν δεν νιώθεις άσχημα γιατί μετράς την θερμοκρασία σου. Κ έγκυος να μην ήσουν μέσα στην μέρα η θερμοκρασία μπορεί να φτάσει Κ 37. Εκτός αν νιώθεις άσχημα πχ αν νιώθεις κακουχία που μπορεί να είναι κάποια μόλυνση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...